Eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 (UEFA) - 2002 FIFA World Cup qualification (UEFA)
Kwalifikacje Europy UEFA |
---|
Poniżej znajdują się daty i wyniki rund kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata FIFA 2002 dla drużyn UEFA .
Europejski odcinek 2002 FIFA World Cup kwalifikacji działał jako kwalifikatorów do 2002 FIFA World Cup , która odbędzie się w Korei Południowej i Japonii, dla drużyn narodowych, które są członkami UEFA . Poza Francją , która automatycznie zakwalifikowała się jako obrońcy tytułu, w turnieju finałowym dostępne było łącznie 13,5 miejsc dla drużyn UEFA.
50 drużyn zostało podzielonych na dziewięć grup, pięć grup po sześć drużyn i cztery grupy po pięć drużyn. Drużyny grały przeciwko sobie na zasadzie u siebie i na wyjeździe. Zwycięzcy grup zakwalifikują się. Wśród zdobywców drugiego miejsca, wicemistrz grupy 2 został losowo wylosowany, aby awansować do barażu UEFA-AFC Intercontinental. Pozostali wicemistrzowie awansowali do play-offów UEFA.
W fazie play-off osiem drużyn zostało połączonych w pary, aby rozgrywać mecze pucharowe u siebie i na wyjeździe. Zakwalifikowało się czterech zwycięzców łącznych. Proces kwalifikacyjny rozpoczął się 2 września 2000 roku, po UEFA Euro 2000 , a zakończył 14 listopada 2001 roku.
Rozsiew kwalifikacyjny (UEFA)
Losowanie odbyło się w grudniu 1999 roku i opierało się na średniej punktacji na mecz zdobytej w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA 1998 oraz eliminacjach UEFA Euro 2000 . Francja zakwalifikowała się automatycznie jako posiadacze tytułu, a ponieważ Belgia i Holandia jako gospodarze nie musiały kwalifikować się do UEFA Euro 2000 , wykorzystano tylko ich wynik z Mistrzostw Świata w 1998 roku. Andora zadebiutowała w eliminacjach Mistrzostw Świata.
Zespoły śmiały ostatecznie zakwalifikował się do turnieju finałowego, zespoły Bold kwalifikacje do turnieju finałowego poprzez barażach i zespołów w kursywa udział w barażach, ale nie kwalifikują się do turnieju finałowego.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Streszczenie
Tabela - rząd górny: zwycięzcy grupy, rząd drugi: wicemistrzowie grupy, rząd trzeci: inni. Zwycięzca każdej grupy zakwalifikował się do Mistrzostw Świata FIFA 2002 wraz ze zwycięzcami play-off . Grupa 2 została wybrana losowo przed rozpoczęciem kwalifikacji jako wicemistrzyni do udziału w międzykontynentalnych barażach UEFA/AFC. Jako wicemistrz w grupie 2 Republika Irlandii rozegrała baraż z drużyną z konfederacji AFC, podczas gdy pozostali grali przeciwko sobie (UEFA play-off).
Pierwsza runda
Zwycięzca z każdej grupy zakwalifikował się bezpośrednio, zdobywca drugiego miejsca awansował do play-off (do play-off UEFA lub UEFA-AFC play-off).
