Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Styl wolny mężczyzn 52 kg - Wrestling at the 1992 Summer Olympics – Men's freestyle 52 kg
Styl wolny, mężczyźni 52 kg na Igrzyskach XXV Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Institut Nacional d'Educació Física de Catalunya | ||||||||||||
Daktyle | 3-5 sierpnia | ||||||||||||
Konkurenci | 18 z 18 krajów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 | ||
---|---|---|
Freestyle | Grecko-rzymski | |
48 kg | 48 kg | |
52 kg | 52 kg | |
57 kg | 57 kg | |
62 kg | 62 kg | |
68 kg | 68 kg | |
74 kg | 74 kg | |
82 kg | 82 kg | |
90 kg | 90 kg | |
100 kg | 100 kg | |
130 kg | 130 kg | |
Styl wolny mężczyzn 52 kilogramy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 w ramach programu zapaśniczego odbyły się w Institut Nacional d'Educació Física de Catalunya od 3 do 5 sierpnia. Zapaśnicy są podzieleni na 2 grupy. Zwycięzca z każdej grupy wyłoniony przez system podwójnej eliminacji.
Wyniki
- Legenda
- WO - wygrał walkowerem
Eliminacja A
Runda 1
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Ri Hak-son ( PRK ) | 15–0 | Joe Oziti ( NGR ) | 4–0 ST |
Valentin Yordanov ( BUL ) | 2–1 | Vladimir Toguzov ( EUN ) | 3–1 PP |
Shane Stannett ( NZL ) | 0–12 jesień | Majid Torkan ( IRI ) | 0–4 do |
Anil Kumar ( IND ) | 1–17 | Ahmet Orel ( TUR ) | 0–4 ST |
Tserenbaataryn Enkhbayar ( MGL ) | PA |
Runda 2
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Tserenbaataryn Enkhbayar ( MGL ) | 0–4 | Ri Hak-son ( PRK ) | 0–3 PO |
Joe Oziti ( NGR ) | 2–3 jesień | Valentin Yordanov ( BUL ) | 0–4 do |
Vladimir Toguzov ( EUN ) | 0–1 | Shane Stannett ( NZL ) | 0–3 PO |
Majid Torkan ( IRI ) | 16–1 | Anil Kumar ( IND ) | 4–0 ST |
Ahmet Orel ( TUR ) | PA |
Runda 3
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Ahmet Orel ( TUR ) | 14–9 | Tserenbaataryn Enkhbayar ( MGL ) | 3–1 PP |
Ri Hak-son ( PRK ) | 11–0 jesień | Shane Stannett ( NZL ) | 4–0 do |
Valentin Yordanov ( BUL ) | 3–2 | Majid Torkan ( IRI ) | 3–1 PP |
Runda 4
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Ahmet Orel ( TUR ) | 4–6 | Valentin Yordanov ( BUL ) | 1–3 PP |
Ri Hak-son ( PRK ) | 4–0 | Majid Torkan ( IRI ) | 3–0 PO |
Runda 5
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Ahmet Orel ( TUR ) | 8–17 | Ri Hak-son ( PRK ) | 1–3 PP |
Valentin Yordanov ( BUL ) | PA |
Runda 6
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Valentin Yordanov ( BUL ) | 4–6 | Ri Hak-son ( PRK ) | 1–3 PP |
Ahmet Orel ( TUR ) | PA |
streszczenie
Poz | Sportowiec | Pld | W | L | R | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ri Hak-son ( PRK ) | 6 | 6 | 0 | X | 20 | 57 |
2 | Valentin Yordanov ( BUL ) | 5 | 4 | 1 | X | 14 | 18 |
3 | Ahmet Orel ( TUR ) | 4 | 2 | 2 | X | 9 | 43 |
4 | Majid Torkan ( IRI ) | 4 | 2 | 2 | 4 | 9 | 30 |
- | Shane Stannett ( NZL ) | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 | 1 |
5 | Tserenbaataryn Enkhbayar ( MGL ) | 2 | 0 | 2 | 3 | 1 | 9 |
- | Vladimir Toguzov ( EUN ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 |
- | Anil Kumar ( IND ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
- | Joe Oziti ( NGR ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
Eliminacja B
Runda 1
