Euroliga 2006-07 - 2006–07 Euroleague


Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Turkish Airlines Euroleague 1
Athens Olympic Indoor Hall - exterior.jpg
Olympic Indoor Hall w Atenach gospodarzem Final Four
szczegóły konkursu
zespoły 24
Daktyle 24 października 2006 - 06 maj 2007
pozycje końcowe
Mistrzów Grecja Panathinaikos (4 tytuł)
Biegacze-up Rosja CSKA Moskwa
Trzecie miejsce Hiszpania Unicaja
Czwarte miejsce Hiszpania Tau Cerámica
nagrody
MVP Grecja Theo Papaloukas
MVP Final Four Grecja Dimitris Diamandidis
liderzy
Zwrotnica Hiszpania Juan Carlos Navarro 16,8 (najlepszy strzelec) Igor Rakočević 16,2 ( Alphonso Ford Trophy )
Serbia
zbiórek Stany Zjednoczone Tanoka Beard
9.9
wspomaga Grecja Theo Papaloukas
5.4
2005-06
2007-08
1 Linki nazwa liga, odnosząc się do Turkish Airlines .

2006-07 Euroliga była 7. sezon zawodowej koszykówki konkursie na elitarnych klubach w całej Europie , zorganizowane przez Euroleague Basketball Company , i to 50. sezon konkursu dla europejskich premier męskich klubów ogólnych. Sezon wyróżniona 24 rywalizujących drużyn z 13 różnych krajów.

Konkurs rozpoczął się 24 października 2006 roku w Pawilonie Olimpijskim w Badalona , Hiszpania, z Panathinaikos wygrywając 82-79 przeciwko DKV Joventut . Finał konkursu odbyło się w dniu 6 maja 2007 roku, w Olympic Indoor Hall w Atenach , w Grecji, sąd głównej Panathinaikosem, z Panathinaikos pokonał obrońców tytułu, CSKA Moskwa , przez wynikiem 93-91.

zespoły

Jak ogłoszono na oficjalnej stronie Euroligi.

Klucz do kolorów
     Mistrz
     Zdobywca drugiego miejsca
     Trzecie miejsce
     Czwarte miejsce
     Wyeliminowana w ćwierćfinale
     Wyeliminowane w ciągu ostatnich 16
     Wyeliminowane w sezonie
Zespół Lokalizacja Arena
Aris TT Banku Saloniki , Grecja Alexandreio Melathron
Benetton Treviso Treviso , Włochy Palaverde
Cibona VIP Zagrzeb , Chorwacja Dražen Petrović Basketball Hall
Climamio Bolonia Bolonia , Włochy Land Rover Arena
CSKA Moskwa Moskwa, Rosja CSKA Uniwersalny Sports Hall
DKV Joventut Badalona , Hiszpania Palau Municipal d'Esports de Badalona
Dynamo Moskwa Moskwa, Rosja Pałac Sportu Dynamo
Efes Pilsen Istambuł , Turcja Abdi Ipekci Arena
Eldo Napoli Neapol , Włochy Hala sportowa PalaBarbuto
Fenerbahce Ulker Istambuł , Turcja Abdi Ipekci Arena
Le Mans Sarthe Le Mans , Francja Antarès
Lottomatica Roma Rzym, Włochy PalaLottomatica
Maccabi Elite Tel Aviv Tel Aviv , Izrael Nokia (Yad Eliyahu) Arena
Olympiacos Pireus , Grecja Peace and Friendship Stadium
Panathinaikos Ateny , Grecja Olympic Indoor Hall
Partizan Belgrad , Serbia Hala Pionir
Pau-Orthez Pau , Francja Palais des Sports de Pau
Prokom Trefl Sopot Sopot , Polska Hala sportowa Olivia , Gdańsk
RheinEnergie Köln Köln , Niemcy Philips Halle
Tau Cerámica Vitoria-Gasteiz , Hiszpania Fernando Buesa Arena
Unicaja Malaga , Hiszpania José María Martín Carpena Arena
Union Olimpija Lublana , Słowenia Dvorana Tivoli
Winterthur FC Barcelona Barcelona , Hiszpania Palau Blaugrana
Žalgiris Kaunas , Litwa Kaunas Sports Hall