Grupa 1
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 10 | 7 | 2 | 1 | 18 | 5 | +13 | 23 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 1–1 | 1–1 | 4–0 | 1–0 | 3–0 | |
2 | Słowenia | 10 | 5 | 5 | 0 | 17 | 9 | +8 | 20 | Awans do play-offów UEFA | 2–1 | — | 1–1 | 2–2 | 3–0 | 2–0 | |
3 | FR Jugosławia | 10 | 5 | 4 | 1 | 22 | 8 | +14 | 19 | 0–1 | 1–1 | — | 1–1 | 2–0 | 6–2 | ||
4 | Szwajcaria | 10 | 4 | 2 | 4 | 18 | 12 | +6 | 14 | 0–1 | 0–1 | 1-2 | — | 5–1 | 5–0 | ||
5 | Wyspy Owcze | 10 | 2 | 1 | 7 | 6 | 23 | -17 | 7 | 0–3 | 2–2 | 0–6 | 0–1 | — | 1–0 | ||
6 | Luksemburg | 10 | 0 | 0 | 10 | 4 | 28 | −24 | 0 | 1-2 | 1-2 | 0–2 | 0–3 | 0–2 | — |
Grupa 2
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia | 10 | 7 | 3 | 0 | 33 | 7 | +26 | 24 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 1–1 | 2–2 | 5–0 | 6–0 | 3–0 | |
2 | Republika Irlandii | 10 | 7 | 3 | 0 | 23 | 5 | +18 | 24 | Awans do rozgrywek międzykonfederacyjnych | 1–1 | — | 1–0 | 2–0 | 4–0 | 3–1 | |
3 | Holandia | 10 | 6 | 2 | 2 | 30 | 9 | +21 | 20 | 0–2 | 2–2 | — | 5–0 | 4–0 | 4–0 | ||
4 | Estonia | 10 | 2 | 2 | 6 | 10 | 26 | −16 | 8 | 1-3 | 0–2 | 2–4 | — | 2–2 | 1–0 | ||
5 | Cypr | 10 | 2 | 2 | 6 | 13 | 31 | −18 | 8 | 1-3 | 0–4 | 0–4 | 2–2 | — | 5–0 | ||
6 | Andora | 10 | 0 | 0 | 10 | 5 | 36 | −31 | 0 | 1–7 | 0–3 | 0–5 | 1-2 | 2-3 | — |
Grupa 3
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dania | 10 | 6 | 4 | 0 | 22 | 6 | +16 | 22 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 2–1 | 1–1 | 6–0 | 1–1 | 2–1 | |
2 | Republika Czeska | 10 | 6 | 2 | 2 | 20 | 8 | +12 | 20 | Awans do play-offów UEFA | 0–0 | — | 6–0 | 4–0 | 3–1 | 3–2 | |
3 | Bułgaria | 10 | 5 | 2 | 3 | 14 | 15 | -1 | 17 | 0–2 | 0–1 | — | 2–1 | 4–3 | 3–0 | ||
4 | Islandia | 10 | 4 | 1 | 5 | 14 | 20 | -6 | 13 | 1-2 | 3–1 | 1–1 | — | 1–0 | 3–0 | ||
5 | Irlandia Północna | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 12 | -1 | 11 | 1–1 | 0–1 | 0–1 | 3–0 | — | 1–0 | ||
6 | Malta | 10 | 0 | 1 | 9 | 4 | 24 | -20 | 1 | 0–5 | 0–0 | 0–2 | 1-4 | 0–1 | — |
Grupa 4
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szwecja | 10 | 8 | 2 | 0 | 20 | 3 | +17 | 26 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 1–1 | 2–0 | 1–0 | 6–0 | 3–0 | |
2 | indyk | 10 | 6 | 3 | 1 | 18 | 8 | +10 | 21 | Awans do play-offów UEFA | 1-2 | — | 1–1 | 3–3 | 2–0 | 3–0 | |
3 | Słowacja | 10 | 5 | 2 | 3 | 16 | 9 | +7 | 17 | 0–0 | 0–1 | — | 2–0 | 4–2 | 3–1 | ||
4 | Macedonia | 10 | 1 | 4 | 5 | 11 | 18 | -7 | 7 | 1-2 | 1-2 | 0–5 | — | 2–2 | 3–0 | ||
5 | Moldova | 10 | 1 | 3 | 6 | 6 | 20 | -14 | 6 | 0–2 | 0–3 | 0–1 | 0–0 | — | 2–0 | ||
6 | Azerbejdżan | 10 | 1 | 2 | 7 | 4 | 17 | −13 | 5 | 0–1 | 0–1 | 2–0 | 1–1 | 0–0 | — |
Grupa 5
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polska | 10 | 6 | 3 | 1 | 21 | 11 | +10 | 21 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 1–1 | 3–1 | 3–0 | 0–0 | 4–0 | |
2 | Ukraina | 10 | 4 | 5 | 1 | 13 | 8 | +5 | 17 | Awans do play-offów UEFA | 1-3 | — | 0–0 | 0–0 | 1–1 | 3–0 | |
