104 Kongres Stanów Zjednoczonych - 104th United States Congress
104. Kongres Stanów Zjednoczonych | |
---|---|
103-ci ←
→ 105.
| |
3 stycznia 1995 – 3 stycznia 1997 | |
Członkowie | 100 senatorów 435 przedstawicieli 5 delegatów bez prawa głosu |
Większość Senatu | Republikański |
Prezydent Senatu | Al Gore (D) |
Większość domów | Republikański |
głośnik domowy | Traszka Gingrich (R) |
Sesje | |
1 : 4 stycznia 1995 – 3 stycznia 1996 2 : 3 stycznia 1996 – 4 października 1996 |
104th Kongres Stanów Zjednoczonych było spotkanie z władzy ustawodawczej rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, składa się z Senatu Stanów Zjednoczonych oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych . Spotkał się w Waszyngtonie od 3 stycznia 1995 do 3 stycznia 1997, podczas trzeciego i czwartego roku prezydentury Billa Clintona . Podział miejsc w Izbie Reprezentantów został oparty na spisie powszechnym Stanów Zjednoczonych z 1990 roku .
Obie izby miały większość republikańską po raz pierwszy od 83. Kongresu w 1953 roku. Do najważniejszych wydarzeń należało przejście elementów Kontraktu z Ameryką oraz impas budżetowy między Kongresem a administracją Clintona, który doprowadził do zawieszenia działania rządu federalnego w latach 1995-1996 .
Główne wydarzenia
- 3 stycznia 1995: Republikanie przejęli kontrolę nad obydwoma domami po raz pierwszy od 1954 roku.
- 31 stycznia 1995: Prezydent Clinton powołał się na nadzwyczajne uprawnienia, aby udzielić pożyczki w wysokości 20 miliardów dolarów, aby pomóc Meksykowi zapobiec zapaści finansowej.
- 19 kwietnia 1995: bombardowanie Oklahoma City
- 30 sierpnia 1995: NATO rozpoczyna operację Deliberate Force przeciwko Serbom w Bośni i Hercegowinie
- 14-19 listopada 1995: Zamknięcie rządu USA
- 16 grudnia 1995 – 6 stycznia 1996: zamknięcie rządu USA
- 5 listopada 1996: Ponowny wybór prezydenta Billa Clintona ; Demokraci zdobyli 8 miejsc w Izbie; Republikanie zdobyli 2 mandaty w Senacie.
Główne ustawodawstwo
- 23 stycznia 1995: Congressional Accountability Act z 1995 r. , Pub.L. 104-1 (tekst) (pdf)
- 10 kwietnia 1995: Meksykańska ustawa o ujawnieniu zadłużenia z 1995 r. , Pub.L. 104–6 (tekst) (pdf) , 109 Stat. 73
- 28 listopada 1995: Ustawa o oznaczeniu krajowych systemów autostrad z 1995 r. , Pub.L. 104–59 (tekst) (pdf) , 109 Stat. 568
- 19 grudnia 1995: Ustawa o ujawnianiu lobbingu , Pub.L. 104–65 (tekst) (pdf) , 109 Stat. 691 , 2 rozdz. USC . 26
- 22 grudnia 1995: Ustawa o reformie rozstrzygania sporów dotyczących prywatnych papierów wartościowych , Pub.L. 104–67 (tekst) (pdf) , 109 Stat. 737
- 8 lutego 1996 r.: Ustawa o telekomunikacji z 1996 r. (w tym ustawa o dobrych obyczajach w komunikacji ), Pub.L. 104–104 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 56 , 47 USC § 609
- 12 marca 1996: Cuban Liberty and Democratic Solidarity (Libertad) Act z 1996 (ustawa Helmsa-Burtona), Pub.L. 104–114 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 785 , 22 USC §§ 6021 – 6091
- 9 kwietnia 1996 r.: Ustawa weta dotycząca pozycji wiersza , Pub.L. 104–130 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1200
- 24 kwietnia 1996: Ustawa o zwalczaniu terroryzmu i skutecznej karze śmierci , Pub.L. 104–132 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1214
- 17 maja 1996: Prawo Megan ,
- 30 lipca 1996: Karta Praw Podatnika 2 , Pub.L. 104–168 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1452
- 3 sierpnia 1996: Ustawa o Narodowej Komisji Badań nad Wpływem Hazardu , Pub.L. 104–169 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1482
- 3 sierpnia 1996: Ustawa o ochronie jakości żywności z 1996 r. , Pub.L. 104–170 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1489 , 7 USC § 136
- 20 sierpnia 1996: Ustawa o ochronie pracy małych firm z 1996 r. , Pub.L. 104–188 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1755
- 21 sierpnia 1996: Ustawa o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA), Pub.L. 104–191 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 1936
- 22 sierpnia 1996: Ustawa o odpowiedzialności osobistej i możliwościach pracy ( ustawa o reformie opieki społecznej ), Pub.L. 104–193 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 2105
- 21 września 1996: Ustawa o obronie małżeństwa , Pub.L. 104–199 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 2419
- 26 września 1996; Ustawa o parytecie zdrowia psychicznego ,
- 30 września 1996: Zakaz posiadania broni przez sprawcę przemocy domowej , Pub.L. 104–208 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 3001
- 30 września 1996: Ustawa o reformie nielegalnej imigracji i odpowiedzialności imigrantów z 1996 r. , Pub.L. 104–208 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 3009
- 1 października 1996: Emerson Good Samaritan Food Donation Act , Pub.L. 104–210 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 3011
- 12 października 1996: Ustawa o rozwoju zasobów wodnych z 1996 r. , Pub.L. 104–303 (tekst) (pdf) , 110 Stat. 3658
Podsumowanie imprezy
Senat
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | ||
---|---|---|---|---|
Demokratyczny (D) |
Republikanin (R) |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 53 | 47 | 100 | 0 |
Rozpocząć | 47 | 53 | 100 | 0 |
Kończyć się | ||||
Ostateczny udział w głosach | 47,0% | 53,0% | ||
Początek kolejnego kongresu | 45 | 55 | 100 | 0 |
Izba Reprezentantów
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | |||
---|---|---|---|---|---|
Demokratyczny (D) |
Niezależny (I) |
Republikanin (R) |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 256 | 1 | 177 | 434 | 1 |
Rozpocząć | 204 | 1 | 230 | 435 | 0 |
Kończyć się | 197 | 235 | 433 | 2 | |
Ostateczny udział w głosach | 45,5% | 0,2% | 54,3% | ||
Członkowie bez prawa głosu | 4 | 1 | 0 | 5 | |
Początek kolejnego kongresu | 207 | 1 | 227 | 435 | 0 |
Przywództwo
Senat
- Prezydent : Al Gore (D)
- Prezes pro tempore : Strom Thurmond (R)
Przywództwo większościowe (republikańskie)
-
Lider większości :
- Bob Dole , do 11 czerwca 1996 r.