regularny sezon

Pierwszy etap był regularny sezon, w którym konkurujące zespoły zostały sporządzone na trzy grupy, z których każda zawiera osiem zespołów. Każdy zespół grał każdy inny zespół w swojej grupie w domu i na wyjeździe, w wyniku czego 14 gier dla każdego zespołu w pierwszym etapie. 5 najlepszych drużyn w każdej grupie i najlepsze szóstym umieszczony zespół awansował do następnej rundy. Pełna lista tiebreakers został dostarczony w naprowadzających do regularnego wyników sezonu.

Jeśli jeden lub więcej klubów były na poziomie won-stracił rekord, tiebreakers były stosowane w następującej kolejności:

  1. rekord head-to-head w meczach między klubami wiązanej
  2. Ogólnie różnica punkt w grach pomiędzy związanymi klubów
  3. Ogólnie różnica punkt we wszystkich meczach grupowych (pierwszy tiebreaker jeśli wiązanej kluby nie były w tej samej grupie)
  4. Punkty zdobyte we wszystkich meczach grupowych
  5. Suma ilorazów zdobytych punktów i punktów są w każdym meczu grupowym
Klucz do kolorów
     Pięć najważniejszych miejsc w każdej grupie, plus najwyżej w rankingu szóste miejsce drużyna, awansowała do Top 16

grupa A

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Hiszpania Tau Cerámica 14 12 2 1165 1025 +140
2. Rosja Dynamo Moskwa 14 10 4 1100 1032 +68
3. Grecja Olympiacos 14 10 4 1165 1112 +53
4. indyk Efes Pilsen 14 8 6 1081 1031 +50
5. Polska Prokom Trefl Sopot 14 5 9 1021 1063 -42
6. Włochy Climamio Bolonia 14 5 9 1115 1176 -61
7. Francja Le Mans Sarthe 14 4 10 985 1041 -56
8. Niemcy RheinEnergie Köln 14 2 12 1032 1184 -152

Grupa B

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Grecja Panathinaikos 14 11 3 1128 1036 +92
2. Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 14 8 6 1230 1177 +53
3. Hiszpania DKV Joventut 14 7 7 1112 1049 +63
4. Hiszpania Unicaja 14 7 7 1001 1085 -84
5. Włochy Lottomatica Roma 14 6 8 1027 1044 -17
6. Serbia Partizan 14 6 8 1100 1093 +7
7. Chorwacja Cibona VIP 14 6 8 1113 1141 -28
8. Słowenia Union Olimpija 14 5 9 1038 1124 -86

Grupa C

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Rosja CSKA Moskwa 14 13 1 1079 912 +167
2. Hiszpania Winterthur FC Barcelona 14 9 5 1093 1032 +61
3. Włochy Benetton Treviso 14 8 6 1021 989 +32
4. Francja Pau-Orthez 14 7 7 1059 1070 -11
5. Grecja Aris TT Banku 14 6 8 971 1013 -42
6. Włochy Eldo Napoli 14 6 8 1032 1093 -61
7. indyk Fenerbahce Ulker 14 5 9 1044 1088 -44
8. Litwa Žalgiris 14 2 12 1062 1164 -102

Top 16

Zachowane zespoły zostały podzielone na cztery grupy po cztery zespoły każda, i znowu round robin system został przyjęty, w wyniku czego 6 gier każdy z dwóch najlepszych zespołów awans do ćwierćfinału. Tiebreakers były identyczne jak te używane w sezonie.

Losowanie odbyło się 5 lutego o godzinie 13:00 CET (1200 UTC) w Barcelonie , zgodnie z zasadami Euroligi.

