Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Great Britain at the 2004 Summer Olympics
Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | GBR |
NOC | Brytyjskie Stowarzyszenie Olimpijskie |
w Atenach | |
Zawodnicy | 264 w 22 sportach |
nosiciele flag |
Kate Howey (otwarcie) Kelly Holmes (zamknięcie) |
Medale Miejsce 10 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Wielka Brytania, drużyna Brytyjskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego (BOA), startowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004 roku z zespołem wyselekcjonowanych sportowców oficjalnie znany jako Team GB . Brytyjczycy wysłali na Igrzyska szeroką delegację, kontynuując swoją wszechobecną obecność na igrzyskach olimpijskich, jedyny kraj, który wysyłał zawodników na każde letnie i zimowe igrzyska od czasu narodzin nowoczesnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. 264 sportowców Wielkiej Brytanii, 161 mężczyźni i 103 kobiety rywalizowali w 22 dyscyplinach podczas dwutygodniowej imprezy. Drużyna weszła na ceremonię otwarcia za flagą Unii, którą nosi judoka Kate Howey . Dwukrotny złoty medalista Kelly Holmes niósł flagę podczas ceremonii zamknięcia .
Chronologia
Delegacja powoli rozpoczęła olimpiadę, srebro, które jej nurkowie zdobyli 14 sierpnia, było pierwszym z nielicznych medali pierwszego tygodnia. Chociaż kilka srebrnych i brązowych medali – w tym pary w slalomie kajakowym kobiet i mężczyzn k1 – ożywiło środek tygodnia, pierwsze złoto w Wielkiej Brytanii przyszło dopiero w piątek 20 (wygrał Chris Hoy w 1-kilometrowej jeździe na czas na kolarstwie torowym). ).
Następnie, 21 sierpnia („Złota Sobota”), wkład Wielkiej Brytanii do tabeli medalowej stał się bardziej znaczący. Najpierw tradycyjna brytyjska siła w wioślarstwie była kontynuowana, gdy czwórka mężczyzn bez sternika, głaskana przez Matthew Pinsenta , ledwo zdobyła złoto, co było decydującym momentem, ponieważ był to czwarty złoty medal Pinsenta w tak wielu meczach. Sailor Ben Ainslie zakończyła kilka udanych dni ścigania się złotem, podobnie jak żeńskie żaglówki Yngling, które w końcu zdobyły złoty medal, który uszyły w czwartek. Bradley Wiggins kontynuował brytyjski kolarski sukces, zdobywając złoto w pościgu na 4 km. Młody pływak David Davies , nadchodzi trzeci w męskiej 1500 m stylem dowolnym, ustanowił rekord Europy w proces i wygrał drugi basen medal w Wielkiej Brytanii z gier - znaczny postęp w stosunku do 2000 Sydney gier , z którego wrócili z pustymi rękami pływacy. Również w sobotę ogłoszono, że po odwołaniu Leslie Law awansuje ze srebra na złoty w trzydniowych WKKW (a jego drużyna z brązu na srebro). Gdy zdominowany przez sporty wodne pierwszy tydzień igrzysk zmienił się w drugi, skupiający się bardziej na zawodach lekkoatletycznych, Kelly Sotherton zajęła trzecie miejsce w siedmioboju.
Niedziela 22 sierpnia przyniosła kolejny medal wioślarski. Jednak faworytka maratonu Paula Radcliffe nie poradziła sobie z upałem Aten i nie ukończyła wyścigu. Moment rozpoczęcia wyścigu późnym popołudniem, rzekomo dla uspokojenia amerykańskich nadawców, wywołał pewne kontrowersje, ponieważ letnie maratony zwykle rozpoczynają się wcześnie rano, aby uniknąć upałów.
23 sierpnia pierwszy złoty medal w zawodach lekkoatletycznych w Wielkiej Brytanii, Kelly Holmes, wygrała bieg na 800 metrów kobiet. Był to pierwszy złoty medal Wielkiej Brytanii na torze, odkąd Sally Gunnell wygrała 400-metrową przeszkodę podczas igrzysk w Barcelonie w 1992 roku .
Zdobywając brąz w kolarstwie Madison 25 sierpnia, aby dodać do swojego wcześniejszego indywidualnego złota i srebra z pogoni zespołowej, Bradley Wiggins został pierwszym Brytyjczykiem od 40 lat, który zdobył trzy medale w jednym meczu.
Wieczorem w sobotę 28 sierpnia brytyjskie polowanie na medale skupiło się na Stadionie Olimpijskim. Steve Backley , w swoim ostatnim konkursie rzutu oszczepem , nie zdobył złota, którego szukał od 1992 roku, zajmując czwarte miejsce. Kelly Holmes zdobył dublet na średnim dystansie, zdobywając złoto na 1500 metrów. Męska sztafeta 4×100 metrów odniosła zaskakujące zwycięstwo, zdobywając złoto przed drużyną amerykańską . Wcześniej tego dnia, Ian Wynne dodał do medalu, zdobywając brązowy medal w klasie kajaków K1, rywalizując pomimo kontuzji kostki, którą doznał dzień wcześniej.
Ostatniego dnia igrzysk, 29 sierpnia, Amir Khan odebrał ostatni brytyjski medal tej imprezy ze srebrem w lekkiej dywizji boksu .
Całkowita wydajność
W finałowej tabeli medalowej Wielka Brytania zajęła 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. BBC stwierdziła, że był to „najlepszy brytyjski występ w epoce nowożytnej” i ujęła to w dalszych rozważaniach: „Wielka Brytania wygrała 37 w 1984 roku, ale to był bojkot igrzysk, które zabrakło krajów bloku wschodniego. zdjęcie, a to był najlepszy zdobycz w Wielkiej Brytanii od 1924 roku”.
Medaliści
W ostatecznym rankingu medalowym Wielka Brytania zajęła dziesiąte miejsce z 9 złotymi i 30 medalami w sumie.
Wielu medalistów
Następujący zawodnicy zespołu GB zdobyli wiele medali na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku. Kelly Holmes został pierwszym brytyjskim sportowcem od 1972 roku i pierwszym brytyjskim lekkoatletą, który zdobył dwa złote medale na tych samych Letnich Igrzyskach Olimpijskich.