- Trent Lott , od 12 czerwca 1996 r.
-
Bat większościowy :
- Trent Lott , do 11 czerwca 1996 r.
- Don Nickles , od 12 czerwca 1996 r.
- Przewodniczący Konferencji Republikańskiej : Thad Cochran
- Sekretarz Konferencji Republikańskiej : Connie Mack III
- Przewodniczący Komitetu Kampanii Republikańskiej : Al D'Amato
-
Przewodniczący Komitetu Polityki Republikańskiej :
- Don Nickles , do 12 czerwca 1996 r.
- Larry Craig , od 12 czerwca 1996
Przywództwo mniejszości (demokratyczne)
- Lider mniejszości : Tom Daschle
- Bat mniejszości : Wendell Ford
- Współprzewodniczący Komitetu Politycznego : Tom Daschle i Harry Reid
- Sekretarz Konferencji Demokratycznej : Barbara Mikulski
- Przewodniczący Komitetu Kampanii Demokratycznej : Bob Kerrey
- Główny zastępca bata: John Breaux
Izba Reprezentantów
- Mówca : Newt Gingrich (R)
Przywództwo większościowe (republikańskie)
- Lider większości : Dick Armey
- Wiceprezes większościowy : Tom DeLay
- Główny zastępca bata : Dennis Hastert
- Przewodniczący Konferencji Republikańskiej : John Boehner
- Wiceprzewodnicząca Konferencji Republikańskiej : Susan Molinari
- Sekretarz Konferencji Republikańskiej : Barbara Vucanovich
- Przewodniczący Komitetu Politycznego : Christopher Cox
- Przewodniczący Komitetu Kampanii Republikańskiej : Bill Paxon
Przywództwo mniejszości (demokratyczne)
- Lider mniejszości : Dick Gephardt
- Bat mniejszości : David Bonior
- Główny zastępca batów mniejszości : Rosa DeLauro , John Lewis i Bill Richardson
- Przewodniczący Klubu Demokratów : Vic Fazio
- Wiceprzewodnicząca Klubu Demokratycznego : Barbara B. Kennelly
- Przewodniczący Komitetu Kampanii Demokratycznej : Martin Frost
Kaukazy
- Ormiański Klub
- Koło Badań Biomedycznych
- Koalicja Niebieskiego Psa
- Kongresowe Klub Sztuki
- Kongresowy Klub Azjatycko-Pacyficzny w Ameryce
- Kongresowy Klub Motoryzacyjny
- Kongresowe Klub Rowerowy
- Kongresowy Czarny Klub
- Zgromadzenie Kongresowe na temat Indii i Indian Amerykanów
- Klub Kongresowy w Korei
- Kongresowe Koło Straży Pożarnych
- Kongresowy Klub Przyjaciół Irlandii
- Kongresowy Klub Latynosów
- Kongresowy Klub Sportów Motorowych
- Kongresowe Caucus wodogłowia dla dzieci i dorosłych
- Kongresowy Klub Postępowy
- Kongresowy Klub Portugalsko-Amerykański
- Kongresowe Kluby Podróży i Turystyki
- Kongresowy Kaucus Zachodni
- Klub Kongresmenek
- Klub w Hongkongu
- Dom Demokratyczny Klub
- Klub Egzekwowania Prawa
- Północna granica Caucus
- Klub Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej
- Senacki Klub Demokratyczny
Członkowie
- Przejdź do Izby Reprezentantów poniżej
Senat
Na tym Kongresie Klasa 2 oznaczała, że ich kadencja zakończyła się wraz z tym Kongresem, wymagając reelekcji w 1996 r.; Klasa 3 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się na ostatnim Kongresie, wymagając reelekcji w 1998 r.; a klasa 1 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się w tym Kongresie, wymagając reelekcji w 2000 roku.
Izba Reprezentantów
Nazwiska członków Izby Reprezentantów poprzedzone są ich numerami okręgowymi.
