Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – India at the 2004 Summer Olympics
Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | IND |
NOC | Indyjskie Stowarzyszenie Olimpijskie |
Stronie internetowej | olimpijski |
w Atenach | |
Zawodnicy | 73 w 14 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Anju Bobby George |
Medale na 65. miejscu |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Indie startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 w Atenach , w Grecji , od 13 do 29 sierpnia 2004. Indyjskie Stowarzyszenie Olympic wysłane w sumie 73 zawodników, 48 mężczyzn i 28 kobiet, aby rywalizować w 14 dyscyplinach sportowych. Hokej na trawie mężczyzn był jedynym sportem drużynowym, w którym Indie miały swoją reprezentację w tych igrzyskach olimpijskich. Miłą niespodzianką było dla strzelców zwycięstwo srebrnym medalem, którego zwycięzcą został kpt. Rajyavardhan Singh Rathore . Był pierwszym Indianinem, który zdobył indywidualny srebrny medal.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Srebro | Rajyavardhan Singh Rathore | Strzelanie | Podwójna pułapka męska | 17 sierpnia |
Zawodnicy
Poniżej znajduje się lista ilości zawodników biorących udział w Igrzyskach. Pamiętaj, że rezerwy w szermierce, hokeju na trawie, piłce nożnej i piłce ręcznej nie są liczone jako sportowcy:
Sporty | Mężczyźni | Kobiety | Całkowity | Wydarzenia |
---|---|---|---|---|
Łucznictwo | 3 | 3 | 6 | 4 |
lekkoatletyka | 4 | 13 | 17 | 9 |
Badminton | 2 | 1 | 3 | 2 |
Boks | 4 | 0 | 4 | 4 |
Hokej na trawie | 16 | 0 | 16 | 1 |
Dżudo | 1 | 0 | 1 | 1 |
Wioślarstwo | 1 | 0 | 1 | 1 |
Żeglarstwo | 2 | 0 | 2 | 1 |
Strzelanie | 5 | 3 | 8 | 5 |
Pływanie | 0 | 1 | 1 | 2 |
Tenis stołowy | 1 | 1 | 2 | 2 |
Tenis ziemny | 2 | 0 | 2 | 1 |
Podnoszenie ciężarów | 0 | 3 | 3 | 3 |
Zapasy | 7 | 0 | 7 | 7 |
Całkowity | 48 | 25 | 73 | 43 |
Łucznictwo
Trzech indyjskich łuczników zakwalifikowało się do łucznictwa indywidualnego kobiet i mężczyzn oraz po jednym miejscu dla drużyn męskich i żeńskich.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Satyadev Prasad | Indywidualny | 634 | 48 |
Hamano ( Japonia ) W 155–150 |
van der Hoff ( NED ) W 158–155 |
Im DH ( KOR ) L 165–167 |
Nie awansował | |||
Tarundeep Rai | 647 | 32 |
Karageorgiou ( GRE ) L 143–147 |
Nie awansował | ||||||
Majhi Sawaiyan | 657 | 22 |
Wunderle ( USA ) L 128–145 |
Nie awansował | ||||||
Satyadev Prasad Tarundeep Rai Majhi Sawaiyan |
Zespół | 1938 | 10 | Nie dotyczy |
Australia (AUS) L 236–248 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Dola Banerjee | Indywidualny | 642 | 13 |
Lewis ( RPA ) L 131-141 |
Nie awansował | |||||
Reena Kumari | 620 | 43 |
Esebua ( GEO ) W 153–149 |
Chhoden ( BHU ) W 134 (7)–134 (4) |
Yuan SC ( TPE ) L 148–166 |
Nie awansował | ||||
Sumangala Szarma | 638 | 20 |
Chen LJ ( TPE ) W 142–133 |
Lewis ( RPA ) L 153-157 |
Nie awansował | |||||
Dola Banerjee Reena Kumari Sumangala Szarma |
Zespół | 1900 | 5 | Nie dotyczy |
Wielka Brytania (GBR) W 230–228 |
Francja (FRA) L 227–228 |
Nie awansował |
lekkoatletyka
Indyjscy sportowcy osiągnęli do tej pory standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 sportowców w każdej konkurencji na poziomie „A” i 1 na poziomie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
KM Binu | 400 m² | 45.48 NR | 3 q | 45,97 | 6 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Wikas Gowda | Rzut dyskiem | 61,39 | 14 | Nie awansował | |