Zespoły zostały umieszczone w czterech basenów, w następujący sposób:

Poziom 1: Trzy zwycięzcy grupy, plus top rankingu drugie miejsce drużyna

Poziom 2: pozostałe zespoły drugie miejsce, plus górne dwie trzecie miejsce drużyny

Poziom 3: Pozostała trzecie miejsce zespół, plus trzy czwarte miejsce drużyny

Poziom 4: piątym miejscu zespoły plus najwyższej pozycji w rankingu szóste miejsce drużyna

Każda grupa Top 16 zawiera jeden zespół z każdej puli. Losowanie zostało przeprowadzone zgodnie z następującymi ograniczeniami:

  1. Nie więcej niż dwie drużyny z tej samej grupy Regular Season mogą być umieszczone w tej samej grupie Top 16.
  2. Nie więcej niż dwa zespoły z tego samego kraju mogą być umieszczone w tej samej grupie Top 16.
  3. Jeśli istnieje konflikt pomiędzy tymi dwoma ograniczeniami (1) otrzyma priorytet.

Innym losowanie odbyło się określić kolejność urządzeń. W przypadku dwóch drużyn z tego samego miasta w Top 16 (CSKA Moskwa i Dynamo Moskwa, Panathinaikos i Olympiacos FC Barcelona i Joventut Badalona) zostały zaplanowane tak, że co tydzień tylko jeden zespół będzie w domu.

Klucz do kolorów
     Najważniejsze dwa miejsca w każdej grupie awansowała do ćwierćfinału

Grupa D

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Hiszpania Tau Cerámica 6 6 0 541 433 +108
2. Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 6 4 2 463 478 -15
3. Włochy Lottomatica Roma 6 1 5 416 468 -52
4. Francja Pau-Orthez 6 1 5 470 511 -41

Grupa E

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Rosja CSKA Moskwa 6 6 0 475 376 +99
2. Grecja Olympiacos 6 3 3 451 450 +1
3. Serbia Partizan 6 2 4 432 474 -42
4. Hiszpania DKV Joventut 6 1 5 407 465 -58

Grupa F

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Grecja Panathinaikos 6 5 1 501 428 +73
2. Hiszpania Winterthur FC Barcelona 6 4 2 498 455 +43
3. indyk Efes Pilsen 6 2 4 416 458 -42
4. Polska Prokom Trefl Sopot 6 1 5 404 478 -74

Grupa G

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Hiszpania Unicaja 6 4 2 448 442 +6
2. Rosja Dynamo Moskwa 6 4 2 428 435 -7
3. Włochy Benetton Treviso 6 3 3 439 428 +11
4. Grecja Aris TT Banku 6 1 5 451 461 -10

* Unicaja wygrał grupę nad Dynamem Moskwa . Zespoły podzielone swoje mecze sezonu regularnego, ale Unicaja zdobył 5 punktów więcej head-to-head.

Ćwierćfinały

Każdy ćwierćfinał była seria best-of-trzy pomiędzy zespół pierwsze miejsce w top 16 i zespół drugie miejsce z innej grupy, z zespołem pierwsze miejsce przyjmującej korzyść gospodarzy. Ćwierćfinały rozgrywane były na 3 i 5 kwietnia 2007 roku, z gier trzecich do rozegrania 12 kwietnia, jeśli to konieczne.

Zespół 1 Agg. Zespół 2 1. rundzie 2. rundy 3-ty noga
Tau Cerámica Hiszpania 2-0 Grecja Olympiacos 84-59 95-89 {{{8}}}
CSKA Moskwa Rosja 2-1 Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 80-58 56-68 92-71
Panathinaikos Grecja 2-0 Rosja Dynamo Moskwa 80-58 73-65 {{{8}}}
Unicaja Hiszpania 2-1 Hiszpania Winterthur FC Barcelona 91-75 58-80 67-64

Finałowa czwórka

Półfinały

4 maja Olympic Indoor Hall , Ateny

Zespół 1  Wynik  Zespół 2
Unicaja Hiszpania 50-62 Rosja CSKA Moskwa
Panathinaikos Grecja 67-53 Hiszpania Tau Cerámica

3 miejsce gra

May 6, Olympic Indoor Hall , Ateny

Zespół 1  Wynik  Zespół 2
Unicaja Hiszpania 76-74 Hiszpania Tau Cerámica

Finał

May 6, Olympic Indoor Hall , Ateny

Zespół 1  Wynik  Zespół 2
Panathinaikos Grecja 93-91 Rosja CSKA Moskwa
2006-07 Euroliga
Mistrzów
Grecja
Panathinaikos
4-ty Tytuł

