Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Germany at the 1992 Summer Olympics
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 | |
---|---|
Kod MKOl | GER |
NOC | Niemiecka Konfederacja Sportów Olimpijskich |
Strona internetowa |
www |
w Barcelonie | |
Zawodnicy | 463 (300 mężczyzn, 163 kobiety) w 26 dyscyplinach |
Nosiciel flagi | Manfred Klein |
Medale w rankingu 3 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
1906 Intercalated Games Saar (1952) Reprezentacja Niemiec (1956–1964) NRD (1968–1988) RFN (1968–1988) |
Niemcy rywalizowały na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 w Barcelonie wHiszpanii. Był to pierwszy udział narodu europejskiego po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku. Wcześniej Niemcy Zachodnie i NRD wysłały na Igrzyska niezależne drużyny. 463 zawodników, 300 mężczyzn i 163 kobiet, wzięło udział w 237 imprezach w 26 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Łucznictwo
W piątym konkursie łuczniczym w Niemczech tylko jeden z sześciu łuczników zakwalifikował się do indywidualnych rund eliminacyjnych. Przegrał swój pierwszy mecz, podobnie jak drużyna mężczyzn i kobiet.
Konkurs Indywidualny Kobiet :
- Astrid Hanschen – Runda rankingowa, 43 miejsce (0-0)
- Cornelia Pfohl – Runda rankingowa, 44 miejsce (0-0)
- Marion Wagner – Runda rankingowa, 53 miejsce (0-0)
Konkurs Indywidualny Mężczyzn :
- Frank Marzoch – Runda 32, 32 miejsce (0-1)
- Marc Rosicke – Runda rankingowa, 38 miejsce (0-0)
- Andreas Lippoldt – Runda rankingowa, 43 miejsce (0-0)
Zawody drużynowe kobiet :
- Hanschen, Pfohl i Wagner – 1/8 finału, 10. miejsce (0-1)
Zawody drużynowe mężczyzn :
- Marzoch, Rosicke i Lippoldt – 1/8 finału, 11. miejsce (0-1)
lekkoatletyka
Konkurs mężczyzn
400 metrów mężczyzn
800 metrów mężczyzn
1500 metrów mężczyzn
5000 metrów mężczyzn
10 000 metrów mężczyzn
- Upał – 28:52,83 (→ nie awansował)
- Gorączka – 29:22.19 (→ nie awansowała)
Sztafeta 4 × 400 m, mężczyźni
- Ciepło – DSQ (→ nie awansował)
Maraton mężczyzn
- Stephan Freigang – 2:14,00 (→ Brązowy Medal )
- Konrad Dobler – 2:23.44 (→ 49. miejsce)
Bieg przez płotki na 110 metrów, mężczyźni
400 metrów przez płotki, mężczyźni
- Upał – 49,37
- Półfinał – 49,41 (→ nie awansował)
- Upał – 49,97
- Półfinał – DNS (→ nie awansował)
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami, mężczyźni
Spacer na 20 km, mężczyźni
- Robert Ihly – 1:26:56 (→ 11. miejsce)
- Axel Noack – 1:29:55 (→ 20 miejsce)
50 km marszu, mężczyźni
- Ronald Weigel – 3:53:45 (→ Brązowy Medal )
- Hartwig Gauder – 3:56:47 (→ 6. miejsce)
Skok wzwyż, mężczyźni
Skok w dal, mężczyźni
- Kwalifikacja – 7,85 m (→ nie awansowała)
- Kwalifikacja – 7,50 m (→ nie awansowała)
Trójskok mężczyzn
- Kwalifikacja – 16,89 m (→ nie awansowała)
Rzut oszczepem, mężczyźni
- Kwalifikacja – 81,10 m²
- Finał – 75,28 m (→ 12. miejsce)
Rzut młotem, mężczyźni
- Kwalifikacja – 74,86 m²
- Finał – 76,90 m (→ 6 miejsce)
- Kwalifikacja – 73,64 m (→ nie awansowała)
Rzut dyskiem, mężczyźni
- Kwalifikacja – 59,98 m (→ nie awansowała)
Pchnięcie kulą, mężczyźni
- Kwalifikacja – 19,93 m
- Finał – 20,49 m (→ 5 miejsce)
- Kwalifikacja – 18,47 m (→ nie awansowała)
- Kwalifikacja – nie wystartowała (→ nie awansowała)
Decathlon, mężczyźni
Konkurs kobiet
100 metrów kobiet
200 metrów kobiet
400 metrów kobiet
800 metrów kobiet
- Ciepło – 2:00.87
- Półfinał – 2:02.64 (→ nie awansował)
- Upał – 2:00.31
- Półfinał – 2:00.91 (→ nie awansował)
