Szkoły publiczne w Buffalo - Buffalo Public Schools
Szkoły publiczne w Buffalo | |
---|---|
Lokalizacja | |
712 City Hall , Buffalo, Nowy Jork , Stany Zjednoczone
| |
Współrzędne | 42 ° 53'11.73 "N 78 ° 52'45.49" W / 42,8865917°N 78,8793028°W Współrzędne: 42 ° 53'11.73 "N 78 ° 52'45.49" W / 42,8865917°N 78,8793028°W |
Informacje o okręgu | |
Rodzaj | Publiczny |
Motto | „Na pierwszym miejscu stawiamy dzieci i rodziny, aby zapewnić wszystkim wysokie wyniki w nauce”. |
Klas | Pre-K - 12 i edukacja dorosłych |
Przyjęty | 1838 |
Superintendent | Gotówka Krinera |
Szkoły | Podstawowe: 45 Liceum:18 |
Budżet | 798 200 000 $ |
Studenci i pracownicy | |
Nauczyciele | 2860.6 (etaty etatowe) |
Personel | 2142,7 (etaty etatowe) |
Stosunek uczniów do nauczycieli | 12,8:1 |
Inne informacje | |
Strona internetowa | www |
Buffalo Public Schools obsługuje około 34 000 uczniów w Buffalo w stanie Nowy Jork , drugim co do wielkości mieście w stanie Nowy Jork . Znajduje się w hrabstwie Erie w zachodniej części Nowego Jorku i posiada blisko 70 obiektów.
Historia
System szkół publicznych Buffalo został uruchomiony w 1838 roku, 13 lat po ukończeniu kanału Erie i zaledwie 6 lat po włączeniu miasta Buffalo w 1832 roku. Buffalo było pierwszym miastem w stanie Nowy Jork, które miało bezpłatny system edukacji publicznej wspierany przez lokalne podatki. Chociaż Nowy Jork miał bezpłatny system edukacji publicznej przed 1838 rokiem, Nowy Jork uzyskał dodatkowe fundusze z prywatnych darowizn i źródeł. Pierwszy Kurator Szkół Publicznych w Buffalo, Oliver Gray Steele (1805-1879), był wybitnym i odnoszącym sukcesy człowiekiem biznesu. Pochodzący z Connecticut , Steele przeniósł się do Buffalo w 1827 roku. Sprawował trzy różne kadencje jako Superintendent w latach 1838-1852, podczas których zbudowano dwanaście nowych podstawowych obiektów, co w sumie dało 15 podstawowych budynków. W tym czasie zakupiono także budynek dla dedykowanego liceum. Steele jest uznawany za „ojca szkół publicznych w Buffalo”, ponieważ jego reorganizacja szkół w Buffalo umożliwiła dzieciom dostęp do bezpłatnej edukacji publicznej. Od tego czasu ponad 35 osób pełniło funkcję Kuratora Szkół Publicznych w Buffalo.
Administracja
Rada Oświaty
Rada Edukacji Okręgu Szkolnego Buffalo City jest organem decyzyjnym dla szkół publicznych w Buffalo, zgodnie z Konstytucją stanu Nowy Jork i podlega ogólnym nadzorowi Departamentu Edukacji Stanu Nowy Jork. Zarząd składa się z 9 członków wybieranych w wyborach powszechnych mieszkańców Okręgu.
