1992/93 FIBA ​​European League - 1992–93 FIBA European League


Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
1992/93 Ligi Europejskiej FIBA
Liga FIBA European League
Sport Koszykówka
sezonie
Najlepszy strzelec Chorwacja Zdravko Radulović ( Cibona )
Finałowa czwórka
Mistrzów Francja CSP Limoges
  Biegacze-up Włochy Benetton Treviso
Final Four MVP Chorwacja Toni Kukoč ( Benetton Treviso )
Pory FIBA ​​Liga Europejska

1992/93 FIBA European League , również skrócone do 1992-93 FIBA Eurolidze, było 36. sezon w europejskim poziomie top-tier profesjonalnego klubu konkursie na koszykarskich klubów (obecnie Euroliga ). Zawierała 42 rywalizujących drużyn z 33 różnych krajów. Finał konkursu odbył się 15 kwietnia 1993 roku, na Stadion Pokoju i Przyjaźni w Pireusie , Grecji , z CSP Limoges pokonując Benetton Treviso , przez wynikiem 59-55. Posiadacz obronie tytułu, Partizan , nie pozwolono w konkursie z powodu rezolucji Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych 757 , która nałożyła sankcje przeciwko Jugosławii .

System konkurencja

  • 42 zespoły (posiadaczem tytuł kubek, krajowe krajowe Champions League, a zmienną liczbę innych klubów z najważniejszych krajowych ligach krajowych) grał knock-out rund na podstawie siebie i na wyjeździe. Łączny wynik z obu gier postanowił zwycięzcę.
  • Szesnaście pozostałe zespoły po rundzie knock-out wszedł sezonie Faza grupowa, podzielonych na dwie grupy po osiem zespołów, grając round-robin. Ostateczna stojący została oparta na indywidualnych zwycięstw i porażek. W przypadku wiążących między dwa lub więcej zespołów po etapie grupy Następujące kryteria zastosowano do podjęcia decyzji końcowej klasyfikacji: 1) liczba wygrywa jeden do jednego między zespołami gier; 2) średni wyboru między zespołami; 3) Ogólnie kosz średniej w grupie.
  • Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy po sezonie Etap grupowy zakwalifikowanych na ćwierćfinale Playoff (X-par, najlepszy z 3 gry).
  • Cztery zwycięzcy Quarterfinal Playoff zakwalifikowanych do końcowy etap ( Ostatnie cztery ), która była odtwarzana z góry określonym miejscu.

Pierwsza runda

Zespół 1 Agg. Zespół 2 1. rundzie 2. rundy
Partizani Tirana Albania 133-232 Bułgaria CSKA Sofia 75-107 58-125
Dinamo Tbilisi Georgia (country) 180-237 Polska Śląsk Wrocław 85-124 95-113
Universitatea Rumunia 146-188 Czechosłowacja USK Praha 59-85 87-103
ZTE Heraklith Węgry 154-185 Ukraina Budivelnyk 79-86 75-99
Keflavik Islandia 191-256 Niemcy Bayer 04 Leverkusen 100-130 91-126
Pezoporikos Larnaka Cypr 130-211 Grecja PAOK 61-104 69-107
Žalgiris Litwa 169-177 Słowenia stynka Olimpija 80-74 89-103
Kalev Estonia 153-154 Anglia Królowie Guildford 80-75 73-79
Efes Pilsen indyk 174-123 Szwajcaria Benetton Fribourg 91-59 83-64
NMKY Helsinki Finlandia 160-152 Austria Union SPI Basket Flyers 95-63 65-89
CSKA Moskwa Rosja 174-168 Holandia Commodore Den Helder 95-94 79-74
Etzella Luksemburg 130-218 Portugalia Benfica 72-113 58-105
Scania Södertälje Szwecja 169-190 Belgia Maes Pils 86-93 83-97

Druga runda

Zespół 1 Agg. Zespół 2 1. rundzie 2. rundy
CSKA Sofia Bułgaria 151-200 Hiszpania Real Madryt Teka 73-103 78-97
Śląsk Wrocław Polska 154-195 Włochy Scavolini Pesaro 72-91 82-104
USK Praha Czechosłowacja 152-175 Hiszpania Estudiantes Argentaria 84-99 68-76
Budivelnyk Ukraina 165-210 Włochy Knorr Bolonia 80-114 85-96
Bayer 04 Leverkusen Niemcy 245-191 Łotwa ASK Brocēni 126-103 119-88
Crvena zvezda Federalna Republika Jugosławii 0-4 * Grecja PAOK 0-2 0-2
stynka Olimpija Słowenia 166-176 Grecja Olympiacos 85-88 81-88
Królowie Guildford Anglia 129-143 Francja CSP Limoges 72-72 57-71
Efes Pilsen indyk 120-131 Francja Pau-Orthez 65-67 55-64
NMKY Helsinki Finlandia 175-192 Chorwacja Cibona 87-83 88-109
CSKA Moskwa Rosja 173-174 Chorwacja Zadar 95-86 78-88
Benfica Portugalia 156-189 Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 75-89 81-100
Hapoel Tel Aviv Izrael 164-170 Belgia Maes Pils 88-80 76-90
Automatycznie zakwalifikowane do fazy grupowej

* Crvena zvezda został sporządzony na konkurs, ale nie wolno było konkurować ze względu na embargo ONZ na FR Jugosławii. PAOK przeszedł z walkowerem.

