Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Sweden at the 2004 Summer Olympics
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | SWE |
NOC | Szwedzki Komitet Olimpijski |
Strona internetowa |
www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 115 w 20 sportach |
Nosiciel flagi | Lars Frölander |
Medale w rankingu 19th |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Szwecja brała udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004. Naród ten brał udział we wszystkich Letnich Igrzyskach Olimpijskich w epoce nowożytnej, z wyjątkiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 1904 w St. Louis. Komitet Olimpijski szwedzki ( szwedzki : Sveriges Olympiska Kommitté , SOK ) wysłany najmniejszą drużynę narodową do igrzysk od Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976 w Montrealu . Łącznie 115 sportowców, 62 mężczyzn i 53 kobiety, rywalizowało tylko w 20 różnych dyscyplinach. Piłka nożna kobiet była jedynym sportem drużynowym, w którym Szwecja miała swoją reprezentację na tych Igrzyskach. Był tylko jeden zawodnik w boksie, nurkowaniu, gimnastyce artystycznej, judo, pięcioboju nowoczesnym i wioślarstwie.
W szwedzkiej drużynie znaleźli się czterej wybitni medaliści olimpijscy: strzelec z karabinem Jonas Edman , strzelec dwustrzałkowy Pia Hansen , pływaczka Therese Alshammar i obrońca mistrza olimpijskiego Lars Frölander , który później został nosicielem narodowej flagi podczas ceremonii otwarcia. Tenisiści stołowi Jörgen Persson i mistrz olimpijski z 1996 r. Jan-Ove Waldner byli wśród szwedzkich sportowców, którzy brali udział w piątych igrzyskach olimpijskich, ponieważ sport ten został formalnie włączony do programu olimpijskiego w 1988 r . Znani szwedzcy sportowcy to także para kajakarzy sprinterskich Henrik Nilsson i Markus Oscarsson , grecko-rzymski zapaśnik Ara Abrahamian , który wyemigrował ze swojej rodzinnej Armenii, by rywalizować dla szwedzkiej drużyny, oraz tenisista Robin Söderling , najmłodszy mężczyzna w drużynie.
Szwecja opuściła Ateny z siedmioma medalami olimpijskimi, czterema złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym, dorównując jej złoty medal z Monachium (1972), Montrealem (1976) i Sydney (2000). Trzej indywidualni szwedzi zdobyli złote medale olimpijskie w lekkiej atletyce: Stefan Holm w skoku wzwyż mężczyzn, Christian Olsson w trójskoku mężczyzn i Carolina Klüft w siedmioboju kobiet. W międzyczasie para kajakarzy sprinterskich Nilsson i Oscarsson zdobyła swój pierwszy tytuł olimpijski w K-2 na 1000 metrów mężczyzn, po tym, jak cztery lata wcześniej triumfowała ze srebrnym medalem w Sydney.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto | Karolina Klüft | lekkoatletyka | Siedmiobój kobiet | 21 sierpnia |
Złoto | Stefan Holm | lekkoatletyka | Skok wzwyż mężczyzn | 22 sierpnia |
Złoto | Christian Olsson | lekkoatletyka | Trójskok mężczyzn | 22 sierpnia |
Złoto |
Henrik Nilsson Markus Oscarsson |
Kajakarstwo | K-2, mężczyźni 1000 m | 27 sierpnia |
Srebro |
Malin Baryard-Johnsson Rolf-Göran Bengtsson Peter Eriksson Peder Fredericson |
Konny | Skoki zespołowe | 24 sierpnia |
Srebro | Ara Abrahamian | Zapasy | Grecko-rzymski, mężczyźni 84 kg | 25 sierpnia |
Brązowy |
Therese Torgersson Vendela Zachrisson |
Żeglarstwo | Klasa 470 kobiet | 21 sierpnia |
Łucznictwo
Trzech szwedzkich łuczników zakwalifikowało się do indywidualnego łucznictwa mężczyzn oraz miejsca dla męskiej drużyny.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jonas Andersson | Indywidualność mężczyzn | 653 | 26 |