Zmiany w członkostwie
Senat
Stan (klasa) |
Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy
|
---|---|---|---|---|
Kolorado (3) |
Ben Nighthorse Campbell (D) | Zmiana partii 3 marca 1995 | Ben Nighthorse Campbell (R) | 3 marca 1995 |
Oregon (3) |
Bob Packwood (R) | Zrezygnował 7 września 1995 r. po tym, jak Senacka Komisja Etyki zaleciła wydalenie 6-0 w związku z nadużyciami seksualnymi Packwooda. Zwycięzca wygrał wybory specjalne 30 stycznia 1996 roku. | Ron Wyden (D) | Siedział 6 lutego 1996 r. |
Kansas (3) |
Bob Dole (R) | Zrezygnował 11 czerwca 1996 r., aby prowadzić kampanię prezydencką | Sheila Frahm (R) | 11 czerwca 1996 |
Kansas (3) |
Sheila Frahm (R) | Następca wybrany 5 listopada 1996 roku, po tym jak Brownback wygrał wybory specjalne . | Sam Brownback (R) | 6 listopada 1996 |
Izba Reprezentantów
Dzielnica | Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy
|
---|---|---|---|---|
Gruzja 9th | Umowa z Nathanem (D) | Zmiana partii 10 kwietnia 1995 | Rozdanie Nathana (R) | 10 kwietnia 1995 |
Teksas 14. | Greg Laughlin (D) | Zmiana partii 26 czerwca 1995 | Greg Laughlin (R) | 26 czerwca 1995 |
Luizjana 3. | Billy Tauzin (D) | Zmiana partii 8 sierpnia 1995 | Billy Tauzin (R) | 8 sierpnia 1995 |
Illinois 2. | Mel Reynolds (D) | Zrezygnował 1 października 1995 r. | Jesse Jackson Jr. (D) | 15 grudnia 1995 |
Kalifornia 15th | Norman Mineta (D) | Zrezygnował 10 października 1995 r. | Tom Campbell (R) | 12 grudnia 1995 |
Missisipi 4. | Michael Parker (D) | Zmiana partii 10 listopada 1995 | Michael Parker (R) | 10 listopada 1995 r. |
Luizjana 7. | Jimmy Hayes (D) | Zmiana partii 1 grudnia 1995 | Jimmy Hayes (R) | 1 grudnia 1995 |
Kalifornia 37. | Walter R. Tucker III (D) | Zrezygnował 15 grudnia 1995 z powodu skandali podczas jego poprzedniej kadencji jako burmistrz Compton | Juanita Millender-McDonald (D) | 26 marca 1996 r. |
Oregon trzeci | Ron Wyden (D) | Zrezygnował 6 lutego 1996 r., po wyborze do Senatu Stanów Zjednoczonych | Hrabia Blumenauer (D) | 21 maja 1996 r. |
Maryland 7 | Kweisi Mfume (D) | Zrezygnował 15 lutego 1996 r., by zostać dyrektorem generalnym NAACP | Eliasz Cummings (D) | 16 kwietnia 1996 |
Missouri 8 | Bill Emerson (R) | Zmarł 22 czerwca 1996 r. | Jo Ann Emerson (I/P) | 5 listopada 1996 r. |
Kansas 2. miejsce | Sam Brownback (R) | Zrezygnował 27 listopada 1996 r., z mocą wsteczną do 7 listopada po wyborze do Senatu Stanów Zjednoczonych | Jim Ryun (R) | 27 listopada 1996 r. |
Arkansas 2. miejsce | Ray Thornton (D) | Zrezygnował 1 stycznia 1997 r. | Pusty | Wolne na pozostałą część semestru |
Arkansas 3 miejsce | Tim Hutchinson (R) | Zrezygnował 2 stycznia 1997 r., po wyborze do Senatu Stanów Zjednoczonych |
Komisje
Listy komitetów i ich liderów partyjnych, członków (Izba i Senatu) komitetów i ich przydziały, przejdź do Oficjalnego Spisu Kongresów na dole artykułu i kliknij link (1 link), w spisie po stronach regulaminu zobaczysz komisje Senatu, Izby (Stałej z Podkomisjami, Wybraną i Specjalną) i Wspólną, a po stronach komisji zobaczysz zadania komisji Izby/Senatu w katalogu, w sekcji komisje Izba i Senat w Oficjalnym Dyrektorium Kongresu, członkowie komisji w pierwszym rzędzie po lewej stronie wskazują przewodniczącego komisji, a po prawej stronie rangę członka komisji.