- Gorączka – 2:01.39 (→ nie awansowała)
1500 metrów kobiet
10 000 metrów kobiet
- Upał – 32:07,28
- Finał – 31:36.45 (→ 7. miejsce)
- Gorączka – 33:17,88 (→ nie awansowała)
- Heat – nie ukończył (→ brak rankingu)
Maraton Kobiet
- Katrin Dörre – 2:36.48 (→ 5. miejsce)
- Birgit Jerschabek – 2:42,45 (→ 15 miejsce)
Bieg przez płotki na 100 metrów, kobiety
Bieg na 400 metrów przez płotki, kobiety
- Upał – 55,52
- Półfinał – 55,35 (→ nie awansował)
- Upał – 56,61 (→ nie awansował)
- Ciepło – DNS (→ nie awansował)
Sztafeta 4×100 m, kobiety
Sztafeta 4×400 m, kobiety
Spacer na 10 km, kobiety
- Finał – 46:31 (→ 16 miejsce)
- Finał – 50:21 (→ 33 miejsce)
Skok wzwyż, kobiety
- Kwalifikacja – 1,92 m²
- Finał – 1,88 m (→ 11. miejsce)
- Kwalifikacja – 1,86 m (→ nie awansowała)
Skok w dal, kobiety
- Ciepło – 6,74 m²
- Finał – 6,60 m (→ 8. miejsce)
- Upał – 6,42 m (→ nie posuwał się)
Pchnięcie kulą kobiet
Rzut dyskiem kobiet
- Ciepło – 64,26m²
- Finał – 62,16m (→ 9. miejsce)
- Ciepło – 63,60m²
- Finał – 60,24 m (→ 12. miejsce)
- Upał – 60,52m (→ nie posuwał się naprzód)
Rzut oszczepem, kobiety
Siedmiobój kobiet
Badminton
Koszykówka
Boks
Waga lekka, mężczyźni (– 48 kg)
- Jan Quast → Brązowy Medal
- 1. runda – pokonany Mohamed Zbir (MAR), 6:0
- 2. runda – pokonany Pramuansak Phosuwan (THA), 11:2
- Ćwierćfinały – Pokonany Valentin Barbu (ROM), 15:7
- Półfinały – przegrana z Danielem Pietrowem (BUL), 9:15
Kajakarstwo
Jazda rowerem
Siedemnastu rowerzystów, trzynastu mężczyzn i cztery kobiety reprezentowało Niemcy w 1992 roku.
- Viola Paulitz – 2:05:03 (→ 19 miejsce)
- Petra Rossner – 2:05:03 (→ 28 miejsce)
- Jutta Niehaus – 2:08:13 (→ 44 miejsce)
Nurkowanie
Trampolina 3 m, mężczyźni
- Runda wstępna – 392,10 pkt
- Finał – 556,35 pkt (→ 10. miejsce)
- Runda Wstępna – 353,85 pkt (→ nie awansowała, 18. miejsce)
Platforma 10 m, mężczyźni
- Runda wstępna – 426,27 pkt
- Finał – 574,17 pkt (→ 4 miejsce)
- Runda wstępna – 393,21 pkt
- Finał – 558,54 pkt (→ 7. miejsce)
Trampolina 3 m, kobiety
- Runda wstępna – 281,46 pkt
- Finał – 468,96 pkt (→ 7. miejsce)
Platforma 10 m, kobiety
- Runda Wstępna – 284,13 pkt (→ nie awansowała, 14. miejsce)
- Runda Wstępna – 270,51 pkt (→ nie awansował, 20. miejsce)
Konny
Ogrodzenie
W 1992 roku Niemcy reprezentowało 20 szermierzy, 15 mężczyzn i 5 kobiet.
Gimnastyka
Gra w piłkę ręczną
Zawody drużynowe mężczyzn
- Runda Wstępna (Grupa B)
- Niemcy – zjednoczona drużyna 25-15
- Niemcy – Rumunia 20-20
- Niemcy – Francja 20-23
- Niemcy – Egipt 24-16
- Niemcy – Hiszpania 18-19
- Mecz klasyfikacyjny
- 9/10 miejsce : Niemcy – Czechosłowacja 19-20 (→ 10. miejsce )
- Skład zespołu
- Główny trener : Horst Bredemeier
Zawody drużynowe kobiet
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Niemcy – Nigeria 32-17
- Niemcy – Stany Zjednoczone 32-16
- Niemcy – zjednoczona drużyna 22-28
- Półfinały
- Niemcy – Korea Południowa 25-26
- Mecz o brązowy medal
- Niemcy – Unified Team 20-24 (→ Czwarte miejsce )
- Skład zespołu
- Główny trener : Heinz Strauch
Hokej
Zawody drużynowe mężczyzn
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Półfinały
- Niemcy – Pakistan 2 – 1
- Finał
- Niemcy – Australia 2 – 1 (→ Złoty Medal )
- Skład zespołu
Zawody drużynowe kobiet
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Półfinały
- Niemcy – Wielka Brytania 2 – 1
- Finał
- Niemcy – Hiszpania 1 – 2 (→ Srebrny Medal )
- Skład zespołu
Dżudo
Pięciobój nowoczesny
Trzech pięcioboistów płci męskiej reprezentowało Niemcy w 1992 roku.
