Reprezentacja Niemiec na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 - United Team of Germany at the 1964 Summer Olympics
Zjednoczona Reprezentacja Niemiec na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 | |
---|---|
Kod MKOl | EUA |
NOC | Zjednoczona Drużyna Niemiec |
w Tokio | |
Zawodnicy | 337 (275 mężczyzn i 62 kobiety) w 19 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Ingrid Engel-Krämer |
Medale w rankingu 4 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Niemcy (1896-1936, 1992-) NRD (1968-1988) RFN (1968-1988) |
Sportowców z NRD (Niemieckiej Republiki Demokratycznej; NRD) i RFN (Republika Federalna Niemiec, RFN) startował razem jako wspólna reprezentacja niemiec po raz ostatni na tych Igrzyskach Olimpijskich 1964 w Tokio , Japonia . 337 zawodników, 275 mężczyzn i 62 kobiety, wzięło udział w 159 imprezach w 19 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Narodowość w nawiasie.
Złoto
- Karin Balzer ( NRD ) — Lekkoatletyka, bieg na 80 m przez płotki kobiet
- Willi Holdorf ( Niemcy Zachodnie ) — Lekkoatletyka, Decathlon mężczyzn
- Jürgen Eschert ( NRD ) — kajakarstwo, mężczyźni C1 na 1000 m kajaki jedynki
- Roswitha Esser , Annemarie Zimmermann (obie z RFN ) — kajakarstwo, kobiety K2 500m pary kajaków
- Lothar Claesges , Karl-Heinz Henrichs , Karl Link , Ernst Streng (wszyscy z RFN ) — kolarstwo, drużynowy bieg na dochodzenie mężczyzn
- Ingrid Engel-Krämer ( NRD ) — nurkowanie, trampolina 3m kobiet
- Harry Boldt , Reiner Klimke , Josef Neckermann (wszyscy z RFN ) — Jeździectwo, Drużyna Ujeżdżenia
- Hermann Schridde , Kurt Jarasinski , Hans Günter Winkler (wszyscy z RFN ) — Jeździectwo, Jumping Team
- Peter Neusel , Bernhard Britting , Joachim Werner , Egbert Hirschfelder , Jürgen Oelke (wszyscy z RFN ) — wioślarstwo, mężczyźni ze sternika czwórki
- Wilhelm Kuhweide ( Niemcy Zachodnie ) — Żeglarstwo, Finn
Srebro
- Harald Norpoth ( Niemcy Zachodnie ) — Lekkoatletyka, 5000 metrów mężczyzn
- Dieter Lindner ( NRD ) — Lekkoatletyka, 20 km marszu mężczyzn
- Wolfgang Reinhardt ( Niemcy Zachodnie ) — lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn
- Renate Culmberger ( NRD ) — Lekkoatletyka, pchnięcie kulą kobiet
- Ingrid Lotz ( NRD ) — lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet
- Emil Schulz ( Niemcy Zachodnie ) — boks, waga średnia mężczyzn
- Hans Huber ( Niemcy Zachodnie ) — boks, męska waga ciężka
- Günter Perleberg , Bernhard Schulze , Friedhelm Wentzke , Holger Zander (wszyscy z RFN ) — Kajakarstwo, K4 1000m Czwórki Kajakowe
- Ingrid Engel-Krämer ( NRD ) — nurkowanie, platforma 10 m kobiet
- Harry Boldt ( Niemcy Zachodnie ) — Jeździectwo, Ujeżdżenie Indywidualne
- Hermann Schridde ( Niemcy Zachodnie ) — Jeździectwo, Skoki Indywidualne
- Helga Mees ( Niemcy Zachodnie ) — Szermierka, folia indywidualna
- Birgit Radochla ( NRD ) — gimnastyka, gimnastyka kobiet
- Wolfgang Hofmann ( Niemcy Zachodnie ) — Judo, mężczyźni 80 kg
- Achim Hill ( NRD ) — wioślarstwo, pojedynki mężczyzn
- Klaus Aeffke , Klaus Bittner , Karl-Heinrich von Groddeck , Hans-Jürgen Wallbrecht , Klaus Behrens , Jürgen Schröder , Jürgen Plagemann , Horst Meyer , Thomas Ahrens (wszyscy z RFN ) — wioślarstwo, ósemka mężczyzn
- Peter Ahrendt , Wilfried Lorenz , Ulrich Mense (wszyscy z NRD ) — Żeglarstwo, Smok
- Frank Wiegand ( NRD ) — pływanie, 400 m stylem dowolnym mężczyzn
- Horst Löffler ( Niemcy Zachodnie ), Frank Wiegand ( Niemcy Wschodnie ), Uwe Jacobsen ( Niemcy Zachodnie ), Hans-Joachim Klein ( Niemcy Zachodnie ) — pływanie, sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn
- Horst-Günter Gregor ( Niemcy Wschodnie ), Gerhard Hetz ( Niemcy Zachodnie ), Frank Wiegand ( Niemcy Wschodnie ), Hans-Joachim Klein ( Niemcy Zachodnie ) — pływanie, sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
