Teatr nad jeziorem - Theatre by the Lake


Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Teatr przez jezioro, Keswick
Teatr przez jezioro i droga w dół do strony jeziora, Keswick - geograph.org.uk - 735051.jpg
Adres Lakeside
Keswick , Cumbria
Anglia
Właściciel Cumbria Teatr Zaufanie
Pojemność Main House 400; Studio 100 (może się różnić pomiędzy występami)
Otwierany 1999
Stronie internetowej
http://www.theatrebythelake.co.uk/

Teatr nad jeziorem w Keswick , Cumbria , Anglia położony jest nad brzegiem Derwentwater w Lake District . Jest otwarty w 1999 roku (zastąpił mobilną Century Theatre ) i był możliwy dzięki Lottery Fund Arts Council Grant. Od maja do listopada firma mieszkaniec do 14 aktorów wykonać sezonie letnim sześciu spektakli w repertuarze . Teatr produkuje również świąteczny show i dwa koncerty sprężyna (jeden w budynku głównym i jeden w studio). Gospodarze teatralne festiwale w tym słów festiwalu literatury Water The Jennings Keswick Jazz Festiwal, Keswick Film Festival i wydarzenia w Mountain Festival Keswick . Ponadto teatr oferuje szeroką gamę odwiedzenie dramat, muzyka, taniec, rozmowy, komedii i filmu.

Historia

Mobilny touring Teatr Century pierwszy odwiedził Keswick w 1961 roku i osiedlili się w pełnym wymiarze godzin na parkingu Lakeside nad brzegiem Derwentwater w 1975 roku pozwolenie planowanie została przyznana na stałe budynku na miejscu w 1991 roku, aw 1996 roku Teatr Century był przeniósł się do Snibston Discovery Museum , aby zrobić miejsce dla niego. Prace na budynku rozpoczęła się w 1998 roku; grunt został złamany przez patrona teatru, Dame Judi Dench . Znaczną część kosztów budowy £ 6.5m został wniesiony przez National Lottery . Nazwa Teatr przez jezioro zdecydowano o konsultacje publiczne oraz pierwszy występ w nowym budynku był na 19 sierpnia 1999 r.

Teatr ma dwa audytoria: 400 miejsc w budynku głównym; i 100 miejsc w studio.