- Indywidualny
- Zespół
- Dirk Knapfeide
- Ulrich Czermak
- Paweł Olszewski
Rytmiczna gimnastyka
Wioślarstwo
Żeglarstwo
Męska deska żaglowa (Lechner A-390)
- Ranking Końcowy – 214,0 pkt (→ 18. miejsce)
Kategoria 470 kobiet
- Ranking Końcowy – 71,7 pkt (→ 8. miejsce)
Strzelanie
Pływanie
Konkurs mężczyzn
50 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Upał – 22,70
- Finał – 22,73 (→ 8. miejsce)
- Upał – 22,88
- B-finał – 22,88 (→ 11. miejsce)
100 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Ciepło – 50,05
- Finał – 49,84 (→ 7. miejsce)
- Upał – 50,29
- B-finał – 50,62 (→ 12. miejsce)
200 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Ciepło – 1:48,12
- Finał – 1:48,84 (→ 7. miejsce)
- Ciepło – 1:50,07
- B-finał – 1:50.46 (→ 14. miejsce)
400 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Gorączka – 3:50,73
- Finał – 3:49.06 (→ 6. miejsce)
- Gorączka – 3:49,99
- Finał – 3:49,75 (→ 7. miejsce)
1500 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Upał – 15:13,71
- Finał – 15:04.28 (→ 4 miejsce)
100 m stylem grzbietowym, mężczyźni
- Upał – 56,03
- Finał – 56,26 (→ 8. miejsce)
- Upał – 56,27
- B-finał – 56,49 (→ 11. miejsce)
200 m stylem grzbietowym, mężczyźni
- Ciepło – 1:59,40
- Finał – 1:59,78 (→ 7. miejsce)
- Upał – 2:00.94
- B-Final – DNS (→ brak rankingu)
100 m stylem klasycznym, mężczyźni
- Gorączka – 1:02.48
- B-finał – 1:02.73 (→ 13. miejsce)
- Bieg – 1:03.85 (→ nie awansował, 26. miejsce)
200 m stylem klasycznym, mężczyźni
- Bieg – 2:20.80 (→ nie awansował, 29. miejsce)
Bieg na 100 m motylkowy, mężczyźni
- Upał – 54,47
- B-finał – 54.30 (→ 9. miejsce)
- Upał – 54,59
- B-finał – 54,94 (→ 14 miejsce)
200 m stylem motylkowym, mężczyźni
- Upał – 2:00.49
- B-finał – 1:59.93 (→ 9. miejsce)
- Ciepło – 2:00.47
- B-finał – 2:01.14 (→ 11. miejsce)
200 m stylem zmiennym, mężczyźni
- Gorączka – 2:02.43
- Finał – 2:01.97 (→ 5 miejsce)
- Bieg – 2:07.18 (→ nie awansował, 32. miejsce)
400 m indywidualnie, mężczyźni
- Gorączka – 4:19,92
- Finał – 4:17,88 (→ 5 miejsce)
- Ciepło – 4:18,68
- Finał – 4:19.66 (→ 6. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Gorączka – 3:19,61
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Gorączka – 7:18,21
- Finał – 7:16.58 (→ 4. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym, mężczyźni
- Gorączka – 3:43.00
- Finał – 3:40.19 (→ 4. miejsce)
Konkurs kobiet
50 m stylem dowolnym, kobiety
- Upał – 25,79
- Finał – 25,74 (→ 7. miejsce)
- Upał – 25,96
- B-finał – DSQ (→ brak rankingu)
100 m stylem dowolnym, kobiety
- Upał – 55,98
- Finał – 55,93 (→ 7. miejsce)
200 m stylem dowolnym, kobiety
400 m stylem dowolnym, kobiety
- Ciepło – 4:12,50
- Finał – 4:11,52 (→ 5 miejsce)
800 m stylem dowolnym, kobiety
- Bieg – 8:43.52 (→ nie awansował, 9. miejsce)
100 m stylem grzbietowym, kobiety
- Ciepło – 1:02.90
- B-finał – 1:04.52 (→ 16. miejsce)
- Ciepło – 1:03,35
- B-finał – 1:02.93 (→ 9. miejsce)
200 m stylem grzbietowym, kobiety
- Gorączka – 2:14,53
- B-finał – 2:13,77 (→ 9. miejsce)
100 m stylem klasycznym, kobiety
- Ciepło – 1:10.00
- Finał – 1:09.77 (→ 5 miejsce)
- Ciepło – 1:10,49
- Finał – 1:11.05 (→ 8. miejsce)
200 m stylem klasycznym, kobiety
- Gorączka – 2:32.09
- B-finał – 2:32.05 (→ 10. miejsce)
- Bieg – 2:34,58 (→ nie awansował, 18. miejsce)
Bieg motylkowy na 100 m, kobiety
- Upał – 1:00.02
- Finał – 1:00.70 (→ 7. miejsce)
- Bieg – 1:02.07 (→ nie awansował, 18. miejsce)
200 m motyl, kobiety
- Bieg – 2:21.49 (→ nie awansował, 26. miejsce)
200 m indywidualnie, kobiety
- Gorączka – 2:17,74
- B-finał – 2:20.94 (→ 16. miejsce)
400 m indywidualnie, kobiety
- Gorączka – 4:47,39
- Finał – 4:47.57 (→ 6. miejsce)
- Gorączka – 4:49.93
- B-finał – 4:47,74 (→ 9. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym, kobiety
- Gorączka – 3:43,58
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym, kobiety
- Gorączka – 4:10,62
Pływanie synchroniczne
Dwóch pływaków synchronicznych reprezentowało Niemcy w 1992 roku.
