Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – freestyle mężczyzn 120 kg – Wrestling at the 2004 Summer Olympics – Men's freestyle 120 kg
Freestyle mężczyzn 120 kg na Igrzyskach XXVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Hala Olimpijska im. Ano Liosi | ||||||||||||
Data | 27-28 sierpnia | ||||||||||||
Zawodnicy | 20 z 20 narodów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |||
---|---|---|---|
Kwalifikacja | |||
Freestyle | grecko-rzymski | Kobiety | |
55 kg | 55 kg | 48 kg | |
60 kg | 60 kg | 55 kg | |
66 kg | 66 kg | 63 kg | |
74 kg | 74 kg | 72 kg | |
84 kg | 84 kg | ||
96 kg | 96 kg | ||
120 kg | 120 kg | ||
The męskie freestyle 120 kg za Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 jako część programu zapaśniczej odbyły się w Ano Liosia Olympic Hall , 27 sierpnia do 28 sierpnia.
Zawody odbywają się w systemie eliminacyjnym trzech lub czterech zapaśników w każdej grupie, a zwycięzcy kwalifikują się do ćwierćfinałów, półfinałów i finałów w drodze eliminacji bezpośredniej.
Harmonogram
Wszystkie godziny to czas wschodnioeuropejski letni ( UTC+03:00 )
Data | Czas | Wydarzenie |
---|---|---|
27 sierpnia 2004 | 09:30 | Runda 1 |
09:30 | Runda 2 | |
17:30 | Runda 3 | |
17:30 | Kwalifikacja | |
28 sierpnia 2004 | 09:30 | Półfinały |
17:30 | Egzaminy końcowe |
Wyniki
- Legenda
- F — Wygrana przez upadek
- WO — Wygrana walkowerem
Pule eliminacyjne
Basen 1
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artur Tajmazow ( UZB ) | 2 | 2 | 0 | 8 | 20 |
2 | Marek Garmulewicz ( POL ) | 2 | 1 | 1 | 3 | 6 |
3 | Palwinder Singh Cheema ( IND ) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Artur Tajmazow ( UZB ) | 10–0 | Marek Garmulewicz ( POL ) | 4–0 ST |
Palwinder Singh Cheema ( IND ) | 0-10 | Artur Tajmazow ( UZB ) | 0–4 ST |
Marek Garmulewicz ( POL ) | 6–4 | Palwinder Singh Cheema ( IND ) | 3–1 PP |
Basen 2
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kuramagomed Kuramagomedov ( ROS ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 11 |
2 | Alex Modebadze ( GEO ) | 2 | 1 | 1 | 3 | 5 |
3 | Ottó Aubéli ( HUN ) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Ottó Aubéli ( HUN ) | 0–6 | Kuramagomed Kuramagomedov ( ROS ) | 0–3 PO |
Alex Modebadze ( GEO ) | 5–0 | Ottó Aubéli ( HUN ) | 3–0 PO |
Kuramagomed Kuramagomedov ( ROS ) | 5–0 | Alex Modebadze ( GEO ) | 3–0 PO |
Basen 3
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alexis Rodríguez ( CUB ) | 2 | 2 | 0 | 7 | 18 |
2 | Nestoras Batzelas ( GRE ) | 2 | 1 | 1 | 3 | 5 |
3 | Serhii Priadun ( UKR ) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Alexis Rodríguez ( CUB ) | 10–0 | Nestoras Batzelas ( GRE ) | 4–0 ST |
Serhii Priadun ( UKR ) | 0–8 | Alexis Rodríguez ( CUB ) | 0–3 PO |
Nestoras Batzelas ( GRE ) | 5–0 | Serhii Priadun ( UKR ) | 3–0 PO |
Basen 4
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aydın Polatçı ( TUR ) | 2 | 2 | 0 | 7 | 15 |
2 | Sven Thiele ( GER ) | 2 | 1 | 1 | 4 | 5 |
3 | Rzadkiș Chintoan ( ROM ) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Rzadkiș Chintoan ( ROM ) | 0–4 | Sven Thiele ( GER ) | 0–3 PO |
