Puchar Świata Ligi Rugby 2013 - 2013 Rugby League World Cup
Mistrzostwa Świata 2013 | |
---|---|
Liczba drużyn | 14 |
Gospodarze |
Anglia Walia Irlandia Francja |
Zwycięzca | Australia (10. tytuł) |
Rozegrane mecze | 28 |
Frekwencja | 458 483 (16 374 na mecz) |
Najlepszy strzelec | Shaun Johnson (76) |
Najlepszy strzelec prób |
Brett Morris Jarryd Hayne (9 prób każdy) |
< 2008
2017 >
|
2013 Rugby League World Cup był czternasty inscenizacja World Cup Rugby League i odbyła się w Anglii , Walii , Francji i Irlandii . od 26 października do 30 listopada 2013 r.
Było to główne wydarzenie tegorocznego Festiwalu Pucharów Świata . W turnieju stanęło czternaście drużyn: Australia , Anglia , Nowa Zelandia , Samoa , Walia , Fidżi , Francja , Papua Nowa Gwinea , Irlandia , Szkocja , Tonga , Wyspy Cooka , Włochy i Stany Zjednoczone . Dwie ostatnie rywalizowały po raz pierwszy w Pucharze Świata Rugby League.
Obrońcami tytułu była Nowa Zelandia, która w 2008 roku pokonała Australię . Australia wygrała turniej, pokonując w finale Nową Zelandię 34:2, aby podnieść trofeum po raz dziesiąty.
Pod względem frekwencji, ekspozycji i przychodów turniej 2013 jest uważany za najbardziej udany do tej pory Puchar Świata w Rugby League.
Organizacja
Tło
Rugby League Międzynarodowa Federacja potwierdziła tę konkurencję w ramach programu międzynarodowego. RLIF ogłosił pięcioletni plan rozbudowy do Mistrzostw Świata 2013 z turniejami Czterech Narodów , które odbyły się w 2009 , 2010 i 2011 roku . Zawody były częścią brytyjskiej „ Złotej Dekady Sportu ”. Rok 2013 został wybrany jako rok Mistrzostw Świata, aby uniknąć starcia z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie w 2012 roku. Po 2013 roku Puchar będzie rozgrywany w cyklu czteroletnim .
Wybór gospodarza
Poza Wielką Brytanią, Australia ogłosiła zamiar ubiegania się o prawa do organizacji turnieju, pomimo organizacji poprzednich mistrzostw świata w 2008 roku . Australijski Rugby League zostało przygotowanie konkurencyjnej oferty ze względu na sukces imprezy w 2008 roku, ale biznesplanu przedstawionego przez Rugby Football League w Wielkiej Brytanii jako gospodarz był akceptowany przez RLIF na spotkaniu w lipcu 2009 roku wydarzeniu utworzonym część tego, co w brytyjskim sporcie nazwano „Złotą Dekadą” .
Wielka Brytania ostatnio była gospodarzem Pucharu Świata w 2000 roku , a impreza ta została ogólnie uznana za nieudaną.
Książę Karol powitał przedstawicieli wszystkich 14 narodów i organizatorów turnieju przyjęciem w Clarence House .
Kwalifikacja
Na pozostałe dwa miejsca w Pucharze Świata były dwie pule kwalifikacyjne; pula europejska i atlantycka, z których jedna drużyna się zakwalifikuje.
Europejska grupa kwalifikacyjna obejmowała Włochy, Liban, Rosję i Serbię, podczas gdy grupa atlantycka obejmowała Jamajkę, RPA i USA. W atlantyckich kwalifikacjach Stany Zjednoczone i Jamajka pokonały Republikę Południowej Afryki w rundzie otwarcia, pozostawiając finałowy mecz między nimi, aby ustalić, kto zakwalifikował się do Pucharu Świata w Rugby League 2013. Stany Zjednoczone pokonały Jamajkę, aby zakwalifikować się do swojego pierwszego w historii Pucharu Świata w Rugby League.
|
|
Drużyny
W zawodach brało udział czternaście drużyn, w porównaniu z dziesięcioma w 2008 roku. Początkowo w kwalifikacjach miało wziąć udział około dwudziestu drużyn, ale później łączna liczba drużyn biorących udział w turnieju została ustalona na dziewiętnaście. Dwanaście krajów automatycznie zakwalifikowało się; dziesięć krajów, które rywalizowały z poprzednimi Mistrzostwami Świata, Walia jako zwycięzcy Pucharu Narodów Europy 2009 i Wyspy Cooka jako zwycięzcy Pucharu Pacyfiku 2009 .
