Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - United States at the 2004 Summer Olympics
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | USA |
NOC | Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych |
w Atenach | |
Zawodnicy | 533 (279 mężczyzn i 254 kobiet) w 31 dyscyplinach sportowych |
nosiciele flag |
Dawn Staley (otwarcie) Mia Hamm (zamknięcie) |
Medale w rankingu 1st |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Stany Zjednoczone rywalizowały na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja . 533 zawodników, 279 mężczyzn i 254 kobiet, wzięło udział w 254 zawodach w 31 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
* - wskazuje zawodnika, który brał udział w eliminacjach, ale nie w finale
Łucznictwo
Trzech amerykańskich łuczników zakwalifikowało się do łucznictwa indywidualnego kobiet i mężczyzn oraz po jednym miejscu dla drużyn męskich i żeńskich.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Butch Johnson | Indywidualny | 660 | 16 |
van der Hoff ( NED ) L 135–145 |
Nie awansował | |||||
John Magera | 637 | 47 |
Wang CP ( TPE ) L 144–159 |
Nie awansował | ||||||
Vic Wunderle | 639 | 43 |
Sawaiyan ( IND ) W 145–128 |
Liu MH ( TPE ) W 164–160 |
Xue Hf ( CHN ) W 165–164 |
Galiazzo ( WŁOCH ) L 108–109 |
Nie awansował | |||
Butch Johnson John Magera Vic Wunderle |
Zespół | 1936 | 11 | Nie dotyczy |
Szwecja ( Szwecja ) W 246–242 |
Włochy (ITA) W 243-240 |
Chińskie Tajpej (TPE) L 243–244 |
Ukraina (UKR) L 235–237 |
4 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Stephanie Arnold | Indywidualny | 623 | 36 |
Jennison ( AUS ) L 121–132 |
Nie awansował | |||||
Janet Dykman | 619 | 44 |
Williamson, ( GB ) L 121-147 |
Nie awansował | ||||||
Jennifer Nichols | 638 | 19 |
Puspitasari ( INA ) W 160–141 |
Bereżna ( UKR ) W 163-160 |
Yun MJ ( KOR ) L 162–168 |
Nie awansował | ||||
Stephanie Arnold Janet Dykman Jennifer Nichols |
Zespół | 1880 | 9 | Nie dotyczy |
Grecja (GRE) L 227–230 |
Nie awansował |
Lekkoatletyka (lekkoatletyka)
Zawodnicy amerykańscy osiągnęli do tej pory standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”). Zespół został wybrany na podstawie wyników prób olimpijskich w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku .
Adam Nelson pierwotnie zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą mężczyzn. 5 grudnia 2012 r. Międzynarodowy Komitet Olimpijski i IAAF odebrały złoty medal ukraińskiemu kulomiotowi Jurijowi Bilonohowi po tym, jak ponowne testy jego próbek wykazały pozytywny wynik. Po ogłoszeniu dyskwalifikacji Bilonoh medal Nelsona został podniesiony do złotego.
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Shawn Crawford | 100 m² | 10.02 | 1 Q | 9.89 | 1 Q | 10.07 | 1 Q | 9.89 | 4 |
Justin Gatlin | 10.07 | 1 Q | 9.96 | 1 Q | 10.09 | 2 Q | 9.85 | ||
Maurice Greene | 10.18 | 1 Q | 9.93 | 1 Q | 9.97 | =2 Q | 9.87 | ||
Shawn Crawford | 200 m² | 20,55 | 1 Q | 19.95 | 1 Q | 20.05 | 1 Q | 19.79 | |
Justin Gatlin | 20,51 | 2 Q | 20.03 | 1 Q | 20,35 | 1 Q | 20.03 | ||
Bernarda Williamsa | 20.29 | 1 Q | 20,40 | 1 Q | 20.18 | 2 Q | 20.01 | ||
Derrick Brew | 400 m² | 45,41 | 1 Q | Nie dotyczy | 45.05 | 1 Q | 44,42 | ||
Otis Harris | 45.11 | 2 Q | 44,99 | 2 Q | 44,16 | ||||
Jeremy Wariner | 45,56 | 1 Q | 44,87 | 1 Q | 44,00 | ||||
Jonathan Johnson | 800 m² | 1:45.31 | 2 Q | Nie dotyczy | 1:50,10 | 8 | Nie awansował | ||
Derrick Peterson | 1:47.60 | 4 | Nie awansował | ||||||
Khadevis Robinson | 1:46.14 | 3 | Nie awansował | ||||||
Charlie Gruber | 1500 m² | 3:41,73 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Grant Robison | 3:41,73 | 9 q * | 3:41,73 | 12 | Nie awansował | ||||
Alan Webb | 3:41,25 | 9 | Nie awansował | ||||||
Tim Broe | 5000 m² | 13:20.29 | 6 q | Nie dotyczy | 13:33.06 | 11 | |||
Jonathon Riley | 13:38,79 | 14 | Nie awansował | ||||||
Abdi Abdirahman | 10 000 m² | Nie dotyczy | 28:26,26 | 15 | |||||
Dan Browne | 28:14.53 | 12 | |||||||
Datan Ritzenhein | DNF | ||||||||
Allen Johnson | 110 m przez płotki | 13.45 | =2 Q | DNF | Nie awansował | ||||
Duane Ross | 13.39 | 2 Q | 13.50 | 4 q | 13.30 | 4 | Nie awansował | ||
Terrence Trammell | 13.51 | 5 q | 13.34 | 3 Q | 13.17 | 2 Q | 13.18 | ||
Bennie Brazel | 400 m przez płotki | 48,57 | 2 Q | Nie dotyczy | 48.19 | 2 Q | 49,51 | 8 | |
James Carter | 48,64 | 1 Q | 48.18 | 1 Q | 48,58 | 4 | |||
Angelo Taylor | 48,79 | 1 Q | 48,72 | 4 | Nie awansował | ||||
Antoniego Famigliettiego | 3000 m z przeszkodami | 8:31,59 | 8 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Robert Gary | 8:38,01 | 12 | Nie awansował | ||||||
Daniel Lincoln | 8:19.62 | 3 q | 8:16,86 | 11 | |||||
Shawn Crawford Justin Gatlin Maurice Greene Coby Miller Darvis Patton * |
Przekaźnik 4 × 100 m | 38.02 | 1 Q | Nie dotyczy | 38.08 | ||||
Derrick Brew Otis Harris Andrew Rock * Jeremy Wariner Darold Williamson Kelly Willie * |
Przekaźnik 4 × 400 m | 2:59.30 | 1 Q | Nie dotyczy | 2:55,91 | ||||
Dan Browne | Maraton | Nie dotyczy | 2:27:17 | 65 | |||||
Alan Culpepper | 2:15:26 | 12 | |||||||
Meb Keflezighi | 2:11:29 | ||||||||
Kevina Eastlera | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:25:20 | 21 | |||||
John Nunn | 1:27:38 | 26 | |||||||
Tim marynarz | 1:25:17 | 20 | |||||||
Curt Clausen | 50 km pieszo | Nie dotyczy | 4:11:31 | 32 | |||||
Philip Dunn | 4:12:49 | 35 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Walter Davis | Długi skok | 7.80 | 23 | Nie awansował | |
John Moffitt | 8.17 | 5 Q | 8.47 | ||
Dwighta Phillipsa | 8.31 | 1 Q | 8.59 | ||
Kenta Bell | Potrójny skok | 16.98 | 10 q | 16.90 | 9 |
Walter Davis | 16.94 | 11 q | 16.78 | 11 | |
Melvin Lister | 16.64 | 18 | Nie awansował | ||
Tora Harris | Wysoki skok | 2.15 | 17 | Nie awansował | |
Matt Hemingway | 2,28 | 11 Q | 2,34 | ||
Jamie Nieto | 2,28 | =1 Q | 2,34 | 4 | |
Timothy Mack | Skok o tyczce | 5,70 | 11 Q | 5,95 LUB | |
Derek Miles | 5,70 | 16 Q | 5,75 | 7 | |
Toby Stevenson | 5,70 | =7 Q | 5.90 | ||
Jan Godina | Pchnięcie kulą | 20,53 | 4 Q | 20.19 | 9 |
Reese Hoffa | 19.40 | 21 | Nie awansował | ||
Adam Nelson | 21.15 | 1 Q | 21.16 | ||
Casey Malone | Rzut dyskiem | 63,27 | 7 q | 64,33 | 6 |
Jarred Rzym | 61,55 | 13 | Nie awansował | ||
Ian Waltz | 58,97 | 21 | Nie awansował | ||
Breaux Greer | Rzut oszczepem | 87,25 | 1 Q | 74,36 | 12 |
AG Kruger | Rzut młotem | 69,38 | 32 | Nie awansował | |
James Parker | 75,04 | 20 | Nie awansował |
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Finał | Ranga | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bryan Clay | Wynik | 10.44 | 7,96 | 15.23 | 2,06 | 49.19 | 14.13 | 50,11 | 4,90 | 69,71 | 4:41,65 | 8820 | ||
Zwrotnica | 989 | 1050 | 804 | 859 | 852 | 958 | 873 | 880 | 885 | 670 | ||||
Tom Pappas | Wynik | 10.80 | 7.38 | 16.17 | 2,03 | 47,97 | 14.18 | 47,39 | NM | DNS | — | DNF | ||
Zwrotnica | 906 | 905 | 862 | 831 | 911 | 951 | 816 | 0 | ||||||
Paweł Terek | Wynik | 10.92 | 6.94 | 15.15 | 1,94 | 49,56 | 15.12 | 45,62 | 5.30 | 50,62 | 4:50,36 | 7893 | 21 | |
Zwrotnica | 878 | 799 | 799 | 749 | 835 | 835 | 780 | 1004 | 598 | 616 |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Durszlak LaTasha | 100 m² | 11.31 | 1 Q | 11.20 | 3 Q | 11.18 | 4 Q | 11.18 | 8 |
Gail Devers | 11.29 | 3 Q | 11.31 | 4 q | 11.22 | 7 | Nie awansował | ||
Lauryn Williams | 11.16 | 1 Q | 11.03 | 1 Q | 11.01 | 1 Q | 10.96 | ||
Allyson Feliks | 200 m² | 22.39 | 1 Q | 22,69 | 1 Q | 22.36 | 1 Q | 22.18 | |
Muna Lee | 22,57 | 1 Q | 22,74 | 1 Q | 22,69 | 4 Q | 22.87 | =7 | |
La Shauntea Moore | 23.10 | 3 Q | 22,96 | 3 q | 22.93 | 6 | Nie awansował | ||
Monique Hennagan | 400 m² | 51.02 | 1 Q | Nie dotyczy | 49,88 | 1 Q | 49,97 | 4 | |
Sanya Richards | 50,11 | 1 Q | 50,54 | 3 q | 50,19 | 6 | |||
Dee Dee Trotter | 50,56 | 2 Q | 50,14 | 2 Q | 50,00 | 5 | |||
Hazel Clark | 800 m² | 2:05.67 | 5 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Jerl Miles Clark | 2:01,33 | 2 Q | 1:58,71 | 3 q | 1:57,27 | 6 | |||
Nicole Teter | 2:01.16 | 3 Q | 1:59,50 | 4 | Nie awansował | ||||
Carrie Tollefson | 1500 m² | 4:06.46 | 6 q | Nie dotyczy | 4:08.55 | 9 | Nie awansował | ||
Shayne Culpepper | 5000 m² | 15:40.02 | 13 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Shalane Flanagan | 15:34,63 | 11 | Nie awansował | ||||||
Marla Runyan | 15:24,88 | 9 | Nie awansował | ||||||
Suszarka Elva | 10 000 m² | Nie dotyczy | 32:18,16 | 19 | |||||
Kate O'Neill | 32:24.04 | 21 | |||||||
Gail Devers | 100 m przez płotki | DNF | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Joanna Hayes | 12.71 | 1 Q | 12.48 | 1 Q | 12.37 LUB | ||||
Melissa Morrison | 12.76 | 1 Q | 12.53 | 2 Q | 12.56 | ||||
Lashinda Demus | 400 m przez płotki | 54,66 | 2 Q | Nie dotyczy | 54,32 | 5 | Nie awansował | ||
Sheena Johnson | 54,81 | 2 Q | 54,32 | 3 Q | 53,83 | 4 | |||
Brenda Taylor | 54,72 | 2 Q | 55.02 | 4 Q | 54,97 | 7 | |||
LaTasha Durszlak Marion Jones Angela Williams Lauryn Williams |
Przekaźnik 4 × 100 m | 41,67 | 1 Q | Nie dotyczy | DNF | ||||
