Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - styl klasyczny, mężczyźni 57 kg - Wrestling at the 1992 Summer Olympics – Men's Greco-Roman 57 kg
Styl grecko-rzymski, mężczyźni 57 kg na Igrzyskach XXV Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Institut Nacional d'Educació Física de Catalunya | ||||||||||||
Daktyle | 28–30 lipca | ||||||||||||
Konkurenci | 19 z 19 krajów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 | ||
---|---|---|
Freestyle | Grecko-rzymski | |
48 kg | 48 kg | |
52 kg | 52 kg | |
57 kg | 57 kg | |
62 kg | 62 kg | |
68 kg | 68 kg | |
74 kg | 74 kg | |
82 kg | 82 kg | |
90 kg | 90 kg | |
100 kg | 100 kg | |
130 kg | 130 kg | |
The męskie Greco-Roman 57 kg za Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992 jako część programu zapaśniczej odbyły się w Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunya od 28 lipca do 30 lipca Zapaśnicy są podzielone na 2 grupy. Zwycięzca z każdej grupy wyłoniony przez system podwójnej eliminacji.
Wyniki
- Legenda
- WO - wygrał walkowerem
Eliminacja A
Runda 1
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) | 0–3 | Patrice Mourier ( FRA ) | 0–3 PO |
Remigijus Šukevičius ( LTU ) | 2–4 | Nikolay Dimitrov ( BUL ) | 1–3 PP |
Isaak Theodoridis ( GRE ) | 2–3 | András Sike ( HUN ) | 1–3 PP |
William Lara ( CUB ) | 1–3 | Rıfat Yıldız ( GER ) | 1–3 PP |
Daisuke Hanahara ( Jap ) | 0–3 | Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | 0–3 PO |
Runda 2
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) | 4–3 | Remigijus Šukevičius ( LTU ) | 3–1 PP |
Patrice Mourier ( FRA ) | 4–1 | Nikolay Dimitrov ( BUL ) | 3–1 PP |
Isaak Theodoridis ( GRE ) | 0–5 | William Lara ( CUB ) | 0–3 PO |
András Sike ( HUN ) | 8–1 | Daisuke Hanahara ( Jap ) | 3–1 PP |
Rıfat Yıldız ( GER ) | 6–5 | Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | 3–1 PP |
Runda 3
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) | 8–2 jesień | Nikolay Dimitrov ( BUL ) | 4–0 do |
Patrice Mourier ( FRA ) | 1–2 | William Lara ( CUB ) | 1–3 PP |
András Sike ( HUN ) | 0–3 jesień | Rıfat Yıldız ( GER ) | 0–4 do |
Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | PA |
Runda 4
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | 6–1 | Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) | 3–1 PP |
Patrice Mourier ( FRA ) | 0–6 | Rıfat Yıldız ( GER ) | 0–3 PO |
András Sike ( HUN ) | 0–1 | William Lara ( CUB ) | 0–3 PO |
Runda 5
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | 2–1 | William Lara ( CUB ) | 3–1 PP |
Rıfat Yıldız ( GER ) | PA |
Podsumowanie
Poz | Sportowiec | Pld | W | L | R | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rıfat Yıldız ( GER ) | 4 | 4 | 0 | X | 13 | 18 |
2 | Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | 4 | 3 | 1 | X | 10 | 16 |
3 | William Lara ( CUB ) | 5 | 3 | 2 | X | 11 | 10 |
4 | Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) | 4 | 2 | 2 | 4 | 8 | 13 |
- | Patrice Mourier ( FRA ) | 4 | 2 | 2 | 4 | 7 | 8 |
5 | András Sike ( HUN ) | 4 | 2 | 2 | 4 | 6 | 11 |
- | Nikolay Dimitrov ( BUL ) | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 7 |
- | Remigijus Šukevičius ( LTU ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | 5 |