Klasyfikacja końcowa

Zespół
Coppa del Campionato di Pallacanestro.png Grecja Panathinaikos
Srebrny medal europe.svg Rosja CSKA Moskwa
Brązowy medal europe.svg Hiszpania Unicaja
Hiszpania Tau Cerámica

MVP Final Four 2007

Grecja Dimitris Diamandidis ( Panathinaikos )

indywidualne statystyki

Ocena

Ranga Imię Zespół Gry Ocena PIR
1. Chorwacja Nikola Vujčić Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 22 478 21,73
2. Grecja Lazaros Papadopoulos Rosja Dynamo Moskwa 17 345 20,29
3. Stany Zjednoczone Eric Campbell Francja Le Mans Sarthe 14 266 19,00

Zwrotnica

Ranga Imię Zespół Gry Ocena PPG
1. Hiszpania Juan Carlos Navarro
(najlepszy strzelec)
Hiszpania Winterthur FC Barcelona 22 369 16,77
2. Serbia Igor Rakočević
( Alphonso Ford Trophy )
Hiszpania Tau Cerámica 22 357 16,23
3. Izrael David Blu Włochy Climamio Bolonia 14 224 16,00

zbiórek

Ranga Imię Zespół Gry Ocena RPG
1. Stany Zjednoczone Tanoka Beard Litwa Žalgiris 14 138 9.86
2. Stany Zjednoczone James Thomas Włochy Climamio Bolonia 13 128 9.85
3. Stany Zjednoczone Brent Wright Chorwacja Cibona VIP 14 112 8.00

wspomaga

Ranga Imię Zespół Gry Ocena APG
1. Grecja Theo Papaloukas Rosja CSKA Moskwa 25 135 5.40
2. Argentyna Pablo Prigioni Hiszpania Tau Cerámica 23 108 4.70
3. Grecja Nikos Zisis Włochy Benetton Treviso 20 86 4.30

Inne Stats

Kategoria Imię Zespół Gry stat
Przechwytu na mecz Hiszpania Ricky Rubio Hiszpania DKV Joventut 16 3.19
Bloki na mecz Stany Zjednoczone Marcus Haislip indyk Efes Pilsen 20 1,75
Obroty na mecz Stany Zjednoczone Brent Wright Chorwacja Cibona VIP 14 3,14
Faule sporządzony w jednej grze Grecja Lazaros Papadopoulos Rosja Dynamo Moskwa 17 6.06
Minuty na mecz Chorwacja Davor Kus Chorwacja Cibona VIP 14 34:28
2FG% Grecja Joanis Burusis Grecja Olympiacos 19 0,764
3FG% Izrael David Blu Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 14 0,533
FT% Stany Zjednoczone Trajan Langdon Rosja CSKA Moskwa 25 0,924

Rekordy

Kategoria Imię Zespół stat
Ocena Chorwacja Nikola Vujčić Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 46
Zwrotnica Chorwacja Nikola Vujčić Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 33
Stany Zjednoczone Marcus Haislip indyk Efes Pilsen
zbiórek Grecja andonis fotsis Rosja Dynamo Moskwa 24
wspomaga Grecja Theo Papaloukas Rosja CSKA Moskwa 12
Kradnie Włochy Stefano Mancinelli Włochy Climamio Bolonia 10
Bloki Stany Zjednoczone Marcus Haislip indyk Efes Pilsen 6
obroty 4 razy 8
Faule Drawn Serbia Kosta Perović Serbia Partizan 12
Stany Zjednoczone Brent Wright Chorwacja Cibona VIP