Crystal Cox ** Monique Henderson Monique Hennagan Sanya Richards Moushaumi Robinson * Dee Dee Trotter |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:23,79 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:19.01 | ||||
Colleen de Reuck | Maraton | Nie dotyczy | 2:46:30 | 39 | |||||
Deena Kastor | 2:27:20 | ||||||||
Jennifer Rhines | 2:43:52 | 34 | |||||||
Teresa Vaill | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:38:47 | 43 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Marion Jones | Długi skok | 6,70 | 7 Q |
|
DSQ |
Róża Richmond | 6,46 | 19 | Nie awansował | ||
Łaska Upshaw | 6.68 | 9 Q | 6.64 | 9 | |
Tiombe Hurd | Potrójny skok | 13.98 | 22 | Nie awansował | |
Julia Perez | 13.62 | 28 | Nie awansował | ||
Amy mankiet | Wysoki skok | 1,95 | =8 Q | 1,99 | 4 |
Chaunté Howard | 1,85 | =28 | Nie awansował | ||
Tisza Waller | 1,89 | =16 | Nie awansował | ||
Jillian Schwartz | Skok o tyczce | 4.30 | 17 | Nie awansował | |
Kellie Suttle | 4.15 | =24 | Nie awansował | ||
Laura Gerraughty | Pchnięcie kulą | 16.47 | 26 | Nie awansował | |
Kristin Heaston | 17.17 | 21 | Nie awansował | ||
Stephanie Brown | Rzut dyskiem | 58,54 | 22 | Nie awansował | |
Wzgórze Arethy | 58,82 | 19 | Nie awansował | ||
Seilala Sua | NM | — | Nie awansował | ||
Kim Kreiner | Rzut oszczepem | 52,18 | 39 | Nie awansował | |
Erin Gilreath | Rzut młotem | 66,71 | 20 | Nie awansował | |
Jackie Jeschelnig | 62,23 | 39 | Nie awansował | ||
Anna Mahoń | 64,99 | 29 | Nie awansował |
- Wydarzenia łączone – Heptathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shelia Burrell | Wynik | 13.17 | 1,70 | 13.14 | 24.06 | 6.25 | 47,69 | 2:15,32 | 6296 | 4 |
Zwrotnica | 1099 | 855 | 737 | 975 | 927 | 815 | 888 | |||
Tiffany Lott-Hogan | Wynik | 13.13 | 1,67 | 14.43 | 24,99 | 6.15 | 45,84 | 2:25.10 | 6066 | 20 |
Zwrotnica | 1105 | 818 | 823 | 888 | 896 | 780 | 756 | |||
Michelle Perry | Wynik | 12.74 | 1,70 | 11.28 | 22,91 | 6.02 | 38,36 | 2:13,69 | 6124 | 14 |
Zwrotnica | 1164 | 855 | 614 | 1088 | 856 | 636 | 911 |
Badminton
Stany Zjednoczone były reprezentowane w jednej na pięć imprez.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Howard Bach Kevin Han |
Debel mężczyzn |
Carson / James ( RPA ) W 15-4, 15-1 |
Eriksen / Hansen ( DEN ) L 6–15, 4–15 |
Nie awansował |
Koszykówka
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Portoryko L 73–92 |
Grecja W 77–71 |
Australia W 89-79 |
Litwa L 90–94 |
Angola W 89–53 |
4 Q |
Hiszpania W 102–94 |
Argentyna L 81–89 |
Mecz o brązowy medal Litwa W 104–96
|
|
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Nowa Zelandia W 99-47 |
Czechy W 80–61 |
Korea Południowa W 80–57 |
Hiszpania W 71–58 |
Chiny W 100–62 |
1 Q |
Grecja W 102–72 |
Rosja W 66–62 |
Australia W 74-63 |
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Stanów Zjednoczonych w turnieju koszykówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w koszykówce mężczyzn – skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Litwa | 5 | 5 | 0 | 468 | 414 | +54 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Grecja | 5 | 3 | 2 | 389 | 343 | +46 | 8 | |
3 | Portoryko | 5 | 3 | 2 | 410 | 411 | -1 | 8 | |
4 | Stany Zjednoczone | 5 | 3 | 2 | 418 | 389 | +29 | 8 | |
5 | Australia | 5 | 1 | 4 | 383 | 411 | −28 | 6 | 9. miejsce playoff |
6 | Angola | 5 | 0 | 5 | 321 | 421 | −100 | 5 | 11. miejsce playoff |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
Uwagi:
15 sierpnia 2004
20:00 |
Portoryko | 92 –73 | Stany Zjednoczone |
Punktacja w czwartej: 21 -20, 28 -7, 16 21 , 27 -25 | ||
Punkty : Arroyo 24 Rebs : Ortiz 6 Asy : Arroyo 7 |
Punkty: Duncan , Iverson po 15 Rebs: Duncan 16 Ast: Duncan 4 |
Hala Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 11 560 Sędziowie: Zoran Šutulović (Serbia i Czarnogóra) Vicente Bulto (Hiszpania) |
17 sierpnia 2004
22:15 |
Stany Zjednoczone | 77 –71 | Grecja |
Punktacja kwartalna: 18 –17, 19 –14, 20–22 , 20 –18 | ||
Punkty : Iverson 17 Rebs : Duncan 9 Asy : Marbury 6 |
Pts: Fotsis 22 Rebs: Papadopoulos 7 Asts: Papaloukas 6 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Uczestnictwo: 12 000 Sędziowie: Reynaldo Sanchez (Dominikana) Vicente Bulto (Hiszpania) |
19 sierpnia 2004
14:30 |
Stany Zjednoczone | 89 –79 | Australia |
Punktacja w czwartej: 21- 31 , 26 -20, 18 -16 24 -12 | ||
Punkty : Duncan 18 Rebs : Duncan 11 Asy : James , Marbury po 5 |
Punkty: Ulecz 17 Reb: Andersen , Bogut 8 Ast: Ulecz 7 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 12 000 Sędziowie: José Ronfini (MEX), Giampaolo Cicoria (ITA) |
21 sierpnia 2004
20:00 |
Litwa | 94 –90 | Stany Zjednoczone |
Punktacja za kwartał: 23- 26 , 21- 23 , 23 -20, 27 -21 | ||
Pkt : Jasikevičius 28 Rebs : Štombergas 10 Ast : Jasikevičius 4 |
Pts: Jefferson 20 rebs: Duncan 20 Asts: Marbury 3 |
Hala Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 12 000 Sędziowie: Reynaldo Sanchez (Dominikana) Zoran Šutulović (Serbia i Czarnogóra) |
23 sierpnia 2004
14:30 |
Stany Zjednoczone | 89 –53 | Angola |
Punktacja za kwartał: 21 -14, 23 -12, 29 -13, 14-14 | ||
Punkty : Duncan 15 Rebs : Boozer 9 Asy : James 5 |
Pkt: Monteiro 20 Rebs: Gomes 6 Ast: Monteiro , Moussa po 2 |
Hala Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 12 000 Sędziowie: Pablo Estevez (ARG), Philippe Leemann (SUI) |
- Ćwierćfinały
26 sierpnia 2004
14:30 |
Hiszpania | 94- 102 | Stany Zjednoczone |
Punktacja za kwartał: 25-25, 18- 19 , 24- 30 , 27- 28 | ||
Pkt : Gasol 29 Rebs : Calderón 7 Asy : 3 graczy, po jednym |
Punkty: Marbury 31 Rebs: Marion , Odom 6 każdy Asts: Iverson , Marbury 4 każdy |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 14.500 Sędziowie: José Ronfini (Meksyk) Michael Aylen (Australia) |
- Półfinały
27 sierpnia 2004
20:00 |
Argentyna | 89 –81 | Stany Zjednoczone |
Punktacja kwartalna: 24 – 20, 19 – 18, 27 – 19, 19 – 24 | ||
Pkt : Ginóbili 29 Rebs : Oberto 6 Ast : Sánchez 7 |
Pkt: Marbury 18 Rebs: Boozer 9 Ast: Iverson , Odom 3 każdy |
- Finał o brązowy medal
28 sierpnia 2004
20:45 |
Litwa | 96- 104 | Stany Zjednoczone |
Punktacja w czwartej: 24-24, 20- 25 , 27 -25, 25- 30 | ||
Pkt : Macijauskas 24 Rebs : Javtokas 6 As : Jasikevičius 4 |
Pts: Marion 22 rebs: Boozer , Duncan 8 każdy Asts: Wade 6 |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 14.500 Sędziowie: Pablo Estevez (Argentyna) Giampaolo Cicoria (Włochy) |
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Stanów Zjednoczonych w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w koszykówce kobiet – lista Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 5 | 5 | 0 | 430 | 285 | +145 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Hiszpania | 5 | 4 | 1 | 368 | 334 | +34 | 9 | |
3 | Republika Czeska | 5 | 3 | 2 | 408 | 375 | +33 | 8 | |
4 | Nowa Zelandia | 5 | 2 | 3 | 321 | 414 | −93 | 7 | |
5 | Chiny | 5 | 1 | 4 | 360 | 406 | −46 | 6 | |
6 | Korea Południowa | 5 | 0 | 5 | 320 | 393 | −73 | 5 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
14 sierpnia 2004
14:30 |
Stany Zjednoczone | 99 –47 | Nowa Zelandia |
Punktacja kwartalna: 28 –13, 35 –11, 16 –15, 20 –8 | ||
Punkty : Kasa 19 Rebs : Taurasi 9 Asy : Ptak , Staley 3 |
Pkt: Marino 13 Rebs: Loffhagen 7 Asy: Trzech graczy 1 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1 970 Sędziowie: Vladimir Okhrimenko (Rosja) Abdellilah Chlif (Maroko) |
16 sierpnia 2004
14:30 |
Republika Czeska | 61- 80 | Stany Zjednoczone |
Punktacja za kwartał: 21 -18, 14- 24 , 15- 23 , 11- 15 | ||
Pts : Klimešová 18 Rebs : Machová 5 Ats : Machová 5 |
Punkty: Leslie 15 Rebs: Leslie 10 Akcje: Staley 4 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 954 Sędziowie: Giampaolo Cicoria (Włochy) Shoko Sugura (Japonia) |
18 sierpnia 2004
14:30 |
Korea Południowa | 57- 80 | Stany Zjednoczone |
Punktacja w czwartej: 23 -20, 9 19 , wytworzono 7- 29 , 18 -12 | ||
Pkt : Lee M 16 Rebs : Kim Y. 5 Asy : Kim Y. , Lee M 3 |
Pkt: Leslie 25 Rebs: Leslie , Thompson 7 Asy: Trzech graczy 3 |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 2000 Sędziowie: Michael Aylen (Australia) Dallas Pickering (Nowa Zelandia) |
20 sierpnia 2004
14:30 |
Stany Zjednoczone | 71 –58 | Hiszpania |
Punktacja za kwartał: 19 -16, 12- 13 , 19 -12, 21 -17 | ||
Punkty : Leslie 19 Rebs : Leslie 9 Asy : Staley 6 |
Pkt: Valdemoro 22 Rebs: Pascua 11 Ast: Palau 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1,352 Sędziowie: Christos Christodoulou (Grecja) Tatiana Steigerwald (Brazylia) |
22 sierpnia 2004
20:00 |
Chiny | 62- 100 | Stany Zjednoczone |
Punktacja za kwartał: 13- 27 , 19- 25 , 13- 23 , 17- 25 | ||
Pkt : Ye 19 Rebs : Sui 6 Ast : Miao 3 |
Punkty: Taurasi 19 Rebs: Griffith 11 Asy: Ptak , Johnson 5 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1 653 Sędziowie: Vladimir Okhrimenko (Rosja) Abreu Joao (Mozambik) |
- Ćwierćfinały
25 sierpnia 2004
14:30 |
Stany Zjednoczone | 102 –72 | Grecja |
Punktacja za kwartał: 27 -19, 28 -15, 21 -19, 26 -19 | ||