Nazwa | Medal | Sport | Wydarzenie |
---|---|---|---|
Kelly Holmes |
Złoto Złoto |
lekkoatletyka |
800m 1500m² |
Bradley Wiggins |
Złoto Srebro Brąz |
Jazda rowerem |
Bieg indywidualny mężczyzn na dochodzenie drużynowe na dochodzenie mężczyzn Madison |
Rob Hayles |
Srebrny Brąz |
Jazda rowerem |
Pogoń drużynowa Madison mężczyzn |
Łucznictwo
Czterech brytyjskich łuczników (jeden mężczyzna i trzy kobiety) zakwalifikowało się do łucznictwa indywidualnego mężczyzn i kobiet oraz miejsce dla drużyny kobiet.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Laurence Godfrey | Indywidualność mężczyzn | 650 | 31 |
Orbay ( TUR ) W 157–155 |
Petersson ( SWE ) W 163-162 |
Ruban ( UKR ) W 167–162 |
Chen SY ( TPE ) W 110–108 |
Galiazzo ( WŁOCH ) L 108–110 |
Cuddihy ( AUS ) L 112–113 |
4 |
Naomi Folkard | Indywidualność kobiet | 638 | 17 |
Pilipowa ( KAZ ) W 139–128 |
Piuva ( FIN ) W 156–151 |
Park SH ( KOR ) L 159–171 |
Nie awansował | |||
Helen Palmer | 594 | 61 |
He Y ( CHN ) L 130–141 |
Nie awansował | ||||||
Alison Williamson | 637 | 21 |
Dykman ( USA ) W 147–121 |
Kawauchi ( Japonia ) W 154–150 |
Zhang Jj ( CHN ) W 165–161 |
He Y ( CHN ) W 109–89 |
Park SH ( KOR ) L 100–110 |
Yuan SC ( TPE ) W 105–104 |
||
Naomi Folkard Helen Palmer Alison Williamson |
Drużyna kobiet | 1869 | 12 | Nie dotyczy |
Indie (IND) L 228–230 |
Nie awansował |
lekkoatletyka
Brytyjscy sportowcy osiągnęli do tej pory standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Darren Campbell | 100 m² | 10.35 | 4 | Nie awansował | |||||
Jason Ogrodnik | 10.15 | 2 Q | 10.15 | 2 Q | 10.12 | 5 | Nie awansował | ||
Mark Lewis-Francis | 10.13 | 1 Q | 10.12 | 2 Q | 10.28 | 5 | Nie awansował | ||
Darren Campbell | 200 m² | 20,72 | 4 Q | 20,59 | 4 q | 20,89 | 8 | Nie awansował | |
Chris Lambert | DNF | Nie awansował | |||||||
Christian Malcolm | 20,62 | 2 Q | 20,56 | 5 q | 20,77 | 7 | Nie awansował | ||
Timothy Beniamin | 400 m² | 45,69 | 3 q | Nie dotyczy | 46,28 | 8 | Nie awansował | ||
Daniel Caines | 46.15 | 4 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Malachiasz Davis | 46,28 | 5 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Ricky Soos | 800 m² | 1:45,70 | 2 Q | Nie dotyczy | 1:46,74 | 6 | Nie awansował | ||
Michael Wschód | 1500 m² | 3:37,37 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:36,46 | 6 q | 3:36,33 | 6 | |
John Mayock | 5000 m² | 13:26,81 | 10 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Roberta Newtona | 110 m przez płotki | 13.85 | 7 | Nie awansował | |||||
Andy Turner | 13.75 | 8 | Nie awansował | ||||||
Mateusz Douglas | 400 m przez płotki | 49,77 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Chris Rawlinson | 48,94 | 3 Q | Nie dotyczy | 50,89 | 8 | Nie awansował | |||
Justin Chaston | 3000 m z przeszkodami | 8:28,35 | 5 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Darren Campbell Marlon Devonish Jason Gardener Mark Lewis-Francis |
Przekaźnik 4 × 100 m | 38,53 | 2 Q | Nie dotyczy | 38.07 | ||||
Sean Baldock Timothy Benjamin Malachi Davis Matthew Elias |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:02.40 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:01.07 | 5 | |||
Jona Browna | Maraton | Nie dotyczy | 2:12.26 | 4 | |||||
Matt O'Dowd | Nie dotyczy | 2:22,37 | 50 | ||||||
Dan Robinson | Nie dotyczy | 2:17,53 | 23 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Chris Tomlinson | Długi skok | 8.23 | 3 Q | 8.25 | 5 |
Nathan Douglas | Potrójny skok | 16.84 | 13 | Nie awansował | |
Phillips Idowu | 17.33 | 4 Q | NM | — | |
Nick Buckfield | Skok o tyczce | 5.60 | 21 | Nie awansował | |
Emeka Udechuku | Rzut dyskiem | 58,41 | 24 | Nie awansował | |
Steve Backley | Rzut oszczepem | 80,68 | 12 q | 84,13 | 4 |
Nick Nieland | 72,79 | 28 | Nie awansował |
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dziekan Macey | Wynik | 10.89 | 7.47 | 15,73 | 2.15 | 48,97 | 14.56 | 48,34 | 4.40 | 58,46 | 4:25,42 | 8414 | 4 |
Zwrotnica | 885 | 927 | 835 | 944 | 863 | 903 | 846 | 731 | 715 | 775 |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Abi Oyepitan | 100 m² | 11.23 | 2 Q | 11.28 | 3 Q | 11.18 | 5 | Nie awansował | |
Joice Maduaka | 200 m² | 23.15 | 4 Q | 23.30 | 5 | Nie awansował | |||
Abi Oyepitan | 22.50 | 2 Q | 22,79 | 2 Q | 22,56 | 2 Q | 22.87 | =7 | |
Donna Fraser | 400 m² | 51.19 | 2 Q | Nie dotyczy | 51,94 | 7 | Nie awansował | ||
Lee McConnella | 51.19 | 2 Q | Nie dotyczy | 52,63 | 8 | Nie awansował | |||