nagrody

Euroliga 2006-07 MVP

Euroliga 2006-07 MVP Final Four

Euroliga 2006-07 Finał Top Gola

All-Euroleague zespołu 2006-07

Pozycja All-Euroleague First Team Zespół klub All-Euroleague drugi zespół Zespół klub
PG
Grecja Theo Papaloukas * Dimitris Diamandidis *
Grecja
Rosja CSKA Moscow Panathinaikos
Grecja
Argentyna Pablo Prigioni Hiszpania Tau Cerámica
SG / SF
Hiszpania Juan Carlos Navarro Hiszpania Winterthur FC Barcelona Serbia Igor Rakočević Hiszpania Tau Cerámica
SG / SF
Stany Zjednoczone Trajan Langdon Rosja CSKA Moskwa Litwa ramūnas šiškauskas Grecja Panathinaikos
PF / C
Argentyna Luis Scola Hiszpania Tau Cerámica Słowenia Matjaž Smodiš Rosja CSKA Moskwa
PF / C
Chorwacja Nikola Vujčić Izrael Maccabi Elite Tel Aviv Grecja Lazaros Papadopoulos Rosja Dynamo Moskwa

* Krawat spowodowało w głosowaniu na najlepszy point guard sezonu, między Dimitris Diamandidis i Theo Papaloukas . W konsekwencji, 2006-07 All-Euroleague First Team zawarte sześciu graczy.

Wschodząca gwiazda

najlepszy obrońca

Najlepszy strzelec ( Alphonso Ford Trophy )

Najlepszy strzelec ( punktów na mecz lidera)

Coach of the Year ( Aleksander Gomelski Award )

Executive Club of the Year

  • HiszpaniaJuan Manuel Rodríguez ( Unicaja )Hiszpania

regularny sezon

Gra Gracz Zespół Ocena
1 Hiszpania Carlos Cabezas Hiszpania Unicaja 41
2 Stany Zjednoczone Eric Campbell Francja Le Mans Sarthe 32
3 Hiszpania Juan Carlos Navarro Hiszpania Winterthur FC Barcelona 35
4 Stany Zjednoczone Ronnie Burrell Niemcy RheinEnergie Köln 36
5 Finlandia Teemu Rannikko Słowenia Union Olimpija 33
6 Chorwacja Nikola Vujčić Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 46
7 Stany Zjednoczone Brent Wright Chorwacja Cibona VIP 35
8 Grecja Lazaros Papadopoulos Rosja Dynamo Moskwa 38
9 Stany Zjednoczone Marcus Haislip indyk Efes Pilsen 41
10 Chorwacja Nikola Vujčić (2) Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 40
11 Stany Zjednoczone Tanoka Beard Litwa Žalgiris 31
12 Chorwacja Nikola Vujčić (3) Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 34
Stany Zjednoczone James Thomas Włochy Climamio Bolonia 34
13 Stany Zjednoczone Terrell Lyday Włochy Benetton Treviso 40
14 Francja Vassil Evtimov Włochy Climamio Bolonia 38

Top 16

Gra Gracz Zespół PIR
1 Stany Zjednoczone Scoonie Penn Grecja Olympiacos 35
Stany Zjednoczone Marcus Goree Włochy Benetton Treviso 35
2 Stany Zjednoczone Jamie Arnold Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 29
3 Grecja Savvas Iliadis Grecja Aris TT Banku 30
4 Grecja andonis fotsis Rosja Dynamo Moskwa 38
5 Stany Zjednoczone Michael Wright Francja Pau-Orthez 31
6 Grecja Andonis fotsis (2) Rosja Dynamo Moskwa 39

Playoffs

Gra Gracz Zespół PIR
1-2 Hiszpania Juan Carlos Navarro (2) Hiszpania Winterthur FC Barcelona 23
3 Grecja Theo Papaloukas Rosja CSKA Moskwa 27

MVP miesiąca

Miesiąc Gracz Zespół
listopad 2006 Stany Zjednoczone Mike Batiste Grecja Panathinaikos
grudzień 2006 Argentyna Luis Scola Hiszpania Tau Ceramica
styczeń 2007 Grecja Lazaros Papadopoulos Rosja Dynamo Moskwa
luty 2007 Słowenia Matjaž Smodiš Rosja CSKA Moskwa
marzec 2007 Portoryko Daniel Santiago Hiszpania Unicaja
kwiecień 2007 Litwa ramūnas šiškauskas Grecja Panathinaikos

Przypisy

Format Euroliga Konkurencja

Linki zewnętrzne