Punkty : Johnson 21 Rebs : Griffith 11 Asy : Thompson 5 |
Pkt : Kostaki 26 Rebs: Samoroukova 6 Ast: Kostaki 8 |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 8100 Sędziowie: Zoran Sutulovic (Serbia i Czarnogóra) Dallas Pickering (Nowa Zelandia) |
- Półfinały
27 sierpnia 2004
14:30 |
Rosja | 62- 66 | Stany Zjednoczone |
Punktacja za kwartał: 15- 16 , 18- 21 , 11- 14 , 18 -15 | ||
Pts : Shchegoleva 13 rebs : BARANOVA , Stepanova 8 Asts : BARANOVA 6 |
Punkty: Thompson 14 Rebs: Griffit , Leslie 7 Asy: Leslie 3 |
Hala Olimpijska , Ateny
Udział: 3740 Sędziowie: Pablo Estevez (Argentyna) Christos Christodoulou (Grecja) |
- Finał o złoty medal
28 sierpnia 2004
16:15 |
Stany Zjednoczone | 74 –63 | Australia |
Punktacja za kwartał: 17 -14, 12-12, 23- 24 , 22 -13 | ||
Punkty : Thompson 18 Rebs : Leslie 8 Asy : Thompson 3 |
Punkty: Taylor 16 Rebs: Jackson 14 Asy: Fallon , Jackson 2 |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 10 120 Sędziowie: Chantal Julien (Francja) José Reyes Ronfini (Meksyk) |
Boks
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Rau'shee Warren | Lekka waga lotna |
Zou Sm ( CHN ) L 9–22 |
Nie awansował | ||||
Ronalda Silera | Waga lotna |
Hore ( AUS ) W 32–18 |
Doniyorov ( UZB ) L 22-45 |
Nie awansował | |||
Vicente Escobedo | Lekki |
Mosquera ( COL ) W RSC |
Husejnow ( AZE ) L 18–36 |
Nie awansował | |||
Rock Allen | Lekka waga półśrednia | Do widzenia |
Georgiew ( BUL ) L 10–30 |
Nie awansował | |||
Łopatki Martirosyan | Waga półśrednia |
Meskina ( ALG ) W 45–20 |
Aragonia ( CUB ) L 11–20 |
Nie awansował | |||
Andre Dirrell | Waga średnia |
Dabateer ( CHN ) W 25–18 |
Kassel ( ALG ) W RSC |
Despaigne ( CUB ) W 12–11 |
Gołowkin ( KAZ ) L 18–23 |
Nie awansował | |
André Ward | Lekki ciężki | Do widzenia |
Russo ( ITA ) W 17–9 |
Makarenko ( ROS ) W 23–16 |
Hajdarow ( UZB ) W 17–15 |
Aripgadjiev ( BLR ) W 20–13 |
|
Devin Vargas | Waga ciężka | Nie dotyczy |
El Haddak ( MAR ) W RSC |
Zujew ( BLR ) L 27–36 |
Nie awansował | ||
Jason Estrada | Waga superciężka | Nie dotyczy |
Hawke ( TGA ) W 30–11 |
López ( CUB ) L 7–21 |
Nie awansował |
Kajakarstwo
Slalom
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Ranga | Uruchom 2 | Ranga | Całkowity | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Całkowity | Ranga | ||
Chris Ennis Jr. | C-1 ., mężczyźni | 156,94 | 16 | 133,79 | 16 | 290,73 | 16 | Nie awansował | |||||
Brett Heyl | K-1 ., mężczyźni | 95,68 | 7 | 96,61 | =7 | 192.29 | 5 Q | 100,28 | 15 | Nie awansował | |||
Scott Parsons | 98.15 | 12 | 100,06 | 19 | 198,21 | 14 Q | 96,82 | 9 Q | 97,94 | 6 | 194,76 | 6 | |
Joe Jacobi Matt Taylor |
Mężczyźni C-2 | 116,01 | 9 | 107,42 | 4 | 223,43 | 6 Q | 111,14 | 7 | Nie awansował | |||
Rebeka Giddens | K-1 ., kobiety | 108,36 | 3 | 116,58 | 15 | 224,94 | 5 Q | 107,56 | 4 Q | 107,06 | 2 | 214,62 |
Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Benjamin Lewis | K-1 1000 m² | 3:43.052 | 7 q | 3:47.426 | 9 | Nie awansował | |
Rami Zur | K-1 500 m² | 1:40,349 | 2 q | 1:40.727 | 4 | Nie awansował | |
Andrew Bussey Jeffrey Smoke |
K-2 1000 m² | 3:17,268 | 7 q | 3:16,341 | 7 | Nie awansował | |
Nathan Johnson Jordan Malloch |
C-2 500 m² | 1:48.172 | 7 q | 1:46.424 | 8 | Nie awansował | |
C-2 1000 m² | 3:50.735 | 7 q | 3:46.036 | 8 | Nie awansował | ||
Bartosz Wolski Rami Żur |
K-2 500 m² | 1:31.893 | 4 q | 1:33,482 | 6 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Carrie Johnson | K-1 500 m² | 1:57,708 | 5 q | 1:56.712 | 4 | Nie awansował | |
Kathryn Colin Lauren Spalding |
K-2 500 m² | 1:45.158 | 6 q | 1:46,786 | 7 | Nie awansował | |
Kathryn Colin Carrie Johnson Marie Mijalis Lauren Spalding |
K-4 500 m² | 1:36,994 | 5 q | 1:35.869 | 4 | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: Q = Zakwalifikuj się do finału; q = Zakwalifikuj się do półfinału
Jazda rowerem
Droga
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Tyler Hamilton | Wyścig szosowy | 5:41:56 | DSQ |
George Hincapie | 5:41:56 | 24 | |
Bobby Julich | 5:41:56 | 28 | |
Levi Leipheimer | Nie skończyłem | ||
Jason McCartney | Nie skończyłem | ||
Tyler Hamilton | Okres próbny | 57:31,74 | DSQ |
Bobby Julich | 57:58.19 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Kristin Armstrong | Wyścig szosowy | 3:25:06 | 8 |
Dede Barry | 3:25:42 | 16 | |
Christine Thorburn | 3:25:42 | 15 | |
Dede Barry | Okres próbny | 31:35,62 | |
Christine Thorburn | 32:14,82 | 4 |
Ścieżka
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 1 | Repasaż 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | ||
Jennie Reed | Sprint kobiet | 11,622 61,951 |
9 |
Münzer ( CAN ) L |
Grankovskaya ( RUS ) Radanova ( BUL ) L |
Nie awansował | |||
Adam Duvendeck Giddeon Massie Christian Stahl |
Drużynowy sprint mężczyzn | 45,742 59,026 |
11 | Nie awansował |
- Pościg
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Wyniki przeciwnika |
Ranga | Wyniki przeciwnika |
Ranga | ||
Erin Mirabella | Indywidualne dążenie kobiet | 3:36.992 | 10 | Nie awansował |
- Keirin
Sportowiec | Wydarzenie | 1. runda | Repasaż | 2. runda | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Ranga | Ranga | Ranga | Ranga | ||
Marty Nothstein | keirin męska | 3 R | 4 | Nie awansował |
- omnia
Sportowiec | Wydarzenie | Zwrotnica | Okrążenia | Ranga |
---|---|---|---|---|
Colby Pearce | Wyścig punktowy mężczyzn | 23 | 1 | 14 |
Erin Mirabella | Wyścig punktowy kobiet | 9 | 0 | 4 |
Kolarstwo górskie
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Jeremy Horgan-Kobelski | Bieg przełajowy mężczyzn | 2:25:28 | 21 |
Todd Wells | 2:24:37 | 19 | |
Mary McConneloug | Bieg przełajowy kobiet | 2:06:12 | 9 |
Nurkowanie
Nurkowie amerykańscy zakwalifikowali się do ośmiu indywidualnych miejsc nurkowych na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku. Trzy amerykańskie zespoły nurków synchronicznych zakwalifikowały się do Pucharu Świata w nurkowaniu FINA 2004, a pozostali nurkowie zakwalifikowali się do igrzysk olimpijskich podczas prób olimpijskich w USA w 2004 roku.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Troy Dumais | Trampolina 3 m | 452,76 | 5 Q | 692,67 | 6 Q | 701.46 | 6 |
Justin Wilcock | 225,87 | 32 | Nie awansował | ||||
Cezar Garcia | Platforma 10 m | 388,77 | 23 | Nie awansował | |||
Kyle Prandi | 346,53 | 29 | Nie awansował | ||||
Justin Dumais Troy Dumais |
Odskocznia synchroniczna 3 m | Nie dotyczy | 327,06 | 6 | |||
Kyle Prandi Mark Ruiz |
10 m zsynchronizowana platforma | Nie dotyczy | 325,44 | 8 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Rachelle Kunkel | Trampolina 3 m | 294,75 | 12 Q | 504.51 | 12 Q | 546,72 | 9 |
Kimiko Soldati | 252,36 | 21 | Nie awansował | ||||
Sara Hildebrand | Platforma 10 m | 308,49 | 14 Q | 489,18 | 11 Q | 484.77 | 10 |
Laura Wilkinson | 314,19 | 13 Q | 508.71 | 10 Q | 549,72 | 5 | |
Cassandra Cardinell Sara Hildebrand |
10 m zsynchronizowana platforma | Nie dotyczy | 302.22 | 7 |
Konny
Ponieważ tylko trzy pary koni i jeźdźców z każdego kraju mogły awansować poza określone rundy w poszczególnych konkurencjach, pięć amerykańskich par nie awansowało, mimo że znalazło się wystarczająco wysoko. Otrzymali rankingi poniżej wszystkich par, które awansowały.
- Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Grand Prix | Specjalne Grand Prix | Grand Prix Freestyle | Ogólnie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | |||
Robert Dover | Kennedy | Indywidualny | 71,625 | 9 Q | 74.040 | 6 Q | 78.475 | 7 | 74,713 | 6 |
Debbie McDonald | Brentina | 73,375 | 5 Q | 74.760 | 4 Q | 78.825 | 6 | 75.653 | 4 | |
Guentera Seidela | Aragonia | 69.500 | 16 Q | 71.040 | 13 Q | 73.800 | 13 | 71.447 | 14 | |
Lisa Wilcox | Odpowiednie 5 | 68,792 | 18 | Nie awansował | ||||||
Robert Dover Debbie McDonald Guenter Seidel Lisa Wilcox |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 71.500 |
- WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikator | Finał | ||||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Darren Chiacchia | Gratka II | Indywidualny | 44,60 | 15 | 0,00 | 44,60 | 12 | 8.00 # | =52,60 | 12 Q | 8.00 | 60,60 | 12 | 60,60 | 12 |
Julie Richards | Jakub Dwa Dwa | 65,40 # | 57 | 1.60 # | 67,00 # | 36 | 0,00 | 67,00 # | =23 | Nie awansował | 67,00 # | =23 | |||
Kimberly Severson | Ujmujący Andante | 36,20 | 5 | 0,00 | 36,20 | 3 | 5,00 | 41,20 | 2 Q | 4.00 | 45.20 | 2 | 45.20 | ||
Amy Tryon | Poggio II | 50,60 # | 30 | 1.20 # | 51,80 # | 22 | 0,00 | 51,80 | 11 Q | 0,00 | 51,80 | 6 | 51,80 | 6 | |
John Williams | Carrick | 47,60 | 24 | 1,20 | 48,80 | =19 | 12.00 # | 60,80 # | 21 | Nie awansował | 60,80 # | 21 | |||
Darren Chiacchia Julie Richards Kimberly Severson Amy Tryon John Williams |
Patrz wyżej | Zespół | 128,40 | 4 | 1,20 | 129,60 | =3 | 5,00 | 145,60 | 3 | Nie dotyczy | 145,60 |
„#” oznacza, że wynik tego zawodnika nie liczy się w rywalizacji drużynowej, ponieważ liczone są tylko trzy najlepsze wyniki drużyny.