Senat
- Starzenie się (specjalne) ( William S. Cohen , przewodniczący; David Pryor , członek rankingu)
-
Rolnictwo, żywienie i leśnictwo ( Richard Lugar , przewodniczący; Patrick Leahy , członek rankingu)
- Leśnictwo, ochrona przyrody i rewitalizacja obszarów wiejskich ( Larry E. Craig , przewodniczący; Howell Heflin , członek rankingu)
- Marketing, kontrola i promocja produktów ( Jesse Helms , przewodniczący; Kent Conrad , członek rankingu)
- Badania, odżywianie i ogólne prawodawstwo ( Thad Cochran , przewodniczący; David Pryor , członek rankingu)
-
Środki ( Mark Hatfield , przewodniczący; Robert C. Byrd , członek rankingu)
- Agencje ds. rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich i powiązane ( Thad Cochran , przewodniczący; Dale Bumpers , członek rankingu)
- Handel, sprawiedliwość, państwo i sądownictwo ( Phil Gramm , przewodniczący; Ernest Hollings , członek rankingu)
- Obrona ( Ted Stevens , przewodniczący; Daniel Inouye , członek rankingu)
- Dystrykt Kolumbii ( James Jeffords , przewodniczący; Herb Kohl , członek rankingu)
- Rozwój energii i wody ( Pete Domenici , przewodniczący; J. Bennett Johnston , członek rankingu)
- Operacje zagraniczne ( Mitch McConnell , przewodniczący; Patrick Leahy , członek rankingu)
- Agencje wewnętrzne i powiązane ( Slade Gorton , przewodniczący; Robert C. Byrd , członek rankingu)
- Praca, zdrowie, opieka społeczna i edukacja ( Arlen Spectre , przewodniczący; Tom Harkin , członek rankingu)
- Oddział Legislacyjny ( Connie Mack III , przewodnicząca; Patty Murray , członek rankingu)
- Budownictwo wojskowe ( Conrad Burns , przewodniczący; Harry Reid , członek rankingu)
- Transport ( Mark Hatfield , przewodniczący; Frank Lautenberg , członek rankingu)
- Skarb, Usługi Pocztowe i Rząd Generalny ( Richard Shelby , Przewodniczący; J. Robert Kerrey , Członek Rankingu)
- Niezależne agencje VA-HUD ( Kit Bond , przewodnicząca; Barbara A. Mikulski , członek rankingu)
-
Siły Zbrojne ( Strom Thurmond , przewodniczący; Sam Nunn , członek rankingu)
- Akwizycja i technologia ( Bob Smith , przewodniczący; Jeff Bingaman , członek rankingu)
- Siły Powietrzne ( John Warner , przewodniczący; Carl Levin , członek rankingu)
- Personel ( Dan Coats , przewodniczący; Robert Byrd , członek rankingu)
- Gotowość ( John McCain , przewodniczący; John Glenn , członek rankingu)
- Seapower ( William S. Cohen , przewodniczący; Edward M. Kennedy , członek rankingu)
- Siły strategiczne ( Trent Lott , przewodniczący; J. James Exon , członek rankingu)
-
Bankowość, mieszkalnictwo i sprawy miejskie ( Al D'Amato , przewodniczący; Paul Sarbanes , członek rankingu)
- Papiery wartościowe ( Phil Gramm , przewodniczący; Chris Dodd , członek rankingu)
- Instytucje finansowe i ulgi regulacyjne ( Richard Shelby , przewodniczący; Richard Bryan , członek rankingu)
- International Finance ( Kit Bond , przewodnicząca; Barbara Boxer , członek rankingu)
- Możliwości mieszkaniowe i rozwój społeczności ( Connie Mack III , przewodnicząca; John F. Kerry , członek rankingu)
- Nadzór i działania HUD ( Lauch Faircloth , przewodniczący; Carol Moseley-Braun , członek rankingu)
- Budżet ( Pete Domenici , przewodniczący; J. James Exon , członek rankingu)
-
Handel, nauka i transport ( Larry Pressler , przewodniczący; Ernest F. Hollings , członek rankingu)
- Lotnictwo ( John McCain , przewodniczący; Wendell H. Ford , członek rankingu)
- Komunikacja ( Bob Packwood , przewodniczący; Ernest F. Hollings , członek rankingu)
- Sprawy konsumenckie, handel zagraniczny i turystyka ( Slade Gorton , przewodniczący; J. James Exon , członek rankingu)
- Oceans and Fisheries ( Ted Stevens , przewodniczący; John F. Kerry , członek rankingu)
- Science, Technology and Space ( Conrad Burns , przewodniczący; John D. Rockefeller IV , członek rankingu)
- Surface Transportation and Merchant Marine ( Trent Lott , przewodniczący; Daniel K. Inouye , członek rankingu)
-
Energia i zasoby naturalne ( Frank H. Murkowski , przewodniczący; J. Bennett Johnston , członek rankingu)
- Produkcja i regulacja energii ( Don Nickles , przewodniczący; Jeff Bingaman , członek rankingu)
- Badania i rozwój energii ( Pete Domenici , przewodniczący; Wendell H. Ford , członek rankingu)
- Zarządzanie lasami i gruntami publicznymi ( Larry E. Craig , przewodniczący; Bill Bradley , członek rankingu)
- Parki, ochrona zabytków i rekreacja ( Ben Nighthorse Campbell , przewodniczący; Dale Bumpers , członek rankingu)