Anil Kumar | NM | — | Nie awansował | ||
Bahadur Singh | Pchnięcie kulą | NM | — | Nie awansował |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Saraswati Saha | 200 m² | 23.43 | 5 | Nie awansował | |||||
KM Beenamol Sathi Geetha Manjit Kaur * Rajwinder Kaur Chitra K. Soman |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3: 26,89 NR | 3 Q | Nie dotyczy | 3:28,51 | 7 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Bobby Aloysius | Wysoki skok | 1,85 | =28 | Nie awansował | |
Seema Antil | Rzut dyskiem | 60,64 | 14 | Nie awansował | |
Anju Bobby George | Długi skok | 6.69 | 9 Q | 6,83 NR | 5 |
Harwanta Kaur | Rzut dyskiem | 60,82 | 13 | Nie awansował | |
Neelam Jaswant Singh | 60,26 | 17 | Nie awansował |
- Wydarzenia łączone – Heptathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soma Biswas | Wynik | 13.86 | 1,70 | 12.01 | 24.50 | 5,92 | 44,84 | 2:12.27 | 5965 | 24 |
Zwrotnica | 998 | 855 | 662 | 933 | 825 | 760 | 932 | |||
Shobha Javur | Wynik | 13.53 | 1,67 | 12.52 | 23.41 | 6.36 | 44,36 | 2:17.28 | 6172 | 11 |
Zwrotnica | 1046 | 818 | 696 | 1038 | 962 | 751 | 861 |
Badminton
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Abhinn Shyam Gupta | Singiel mężczyzn |
Park TS ( KOR ) L 12–15, 0–15 |
Nie awansował | ||||
Nikhil Kanetkar |
Llopis ( ESP ) W 15-7, 13-15, 15-13 |
Gade ( DEN ) L 10–15, 6–15 |
Nie awansował | ||||
Aparna Popat | Single kobiet |
Edwards ( RSA ) W 11-6, 11-3 |
Audina ( NED ) L 11–9, 1–11, 3–11 |
Nie awansował |
Boks
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Akhil Kumar | Waga lotna |
Tomasz ( FRA ) L 16–37 |
Nie awansował | ||||
Diwakar prasad | Waga kogucia |
Ajt Bighrade ( MAR ) W 25–17 |
Bolum ( NGR ) L RSC |
Nie awansował | |||
Vijender Singh | Lekka waga półśrednia |
Karagollü ( TUR ) L 20–25 |
Nie awansował | ||||
Jitender Kumar | Lekki ciężki |
Fedchuk ( UKR ) L RSC |
Nie awansował |
Hokej na trawie
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się indyjska lista w męskim turnieju hokeja na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Gerhard Rach
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia | 5 | 5 | 0 | 0 | 16 | 9 | +7 | 15 | Półfinały |
2 | Australia | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 10 | +4 | 10 | |
3 | Nowa Zelandia | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 11 | +2 | 9 | 5–8 miejsce w półfinałach |
4 | Indie | 5 | 1 | 1 | 3 | 11 | 13 | -2 | 4 | |
5 | Afryka Południowa | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 15 | -6 | 3 | 9–12 miejsce w półfinałach |
6 | Argentyna | 5 | 0 | 2 | 3 | 8 | 13 | -5 | 2 |
|
|
|
|
|
- Półfinały od 5 do 8 miejsc
|
- 7-8 Finał miejsc
|
Dżudo
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Akram Szach | Mężczyźni –60 kg |
Tsagaanbaatar ( MGL ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Williams-Murray ( USA ) W 1100–0000 |
Choi MH ( KOR ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Wioślarstwo
Indyjscy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Paulose Pandari Kunnel | Pojedyncze czaszki | 8:00.11 | 5 R | 7:29.47 | 4 SD/E | 7:48,38 | 5 WF | 7:22,63 | 27 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (nie medalowy); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Indyjscy żeglarze zakwalifikowali jedną łódź na każde z poniższych wydarzeń.