Krystyna Ohuruogu | 50,50 | 3 Q | Nie dotyczy | 51,00 | 4 | Nie awansował | |||
Joanna Fenn | 800 m² | 2:03,72 | 3 Q | Nie dotyczy | 2:00.60 | 5 | Nie awansował | ||
Kelly Holmes | 2:00.81 | 1 Q | Nie dotyczy | 1:57,98 | 1 Q | 1:56,38 | |||
Kelly Holmes | 1500 m² | 4:05.58 | 2 Q | Nie dotyczy | 4:04.77 | 2 Q | 3: 57,90 NR | ||
Jo Pavey | 4:12.50 | 13 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Hayley Tullett | 4:07.27 | 7 q | Nie dotyczy | 4:08.92 | 11 | Nie awansował | |||
Jo Pavey | 5000 m² | 14:55.45 | 3 Q | Nie dotyczy | 14:57,87 | 5 | |||
Kathy Butler | 10000 m² | Nie dotyczy | 31:41,13 | 12 | |||||
Paula Radcliffe | Nie dotyczy | DNF | |||||||
Sarah Claxton | 100 m przez płotki | 13.14 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Tracey Morris | Maraton | Nie dotyczy | 2:41:00 | 29 | |||||
Paula Radcliffe | Nie dotyczy | DNF | |||||||
Liz krzyczy | Nie dotyczy | 2:40:13 | 25 | ||||||
Donna Fraser Helen Karagounis * Lee McConnell Catherine Murphy Christine Ohuruogu |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:26,99 | 4 q | Nie dotyczy | 3:25.12 | 4 |
* Rywalizował tylko w biegach
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Jade Johnson | Długi skok | 6,71 | 6 Q | 6.80 | 6 |
Shelley Newman | Rzut dyskiem | 56.04 | 33 | Nie awansował | |
Filippa role | 58,83 | 18 | Nie awansował | ||
Goldie Sayers | Rzut oszczepem | 59.11 | 20 | Nie awansował | |
Lorraine Shaw | Rzut młotem | 64,79 | 30 | Nie awansował | |
Shirley Webb | 61,60 | 41 | Nie awansował |
- Wydarzenia łączone – Heptathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Denise Lewis | Wynik | 13.40 | 1,73 | 15,33 | 25,42 | 5,89 | DNS | — | DNF | |
Zwrotnica | 1065 | 891 | 883 | 849 | 816 | 0 | — | |||
Kelly Sotherton | Wynik | 13.44 | 1,85 | 13.29 | 23,57 | 6.51 | 37.19 | 2:12.27 | 6424 | |
Zwrotnica | 1059 | 1041 | 747 | 1022 | 1010 | 613 | 932 |
Badminton
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Richard Vaughan | Syngiel |
Vasconcelos ( POR ) W 15–5, 15–5 |
Shon SM ( KOR ) L 9–15, 4–15 |
Nie awansował | |||
Anthony Clark Nathan Robertson |
Debel |
Ngernsrisuk / Prapakamol ( THA ) W 15–5, 15–9 |
Hian / Limpele ( INA ) L 7–15, 12–15 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Tracey Hallam | Syngiel |
Schenk ( GER ) W 11-7, 11/6, 11-9 |
Martin ( DEN ) W 11-2, 5-11, 13-10 |
Audina ( NED ) L 0–11, 9–11 |
Nie awansował | ||
Kelly Morgan |
Permana ( AUS ) W 11–5, 11–3 |
Zhang N ( CHN ) L 6–11, 8–11 |
Nie awansował | ||||
Gail Emms Donna Kellogg |
Debel |
Koon WC / Li WM ( HKG ) W 15–4, 15–4 |
Wei Yl / Zhao Tt ( CHN ) L 15–13, 7–15, 5–15 |
Nie awansował | |||
Ella Tripp Joanne Wright |
Boteva / Nedelcheva ( BUL ) W 17–15, 17–14 |
Audina / Bruil ( NED ) L 7–15, 7–15 |
Nie awansował |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Robert Blair Natalie Munt |
Debel |
Ohtsuka / Yamamoto ( Japonia ) W 13–15, 15–7, 15–13 |
Marissa / Widianto ( INA ) L 8–15, 12–15 |
Nie awansował | |||
Gail Emms Nathan Robertson |
Do widzenia |
Pitro / Siegemund ( NIEM ) W 15–11, 15–4 |
Chen Qq / Zhao Tt ( CHN ) W 15–8, 17–15 |
Olsen / Rasmussen ( DEN ) W 15–6, 15–12 |
Gao / Zhang ( CHN ) L 1–15, 15–12, 12–15 |
Boks
Wielka Brytania wysłała do Aten tylko jednego boksera, 17-letniego Amira Khana . Khan przedarł się przez swoje pierwsze cztery walki, w tym dwie, które sędziowie musieli przerwać przedwcześnie. Jego przegrana w finale z obrońcą mistrza olimpijskiego i trzykrotnego mistrza świata dała Chanowi rekord 4-1 i srebrny medal; wielu miało nadzieję, że wystartuje w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008, ale w takim przypadku postanowił przejść na zawodowstwo później w 2004 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Amir Khan | Lekki |
Kaperonis ( GRE ) W RSC |
Stilianow ( BUL ) W 37–21 |
Baik JS ( KOR ) W RSC |
Jeleuow ( KAZ ) W 40–26 |
Kindelán ( CUB ) L 22-30 |
Kajakarstwo
Slalom
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Ranga | Uruchom 2 | Ranga | Całkowity | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Całkowity | Ranga | ||
Stuart McIntosh | C-1 ., mężczyźni | 99,87 | 3 | 102,87 | 7 | 202,74 | 5 Q | 100,08 | 7 Q | 111,11 | 8 | 211,19 | 8 |
Stuart Bowman Nick Smith |
Mężczyźni C-2 | 102,25 | 2 | 111,16 | 6 | 213.41 | 2 Q | 114,02 | 9 | Nie awansował | |||
Campbell Walsh | K-1 ., mężczyźni | 91,25 | 1 | 97,73 | 12 | 188,98 | 2 Q | 93,68 | 1 Q | 96,49 | 3 | 190,17 | |
Helen Reeves | K-1 ., kobiety | 110,12 | 5 | 103,51 | 1 | 213,63 | 3 Q | 108,90 | 5 Q | 109,87 | 4 | 218,77 |
Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Tim Brabants | K-1, mężczyźni 1000 m | 3:24.412 | 1 Q | Do widzenia | 3:30.552 | 5 | |
Ian Wynne | K-1, mężczyźni 500 m | 1:37,341 | 1 q | 1:38,911 | 1 Q | 1:38,547 | |
Paul Darby-Dowman Ian Wynne |
K-2, mężczyźni 1000 m | 3:10.819 | 2 Q | Do widzenia | 3:20.848 | 7 | |
Lucy Hardy | K-1 kobiet 500 m | 1:54.518 | 4 q | 1:56,432 | 3 Q | 1:53.717 | 7 |
Legenda kwalifikacji: Q = Zakwalifikuj się do finału; q = Zakwalifikuj się do półfinału
Jazda rowerem
Droga
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Stuart Dangerfield | Wyścig szosowy | Nie skończyłem | |
Okres próbny | 1:00:03,72 | 28 | |
Roger Hammond | Wyścig szosowy | 5:41:56 | 7 |
Charly Wegelius | Nie skończyłem | ||
Julian Winn | Nie skończyłem |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Nicole Cooke | Wyścig szosowy | 3:25:03 | 5 |
Okres próbny | 33:45,22 | 19 | |
Rachel Uzdrowienie | Wyścig szosowy | 3:25:42 | 22 |
Sara Symington | Nie skończyłem |
Ścieżka
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | ||
Ross Edgar | Sprint mężczyzn | 10,381 69,357 |
3 |
Forde ( BAR ) W 10,768 66,864 |
Do widzenia |
Zieliński ( POL ) L |
Ng ( MAS ) Eadie ( AUS ) W 10.906 66,018 |
Bos ( NED ) L , L |
Nie awansował |
5. miejsce końcowe Forde ( BAR ) Zieliński ( Pl ) Bourgaina ( F ) W 11,214 |
5 |
Wiktoria Pendleton | Sprint kobiet | 11,646 61,823 |
10 |
Abassova ( RUS ) L |
Meinke ( GER ) Hijgenaar ( NED ) L |
Nie dotyczy | Nie awansował |
9. miejsce finał Reed ( USA ) Hijgenaar ( NED ) Radanova ( BUL ) W 12.699 |
9 | ||
Chris Hoy Craig MacLean Jamie Personel |
Drużynowy sprint mężczyzn | 44,693 60,412 |
7 Q |
Niemcy (GER) L 44,075 61,259 |
Nie dotyczy | Nie awansował | 5 |
- Pościg
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Wyniki przeciwnika |
Ranga | Wyniki przeciwnika |
Ranga | ||
Rob Hayles | Indywidualna pogoń mężczyzn | 4:17,930 | 4 Q |
Dyudya ( UKR ) 4:19.559 |
3 Q |
Escobar ( ESP ) 4:22.291 |
4 |
Bradley Wiggins | 4:15,165 | 1 Q |
Sanchez ( FRA ) 4:17.215 |
1 Q |
McGee ( AUS ) 4:16.304 |
||
Emma Davies | Indywidualne dążenie kobiet | 3:35.609 | 7 Q |
Mactier ( AUS ) LAP |
8 | Nie awansował | |
Steve Cummings Rob Hayles Paul Manning Bradley Wiggins |
Pogoń drużynowa mężczyzn | 4:03,985 | 2 Q |
Francja (FRA) 3:59,866 |
2 Q |
Australia (AUS) 4:01.760 |
- Okres próbny
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Chris Hoy | Jazda na czas mężczyzn | 1:00.711 LUB | |
Craig MacLean | 1:02,369 | 7 | |
Wiktoria Pendleton | Jazda na czas kobiet | 34.626 | 6 |
- Keirin
Sportowiec | Wydarzenie | 1. runda | Repasaż | 2. runda | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Ranga | Ranga | Ranga | Ranga | ||
Ross Edgar | keirin męska | 5 R | 4 | Nie awansował | |
Jamie Staff | 3 R | 1 Q | REL | 12 |
- omnia
Sportowiec | Wydarzenie | Zwrotnica | Okrążenia | Ranga |
---|---|---|---|---|
Emma Davies | Wyścig punktowy kobiet | 4 | 0 | 12 |
Rob Hayles Bradley Wiggins |
Madison męska | 12 | 0 |
Kolarstwo górskie
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Oli Beckingsale | Biegi przełajowe mężczyzn | 2:23:15 | 17 |
Liam Killeen | 2:18:32 | 5 |
Nurkowanie
Brytyjscy nurkowie zakwalifikowali się do ośmiu indywidualnych miejsc na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku. Trzy brytyjskie synchroniczne zespoły nurkowe zakwalifikowały się do Pucharu Świata w nurkowaniu FINA 2004.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Tony Ally | Trampolina 3 m | 401,52 | 16 Q | 617,13 | 15 | Nie awansował | |
Mark Shipman | 396,90 | 18 Q | 599,88 | 18 | Nie awansował | ||
Leon Taylor | Platforma 10 m | 433,38 | 11 Q | 628,47 | 9 Q | 663.12 | 6 |
Peter Waterfield | 474.03 | 4 Q | 654,54 | 6 Q | 669,24 | 5 | |
Tony Ally Mark Shipman |
Odskocznia synchroniczna 3 m | Nie dotyczy | 334,98 | 5 | |||
Leon Taylor Peter Waterfield |
Zsynchronizowana platforma 10m | Nie dotyczy | 371,52 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Tracey Richardson | Trampolina 3 m | 209,34 | 28 | Nie awansował | |||
Jane Smith | 282,90 | 14 Q | 483,75 | 15 | Nie awansował | ||
Tandi Gerrard Jane Smith |
Odskocznia synchroniczna 3 m | Nie dotyczy | 302,25 | 4 |
Konny
Ponieważ tylko trzy pary koni i jeźdźców z każdego kraju mogły awansować poza określone rundy w poszczególnych konkurencjach, pięć par brytyjskich nie awansowało, mimo że znalazło się wystarczająco wysoko. Otrzymali rankingi poniżej wszystkich par, które awansowały.
Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Grand Prix | Specjalne Grand Prix | Grand Prix Freestyle | Ogólnie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | |||
Richard Davison | Ballaseyr Royale | Indywidualny | 68,542 | 21 Q | 66.160 | 22 | Nie awansował | |||
Carl Hester | Escapado | 70.667 | =12 Q | 72.440 | 9 Q | 71.575 | 14 | 71,561 | 13 | |
Emma Hindle | Wie Weltmeyer | 67.500 | 25 | Nie awansował | ||||||
Nicola McGivern | Aktywny Walero | 66,458 | 34 | Nie awansował | ||||||
Richard Davison Carl Hester Emma Hindle Nicola McGivern |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 68,903 | 7 |
WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikator | Finał | ||||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Jeanette Brakewell | Do Ciebie | Indywidualny | 49,80 # | 28 | 4,00 # | 53,80 # | 23 | 4.00 | 57,80 # | 18 | Nie awansował | 57,80 | 18 | ||
William Fox- Pitt | Tamarillo | 38,60 | 6 | 0,00 | 38,60 | 5 | Wycofał się | Nie awansował | |||||||
Pippa lejek | Duma Primmore'a | 31,40 | 2 | 11.20 # | 42,60 | 8 | 0,00 | 42,60 | 3 Q | 4.00 | 46,60 | 3 | 46,60 | ||
Mary Król | Król Salomon III | 48.00 # | =24 | 0,00 | 48.00 # | 18 | 8.00 # | 56,00 | 16 Q | 18.00 | 74,00 | 20 | 74,00 | 20 | |
Leslie Prawo | Strzyżenie l'Eau | 43,20 | 10 | 1,20 | 44,40 | 11 | 0,00 | 44,40 | 4 Q | 0,00 | 44,40 | ||||
Jeanette Brakewell William Fox-Pitt Pippa Funnell Mary King Leslie Law |
Patrz wyżej | Zespół | 113,20 | 1 | 1,20 | 125,60 | =3 | 4.00 | 143.00 | 2 | Nie dotyczy | 143.00 |
„#” oznacza, że wynik tego zawodnika nie liczy się w rywalizacji drużynowej, ponieważ liczone są tylko trzy najlepsze wyniki drużyny.
Skoki przez przeszkody
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Okrągły A | Runda B | |||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Nick Skelton | Arko III | Indywidualny | 1 | =11 | 5 | 6 | =13 Q | 0 | 6 | 4 Q | 0 | =1 Q | 13 | 13 | =11 | 13 | =11 |
Robert Kowalski | pan Springfield | 4 | =19 | 8 | 12 | =28 Q | 9 | 21 | =33 Q | 8 | =12 Q | 4 | 12 | =5 | 12 | =4 |
Ogrodzenie
Do konkurencji zakwalifikowało się dwóch brytyjskich szermierzy:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Ryszard Kruse | Folia indywidualna | Do widzenia |
Wang Hb ( CHN ) W 15–11 |
Kellner ( USA ) W 15–14 |
Cassarà ( ITA ) L 8–15 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Louise Bond-Williams | Indywidualna szabla |
König ( NIEM ) W 15–13 |
Nieczajewa ( ros ) L 12–15 |
Nie awansował |
Hokej na trawie
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się brytyjski skład w męskim turnieju hokeja na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Jason Lee
- Szymon Mason (Wielka Brytania)
- Jimi Lewis (Wielka Brytania)
- Rob Moore
- Craig Parnham
- Niall Stott
- Tom Bertram
- Mark Pearn
- Jimmy Wallis
- Brett Garrard
- Ben Hawes
- Danny Hall
- Mike Johnson
- Guy Fordham
- Barry Middleton
- Graham Dunlop
- Graham Moodie
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 5 | 3 | 2 | 0 | 14 | 3 | +11 | 11 | Półfinały |
2 | Niemcy | 5 | 3 | 2 | 0 | 15 | 6 | +9 | 11 | |
3 | Pakistan | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 | +11 | 9 | 5–8 miejsce w półfinałach |
4 | Korea Południowa | 5 | 2 | 2 | 1 | 17 | 8 | +9 | 8 | |
5 | Wielka Brytania | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 21 | −12 | 3 | 9–12 miejsce w półfinałach |
6 | Egipt | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 30 | −28 | 0 |
|
|
|
|
|
- 9.-12 miejsce Półfinał
|
- 9-10 miejsce Finał
|
Gimnastyka
Artystyczny
- Kobiety
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||
Cherrelle Fennell | Zespół | 9.225 | 9,087 | Nie dotyczy | 9,012 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
Vanessa Hobbs | 9,237 | 8.437 | 8,937 | 9,087 | 35,698 | 44 | |||||||
Katy Lennon | 9,237 | 8.850 | 9,025 | 9.125 | 36,237 | 28 Q | |||||||
Elżbieta Linia | Nie dotyczy | 8.950 | Nie dotyczy | ||||||||||
Beth Tweddle | 9,012 | 9,575 | 9,025 | 9.300 | 36,912 | 19 Q | |||||||
Nicola Willis | 9,025 | 8,937 | 7,625 | 9.175 | 34,762 | 53 | |||||||
Całkowity | 36,724 | 36,449 | 35.937 | 36,687 | 145.797 | 11 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||
Katy Lennon | Dookoła | 9,262 | 8,987 | 8.200 | 8,925 | 35,374 | 21 |
Beth Tweddle | 8,987 | 9,562 | 7.800 | 9,412 | 35,761 | 19 |
Rytmiczny
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Kluby | Wstążka | Całkowity | Ranga | Obręcz | Piłka | Kluby | Wstążka | Całkowity | Ranga | ||
Hannah McKibbin | Indywidualny | 20.675 | 20.800 | 19.600 | 21.225 | 82.300 | 21 | Nie awansował |