- Skoki
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Okrągły A | Runda B | |||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Chris Kappler | Królewski Kaliber | Indywidualny | 4 | =19 | 0 | 4 | =5 Q | 4 | 8 | =5 Q | 4 | =4 Q | 4 | 8 | =2 | 8 | |
Beezie Madden | Autentyczny | 0 | =1 | 0 | 0 | 1 Q | 0 | 0 | 1 Q | 12 | =30 | Nie awansował | |||||
McLain Ward | Szafir | 1 | =11 | 8 | 9 | =23 Q | 8 | 17 | =21 Q | 8 | =12 Q | Emerytowany | |||||
Piotr Wylde | Fein Cera | 0 | =1 | 12 | 12 | =28 Q | 12 | 24 | =37 | Nie awansował | |||||||
Chris Kappler Beezie Madden McLain Ward Peter Wylde |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 8 | =1 Q | 20 | 28 | =2 | 28 |
Ogrodzenie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Westona Kelseya | Indywidualne szpady | Do widzenia |
Turchin ( RUS ) L 11–15 |
Nie awansował | ||||
Cody Mattern | Do widzenia |
Kovács ( WĘG ) L 6–15 |
Nie awansował | |||||
Soren Thompson | Do widzenia |
Inostroza ( CHI ) W 13–12 |
Rota ( ITA ) W 15–13 |
Kołobkow ( ROS ) L 11–15 |
Nie awansował | |||
Weston Kelsey Cody Mattern Soren Thompson Jan Viviani |
Drużyna epée | Nie dotyczy |
Francja (FRA) L 32–45 |
Klasyfikacja półfinałowa Chiny (CHN) W 45–36 |
5 miejsce w finale Ukraina (UKR) L 33–45 |
6 | ||
Jedediah Dupree | Folia indywidualna |
El Azizi ( ALG ) L 12–13 |
Nie awansował | |||||
Dan Kellner | Do widzenia |
Gohy ( BEL ) W 15–12 |
Kruse ( GBR ) L 14–15 |
Nie awansował | ||||
Jonathan Tiomkin |
Ben Aziza ( TUN ) W 15–10 |
Cassarà ( WŁOCH ) L 15–10 |
Nie awansował | |||||
Jedediah Dupree Dan Kellner Jonathan Tiomkin |
Folia drużynowa | Nie dotyczy |
Niemcy (GER) W 45–43 |
Chiny (CHN) L 35–45 |
Rosja (RUS) L 38–45 |
4 | ||
Ivan Lee | Indywidualna szabla | Do widzenia |
Pastore ( ITA ) W 15–9 |
Pozdniakow ( ROS ) L 9–15 |
Nie awansował | |||
Jason Rogers | Do widzenia |
Tarantino ( ITA ) L 3–15 |
Nie awansował | |||||
Keeth mądry | Do widzenia |
Touya ( FRA ) W 15–11 |
Montano ( WŁOCH ) L 7–15 |
Nie awansował | ||||
Ivan Lee Jason Rogers Keeth Smart |
Szabla drużynowa | Nie dotyczy |
Węgry (Węgry) W 45–43 |
Francja (FRA) L 44–45 |
Rosja (RUS) L 44–45 |
4 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Kamara James | Indywidualne szpady | Do widzenia |
Logonova ( RUS ) L 11–15 |
Nie awansował | ||||
Erinn Smart | Folia indywidualna | Nie dotyczy |
Gonzalez ( VEN ) L 12–14 |
Nie awansował | ||||
Emily Jacobson | Indywidualna szabla | Nie dotyczy |
Chow TK ( HKG ) W 15-11 |
Perrus ( FRA ) L 13–15 |
Nie awansował | |||
Sada Jacobson | Do widzenia |
Faez ( CUB ) W 15–4 |
Perrus ( FRA ) W 15–11 |
Tan X ( CHN ) L 12–15 |
Gheorghițoaia ( ROM ) W 15–7 |
|||
Mariel Zagunis | Do widzenia |
Hisage ( JPN ) W 15–13 |
Dżemajewa ( AZE ) W 15–11 |
Gheorghițoaia ( ROM ) W 15–7 |
Tan X ( CHN ) W 15–9 |
Piłka nożna)
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Grecja K 3–0 |
Brazylia K 2–0 |
Australia T 1–1 |
1 Q |
Japonia K 2–1 |
Niemcy K 2–1 |
Brazylia K 2–1 |
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej przedstawiamy amerykańską drużynę w turnieju piłki nożnej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: April Heinrichs
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Briana Scurry | 7 września 1971 (w wieku 32 lat) | 120 | 0 | Atlanta Beat |
2 | DF | Wrzosowe Rękawiczki | 9 czerwca 1978 (w wieku 26) | 4 | 0 | Filadelfia Szarża |
3 | DF | Christie Rampone | 24 lipca 1975 (w wieku 29) | 102 | 4 | Moc w Nowym Jorku |
4 | DF | Kot Reddick | 10 lutego 1982 (w wieku 22) | 36 | 1 | Uniwersytet Karoliny Północnej |
5 | MF | Lindsay Tarpley | 22 września 1983 (w wieku 20 lat) | 7 | 0 | Uniwersytet Karoliny Północnej |
6 | DF | Brandi Chastain | 21 lipca 1968 (w wieku 36) | 171 | 30 | CyberPromieniowanie San Jose |
7 | MF | Shannon Boxx | 29 czerwca 1977 (w wieku 27) | 2 | 2 | Moc w Nowym Jorku |
8 | MF | Angela Hucles | 5 lipca 1978 (w wieku 26) | 24 | 1 | Duch San Diego |
9 | FW | Mia Hamm | 17 marca 1972 (w wieku 32 lat) | 239 | 142 | Waszyngton Wolność |
10 | MF | Aly Wagner | 10 sierpnia 1980 (w wieku 24 lat) | 47 | 12 | Bostońscy łamacze |
11 | MF | Julia Foudy ( c ) | 23 stycznia 1971 (w wieku 33 lat) | 231 | 41 | CyberPromieniowanie San Jose |
12 | FW | Cindy Parlow | 8 maja 1978 (w wieku 26) | 128 | 62 | Atlanta Beat |
13 | MF | Kristine Lilly | 22 lipca 1971 (w wieku 33 lat) | 255 | 91 | Bostońscy łamacze |
14 | DF | Radość Fawcett | 18 lutego 1968 (w wieku 36 lat) | 216 | 26 | Duch San Diego |
15 | DF | Kate Markgraf | 23 sierpnia 1976 (w wieku 27) | 97 | 0 | Bostońscy łamacze |
16 | FW | Abby Wambach | 2 czerwca 1980 (w wieku 24 lat) | 14 | 9 | Waszyngton Wolność |
17 | FW | Heather O'Reilly | 2 stycznia 1985 (w wieku 19 lat) | 18 | 3 | Uniwersytet Karoliny Północnej |
18 | GK | Kristin Luckenbill | 28 maja 1979 (w wieku 25) | 0 | 0 | Karolina Odwaga |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
2 | Brazylia | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 6 | |
3 | Australia | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
4 | Grecja | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | −11 | 0 |
Stany Zjednoczone | 1–1 | Australia |
---|---|---|
Lilly 19 ' | Raport | Piotra 82 ' |
- Ćwierćfinały
- Półfinały
- Finał o złoty medal
Gimnastyka
Artystyczny
- Mężczyźni
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
Jason Gatson | Zespół | Nie dotyczy | 9.225 | 9,525 | Nie dotyczy | 9,712 | 9,337 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 9.125 | Nie dotyczy | 9,825 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | |||
Morgan Hamm | 9.725 Q | 9.700 | Nie dotyczy | 9.500 | Nie dotyczy | 9.737 Q | Nie dotyczy | 9,712 | 9.650 | Nie dotyczy | 9,637 | Nie dotyczy | 9,762 | ||||
Paweł Hamm | 9.725 Q | 9.737 Q | 9,512 | 9,575 | 9,762 kw | 9.750 Q | 58,061 | 1 Q | 9,725 | 9.750 | Nie dotyczy | 9,612 | 9,737 | 9,462 | |||
Brett McClure | 9,437 | 9.000 | 9,037 | 9,512 | 9,675 | 9,662 | 56,323 | 19 Q | Nie dotyczy | 9.650 | Nie dotyczy | 9,412 | |||||
Blaine Wilson | 9.700 | Nie dotyczy | 9,625 | 9,512 | 9,687 | 8,862 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 9,637 | Nie dotyczy | 9,712 | Nie dotyczy | |||||
Straż Młoda | 9.700 | 9.212 | 9,612 | 9.450 | 9,637 | Nie dotyczy | 9.700 | Nie dotyczy | 9,475 | 9.350 | Nie dotyczy | ||||||
Całkowity | 38.850 | 37,874 | 38,274 | 38.099 | 38.836 | 38.486 | 230.419 | 2 Q | 29.137 | 29 050 | 28,237 | 28,599 | 29,274 | 28.636 | 172.933 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||
Paweł Hamm | Dookoła | 9,725 | 9.700 | 9,587 | 9.137 | 9,837 | 9,837 | 57.823 | |
Brett McClure | 9,412 | 9,712 | 9,162 | 9,625 | 9,725 | 9,612 | 57,248 | 9 | |
Morgan Hamm | Piętro | 9.650 | Nie dotyczy | 9.650 | 8 | ||||
Paweł Hamm | 9,712 | 9,712 | 5 | ||||||
Paweł Hamm | Koń łękowaty | Nie dotyczy | 9,737 | Nie dotyczy | 9,737 | 6 | |||
Pręty równoległe | Nie dotyczy | 9,737 | Nie dotyczy | 9,737 | 7 | ||||
Morgan Hamm | Pasek poziomy | Nie dotyczy | 9.787 | 9.787 | 4 | ||||
Paweł Hamm | 9.812 | 9.812 |
- Kobiety
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||
Mohini Bhardwaj | Zespół | 9,337 | 9,487 | 9.350 | 9,525 Q | 37,699 | 8* | 9.500 | Nie dotyczy | 9.400 | 9.325 | Nie dotyczy | |
Właz Anni | 9.387 Q | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 9,562 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | |||||||
Terin Humphrey | Nie dotyczy | 9.625 Q | 9,512 | 9.225 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 9,575 | 9,487 | Nie dotyczy | ||||
Courtney Kupets | 9.350 | 9.637 Q | 9.550 Q | 9.400 | 37,937 | 4 Q | Nie dotyczy | 9,662 | Nie dotyczy | 9.187 | |||
Courtney McCool | 9.350 | 9,575 | 9,112 | 9.250 | 37,287 | 13 | Nie dotyczy | ||||||
Carly Patterson | 9,512 | 9.600 | 9.725 Q | 9.500 | 38,337 | 1 Q | 9.325 | 9,287 | 9,612 | 9,662 | |||
Całkowity | 37,599 | 38.437 | 38.137 | 37,675 | 151.848 | 2 Q | 28,387 | 28,524 | 28.499 | 28.174 | 113,584 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||
Courtney Kupets | Dookoła | 9.275 | 9,625 | 8,975 | 9,237 | 37,112 | 9 |
Carly Patterson | 9.375 | 9,575 | 9,725 | 9,712 | 38,387 | ||
Właz Anni | Sklepienie | 9,481 | Nie dotyczy | 9,481 | |||
Terin Humphrey | Nierówne słupki | Nie dotyczy | 9,662 | Nie dotyczy | 9,662 | ||
Courtney Kupets | 9,637 | 9,637 | |||||
Courtney Kupets | Równoważnia | Nie dotyczy | 9.375 | Nie dotyczy | 9.375 | 5 | |
Carly Patterson | 9,775 | 9,775 | |||||
Mohini Bhardwaj | Piętro | Nie dotyczy | 9,312 | 9,312 | 6 |
Rytmiczny
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Kluby | Wstążka | Całkowity | Ranga | Obręcz | Piłka | Kluby | Wstążka | Całkowity | Ranga | ||
Mary Sanders | Indywidualny | 21.250 | 23.250 | 23.400 | 23.100 | 90 000 | 15 | Nie awansował |
Trampolina
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Jennifer Parilla | damskie | 52,70 | 14 | Nie awansował |
Dżudo
Dwunastu amerykańskich judoków (siedmiu mężczyzn i pięć kobiet) zakwalifikowało się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Taraje Williams-Murray | -60 kg | Do widzenia |
Jekutiel ( ISR ) W 1010–0000 |
Tsagaanbaatar ( MGL ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Szach ( IND ) L 0000–1100 |
Nie awansował | ||||
Alex Ottiano | −66 kg | Nie dotyczy |
Dzhafarow ( ros ) L 0001–0013 |
Nie awansował | |||||||
Jimmy Pedro | −73 kg |
Sadykow ( KAZ ) W 1001–0000 |
Lucenti ( ARG ) W 1012–0000 |
Lee W ( KOR ) L 0010–1100 |
Nie awansował |
Lariukow ( BLR ) W 0001–0000 |
Bilodid ( UKR ) W 0100–0001 |
Neto ( POR ) W 1010–0000 |
Fernandes ( FRA ) W 1110–0001 |
||
Rick Hawn | −81 kg | Nie dotyczy |
Ibragimow ( KGZ ) W 0010–0001 |
Krawczyk ( POL ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Ben Saleh ( LBA ) W 1001–0000 |
Azizow ( AZE ) L 0000–1000 |
Nie awansował | |||
Brian Olson | −90 kg | Nie dotyczy |
Lama ( CHI ) W 0120–0001 |
Demontfaucon ( FRA ) L 0000–1000 |
Nie awansował | ||||||
Rhadi Ferguson | -100 kg | Do widzenia |
Hasaba ( SYR ) W 1110–0001 |
Jang S ( KOR ) L 0010–0011 |
Nie awansował |
Moussima ( CMR ) L 0001–0011 |
Nie awansował | ||||
Martina Boonzaayera | +100 kg | Do widzenia |
Al-Ali ( KUW ) W 1010–0000 |
Pepic ( AUS ) L 0000–1010 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Karol Minkin | −52 kg |
Imbriani ( GER ) L 0000-0001 |
Nie awansował | |||||||
Ellen Wilson | −57 kg | Do widzenia |
Gravenstijn ( NED ) L 0001–1011 |
Nie awansował |
Cavazzuti ( ITA ) L 0001–0011 |
Nie awansował | ||||
Ronda Rousey | −63 kg |
Heill ( AUT ) L 0000–0010 |
Nie awansował |
Clark ( GB ) W 1000–0001 |
Hong O ( PRK ) L 0001–0010 |
Nie awansował | ||||
Celita Schutz | −70 kg |
Ueno ( JPN ) L 0001–1000 |
Nie awansował |
Sraka ( SLO ) L 0000–0010 |
Nie awansował | |||||
Nicole Kubes | −78 kg |
Massyagina ( KAZ ) W 1000–0000 |
Lebrun ( FRA ) L 0000–1011 |
Nie awansował | Do widzenia |
Silva ( BRA ) L 0001–0200 |
Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Czterech sportowców ze Stanów Zjednoczonych zakwalifikowało się do rywalizacji w pięcioboju współczesnym podczas Igrzysk Panamerykańskich w 2003 roku w Santo Domingo na Dominikanie .