Zespół | Przezwisko | Trener | Kapitan | Pozycja RLIF |
---|---|---|---|---|
Australia (14 miejsce) | Kangury | Tim Sheens | Cameron Smith | 1 |
Wyspy Cooka (drugi występ) | Kukis | David Fairleigh | Zeb Taia | 18 |
Anglia (5. występ) | Ściana bieli | Steve McNamara | Kevin Sinfield | 3 |
Fidżi (czwarty występ) | Bati | Kamień Rick | Petero Civoniceva | 7 |
Francja (14. występ) | Les Chanticleers | Ryszard Agar | Olivier Elima | 4 |
Irlandia (trzeci występ) | Wilczarzy | Mark Aston | Liam Finn | 9 |
Włochy (1. występ) | Azzurriowie | Carlo Napolitano | Antoniego Minichiello | 13 |
Nowa Zelandia (14 miejsce) | Kiwi | Stephen Kearney | Szymon Mannering | 2 |
Papua Nowa Gwinea (6 występ) | Kumulowie | Adrian Lam | Neville Costigan | 6 |
Samoa (czwarty występ) | Toa Samoa | Parafia Mateusza | Harrison Hansen | 8 |
Szkocja (trzeci występ) | Bravehearts | Steve McCormack | Danny Brough | 11 |
Tonga (czwarty występ) | Mate Ma'a Tonga | Charlie Tonga | Brent Kite | 10 |
Stany Zjednoczone (1. występ) | Tomahawki | Terry Matterson | Józef Paulo | 12 |
Walia (4 występ) | Smoki | Iestyn Harris | Craig Kopczak | 5 |
Sędziowie meczów
Regulamin i zespół prowadzący: Daniel Anderson , Stuart Cummings i David Waite .
- Australia: Ben Cummins , Shayne Hayne , Ashley Klein i Grant Atkins.
- Anglia: Phil Bentham , Richard Silverwood , Ben Thaler ; James Child , Joe Cobb, Mark Craven, Robert Hicks, Chris Leatherbarrow, Tony Martin, Tim Roby, Clint Sharrad, George Stokes, Matt Thomason i Warren Turley
- Francja: Thierry Alibert i Jose Pereira
- Nowa Zelandia : Henry Perenara i Jamal Thompson.
Mecze przed turniejem
Przed Mundialem ogłoszono, że USA zmierzą się z Francją w Tuluzie, Szkocja zagra z Papuą Nową Gwineą na Featherstone, Anglia z Włochami na Salford, Nowa Zelandia zmierzy się z Wyspami Cooka w Doncaster, a Rycerze Anglii zmierzą się z Samoa na Salford.
18 października 2013 | Francja | 18–22 | Stany Zjednoczone | Stade des Minimes , Tuluza |
19 października 2013 | Rochdale Hornets | 0–78 | Fidżi | Stadion Spotland , Rochdale |
19 października 2013 | Anglia | 14-15 | Włochy | Stadion AJ Bell , Eccles |
19 października 2013 | Rycerze Anglii | 52-16 | Samoa | Stadion AJ Bell , Eccles |
19 października 2013 | Papua Nowa Gwinea | 38–20 | Szkocja | Post Office Road , Featherstone |
20 października 2013 | Nowa Zelandia | 50–0 | Wyspy Cooka | Stadion Keepmoat , Doncaster |
Miejsca
Gry były rozgrywane w różnych miejscach w Anglii, Walii, Irlandii i Francji.
Millennium Stadium w Cardiff był stadion gospodarzem ceremonii otwarcia oraz podwójny nagłówek gościnnie grający gospodarze Anglia i Walia Australia zachodzące na Włochy. Decyzja o rozegraniu turnieju Anglia vs Australia w Cardiff wywołała krytykę ze strony prasy, która uważała, że mecz powinien zostać rozegrany w Anglii, gdzie można się spodziewać wyższej frekwencji lub przynajmniej fulla, który wyglądałby lepiej niż prawie w połowie pusty Millennium Stadium.