- Nadzór i dochodzenia ( Craig Thomas , przewodniczący; Daniel Akaka , członek rankingu)
-
Środowisko i roboty publiczne ( John H. Chafee , przewodniczący; Max Baucus , członek rankingu)
- Czyste powietrze, tereny podmokłe, własność prywatna i bezpieczeństwo jądrowe ( Lauch Faircloth , przewodniczący; Bob Graham , członek rankingu)
- Woda pitna, rybołówstwo i dzika przyroda ( Dirk Kempthorne , przewodniczący; Harry Reid , członek rankingu)
- Superfund, kontrola odpadów i ocena ryzyka ( Bob Smith , przewodniczący; Frank Lautenberg , członek rankingu)
- Transport i infrastruktura ( John Warner , przewodniczący; Max Baucus , członek rankingu)
- Etyka (wybierz) ( Mitch McConnell , przewodniczący; Richard H. Bryan , członek rankingu)
-
Finanse ( Bob Packwood , przewodniczący; Daniel Patrick Moynihan , członek rankingu)
- Handel międzynarodowy ( Chuck Grassley , przewodniczący; Daniel Patrick Moynihan , członek rankingu)
- Długoterminowy wzrost, redukcja zadłużenia i deficytu ( Larry Pressler , przewodniczący; David H. Pryor , członek rankingu)
- Medicare, opieka długoterminowa i ubezpieczenie zdrowotne ( John H. Chafee , przewodniczący; Bob Graham , członek rankingu)
- Medicaid i opieka zdrowotna dla rodzin o niskich dochodach ( Bob Dole , przewodniczący; John D. Rockefeller IV , członek rankingu)
- Ubezpieczenia społeczne i polityka rodzinna ( Alan K. Simpson , przewodniczący; John B. Breaux , członek rankingu)
- Nadzór podatkowy i IRS ( Orrin G. Hatch , przewodniczący; Bill Bradley , członek rankingu)
-
Stosunki zagraniczne ( Jesse Helms , przewodniczący; Claiborne Pell , członek rankingu)
- Sprawy afrykańskie ( Nancy Kassebaum , przewodnicząca; Russ Feingold , członek rankingu)
- ds. Azji Wschodniej i Pacyfiku ( Craig Thomas , przewodniczący; Charles Robb , członek rankingu)
- Sprawy europejskie ( Richard Lugar , przewodniczący; Joe Biden , członek rankingu)
- Międzynarodowa Polityka Gospodarcza, Promocja Eksportu i Handlu ( Fred Thompson , Przewodniczący; Paul S. Sarbanes , Członek Rankingu)
- Operacje międzynarodowe ( Olympia J. Snowe , przewodnicząca; John Kerry , członek rankingu)
- Sprawy Bliskiego Wschodu i Azji Południowej ( Hank Brown , przewodniczący; Dianne Feinstein , członek rankingu)
- Western Hemisphere and Peace Corps Affairs ( Paul Coverdell , przewodniczący; Chris Dodd , członek rankingu)
-
Sprawy rządowe ( Bill Roth , przewodniczący; John Glenn , członek rankingu)
- Nadzór nad zarządzaniem rządem i Dystryktem Kolumbii ( William S. Cohen , przewodniczący; Carl Levin , członek rankingu)
- Stała Podkomisja ds. Dochodzeń ( Bill Roth , przewodniczący; Sam Nunn , członek rankingu)
- Międzynarodowa Polityka Gospodarcza, Promocja Eksportu i Handlu ( Fred Thompson , Przewodniczący; Paul Sarbanes , Członek Rankingu)
- Urząd pocztowy i służba cywilna ( Ted Stevens , przewodniczący; David Pryor , członek rankingu)
- Indian Affairs (wybierz) ( John McCain , przewodniczący; Daniel K. Inouye , członek rankingu)
-
Sądownictwo ( Orrin G. Hatch , przewodniczący; Joe Biden , członek rankingu)
- Nadzór administracyjny i sądy ( Chuck Grassley , przewodniczący; Howell Heflin , członek rankingu)
- Prawo antymonopolowe, prawa biznesowe i konkurencja ( Strom Thurmond , przewodniczący; Patrick Leahy , członek rankingu)
- Konstytucja, federalizm i prawa własności ( Hank Brown , przewodniczący; Paul Simon , członek rankingu)
- Imigracja ( Alan K. Simpson , przewodniczący; Edward M. Kennedy , członek rankingu)
- Terroryzm, technologia i informacje rządowe ( Arlen Spectre , przewodniczący; Herb Kohl , członek rankingu)
- Przemoc wśród młodzieży ( Fred Thompson , przewodniczący; Joe Biden , członek rankingu)
- Intelligence (Select) ( Arlen Spectre , przewodniczący; J. Robert Kerrey , wiceprzewodniczący)
-
Pracy i Zasobów Ludzkich ( Nancy Landon Kassebaum , przewodnicząca; Edward M. Kennedy , członek rankingu)
- Starzenie się ( Judd Gregg , przewodniczący; Barbara A. Mikulski , członek rankingu)
- Dzieci i rodziny ( Dan Coats , przewodniczący; Chris Dodd , członek rankingu)
- Polityka dotycząca niepełnosprawności ( Bill Frist , przewodniczący; Tom Harkin , członek rankingu)
- Edukacja, sztuka i nauki humanistyczne ( James Jeffords , przewodniczący; Claiborne Pell , członek rankingu)
- Zasady i administracja ( Ted Stevens , przewodniczący; Wendell H. Ford , członek rankingu)
- Small Business ( Kit Bond , przewodniczący; Dale Bumpers , członek rankingu)
- Veterans' Affairs ( Alan K. Simpson , przewodniczący; John D. Rockefeller IV , członek rankingu)
