Winnipeg Route 85 - Winnipeg Route 85
Winnipeg Route 85 | ||||
---|---|---|---|---|
Aleja Portage | ||||
Informacje o trasie | ||||
Utrzymywane przez miasto Winnipeg | ||||
Długość | 14,0 km (8,7 mil) | |||
Istniejące | 1966-obecnie | |||
Znany z | Połączenie Portage i Main and | |||
Drogi składowe |
PTH 1 ( Autostrada Trans-Canada ) Autostrada Yellowhead |
|||
Główne skrzyżowania | ||||
Wschodni kraniec | Trasa 52 (Główna ulica) / Trasa 57 | |||
West End |
PTH 100 (TCH) południe / PTH 101 północ (obwód Hwy) / PTH 1 (TCH) zachód |
|||
System autostrad | ||||
Prowincjonalne autostrady w Manitobie
|
Trasa 85 , znana również jako Portage Avenue , jest główną arterią w mieście Winnipeg w Manitobie w Kanadzie. Jest to jedna z najstarszych i najważniejszych dróg w mieście, będąca częścią autostrad Trans-Canada i Yellowhead .
Opis trasy
Trasa 85 zaczyna się w sercu śródmieścia Winnipeg , na rogu Portage i Main ( trasa 52 ), i biegnie na południowy zachód przez śródmieście do Broadwayu . Od Broadwayu do West Perimeter Highway (PTH 100/101) biegnie równolegle z Trans-Canada Highway (PTH 1) . Trasa 85 kończy się na węźle Perimeter Highway, jednak Portage Avenue i PTH 1 kontynuują do oficjalnej granicy miasta i do Headingley . Portage Avenue to także pierwszy odcinek Yellowhead Highway z Winnipeg do Edmonton , który odgałęzia się od PTH 1 na PTH 16 w pobliżu Portage la Prairie .
Route 85 jest sześciopasmową drogą na całej długości i przebiega przez główne miejsca docelowe, takie jak Winnipeg Square , Bell MTS Place , Portage Place , Polo Park Shopping Centre i University of Winnipeg . Jest to również główne połączenie ( trasą 90 ) między centrum miasta a lotniskiem .
Portage Avenue East, która rozciąga się około 200 metrów na południowy wschód od skrzyżowania Portage i Main do Westbrook Street w pobliżu Shaw Park , nie jest częścią Route 85 ani Yellowhead Highway.
Historia
Geneza szlaku wynika z wykorzystania go jako fragmentu starego szlaku wozów wołowych rzeki Red River .
Wozy (czerwona rzeka) zostawiały głębokie koleiny w miękkiej darni prerii, tak głębokie, że wozy miały tendencję do rozkładania się, a prawe koło jednego wózka jechało w ślad za lewym kołem wozu z przodu; w ten sposób szlaki preriowe mogą mieć szerokość nawet dwudziestu wozów, co pomaga wyjaśnić wiele szerokich ulic w Winnipeg. Portage Avenue jest najszerszą arterią w Kanadzie i była znana jako Queen Street w okresie od 1891 do 1893 jako część nieudanego planu wprowadzenia systemu numeracji na ulicach Winnipeg. W rzeczywistości jest to część starego szlaku, który prowadził na zachód do Portage la Prairie, a następnie do Edmonton .
Główne skrzyżowania
Główne skrzyżowania trasy 85 zaczynające się od Westbrook Street i kierujące się na zachód do Perimeter Highway.
Lokalizacja | km | mi | Cele podróży | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|
Śródmieście | -0,2 | -0,12 | Westbrook Street ( trasa 57 wschód) – Shaw Park , The Forks | Wschodni koniec Portage Avenue | |
0.0 | 0.0 | Główna ulica ( trasa 52 ) |
Zobacz Portage i Main Route 85 / wschodnia końcówka Yellowhead Highway ; wschodni koniec współbieżności Route 57 |
||
0,1 | 0,062 | Notre Dame Avenue ( trasa 57 na zachód) / Fort Street | Zachodni koniec trasy 57 współbieżności w kierunku zachodnim; w jedną stronę w kierunku północnym (w kierunku zachodnim) |
||
0,2 | 0,12 | Ulica Garry'ego | W jedną stronę w kierunku południowym | ||
0,3 | 0,19 | Smith Street ( trasa 42 północ) – Burton Cummings Theater | W jedną stronę w kierunku północnym | ||
0,4 | 0,25 | Donald Street ( Trasa 42 południe) – Canada Life Centre , Cityplace | W jedną stronę w kierunku południowym | ||
0,5 | 0,31 | Ulica Hargave | W jedną stronę w kierunku północnym | ||
0,6 | 0,37 | Carlton Street ( Trasa 57 południe) – Centrum Kongresowe , True North Square | Zachodni koniec trasy 57 współbieżności w kierunku wschodnim; w jedną stronę w kierunku południowym (w kierunku wschodnim) |
||
0,7 | 0,43 | Edmonton Street | W jedną stronę, w kierunku północnym (brak dostępu, skrzyżowanie w kształcie litery T) | ||
0,8 | 0,50 | Ulica Kennedy'ego | W jedną stronę w kierunku południowym | ||
0,9 | 0,56 | Vaughan Street – Portage Place | W jedną stronę w kierunku północnym | ||
1,0 | 0,62 | Colony Street / Memorial Boulevard ( Trasa 62 ) – Manitoba Legislative Building , Winnipeg Art Gallery | |||
West End | 1.2 | 0,75 | Balmoral Street – Uniwersytet Winnipeg | ||
1,75 | 1,09 | Sherbrook Street ( trasa 70 na południe) | W jedną stronę w kierunku południowym | ||
1,8 | 1,1 | Maryland Street ( trasa 70 na północ) | W jedną stronę w kierunku północnym | ||
2,0 | 1.2 | Broadway ( PTH 1 (TCH) wschód) | Wschodni koniec współbieżności PTH 1; brak skrętu w lewo (w kierunku zachodnim) | ||
2,3 | 1,4 | Arlington Street – Vimy Ridge Memorial Park | |||
3,0 | 1,9 | Dominion Street – siedziba RCMP Division „D” | |||
3,5 | 2.2 | Wall Street | W jedną stronę w kierunku północnym | ||
3,7 | 2,3 | Ulica Erin | W jedną stronę w kierunku południowym | ||
4.0 | 2,5 | Droga Waleczności | |||
4,5 | 2,8 | Ulica Cesarzowej – Polo Park | Klasa oddzielona | ||
4,9 | 3,0 | Ulica św. Jakuba – Polo Park | Zakaz skrętu w lewo (w obu kierunkach) | ||
Św. Jakuba-Assiniboia | 5.0 | 3.1 | Trasa 90 (Century Street) – Lotnisko | Wymieniać | |
9,3 | 5,8 | Moray Street ( trasa 96 na południe) | |||
10,7 | 6,6 | Jesiotr Droga – Szpital Grace | |||
11,6 | 7,2 | Westwood Drive | |||
13,3 | 8,3 | Bulwar Buchanan | |||
13.7- 14.2 |
8.5- 8.8 |
Autostrada obwodowa (PTH 100 wschód / PTH 101 północ) – Kenora PTH 1 (TCH) zachód (Portage Avenue) – Portage la Prairie , Brandon |
Wymieniać; podpisane jako zjazdy 318A (wschód) i 318B (północ); Trasa 85 zachodni koniec |
||
1000 mil = 1,609 km; 1000 km = 0,621 mil
|
Zobacz też
Bibliografia
Mapa trasy :
plik KML ( edytuj • pomoc )
|