Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – Uruguay at the 2004 Summer Olympics
Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | URU |
NOC | Urugwajski Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej |
www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 15 w 6 sportach |
Nosiciel flagi | Serrana Fernández |
Medale |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Urugwaj brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to osiemnasty występ narodu na igrzyskach olimpijskich, z wyjątkiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 1980 w Moskwie, ze względu na pełne poparcie dla bojkotu Stanów Zjednoczonych .
Urugwajski Komitet Olimpijski ( hiszp . Comité Olímpico Uruguayo , COU ) wysłał na Igrzyska 15 sportowców, 13 mężczyzn i 2 kobiety, aby rywalizowali w 6 różnych dyscyplinach sportowych. Czterech sportowców z drużyny urugwajskiej rywalizowało wcześniej w Sydney, w tym kolarz torowy Milton Wynants , który zdobył brąz w wyścigu na punkty mężczyzn, oraz pływaczka grzbietowa Serrana Fernández , która później nosiła flagę narodową podczas ceremonii otwarcia.
Po niesamowitym finiszu Wynants w męskiej kolarstwie torowym z Sydney cztery lata wcześniej, Urugwajowi nie udało się jednak zdobyć ani jednego medalu olimpijskiego w Atenach.
lekkoatletyka
Zawodnicy Urugwaju osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji na poziomie „A” i 1 na poziomie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Andrés Silva | 400 m² | 46,48 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Heber Viera | 200 m² | 20,94 | 5 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Elena Guerra | 1500 m² | 4:35.31 | 14 | Nie awansował |
Kajakarstwo
Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Darwin Correa | C-1, mężczyźni 500 m | 2:02.014 | 7 q | 1:58.727 | 7 | Nie awansował | |
C-1, mężczyźni 1000 m | 4:27,115 | 6 q | 4:22,096 | 7 | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: Q = Zakwalifikuj się do finału; q = Zakwalifikuj się do półfinału
Kolarstwo
Ścieżka
- omnia
Sportowiec | Wydarzenie | Zwrotnica | Okrążenia | Ranga |
---|---|---|---|---|
Milton Wynants | Wyścig punktowy mężczyzn | 46 | 0 | 9 |
Tomás Margalef Milton Wynants |
Madison męska | 3 | -1 | 10 |
Wioślarstwo
Urugwajscy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Leandro Salvagno Rattaro | Pojedyncze czaszki | 7:43,91 | 5 R | 7:02.68 | 3 SD/E | 7:24.41 | 2 FD | 7:01,33 | 20 |
Rodolfo Collazo Joe Reboledo |
Lekkie podwójne czaszki | 6:29.20 | 5 R | 6:30.23 | 3 SC/D | 6:29,39 | 3 FC | 7:03,72 | 18 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (nie medalowy); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Urugwajscy marynarze zakwalifikowali jedną łódź na każde z poniższych zawodów.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Anioł Segura | Mistral | 30 |
|
31 | 31 | 29 | 28 | 31 | 25 | 31 | 29 | 29 | 294 | 32 |
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Alejandro Foglia | Laser | 26 | 31 | 17 | 33 | 23 | 23 |
|
29 | 32 | 34 | 29 | 277 | 34 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Pływanie
Urugwajscy pływacy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Martín Kutscher | 200 m stylem dowolnym | 1:53,91 | 45 | Nie awansował | |||
400 m stylem dowolnym | 4:03.21 | 39 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Paul Kutscher | 100 m stylem dowolnym | 51,45 | 41 | Nie awansował | |||
José Mafio | 50 m stylem dowolnym | 23,58 | 50 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Serrana Fernández | 100 m stylem grzbietowym | 1:05,51 | 35 | Nie awansował |
Zobacz też
- Urugwaj na Igrzyskach Panamerykańskich w 2003 roku
- Urugwaj na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004
Bibliografia
Linki zewnętrzne
- Oficjalne sprawozdanie z XXVIII Olimpiady
- Urugwajski Komitet Olimpijski (w języku hiszpańskim)