- Komitet Whitewater (specjalny) ( Al D'Amato , przewodniczący; Paul Sarbanes , członek rankingu)
Izba Reprezentantów
-
Rolnictwo ( Pat Roberts , przewodniczący; Kika de la Garza , członek rankingu)
- General Farm Commodities ( Bill Barrett , przewodniczący; Charles W. Stenholm , członek rankingu)
- Hodowla, nabiał i drób ( Steve Gunderson , przewodniczący; Harold Volkmer , członek rankingu)
- Zarządzanie ryzykiem i uprawy specjalne ( Thomas W. Ewing , przewodniczący; Charlie Rose , członek rankingu)
- Departament Operacji, Żywienia i Rolnictwa Zagranicznego ( Bill Emerson , przewodniczący; Gary A. Condit , członek rankingu)
- Ochrona zasobów, badania i leśnictwo ( Wayne Allard , przewodniczący; Tim Johnson , członek rankingu)
-
Środki ( Bob Livingston , Przewodniczący; Dave Obey , Członek Rankingu)
- Rolnictwo, rozwój obszarów wiejskich, administracja żywności i leków oraz agencje powiązane ( Joe Skeen , przewodniczący; Dick Durbin , członek rankingu)
- Handel, sprawiedliwość, państwo i sądownictwo ( Hal Rogers , przewodniczący; Alan B. Mollohan , członek rankingu)
- Dystrykt Kolumbii ( James T. Walsh , przewodniczący; Julian Dixon , członek rankingu)
- Rozwój energii i wody ( John T. Myers , przewodniczący; Tom Bevill , członek rankingu)
- Operacje zagraniczne, finansowanie eksportu i powiązane programy ( Sonny Callahan , przewodniczący; Charlie Wilson , członek rankingu)
- Praca, zdrowie, opieka społeczna i edukacja ( John Edward Porter , przewodniczący; David Obey , członek rankingu)
- Wnętrze ( Ralph Regula , przewodniczący; Sidney Yates , członek rankingu)
- Legislacyjne ( Ron Packard , przewodniczący; Vic Fazio , członek rankingu)
- Budownictwo wojskowe ( Barbara Vucanovich , przewodnicząca; Bill Hefner , członek rankingu)
- Bezpieczeństwo narodowe ( Bill Young , przewodniczący; John Murtha , członek rankingu)
- Transport ( Frank Wolf , przewodniczący; Martin Olav Sabo , członek rankingu)
- Departament Skarbu, Poczta i Rząd Generalny ( Jim Lightfoot , przewodniczący; Steny Hoyer , członek rankingu)
- VA, HUD i agencje niezależne ( Jerry Lewis , przewodniczący; Louis Stokes , członek rankingu)
-
Usługi bankowe i finansowe ( Jim Leach , przewodniczący; Henry B. Gonzalez , członek rankingu)
- Rynki kapitałowe, papiery wartościowe i przedsiębiorstwa sponsorowane przez rząd ( Richard H. Baker , przewodniczący; Paul E. Kanjorski , członek rankingu)
- Krajowa i międzynarodowa polityka monetarna ( Michael Castle , przewodniczący; Floyd Flake , członek rankingu)
- Instytucje finansowe i kredyt konsumencki ( Marge Roukema , przewodnicząca; Bruce Vento , członek rankingu)
- Nadzór ogólny i dochodzenia ( Spencer Bachus , przewodniczący; Kweisi Mfume , członek rankingu)
- Mieszkalnictwo i możliwości społeczne ( Rick Lazio , przewodniczący; Joseph P. Kennedy II , członek rankingu)
- Budżet ( John Kasich , przewodniczący; Martin Olav Sabo , członek rankingu)
-
Handel ( Thomas J. Bliley , przewodniczący; John D. Dingell , członek rankingu)
- Handel, handel i materiały niebezpieczne ( Mike Oxley , przewodniczący; Billy Tauzin , członek rankingu)
- Energia i moc ( Dan Schaefer , przewodniczący; Frank Pallone , członek rankingu)
- Zdrowie i Środowisko ( Michael Bilirakis , przewodniczący; Henry A. Waxman , członek rankingu)
- Nadzór i dochodzenia ( Joe Barton , przewodniczący; Ron Wyden , członek rankingu)
- Telekomunikacja i finanse ( Jack Fields , przewodniczący; Edward J. Markey , członek rankingu)
-
Możliwości ekonomiczne i edukacyjne ( Bill Goodling , przewodniczący; Bill Clay , członek rankingu)
- Wczesne dzieciństwo, młodzież i rodziny ( Duke Cunningham , przewodniczący; Dale E. Kildee , członek rankingu)
- Relacje pracodawca-pracownik ( Harris W. Fawell , przewodniczący; Matthew G. Martinez , członek rankingu)
- Nadzór i dochodzenia ( Peter Hoekstra , przewodniczący; Thomas C. Sawyer , członek rankingu)
- Edukacja policealna, szkolenia i uczenie się przez całe życie ( Buck McKeon , przewodniczący; Pat Williams , członek rankingu)
- Ochrona pracowników ( Cass Ballenger , przewodniczący; Major Owens , członek rankingu)
-
Reforma rządu i nadzór ( William F. Clinger , przewodniczący; Cardiss Collins , członek rankingu)
- Służba cywilna ( John Mica , przewodniczący; Jim Moran , członek rankingu)
- Dystrykt Kolumbii ( Thomas M. Davis , przewodniczący; Eleanor Holmes Norton , członek rankingu)
- Zarządzanie rządem, informacja i technologia ( Steve Horn , przewodniczący; Carolyn B. Maloney , członek rankingu)