Członkowie zarządu
- Sharon Belton-Cottman – prezes/przedstawiciel okręgu promowego
- Jennifer Mecozzi – wiceprezes ds. wykonawczych/przedstawiciel okręgu zachodniego
- Ann Rivera – Wiceprezes ds. Osiągnięć Studentów / Dużego Członka
- Kathy Evans-Brown-członek-duży
- Terrance Heard – członek-at-Large
- Hope Jay – Przedstawiciel Okręgu Północnego
- Louis Petrucci – Przedstawiciel Dystryktu Parkowego
- Lawrence Scott – członek-at-Large
- Paulette Woods – Przedstawiciel Okręgu Centralnego
- Mariya Sami – przedstawicielka studentów
Szkoły
Szkoły podstawowe
O ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie szkoły obsługują stopnie PreK - 8
Lista Szkół Podstawowych | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PS | Nazwa | Sąsiedztwo | Główny | Zastępca dyrektora (y) | Opis | |||
3 | Szkoła kampusu D'Youville Porter | Park przedni | Freddy Barrera | Guadalupe Diaz Christopher Farrell |
Szkoła gminna Lower West Side | |||
6 | Buffalo Elementary School of Technology | Park Willert | Wendy Emerling | Jillian Mislin Todd Dziwne |
||||
17 | Centrum Wczesnego Dzieciństwa 17 | Zimne źródła | Marianna Cecchini | Bursztynowa Jagoda | Domy Klasy PreK- 4 | |||
18 | Dr Antonia Pantoja Community School of Academic Excellence | Park przedni | Aakta Patel | Tracy Cotter Heather Maier |
||||
19 | Native American Magnet Szkoła | Grant Ferry | Michał Suwałą | Ściany Rashidy Kate Wendling |
||||
27 | Szkoła podstawowa Hillery Park | Seneka | Vincent Vanderlip | Andrea Lee Samantha Nasca |
||||
30 | Akademia Franka A. Sedity | Park przedni | Rafael Perez | Wilfredo Garcia Sarah Gunter |
Szkoła gminna w West Side | |||
31 | Szkoła Harriet Ross Tubman | Emslie | wrzosowy angielski | Julie Walsh Ben Willis |
||||
32 | Bennett Park Szkoła Montessori | Park Willert | Jennifer Stockmeyer | Peter Gottfried Julie Kuebler |
Szkoła Montessori w wieku od 3 do klasy 8 | |||
33 | Centrum dwujęzyczne | Pierwszy oddział | Hadassa licencjat | Fred Sprzedaż | Przeznaczony dla studentów dwujęzycznych | |||
37 | Szkoła przygotowawcza Marva J. Daniel Futures | Park Medyczny | Serena Restivo | Sam Reynolds Maureen Williams |
Społeczna szkoła społeczności Fruit Belt | |||
43 | Szkoła odkrywania Lovejoy | Lovejoy | Wzgórze Orniece | Lisa Lovallo-Coyle Patricia Lattuca |
Szkoła społeczności Lovejoy | |||
45 | Szkoła międzynarodowa | Grant Ferry | Jennifer angielska | Joel Blasdell Ashley Haynes Camille Zitz |
Służy przede wszystkim studentom ENL/uchodźcom | |||
48 | Szkoła 48 @ MLK | Park Medyczny | Mateusz Pegg | Janet Longo | Program zanurzenia w języku hiszpańskim (PK-4) | |||
50 | Szkoła Społeczna North Park | Park Północny | Carla Graves | Niesprzedany Robinson | Domy Gatunki PK-2 | |||
53 | Szkoła Społeczna | Kingsley | Denisca Thompson | Shannon Moreland | ||||
54 | Szkoła doskonałości dr George E. Blackman | Parkside | Greg Johnson | Dawne McNeal | Domy PK-4 | |||
59 | Dr Charles R. Drew Nauka Magnes | Park MLK | Mirlene Dere | Derek Swader Chanelle Wallace |
Szkoła społeczności East Side o tematyce naukowej (3-8) | |||
59A | Załącznik 59 | Polonia | Mark szewc | Aneks do Szkoły 59 (PK-2) | ||||