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Constantin Corduneanu ( ROM ) | 6–1 | Chris Woodcroft ( CAN ) | 3–1 PP |
Chokri Boudchiche ( TUN ) | 0-15 | Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 0–4 ST |
Alfredo Leyva ( CUB ) | 4–1 | Thierry Bourdin ( FRA ) | 3–1 PP |
Mitsuru Sato ( JPN ) | 3–5 | Kim Sun-hak ( KOR ) | 1–3 PP |
Laureano Atanes ( ESP ) | PA |
Runda 2
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Laureano Atanes ( ESP ) | 0-15 | Constantin Corduneanu ( ROM ) | 0–4 ST |
Chris Woodcroft ( CAN ) | 10–0 | Chokri Boudchiche ( TUN ) | 3–0 PO |
Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 16–1 | Alfredo Leyva ( CUB ) | 4–0 ST |
Thierry Bourdin ( FRA ) | 3–7 jesień | Mitsuru Sato ( JPN ) | 0–4 do |
Kim Sun-hak ( KOR ) | PA |
Runda 3
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Kim Sun-hak ( KOR ) | 11–0 jesień | Laureano Atanes ( ESP ) | 4–0 do |
Constantin Corduneanu ( ROM ) | 0–1 | Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 0–3 PO |
Chris Woodcroft ( CAN ) | 3–1 jesień | Alfredo Leyva ( CUB ) | 4–0 do |
Mitsuru Sato ( JPN ) | PA |
Runda 4
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Mitsuru Sato ( JPN ) | 3–1 jesień | Constantin Corduneanu ( ROM ) | 4–0 do |
Kim Sun-hak ( KOR ) | 7–5 | Chris Woodcroft ( CAN ) | 3–1 PP |
Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | PA |
Runda 5
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 9–5 | Mitsuru Sato ( JPN ) | 3–1 PP |
Kim Sun-hak ( KOR ) | PA |
Runda 6
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Kim Sun-hak ( KOR ) | 4–5 | Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 1–3 PP |
Mitsuru Sato ( JPN ) | PA |
streszczenie
Poz | Sportowiec | Pld | W | L | R | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 5 | 5 | 0 | X | 17 | 46 |
2 | Kim Sun-hak ( KOR ) | 4 | 3 | 1 | X | 11 | 27 |
3 | Mitsuru Sato ( JPN ) | 4 | 2 | 2 | X | 10 | 18 |
4 | Chris Woodcroft ( CAN ) | 4 | 2 | 2 | 4 | 9 | 19 |
5 | Constantin Corduneanu ( ROM ) | 4 | 2 | 2 | 4 | 7 | 22 |
- | Alfredo Leyva ( CUB ) | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
- | Laureano Atanes ( ESP ) | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 |
- | Thierry Bourdin ( FRA ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 4 |
- | Chokri Boudchiche ( TUN ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 |
Egzaminy końcowe
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Mecz o 9 miejsce | |||
Tserenbaataryn Enkhbayar ( MGL ) | WO | Constantin Corduneanu ( ROM ) | |
Mecz o 7. miejsce | |||
Majid Torkan ( IRI ) | 2–1 | Chris Woodcroft ( CAN ) | 3–1 PP |
Mecz o 5 miejsce | |||
Ahmet Orel ( TUR ) | WO | Mitsuru Sato ( JPN ) | |
Mecz o brązowy medal | |||
Valentin Yordanov ( BUL ) | 9–3 | Kim Sun-hak ( KOR ) | 3–1 PP |
Mecz o złoty medal | |||
Ri Hak-son ( PRK ) | 8–1 | Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | 3–1 PP |
Ostateczna pozycja
Ranga | Sportowiec |
---|---|
Ri Hak-son ( PRK ) | |
Zeke Jones ( Stany Zjednoczone ) | |
Valentin Yordanov ( BUL ) | |
4 | Kim Sun-hak ( KOR ) |
5 | Ahmet Orel ( TUR ) |
6 | Mitsuru Sato ( JPN ) |
7 | Majid Torkan ( IRI ) |
8 | Chris Woodcroft ( CAN ) |
9 | Constantin Corduneanu ( ROM ) |
10 | Tserenbaataryn Enkhbayar ( MGL ) |