Headingley w Leeds, Halliwell Jones Stadium w Warrington, Racecourse Ground w Wrexham i DW Stadium w Wigan były gospodarzami ćwierćfinałów. Oba półfinały odbyły się na stadionie Wembley, a finał odbył się na Old Trafford.
Londyn | Trafford | Cardiff | |||
---|---|---|---|---|---|
stadion Wembley | Old Trafford | Stadion Tysiąclecia | |||
Pojemność: 90 000 | Pojemność: 76 212 | Pojemność: 74 500 | |||
Limeryk | kadłub | Wigan | Huddersfield | Leeds | Św. Helena |
Park Thomond | Stadion KC | Stadion DW | Stadion Johna Smitha | Headingley | Park Langtree |
Pojemność: 26 500 | Pojemność: 25 586 | Pojemność: 25,133 | Pojemność: 24500 | Pojemność: 21.062 | Pojemność: 18 000 |
Awinion | Warrington | ||||
Parc des Sports | Stadion Halliwell Jones | ||||
Pojemność: 17 518 | Pojemność: 15 200 | ||||
Halifax | Perpignan | ||||
Shay | Stadion Gilberta Brutusa | ||||
Pojemność: 14 061 | Pojemność: 13 000 | ||||
Bristol | Salford | ||||
Stadion Pamięci | Stadion Miejski w Salford | ||||
Pojemność: 12.100 | Pojemność: 12.000 | ||||
Leigh | Wrexham | Rochdale | kadłub | Workington | Neath |
Wioska sportowa Leigh | Teren toru wyścigowego | Spotland | Craven Park | Park Derwent | Gnoll |
Pojemność: 11 000 | Pojemność: 10500 | Pojemność: 10 249 | Pojemność: 10 000 | Pojemność: 10 000 | Pojemność: 5000 |
Harmonogram meczów
Harmonogram meczów został ogłoszony 22 marca 2012 roku. Międzynarodowa Federacja Rugby League ogłosiła godziny rozpoczęcia meczów, przy czym inauguracja odbędzie się 26 października w Cardiff o godzinie 14:30 czasu lokalnego. Mecze fazy grupowej będą rozgrywane o 14:00, 14:30, 16:00, 16:30, 18:00 i 20:00 czasu lokalnego, a mecze fazy pucharowej o 13:00, 15:00 i 20 :00 czasu lokalnego. Półfinały zostaną rozegrane o 13:00 i 15:30 czasu lokalnego, a finał 30 listopada 2013 roku na stadionie Old Trafford o 14:30 czasu lokalnego.
Ceremonia otwarcia
Ceremonia otwarcia odbyła się 26 października na Stadionie Millennium . Podczas ceremonii wystąpiło 550 tancerzy, 500 amatorów i 50 profesjonalistów, w tym byli zawodnicy Martin Offiah i Gareth Thomas , obaj z uczestników Strictly Come Dancing . Uroczystość uświetniła także muzyka na żywo i pokaz świateł. Ceremonia poprzedziła otwarcia meczów Anglii z Australią , z Walią i Włochami .
Faza grupowa
W losowaniu, które odbyło się podczas inauguracji imprezy w Manchesterze 30 listopada 2010 r., wzięły udział cztery grupy. Pierwsze dwie grupy składają się z czterech zespołów, podczas gdy pozostałe dwie grupy składają się z trzech zespołów w każdej. Odbędzie się runda ćwierćfinałowa złożona z trzech pierwszych drużyn z pierwszych dwóch grup oraz zwycięzców każdej z mniejszych grup. Rozgrywka grupowa będzie obejmować rundę każdy z każdym w większych grupach i rundę z każdym w mniejszych grupach z dodatkową rozgrywką międzygrupową dla każdej drużyny, dzięki czemu wszystkie zespoły rozegrają trzy gry grupowe.