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Sumeet Patel Malav Shroff |
49er | 17 |
|
18 | 15 | 18 | 19 | 18 | 19 | 19 | 19 | 18 | 19 |
|
19 | 17 | 18 | 253 | 19 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Ośmiu indyjskich strzelców (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących konkurencjach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Abhinav Bindra | Wiatrówka 10 m | 597 | 3 Q | 694,6 | 7 |
Gagan Narang | 593 | 12 | Nie awansował | ||
Rajyavardhan Singh Rathore | Podwójna pułapka | 135 | 5 Q | 179 | |
Manavjit Singh Sandhu | Pułapka | 116 | =19 | Nie awansował | |
Mansher Singh | 115 | =21 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Anjali Bhagwat | Wiatrówka 10 m | 393 | =20 | Nie awansował | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 575 | =13 | Nie awansował | ||
Deepali Deshpande | Karabin 50 m 3 pozycje | 572 | 19 | Nie awansował | |
Suma Shirur | Wiatrówka 10 m | 396 | 7 Q | 497,2 | 8 |
Pływanie
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Shikha Tandon | 50 m stylem dowolnym | 27.08 | 40 | Nie awansował | |||
100 m stylem dowolnym | 59,70 | 46 | Nie awansował |
Tenis stołowy
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Szarat Kamal | Singiel mężczyzn |
Boudjadja ( ALG ) W 4–1 |
Ko LC ( HKG ) L 0–4 |
Nie awansował | |||||
Mouma Das | Single kobiet |
Komwong ( THA ) L 0–4 |
Nie awansował |
Tenis ziemny
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Mahesh Bhupathi Leander Paes |
Debel mężczyzn |
Ryba / Roddick ( USA ) W 7–6 (7–5) , 6–3 |
Allegro / Federer ( SUI ) W 6–2, 7–6 (9–7) |
Czarny / Ullyett ( ZIM ) W 6–4, 6–4 |
Kiefer / Schüttler ( NIEM ) L 2–6, 3–6 |
Ančić / Ljubičić ( CRO ) L 6-7 (5-7) , 6-4, 14-16 |
4 |
Podnoszenie ciężarów
Trzech indyjskich ciężarowców zakwalifikowało się do następujących zawodów:
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Kunjarani Devi | Kobiety −48 kg | 82,5 | =4 | 107,5 | 4 | 190 | 4 |
Sanamacha Chanu | Kobiety −53 kg | 82,5 | 6 | 107,5 | 4 |
|
DSQ |
Karnam Malleswari | Kobiety −63 kg |
|
DNF | — | — | — | DNF |
* Sanamacha Chanu pierwotnie zajął czwarte miejsce, ale został zdyskwalifikowany po pozytywnym wyniku testu na furosemid .
Zapasy
Klucz :
- VT - Zwycięstwo przez jesień .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Yogeshwar Dutt | -55 kg |
Tanabe ( Japonia ) L 1–3 PP |
Abdullayev ( AZE ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 18 | ||
Sushil Kumar | -60 kg |
Quintana ( CUB ) L 0–3 PO |
Djorev ( BUL ) W 3–0 PO |
2 | Nie awansował | 14 | ||
Ramesh Kumar | −66 kg |
Taskoudis ( GRE ) L 1–3 PP |
Hovhannisyan ( ARM ) W 3–1 PP |
3 | Nie awansował | 10 | ||
Sujeet Maan | −74 kg |
Obata ( Japonia ) L 0–3 PO |
Fundora ( CUB ) L 0–3 PO |
3 | Nie awansował | 18 | ||
Anuj Kumar | −84 kg |
Khodaei ( IRI ) L 1–3 PP |
Yokoyama ( Japonia ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 16 | ||
Palwinder Singh Cheema | −120 kg |
Taymazov ( UZB ) L 0-4 ST |
Garmulewicz ( POL ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 15 |
- Grecko-rzymski mężczyzna
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Mukesh Khatri | -55 kg |
Mamedalijew ( ROS ) L 0–3 PO |
Jabłoński ( POL ) L 0–3 PO |
3 | Nie awansował | 21 |