3 | Białoruś | 10 | 4 | 3 | 3 | 12 | 11 | +1 | 15 | 4–1 | 0–2 | — | 2–1 | 2–1 | 2–1 | ||
4 | Norwegia | 10 | 2 | 4 | 4 | 12 | 14 | -2 | 10 | 2-3 | 0–1 | 1–1 | — | 3–2 | 0–0 | ||
5 | Walia | 10 | 1 | 6 | 3 | 10 | 12 | -2 | 9 | 1-2 | 1–1 | 1–0 | 1–1 | — | 0–0 | ||
6 | Armenia | 10 | 0 | 5 | 5 | 7 | 19 | −12 | 5 | 1–1 | 2-3 | 0–0 | 1-4 | 2–2 | — |
Grupa 6
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 8 | 5 | 3 | 0 | 15 | 2 | +13 | 18 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 1–0 | 1–1 | 4–1 | 4–0 | |
2 | Belgia | 8 | 5 | 2 | 1 | 25 | 6 | +19 | 17 | Awans do play-offów UEFA | 0–0 | — | 2–0 | 3–1 | 10–1 | |
3 | Szkocja | 8 | 4 | 3 | 1 | 12 | 6 | +6 | 15 | 0–0 | 2–2 | — | 2–1 | 4–0 | ||
4 | Łotwa | 8 | 1 | 1 | 6 | 5 | 16 | −11 | 4 | 0–1 | 0–4 | 0–1 | — | 1–1 | ||
5 | San Marino | 8 | 0 | 1 | 7 | 3 | 30 | −27 | 1 | 0–4 | 1-4 | 0–2 | 0–1 | — |
Grupa 7
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 8 | 6 | 2 | 0 | 21 | 4 | +17 | 20 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 4–0 | 2–0 | 4–1 | 5–0 | |
2 | Austria | 8 | 4 | 3 | 1 | 10 | 8 | +2 | 15 | Awans do play-offów UEFA | 1–1 | — | 2–1 | 2–0 | 2–0 | |
3 | Izrael | 8 | 3 | 3 | 2 | 11 | 7 | +4 | 12 | 1–1 | 1–1 | — | 3–1 | 2–0 | ||
4 | Bośnia i Hercegowina | 8 | 2 | 2 | 4 | 12 | 12 | 0 | 8 | 1-2 | 1–1 | 0–0 | — | 5–0 | ||
5 | Liechtenstein | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 23 | −23 | 0 | 0–2 | 0–1 | 0–3 | 0–3 | — |
Grupa 8
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 8 | 6 | 2 | 0 | 16 | 3 | +13 | 20 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 3–0 | 2–0 | 1–0 | 4–0 | |
2 | Rumunia | 8 | 5 | 1 | 2 | 10 | 7 | +3 | 16 | Awans do play-offów UEFA | 0–2 | — | 1–1 | 2–0 | 1–0 | |
3 | Gruzja | 8 | 3 | 1 | 4 | 12 | 12 | 0 | 10 | 1-2 | 0–2 | — | 3–1 | 2–0 | ||
4 | Węgry | 8 | 2 | 2 | 4 | 14 | 13 | +1 | 8 | 2–2 | 0–2 | 4–1 | — | 1–1 | ||
5 | Litwa | 8 | 0 | 2 | 6 | 3 | 20 | -17 | 2 | 0–0 | 1-2 | 0–4 | 1–6 | — |
Grupa 9
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 8 | 5 | 2 | 1 | 16 | 6 | +10 | 17 | Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2002 | — | 0–1 | 2–1 | 2–2 | 2–0 | |
2 | Niemcy | 8 | 5 | 2 | 1 | 14 | 10 | +4 | 17 | Awans do play-offów UEFA | 1–5 | — | 0–0 | 2–0 | 2–1 | |
3 | Finlandia | 8 | 3 | 3 | 2 | 12 | 7 | +5 | 12 | 0–0 | 2–2 | — | 5–1 | 2–1 | ||
4 | Grecja | 8 | 2 | 1 | 5 | 7 | 17 | -10 | 7 | 0–2 | 2–4 | 1–0 | — | 1–0 | ||
5 | Albania | 8 | 1 | 0 | 7 | 5 | 14 | -9 | 3 | 1-3 | 0–2 | 0–2 | 2–0 | — |
Play-offy
Losowanie baraży odbyło się 31 sierpnia 2001 roku w siedzibie FIFA w Zurychu w Szwajcarii. Dziewięć zdobywców drugiego miejsca w grupie zostało umieszczonych w jednej puli, z ośmioma drużynami wylosowanymi w czterech parach (przy czym pierwsza wylosowana drużyna była gospodarzem pierwszego meczu). Pozostała drużyna zmierzy się następnie z drużyną AFC w międzykonfederacyjnych barażach . UEFA została sparowana, by zmierzyć się z drużyną AFC decyzją Komitetu Wykonawczego FIFA w październiku 1999 roku.