61 | Szkoła Wyróżnienia Arthura O. Ewy | Leroy | Nate Barnes | Domy PK-4 | ||||
64 | Szkoła Frederick Law Olmsted | Parkowa Łąka | Marquita Bryant | Josh Freeburg | Programy dla uzdolnionych i utalentowanych/zanurzenie językowe (PK-4) | |||
65 | Centrum Wczesnego Dzieciństwa Roosevelta | Nadrzecze | Michelle Barnes | Amy Chávez | Domy PK-4 | |||
67 | Szkoła odkrywania | Południowy Abbott | Karen Murray | Jan Paweł Zeis | Koncentracja na nauce praktycznej/pytania | |||
69 | Akademia Houghton | Kaisertown | Róża Schneider | Kevin Garcia | ||||
72 | Szkoła Podstawowa w Lotaryngii | Abbott McKinley | Jeff Banks | Jenna Czarna Sarah Vittoria |
Szkoła Eksploracji Karier Medycznych | |||
74 | Hamlin Park Claude i Akademia Ouida Clapp | Park Hamlina | Patryk Kucharz | Cameron Hall | Szkoła wspólnotowa w Hamlin Park | |||
76 | Dwujęzyczna Akademia Hermana Badillo | Kolumb | Miguel Medina | Carolyn Flattery Elizabeth Kuras Maria Rosario-Cala |
Szkoła wspólnotowa Lower West Side dla uczniów dwujęzycznych | |||
79 | Szkoła Doskonałości im. Williama J. Grabiarza | Wojskowy | Marlon Lee | Michael Ryndak Kim Nixon-Williams |
||||
80 | Szkoła Highgate Heights | Kensington | Gayle Irving-White | Marielle Foster Gregelle Fulcher |
Uniwersytecka szkoła gminna | |||
81 | Szkoła 81 | Park Północny | Nick Klaich | Denise Cobbs Ryan Shepherd Stephanie Adams [tymczasowe] |
||||
82 | Centrum Wczesnego Dzieciństwa 82 | Kenfield | Tracie-Michele Lewis | Krystyna Mazur | Domy PK-4 | |||
84 | Zakład Opieki Zdrowotnej dla Dzieci | Grider | Jennifer Kapsiak | Michelle Reczek | Samodzielne otoczenie dla studentów z wyzwaniami medycznymi (K-12) | |||
89 | Szkoła doskonałości dr Lydia T. Wright | Grider | Natasza Hendricks | Ashley Elliott Nicole Smith LeeQuisha Volious |
Szkoła wspólnotowa East Side | |||
92 | BUILD Szkoła Społeczna | Park MLK | Tanika Shedrick | Karen Gantz Donald White |
Szkoła wspólnotowa East Side | |||
93 | Szkoła Podstawowa w Southside | Seneka | Patricia Dixon | Marcus Anderson Katie Goldman Ashley Nsengiyumva |
Szkoła wspólnotowa South Buffalo | |||
94 | Akademia Zachodniego Hertela | Wojskowy | Elaine Nieman | Lafraya Wilson Eileen Wszałek |
Szkoła społeczności Black Rock | |||
95 | Szkoła podstawowa Waterfront | Kolumb | Terence Jenkins | Nicole Dias Katarzyna Polina |
||||
97 | Szkoła Harveya Austina | Emerson | Demario Strickland | Cassandra Gasbarrini Melissa Jasulavich |
Szkoła wspólnotowa East Side | |||
99 | Centrum Wczesnego Dzieciństwa im. Stanleya Makowskiego | Kingsley | Świt DiNatale | Jennifer Mohorter Kathleen Sciolino |
IB i programy infuzji kulturowej (PK-4) |
Szkoły średnie
O ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie szkoły służą klasom 9-12
Lista szkół średnich | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PS | Nazwa szkoły | Sąsiedztwo | Główny | Zastępca dyrektora (y) | Opis | |||
42 | Centrum Szkolenia Zawodowego | Śródmieście | Tom Vitale | Szkolenia zawodowe dla uczniów niepełnosprawnych do 21 roku życia | ||||
131 | Szkoła Akademii | Leroy | Casey Young-Welch | Jamie St. John Bert Stevenson |
Edukacja alternatywna dla uczniów zawieszonych (7-12) | |||