Sportowiec | Wydarzenie | Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Bieganie (3000 m) |
Całkowity | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Punkty MP | Wyniki | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Zwrotnica | Ranga | ||
Wachtang Iagorashvili | Męskie | 171 | 25 | 988 | 19-12 | =2 | 916 | 2:09.11 | 18 | 1252 | 28 | 1 | 1172 | 10:13,95 | 27 | 948 | 5276 | 9 |
Czad Senior | 175 | 18 | 1036 | 12-19 | =26 | 720 | 2:02.39 | 4 | 1332 | 196 | 22 | 1004 | 9:35,76 | 2 | 1100 | 5192 | 13 | |
Anita Allen | damskie | 168 | 22 | 952 | 12-19 | =26 | 720 | 2:31,16 | 29 | 1108 | 28 | 1 | 1172 | 11:09.00 | 10 | 1044 | 4996 | 18 |
Mary Beth Iagorashvili | 152 | 32 | 760 | 16-15 | =12 | 832 | 2:19.30 | 8 | 1252 | 56 | 4 | 1144 | 11:04.37 | 7 | 1064 | 5052 | 15 |
Wioślarstwo
Wioślarze amerykańscy zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Artour Samsonov Łukasz Walton |
Para | 7:11.81 | 3 SA/B | Do widzenia | 6:32,51 | 4 FB | 6:30.49 | 11 | |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
Podwójne czaszki | 6:52.34 | 3 SA/B | Do widzenia | 6:14.69 | 3 FA | 6:36.86 | 6 | |
Greg Ruckman Steve Tucker |
Lekkie podwójne czaszki | 6:20.00 | 2 R | 6:19.35 | 2 SA/B | 6:21,46 | 4 FB | 6:45.20 | 7 |
Garrett Klugh Wolfgang Moser Jamie Schroeder Michael Wherley |
Cztery | 6:30.01 | 4 R | 5:58.13 | 2 SA/B | 5:56.78 | 6 FB | 5:52,55 | 10 |
Sloan DuRoss Ben Holbrook Kent Smack Brett Wilkinson |
Czteroosobowe czaszki | 5:50,61 | 4 R | 5:46.54 | 1 SA/B | 5:46.65 | 5 FB | 6:07,83 | 11 |
Matt Smith Paul Teti Pat Todd Steve Warner |
Lekkie cztery | 5:54.68 | 3 SA/B | Do widzenia | 6:01.84 | 6 FB | 6:22.24 | 9 | |
Chris Ahrens Wyatt Allen Dan Beery Peter Cipollone (sternik) Matt Deakin Joseph Hansen Beau Hoopman Jason Read Bryan Volpenhein |
Osiem | 5:19.85 WR | 1 FA | Do widzenia | Nie dotyczy | 5:42,48 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jennifer Devine | Pojedyncze czaszki | 7:55.15 | 2 R | 7:35.91 | 2 SA/B/C | 7:53,65 | 4 FB | 7:33.69 | 9 |
Sarah Jones Kate Mackenzie |
Para | 7:53,78 | 5 R | 7:15,95 | 4 FB | Nie dotyczy | 7:13,71 | 9 | |
Stacey Borgman Lisa Schlenker |
Lekkie podwójne czaszki | 7:04.01 | 4 R | 6:54.12 | 2 SA/B | 6:54.16 | 4 FB | 7:23.40 | 7 |
Hilary Gehman Michelle Guerette Danika Holbrook Kelly Salchow |
Czteroosobowe czaszki | 6:18,63 | 2 R | 6:25,39 | 4 FA | Nie dotyczy | 6:39,67 | 5 | |
Alison Cox Caryn Davies Megan Dirkmaat Kate Johnson Laurel Korholz Samantha Magee Anna Mickelson Lianne Nelson Mary Whipple (sternik) |
Osiem | 5:56.55 WR | 1 FA | Do widzenia | Nie dotyczy | 6:19.56 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Marynarze amerykańscy zakwalifikowali jedną łódź na każde z poniższych zawodów.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Piotra Wellsa | Mistral | 22 | 20 | 23 | 16 | 22 | 29 | 27 | 24 | 30 | 28 |
|
241 | 28 |
Kevin Hall | Fin | 11 | 6 | 13 |
|
16 | 14 | 13 | 9 | 9 | 17 | 7 | 115 | 11 |
Kevin Burnham Paul Foerster |
470 | 1 | 8 | 2 | 15 | 9 | 4 | 3 | 7 | 18 | 4 |
|
71 | |
Paul Cayard Phil Trinter |
Gwiazda | 1 | 6 | 15 | 10 | 3 | 6 | 1 | 15 | 6 | 8 |
|
71 | 5 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Lanee Beashel | Mistral | 13 | 16 | 9 | 18 | 17 | 13 | 6 | 14 |
|
15 | 5 | 126 | 16 |
Meg Galliard | Europa | 9 | 11 | 13 | 9 | 3 | 13 | 11 | 16 | 9 |
|
19 | 113 | 14 |
Isabelle Kinsolving Katie McDowell |
470 | 12 | 16 | 3 | 12 | 9 | 2 |
|
17 | 8 | 1 | 4 | 84 | 5 |
Carol Cronin Liz Filtr Nancy Haberland |
Yngling | 2 | 10 | 16 | 9 | 15 | 10 | 1 | 15 | 7 | 1 |
|
86 | 10 |
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Mark Mendelblatt | Laser | 2 | 14 | 20 | 6 | 6 | 10 |
|
22 | 16 | 6 | Nie dotyczy | 9 | 115 | 8 | ||||
Pete Spaulding Tim Wadlow |
49er | 7 | 8 | 5 |
|
9 | 9 | 8 | 3 | 1 | 13 | 7 | 3 | 10 | 11 | 1 | 10 | 92 | 5 |
John Lovell Charlie Ogletree |
Tornado | 2 | 2 | 1 | 6 | 9 | 9 | 6 | 7 | 1 | 2 | Nie dotyczy |
|
45 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Dwudziestu jeden strzelców z USA (dwunastu mężczyzn i dziewięć kobiet) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Matt Emmons | Wiatrówka 10 m | 594 | =9 | Nie awansował | |
Jason Parker | 594 | 7 Q | 694,5 | 8 | |
Michael Anti | 50 m karabin podatny | 591 | =24 | Nie awansował | |
Matt Emmons | 599 | 1 Q | 703.3 | ||
Michael Anti | Karabin 50 m 3 pozycje | 1165 | 7 Q | 1263,1 | |
Matt Emmons | 1169 | 2 Q | 1257,4 | 8 | |
Daryl Szarenski | Pistolet pneumatyczny 10 m | 579 | =13 | Nie awansował | |
Jason Turner | 571 | =36 | Nie awansował | ||
Daryl Szarenski | Pistolet 50 m | 554 | =15 | Nie awansował | |
Jason Turner | 553 | =18 | Nie awansował | ||
Lance Bade | Pułapka | 122 | 2 Q | 143 | 5 |
Bret Erickson | 118 | 13 | Nie awansował | ||
Walton Eller | Podwójna pułapka | 127 | =17 | Nie awansował | |
Bret Erickson | 130 | =13 | Nie awansował | ||
Shawn Dulohery | Skeet | 122 | 3 Q | 147 | 5 |
James Graves | 121 | =9 | Nie awansował | ||
Koby Holandia | 10 m cel biegowy | 551 | 18 | Nie awansował | |
Adam Saathoff | 575 | 8 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Emily Caruso | Wiatrówka 10 m | 396 | =9 | Nie awansował | |
Hattie Johnson | 394 | =14 | Nie awansował | ||
Sarah Blakeslee | Karabin 50 m 3 pozycje | 571 | =20 | Nie awansował | |
Morgan Hicks | 577 | 12 | Nie awansował | ||
Elżbieta Callahan | Pistolet pneumatyczny 10 m | 374 | =30 | Nie awansował | |
Rebecca Snyder | 380 | =16 | Nie awansował | ||
Elżbieta Callahan | pistolet 25 m | 575 | =19 | Nie awansował | |
Rebecca Snyder | 574 | =21 | Nie awansował | ||
Whitly Loper | Pułapka | 62 | 4 Q | 82 | 4 |
Kimberly Rhode | Podwójna pułapka | 110 | 1 Q | 146 | |
Kimberly Rhode | Skeet | 68 | 6 Q | 91 | 5 |
Connie Smotek | 68 | 5 Q | 90 | 6 |
Softball
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Półfinał | Gra o brązowy medal | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Włochy K 7–0 |
Australia W 10-0 |
Japonia K 3–0 |
Chiny K 4–0 |
Kanada K 7–0 |
Grecja K 7–0 |
Chińskie Tajpej W 3–0 |
1 Q |
Australia K 5–0 |
Do widzenia |
Australia K 3–0 |
- Drużyna
Skład reprezentacji olimpijskiej Stanów Zjednoczonych w softball | ||||
---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||
Dzban
|
Łapacze
Infielder Zapolowi |
Menedżer Trenerzy
|
- Wyniki
Faza grupowa Wszystkie czasy dotyczą czasu wschodnioeuropejskiego ( UTC+2 )
|
|
Zakwalifikował się do półfinału | |
Wyłączony |
Końcowe tabele grupowe Cztery najlepsze drużyny awansowały do rundy półfinałowej.
Zespół | W | L | RS | RA | WYGRAĆ% | Łamacz remisów |
---|---|---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 7 | 0 | 41 | 0 | 1.000 | - |
Australia | 6 | 1 | 22 | 14 | 0,857 | - |
Japonia | 4 | 3 | 17 | 8 | 0,571 | - |
Chiny | 3 | 4 | 15 | 20 | 0,429 | 1–0 |
Kanada | 3 | 4 | 6 | 14 | 0,429 | 0–1 |
Chińskie Tajpej | 2 | 5 | 3 | 13 | 0,286 | 1–0 |
Grecja | 2 | 5 | 6 | 24 | 0,286 | 0–1 |
Włochy | 1 | 6 | 8 | 24 | 0,143 | - |
- Półfinały
Zespół | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | r | h | mi | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | x | 5 | 8 | 0 | |||||||||||||||||||||||
WP : Lisa Fernandez (3-0) LP : Melanie Roche (3-1) biegnie do domu : AUS: Brak USA: Kelly Kretschman w 6th, 1 RBI |
- wielki finał
Zespół | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | r | h | mi | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 | x | 5 | 9 | 0 | |||||||||||||||||||||||
WP : Lisa Fernandez (4-0) LP : Tanya Harding (4-1) biegnie do domu : AUS: Brak USA: Crystl Bustos w 1, 2 RBI; Crystl Bustos na trzecim miejscu, 1 RBI; Stacey Nuveman na 3. miejscu, 1 RBI |
Pływanie
Pływacy amerykańscy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdej konkurencji w czasie standardu A i 1 w czasie standardu B): Pływacy zakwalifikowani na amerykańskich próbach olimpijskich 2004 (dla imprez na basenie) .