Trampolina
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Gary Smith | Męskie | 67,20 | 7 Q | 40.00 | 7 |
Kirsten Lawton | damskie | 60,20 | 12 | Nie awansował |
Dżudo
Ośmiu brytyjskich judoków (dwóch mężczyzn i sześć kobiet) zakwalifikowało się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Craig Fallon | -60 kg |
Fernandis ( AUS ) W 1000–0000 |
Zintiridis ( GRE ) L 0110–1010 |
Nie awansował | ||||||
Winston Gordon | −90 kg |
Kelly ( AUS ) W 1100–0000 |
Geraldino ( DOM ) W 1000–0001 |
Honorata ( BRA ) W 0012–0010 |
Zviadauri ( GEO ) L 0020–1000 |
Do widzenia |
Huizinga ( NED ) L 0000–1001 |
5 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Georgina Singleton | −52 kg |
Hukuda ( BRA ) W 1001–0000 |
Velázquez ( VEN ) W 0010–0000 |
Yokosawa ( Japonia ) L 0000–1001 |
Nie awansował | Do widzenia |
Ri SS ( PRK ) W 0011–0010 |
Heylen ( BEL ) L 0000–0011 |
Nie awansował | |
Sophie Cox | −57 kg |
Nasaudrodro ( Fij ) W 1010-0000 |
Boukouvala ( GRE ) W 0001–0000 |
Kye SH ( PRK ) L 0010–1010 |
Nie awansował | Do widzenia |
Yukhareva ( R ) L 0000-1000 |
Nie awansował | ||
Sarah Clark | −63 kg | Do widzenia |
Heill ( AUT ) L 0001–1001 |
Nie awansował |
Rousey ( USA ) L 0001–1000 |
Nie awansował | ||||
Kate Howey | −70 kg |
Salajewa ( TKM ) W 1011–0000 |
Roberge ( CAN ) L 0001–0010 |
Nie awansował | ||||||
Rachel Wilding | −78 kg | Do widzenia |
San Miguel ( ESP ) W 1011–0011 |
Matrosowa ( UKR ) L 0000–1000 |
Nie awansował | Do widzenia |
Lee SY ( KOR ) L 0000–0001 |
Nie awansował | ||
Karina Bryant | +78 kg |
Beltrán ( CUB ) L 0010–0030 |
Nie awansował |
Bvegadzi ( CGO ) W 1003-0000 |
Blanco ( VEN ) L 0020–0111 |
Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Dwóch brytyjskich sportowców zakwalifikowało się do rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym poprzez Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata UIPM.
Sportowiec | Wydarzenie | Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Bieganie (3000 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Punkty MP | Wyniki | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | ||||
Kate Allenby | damskie | 169 | 19 | 964 | 21-10 | =2 | 972 | 2:17,41 | 5 | 1272 | 196 | 25 | 1004 | 11:14,00 | 14 | 1024 | 5236 | 8 |
Georgina Harland | 156 | 30 | 808 | 16-15 | =12 | 832 | 2:14,60 | 2 | 1308 | 56 | 6 | 1144 | 10:17,31 | 1 | 1252 | 5344 |
Wioślarstwo
Brytyjscy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ian Lawson | Pojedyncze czaszki | 7:24.01 | 2 R | 6:56,55 | 1 SA/B/C | 6:57,55 | 3 FB | 6:57,63 | 10 |
Rick Dunn Toby Garbett |
Para | 6:58.95 | 3 SA/B | Do widzenia | 6:25.06 | 4 FB | 6:22.04 | 7 | |
Matt Langridge Matthew Wells |
Podwójne czaszki | 6:48.13 | 2 SA/B | Do widzenia | 6:13,71 | 4 FB | 6:14.40 | 8 | |
Ed Coode James Cracknell Matthew Pinsent Steve Williams |
Cztery | 6:20.85 | 1 SA/B | Do widzenia | 5:50,44 | 1 FA | 6:06.98 | ||
Alan Campbell Simon Cottle Peter Gardner Peter Wells |
Czteroosobowe czaszki | 5:54.69 | 4 R | 5:48.65 | 3 SA/B | 5:48,52 | 6 FB | 6:07.87 | 12 |
Nick Angielski Mike Hennessy Mark Hunter Tim Male |
Lekkie cztery | 6:05.57 | 4 R | 5:58.80 | 4 | Nie awansował | |||
Robin Bourne-Taylor Christian Cormack ( sternik ) Jonno Devlin Dan Ouseley Phil Simmons Tom Stallard Andrew Triggs Hodge Josh West Kieran West |
Osiem | 5:32.26 | 4 R | 5:34.37 | 3 FB | Nie dotyczy | 5:53,31 | 9 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Cath Biskup Katherine Grainger |
Para | 7:34,66 | 2 R | 7:06,75 | 1 FA | Nie dotyczy | 7:08.66 | ||
Elise Laverick Sarah Winckless |
Podwójne czaszki | 7:29,75 | 2 R | 6:55.44 | 1 FA | Nie dotyczy | 7:07.58 | ||
Helen Casey Tracy Langlands |
Lekkie podwójne czaszki | 6:59.19 | 4 R | 6:59.63 | 2 SA/B | 6:59.23 | 5 FB | 7:29.12 | 9 |
Debbie Flood Frances Houghton Alison Mowbray Rebecca Romero |
Czteroosobowe czaszki | 6:15,60 | 2 FA | Do widzenia | Nie dotyczy | 6:31.26 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Żeglarze brytyjscy zakwalifikowali jedną łódź na każde z poniższych zawodów.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Nick Dempsey | Mistral | 2 | 11 |
|
10 | 2 | 9 | 1 | 10 | 1 | 6 | 1 | 53 | |
Ben Ainslie | Fin | 9 |
|
1 | 1 | 4 | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 14 | 38 | |
Jonathan Glanfield Nick Rogers |
470 | 2 | 3 | 9 | 4 | 17 | 5 | 2 | 3 | 10 | 19 |
|
74 | |
Steve Mitchell Iain Percy |
Gwiazda | 8 | 3 | 12 | 9 | 6 | 3 | 16 | 5 | 7 |
|
4 | 73 | 6 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Natasza Sturges | Mistral |