156 | Szkoła Frederick Law Olmsted | Kenfield | Giovanna Cotto | Katarzyna Dulak Jim Fredo Leslie Potempa |
Program dla utalentowanych i utalentowanych gimnazjów i szkół średnich (5-12) | |||
192 | Buffalo Academy for Visual and Performing Arts | Park Masten | Jody Covington | Rebecca Ryan Jon Welka |
Szkoła magnesów dla uczniów dobrych i działających (5-12) | |||
195 | Miejska Szkoła Wyróżnień | Park Medyczny | Bill Kresse | Tandy Hamilton Angela Hannah Carla McDow |
Szkoła dla uczniów osiągających wysokie wyniki z programem IB i zajęciami AP (5-12) | |||
196 | Szkoła przygotowawcza do matematyki, nauk ścisłych i technologii | Park Medyczny | Beth Brown | Elżbieta Dirr | Aneks do PS 197 mieszczący się w Szkole 48 (5-8) | |||
197 | Grider | Kevin Eberle | Sarah Cosgrove Danielle Womack |
Programy informatyki medycznej i ścieżek medycznych (9-12) | ||||
198 | Międzynarodowa Szkoła Przygotowawcza | Park przedni | Ella Dunne | Marty Buchnowski Amy Chase Patrick Doyle |
Szkoła społeczności West Side z programami CTE w biznesie i architekturze | |||
206 | Liceum South Park | Trójkąt | Michael Morris | Molly Forero Martin Lyonga Katey Thomas Tracey Travis |
Szkoła społecznościowa South Buffalo z programami CTE w zakresie technologii słonecznej i ogrodnictwa | |||
207 | Międzynarodowe Liceum Lafayette | Las | John Starkey | Jen Springer | Szkoła gminna West Side z programami ENL dla uczniów imigrantów i uchodźców | |||
208 | Akademia Riverside | Nadrzecze | Teena Jones | Elena Collins Carlos Wallace |
Szkoła gminna Riverside z programami CTE w akwakulturze i turystyce | |||
212 | Liceum Leonarda da Vinci | Park przedni | Greg Lodinski | Lizzy Crispin | Studenci biorą zajęcia na terenie kampusu z D'Youville College | |||
301 | Burgard Liceum Zawodowe | Leroy | Charlene Watson | Andrew Drouin Eric Johnson Fred Sprzedaż |
Programy CTE w branży motoryzacyjnej/technologii obrabiarek i spawalnictwie we współpracy z Alfred State College | |||
302 | Emerson School of Hospitality | Śródmieście | Debbie Stokes | Aarin Pellitieri | Uczniowie uczą się gościnności / umiejętności kulinarnych w restauracji na miejscu | |||
304 | Hutchinson Central Technical High School | Kolumb | Gabriella Morquecho | Pedro Estrada Dennis Lesniak Greg Stefanone Dan Zack |
Technologiczna szkoła przygotowawcza z koncentracją w biochemii i inżynierii | |||
305 | McKinley Liceum Zawodowe | Czarna Skała | Carmelita Burgin [tymczasowy] | Josh Miller John Pilato Danielle Ware Karen Kibler [tymczasowy] |
Programy CTE w ekologii wodnej i branżach stosowanych (stolarstwo, elektryczność, HVAC , poligrafia i hydraulika) | |||
309 | East Community High School | Park MLK | Traci Cofield | Janice Bowden Moustafa Khalil |
Programy CTE w zakresie egzekwowania prawa i bezpieczeństwa publicznego | |||
335 | Gimnazjum Early College Liceum | Starin Central | David Potter | Bill Merriman | Uczniowie uczęszczają do 5-letniej szkoły średniej przez Erie Community College | |||
355 | Buffalo School of Culinary Arts & Hospitality Management | Śródmieście | Katie Schuta | Daniel Bass Colleen Cunningham |
Aneks do Emerson School of Hospitality | |||