Barnes ( AUS ) W 160–151 |
Cyrempiłow ( ros ) L 160–162 |
Nie awansował | ||||
Mattias Eriksson | 637 | 46 |
van Alten ( NED ) L 146-152 |
Nie awansował | ||||||
Magnus Petersson | 673 | 2 |
Tiamfazon ( THA ) W 158–95 |
Godfrey ( GBR ) L 162–163 |
Nie awansował | |||||
Jonas Andersson Mattias Eriksson Magnus Petersson |
Drużyna mężczyzn | 1963 | 6 | Nie dotyczy |
Stany Zjednoczone (USA) L 242–246 |
Nie awansował |
lekkoatletyka
Szwedzcy sportowcy do tej pory osiągnęli standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Robert Kronberg | 110 m przez płotki | 13.47 | 3 Q | 13.39 | 3 Q | 13.42 | 7 | Nie awansował | |
Mustafa Mohamed | 3000 m z przeszkodami | 8:19.37 | 4 q | Nie dotyczy | 8:18.05 | 13 | |||
Johana Wissmana | 200 m² | 20,60 | 5 q | 20,74 | 5 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Stefan Holm | Wysoki skok | 2,28 | =1 Q | 2,36 | |
Patrik Kristiansson | Skok o tyczce | 5.60 | 20 | Nie awansował | |
Christian Olsson | Potrójny skok | 17.68 | 1 Q | 17,79 | |
Staffan Strand | Wysoki skok | 2,25 | =18 | Nie awansował | |
Linus Thornblad | 2,20 | 24 | Nie awansował |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Jenny Kallura | 100 m przez płotki | 13.11 | 5 | Nie awansował | |||
Zuzanna Kallur | 12.89 | 3 q | 12.67 | 7 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Karolina Klüft | Długi skok | 6,73 | 5 Q | 6,63 | 10 |
Anna Söderberg | Rzut dyskiem | 55,49 | 35 | Nie awansował |
- Wydarzenia łączone – Heptathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karolina Klüft | Wynik | 13.21 | 1,91 | 14,77 | 23.27 | 6,78 | 48,89 | 2:14.15 | 6952 | |
Zwrotnica | 1093 | 1119 | 845 | 1052 | 1099 | 839 | 932 |
Badminton
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Marina Andriewskaja | Single kobiet |
Zhang N ( CHN ) L 11–4, 3–11, 7–11 |
Nie awansował | ||||
Fredrik Bergström Johanna Persson |
Mieszane deble |
Beres / Patryk ( CAN ) W 15–17, 15–11, 15–4 |
Prapakamol / Tungthongkam ( THA ) W 3–15, 17–15, 15–3 |
Gao L / Zhang J ( CHN ) L 3–15, 1–15 |
Nie awansował |
Boks
Szwecja wysłała jednego boksera do Aten.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Patrick Bogere | Lekka waga półśrednia |
Solanka ( PHI ) L 35–43 |
Nie awansował |
Kajakarstwo
Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Anders Gustafsson | K-1, mężczyźni 500 m | 1:40.689 | 6 q | 1:41.291 | 5 | Nie awansował | |
Henrik Nilsson Markus Oscarsson |
K-2, mężczyźni 1000 m | 3:09,536 | 1 Q | Do widzenia | 3:18.420 | ||
Anna Karlsson Sofia Paldanius |
K-2 kobiety 500 m | 1:44.059 | 4 q | 1:44.570 | 2 Q | 1:43.077 | 8 |
Legenda kwalifikacji: Q = Zakwalifikuj się do finału; q = Zakwalifikuj się do półfinału
Jazda rowerem
Droga
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Magnus Backstedt | Wyścig szosowy | Nie skończyłem | |
Gustav Larsson | 5:51:28 | 72 | |
Marcus Ljungqvist | 5:41:56 | 14 | |
Thomas Lövkvist | Wyścig szosowy | Nie skończyłem | |
Okres próbny | 1:03:43,70 | 33 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Susanne Ljungskog | Wyścig szosowy | 3:28:39 | 33 |
Okres próbny | 35:17,25 | 25 | |
Madeleine Lindberg | Wyścig szosowy | 3:33:35 | 49 |
Camilla Larsson | Nie skończyłem |
Kolarstwo górskie
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Fredrik Kessiakoff | Biegi przełajowe mężczyzn | 2:21:23 | 12 |
Maria Östergren | Bieg przełajowy kobiet | 2:16:16 | 20 |
Nurkowanie
Szwecja zakwalifikowała jednego nurka.
