Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972 – United States at the 1972 Summer Olympics
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972 | |
---|---|
Kod MKOl | USA |
NOC | Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych |
w Monachium | |
Zawodnicy | 400 (316 mężczyzn i 84 kobiety) w 21 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Olga Connolly |
Medale w rankingu 2 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Stany Zjednoczone rywalizowały na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972 w Monachium , RFN . 400 zawodników, 316 mężczyzn i 84 kobiety, wzięło udział w 185 konkurencjach w 21 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Stany Zjednoczone zajęły drugie miejsce w ostatecznym rankingu medalowym z 33 złotymi i 94 medalami ogółem.
Złoto
- Doreen Wilber — Łucznictwo, Konkurs Indywidualny Kobiet
- John Williams — Łucznictwo, Konkurs Indywidualny Mężczyzn
- Vincent Matthews — Lekkoatletyka, 400 metrów mężczyzn
- Dave Wottle — lekkoatletyka, mężczyźni na 800 metrów
- Frank Shorter — lekkoatletyka, maraton mężczyzn
- Rod Milburn — lekkoatletyka, bieg na 110 m przez płotki mężczyzn
- Larry Black , Eddie Hart , Robert Taylor i Gerald Tinker — lekkoatletyka, sztafeta 4 x 100 m mężczyzn
- Randy Williams — Lekkoatletyka, skok w dal mężczyzn
- Ray Seales — boks, męska waga półśrednia
- Maxine Joyce King — nurkowanie, trampolina 3 m, kobiety
- John Writer — Strzelanie, męski karabin małokalibrowy, trzy postawy
- Lones Wigger — strzelanie, karabin wolny mężczyzn, trzy pozycje
- Mark Spitz — pływanie, 100 m stylem dowolnym mężczyzn
- Mark Spitz — pływanie, 200 m stylem dowolnym mężczyzn
- Mark Spitz — pływanie, bieg motylkowy na 100 m mężczyzn
- Mark Spitz — pływanie, 200 m stylem motylkowym mężczyzn
- Mike Burton — Pływanie, 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
- John Hencken — pływanie, 200 m stylem klasycznym mężczyzn
- David Edgar , Jerry Heidenreich , John Murphy i Mark Spitz — pływanie, sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn
- Steve Genter , John Kinsella , Fred Tyler i Mark Spitz — pływanie, sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
- Tom Bruce , Jerry Heidenreich , Mike Stamm i Mark Spitz — pływanie, sztafeta 4×100 m mężczyzn
- Sandy Neilson — Pływanie, 100 m stylem dowolnym kobiet
- Keena Rothhammer — pływanie, 800 m stylem dowolnym kobiet
- Melissa Belote — pływanie, 100 m stylem grzbietowym kobiet
- Melissa Belote — pływanie, 200 m stylem grzbietowym kobiet
- Cathy Carr — pływanie, 100 m stylem klasycznym, kobiety
- Karen Moe — Pływanie, 200 m Butterfly kobiet
- Shirley Babashoff , Jane Barkman , Jenny Kemp i Sandy Neilson — pływanie, sztafeta 4×100 m kobiet
- Melissa Belote , Cathy Carr , Deena Deardurff i Sandy Neilson — pływanie, sztafeta 4×100 m kobiet
- Dan Gable — zapasy, freestyle mężczyzn w wadze lekkiej
- Wayne Wells — zapasy, męska freestyle waga półśrednia
- Ben Peterson — zapasy, waga półciężka freestyle mężczyzn
- William Allen , William Bentsen i Harry Melges — żeglarstwo, zawody drużynowe w męskiej solówce
Srebro
- Robert Taylor — Lekkoatletyka, 100 metrów mężczyzn
- Wayne Collett — lekkoatletyka, 400 metrów mężczyzn
- Ralph Mann — Lekkoatletyka, bieg na 400 m przez płotki mężczyzn
- Bob Seagren — lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn
- George Woods — Lekkoatletyka, pchnięcie kulą mężczyzn
