Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – mężczyźni grecko-rzymscy 55 kg – Wrestling at the 2004 Summer Olympics – Men's Greco-Roman 55 kg
Grecko-rzymski, mężczyźni 55 kg na Igrzyskach XXVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Hala Olimpijska im. Ano Liosi | ||||||||||||
Data | 24–25 sierpnia | ||||||||||||
Zawodnicy | 22 z 22 narodów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |||
---|---|---|---|
Kwalifikacja | |||
Freestyle | grecko-rzymski | Kobiety | |
55 kg | 55 kg | 48 kg | |
60 kg | 60 kg | 55 kg | |
66 kg | 66 kg | 63 kg | |
74 kg | 74 kg | 72 kg | |
84 kg | 84 kg | ||
96 kg | 96 kg | ||
120 kg | 120 kg | ||
The męskie Greco-Roman 55 kg za Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 jako część programu zapaśniczej odbyły się w Ano Liosia Olympic Hall , 24 sierpnia do sierpnia 25. konkursie organizowanym z systemem eliminacji trzech lub czterech zapaśników w każdej puli, z zwycięzcy awansują do ćwierćfinałów, półfinałów i finałów w drodze bezpośredniej eliminacji.
Harmonogram
Wszystkie godziny to czas wschodnioeuropejski letni ( UTC+03:00 )
Data | Czas | Wydarzenie |
---|---|---|
24 sierpnia 2004 | 09:30 | Runda 1 |
09:30 | Runda 2 | |
17:30 | Runda 3 | |
17:30 | Kwalifikacja | |
25 sierpnia 2004 | 09:30 | Półfinały |
17:30 | Egzaminy końcowe |
Wyniki
Pule eliminacyjne
Basen 1
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | István Majoros ( WĘGRY ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 10 |
2 | Masatoshi Toyota ( Japonia ) | 2 | 1 | 1 | 5 | 14 |
3 | Jansel Ramírez ( DOM ) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Masatoshi Toyota ( Japonia ) | 3–5 | István Majoros ( WĘGRY ) | 1–3 PP |
Jansel Ramírez ( DOM ) | 0-11 | Masatoshi Toyota ( Japonia ) | 0–4 ST |
István Majoros ( WĘGRY ) | 5–0 | Jansel Ramírez ( DOM ) | 3–0 PO |
Basen 2
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lázaro Rivas ( CUB ) | 2 | 2 | 0 | 7 | 17 |
2 | Hassan Rangraz ( IRI ) | 2 | 1 | 1 | 5 | 14 |
3 | Samir Benchenaf ( ALG ) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Lázaro Rivas ( CUB ) | 11–0 | Samir Benchenaf ( ALG ) | 4–0 ST |
Hassan Rangraz ( IRI ) | 4–6 | Lázaro Rivas ( CUB ) | 1–3 PP |
Samir Benchenaf ( ALG ) | 0-10 | Hassan Rangraz ( IRI ) | 0–4 ST |
Basen 3
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irakli Chochua ( GEO ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 7 |
2 | Ercan Yıldız ( TUR ) | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 |
3 | Svajūnas Adomaitis ( LTU ) | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Irakli Chochua ( GEO ) | 4–1 | Ercan Yıldız ( TUR ) | 3–1 PP |
Svajūnas Adomaitis ( LTU ) | 1-3 | Irakli Chochua ( GEO ) | 1–3 PP |
Ercan Yıldız ( TUR ) | 3–1 | Svajūnas Adomaitis ( LTU ) | 3–1 PP |
Basen 4
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ołeksij Wakulenko ( UKR ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 7 |
2 | Dennis Hall ( USA ) | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 |
3 | Petr Švehla ( CZE ) | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Petr Švehla ( CZE ) | 2-3 | Dennis Hall ( USA ) | 1–3 PP |
Ołeksij Wakulenko ( UKR ) | 4–0 | Petr Švehla ( CZE ) | 3–0 PO |
Dennis Hall ( USA ) | 0–3 | Ołeksij Wakulenko ( UKR ) | 0–3 PO |