- Ernst-Joachim Küppers ( Niemcy Zachodnie ), Egon Henninger ( Niemcy Wschodnie ), Horst-Günter Gregor ( Niemcy Zachodnie ), Hans-Joachim Klein ( Niemcy Zachodnie ) — pływanie, sztafeta 4×100 m mężczyzn
- Klaus Rost ( Niemcy Zachodnie ) — zapasy, mężczyźni freestyle w wadze lekkiej
Brązowy
- Klaus Lehnertz ( Niemcy Zachodnie ) — Lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn
- Uwe Beyer ( Niemcy Zachodnie ) — lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn
- Hans-Joachim Walde ( Niemcy Zachodnie ) — Lekkoatletyka, Decathlon mężczyzn
- Heinz Schulz ( NRD ) — boks, waga piórkowa mężczyzn
- Heinz Büker , Holger Zander (obaj z RFN ) — kajakarstwo, pary kajaków K2 1000m
- Willi Fuggerer , Klaus Kobusch (obaj z RFN ) — kolarstwo, męski tandem
- Fritz Ligges ( Niemcy Zachodnie ) — Jeździectwo, trzydniowa konkurencja indywidualna
- Fritz Ligges ( Niemcy Zachodnie ), Horst Karsten ( Niemcy Zachodnie ), Gerhard Schulz ( Niemcy Wschodnie ) — Jeździectwo, drużyna trzydniowej imprezy
- Heidi Schmid , Helga Mees , Rosemarie Scherberger , Gudrun Theuerkauff (wszyscy z RFN ) — Szermierka, kobieca drużyna Foil
- Gerd Backhaus , Wolfgang Barthels , Bernd Bauchspieß , Gerhard Körner , Otto Fräßdorf , Henning Frenzel , Dieter Engelhardt , Herbert Pankau , Manfred Geisler , Jürgen Heinsch , Klaus Lisiewicz , Jürgen Nöldner , Piotr Skała , Klaus-Dieter Seehaus , Hermann Stöcker , Werner Unger , Klaus Urbańczyk , Eberhard Vogel , Manfred Walter , Horst Weigang (wszyscy z NRD ) — piłka nożna, rozgrywka drużynowa mężczyzn
- Siegfried Fülle ( Niemcy Wschodnie ), Philipp Fürst ( Niemcy Zachodnie ), Erwin Koppe ( Niemcy Wschodnie ), Klaus Köste ( Niemcy Wschodnie ), Günter Lyhs ( Niemcy Zachodnie ), Peter Weber ( Niemcy Wschodnie ) — gimnastyka, męska drużyna dookoła
- Klaus Glahn ( Niemcy Zachodnie ) — Judo, kategoria open mężczyzn
- Michael Schwan , Wolfgang Hottenrott (obaj z RFN ) — wioślarstwo, pary mężczyzn bez sternika
- Hans-Joachim Klein ( Niemcy Zachodnie ) — pływanie, 100 m stylem dowolnym mężczyzn
- Gerhard Hetz ( Niemcy Zachodnie ) — pływanie, 400 m stylem zmiennym mężczyzn
- Lothar Metz ( NRD ) — zapasy, męska grecko-rzymska waga średnia
- Heinz Kiehl ( Niemcy Zachodnie ) — zapasy, grecko-rzymska waga półciężka mężczyzn
- Wilfried Dietrich ( Niemcy Zachodnie ) — zapasy, męska grecko-rzymska waga ciężka
lekkoatletyka
Boks
Kajakarstwo
Jazda rowerem
Trzynastu rowerzystów reprezentowało Niemcy w 1964 roku.
Nurkowanie
Konny
Ogrodzenie
19 szermierzy, 15 mężczyzn i 4 kobiety reprezentowało Niemcy w 1964 roku.
Hokej na trawie
Dwunastu męskich hokeistów na trawie rywalizowało w 1964 roku, kiedy niemiecka drużyna zajęła 5. miejsce.
- Rainer Stephan
- Axel Thieme
- Klaus Vetter
- Horst Brennecke
- Klaus Bahner
- Horst Dahmlos
- Lothar Lippert
- Rolf Westfal
- Karlheinz Freiberger
- Dieter Ehrlich
- Adolf Krause
- Reiner Hanschke
Piłka nożna
Gimnastyka
Dżudo
Pięciobój nowoczesny
Trzech pięcioboistów płci męskiej reprezentowało Niemcy w 1964 roku.
- Indywidualny
- Zespół
- Wolfgang Godicke
- Uwe Adler
- Elmar Frędzle
Wioślarstwo
Zjednoczona Drużyna Niemiec miała 26 męskich wioślarzy, którzy brali udział we wszystkich siedmiu zawodach wioślarskich w 1960 roku.
- Dwójki pojedyncze mężczyzn – II miejsce ( srebrny medal)
- Dwójki podwójne mężczyzn – 5 miejsce
- Para sterników mężczyzn – III miejsce ( brązowy medal)
- Czwórka sternika mężczyzn – I miejsce ( złoty medal)
- Ósemka mężczyzn – II miejsce ( srebrny medal)
- Klaus Aeffke
- Klaus Bittner
- Karl-Heinrich von Groddeck
- Hans-Jürgen Wallbrecht
- Klaus Behrens
- Jürgen Schröder
- Jürgen Plagemann
- Horst Meyer
- Thomas Ahrens
Żeglarstwo
Strzelanie
Dziesięciu strzelców reprezentowało Niemcy w 1964 roku.