357 | Akademia Ścieżek | Park MLK | Valarie Kent | Maria Konrad | Wirtualna i osobista alternatywna edukacja dla niedocenionych uczniów | |||
363 | Szkoła Innowacyjnych Technologii im. Lewisa J. Bennetta | Starin Central | Carlos Alvarez | Jamie Barden Erich Wheeler |
Programy CTE w informatyce i programowaniu | |||
366 | Laboratorium Badawcze Liceum | Angela Cullen | Chris Spence | Bioinformatyka / Badania Life Science |
Nieistniejące szkoły
Lista nieistniejących szkół | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
PS | Nazwa szkoły | Sąsiedztwo | Niska ocena | Wysoka ocena | Rok zamknięty | Stan budynku |
1 | Szkoła 1 | Widok na jezioro | K | 8 | 1976 | Zburzony |
2 | Szkoła 2 | Śródmieście | K | 8 | 1961 | Zburzony |
4 | Szkoła podstawowa Harbour Heights | Pierwszy oddział | K | 8 | 2002 | Domy Akademia Szkoła |
5 | Szkoła 5 | Kaisertown | K | 8 | 1955 | Zburzony |
7 | Szkoła 7 | Babcock | K | 8 | 1950 | Zburzony |
8 | Śledź szkołę Urban Learning Lab | Park Masten | K | 8 | 2004 | Pusty |
9 | Szkoła 9 | Park Schillera | K | 8 | 1980 | Zburzony |
10 | Szkoła 10 | Śródmieście | K | 8 | 1955 | Zburzony |
11 | Akademia Topolowa | Park Schillera | K | 4 | 2009 | Gimnazjum Akademii Nauk Buffalo |
12 | Harriet Ross Tubman Centrum Wczesnego Dzieciństwa | Park Willert | K | 4 | 2005 | Domowe Biuro Pedagogiki Specjalnej |
13 | Szkoła 13 | Śródmieście | K | 12 | 2003 | Prywatne apartamenty/przestrzeń biurowa |
14 | Szkoła 14 | Śródmieście | K | 8 | Lata 30. XX wieku | Zburzony |
15 | Szkoła 15 | Śródmieście | K | 8 | 1965 | Zburzony |
16 | Szkoła 16 | Bryant | K | 8 | 1976 | Apartamenty prywatne |
20 | Szkoła 20 | Czarna Skała | K | 8 | 1935 | Zburzony |
21 | Szkoła 21 | Park Północny | K | 8 | 1980 | Zburzony |
22 | Szkoła 22 | Park Centralny | K | 8 | 1980 | Apartamenty prywatne |
23 | Szkoła 23 | Genesee Moselle | K | 8 | 1980 | Zburzony |
24 | Szkoła 24 | Broadway-Fillmore | K | 8 | 2002 | Przebudowany jako apartamenty |
25 | Szkoła 25 | Babcock | K | 8 | 1949 | Zburzony |
26 | Szkoła 26 | Babcock | K | 8 | 1982 | Zburzony |
28 | Akademia Trójkątów | Trójkąt | K | 8 | 1949 | Domy Centrum Innowacji, Technologii i Szkoleń BPS |
29 | Szkoła 29 | Park Południowy | K | 8 | 1980 | Pusty |
30 | Szkoła 30 | Wioska Elmwood | K | 8 | 1976 | Zburzony |
34 | Szkoła 34 | Pierwszy oddział | K | 8 | 1976 | Zburzony |
35 | Szkoła 35 | Południowy Ellicott | K | 8 | 1933 | Zburzony |
36 | Centrum wczesnego dzieciństwa Days Park | Allentown | PreK | 4 | 2009 | Domy Elmwood Village Charter School |
39 | Dr Martin Luther King Jr. Instytut Wielokulturowy | Park Medyczny | PreK | 8 | 2016 | Domy Szkoła 48 i MST Prep aneks |
40 | Szkoła 40 | Babcock | PreK | 6 | 2006 | Domy Szkoła Podstawowa Akademii Nauk Buffalo |
41 | Szkoła 41 | Johnson | PreK | 8 | 1976 | Zburzony |
42 | Szkoła 42 | Czarna Skała | PreK | 8 | 1979 | Dom Kultury/Apartamenty |
44 | Akademia Lincolna | Lovejoy | K | 8 | 2005 | Pusty |
47 | Szkoła 47 | Park Willert | PreK | 8 | 1978 | Zburzony |
48 | Szkoła 48 | Park Masten | K | 8 | 1979 | Zburzony |
49 | Szkoła 49 | Park przedni | K | 8 | 1980 | Budynek usług społecznych |
50 | Szkoła 50 | Emslie | Specjalny | Edukacja | 1975 | Zburzony |