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Anna Lindberg | Trampolina 3 m | 255,63 | 19 | Nie awansował |
Konny
Ponieważ tylko trzy pary koni i jeźdźców z każdego kraju mogły awansować poza określone rundy w poszczególnych konkurencjach, pięć amerykańskich par nie awansowało, mimo że znalazło się wystarczająco wysoko. Otrzymali rankingi poniżej wszystkich par, które awansowały.
Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Grand Prix | Specjalne Grand Prix | Grand Prix Freestyle | Ogólnie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | |||
Jan Brink | Wrzosiec | Indywidualny | 73.250 | 6 Q | 72.265 | 7 Q | 76.650 | 8 | 73,727 | 7 |
Louise Nathhorst | Guinnessa | 66,583 | =31 | Nie awansował | ||||||
Minna Telde | Worek | 65,375 | 40 | Nie awansował | ||||||
Tinne Vilhelmsson | Tylko Mickey | 66,917 | 29 | Nie awansował | ||||||
Jan Brink Louise Nathhorst Minna Telde Tinne Vilhelmsson |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 68.917 | 6 |
WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikator | Finał | ||||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Linda Algotsson | Pozostań przy mnie | Indywidualny | 43,60 | 12 | 38,80 | 82,40 | 47 | 8.00 | 90,40 | 42 | Nie awansował | 90,40 | 42 | ||
Sara Algotsson | Robin des Bois | 56,60 | 37 | 11.20 | 67,80 | 37 | 12.00 | 79,80 | 33 | Nie awansował | 79,80 | 33 | |||
Magnus Gällerdal | Klucznik | 61,00 | 47 | 2.80 | 63,80 | 31 | 0,00 | 63,80 | 22 Q | 8.00 | 71,80 | 17 | 71,80 | 17 | |
Linda Algotsson Sara Algotsson Magnus Gällerdal |
Patrz wyżej | Zespół | 161,20 | 8 | 52,80 | 214,00 | 11 | 20.00 | 234,00 | 8 | Nie dotyczy | 234,00 | 9 |
Skoki przez przeszkody
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Okrągły A | Runda B | |||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Malin Baryard | Motyl Flip | Indywidualny | 0 | =1 | 8 | 8 | =16 Q | 4 | 12 | =13 Q | 12 | =30 | Nie awansował | 12 | =30 | ||
Rolf-Göran Bengtsson | Mac Kinley | 4 | =19 Q | 0 | 4 | =5 Q | 0 | 4 | 3 Q | 8 | =12 Q | 4 | 12 | =5 | 12 | =5 | |
Piotr Eriksson | Cardento | 5 | =31 Q | 4 | 9 | =23 Q | 10 | 19 | 28 | Nie awansował | 19 | 28 | |||||
Peder Fredricson | Magiczny Bengtsson | 0 | =1 Q | 8 | 8 | =16 Q | 4 | 12 | 13 Q | 8 | =12 Q | 4 | 12 | =5 | 12 | =5 | |
Malin Baryard Rolf-Göran Bengtsson Peter Eriksson Peder Fredricson |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 12 | =4 Q | 8 | 20 | =1 | 20 |
Piłka nożna
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej przedstawiamy szwedzką drużynę w turnieju piłki nożnej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trener główny: Marika Domański Lyfors
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | 2004 klub |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Caroline Jönsson | 22 listopada 1977 (w wieku 26 lat) | 0 | 0 | Malmö FF Dam |
2 | DF | Karolina Westberg | 16 maja 1978 (w wieku 26) | 81 | 0 | Malmö FF Dam |
3 | DF | Jane Törnqvist | 9 maja 1975 (w wieku 29 lat) | 82 | 10 | Djurgårdens IF Dam |
4 | DF | Hanna Marklund | 26 listopada 1977 (w wieku 26 lat) | 61 | 3 | Umeå IK |