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Gary Hall, Jr. | 50 m stylem dowolnym | 22.04 | 1 Q | 22.18 | 5 Q | 21,93 | |
Jason Lezak | 22,33 | 7 Q | 22.12 | 3 Q | 22.11 | 5 | |
Ian Crocker | 100 m stylem dowolnym | 49,73 | =17 | Nie awansował | |||
Jason Lezak | 49,73 | 21 | Nie awansował | ||||
Klete Keller | 200 m stylem dowolnym | 1:47.97 | 4 Q | 1:47,28 | 4 Q | 1:46.13 | 4 |
Michael Phelps | 1:48.43 | 5 Q | 1:47.08 | 3 Q | 1:45.32 AM | ||
Klete Keller | 400 m stylem dowolnym | 3:47,77 | 5 Q | Nie dotyczy | 3:44.11 AM | ||
Larsen Jensen | 3:46.90 | 3 Q | 3:46.08 | 4 | |||
Larsen Jensen | 1500 m stylem dowolnym | 15:03,75 | 4 Q | Nie dotyczy | 14:45.29 NR | ||
Erik Vendt | 15:22,00 | 16 | Nie awansował | ||||
Lenny Krayzelburg | 100 m stylem grzbietowym | 54,87 | 4 Q | 54,63 | 4 Q | 54,38 | 4 |
Aaron Peirsol | 54,65 | 2 Q | 54,34 | 1 Q | 54.06 | ||
Bryce Hunt | 200 m stylem grzbietowym | 1:59,82 | 7 Q | 1:59,74 | 10 | Nie awansował | |
Aaron Peirsol | 1:57,33 | 1 Q | 1:55.14 LUB | 1 Q | 1:54.95 LUB | ||
Mark Gangloff | 100 m stylem klasycznym | 1:00,81 | 3 Q | 1:01.07 | =4 Q | 1:01.17 | 4 |
Brendan Hansen | 1:00,25 | 2 Q | 1:00.01 LUB | 1 Q | 1:00,25 | ||
Brendan Hansen | 200 m stylem klasycznym | 2:12.77 | 5 Q | 2:10,81 | 2 Q | 2:10,87 | |
Scott Usher | 2:13,59 | 9 Q | 2:12,00 | 5 Q | 2:11,95 | 7 | |
Ian Crocker | 100 m motyl | 52.03 | 1 Q | 51,83 | 3 Q | 51,29 | |
Michael Phelps | 52,35 | 3 Q | 51,61 LUB | 1 Q | 51.25 LUB | ||
Tom Malchow | 200 m motyl | 1:57,75 | 4 Q | 1:57,48 | 8 Q | 1:57,48 | 8 |
Michael Phelps | 1:57,36 | =1 Q | 1:55.65 | 2 Q | 1:54.04 LUB | ||
Ryan Lochte | 200 m indywidualna składanka | 2:01.41 | 10 Q | 1:59.58 | 2 Q | 1:58,78 | |
Michael Phelps | 2:00.01 | 2 Q | 1:58,52 LUB | 1 Q | 1:57.14 LUB | ||
Michael Phelps | 400 m indywidualna składanka | 4:13.29 | 1 Q | Nie dotyczy | 4:08.26 WR | ||
Erik Vendt | 4:16.68 | 6 Q | 4:11,81 | ||||
Ian Crocker Nate Dusing * Gary Hall, Jr. * Jason Lezak Michael Phelps Neil Walker Gabe Woodward * |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:15,83 | 2 Q | Nie dotyczy | 3:14,62 | ||
Scott Goldblatt * Klete Keller Dan Ketchum * Ryan Lochte Michael Phelps Peter Vanderkaay |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 7:12.80 | 1 Q | Nie dotyczy | 7: +07,33 AM | ||
Ian Crocker Mark Gangloff * Brendan Hansen Lenny Krayzelburg * Jason Lezak Aaron Peirsol Michael Phelps * Neil Walker * |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 3:35.10 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:30.68 WR |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Kara Lynn Joyce | 50 m stylem dowolnym | 25.06 | 2 Q | 25.06 | 4 Q | 25,00 | 5 |
Jenny Thompson | 25,50 | 11 Q | 25.17 | =7 Q | 25.11 | 7 | |
Natalie Coughlin | 100 m stylem dowolnym | 54,82 | 3 Q | 54,37 | 3 Q | 54,40 | |
Kara Lynn Joyce | 54,53 | 2 Q | 54,81 | 5 Q | 54,54 | 5 | |
Lindsay Benko | 200 m stylem dowolnym | 2:00.21 | 8 Q | 2:00.22 | 14 | Nie awansował | |
Dana Vollmer | 1:59.49 | 1 Q | 1:59.04 | 4 Q | 1:58.98 | 6 | |
Kalyn Keller | 400 m stylem dowolnym | 4:09.83 | 10 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Kaitlin Sandeno | 4:08.22 | 6 Q | 4:06.19 | ||||
Kalyn Keller | 800 m stylem dowolnym | 8:32,36 | 6 Q | Nie dotyczy | 8:26.97 | 4 | |
Diana Münz | 8:30,87 | 4 Q | 8:26,61 | ||||
Haley Cope | 100 m stylem grzbietowym | 1:01.99 | 11 Q | 1:01,13 | 5 Q | 1:01.76 | 8 |
Natalie Coughlin | 1:01.45 | 3 Q | 1:00.17 LUB | 1 Q | 1:00,37 | ||
Kristen Caverly | 200 m stylem grzbietowym | 2:15,34 | 17 | Nie awansował | |||
Małgorzata Hoelzer | 2:12.55 | 4 Q | 2:11,68 | 5 Q | 2:10,70 | 5 | |
Broda Amandy | 100 m stylem klasycznym | 1:08.04 | 5 Q | 1:07.92 | 5 Q | 1:07.44 | 4 |
Tara Kirk | 1:07.92 | 3 Q | 1:07.60 | 3 Q | 1:07.59 | 6 | |
Broda Amandy | 200 m stylem klasycznym | 2:26,61 | 3 Q | 2:25,62 | 1 Q | 2:23.37 LUB | |
Karolina Bruce | 2:27,82 | 8 Q | 2:27.60 | 9 | Nie awansował | ||
Rachel Komisarz | 100 m motyl | 59,38 | =8 Q | 59,34 | 11 | Nie awansował | |
Jenny Thompson | 58,77 | 6 Q | 58,91 | 6 Q | 58,72 | 5 | |
Dana Kirk | 200 m motyl | 2:11,96 | 12 Q | 2:10,69 | 9 | Nie awansował | |
Kaitlin Sandeno | 2:10,50 | 4 Q | 2:08.77 | 1 Q | 2:08.18 | 4 | |
Broda Amandy | 200 m indywidualna składanka | 2:14.49 | 4 Q | 2:13,51 | 2 Q | 2: 11,70 AM | |
Katie Hoff | 2:14.03 | 3 Q | 2:13,60 | 3 Q | 2:13,97 | 7 | |
Katie Hoff | 400 m indywidualna składanka | 4:47.49 | 17 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Kaitlin Sandeno | 4:40,21 | 2 Q | 4: 34,95 AM | ||||
Lindsay Benko Maritza Correia * Natalie Coughlin Kara Lynn Joyce Colleen Lanne * Jenny Thompson Amanda Weir * |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:39,46 | 2 Q | Nie dotyczy | 3: 36.39 AM | ||
Lindsay Benko Natalie Coughlin Rhi Jeffrey * Rachel Komisarz * Carly Piper * Kaitlin Sandeno Dana Vollmer |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 8:00,81 | 1 Q | Nie dotyczy | 7:53.42 WR | ||
Amanda Beard Haley Cope * Natalie Coughlin * Kara Lynn Joyce Tara Kirk * Rachel Komisarz * Jenny Thompson Amanda Weir |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 4:02.82 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:59.12 |
Pływanie synchroniczne
Dziewięć amerykańskich pływaków synchronicznych zakwalifikowało się na miejsce w żeńskiej drużynie.
Sportowiec | Wydarzenie | Procedura techniczna | Dowolna rutyna (wstępna) | Dowolna rutyna (ostateczna) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | ||
Alison Bartosik Anna Kozłowa |
Duet | 48,334 | 3 | 48.417 | 96,751 | 3 Q | 48,584 | 96,918 | |
Alison Bartosik Tamara Crow Erin Dobratz Rebecca Jasontek Anna Kozlova Sara Lowe Lauren McFall Stephanie Nesbitt Kendra Zanotto |
Zespół | 48,584 | 3 | Nie dotyczy | 48.834 | 97,418 |
Tenis stołowy
Siedmiu amerykańskich tenisistów stołowych zakwalifikowało się do następujących turniejów. Ilija Lupulesku i Jasna Fazlić rywalizowały wcześniej w Jugosławii, odkąd ten sport zadebiutował na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku .
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Ilija Lupulesku | Syngiel |
Papic ( CHI ) W 4–0 |
Crisan ( ROM ) L 0–4 |
Nie awansował | |||||
Khoa Nguyen |
Henzell ( AUS ) L 1–4 |
Nie awansował | |||||||
Marek Haziński Ilija Lupulesku |
Debel | Nie dotyczy |
Merotohun / Toriola ( NGR ) W 4–0 |
Chiang PL / Chuang CY ( TPE ) L 2–4 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Tawny Banh | Syngiel |
Yoon JH ( KOR ) W 4–3 |
C Li ( NZL ) L 1–4 |
Nie awansował | |||||
Jasna Fazlić |
Štrbíková ( CZE ) W 4–2 |
Zhang Xl ( SIN ) L 1–4 |
Nie awansował | ||||||
Gao Jun | Do widzenia |
Fukuhara ( Japonia ) L 0–4 |
Nie awansował | ||||||
Tawny Banh Gao Jun |
Debel | Do widzenia |
Perez / Ramos ( VEN ) W 4–0 |
Kim BK / Kim KA ( KOR ) L 0–4 |
Nie awansował | ||||
Jasna Fazlić Whitney Ping |
Do widzenia |
Tan PF / Zhang Xl ( SIN ) L 0–4 |
Nie awansował |
Taekwondo
Do rywalizacji zakwalifikowało się dwóch amerykańskich jinów taekwondo.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Steven López | Mężczyźni –80 kg |
Rasheed ( IRQ ) W 12–0 |
Estrada ( MEX ) W 4–2 |
Karami ( IRI ) W 7–6 |
Do widzenia |
Tanrıkulu ( TUR ) W 3–0 |
||
Nia Abdallah | Kobiety −57 kg |
Mkrtchyan ( ros. ) W 16–9 |
Corsi ( ITA ) W 3–2 |
Sukkhongdumnoen ( THA ) W 7–7 SUP |
Do widzenia |
Jang JW ( KOR ) L 1–2 |
Tenis ziemny
Stowarzyszenie Tenis Stany Zjednoczone nominowany sześć samców i sześć tenisistki rywalizować w turnieju tenisowym.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Taylor Dent | Syngiel |
Niemeyer ( CAN ) W 6–2, 3–6, 6–4 |
Hrbatý ( SVK ) W 7-6 (7-4) , 6-3 |
Ljubičić ( CRO ) W 6-4, 6-4 |
Berdych ( CZE ) W 6–4, 6–1 |
Massú ( CHI ) L 6-7 (5-7) , 1-6 |
Gonzalez ( CHI ) L 4–6, 6–2, 14–16 |
4 |
Ryba Mardy |
Björkman ( SWE ) W 7-6 (9-7) 1-0 RET |
Ferrero ( ESP ) K 4-6, 7-6 (7-5) , 6-4 |
Mirnyi ( BLR ) W 6-4, 4-6, 6-1 |
Youzhny ( R ) W 6-3, 6-4 |
Gonzalez ( CHI ) W 3–6, 6–3, 6–4 |
Massú ( CHI ) L 3–6, 6–3, 6–2, 3–6, 4–6 |
||
Andy Roddick |
Saretta ( BRA ) K 6–3, 7–6 (7–4) |
Haas ( NIEM ) K 4–6, 6–3, 9–7 |
Gonzalez ( CHI ) L 4–6, 4–6 |
Nie awansował | ||||
Vince Spadea |
Melzer ( AUT ) W 6–0, 6–1 |
Massú ( CHI ) L 6-7 (3-7) , 2-6 |
Nie awansował | |||||
Bob Bryan Mike Bryan |
Debel | Nie dotyczy |
Safin / Youzhny ( R ) W 6-1, 6-2 |
Mirnyj / Wołczkow ( BLR ) W 6–3, 6–3 |
González / Massú ( CHI ) L 5–7, 4–6 |
Nie awansował | ||
Mardy Fish Andy Roddick |
Bhupathi / Paes ( IND ) L 6–7 (5–7) , 3–6 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lisa Raymond | Syngiel |
Kurhajcová ( CZE ) W 6–4, 4–6, 6–3 |
Elia ( ITA ) W 6–1, 6–2 |
Molik ( AUS ) L 4–6, 4–6 |
Nie awansował | |||
Chanda Rubin |
Stosur ( AUS ) K 6–2, 6–7 (8–10) , 6–0 |
Czarny ( ZIM ) W 6–4, 3–6, 6–3 |
Mauresmo ( FRA ) L 3–6, 1–6 |
Nie awansował | ||||
Wenus Williams |
Czink ( HUN ) W 6–1, 6–2 |
Matevžič ( SLO ) W 6-0 6-0 |
Przebicie ( FRA ) L 4–6, 4–6 |
Nie awansował | ||||
Martina Navratilova Lisa Raymond |
Debel | Nie dotyczy |
Beygelzimer / Perebiynis ( UKR ) W 6–0, 6–2 |
Mauresmo / Pierce ( FRA ) W RET |
Asagoe / Sugiyama ( Jap ) W 4-6, 6-4, 4-6 |
Nie awansował | ||
Chanda Rubin Wenus Williams |
Li T / Słońce Tt ( CHN ) L 5–7, 6–1, 3–6 |
Nie awansował |
Triathlon
Sześciu triathlonistów z USA zakwalifikowało się do następujących imprez.