|
10 | 3 | 9 | 9 | 14 | 12 | 11 | 15 | 11 | 9 | 103 | 9 |
Laura Baldwin | Europa | 21 | 14 | 9 | 23 | 20 | 21 |
|
22 | 23 | 21 | 4 | 178 | 23 |
Christina Bassadone Katherine Hopson |
470 | 5 | 14 | 15 | 4 | 5 | 6 | 17 |
|
2 | 16 | 7 | 91 | 7 |
Sarah Ayton Shirley Robertson Sarah Webb |
Yngling | 5 | 4 | 1 | 1 | 4 | 3 | 4 | 6 | 3 | 8 |
|
39 |
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Paul Goodison | Laser | 13 | 3 |
|
5 | 11 | 7 | 1 | 9 | 8 | 7 | Nie dotyczy | 17 | 81 | 4 | ||||
Chris Draper Simon Hiscocks |
49er | 8 | 5 | 6 | 3 | 10 | 8 | 1 |
|
|
8 | 2 | 4 | 1 | 9 | 6 | 6 | 77 | |
Mark Bulkeley Leigh McMillan |
Tornado | 8 | 14 |
|
12 | 7 | 14 | 8 | 3 | 16 | 15 | Nie dotyczy | 15 | 112 | 13 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Sześciu brytyjskich strzelców (pięciu mężczyzn i jedna kobieta) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Michał Babb | 50 m karabin podatny | 595 | 6 Q | 696,8 | 7 |
Richard Brickell | Skeet | 115 | =34 | Nie awansował | |
Richard Faulds | Podwójna pułapka | 130 | =13 | Nie awansował | |
Edward Ling | Pułapka | 113 | =25 | Nie awansował | |
Ian Peel | 116 | =19 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Sarah Gibbins | Pułapka | 58 | =9 | Nie awansował |
Pływanie
Brytyjscy pływacy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w czasie standardu A i 1 w czasie standardu B): Wszyscy brytyjscy pływacy muszą zakwalifikować się poprzez ukończenie w pierwszej dwójce Próby olimpijskie po zdobyciu w odpowiednim finale normy brytyjskiej kwalifikacji A ustalonej przez British Swimming (wówczas był to najszybszy czas szesnastego najszybszego pływaka międzynarodowego w tych zawodach w 2003 roku).
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Simon Burnett | 200 m stylem dowolnym | 1:48.68 | 6 Q | 1:47,72 | 6 Q | 1:48.02 | 7 |
Chris Cook | 200 m stylem klasycznym | 2:14.68 | 16 Q | 2:15.91 | 15 | Nie awansował | |
Todd Cooper | 100 m motyl | 53,48 | 22 | Nie awansował | |||
David Davies | 1500 m stylem dowolnym | 14:57.03 | 1 Q | Nie dotyczy | 14: 45.95 NR | ||
Iana Edmonda | 200 m stylem klasycznym | 2:13.08 | 7 Q | DSQ | Nie awansował | ||
Adam Faulkner | 400 m stylem dowolnym | 3:51,97 | 17 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Robin Francis | 200 m indywidualna składanka | 2:01.57 | 12 Q | 2:02.06 | 15 | Nie awansował | |
400 m indywidualna składanka | 4:18,34 | 12 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
James Goddard | 200 m stylem grzbietowym | 1:57,96 | 2 Q | 1:57,25 | 2 Q | 1:57,76 | 4 |
James Gibson | 100 m stylem klasycznym | 1:00.99 | 5 Q | 1:01.07 | =4 Q | 1:01.36 | 6 |
Jamesa Hickmana | 100 m motyl | 52,91 | 12 Q | 53.10 | 15 | Nie awansował | |
Mateusz Kidd | 100 m stylem dowolnym | 49,97 | 23 | Nie awansował | |||
Darren Mew | 100 m stylem klasycznym | 1:00,89 | 4 Q | 1:00,83 | 3 Q | 1:01.66 | 7 |
Stephen Parry | 200 m motyl | 1:58,88 | 16 Q | 1:55,57 | 1 Q | 1:55,52 | |
Graeme Smith | 400 m stylem dowolnym | 3:52,41 | 20 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
1500 m stylem dowolnym | 15:07.45 | 7 Q | Nie dotyczy | 15:09.71 | 6 | ||
400 m indywidualna składanka | 4:23,53 | 23 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Gregor Tait | 100 m stylem grzbietowym | 55,77 | 14 Q | 55,31 | 12 | Nie awansował | |
200 m stylem grzbietowym | 1:59,35 | 5 Q | 1:58,75 | 5 Q | 1:59,28 | 7 | |
Adrian Turner | 200 m indywidualna składanka | 2:01.73 | 13 Q | 2:03.85 | 16 | Nie awansował | |
Simon Burnett David Carry * Ross Davenport Gavin Meadows David O'Brien |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 7:17,41 | 4 Q | Nie dotyczy | 7:12.60 | 4 | |
James Gibson James Hickman Matthew Kidd Gregor Tait |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 3:36,94 | 3 Q | Nie dotyczy | 3:38,21 | 8 |
* Rywalizował tylko w biegach
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Kirsty Balfour | 200 m stylem klasycznym | 2:29,78 | 11 Q | 2:28,92 | 10 | Nie awansował | |
Rebecca Cooke | 400 m stylem dowolnym | 4:08.18 | 5 Q | Nie dotyczy | 4:11,35 | 8 | |
800 m stylem dowolnym | 8:28.47 | 2 Q | Nie dotyczy | 8:29,37 | 6 | ||
Joanna Jackson | 400 m stylem dowolnym | 4:14,89 | 21 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Georgina Lee | 100 m motyl | 1:00.45 | 20 | Nie awansował | |||
200 m motyl | 2:10,99 | 6 Q | 2:10,93 | 10 | Nie awansował | ||
Karen Lee | 200 m stylem grzbietowym | 2:16.10 | 20 | Nie awansował | |||