5 | DF | Kristin Bengtsson | 12 stycznia 1970 (w wieku 34 lat) | 124 | 14 | Djurgårdens IF Dam |
6 | MF | Malin Mostrom | 1 sierpnia 1975 (w wieku 29 lat) | 67 | 11 | Umeå IK |
7 | DF | Sara Larsson | 13 maja 1979 (w wieku 25) | 35 | 2 | Malmö FF Dam |
8 | DF | Frida Östberg | 10 grudnia 1977 (w wieku 26) | 7 | 1 | Umeå IK |
9 | MF | Malin Andersson ( c ) | 4 maja 1973 (w wieku 31 lat) | 126 | 36 | Malmö FF Dam |
10 | FW | Hanna Ljungberg | 8 stycznia 1979 (w wieku 25) | 89 | 48 | Umeå IK |
11 | FW | Wiktoria Svensson | 18 maja 1977 (w wieku 27 lat) | 84 | 32 | Djurgårdens IF Dam |
12 | FW | Josefine Öqvist | 23 lipca 1983 (w wieku 21) | 4 | 1 | Balinge IF |
13 | MF | Lotta Schelin | 27 lutego 1984 (w wieku 20 lat) | 0 | 0 | Kopparberg/Göteborg FC |
14 | MF | Linda Fagerström | 17 marca 1977 (w wieku 27 lat) | 71 | 7 | Djurgårdens IF Dam |
15 | MF | Teresa Sjögran | 8 kwietnia 1977 (w wieku 27) | 0 | 0 | Malmö FF Dam |
16 | FW | Salina Olsson | 29 sierpnia 1978 (w wieku 25) | 35 | 7 | Hammarby IF DFF |
17 | MF | Anna Sjöström | 23 kwietnia 1977 (w wieku 27) | 20 | 2 | Umeå IK |
18 | GK | Hedvig Lindahl | 29 października 1983 (20 lat) | 3 | 0 | Linköping FC |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
2 | Nigeria | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | |
3 | Japonia | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
- Ćwierćfinał
- Półfinał
- Mecz o brązowy medal
Gimnastyka
Artystyczny
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||
Weronika Wagner | Dookoła | 8,975 | 8.350 | 8.900 | 8.250 | 34.475 | 55 | Nie awansował |
Dżudo
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Sanna Askelöf | Kobiety −52 kg |
Savón ( CUB ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Lee EH ( KOR ) W 1001–0000 |
Heylen ( BEL ) L 0000–0201 |
Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Jeden szwedzki sportowiec zakwalifikował się do rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym poprzez Mistrzostwa Europy.
Sportowiec | Wydarzenie | Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Bieganie (3000 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Punkty MP | Wyniki | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | ||||
Erik Johansson | Męskie | 163 | =30 | 892 | 12-19 | 26 | 720 | 2:06.68 | 9 | 1280 | 84 | =6 | 1116 | 10:08.20 | 23 | 968 | 4976 | 23 |
Wioślarstwo
Szwedzcy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Frida Svensson | Pojedyncze czaszki | 7:54.29 | 3 R | 7:35,35 | 1 SA/B | 7:53,83 | 5 FB | 7:32.02 | 8 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Szwedzcy żeglarze zakwalifikowali jedną łódź na każdą z poniższych imprez.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Daniel Birgmark | Fin | 12 | 13 | 11 | 14 | 14 | 10 | 4 | 7 | 17 | 16 |
|
118 | 14 |
Martin Andersson Johan Molund |
470 | 18 | 15 | 8 |
|
1 | 16 | 12 | 4 | 2 | 3 | 15 | 94 | 4 |
Anders Ekström Fredrik Lööf |
Gwiazda | 15 | 8 |
|
14 | 10 | 1 | 14 | 2 | 15 | 9 | 8 | 96 | 12 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Therese Torgersson Vendela Zachrisson |
470 | 9 | 10 | 7 | 2 | 3 |
|
9 | 6 | 7 | 7 | 3 | 63 |