Klucz do kolorów w tabelach grupowych |
---|
Awans do fazy pucharowej |
grupa A
Zespół
|
Pld | W | D | L | TF | PF | ROCZNIE | +/- | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australia | 3 | 3 | 0 | 0 | 20 | 112 | 22 | +90 | 6 |
Anglia | 3 | 2 | 0 | 1 | 18 | 96 | 40 | +56 | 4 |
Fidżi | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 46 | 82 | –36 | 2 |
Irlandia | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 14 | 124 | –110 | 0 |
26 października 2013 | Australia | 28-20 | Anglia | Stadion Millennium , Cardiff |
28 października 2013 | Fidżi | 32–14 | Irlandia | Stadion Spotland , Rochdale |
2 listopada 2013 | Anglia | 42–0 | Irlandia | Stadion Johna Smitha , Huddersfield |
2 listopada 2013 | Australia | 34–2 | Fidżi | Langtree Park , St Helens |
9 listopada 2013 | Anglia | 34–12 | Fidżi | Stadion KC , Hull |
9 listopada 2013 | Australia | 50–0 | Irlandia | Thomond Park , Limerick |
Grupa B
Zespół
|
Pld | W | D | L | TF | PF | ROCZNIE | +/- | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nowa Zelandia | 3 | 3 | 0 | 0 | 26 | 146 | 34 | +112 | 6 |
Samoa | 3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 84 | 52 | +32 | 4 |
Francja | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 15 | 78 | –63 | 2 |
Papua Nowa Gwinea | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 22 | 103 | –81 | 0 |
27 października 2013 | Papua Nowa Gwinea | 8–9 | Francja | Craven Park , Hull |
27 października 2013 | Nowa Zelandia | 42-24 | Samoa | Halliwell Jones Stadium , Warrington |
1 listopada 2013 | Nowa Zelandia | 48–0 | Francja | Parc des Sports , Awinion |
4 listopada 2013 | Papua Nowa Gwinea | 4-38 | Samoa | Craven Park , Hull |
8 listopada 2013 | Nowa Zelandia | 56-10 | Papua Nowa Gwinea | Headingley , Leeds |
11 listopada 2013 | Francja | 6–22 | Samoa | Stade Gilbert Brutus , Perpignan |
Grupa C
Zespół
|
Pld | W | D | L | TF | PF | ROCZNIE | +/- | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szkocja | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 78 | 62 | +16 | 5 |
Tonga | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 62 | 42 | +20 | 4 |
Włochy | 3 | 1 | 1 | 1 | 11 | 62 | 62 | 0 | 3 |
29 października 2013 | Tonga | 24-26 | Szkocja | Derwent Park , Workington |
3 listopada 2013 | Szkocja | 30-30 | Włochy | Derwent Park , Workington |
10 listopada 2013 | Tonga | 16–0 | Włochy | Shay , Halifax |
Grupa D
Zespół
|
Pld | W | D | L | TF | PF | ROCZNIE | +/- | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 0 | 1 | 13 | 64 | 58 | +6 | 4 |
Wyspy Cooka | 3 | 1 | 0 | 2 | 12 | 64 | 78 | –14 | 2 |
Walia | 3 | 0 | 0 | 3 | 11 | 56 | 84 | –28 | 0 |
30 października 2013 | Stany Zjednoczone | 32–20 | Wyspy Cooka | Stadion Pamięci w Bristolu |
3 listopada 2013 | Walia | 16-24 | Stany Zjednoczone | Tor wyścigowy , Wrexham |
10 listopada 2013 | Walia | 24-28 | Wyspy Cooka | Gnoll , Neath |
Mecze międzygrupowe
26 października 2013 | Walia | 16–32 | Włochy | Stadion Millennium , Cardiff |
5 listopada 2013 | Tonga | 22-16 | Wyspy Cooka | Wioska sportowa Leigh , Leigh |
7 listopada 2013 | Szkocja | 22-8 | Stany Zjednoczone | Stadion AJ Bell , Eccles |
Faza pucharowa
Ćwierćfinały odbędą się po fazie grupowej, w której zakwalifikują się trzy drużyny z każdej z grup A i B oraz po jednym z każdej z grup C i D.
Wszystkie podane poniżej czasy są podane w czasie Greenwich Mean Time ( UTC+0 ) dla obiektów w języku angielskim i walijskim.