UEFA
10 listopada 2001 | Belgia | 1–0 | Republika Czeska | Bruksela , Belgia |
21:15 | G. Verheyena 28 ' | Raport | Stadion: Stade Roi Baudouin , Bruksela Frekwencja: 39 000 Sędzia: Urs Meier ( Szwajcaria ) |
14 listopada 2001 | Republika Czeska | 0–1 | Belgia | Praga , Czechy |
20:45 | Raport | Wilmots 85 ' ( długopis ) | Stadion: Stadion Letná , Praga Frekwencja: 18 996 Sędzia: Anders Frisk ( Szwecja ) |
Belgia zakwalifikowała się przez łączny wynik 2-0.
10 listopada 2001 | Ukraina | 1–1 | Niemcy | Kijów , Ukraina |
21:45 | Zubow 18 ' | Raport | Ballack 31 ' | Stadion: Olimpiyskiy National Sports Complex , Kijów Frekwencja: 83 000 Sędzia: Stefano Braschi ( Włochy ) |
14 listopada 2001 | Niemcy | 4–1 | Ukraina | Dortmund , Niemcy |
20:45 |
Ballack 4 ' , 51 ' Neuville 11 ' Rehmer 15 ' |
Raport | Szewczenko 90 ' | Stadion: Westfalenstadion , Dortmund Frekwencja: 52 400 Sędzia: Vítor Melo Pereira ( Portugalia ) |
Niemcy zakwalifikowały się przez łączny wynik 5-2.
10 listopada 2001 | Słowenia | 2–1 | Rumunia | Lublana , Słowenia |
Ačimovič 41 ' Osterc 70 ' |
Raport | M. Niculae 26 ' | Stadion: Stadion Bežigrad , Lublana Frekwencja: 8500 Sędzia: Kim Milton Nielsen ( Dania ) |
14 listopada 2001 | Rumunia | 1–1 | Słowenia | Bukareszt , Rumunia |
Kontra 65 ' | Raport | Rudonia 55 ' | Stadion: Stadionul Steaua , Bukareszt Frekwencja: 24 500 Sędzia: Hellmut Krug ( Niemcy ) |
Słowenia zakwalifikowała się dzięki łącznej punktacji 3-2.
10 listopada 2001 | Austria | 0–1 | indyk | Wiedeń , Austria |
Raport | Buruk 60 ' | Stadion: Ernst Happel Stadion , Wiedeń Frekwencja: 50 000 Sędzia: Manuel Mejuto González ( Hiszpania ) |
14 listopada 2001 | indyk | 5–0 | Austria | Stambuł , Turcja |
Baştürk 21 ' Şükür 31 ' Buruk 45 ' Erdem 69 ' , 85 ' |
Raport | Stadion: Stadion Ali Sami Yen , Stambuł Frekwencja: 22 000 Sędzia: Pierluigi Collina ( Włochy ) |
Turcja zakwalifikowała się przez łączny wynik 6-0.