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Karl Suneson | Laser | 5 | 10 | 9 |
|
2 | 9 | 4 | 8 | 17 | 15 | 25 | 104 | 6 |
Kristian Mattsson Martin Strandberg |
Tornado | 10 | 11 | 9 | 14 |
|
15 | 15 | 14 | 9 | 12 | 4 | 113 | 14 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Ośmiu szwedzkich strzelców (siedmiu mężczyzn i jedna kobieta) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Marcus Åkerholm | Wiatrówka 10 m | 588 | =33 | Nie awansował | |
Emila Martinssona | 10 m cel biegowy | 578 | 4 Q | 676,8 | 4 |
Niklas Bergström | 571 | 12 | Nie awansował | ||
Håkan Dahlby | Podwójna pułapka | 138 | 2 Q | 177 (1) | 5 |
Jonas Edman | 50 m karabin podatny | 590 | =32 | Nie awansował | |
Sven Haglund | Wiatrówka 10 m | 589 | =29 | Nie awansował | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 1142 | 35 | Nie awansował | ||
Roger Hansson | 50 m karabin podatny | 590 | =32 | Nie awansował | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 1155 | =24 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Pia Hansen | Podwójna pułapka | 105 | 9 | Nie awansował |
Pływanie
Szwedzcy pływacy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdej konkurencji w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Erik Andersson | 100 m motyl | 54,26 | 32 | Nie awansował | |||
Martin Gustavsson | 100 m stylem klasycznym | 1:02,53 | 22 | Nie awansował | |||
200 m stylem klasycznym | 2:17.12 | 27 | Nie awansował | ||||
Stefana Nystranda | 50 m stylem dowolnym | 22.42 | 11 Q | 22.18 | 5 Q | 22.08 | 4 |
100 m stylem dowolnym | 49,75 | 20 | Nie awansował | ||||
Lars Frölander Eric La Fleur Stefan Nystrand Mattias Ohlin |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | DSQ | Nie dotyczy | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Teresa Alshammar | 50 m stylem dowolnym | 25,42 | 10 Q | 25.15 | 6 Q | 24,93 | 4 |
Anna-Karin Kammerling | 50 m stylem dowolnym | 25,85 | 20 | Nie awansował | |||
100 m motyl | 59,84 | 16 Q | 59,33 | 10 | Nie awansował | ||
Josefin Lillhage | 100 m stylem dowolnym | 55,87 | 14 Q | 55,76 | 14 | Nie awansował | |
200 m stylem dowolnym | 2:00.04 | 6 Q | 1:59.31 | 8 Q | 1:59.20 | 8 | |
Johanna Sjöberg | 100 m stylem dowolnym | 56,66 | 24 | Nie awansował | |||
100 m motyl | 1:00,61 | 21 | Nie awansował | ||||
Maria Östling | 100 m stylem klasycznym | 1:10.45 | 17 | Nie awansował | |||
Therese Alshammar Cathrin Carlzon * Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage Johanna Sjöberg |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:41,51 | 5 Q | Nie dotyczy | 3.41.22 | 7 | |
Josefin Lillhage Ida Mattsson Johanna Sjöberg * Malin Svahnström Lotta Wanberg |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 8:07.17 | 8 Q | Nie dotyczy | 8:08.34 | 8 |
Tenis stołowy
Do kolejnych turniejów zakwalifikowało się trzech szwedzkich tenisistów stołowych.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Peter Karlsson | Singiel mężczyzn | Do widzenia |
Jang ( WŁO ) W 4–3 |
Chuang CY ( TPE ) L 2–4 |
Nie awansował | ||||
Jörgen Persson | Do widzenia |
Merotohun ( NGR ) W 4–1 |
Kreanga ( GRE ) W 4–0 |