** Partizan został sporządzony na konkurs, ale nie wolno było konkurować ze względu na embargo ONZ na FR Jugosławii. FIBA postanowił nie wymieniać Partizan z innym zespołem za sezonie Faza grupowa, więc 15 wykwalifikowanych kluby musiały być nierównomiernie rozłożone w tej rundzie (grupa 8 drużyn, a drugi tylko o 7).

regularny sezon

Jeśli jeden lub więcej klubów na poziomie won-stracił rekord, tiebreakers są stosowane w następującej kolejności:

  1. rekord head-to-head w meczach między klubami wiązanej
  2. Ogólnie różnica punkt w grach pomiędzy związanymi klubów
  3. Ogólnie różnica punkt we wszystkich meczach grupowych (pierwszy tiebreaker jeśli wiązanej kluby nie są w tej samej grupie)
  4. Punkty zdobyte we wszystkich meczach grupowych
  5. Suma ilorazów zdobytych punktów i punktów są w każdym meczu grupowym
Klucz do kolorów
     Zakwalifikowany do Playoff
     Wyłączony

grupa A

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Grecja PAOK 12 8 4 879 839 +40
2. Francja CSP Limoges 12 7 5 816 757 +59
3. Włochy Scavolini Pesaro 12 7 5 887 877 +10
4. Włochy Knorr Bolonia 12 6 6 938 893 +45
5. Hiszpania Joventut Marbella 12 6 6 945 946 -1
6. Chorwacja Cibona 12 5 7 909 976 -67
7. Izrael Maccabi Elite Tel Aviv 12 3 9 934 1020 -86
8. Federalna Republika Jugosławii Partizan ** 0 0 0 0 0 0

Grupa B

Zespół Roz W L PF ROCZNIE diff
1. Hiszpania Real Madryt Teka 14 12 2 1181 1031 +150
2. Włochy Benetton Treviso 14 10 4 1127 1073 +54
3. Grecja Olympiacos 14 8 6 1057 1023 +34
4. Francja Pau-Orthez 14 8 6 1113 1100 +13
5. Niemcy Bayer 04 Leverkusen 14 8 6 1099 1105 -6
6. Chorwacja Zadar 14 5 9 1096 1198 -102
7. Hiszpania Estudiantes Argentaria 14 4 10 1132 1131 +1
8. Belgia Maes Pils 14 1 13 1092 1236 -144

Ćwierćfinały

Rozstawiony drużyny grały w gry 2 i 3 w domu.

Zespół 1 Agg. Zespół 2 1. rundzie 2. rundy 3-ty noga
Pau-Orthez Francja 0-2 Grecja PAOK 86-103 65-81
Olympiacos Grecja 1-2 Francja CSP Limoges 70-67 53-59 58-60
Knorr Bolonia Włochy 0-2 Hiszpania Real Madryt Teka 56-76 58-79
Scavolini Pesaro Włochy 1-2 Włochy Benetton Treviso 94-92 94-101 58-77

Finałowa czwórka

Półfinały

13 kwietnia Peace and Friendship Stadium , Pireus

Zespół 1  Wynik  Zespół 2
Real Madryt Teka Hiszpania 52-62 Francja CSP Limoges
PAOK Grecja 77-79 Włochy Benetton Treviso

3 miejsce gra

15 kwietnia Peace and Friendship Stadium , Pireus

Zespół 1  Wynik  Zespół 2
Real Madryt Teka Hiszpania 70-76 Grecja PAOK

Finał

15 kwietnia Peace and Friendship Stadium , Pireus

Zespół 1  Wynik  Zespół 2
Benetton Treviso Włochy 55-59 Francja CSP Limoges
1992/93 FIBA Europejska Liga
Mistrzów
Francja
CSP Limoges
1-ty Tytuł

Klasyfikacja końcowa

Zespół
Coppa del Campionato di Pallacanestro.png Francja CSP Limoges
Srebrny medal europe.svg Włochy Benetton Treviso
Brązowy medal europe.svg Grecja PAOK
Hiszpania Real Madryt Teka

nagrody

Nagroda Gracz Klub Ref.
Sezonie najlepszym strzelcem Chorwacja Zdravko Radulović Chorwacja Cibona
MVP Final Four Chorwacja Toni Kukoč Włochy Benetton Treviso
Finał Top Gola Stany Zjednoczone Terry Teagle Włochy Benetton Treviso

1993 FIBA ​​European League All-Final Four zespołu

Pozycja Gracz Klub Ref.
point guard Grecja John Korfas Grecja PAOK
strzelanie straży Słowenia Jure Zdovc Francja CSP Limoges
małe przodu Chorwacja Toni Kukoč ( MVP ) Włochy Benetton Treviso
moc do przodu Stany Zjednoczone Cliff Levingston Grecja PAOK
Środek Włochy Stefano Rusconi Włochy Benetton Treviso

Referencje

Linki zewnętrzne