Aydın Polatçı ( TUR ) | 10–0 | Rzadkiș Chintoan ( ROM ) | 4–0 ST |
Sven Thiele ( GER ) | 1–5 | Aydın Polatçı ( TUR ) | 1–3 PP |
Basen 5
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marid Mutalimow ( KAZ ) | 3 | 3 | 0 | 9 | 10 |
2 | Kerry McCoy ( USA ) | 3 | 2 | 1 | 7 | 12 |
3 | Francesco Miano-Petta ( ITA ) | 3 | 1 | 2 | 4 | 0 |
4 | Jurij Mildzihow ( KGZ ) | 3 | 0 | 3 | 2 | 2 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Francesco Miano-Petta ( ITA ) | 0–7 | Kerry McCoy ( USA ) | 0–3 PO |
Marid Mutalimow ( KAZ ) | 3–2 | Jurij Mildzihow ( KGZ ) | 3–1 PP |
Francesco Miano-Petta ( ITA ) | 0–3 | Marid Mutalimow ( KAZ ) | 0–3 PO |
Kerry McCoy ( USA ) | 4–0 | Jurij Mildzihow ( KGZ ) | 3–0 PO |
Francesco Miano-Petta ( ITA ) | WO | Jurij Mildzihow ( KGZ ) | 4–0 PA |
Kerry McCoy ( USA ) | 1-4 | Marid Mutalimow ( KAZ ) | 1–3 PP |
Basen 6
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alireza Rezaei ( IRI ) | 3 | 3 | 0 | 9 | 15 |
2 | Bozhidar Bojadżjew ( BUL ) | 3 | 2 | 1 | 7 | 9 |
3 | Gelegjamtsyn Ösökhbayar ( MGL ) | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 |
4 | Barys Hrynkiewicz ( BLR ) | 3 | 0 | 3 | 1 | 1 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Alireza Rezaei ( IRI ) | 5–0 | Bozhidar Bojadżjew ( BUL ) | 3–0 PO |
Gelegjamtsyn Ösökhbayar ( MGL ) | 6–0 | Barys Hrynkiewicz ( BLR ) | 3–0 PO |
Alireza Rezaei ( IRI ) | 3–0 | Gelegjamtsyn Ösökhbayar ( MGL ) | 3–0 PO |
Bozhidar Bojadżjew ( BUL ) | 5–1 | Barys Hrynkiewicz ( BLR ) | 3–1 PP |
Alireza Rezaei ( IRI ) | 7–0 | Barys Hrynkiewicz ( BLR ) | 3–0 PO |
Bozhidar Bojadżjew ( BUL ) | 4–0 Upadek | Gelegjamtsyn Ösökhbayar ( MGL ) | 4–0 DO |
Runda pucharowa
Kwalifikacja | Półfinały | Mecz o złoty medal | ||||||||||||
Artur Tajmazow ( UZB ) | 7 | |||||||||||||
Kuramagomed Kuramagomedov ( ROS ) | 3 | Artur Tajmazow ( UZB ) | 3 | |||||||||||
Alexis Rodríguez ( CUB ) | 1 | Aydın Polatçı ( TUR ) | 0 | |||||||||||
Aydın Polatçı ( TUR ) | 3 | Artur Tajmazow ( UZB ) | 4 F | |||||||||||
Alireza Rezaei ( IRI ) | 0 | |||||||||||||
Marid Mutalimow ( KAZ ) | 1 | |||||||||||||
Alireza Rezaei ( IRI ) | 4 | |||||||||||||
Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||
Aydın Polatçı ( TUR ) | 3 | |||||||||||||
Marid Mutalimow ( KAZ ) | 1 |
Klasyfikacja 5-6 | |||
Kuramagomed Kuramagomedov ( ROS ) | |||
Alexis Rodríguez ( CUB ) | WO |
Ostateczna pozycja
Ranga | Sportowiec |
---|---|
Artur Tajmazow ( UZB ) | |
Alireza Rezaei ( IRI ) | |
Aydın Polatçı ( TUR ) | |
4 | Marid Mutalimow ( KAZ ) |
5 | Alexis Rodríguez ( CUB ) |
6 | Kuramagomed Kuramagomedov ( ROS ) |
7 | Kerry McCoy ( USA ) |
8 | Bozhidar Bojadżjew ( BUL ) |
9 | Sven Thiele ( GER ) |
10 | Francesco Miano-Petta ( ITA ) |
11 | Marek Garmulewicz ( POL ) |
12 | Gelegjamtsyn Ösökhbayar ( MGL ) |
13 | Nestoras Batzelas ( GRE ) |
14 | Alex Modebadze ( GEO ) |
15 | Palwinder Singh Cheema ( IND ) |
16 | Jurij Mildzihow ( KGZ ) |
17 | Barys Hrynkiewicz ( BLR ) |
18 | Ottó Aubéli ( HUN ) |
19 | Rzadkiș Chintoan ( ROM ) |
20 | Serhii Priadun ( UKR ) |