Melanie Marshall | 200 m stylem dowolnym | 2:00.46 | 10 Q | 2:01.06 | 16 | Nie awansował | |
Sarah Price | 100 m stylem grzbietowym | 1:02.17 | 14 Q | 1:02.48 | 16 | Nie awansował | |
Katy Sexton | 100 m stylem grzbietowym | 1:02.01 | 12 Q | 1:01.96 | 13 | Nie awansował | |
200 m stylem grzbietowym | 2:13.25 | 8 Q | 2:12,62 | 8 Q | 2:12.11 | 7 | |
Alison Sheppard | 50 m stylem dowolnym | 25,36 | 8 Q | 25,36 | 12 | Nie awansował | |
Lisa Chapman Kathryn Evans Melanie Marshall Karen Pickering Alison Sheppard * |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:41,96 | 6 Q | Nie dotyczy | 3:40,82 | 6 | |
Joanne Jackson * Georgina Lee Caitlin McClatchey Melanie Marshall Karen Pickering |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 8:01.77 | 2 Q | Nie dotyczy | 7:59.11 | 5 | |
Kirsty Balfour Kathryn Evans Georgina Lee Melanie Marshall * Sarah Price * Katy Sexton |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 4:05.63 | 4 Q | Nie dotyczy | DSQ |
* Rywalizował tylko w biegach
Taekwondo
Do kolejnych zawodów zakwalifikowało się czterech brytyjskich jinów taekwondo.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Paweł Zielony | Mężczyźni –58 kg |
Rahadhani ( INA ) W 6–5 |
Nguyen ( VIE ) L 2–4 |
Nie awansował | ||||
Craig Brown | Mężczyźni –80 kg |
Trenton ( AUS ) L 6–12 |
Nie awansował | |||||
Sarah Bainbridge | Kobiety −67 kg |
Trzeźwi ( NED ) L 6–7 |
Nie awansował | |||||
Sarah Stevenson | Kobiety +67 kg |
Carmona ( VEN ) L 8–8 SUP |
Nie awansował |
Tenis ziemny
Wielka Brytania miała tylko jednego tenisistę, który automatycznie zakwalifikował się w światowym rankingu.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Tim Henman | Singiel mężczyzn |
Novak ( CZE ) L 3–6, 3–6 |
Nie awansował |
Triathlon
Do kolejnych zawodów zakwalifikowało się sześciu brytyjskich triathlonistów.
Sportowiec | Wydarzenie | Pływanie (1,5 km) | Trans 1 | Rower (40 km) | Trans 2 | Bieg (10 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tim Don | Męskie | 18:07 | 0:18 | 1:01:40 | 0:20 | 34:55 | 1:54:42.13 | 18 |
Marc Jenkins | 18:15 | 0:22 | 1:08:51 | 0:24 | 38:27 | 2:05:33,60 | 45 | |
Andrzeja Johnsa | 18:11 | 0:20 | 1:00:53 | 0:20 | 35:11 | 1:54:15,87 | 16 | |
Julie Dibens | damskie | 19:21 | 0:20 | 1:11:08 | 0:26 | 41:17 | 2:11:46.01 | 30 |
Michelle Dillon | 20:37 | 0:21 | 1:09:50 | 0:25 | 35:33 | 2:06:00.77 | 6 | |
Jodie Jaskółka | 18:58 | 0:20 | 1:14:05 | 0:26 | 42:03 | 2:15:06,78 | 34 |
Podnoszenie ciężarów
Dwóch brytyjskich ciężarowców zakwalifikowało się do następujących zawodów:
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Kamran Panjavi | Mężczyźni –62 kg |
|
DNF | — | — | — | DNF |
Michaela Breeze | Kobiety −58 kg | 92,5 | 10 | 120 | =7 | 212,5 | 9 |
Zapasy
Klucz :
- VT – Zwycięstwo przez Upadek .
- PP – Decyzja punktowa – przegrany z punktami technicznymi.
- PO – Decision by Points – przegrany bez punktów technicznych.
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
J angielski | −74 kg |
Gevorgyan ( RAMIĘ ) L 0–4 ST |
Lalijew ( KAZ ) L 0–4 ST |
3 | Nie awansował | 19 |
Relacje w mediach
Główne prawa do transmisji olimpijskich w Wielkiej Brytanii posiada BBC , zgodnie z Kodeksem Ofcom dotyczącym sportu oraz innych wymienionych i wyznaczonych imprez . Rok 2004 był pierwszym rokiem, w którym telewizja cyfrowa i transmisje internetowe zostały wykorzystane do transmisji Igrzysk Olimpijskich. Usługa telewizji cyfrowej umożliwiła transmisję do pięciu kanałów transmitujących mecze, umożliwiając szerszy zasięg pomniejszych wydarzeń sportowych, podczas gdy strona internetowa BBC umożliwiła użytkownikom szerokopasmowego dostępu w Wielkiej Brytanii oglądanie transmisji na żywo z różnych wydarzeń, a z innych krajów oglądanie opóźnionych wydarzeń. Transmisje na żywo były prowadzone przez cały dzień, z programem ze skrótami na BBC1 po zakończeniu wydarzeń dnia.
Relacje BBC były zakotwiczone (o różnych porach dnia) przez Craig Doyle , Clare Balding , Suzi Perry , Sue Barker , Steve Rider , Hazel Irvine i Steve Cram . Wśród ekspertów i komentatorów znaleźli się Sharron Davies , Jonathan Edwards , Sally Gunnell , Michael Johnson , Colin Jackson i Steve Redgrave .
Eurosport prowadził również relacje z Igrzysk, które można było oglądać w Wielkiej Brytanii – zgodnie z Kodeksem ITC może pokazywać wydarzenia na żywo, pod warunkiem, że takie wydarzenia mogą być transmitowane również przez BBC (choć BBC może tego nie robić).
Relację radiową zapewniły BBC Radio Five Live i IRN , a wydarzenia relacjonowały również strony sportowe największych gazet.