Produkcje

Rok Produkcja Pisarz Daktyle Audytorium Uwagi
1999 Charley ciotka Brandon Thomas 19 sierpnia - 6 listopada Główny dom
Lakers James Plumptre 2 września - 6 listopada Główny dom
Dwa Jim Cartwright 09 września - 6 listopada Główny dom
Kolęda Charles Dickens 03 grudnia 1999 - 08 styczeń 2000 Główny dom Przystosowany David Holman.
2000 Romeo i Julia William Szekspir 31 marca - 22 kwietnia Główny dom Prezentowane w rundzie .
hałasy Off Michael Frayn 27 maja - 28 października Główny dom
niebezpieczne Corner JB Priestley 09 czerwca - 27 października Główny dom
Pewnego pięknego dnia Dennis Lumborg 16 czerwca - 27 października Studio
My Cousin Rachel Daphne du Maurier 21 lipca - 23 października Główny dom Dostosowane przez Diana Morgan.
Noël i Gertie Sheridan Morley 28 lipca - 23 października Studio Zawarte pięć spektakli w głównym budynku.
Królowa Śniegu Stuart Paterson 01 grudnia 2000 - 06 styczeń 2001 Główny dom Z opowiadania Hansa Christiana Andersena
2001 Matka Bertolt Brecht 16-24 lutego Główny dom Koprodukcja ze zwiedzaniem Księżyca.
Dwunasta noc William Szekspir 23 marca - 14 kwietnia Główny dom
Kurtka Ognia Stephen Dinsdale 25 maja - 27 października Studio
habeas Corpus Alan Bennett 26 maja - 27 października Główny dom
Real Inspector Hound / Czarna Komedia Tom Stoppard / Peter Shaffer 08 czerwca - 24 października Główny dom Podwójny rachunek.
Świetlik David Hare 15 czerwca - 24 października Studio
Pani Warren Profesja George Bernard Shaw 20 lipca - 26 października Główny dom
Zdrada Harold Pinter 27 lipca - 26 października Studio
Czarnoksiężnik z krainy Oz L. Frank Baum 30 listopada 2001 - 19 stycznia 2002 Główny dom 1987 muzyczna adaptacja pierwotnie wykonywana przez RSC.
2002 Pewnego pięknego dnia Dennis Lumborg 07 lutego - 01 marca Studio
Wyspa Neville'a Tim Firth 15 marca - 6 kwietnia Główny dom
Dzień dobry i do widzenia Athol Fugard 24 maja - 26 października Studio
The Good Towarzysze JB Priestley 25 maja - 26 października Główny dom Przystosowany przez Bob Eaton i Sayan Kent.
Kobieta w czerni Susan Hill 07 czerwca - 23 października Główny dom Dostosowane przez Stephena Mallatratt.
w płomieniu Charlotte Jones 14 czerwca - 23 października Studio
All My Sons Arthur Miller 19 lipca - 25 października Główny dom
Speed-the-Plough David Mamet 26 lipca - 25 października Studio
Alicja w krainie czarów Lewis Carroll 29 listopada 2002 - 18 stycznia 2003 Główny dom
Tomcio Paluch 18 grudnia 2002 - 11 stycznia 2003 Studio Koprodukcja ze współpracownikami Theatre Company.
2003 Namiętnej kobiety Kay Mellor 2-26 kwietnia Główny dom Koprodukcja z Teatrem Brama w Chester.
Życzenia świąteczne Alan Ayckbourn 24 maja - 31 października Główny dom
Wallflowering Peta Murray 24 maja - 31 października Studio
Blithe Spirit Noel Coward 6 czerwca - 01 listopada Główny dom
Pocałunek kobiety pająka Manuel Puig 13 czerwca - 1 listopada Studio Tłumaczone przez Allana Baker.
Lokatorka Wildfell Hall Anne Brontë 18 lipca - 29 października Główny dom Dostosowane przez Lisa Evans.
Nie jest to gra dla chłopców Simon Blok 25 lipca - 29 października Studio
Śpiąca Królewna 05 grudnia 2003 - 17 stycznia 2004 Główny dom Opowiadana na scenie przez Karola Way.
2004 Wynajęty człowiek Melvyn Bragg 27 marca - 17 kwietnia Główny dom Muzyka i słowa piosenki Howard Goodall.
Sailor, Uwaga! Król Filip i Falkland Cary 29 maja - 05 listopada Główny dom
Niebieski / Pomarańczowy Joe Penhall 29 maja - 05 listopada Studio
Arms and the Man George Bernard Shaw 11 czerwca - 6 listopada Główny dom
Ghosts Henrik Ibsen 18 czerwca - 6 listopada Studio
Nieznajomi z pociągu Patricia Highsmith 23 lipca - 03 listopada Główny dom Dostosowane przez Craig Warner .
Tramping jak szalony Julie McKiernan 30 lipca - 03 listopada Studio
Kopciuszek Stuart Paterson 03 grudnia 2004 - 15 stycznia 2005 Główny dom Przeróbką klasycznej opowieści.
2005 Bliższy Patrick Marber 23-26 lutego Studio
April in Paris John Godber 18 marca - 9 kwietnia Główny dom
Dick Barton: Agent specjalny Phil Willmott 28 maja - 04 listopada Główny dom
