Armenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Armenia at the 2004 Summer Olympics
Armenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod IOC | RAMIĘ |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski Armenii |
Stronie internetowej |
www |
w Atenach | |
Konkurenci | 18 na 8 sportów |
Nosiciel flagi | Albert Azaryan |
Medale |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Imperium Rosyjskie (1900–1912) Związek Radziecki (1952–1988) Unified Team (1992) |
Armenia startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 w Atenach , w Grecji od 13 do 29 sierpnia 2004 roku.
lekkoatletyka
Do tej pory ormiańscy sportowcy osiągnęli standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga - Oceny przyznawane za wyścigi na torze dotyczą wyłącznie biegu zawodnika
- Q = zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w zawodach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N / A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Armen Martirosyan | Potrójny skok | 15.05 | 43 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Marine Ghazaryan | 100 m | 12.29 | 6 | Nie posunął się naprzód |
Boks
Sportowiec | Zdarzenie | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Aleksan Nalbandyan | Lekka musza |
Asloum ( FRA ) W 27–20 |
Ali ( IRI ) W 24–11 |
Zou Sm ( CHN ) L 12–20 |
Nie posunął się naprzód |
Dżudo
Sportowiec | Zdarzenie | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Repasaże 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Armen Nazaryan | Mężczyźni -60 kg |
Lee ( BRA ) W 0101–0001 |
Akhondzadeh ( IRI ) L 0001–0010 |
Nie posunął się naprzód |
Cameroun ( CMR ) L 0000–1000 |
Nie posunął się naprzód |
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Norayr Bakhtamyan | Pistolet 50 m | 564 | 4 Q | 654,8 | 4 |
Pistolet pneumatyczny 10 m | 582 | 6 Q | 681,9 | 7 |
Pływanie
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Varduhi Avetisyan | 100 m stylem klasycznym | 1: 18,87 | 42 | Nie posunął się naprzód |
Tenis ziemny
Sportowiec | Zdarzenie | Okrągły 64 | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | ||
Sargis Sargsian | Gra pojedyncza mężczyzn |
Ljubičić ( CRO ) L 6–3, 6–2 |
Nie posunął się naprzód |
Podnoszenie ciężarów
Sportowiec | Zdarzenie | Urywek | Clean & Jerk | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Armen Ghazaryan | Mężczyźni -62 kg | 135 | 5 | 160 | = 4 | 295 | 4 |
Gevorg Aleksanyan | Mężczyźni -77 kg | 162,5 | 5 |
|
DNF | 162,5 | DNF |
Tigran Vardan Martirosyan | Mężczyźni -85 kg | 167,5 | = 6 | 200 | = 5 | 367,5 | 7 |
Ashot Danielyan | Mężczyźni +105 kg |
|
DNF | - | - | - | DNF |
Zapasy
- Klucz
- VT - Victory by Fall .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Styl wolny mężczyzn
Sportowiec | Zdarzenie | Pula eliminacyjna | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Martin Berberyan | −55 kg |
Doğan ( TUR ) W 3–1 PP |
O SN ( PRK ) L 1–3 PP |
Kardanov ( GRE ) L 1–3 PP |
3 | Nie posunął się naprzód | 11 | ||
Zhirayr Hovhannisyan | −66 kg |
Taskoudis ( GRE ) W 3–1 PP |
Kumar ( IND ) L 1–3 PP |
Nie dotyczy | 2 | Nie posunął się naprzód | 11 | ||
Arayik Gevorgyan | −74 kg |
Ackerman ( GB ) W 4-0 ST |
Laliyev ( KAZ ) L 0–5 VT |
Nie dotyczy | 2 | Nie posunął się naprzód | 8 | ||
Mahmed Aghaev | −84 kg |
Danko ( UKR ) L 0–5 EV |
Yavaşer ( TUR ) L 0–5 EV |
Nie dotyczy | 3 | Nie posunął się naprzód | 22 |
- Męski grecko-rzymski
Sportowiec | Zdarzenie | Pula eliminacyjna | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Vaghinak Galstyan | −66 kg |
Semenov ( RUS ) W 3–1 PP |
Samuelsson ( SWE ) L 1–3 PP |
3 | Nie posunął się naprzód | 8 | ||
Levon Geghamyan | −84 kg |
Makaranka ( BLR ) L 0–3 PO |
Minguzzi ( ITA ) W 4–0 ST |
2 | Nie posunął się naprzód | 8 | ||
Haykaz Galstyan | −120 kg |
Szczepaniak ( FRA ) L 1–3 PP |
Barreno ( VEN ) W 3–1 PP |
2 | Nie posunął się naprzód | 9 |