Ćwierćfinały | Półfinały | Egzaminy końcowe | ||||||||||||
A1 | Australia | 62 | ||||||||||||
D1 | Stany Zjednoczone | 0 | ||||||||||||
A1 | Australia | 64 | ||||||||||||
A3 | Fidżi | 0 | ||||||||||||
B2 | Samoa | 4 | ||||||||||||
A3 | Fidżi | 22 | ||||||||||||
A1 | Australia | 34 | ||||||||||||
B1 | Nowa Zelandia | 2 | ||||||||||||
A2 | Anglia | 34 | ||||||||||||
B3 | Francja | 6 | ||||||||||||
A2 | Anglia | 18 | ||||||||||||
B1 | Nowa Zelandia | 20 | ||||||||||||
B1 | Nowa Zelandia | 40 | ||||||||||||
C1 | Szkocja | 4 |
Ćwierćfinały
15 listopada 2013
20:00 |
Nowa Zelandia | 40–4 | Szkocja |
---|---|---|
Próby: Goodwin (2) 8' M, 71' M Bromwich 15' C Tuivasa-Sheck (2) 20' m, 50' c Pritchard 27' C Johnson 30' C Vatuvei 58' M Cel: Johnson (4/8) 17, 28', 31', 51' |
Raport |
Spróbuj: Hurst 67' m Cel: Brough (0/1) |
Stadion Headingley Carnegie , Leeds
Frekwencja: 16 207 Sędzia: Ben Cummins ( Australia ) Zawodnik meczu: Roger Tuivasa-Sheck (Nowa Zelandia) |
16 listopada 2013
13:00 |
Australia | 62–0 | Stany Zjednoczone |
---|---|---|
Spróbuj: Hayne (4) 3'm, 57'c, 70'c, 79'c Inglis (2) 11'c, 50'c Morris (4) 21'm, 26'm, 35'm, 39' m Smith 23' c Cronk 28' c Cel: Thurston (7/12) 12', 23', 28', 50', 57', 70', 79' |
Raport |
The Racecourse Ground , Wrexham
Frekwencja: 5 762 Sędzia: Henry Perenara ( Nowa Zelandia ) Zawodnik meczu: Brett Morris |
16 listopada 2013
20:00 |
Anglia | 34-6 | Francja |
---|---|---|
Próby: Charnleya (2) 11' c, 25' M Hall (2) 18' c, 28' c O'Loughlin 47' c Ferres 77' C Cel: Sinfield (5/6) 11' , 18' , 28' , 47', 77' |
Raport |
Duport 5' c Gol: Bosc (1/1) 5' |
DW Stadium , Wigan
Frekwencja: 22 276 Sędzia: Ashley Klein ( Australia ) Zawodnik meczu: Sam Tomkins |
17 listopada 2013
15:00 |
Samoa | 4-22 | Fidżi |
---|---|---|
Spróbuj: Winterstein 58' m | Raport |
Spróbuj: Groom 5' c W. Naiqama 32' c Roqica 78' c Goal: W. Naiqama (5/5) 5', 8', 32', 71', 78' |
Halliwell Jones Stadium , Warrington
Frekwencja: 12 766 Sędzia: Richard Silverwood ( Anglia ) Zawodnik meczu: Aaron Groom |
Półfinały
23 listopada 2013
13:00 |
Nowa Zelandia | 20-18 | Anglia |
---|---|---|
Spróbuj: Tuivasa-Sheck (2) 31' c, 44' m Johnson 80' c Gol: Johnson (4/5) 33', 38', 53' 80' |
Raport |
Spróbuj: O'Loughlin 16' c Watkins 58' m S. Burgess 67' c Gol: Sinfield (3/4) 17', 25', 68' |
Stadion Wembley , Londyn
Frekwencja: 67 545 Sędzia: Ben Cummins ( Australia ) Zawodnik meczu: Sam Burgess |
23 listopada 2013
15:30 |
Australia | 64–0 | Fidżi |
---|---|---|
Próby: Thurston 9' C Dariusz Boyd (2) 15' M, 59' c Cronk 19' C Hayne (3) 22' c, 37' c, 68' c Papalii 35'c Tamou 53' C, Morris 72' C Fifita 79' c Cel: Thurston (10/11) 10', 20', 23', 36', 39', 55', 60', 69', 73', 80' |
Raport |
Stadion Wembley , Londyn
Frekwencja: 67 545 Sędzia: Richard Silverwood ( Anglia ) Zawodnik meczu: Johnathan Thurston |
Finał
30 listopada 2013
14:30 |
Nowa Zelandia | 2-34 | Australia |
---|---|---|
Próby: Gole: Shaun Johnson (1/1) 16' |
Raport |