Stworzenia Playhouse Kwietnia De Angelis 28 maja - 04 listopada Studio
Gaslight Patrick Hamilton 10 czerwca - 05 listopada Główny dom
martwe Funny Terry Johnson 17 czerwca - 05 listopada Studio
Niebezpieczne związki Christopher Hampton 22 lipca - 02 listopada Główny dom
Numer Caryl Churchill 29 lipca - 02 listopada Studio
Dostępne tylko w Carlisle Charlotte Allan 22-26 listopada Studio
Wiatr wśród wierzb Kenneth Grahame 03 grudnia 2005 - 21 stycznia 2006 Główny dom
2006 On Golden Pond Ernest Thompson 31 marca - 22 kwietnia Główny dom
Życie prywatne Noel Coward 27 maja - 03 listopada Główny dom
Przyjęcie urodzinowe Harold Pinter 27 maja - 03 listopada Studio
Łup Joe Orton 9 czerwca - 04 listopada Główny dom
Mrożony Bryony Lavery 16 czerwca - 04 listopada Studio
Kowadłem Terence Rattigan 21 lipca - 1 listopada Główny dom
Po Miss Julie Patrick Marber 28 lipca - 1 listopada Studio
Sinbad : The Untold Tale! Charles Way 01 grudnia 2006 - 13 stycznia 2007 Główny dom Przeróbką Arabian Nights opowieści.
2007 Myszy i ludzie John Steinbeck 24 marca - 21 kwietnia Główny dom
W osiemdziesiąt dni dookoła świata Jules Verne 26 maja - 02 listopada Główny dom Dowolnie dostosować i oryginalnych piosenek Phil Willmott.
Kto się boi Virginii Woolf? Edward Albee 26 maja - 02 listopada Studio
podjęcie kroków Alan Ayckbourn 08 czerwca - 03 listopada Główny dom
Pod błękitnym niebem David Eldridge 15 czerwca - 03 listopada Studio
Rebecca Daphne du Maurier 20 lipca - 31 października Główny dom Dostosowane przez Frank McGuinness .
Dni wina i róż JP Miller 27 lipca - 31 października Studio W nowej wersji przez Owen McCafferty .
Kredytobiorcy Mary Norton 1 grudnia 2007 - 12 stycznia 2008 Główny dom Zaadaptowane przez Karola Way.
2008 Inspektor Rekrutacja George Farquhar 09 lutego - 5 kwietnia Główny dom
Nasz kraj jest dobry Timberlake Wertenbaker 15 marca - 5 kwietnia Główny dom
Arszenik i stare koronki Joseph Kesselring 24 maja - 05 listopada Główny dom
Sfałszowaną Kobieta Kay Adshead 24 maja - 05 listopada Studio
Pani w samochodzie Alan Bennett 6 czerwca - 07 listopada Główny dom
Samotny Zachód Martin McDonagh 13 czerwca - 07 listopada Studio
Bądźmy poważni na serio Oscar Wilde 18 lipca - 8 listopada Główny dom
Opiekun Harold Pinter 25 lipca - 08 listopada Studio
Kolęda Charles Dickens 29 listopada 2008 - 17 stycznia 2009 Główny dom Przystosowany David Holman.
2009 Służąca Buttermere Melvyn Bragg 21 marca - 18 kwietnia Główny dom Dostosowane przez Lisa Evans.
Chór dezaprobaty Alan Ayckbourn 23 maja - 04 listopada Główny dom
Kos David Harrower 23 maja - 04 listopada Studio
lato Błyskawica PG Wodehouse 05 czerwca - 6 listopada Główny dom Dostosowane przez Giles Havergal .
Memory of Water Shelagh Stephenson 12 czerwca - 06 listopada Studio
Sen nocy letniej William Szekspir 17 lipca - 07 listopada Główny dom
Za wszystkie czasy Rick Thomas 24 lipca - 07 listopada Studio
Grimm Tales Carol Ann Duffy 28 listopada 2009 - 09 stycznia 2010 Główny dom Te wpływy Box Office z jednej wydajności zostały przekazane ofiarom powodzi w 2009 Keswick i Cockermouth.
2010 Kamienie w kieszeniach Marie Jones 27 marca - 17 kwietnia Główny dom
opactwo Northanger Jane Austen 29 maja - 05 listopada Główny dom Przystosowany Tim Luscombe.
shining Miasto Conor McPherson 29 maja - 05 listopada Studio
What The Butler Saw Joe Orton 11 czerwca - 6 listopada Główny dom
Cisza Moira Buffini 18 czerwca - 6 listopada Studio
Przystanek autobusowy William Inge 23 lipca - 03 listopada Główny dom
Szklana menażeria Tennessee Williams 30 lipca - 03 listopada Studio
Toma Midnight Garden Philippa Pearce 27 listopada 2010 - 05 stycznia 2011 Główny dom Dostosowane przez Davida Williamsa.
2011 Ruchome piaski Zosia Wand 16-26 lutego Studio Premierę na książąt, Lancaster.
Widok z mostu Arthur Miller 1-23 kwietnia Główny dom
hałasy Off Michael Frayn 28 maja - 9 listopada Główny dom
The Blue Room David Hare 28 maja - 9 listopada Studio Zaczerpnięte z Arthur Schnitzler „s La Ronde.
Katar sienny Noel Coward 10 czerwca - 07 listopada Główny dom