Sportowiec | Wydarzenie | Pływanie (1,5 km) | Trans 1 | Rower (40 km) | Trans 2 | Bieg (10 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Łowca Kemper | Męskie | 18:11 | 0:18 | 1:02:23 | 0:22 | 31:30 | 1:52:46,33 | 9 |
Wiktor Plata | 18:16 | 0:18 | 1:05:23 | 0:23 | 32:49 | 1:57:09.09 | 27 | |
Andy Potts | 17:49 | 0:18 | 1:02:47 | 0:22 | 34:20 | 1:55:36,47 | 22 | |
Barbara Lindquist | damskie | 18:39 | 0:21 | 1:08:59 | 0:22 | 38:04 | 2:06:25.49 | 9 |
Sheila Taormina | 18:37 | 0:20 | 1:09:03 | 0:20 | 41:01 | 2:09:21.08 | 23 | |
Susan Williams | 19:02 | 0:17 | 1:08:41 | 0:27 | 36:41 | 2:05:08.92 |
Siatkówka
plaża
Sportowiec | Wydarzenie | Runda wstępna | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Dain Blanton Jeff Nygaard |
Męskie |
Prosser – Williams ( AUS ) L 0–2 |
Dziecko – Heese ( CAN ) L 0–2 |
Heuscher – Kobel ( SUI ) L 1–2 |
4 | Nie awansował | ||||
Dax Holdren Stein Metzger |
Schacht – Slack ( AUS ) W 2–1 |
Horrem – Maaseide ( NOR ) L 1–2 |
Rego – Santos ( BRA ) L 0–2 |
3 Q |
Dieckmann – Reckermann ( NIEM ) W 2–1 |
Heuscher – Kobel ( SUI ) L 0–2 |
Nie awansował | |||
Misty May Kerri Walsh |
damskie |
Kusuhara - Tokuno ( Jap ) W 2-0 |
Kadijk - Leenstra ( NED ) W 2-0 |
Celbová – Nováková ( CZE ) W 2–0 |
1 Q |
Tian J – Wang F ( CHN ) W 2–0 |
Dumont – Martin ( CAN ) W 2–0 |
McPeak - Youngs ( USA ) W 2-0 |
Bede – Behar ( BRA ) W 2–0 |
|
Holly McPeak Elaine Youngs |
Glesnes - Maaseide ( NOR ) W 2-0 |
Dumont – Martin ( CAN ) W 2–1 |
Kuhn – Schnyder ( SUI ) W 2–1 |
1 Q |
Celbová – Nováková ( CZE ) W 2–0 |
Pohl – Rau ( NIEM ) W 2–0 |
maj – Walsh ( USA ) L 0–2 |
Finał brązowego medalu Kucharz – Sanderson ( AUS ) W 2–1 |
Wnętrz
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Włochy L 1–3 |
Holandia K 3–0 |
Rosja L 1–3 |
Australia K 3–1 |
Brazylia K 3–1 |
3 Q |
Grecja K 3–2 |
Brazylia L 0–3 |
Finał o brązowy medal Rosja L 0–3
|
4 |
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Chiny L 1–3 |
Niemcy K 3–1 |
Dominikana L 2–3 |
Rosja L 2–3 |
Kuba K 3–0 |
4 Q |
Brazylia L 2–3 |
Nie awansował | =5 |
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się amerykański skład w turnieju siatkówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Doug Beal
№ | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Piłka Lloy | 17 lutego 1972 | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 99 kg (218 funtów) | 351 cm (138 cali) | 316 cm (124 cale) | Daytona Modena |
5 | Erik Sullivan | 9 sierpnia 1972 | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 88 kg (194 funtów) | 340 cm (130 cali) | 320 cm (130 cali) | Iskra Odincowo |
6 | Phillip Eatherton | 2 stycznia 1974 r | 2,05 m (6 stóp 9 cali) | 97 kg (214 funtów) | 356 cm (140 cali) | 335 cm (132 cale) | Numancia Soria |
8 | Donald Suxho | 21 lutego 1976 | 1,95 m (6 stóp 5 cali) | 99 kg (218 funtów) | 337 cm (133 cale) | 319 cm (126 cali) | Erdemirspor |
8 | William Priddy | 1 października 1977 | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 88 kg (194 funtów) | 353 cm (139 cali) | 330 cm (130 cali) | Nieżonaty |
9 | Ryan Millar | 22 stycznia 1978 | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 99 kg (218 funtów) | 354 cm (139 cali) | 326 cm (128 cali) | Gabeca Bossini Montichiari |
10 | Łosoś Riley | 2 lipca 1976 | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 86 kg (190 funtów) | 345 cm (136 cali) | 331 cm (130 cali) | Iskra Odincowo |
11 | Brook Billings | 30 kwietnia 1980 | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 95 kg (209 funtów) | 351 cm (138 cali) | 331 cm (130 cali) | Sakai blezery |
12 | Tom Hoff | 9 czerwca 1973 | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 99 kg (218 funtów) | 353 cm (139 cali) | 333 cm (131 cali) | Iraklis Saloniki |
13 | Clay Stanley | 20 stycznia 1978 | 2,05 m (6 stóp 9 cali) | 106 kg (234 funtów) | 357 cm (141 cali) | 332 cm (131 cali) | Panathinaikos |
14 | Kevin Barnett | 14 maja 1974 r | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 95 kg (209 funtów) | 353 cm (139 cali) | 340 cm (130 cali) | Nieżonaty |
15 | Gabriel Gardner | 18 marca 1976 | 2,05 m (6 stóp 9 cali) | 99 kg (218 funtów) | 353 cm (139 cali) | 335 cm (132 cale) | União Suzano |
- Gra zespołowa
|
Pts | mecze | Zestawy | Zwrotnica | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Brazylia | 9 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 483 | 431 | 1,121 |
2 | Włochy | 8 | 3 | 2 | 13 | 7 | 1,857 | 465 | 434 | 1,071 |
3 | Stany Zjednoczone | 8 | 3 | 2 | 11 | 8 | 1,375 | 437 | 423 | 1,033 |
4 | Rosja | 8 | 3 | 2 | 11 | 9 | 1,222 | 452 | 430 | 1,051 |
5 | Holandia | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 391 | 419 | 0,933 |
6 | Australia | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 331 | 422 | 0,784 |
15 sierpnia 2004 21:30 |
Włochy | 3–1 | Stany Zjednoczone |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 5630 Sędziowie: Kun-Tae Kim (KOR), Juan Pereyra (ARG) |
(25–21, 21–25, 25–17, 25–23) wynik |
17 sierpnia 2004 16:00 |
Stany Zjednoczone | 3–0 | Holandia |
Stadion Pokoju i Przyjaźni : 3000 sędziów: Juan Pereyra (ARG), Abdullah Al-Khelaifi (KSA) |
(26–24, 25–20, 25–18) wynik |
19 sierpnia 2004 21:45 |
Rosja | 3–1 | Stany Zjednoczone |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 4930 Sędziowie: Hiroyuki Ito (JPN), Ning Wang (CHN) |
(22–25, 25–20, 25–16, 25–23) wynik |
21 sierpnia 2004 09:00 |
Australia | 1-3 | Stany Zjednoczone |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 4580 Sędziowie: Fotios Lekkas (GRE), Ryszard Dietrich (POL) |
(19–25, 25–23, 13–25, 19–25) wynik |
23 sierpnia 2004 22:20 |
Stany Zjednoczone | 3–1 | Brazylia |
Stadion Pokoju i Przyjaźni : 3150 Sędziowie: Bela Hobor (HUN), Dejan Jovanovic (SCG) |
(25–22, 25–23, 18–25, 25–22) wynik |
- Ćwierćfinał
25 sierpnia 2004 19:30 |
Grecja | 2-3 | Stany Zjednoczone |
Stadion Pokoju i Przyjaźni : 9300 Sędziowie: Kun-Tae Kim (KOR), Juan Pereyra (ARG) |
(20–25, 25–22, 27–25, 23–25, 15–17) wynik |
- Półfinały
27 sierpnia 2004 21:30 |
Stany Zjednoczone | 0–3 | Brazylia |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 9380 Sędziowie: Umit Sokullu (TUR), Ryszard Dietrich (POL) |
(16–25, 17–25, 23–25) wynik |
- Mecz o brązowy medal
29 sierpnia 2004 12:30 |
Rosja | 3–0 | Stany Zjednoczone |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Uczestnictwo: 7650 Sędziowie: Kun-Tae Kim (KOR), Valdir Dellaqua (BRA) |
(25–22, 27–25, 25–16) wynik |
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się amerykański skład w turnieju siatkówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Toshi Yoshida
№ | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prikeba Phipps | 30 czerwca 1969 | 1,91 m (6 stóp 3 cale) | 80 kg (180 funtów) | 319 cm (126 cali) | 303 cm (119 cali) | Minas Tenis Clube |
2 | Danielle Scott | 1 października 1972 | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 83 kg (183 funty) | 325 cm (128 cali) | 302 cm (119 cali) | Pallavolo Chieri |
3 | Tayyiba Haneef | 23 marca 1979 | 2,00 m (6 stóp 7 cali) | 81 kg (179 funtów) | 328 cm (129 cali) | 312 cm (123 cale) | Nieżonaty |
4 | Lindsey Berg | 16 lipca 1980 | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 74 kg (163 funty) | 287 cm (113 cali) | 274 cm (108 cali) | Nieżonaty |
5 | Stacy Sykora | 24 czerwca 1977 | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 58 kg (128 funtów) | 305 cm (120 cali) | 295 cm (116 cali) | Olimpia Teodora Rawenna |
6 | Elisabeth Bachman | 7 listopada 1978 | 1,92 m (6 stóp 4 cale) | 85 kg (187 funtów) | 311 cm (122 cale) | 300 cm (120 cali) | Nieżonaty |
7 | Wrzosowy łuk | 29 listopada 1978 | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 88 kg (194 funtów) | 301 cm (119 cali) | 290 cm (110 cali) | Pallavolo Modena |
9 | Ogonna Nnamani | 29 lipca 1983 | 1,83 m (6 stóp 0 cali) | 77 kg (170 funtów) | 315 cm (124 cale) | 305 cm (120 cali) | Uniwersytet Stanford |
11 | Robyn Ah Mow-Santos | 15 września 1975 r | 1,72 m (5 stóp 8 cali) | 68 kg (150 funtów) | 291 cm (115 cali) | 281 cm (111 cali) | Nieżonaty |
12 | Nancy Metcalf | 12 listopada 1978 | 1,84 m (6 stóp 0 cali) | 74 kg (163 funty) | 314 cm (124 cale) | 292 cm (115 cali) | Despar Perugia |
13 | Bitwa krzyżowa Tary | 16 września 1968 | 1,81 m (5 stóp 11 cali) | 76 kg (168 funtów) | 302 cm (119 cali) | 301 cm (119 cali) | Nieżonaty |
15 | Logan Tom | 25 maja 1981 | 1,84 m (6 stóp 0 cali) | 74 kg (163 funty) | 306 cm (120 cali) | 297 cm (117 cali) | Gianno Pierallsi |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | Pts | południowy zachód | SL | SR | SPW | SPL | SPR | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 5 | 4 | 1 | 9 | 14 | 4 | 3.500 | 429 | 346 | 1,240 | Ćwierćfinały |
2 | Rosja | 5 | 3 | 2 | 8 | 11 | 8 | 1,375 | 426 | 388 | 1,098 | |
3 | Kuba | 5 | 3 | 2 | 8 | 11 | 10 | 1.100 | 443 | 460 | 0,963 | |
4 | Stany Zjednoczone | 5 | 2 | 3 | 7 | 11 | 10 | 1.100 | 472 | 467 | 1,011 | |
5 | Niemcy | 5 | 2 | 3 | 7 | 7 | 11 | 0,636 | 387 | 414 | 0,935 | |
6 | Republika Dominikany | 5 | 1 | 4 | 6 | 3 | 14 | 0,214 | 334 | 416 | 0,803 |
14 sierpnia 2004 21:30 |
Chiny | 3–1 | Stany Zjednoczone | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
(25–21, 23–25, 25–22, 25–18) Sprawozdanie |
16 sierpnia 2004 19:30 |
Stany Zjednoczone | 3–1 | Niemcy | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
(25–22, 25–22, 22–25, 27–25) Raport |
18 sierpnia 2004 9:00 |
Republika Dominikany | 3–2 | Stany Zjednoczone | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
(26-24, 22-25, 27-25, 23-25, 19-17) Raport |
20 sierpnia 2004 21:30 |
Stany Zjednoczone | 2-3 | Rosja | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
(25–20, 17–25, 25–20, 18–25, 11–15) Raport |
22 sierpnia 2004 21:30 |
Kuba | 0–3 | Stany Zjednoczone | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
(22–25, 12–25, 19–25) Sprawozdanie |
- Ćwierćfinały
24 sierpnia 2004 21:55 |
Brazylia | 3–2 | Stany Zjednoczone | Stadion Pokoju i Przyjaźni |
(25–22, 25–20, 22–25, 25–27, 15–6) Raport |
Wodne polo
Drużyny piłki wodnej mężczyzn i kobiet w USA zakwalifikowały się, wygrywając turniej piłki wodnej na Igrzyskach Panamerykańskich w 2003 roku .