Rozgrywki międzykonfederacyjne
Ponieważ zdobywca drugiego miejsca w grupie 2 był ostatnią drużyną, która została wybrana w losowaniu play-off 31 sierpnia 2001 r., drużyna ta zmierzy się następnie z drużyną AFC w międzykonfederacyjnych play-offach . UEFA została połączona w pary, aby zmierzyć się z drużyną AFC decyzją Komitetu Wykonawczego FIFA w październiku 1999 r., choć kolejność rozgrywek została ustalona w wyniku losowania 31 sierpnia 2001 r. Drużyną, która miała spotkać się z drużyną AFC, została Republika Irlandii.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Republika Irlandii | 2–1 | Iran | 2–0 | 0–1 |
Zakwalifikowane zespoły
Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 15 kolejnych drużyn z UEFA.
Zespół | Zakwalifikowany jako | Zakwalifikowany w dniu | Poprzednie występy w FIFA World Cup 1 |
---|---|---|---|
Francja | Obrona mistrzów | 12 lipca 1998 | 10 ( 1930 , 1934 , 1938 , 1954 , 1958 , 1966 , 1978 , 1982 , 1986 , 1998 ) |
Rosja | Zwycięzcy grupy 1 | 6 października 2001 | 8 ( 1958 2 , 1962 2 , 1966 2 , 1970 2 , 1982 2 , 1986 2 , 1990 2 , 1994 ) |
Portugalia | Zwycięzcy grupy 2 | 6 października 2001 | 2 ( 1966 , 1986 ) |
Dania | Zwycięzcy grupy 3 | 6 października 2001 | 2 ( 1986 , 1998 ) |
Szwecja | Zwycięzcy grupy 4 | 5 września 2001 | 9 ( 1934 , 1938 , 1950 , 1958 , 1970 , 1974 , 1978 , 1990 , 1994 ) |
Polska | Zwycięzcy grupy 5 | 1 września 2001 | 5 ( 1938 , 1974 , 1978 , 1982 , 1986 ) |
Chorwacja | Zwycięzcy grupy 6 | 6 października 2001 | 1 ( 1998 ) |
Hiszpania | Zwycięzcy grupy 7 | 5 września 2001 | 10 ( 1934 , 1950 , 1962 , 1966 , 1978 , 1982 , 1986 , 1990 , 1994 , 1998 ) |
Włochy | Zwycięzcy grupy 8 | 6 października 2001 | 14 ( 1934 , 1938 , 1950 , 1954 , 1962 , 1966 , 1970 , 1974 , 1978 , 1982 , 1986 , 1990 , 1994 , 1998 ) |
Anglia | Zwycięzcy grupy 9 | 6 października 2001 | 10 ( 1950 , 1954 , 1958 , 1962 , 1966 , 1970 , 1982 , 1986 , 1990 , 1998 ) |
Niemcy | Zwycięzcy play-off | 14 listopada 2001 | 14 ( 1934 , 1938 , 1954 3 , 1958 3 , 1962 3 , 1966 3 , 1970 3 , 1974 3 , 1978 3 , 1982 3 , 1986 3 , 1990 3 , 1994 , 1998 ) |
Belgia | Zwycięzcy play-off | 14 listopada 2001 | 10 ( 1930 , 1934 , 1938 , 1954 , 1970 , 1982 , 1986 , 1990 , 1994 , 1998 ) |
Słowenia | Zwycięzcy play-off | 14 listopada 2001 | 0 (debiut) |
indyk | Zwycięzcy play-off | 14 listopada 2001 | 1 ( 1954 ) |
Republika Irlandii | UEFA AFC Baraż zwycięzców | 15 listopada 2001 | 2 ( 1990 , 1994 ) |
- 1 Bold wskazuje mistrzów na ten rok. Kursywa wskazuje gospodarzy na ten rok.
- 2 Rywalizował jako Związek Radziecki .
- 3 Rywalizował jako Niemcy Zachodnie . W tym czasie w kwalifikacjach uczestniczyła również osobna drużyna z NRD , która startowała dopiero w 1974 roku .