Próby: Billy Slater (2) 19' c, 41' c Cooper Cronk 30' c Brett Morris (2) 52' c, 72' c Cele: Jonathan Thurston (7/7), 4' , 19' , 30' , 35 ', 41', 52', 72' |
Old Trafford , Manchester
Frekwencja: 74 468 Sędzia: Richard Silverwood Zawodnik meczu: Johnathan Thurston |
Wypróbuj strzelców
- 9
- 8
- 5
- 4
- 3
- 2
- Greg Ptak
- Daly Cherry-Evans
- Andrzej Fifita
- Greg Inglis
- Josh Papalii
- Jonathan Thurston
- Dominique Peyroux
- Tom Briscoe
- Sam Burgess
- Sean O'Loughlin
- Kallum Watkins
- Chris Centron
- Aidan Guerra
- Ray Nasso
- Szymon Mannering
- Frank-Paul Nu'uausala
- Dziekan Whare
- Suaia Matagi
- Ben Roberts
- Pita Godinet
- Alex Hurst
- Ben Hellewell
- Glen Fisiiahi
- Sika Manu
- Willie Manu
- Clinta Newtona
- Józef Paulo
- Matt Petersen
- Tui Samoa
- Rhodri Lloyd
- 1
- Michael Jennings
- Łukasza Lewisa
- Josh Morris
- Cameron Smith
- Daniel Fepulej
- Jonathan Ford
- Izaak Jan
- Drury Niski
- Keith Lulia
- Lulia Lulia
- Brad Takairangi
- George Burgess
- Rob Burrow
- Rangi Chase
- Leroy Cudjoe
- Ben Westwood
- Tomasz Bosc
- Vincent Duport
- Morgan Escare
- Aaron pan młody
- Kevin Naiqama
- Wes Naiqama
- Semi Radradra
- Vitale Junior Roqica
- Korbin Simowie
- Tariq Simowie
- Eloni Vunakece
- Damien Blanch
- James Hasson
- Tyrone McCarthy
- Cameron Ciraldo
- Josh Mantellato
- Antoniego Minichiello
- Marek Minichiello
- James Tedesco
- Jesse Bromwich
- Greg Eastwood
- Josh Hoffman
- Krisnan Inu
- Izaak Łukasz
- Frank Pritchard
- Eliasz Taylor
- Jozjasz Abawu
- Dion Aiye
- Wellington Albert
- Nene MacDonald
- Jessie Joe Parker
- Józef Leilua
- Penani Manumeasili
- Anthony Milford
- Młodsi Maurowie
- Sauaso Sue
- Daniel Vidot
- Danny Addy
- Brett Carter
- Łukasza Douglasa
- Ben Fisher
- Kane Linnett
- Brett Phillips
- Daniel Foster
- Konrad Hurrell
- Nafe Seluini
- Jorge Taufu
- Jason Taumalolo
- Peni Terepo
- Bureta Faraimo
- Kristian Freed
- Mark Offerahl
- Craig Priestley
- Taylor Welch
- Ben Evans
- Elliot Kear
- Lloyd White
- Rob Massam
- Antoniego Walkera
Frekwencje
Siedem stadionów osiągnęło wyprzedane tłumy, z czterema ustanawiając rekordy stadionowe. Mecze rozgrywane zarówno w Walii, jak i Irlandii były oglądane przez największe tłumy w historii reprezentantów ligi rugby w tych krajach. Finał został rozegrany przed największą publicznością, jaka kiedykolwiek przybyła na międzynarodowe spotkanie ligi rugby.
Nadawanie
Kraj | Kanał transmitujący wszystkie mecze |
---|---|
Australia | 7 kolego |
Francja | beIN Sport |
Irlandia | Setanta Sport 1 |
Afryka Północna i Bliski Wschód | OSN |
Nowa Zelandia | Sky Sport |
Papua Nowa Gwinea | Telewizja EM |
Zjednoczone Królestwo | Najlepsze sporty * |
* BBC i Premier Sports wspólnie transmitowały siedem meczów na żywo, a pozostałe 21 meczów na żywo wyłącznie dla Premier Sports. Wspólnymi meczami na żywo były mecze Anglii grupy A (BBC One), mecz międzygrupowy pomiędzy Walią a Włochami oraz ćwierćfinał (oba na BBC Two), półfinał i finał (oba na BBC One). We wspólnie transmitowanym przez telewizję ćwierćfinale i półfinale uczestniczyła Anglia.