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał / Pl. | Finał / BM / Pl. | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Chorwacja W 7-6 |
Kazachstan W 9–6 |
Węgry L 5–7 |
Rosja L 7–9 |
Serbia i Czarnogóra L 4-9 |
4 | Nie awansował |
7-10 półfinał Australia W 6-5
|
7. miejsce mecz Włochy W 9-8
|
7 |
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Węgry W 7–6 |
Kanada L 5–6 |
Rosja W 8–4 |
Nie dotyczy | 1 Q | Do widzenia |
Włochy L 5–6 |
Mecz o brązowy medal Australia W 6-5
|
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się amerykański skład w turnieju piłki wodnej mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trener: Ratko Rudić
№ | Nazwa | Poz. | Wzrost | Waga | Data urodzenia | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brandon Brooks | GK | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 106 kg (234 funtów) | 29 kwietnia 1981 | Klub piłki wodnej w Los Angeles |
2 | Wilcze Wigo (C) | D | 1,87 m (6 stóp 2 cale) | 86 kg (190 funtów) | 8 maja 1973 | Nowy Jork Athletic Club |
3 | Omar Amr | CB | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 92 kg (203 funty) | 20 września 1974 | Fundacja Newport Water Polo |
4 | Jeff Powers | CF | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 104 kg (229 funtów) | 21 stycznia 1980 | Fundacja Newport Water Polo |
5 | Adam Wright | D | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 90 kg (200 funtów) | 4 maja 1977 r. | Nowy Jork Athletic Club |
6 | Christopher Segesman | CB | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 92 kg (203 funty) | 17 czerwca 1979 | Klub piłki wodnej w Los Angeles |
7 | Layne Beaubien | CB | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 99 kg (218 funtów) | 4 lipca 1976 r. | Nowy Jork Athletic Club |
8 | Tony Azevedo | D | 1,85 m (6 stóp 1 cal) | 87 kg (192 funty) | 21 listopada 1981 | Sporty wodne na Long Beach Shore |
9 | Dan Klatt | CB | 1,95 m (6 stóp 5 cali) | 92 kg (203 funty) | 28 października 1978 | Fundacja Newport Water Polo |
10 | Brett Ormsby | D | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 83 kg (183 funty) | 1 grudnia 1982 | UCLA Bruins |
11 | Jesse Smith | CB | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 108 kg (238 funtów) | 27 kwietnia 1983 | Nowy Jork Athletic Club |
12 | Genai Kerra | GK | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 95 kg (209 funtów) | 25 grudnia 1976 | Fundacja Newport Water Polo |
13 | Ryan Bailey | CF | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 113 kg (249 funtów) | 28 sierpnia 1975 r. | Fundacja Newport Water Polo |
- Gra zespołowa
Zakwalifikował się do półfinału | |
Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
Zespół
|
GP | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Węgry | 5 | 5 | 0 | 0 | 44 | 27 | +17 | 10 |
Serbia i Czarnogóra | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 26 | +11 | 8 |
Rosja | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 28 | +4 | 6 |
Stany Zjednoczone | 5 | 2 | 0 | 3 | 32 | 37 | -5 | 4 |
Chorwacja | 5 | 1 | 0 | 4 | 35 | 41 | -6 | 2 |
Kazachstan | 5 | 0 | 0 | 5 | 21 | 42 | -21 | 0 |
15 sierpnia 2004 22:15 |
[1] | Chorwacja | 6–7 | Stany Zjednoczone |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Tulga (TUR), Bookelman (NED) |
Wynik kwarty: 0-0, 0-3, 2-1, 4-3 | |||||
Štritof 3 | Cele | Azewedo 3 |
17 sierpnia 2004 16:30 |
[2] | Kazachstan | 6–9 | Stany Zjednoczone |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Patelli (BRA), Bock (GER) |
Wynik kwarty: 1-1, 3-4, 0-1, 2-3 | |||||
Drozdów 3 | Cele | Wigo 4 |
19 sierpnia 2004 10:45 |
[3] | Stany Zjednoczone | 5–7 | Węgry |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Margeta (SLO), Tulga (TUR) |
Wynik kwarty: 2-2, 2-3, 0-1, 1-1 | |||||
Azewedo 2 | Cele | Varga , Madaras 2 |
21 sierpnia 2004 22:15 |
[4] | Rosja | 9–7 | Stany Zjednoczone |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Borrell (ESP), Bock (GER) |
Wynik kwarty: 3-1, 3-3, 2-0, 1-3 | |||||
Eryshov , Czomachidze 3 | Cele | Beaubien , Azevedo 2 |
23 sierpnia 2004 21:00 |
[5] | Stany Zjednoczone | 4–9 | Serbia i Czarnogóra |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Tulga (TUR), Borrell (ESP) |
Punktacja po ćwiartkach: 1-2, 1-2, 1-3, 1-2 | |||||
4 graczy z 1 | Cele | Šapić 3 |
- klasyfikacja od 7 do 10 miejsca
27 sierpnia 2004 10:45 |
[6] | Stany Zjednoczone | 6–5 | Australia |
Sędziowie Olimpijskiego Centrum Wodnego w Atenach : Matache (ROU), Legare (CAN) |
Wynik kwarty: 2 -0, 1-1, 2-2, 1-2 | |||||
Azewedo 3 | Cele | Figlioli 3 |
- Mecz o 7 miejsce
29 sierpnia 2004 10:45 |
[7] | Stany Zjednoczone | 9-8 | Włochy |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Afanasiev (RUS), Margeta (SLO) |
Wynik kwarty: 2-2, 2-0, 2-3, 3-3 | |||||
Azevedo , Smith 3 | Cele | Angelini 3 |
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Amerykanów w turnieju piłki wodnej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Guy Baker
№ | Nazwa | Poz. | Wzrost | Waga | Data urodzenia | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jacqueline Frank | GK | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 72 kg (159 funtów) | 1 maja 1980 | Piłka wodna Golden West |
2 | Heather Petri | D | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 70 kg (150 funtów) | 13 czerwca 1978 | Nieżonaty |
3 | Ericka Lorenz | D | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 71 kg (157 funtów) | 18 lutego 1981 | Nieżonaty |
4 | Willa Brenda | D | 1,62 m (5 stóp 4 cale) | 80 kg (180 funtów) | 18 kwietnia 1980 | Handlowa piłka wodna |
5 | Ellen Estes | CF | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 77 kg (170 funtów) | 13 października 1978 | Nieżonaty |
6 | Natalia Gołda | CB | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 83 kg (183 funty) | 18 grudnia 1981 | Nowy Jork Athletic Club |
7 | Małgorzata Dingeldein | D | 1,67 m (5 stóp 6 cali) | 58 kg (128 funtów) | 30 maja 1980 | Nieżonaty |
8 | Kelly Rulon | D | 1,77 m (5 stóp 10 cali) | 68 kg (150 funtów) | 16 sierpnia 1984 | Piłka wodna San Diego Shores |
9 | Heather Moody (C) | CF | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 77 kg (170 funtów) | 21 sierpnia 1973 | Nowy Jork Athletic Club |
10 | Robin Beauregard | CB | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 81 kg (179 funtów) | 23 lutego 1979 | Nowy Jork Athletic Club |
11 | Bursztyn Stachowski | CB | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 72 kg (159 funtów) | 14 marca 1983 | Nieżonaty |
12 | Nicolle Payne | GK | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 72 kg (159 funtów) | 15 lipca 1976 r. | Nowy Jork Athletic Club |
13 | Thalia Munro | CB | 1,77 m (5 stóp 10 cali) | 70 kg (150 funtów) | 8 marca 1982 | Nieżonaty |
- Gra zespołowa
Zakwalifikowany do SF | |
Zakwalifikowany do QF |
Zespół
|
GP | W | D | L | Pts | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 20 | 16 | +4 |
Rosja | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 21 | 22 | -1 |
Węgry | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 19 | 20 | -1 |
Kanada | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 16 | 18 | -2 |
16 sierpnia 2004 09:30 |
Raport | Stany Zjednoczone | 7 –6 | Węgry |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Nikolaos Stavropoulos (GRE) Mario Brguljan (SCG) |
Skomponowana przez czwarte: 4 -1 0- 2 , 1- 2 , 2 -1 | |||||
Willa 4 Rulon 2 Golda 1 |
Cele |
Dravucz 1 Pelle 1 Primász 1 Stieber 1 Tiba 1 Zantleitner 1 |
18 sierpnia 2004 10:45 |
Raport | Stany Zjednoczone | 5- 6 | Kanada |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Nikolaos Stavropoulos (GRE) Noel Harrod (AUS) |
Wynik kwartalny: 0–0, 1 –0, 3 –1, 1–5 | |||||
Beauregard 1 Dingeldein 1 Lorenz 1 Moody 1 Rulon 1 |
Cele |
Rozpocznij 3 Dow 2 Campbell 1 |
20 sierpnia 2004 10:15 |
Raport | Stany Zjednoczone | 8 –4 | Rosja |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Sergio Borrell (ESP]) Boris Margeta (SLO) |
Wynik kwarty: 1–1, 4 –1, 2 –1, 1–1 | |||||
Beauregard 2 Willa 2 Dingeldein 1 Lorenz 1 Stachowski 1 Rulon 1 |
Cele |
Salimova 1 Shepelina 1 Turova 1 Yaina 1 |
- Półfinał
24 sierpnia 2004 17:00 |
Raport | Stany Zjednoczone | 5- 6 | Włochy |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Gábor Kiszelly (HUN) Zoran Tomić (CRO) |
Wynik kwarty: 2 –1, 1–1, 1 –0, 1–4 | |||||
Dingeldein 1 Estes 1 Munro 1 Petri 1 Willa 1 |
Cele |
di Mario 2 Araujo 1 Malato 1 Ragusa 1 Zanchi 1 |
- Finał o brązowy medal
26 sierpnia 2004 17:00 |
Raport | Australia | 5- 6 | Stany Zjednoczone |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Peter Bookelman (NED) Torsten Bock (GER) |
Skomponowana przez czwarte: 0-0, 0- 4 , 3 -1, 2 -1 | |||||
Brooks 2 Lis 1 Gynther 1 Norwood 1 |
Cele |
Estes 3 Beauregard 1 Gołda 1 Stachowski 1 |
Podnoszenie ciężarów
Pięciu ciężarowców z USA zakwalifikowało się do następujących wydarzeń:
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Waga | Ranga | Waga | Ranga | Waga | Ranga | ||
Czad Vaughn | Mężczyźni –77 kg | 145 | 19 | 175 | =19 | 320 | 19 |
Oscar Chaplin III | Mężczyźni –85 kg | 160 | =10 | 190 | 11 | 350 | 10 |
Shane Hamman | Mężczyźni +105 kg | 192,5 | 8 | 237,5 | 7 | 430 | 7 |
Tara Cunningham | Kobiety −48 kg | 77,5 | =8 | 95 | =9 | 172,5 | 10 |
Cheryl Haworth | Kobiety +75 kg | 125 | =5 | 155 | =4 | 280 | 6 |
Zapasy
Amerykańscy zapaśnicy zakwalifikowali się do rywalizacji we wszystkich konkurencjach z wyjątkiem męskiej kategorii grecko-rzymskiej 74 kg.
Klucz :
- VT - Zwycięstwo przez jesień .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Stephen Abas | -55 kg |
Tulbea ( MDA ) W 3–1 PP |
Montero ( CUB ) W 3–1 PP |
Nie dotyczy | 1 Q |
Li Zy ( CHN ) W 3–1 PP |
Tanabe ( Japonia ) W 3–0 PO |
Batirow ( ROS ) L 1–3 PP |
|
Eric Guerrero | -60 kg |
Purevbaatar ( MGL ) L 1–3 PP |
Pogosian ( GEO ) L 1–3 PP |
Nie dotyczy | 3 | Nie awansował | 16 | ||
Jamilla Kelly | −66 kg |
Asgarow ( AZE ) W 3–1 PP |
Bodişteanu ( MDA ) W 3–0 PO |
Nie dotyczy | 1 Q | Do widzenia |
Murtazaliev ( RUS ) W 3–1 PP |
Tedeyev ( UKR ) L 1–3 PP |
|
Joe Williams | −74 kg |
Sagirashvili ( GEO ) W 3–0 PO |
Hadżizadeh ( IRI ) W 3–1 PP |
Nie dotyczy | 1 Q |
Lalijew ( KAZ ) L 1–3 PP |
Nie awansował |
Haidarau ( BLR ) W 5–0 EV |
5 |
Cael Sanderson | −84 kg |
Kuruglijew ( KAZ ) W 3–1 PP |
Borchanka ( BLR ) W 3–1 PP |
Nie dotyczy | 1 Q |
Khodaei ( IRI ) W 3–1 PP |
Romero ( CUB ) W 3–1 PP |
Księżyc EJ ( KOR ) W 3–1 PP |
|
Daniel Cormier | −96 kg |
Walach ( AUT ) W 3–0 PO |
Bartnicki ( POL ) W 3–1 PP |
Nie dotyczy | 1 Q | Do widzenia |
Gatsałow ( RUS ) L 0–3 PO |
Heidari ( IRI ) L 1–3 PP |
4 |
Kerry McCoy | −120 kg |
Miano-Petta ( ITA ) W 3–0 PO |
Mildzihov ( KGZ ) W 3–0 PO |
Mutalimow ( KAZ ) L 1–3 PP |
2 | Nie awansował | 7 |
- Grecko-rzymski mężczyzna
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Dennis Hall | -55 kg |
Švehla ( CZE ) W 3–1 PP |
Vakulenko ( UKR ) L 0–3 PO |
Nie dotyczy | 2 | Nie awansował | 14 | ||
Jim Gruenwald | -60 kg |
Passos ( POR ) W 5–0 VT |
Diaconu ( ROM ) L 1–3 PP |
Nie dotyczy | 2 | Nie awansował | 10 | ||
Oscar Wood | −66 kg |
Arkoudeas ( GRE ) L 1–3 PP |
Zamanduridis ( GER ) L 1–3 PP |
Manukyan ( KAZ ) L 1–4 SP |
4 | Nie awansował | 12 | ||
Brad Vering | −84 kg |
Abdelfatah ( EGY ) L 0–3 PO |
Wachtangadze ( GEO ) W 5–0 VB |
Nie dotyczy | 2 | Nie awansował | 11 | ||
Garrett Lowney | −96 kg |
Peña ( CUB ) L 1–3 PP |
Virág ( WĘG ) L 0–3 PO |
Nie dotyczy | 3 | Nie awansował | 19 | ||
Rulon Gardner | −120 kg |
Mikulski ( POL ) K 3–0 PO |
Mureiko ( BUL ) W 3–1 PP |
Mizgaitis ( LTU ) W 3–0 PO |
1 Q | Do widzenia |
Tsurtsumia ( KAZ ) L 1–3 PP |
Barzi ( IRI ) W 3–0 PO |
- Freestyle kobiet
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Klasyfikacja | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Patricia Miranda | −48 kg |
Li H ( CHN ) W 3–1 PP |
Oorżak ( RUS ) W 3–1 PP |
Caripá ( VEN ) W 4–1 SP |
1 Q | Do widzenia |
Merleni ( UKR ) L 0–3 PO |
Berthenet ( FRA ) W 3–1 PP |
|
Tela O'Donnell | -55 kg |
Smirnowa ( ros. ) W 5–0 VT |
Verbeek ( CAN ) L 1–4 SP |
Nie dotyczy | 2 |
Fonseca ( PUR ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 6 | |
Sara McMann | −63 kg |
Meng L1 ( CHN ) W 5–0 VT |
Yanik ( CAN ) L 1–3 PP |
Nie dotyczy | 1 Q | Do widzenia |
Zygouri ( GRE ) W 5–0 VT |
K Icho ( Japonia ) L 1–3 PP |
|
Toccara Montgomery | −72 kg |
Hamaguchi ( Japonia ) L 1–3 PP |
Zlateva ( BUL ) W 5–0 VT |
Nie dotyczy | 2 |
Nordhagen ( CAN ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 7 |
Zobacz też
- Stany Zjednoczone na Igrzyskach Panamerykańskich w 2003 roku
- Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004