Tenis stołowy
Tenis ziemny
Gra pojedyncza mężczyzn
- Pierwsza runda – pokonany Christian Ruud (Norwegia) 3-6, 7-6, 5-7, 7-6, 6-3
- Druga runda – pokonany Younes El Aynaoui (Maroko) 6-4, 5-7, 6-4, 6-0
- Trzecia runda – przegrana z Fabrice Santoro (Francja) 1-6, 6-3, 1-6, 3-6
- Pierwsza runda – pokonany Richard Fromberg (Australia) 6-3, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3
- Runda druga – przegrana z Carl-Uwe Steeb (Niemcy) 4-6, 2-6, 6-4, 3-6
- Pierwsza runda – pokonany Richard Fromberg (Australia) 6-3, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3
- Runda druga – pokonany Michael Stich (Niemcy) 6-4, 6-2, 4-6, 6-3
- Trzecia runda – przegrana z Leonardo Lavalle (Meksyk) 4-6, 6-3, 3-6, 2-6
Zawody deblowe mężczyzn
- Boris Becker i Michael Stich → Złoty Medal
- Pierwsza runda – pokonanie Karima Alamiego i Younesa El Aynaoui (Maroko)
- Druga runda – pokonani Anastasios Bavelas i Konstantinos Efraimoglou (Grecja) 6-3, 6-1, 6-4
- Ćwierćfinały – pokonani Sergio Casal i Emilio Sánchez (Hiszpania) 6-3, 4-6, 7-6, 5-7, 6-3
- Półfinały – pokonani Javier Frana i Christian Miniussi (Argentyna) 7-6, 6-2, 6-7, 2-6, 6-4
- Finał – pokonani Wayne Ferreira i Piet Norval (RPA) 7-6, 4-6, 7-6, 6-3
Zawody Jedynki Kobiet
- Steffi Graf → Srebrny Medal
- 1. runda – pokonana Lupita Novelo (Meksyk) 6-1, 6-1
- 2. runda – pokonana Brenda Schultz-McCarthy (Holandia) 6-1, 6-0
- Trzecia runda – pokonana Magdalena Maleeva (Bułgaria) 6-3, 6-4
- Ćwierćfinały – pokonana Sabine Appelmans (Belgia) 6-1, 6-0
- Półfinały – pokonana Mary Joe Fernandez (USA) 6-3, 6-4
- Finał – przegrana z Jennifer Capriati (USA) 6-3, 3-6, 4-6
- Pierwsza runda – pokonany Naoko Sawamatsu (Japonia) 6-0, 4-6, 6-2
- Druga runda – pokonana Barbara Paulus (Austria) 6-4, 6-1
- Trzecia runda – pokonana Nicole Muns-Jagerman (Holandia) 7-5, 7-6
- Ćwierćfinały – przegrana z Jennifer Capriati (USA) 3-6, 6-7
- Pierwsza runda – pokonana Florencia Labat (Argentyna) 6-3, 6-3
- 2. runda – pokonana Nathalie Tauziat (Francja) 6-3, 6-2
- Trzecia runda – przegrana z Arantxą Sánchez Vicario (Hiszpania) 6-4, 3-6, 1-6
Wodne polo
Zawody drużynowe mężczyzn
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Związany z Francją (7-7)
- Przegrana dla zjednoczonej drużyny (7-11)
- Pokonana Czechosłowacja (15-9)
- Związany z Australią (7-7)
- Przegrana do Stanów Zjednoczonych (2-7)
- Mecze klasyfikacyjne
- Zagubiony na Węgrzech (7-8)
- Pokonana Kuba (10-6) → 7. miejsce
- Skład zespołu