Basen 5
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Im Dae-won ( KOR ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 10 |
2 | Marian Sandu ( ROM ) | 2 | 1 | 1 | 4 | 9 |
3 | Nurbakyt Tengizbayev ( KAZ ) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Im Dae-won ( KOR ) | 4–4 | Nurbakyt Tengizbayev ( KAZ ) | 3–1 PP |
Marian Sandu ( ROM ) | 3–6 | Im Dae-won ( KOR ) | 1–3 PP |
Nurbakyt Tengizbayev ( KAZ ) | 0–6 | Marian Sandu ( ROM ) | 0–3 PO |
Basen 6
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Geidar Mamedalijew ( ROS ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 6 |
2 | Dariusz Jabłoński ( POL ) | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 |
3 | Mukesh Khatri ( IND ) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Geidar Mamedalijew ( ROS ) | 3–0 | Mukesh Khatri ( IND ) | 3–0 PO |
Dariusz Jabłoński ( POL ) | 0–3 | Geidar Mamedalijew ( ROS ) | 0–3 PO |
Mukesh Khatri ( IND ) | 0–3 | Dariusz Jabłoński ( POL ) | 0–3 PO |
Basen 7
Pozycja | Sportowiec | Pld | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artiom Kiouregkian ( GRE ) | 3 | 3 | 0 | 10 | 17 |
2 | Håkan Nyblom ( DEN ) | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 |
3 | Sheng Jiang ( CHN ) | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 |
4 | Uran Kaliłow ( KGZ ) | 3 | 0 | 3 | 1 | 3 |
Źródło: Oficjalna strona internetowa
Wynik | CP | ||
---|---|---|---|
Håkan Nyblom ( DEN ) | 0–3 | Artiom Kiouregkian ( GRE ) | 0–3 PO |
Sheng Jiang ( CHN ) | 3–3 | Uran Kaliłow ( KGZ ) | 3–1 PP |
Håkan Nyblom ( DEN ) | 2–1 | Sheng Jiang ( CHN ) | 3–1 PP |
Artiom Kiouregkian ( GRE ) | 6–0 jesień | Uran Kaliłow ( KGZ ) | 4–0 DO |
Håkan Nyblom ( DEN ) | 3–0 | Uran Kaliłow ( KGZ ) | 3–0 PO |
Artiom Kiouregkian ( GRE ) | 8–0 | Sheng Jiang ( CHN ) | 3–0 PO |
Runda pucharowa
Kwalifikacja | Półfinały | Mecz o złoty medal | ||||||||||||
István Majoros ( WĘGRY ) | 6 | |||||||||||||
Lázaro Rivas ( CUB ) | 1 | István Majoros ( WĘGRY ) | 3 | |||||||||||
Irakli Chochua ( GEO ) | 12 | Ołeksij Wakulenko ( UKR ) | 1 | |||||||||||
Ołeksij Wakulenko ( UKR ) | 14 | István Majoros ( WĘGRY ) | 3 | |||||||||||
Im Dae-won ( KOR ) | 0 | Geidar Mamedalijew ( ROS ) | 1 | |||||||||||
Geidar Mamedalijew ( ROS ) | 3 | Geidar Mamedalijew ( ROS ) | 7 | |||||||||||
Artiom Kiouregkian ( GRE ) | 2 | |||||||||||||
Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||
Ołeksij Wakulenko ( UKR ) | 1 | |||||||||||||
Artiom Kiouregkian ( GRE ) | 6 |
Klasyfikacja 5-6 | |||
Lázaro Rivas ( CUB ) | 11 | ||
Irakli Chochua ( GEO ) | 0 |
Ostateczna pozycja
Ranga | Sportowiec |
---|---|
István Majoros ( WĘGRY ) | |
Geidar Mamedalijew ( ROS ) | |
Artiom Kiouregkian ( GRE ) | |
4 | Ołeksij Wakulenko ( UKR ) |
5 | Lázaro Rivas ( CUB ) |
6 | Irakli Chochua ( GEO ) |
7 | Im Dae-won ( KOR ) |
8 | Håkan Nyblom ( DEN ) |
9 | Hassan Rangraz ( IRI ) |
10 | Masatoshi Toyota ( Japonia ) |
11 | Marian Sandu ( ROM ) |
12 | Ercan Yıldız ( TUR ) |
13 | Sheng Jiang ( CHN ) |
14 | Dennis Hall ( USA ) |
15 | Dariusz Jabłoński ( POL ) |
16 | Svajūnas Adomaitis ( LTU ) |
17 | Nurbakyt Tengizbayev ( KAZ ) |
18 | Uran Kaliłow ( KGZ ) |
19 | Petr Švehla ( CZE ) |
20 | Samir Benchenaf ( ALG ) |
21 | Mukesh Khatri ( IND ) |
22 | Jansel Ramírez ( DOM ) |