51 | Akademia Czarnej Skały | Czarna Skała | PreK | 8 | 2005 | Pusty |
52 | Szkoła 52 | Las | K | 8 | 1980 | Zburzony |
55 | Szkoła 55 | Broadway-Fillmore | K | 8 | 1955 | Zburzony |
56 | Szkoła 56 | Albright | PreK | 8 | 2007 | W trakcie przebudowy (mieszkania i powierzchnie biurowe) |
57 | Szkoła podstawowa Broadway Village | Broadway-Fillmore | PreK | 6 | 2003 | W trakcie przebudowy (por. Matt Urban Center) |
58 | Szkoła 58 | Broadway-Fillmore | K | 8 | 1961 | Zburzony |
59 | Szkoła 59 | Park MLK | K | 8 | 1976 | Zburzony |
60 | Szkoła 60 | Nadrzecze | PreK | 4 | 2002 | Służy jako mieszkanie o niskich dochodach |
62 | Szkoła 62 | Park MLK | K | 8 | 1980 | Domy Kluczowe Usługi dla Ludzi |
63 | Szkoła 63 | LaSalle | PreK | 8 | 2007 | Domy Lofty na University Heights |
70 | Akademia Indian Park | Park Cazenovia | K | 8 | 2002 | Domy Western New York Maritime Charter Middle School |
71 | WEB Centrum Wczesnego Dzieciństwa | Park Schillera | PreK | 4 | 2007 | Domy King Center Charter School |
73 | Szkoła 73 | Kolumb | K | 8 | 1970 | Zburzony |
75 | Szkoła 75 | Emslie | K | 8 | 1979 | Pusty |
77 | Szkoła 77 | Park przedni | PreK | 4 | 2006 | Domy seniora i dom kultury w West Side |
78 | Szkoła 78 | LaSalle | PreK | 8 | 2008 | Pusty |
79 | Szkoła 79 | Wojskowy | K | 8 | 1976 | Północno-Zachodnie Centrum Społeczności |
83 | Szkoła 83 | Wzgórza uniwersyteckie | K | 4 | 1976 | Domy Anderson Gallery dla Uniwersytetu w Buffalo |
85 | Szkoła 85 | Kensington | K | 4 | 1976 | Domy Charter School for Enquiry |
86 | Akademia św. Wawrzyńca | Starin Central | PreK | 4 | 2004 | Program nauczania dla dorosłych Houses BPS |
87 | Szkoła 87 | Park Willert | 5 | 12 | 2007 | Domy Biuro Programów i Instrukcji |
88 | Szkoła 88 | Park Północny | K | 4 | 1979 | Centrum społeczności North Buffalo |
93 | Szkoła 93 | Park Masten | K | 4 | 1970 | Organizacja Działań Społecznych |
96 | Szkoła kampusu zachodniego | Czarna Skała | PreK | 8 | 2011 | Używany przez Buffalo State College |
142 | Kompleks Akademicki Fulton | Wino z gruszek | K | 8 | 1982 | Domy Schofield Centrum Dziennej Opieki Zdrowotnej dla Dorosłych |
171 | WEB Gimnazjum | Park Schillera | 5 | 8 | 2006 | Domy Buffalo Komisarz Szkół Publicznych |
192 | Tradycyjna szkoła Buffalo | Park Masten | 5 | 12 | 2005 | Houses Buffalo Academy for Visual & Performing Arts |
200 | Liceum Bennetta | Starin Central | 9 | 12 | 2017 | Domy Bennett Campus |
202 | Liceum Grovera Clevelanda | Park przedni | 9 | 12 | 2011 | Domy Międzynarodowa Szkoła Przygotowawcza |
203 | Liceum Kensington | Kenfield | 9 | 12 | 2003 | Domy Frederick Law Olmsted High School |
204 | Liceum Lafayette | Las | 9 | 12 | 2018 | Domy Lafayette Community School Campus |
205 | Instytut Technologiczny Riverside | Nadrzecze | 9 | 12 | 2019 | Akademia Domów Nadrzecznych |
302 | Emerson Liceum Zawodowe | Emerson | 9 | 12 | 2002 | Domy Harvey Austin Szkoła |
306 | Seneka Liceum Zawodowe | Grider | 9 | 12 | 2003 | Domy Matematyka Nauka Technologia Kampus |
307 | Wschodnie Liceum | Park MLK | 9 | 12 | 2018 | Domy East Community School Campus |
307 | Zawodowe Centrum Techniczne Buffalo | Park MLK | 9 | 12 | 2003 | Domy Wschodni Kampus |