- Zasoby ludzkie i stosunki międzyrządowe ( Chris Shays , przewodniczący; Edolphus Towns , członek rankingu)
- Krajowy wzrost gospodarczy, zasoby naturalne i regulacje prawne ( David McIntosh , przewodniczący; Collin C. Peterson , członek rankingu)
- Bezpieczeństwo narodowe, sprawy międzynarodowe i wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych ( Bill Zeliff , przewodniczący; Karen L. Thurman , członek rankingu)
- Poczta ( John M. McHugh , przewodniczący; Barbara-Rose Collins , członek rankingu)
- Nadzór nad domem ( Bill Thomas , przewodniczący; Vic Fazio , członek rankingu)
-
Stosunki międzynarodowe ( Benjamin Gilman , przewodniczący; Lee H. Hamilton , członek rankingu)
- Międzynarodowa polityka gospodarcza i handel ( Toby Roth , przewodniczący; Sam Gejdenson , członek rankingu)
- Azja i Pacyfik ( Doug Bereuter , przewodniczący; Howard Berman , członek rankingu)
- Operacje międzynarodowe i prawa człowieka ( Christopher H. Smith , przewodniczący; Tom Lantos , członek rankingu)
- Western Hemisphere ( Dan Burton , przewodniczący; Robert G. Torricelli , członek rankingu)
- Afryka ( Ileana Ros-Lehtinen , przewodnicząca; Gary L. Ackerman , członek rankingu)
-
Sądownictwo ( Henry J. Hyde , przewodniczący; John Conyers , członek rankingu)
- Prawo handlowe i administracyjne ( George W. Gekas , przewodniczący; Jack Reed , członek rankingu)
- Sądy i własność intelektualna ( Carlos J. Moorhead , przewodniczący; Patricia Schroeder , członek rankingu)
- Crime ( Bill McCollum , przewodniczący; Chuck Schumer , członek rankingu)
- Imigracja i roszczenia ( Lamar S. Smith , przewodniczący; John Bryant , członek rankingu)
- Konstytucja ( Charles T. Canady , przewodniczący; Barney Frank , członek rankingu)
-
Bezpieczeństwo narodowe ( Floyd D. Spence , przewodniczący; Ron Dellums , członek rankingu)
- Instalacje i obiekty wojskowe ( Joel Hefley , przewodniczący; Solomon P. Ortiz , członek rankingu)
- Personel wojskowy ( Bob Dornan , przewodniczący; Owen B. Pickett , członek rankingu)
- Zamówienia wojskowe ( Duncan Hunter , przewodniczący; Ike Skelton , członek rankingu)
- Gotowość wojskowa ( Herbert H. Bateman , przewodniczący; Norman Sisisky , członek rankingu)
- Badania i rozwój wojskowy ( Curt Weldon , przewodniczący; John M. Spratt , członek rankingu)
-
Zasoby ( Don Young , przewodniczący; George Miller , członek rankingu)
- Energia i zasoby mineralne ( Ken Calvert , przewodniczący; Neil Abercrombie , członek rankingu)
- Rybołówstwo, dzika przyroda i oceany ( Jim Saxton , przewodniczący; Gerry E. Studds , członek rankingu)
- Parki narodowe, lasy i ziemie ( James V. Hansen , przewodniczący; Bill Richardson , członek rankingu)
- Native American and Insular Affairs ( Elton Gallegly , przewodniczący; Eni Faleomavaega , członek rankingu)
- Zasoby wodne i energetyczne ( John T. Doolittle , przewodniczący; Peter A. DeFazio , członek rankingu)
-
Zasady ( Gerald BH Solomon , przewodniczący; Joe Moakley , członek rankingu)
- Proces legislacyjny ( Porter Goss , przewodniczący; Martin Frost , członek rankingu)
- Regulamin Izby ( David Dreier , przewodniczący; Anthony C. Beilenson , członek rankingu)
-
Nauka ( Robert S. Walker , przewodniczący; George E. Brown Jr. , członek rankingu)
- Badania podstawowe ( Steven Schiff , przewodniczący; Pete Geren , członek rankingu)
- Energia i rozwój ( Dana Rohrabacher , przewodnicząca; James A. Hayes , członek rankingu)
- Przestrzeń kosmiczna i aeronautyka ( Jim Sensenbrenner , przewodniczący; Ralph M. Hall , członek rankingu)
- Technologia ( Constance A. Morella , przewodnicząca; John S. Tanner , członek rankingu)
-
Small Business ( Jan Meyers , przewodniczący; John L. LaFalce , członek rankingu)
- Programy rządowe ( Peter G. Torkildsen , przewodniczący; Glenn Poshard , członek rankingu)
- Zakupy, eksport i możliwości biznesowe ( Donald A. Manzullo , przewodniczący; Eva Clayton , członek rankingu)
- Regulacja i papierkowa robota ( Jim Talent , przewodniczący; Nydia Velazquez , członek rankingu)
- Podatki i finanse ( Linda Smith , przewodnicząca; Marty Meehan , członek rankingu)
- Standardy Oficjalnego Postępowania ( Nancy Johnson , przewodnicząca; Jim McDermott , członek rankingu)
-
Transport i infrastruktura ( Bud Shuster , przewodniczący; Norman Mineta , członek rankingu)
- Lotnictwo ( John J. Duncan Jr. , przewodniczący; James L. Oberstar , członek rankingu)