Strzelcy bramek
- 10 bramek
- 9 bramek
- 8 bramek
- 7 bramek
- 6 bramek
- 5 goli
- 4 gole
- 3 gole
- Artur Petrosjan
- Michael Baur
- Aleksander Chatkiewicz
- Bart Goor
- Gert Verheyen
- Elvir Baljić
- Sergej Barbarez
- Georgi Iwanow
- Ioannis Okkas
- Mediolan Baroš
- Dennisa Rommedahla
- David Beckham
- Andres Opera
- Aki Riihilahti
- Marko Rehmer
- Miklós Feher
- Ferenc Horváth
- Eyjólfur Sverrisson
- Matt Holland
- Jimmy Floyd Hasselbaink
- Clarence Seedorf
- Mark Van Bommel
- Pierre Van Hooijdonk
- Marcin Żewłaków
- João Vieira Pinto
- Jegor Titow
- Billy Dodds
- Demo Igora
- Milenko Ačimovič
- Mediolan Osterc
- Fernando Hierro
- Gaizka Mendieta
- Anders Svensson
- Okan Buruk
- Alpay Özalan
- 2 gole
- Ildefons Lima
- Thomas Flögel
- Wadim Wasiljew
- Valentin Belkevich
- Mikałaj Ryndzyuk
- Emile Mpenza
- Yves Vanderhaeghe
- Krasimir Czomakow
- Martin Pietrow
- Alen Bokšić
- Robert Prosinečki
- Davor Vugrinec
- Marios Agathokleous
- Jan Koller
- Paweł Kuka
- Marek Jankulowski
- Vratislav Lokvenc
- Tomasz Rosický
- Thomas Gravesen
- Paul Scholes
- Martin Reim
- Indrek Zeliński
- Jari Litmanen
- Temur Ketsbaia
- Sebastiana Deislera
- Carsten Jancker
- Miroslav Klose
- Angelos Charisteas
- Attila Korsós
- Janos Matius
- Vilmos Sebők
- Ríkharður Daðason
- Þórður Guðjónsson
- Eiður Guðjohnsen
- Tryggvi Guðmundsson
- Richard Dunne
- Robbie Keane
- Kevin Kilbane
- Mark Kinsella
- Jason McAteer
- Haim Revivo
- Marco Delvecchio
- Francesco Totti
- Marianie Paharowie
- Gjorgji Christov
- Artim Šakiri
- Siergiej Cleşcenco
- Marc Overmars
- Filip Mulryne
- Bård Borgersen
- Ole Gunnar Solskjær
- Bartosz Karwan
- Paweł Kryszałowicz
- Pedro Barbosa
- Kosmiczny Kontra
- Adrian Ilie
- Dymitr Chochłow
- Andy Selva
- Colin Hendry
- Piotr Nemeth
- Nastja Čeh
- Željko Milinovič
- Gerard López
- Fernando Morientes
- Diego Tristan
- Stéphane Chapuisat
- Arif Erdem
- Andrij Vorobei
- Hennadij Zubow
- Nathan Blake
- Slaviša Jokanović
- Siniša Mihajlović
- Predrag Mijatović
- Dejan Stanković
- 1 gol
- Albański Bushi
- Ervin Fakaj
- Bledar Kola
- Edvin Murati
- Altin Rrakli
- Emiliano González Arqués
- Roberto Jonas
- Justo Ruiz
- Hayk Hakobyan
- Feliks Khojoyan
- Artak Minasyan
- Andriej Mowsisjan
- Eduard Glieder
- Fərrux İsmayılov
- Zaur Tağızadə
- Walter Baseggio
- Jaskinie Jurgena
- Wesley Sonck
- Daniel Van Buyten
- Nico Van Kerckhoven
- Bruno Akrapovic
- Mirsad Bešlija
- Marijo Dodik
- Almedin Hota
- Muhamed Konjić
- Nermin Šabić
- Krasimir Bałakow
- Svetoslav Todorov
- Niko Kovač
- Zvonimir Soldo
- Davor Šuker
- Goran Vlaović
- Marios Christodoulou
- Milenko Špoljarić
- Karel Poborski
- Roman Tyce
- Morten Bisgaard
- Jan Heintze
- Mikołaj Jensen
- Jan Michaelsen
- Andy Cole
- Robbie Fowler
- Steven Gerrard
- Emil Heskey
- Teddy Sheringham
- Marko Kristal
- Jewgienij Nowikow
- Raio Piiroja