Chuang CY ( TPE ) L 1–4 |
Nie awansował | ||||
Jan-Ove Waldner | Do widzenia |
Karakaszević ( SCG ) W 4–2 |
Ma L ( CHN ) W 4–1 |
Boll ( NIEM ) W 4–1 |
Ryu SM ( KOR ) L 1–4 |
Wang Lq ( CHN ) L 1–4 |
4 | ||
Jörgen Persson Jan-Ove Waldner |
Debel mężczyzn | Nie dotyczy | Do widzenia |
Huang / Kassam ( CAN ) W 4–2 |
Kong Lh / Wang H ( CHN ) W 4–1 |
Labirynt / Tugwell ( DEN ) L 1–4 |
Nie awansował |
Tenis ziemny
Szwecja nominowała czterech tenisistów płci męskiej do rywalizacji w turnieju.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jonas Björkman | Singiel mężczyzn |
Ryby ( USA ) L 6–7 (7–9) , 0–1 RET |
Nie awansował | |||||
Thomas Enqvist |
Moyà ( ESP ) L 6–7 (8–10) , 7–6 (9–7) , 7–9 |
Nie awansował | ||||||
Joachim Johansson |
Srichafan ( THA ) W 6–2, 6–3 |
Ljubičić ( CRO ) W 6-7 (3-7) , 4-6 |
Nie awansował | |||||
Robin Söderling |
López ( ESP ) L 3–6, 6–3, 4–6 |
Nie awansował | ||||||
Jonas Björkman Joachim Johansson |
Debel mężczyzn | Nie dotyczy |
Ančić / Ljubičić ( CRO ) L RET |
Nie awansował | ||||
Thomas Enqvist Robin Söderling |
Nie dotyczy |
Erlich / Baran ( ISR ) L 5–7, 3–6 |
Nie awansował |
Siatkówka
plaża
Sportowiec | Wydarzenie | Runda wstępna | Na stojąco | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | |||
Björn Berg Simon Dahl |
Męskie |
Grupa D Høidalen - Kjemperud ( NOR ) W 2 - 0 (21-13, 21-18) Dieckmann - Reckermann ( GER ), l 0 - 2 (16-21, 15-21) Hernandez - Papaleo ( PUR ) W 2 - 1 (19-21, 21-16, 18-16) |
2 Q |
Bosma – Herrera ( ESP ) L 0 – 2 (16–21, 17–21) |
Nie awansował |
Zapasy
Klucz :
- VT - Zwycięstwo przez jesień .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Grecko-rzymski mężczyzna
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Jimmy Samuelsson | −66 kg |
Galstyan ( RAMIĘ ) W 3–1 PP |
Semenov ( RUS ) L 1–3 PP |
Nie dotyczy | 1 Q |
Kim IS ( KOR ) W 3–1 PP |
Mansurow ( AZE ) L 1–3 PP |
Manukyan ( KAZ ) L 1–3 PP |
4 |
Mohammad Babulfath | −74 kg |
Schneider ( GER ) L 0–3 PO |
Samurgaszew ( ROS ) L 0–3 PO |
Szackich ( UKR ) L 0–5 VB |
4 | Nie awansował | 20 | ||
Ara Abrahamian | −84 kg |
Matsumoto ( Japonia ) W 3–0 PO |
Batky ( SVK ) W 3–0 PO |
Kenjeev ( KGZ ) W 3–1 PP |
1 Q | Do widzenia |
Yerlikaya ( TUR ) W 3–0 PO |
Miszyn ( RUS ) L 1–3 PP |
|
Martin Lidberg | −96 kg |
Koguashvili ( RUS ) L 1–3 PP |
Lisztwan ( BLR ) L 0–5 VB |
Nie dotyczy | 3 | Nie awansował | 18 | ||
Eddy Bengtsson | −120 kg |
Giorgadze ( GEO ) W 3–0 PO |
Koutsioumpas ( GRE ) L 0–3 PO |
Tsurtsumia ( KAZ ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 12 |
- Freestyle kobiet
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Klasyfikacja | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Ida-Theres Karlsson | -55 kg |
Lazareva ( UKR ) L 1–3 PP |
Fonseca ( PUR ) W 3–0 PO |
1 Q | Do widzenia |
Verbeek ( CAN ) L 1–3 PP |
Gomis ( FRA ) L 0–3 PO |
4 |
Sara Eriksson | −63 kg |
Groß ( GER ) L 0–3 PO |
Zygouri ( GRE ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 10 |
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Oficjalne sprawozdanie z XXVIII Olimpiady
- Szwedzki Komitet Olimpijski (w języku szwedzkim i angielskim)