- | Isaak Theodoridis ( GRE ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 2 |
- | Daisuke Hanahara ( Jap ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Eliminacja B
Runda 1
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Ergüder Bekişdamat ( TUR ) | 1–11 | Han-bong ( KOR ) | 1–3 PP |
Zoran Galović ( IOP ) | 4–5 | Marian Sandu ( ROM ) | 1–3 PP |
Miguel Ángel Sierra ( ESP ) | 0–2 | Sheng Zetian ( CHN ) | 0–3 PO |
Keijo Pehkonen ( FIN ) | 4–0 | Abderrahman Naanaa ( MAR ) | 3–0 PO |
Armando Fernández ( MEX ) | PA |
Runda 2
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Armando Fernández ( MEX ) | 0–7 | Ergüder Bekişdamat ( TUR ) | 0–3 PO |
Han-bong ( KOR ) | 6–0 | Zoran Galović ( IOP ) | 3–0 PO |
Marian Sandu ( ROM ) | 6–0 | Miguel Ángel Sierra ( ESP ) | 3–0 PO |
Sheng Zetian ( CHN ) | 5–4 | Keijo Pehkonen ( FIN ) | 3–1 PP |
Abderrahman Naanaa ( MAR ) | PA |
Runda 3
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Abderrahman Naanaa ( MAR ) | 4–1 | Armando Fernández ( MEX ) | 3–1 PP |
Ergüder Bekişdamat ( TUR ) | 1–3 | Marian Sandu ( ROM ) | 1–3 PP |
Han-bong ( KOR ) | 8–0 | Sheng Zetian ( CHN ) | 3–0 PO |
Keijo Pehkonen ( FIN ) | PA |
Runda 4
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Keijo Pehkonen ( FIN ) | 0–8 | Han-bong ( KOR ) | 0–3 PO |
Abderrahman Naanaa ( MAR ) | 0–9 | Marian Sandu ( ROM ) | 0–3 PO |
Sheng Zetian ( CHN ) | PA |
Runda 5
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Sheng Zetian ( CHN ) | 7–5 | Marian Sandu ( ROM ) | 3–1 PP |
Han-bong ( KOR ) | PA |
Runda 6
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Han-bong ( KOR ) | 8–0 | Marian Sandu ( ROM ) | 3–0 PO |
Sheng Zetian ( CHN ) | PA |
Podsumowanie
Poz | Sportowiec | Pld | W | L | R | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Han-bong ( KOR ) | 5 | 5 | 0 | X | 15 | 41 |
2 | Sheng Zetian ( CHN ) | 4 | 3 | 1 | X | 9 | 14 |
3 | Marian Sandu ( ROM ) | 6 | 4 | 2 | X | 13 | 28 |
4 | Keijo Pehkonen ( FIN ) | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 | 8 |
5 | Abderrahman Naanaa ( MAR ) | 3 | 1 | 2 | 4 | 3 | 4 |
- | Ergüder Bekişdamat ( TUR ) | 3 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 |
- | Armando Fernández ( MEX ) | 2 | 0 | 2 | 3 | 1 | 1 |
- | Zoran Galović ( IOP ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 4 |
- | Miguel Ángel Sierra ( ESP ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 |
Egzaminy końcowe
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Mecz o 9 miejsce | |||
András Sike ( HUN ) | WO | Abderrahman Naanaa ( MAR ) | |
Mecz o 7. miejsce | |||
Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) | 4–6 | Keijo Pehkonen ( FIN ) | 1–3 PP |
Mecz o 5 miejsce | |||
William Lara ( CUB ) | 8–1 | Marian Sandu ( ROM ) | 3–1 PP |
Mecz o brązowy medal | |||
Aleksandr Ignatenko ( EUN ) | 4–5 | Sheng Zetian ( CHN ) | 1–3 PP |
Mecz o złoty medal | |||
Rıfat Yıldız ( GER ) | 5–6 | Han-bong ( KOR ) | 1–3 PP |
Ostateczna pozycja
Ranga | Sportowiec |
---|---|
Han-bong ( KOR ) | |
Rıfat Yıldız ( GER ) | |
Sheng Zetian ( CHN ) | |
4 | Aleksandr Ignatenko ( EUN ) |
5 | William Lara ( CUB ) |
6 | Marian Sandu ( ROM ) |
7 | Keijo Pehkonen ( FIN ) |
8 | Dennis Hall ( Stany Zjednoczone ) |
9 | Abderrahman Naanaa ( MAR ) |
10 | András Sike ( HUN ) |