- Uni Arge
- Jens Kristian Hansen
- Øssur Hansen
- Christian Høgni Jacobsen
- Kurt Mørkøre
- Jana Petersena
- Joonas Kolkka
- Shefki Kuqi
- Teemu Tainio
- Archil Arveladze
- Szota Arweladze
- Giorgi Gachokidze
- Gocha Jamarauli
- Georgi Kinkladze
- Lewan Kobiaszwili
- Marco Bode
- Dietmar Hamann
- Oliver Neuville
- Mehmet Scholl
- Georgios Georgiadis
- Georgios Karagounis
- Nikos Liberopoulos
- Nikos Machlas
- Themistoklis Nikolaidis
- Béla Illés
- Krisztián Lisztes
- Hermann Hreidarsson
- Helgi Sigurðsson
- Andri Sigþórsson
- Gary Breen
- David Connolly
- Gary Kelly
- Niall Quinn
- Yossi Abuksis
- Pini Balili
- Ejal Berkovich
- Szymon Gerszon
- Yaniv Katan
- Alon Mizrahi
- Avi Nimni
- Idan Tal
- Aleksandrs Jeļisejevs
- Andrejs Rubins
- Andrejs Štolcers
- Orestas Buitkus
- Artūras Fomenka
- Tomasz Ražanauskas
- Marcel Christophe
- René Peters
- Sacha Schneider
- Jeff Strasser
- Argjend Beqiri
- Mile Krstev
- Toni Micevski
- Dragan Načevski
- Igor Nikolowski
- Žarko Serafimovski
- Vanco Trajanov
- Gilbert Agius
- David Carabott
- George Mallia
- Michael Mifsud
- Rusłan Barburoş
- Siergiej Covalciuc
- Siergiej Pogreban
- Radu Rebeja
- Phillip Cocu
- Jeffrey Talan
- Giovanni van Bronckhorst
- Boudewijn Zenden
- Stuarta Elliotta
- Phil Gray
- Michael Hughes
- George McCartney
- Mark Williams
- Thorstein Helstad
- Frode Johnsen
- Ronny Johnsen
- Michał Żewłaków
- Rui Jorge
- Rui Costa
- Ricardo Sá Pinto
- Ioan Ganea
- Viorel mołdawski
- Cătălin Munteanu
- Gheorghe Popescu
- Dymitr Aleniczew
- Maksim Buznikin
- Jurij Kowtun
- Aleksandr Mostowoj
- Siergiej Semak
- Aleksandr Szirko
- Nicola Albani
- Colin Cameron
- Matt Elliott
- Dougie Freedman
- Kevin Gallacher
- Don Hutchison
- Neil McCann
- David Weir
- Piotr Dzúrik
- Lubomir Meszároš
- Tomasz Oravec
- Attila Pinte
- Lubomir Reiter
- Robert Tomaschek
- Sebastjan Cimirotič
- Aleksander Knavs
- Mladen Rudonja
- Ermin Šiljak
- Senad Tiganj
- Sašo Udovič
- Rubén Baraja
- Joseba Etxeberria
- Iván Helguera
- Javi Moreno
- Miguel Ángel Nadal
- Niclas Alexandersson
- Andreas Andersson
- Patrik Andersson
- Zlatan Ibrahimović
- Sebastien Fournier
- Johann Lonfat
- Hakan Yakin
- Marco Zwyssig
- Emre Asik
- Yıldıray Basturk
- Emre Belözoğlu
- Ümit Davala
- Oktay Derelioğlu
- Tayfur Havutçu
- Nihat Kahveci
- Tajfun Korkut
- İlhan Mansız
- Andrij Husin
- Craig Bellamy
- Mark Pembridge
- Robbie Dziki
- Gary Speed
- Predrag orđević
- Miroslav Đukić
- Mladen Krstajić
- 1 bramka samobójcza
- Michael Baur (gra przeciwko Izraelowi )
- Raio Piiroja (gra przeciwko Holandii )
- Mihails Zemļinskis (gra przeciwko Belgii )
- Goran Stavrevski (gra przeciwko Słowacji )
- Igor Mitreski (gra przeciwko Turcji )
Prawa do transmisji
Europa
- Wielka Brytania : BBC , ITV , Channel 4 i Channel 5
- Hiszpania : TVE-1 , Antena 3 , Telecinco
- Włochy : Rai Uno