- Coast Guard and Maritime Transportation ( Howard Coble , przewodniczący; James A. Traficant , członek rankingu)
- Budynki publiczne i rozwój gospodarczy ( Wayne T. Gilchrest , przewodniczący; Robert E. Wise Jr. , członek rankingu)
- Railroads ( Susan Molinari , przewodnicząca; William O. Lipinski , członek rankingu)
- Transport powierzchniowy ( Tom Petri , przewodniczący; Nick J. Rahall , członek rankingu)
- Zasoby wodne i rozwój ( Sherwood Boehlert , przewodniczący; Robert A. Borski , członek rankingu)
-
Sprawy weteranów ( Bob Stump , przewodniczący; Sonny Montgomery , członek rankingu)
- Sprawy dotyczące odszkodowań, emerytur, ubezpieczeń i pamięci ( Terry Everett , przewodniczący; Lane Evans , członek rankingu)
- Edukacja, szkolenie, zatrudnienie i zakwaterowanie ( Steve Buyer , przewodniczący; Maxine Waters , członek rankingu)
- Szpitale i opieka zdrowotna ( Tim Hutchinson , przewodniczący; Chet Edwards , członek rankingu)
-
Ways and Means ( Bill Archer , przewodniczący; Sam Gibbons , członek rankingu)
- Zdrowie ( Bill Thomas , przewodniczący; Charles Rangel , członek rankingu)
- Zasoby ludzkie ( E. Clay Shaw Jr. , przewodniczący; Harold E. Ford Sr. , członek rankingu)
- Nadzór ( Nancy Johnson , przewodnicząca; Bob Matsui , członek rankingu)
- Ubezpieczenia Społeczne ( Jim Bunning , przewodniczący; Andrew Jacobs Jr. , członek rankingu)
- Handel ( Phil Crane , przewodniczący; Charles Rangel , członek rankingu)
- Cały
Wspólne komisje
- Ekonomiczny (sen. Connie Mack , przewodnicząca; reprezentant Jim Saxton , wiceprzewodniczący)
- Podatki (przedstawiciel Bill Archer , przewodniczący; senator Bob Packwood , wiceprzewodniczący)
- Biblioteka (sen. Mark Hatfield , przewodniczący; reprezentant Bill Thomas , wiceprzewodniczący)
- Drukarnia (Rep. Bill Thomas , przewodniczący; senator Ted Stevens , wiceprzewodniczący)
Pracowników
Dyrektorzy agencji oddziałów ustawodawczych
-
Architekt Kapitolu :
- George M. White , do 21 listopada 1995 r.
- William L. Ensign (działanie), od 21 listopada 1995 r.
- Lekarz Uczestniczy Kongresu Stanów Zjednoczonych : John F. Eisold
-
Kontroler Generalny Stanów Zjednoczonych :
- Charles A. Bowsher , do 1996 roku
- wolne, od 1996 r.
- Dyrektor Biura Budżetu Kongresu :
- Robert D. Reischauer , do 28 lutego 1995 r.
- Czerwiec E. O'Neill , od 1 marca 1995 r.
- Bibliotekarz Kongresu : James H. Billington
- Wydawca publiczny Stanów Zjednoczonych : Michael F. DiMario
Senat
-
Kapelan :
- Richard C. Halverson ( prezbiterianin ), do 11 marca 1995 r.
- Lloyd John Ogilvie ( prezbiterianin ), od 11 marca 1995 r.
-
Kurator :
- James R. Ketchum , do 1 lipca 1995 r.
- Diane K. Skvarla, od 1 lipca 1995 r.
- Historyk : Richard A. Baker
- Parlamentarzysta : Bob Dove
-
Sekretarz :
- Sheila P. Burke , do 7 czerwca 1995
- Kelly D. Johnston , 8 czerwca 1995 – 30 września 1996
- Gary Lee Sisco , od 1 października 1996 r.
- Bibliotekarz : Roger K. Haley
- Sekretarz większości : Elizabeth B. Greene
-
Sekretarz ds. Mniejszości :
- C. Abbott Saffold , do 1995 roku
- Martin P. Paone , od 1995
-
Sierżant broni :
- Howard O. Greene Jr. , do 6 września 1996 r.
- Gregory S. Casey , od 6 września 1996 r.
Izba Reprezentantów
- Kapelan : James D. Ford ( luteranin )
-
Dyrektor Generalny :
- Scott Faulkner , do 22 listopada 1996 r.
- Jeff Trandahl (aktor), od 22 listopada 1996
- Urzędnik : Robin H. Carle
- Historyk : Christina Jeffrey , 1995 (krótko)
- Parlamentarzysta : Charles W. Johnson III
- Czytanie Urzędnicy :
- Sierżant w Arms : Wilson Livingood
- Inspektor Generalny: John W. Lainhart IV
Zobacz też
- Wybory w Stanach Zjednoczonych, 1994 (wybory prowadzące do tego Kongresu)
- Wybory w Stanach Zjednoczonych, 1996 (wybory podczas tego Kongresu, prowadzące do następnego Kongresu)
Uwagi
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Katalog biograficzny Kongresu USA
- Izba Reprezentantów USA: Historia Kongresu
- Senat USA: statystyki i listy
- "Filmy wideo z sesji Izby Reprezentantów na 104. Kongres ze strony www.C-SPAN.org" .
- „Nagrania z sesji senackich na 104. Kongres ze strony www.C-SPAN.org” .
- „Filmy wideo komisji Izby Reprezentantów i Senatu na 104. Kongres ze strony www.C-SPAN.org” .
- Kalendarz sesji Izby Reprezentantów na 104. Kongres (PDF) . Zarchiwizowane z oryginału (PDF) 6 lipca 2016 . Źródło 6 czerwca 2016 .
- Kongresowy katalog obrazkowy na 104. Kongres .
- Kongresowy katalog obrazkowy na 104. Kongres (poprawione) .
- Oficjalny katalog Kongresu na 104. Kongres . hdl : 2027/uc1.31210012145981 .