Pantomima Joe Penhall 17 czerwca - 07 listopada Studio
Keep Smiling Through Lisa Evans 30 lipca - 11 listopada Główny dom Światowa premiera.
Ktoś, kto będzie Watch Over Me Frank McGuinness 05 sierpnia - 11 listopada Studio
Córka fajerwerk-Maker Philip Pullman 26 listopada 2011 - 07 stycznia 2012 Główny dom Dostosowane przez Stephena Russella.
2012 The History Boys Alan Bennett 24 marca - 21 kwietnia Główny dom
sypialnia Farsa Alan Ayckbourn 22 maja - 07 listopada Główny dom
Dom lalki Henrik Ibsen 22 maja - 07 listopada Studio Nowa adaptacja przez BRYONY Lavery .
Zbutwienie John Chapman 1 czerwca - 09 listopada Główny dom
Zimniej niż tutaj Laura Wade 08 czerwca - 9 listopada Studio Première regionalny.
Wielkie Oczekiwania Charles Dickens 20 lipca - 10 listopada Główny dom Dostosowane do etapu przez Neil Bartlett . W związku z Cumbria Życia.
Roma i Flannelettes: A Love Like Yours Richard Cameron 27 lipca - 10 listopada Studio Światowa premiera.
Dziecko z dworca Edith Nesbit 1 grudnia 2012 - 19 stycznia 2013 Główny dom Dostosowane przez Mike Kenny .
2013 stary zielnych Reginald Arkell 14 - 23 marca Studio Dramatized przez Alfred Shaughnessy .
Rogue Herries Hugh Walpole 23 marca - 20 kwietnia Główny dom Dostosowane przez Louise Page.
Zobacz jak biegną Król Filip 25 maja - 09 listopada Główny dom
Vincent w Brixton Nicholas Wright 25 maja - 09 listopada Studio
An Inspector zwraca JB Priestley 7 czerwca - 06 listopada Główny dom
„Tis Pity Ona jest dziwką John Ford 14 czerwca - 06 listopada Studio
Ona pochyla Conquer Oliver Goldsmith 26 lipca - 08 listopada Główny dom
Kształt rzeczy Neil LaBute 02 sierpnia - 8 listopada Studio
Jaskółki i Amazonki Arthur Ransome 30 listopada 2013 - 18 stycznia 2014 Główny dom Dostosowane przez Helen Edmundson , z piosenkami Neil Hannon . Ta adaptacja została wykonana po raz pierwszy przez Bristol Old Vic w 2010 roku.
2014 Nie o bohaterach Stephen MacDonald 22 marca - 5 kwietnia Studio
Taniec ulotnych marzeń na Brian Friel 23 marca - 20 kwietnia Główny dom
Rookery Nook Ben Travers 24 maja - 05 listopada Główny dom
Winterling Jez Butterworth 24 maja - 05 listopada Studio
Dracula Liz Lochhead 7 czerwca - 07 listopada Główny dom Adaptacją Bram Stoker Novel „S.
Widząc Lights Brendan Murray 13 czerwca - 07 listopada Studio Prapremiera.
Komedia omyłek William Szekspir 26 lipca - 08 listopada Główny dom
Stare czasy Harold Pinter 01 sierpnia - 8 listopada Studio
Piotruś Pan JM Barrie 29 listopada 2014 - 31 stycznia 2015 Główny dom
2015 Dwa Jim Cartwright 20 marca - 14 kwietnia Studio
The 39 Steps John Buchan i Alfred Hitchcock 23 maja - 04 listopada Główny dom Dostosowane przez Patrick Barlow z oryginalnej koncepcji przez Simona Corble i Nobby Dimon.
Nagle, zeszłego lata Tennessee Williams 23 maja - 04 listopada Studio
Partia Abigail Mike Leigh 6 czerwca - 06 listopada Główny dom
Pani Jeziora Benjamin Askew 13 czerwca - 6 listopada Studio Prapremiera.
Upadłe anioły Noel Coward 25 lipca - 07 listopada Główny dom
Oświecenie Shelagh Stephenson 01 sierpnia - 07 listopada Studio Premiera regionalny.
Królowa Śniegu Hans Christian Andersen 28 listopada 2015 - 16 stycznia 2016 Główny dom Zaadaptowane przez Karola Way.
Sfałszowaną Kobieta Kay Adshead 19 listopada - 28 listopada Studio Curtis Productions & Teatr przez jezioro koprodukcja w związku z Mama Quilla Productions.
Bear & Butterfly Annie McCourt 15 grudnia - 24 grudnia Studio Hullabaloo Teatr i Teatr przez koprodukcji jeziora oparta na oryginalnej historii Gordon Poad.

Referencje

  1. ^ „Teatr nad jeziorem: O nas” . 13 listopada 2013 . Źródło 13 listopad 2013 .
  2. ^ „Teatr nad jeziorem: Zabytkowa Linia czasu” . 13 listopada 2013 . Źródło 13 listopad 2013 .
  3. ^ "Wolny Auditorium, Keswick, Cumbria | Teatr wypożyczalnia Keswick" . 14 grudnia 2017 r zarchiwizowanych od oryginału w dniu 14 grudnia 2017 r . Źródło 14 grudzień wykupu w 2017 r .
  4. ^ „NW Teatr Info: Teatr przez jezioro” . 13 lutego 2013 . Źródło 13 luty 2013 .

Linki zewnętrzne

Współrzędne : 54 ° 35'44 "N 3 ° 08'22" W  /  54,5955 3,1394 ° N ° W / 54,5955; -3,1394