- Niemcy : ARD , ZDF i Sky Deutschland
- Portugalia : RTP1 , RTP Internacional , RTP África , RTP Açores i RTP Madeira
Ameryki
- Stany Zjednoczone : PSN , PSN 2 , ESPN , ESPN 2 , NBC Sports World , Fox Sports World , PBS Sports World Comcast Sports Network i Setanta Sports (w języku angielskim); Univision , Telemundo , PSN Deportes , ESPN Deportes , NBC Deportes , Fox Deportes , PBS Deportes , Comcast Sports en Español i Setanta Sports en Español (w języku hiszpańskim)
- Ameryka Łacińska: TSN, TSN 2, TSN 3, TSN 4, TSN 5, TSN Plus, TSN Extra, TSN Extra 2, TSN Extra 3, Sportsnet, Sportsnet 2, Sportsnet 3, Sportsnet Plus, Sportsnet Premium, Sportsnet Premium 2, Sportsnet Premium 3, Sportsnet Premium 4, PSN, ESPN, FOX Sports, NBC Sports, PBS Sports, CSN (Comcast Sports Network), Setanta Sports, TVC Sports, CMS (Cable Mágico Sports), Bein Sports i DirecTV Sports (wszystkie mecze)
- Brazylia : SBT , Rede CNT , Rede Record , SportTV , Manchete Sports , ESPN Brasil , Fox Sports , BandSports i PSN Brasil
- Argentyna : Multicanal, VCC, Cablevisión, CMM, Telecentro, BAC (Buenos Aires Cable), Nuevo Siglo Cable TV, TCC, Multiseñal, TeleRed, CVC, Mi Cable, Best Cable, DirecTV, Sky, BT i Best Satellite
- Boliwia : TVB, Bolivisión, RTP Televisión, Supercanal, Multivisión , DirecTV i BT
- Chile : TVN, Chilevisión, RED Televisión, VTR Cablexpress, Metropolis Intercom , DirecTV i Sky
- Kolumbia : RCN Televisión , Caracol Televisión , DirecTV , Sky , BT i Telmex TV
- Ekwador : TC Televisión , SíTV , TV Cable , Univisa , DirecTV , Sky , BT i Telmex TV
- Paragwaj : Multicanal, VCC, Cablevisión, CMM, Telecentro, Supercanal, Asucable, Nuevo Siglo Cable TV, TCC, TVD, Multiseñal, TeleRed, CVC, Mi Cable, Cable Visión Caacupé, DirecTV, Sky, BT i Best Satellite
- Peru : ATV , Latina Televisión , CMD , DirecTV i Sky
- Urugwaj : Multicanal, VCC, Cablevisión, CMM, Telecentro, Supercanal, Montecable, Nuevo Siglo Cable TV, TCC, TVD, Multiseñal, TeleRed, CVC, Mi Cable, Cable Visión Canelones, DirecTV, Sky, BT i Best Satellite
- Wenezuela : Televen , Meridiano Televisión , DirecTV i BT
Bibliografia
- ^ a b "Fifa ogłasza losowanie play-off" . BBC . 31 sierpnia 2001 . Źródło 14 listopada 2017 .
- ^ a b „Play-offy UEFA/AFC” . FIFA.pl . Fédération Internationale de Football Association. Zarchiwizowane od oryginału w dniu 3 stycznia 2002 roku . Źródło 6 grudnia 2019 .
- ^ a b „Odbędzie się remis play-off” . UEFA.com . Unia Europejskich Związków Piłkarskich. Sierpień 2001. Zarchiwizowane z oryginału w dniu 2 września 2001 roku . Źródło 6 grudnia 2019 .
- ^ „Irlandia / Iran Play Off Mecze na finały Mistrzostw Świata 2002” .
Zewnętrzne linki
- Wyniki
- RSSSF – Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2002
- Puchar Świata
- Wyniki Kwalifikacji UEFA z pełnymi wynikami w polu meczowym na Scoreshelf.com