- Jay Silvester — lekkoatletyka, rzut dyskiem mężczyzn
- Mable Fergerson , Kathy Hammond , Madeline Manning-Jackson i Cheryl Toussaint — lekkoatletyka, sztafeta 4 × 400 m kobiet
- Michael Bantom , James Brewer , Tommy Burleson , Doug Collins , Kenneth Davis , James Forbes , Thomas Henderson , Dwight Jones , Robert Jones , Kevin Joyce , Tom McMillen i Edward Ratleff — koszykówka, zawody drużynowe mężczyzn
- Richard Rydze — nurkowanie, platforma 10 m, mężczyźni
- Bruce Davidson , Kevin Freeman , Michael Plumb i James Wofford — jeździectwo, trzydniowe zawody drużynowe
- Frank Chapot , Kathryn Kusner , Neal Shapiro , i William Steinkraus — Jeździectwo, Zawody w Skokach Drużynowych
- Gene Clapp , Fritz Hobbs , Bill Hobbs , Paul Hoffman , John Livingston , Michael Livingston , Tim Mickelson , Pete Raymond i Lawrence Terry — wioślarstwo, ósemki mężczyzn
- Victor Auer — Strzelanie, męski karabin małokalibrowy, podatny
- Lanny Bassham — strzelanie, karabin małokalibrowy , mężczyźni, trzy postawy
- Jerry Heidenreich — Pływanie, 100 m stylem dowolnym mężczyzn
- Steve Genter — pływanie, 200 m stylem dowolnym mężczyzn
- Steve Genter — pływanie, 400 m stylem dowolnym mężczyzn
- Mike Stamm — pływanie, 100 m stylem grzbietowym, mężczyźni
- Mike Stamm — pływanie, 200 m stylem grzbietowym mężczyzn
- Tom Bruce — pływanie, 100 m stylem klasycznym mężczyzn
- Gary Hall, Sr. — Pływanie, bieg motylkowy na 200 m mężczyzn
- Tim McKee — Pływanie, 200 m stylem zmiennym mężczyzn
- Tim McKee — pływanie, 400 m stylem zmiennym mężczyzn
- Shirley Babashoff — pływanie, 100 m stylem dowolnym kobiet
- Shirley Babashoff — pływanie, 200 m stylem dowolnym kobiet
- Susie Atwood — pływanie, 200 m stylem grzbietowym kobiet
- Dana Schoenfield — pływanie, 200 m stylem klasycznym kobiet
- Lynn Colella — pływanie, 200 m Butterfly kobiet
- Richard Sanders — zapasy, męska waga kogucia freestyle
- John Peterson — zapasy, waga średnia mężczyzn stylem dowolnym
Brązowy
- Craig Lincoln — nurkowanie, trampolina 3 m, mężczyźni
- Thomas Hill — Lekkoatletyka, bieg na 110 m przez płotki mężczyzn
- Larry Young — Lekkoatletyka, 50 km marszu mężczyzn
- Dwight Stones — lekkoatletyka, skok wzwyż mężczyzn
- Jan Johnson — lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn
- Arnie Robinson — lekkoatletyka, skok w dal mężczyzn
- Bill Schmidt — lekkoatletyka, rzut oszczepem mężczyzn
- Kathy Hammond — lekkoatletyka, 400 metrów kobiet
- Kathy Schmidt — lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet
- Ricardo Carreras — boks, waga koguciego mężczyzn
- Jesse Valdez — boks, waga półśrednia mężczyzn
- Marvin Johnson — boks, waga średnia mężczyzn
- Jamie McEwan — kajakarstwo, mężczyźni C1 kanadyjski slalom jedynki
- Neal Shapiro — Jeździectwo, Zawody Indywidualne w Skokach
- Tom McBreen — Pływanie, 400 m stylem dowolnym mężczyzn
- Doug Northway — pływanie, 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
- John Murphy — pływanie, 100 m stylem grzbietowym mężczyzn
- Mitch Ivey — pływanie, 200 m stylem grzbietowym mężczyzn
- John Hencken — Pływanie, 100 m stylem klasycznym mężczyzn
- Jerry Heidenreich — pływanie, bieg motylkowy na 100 m mężczyzn
- Robin Backhaus — pływanie, 200 m stylem motylkowym mężczyzn
- Steve Furniss — pływanie, 200 m stylem zmiennym mężczyzn
- Keena Rothhammer — pływanie, 200 m stylem dowolnym kobiet
- Susie Atwood — pływanie, 100 m stylem grzbietowym kobiet
- Ellie Daniel — Pływanie, 200 m Butterfly kobiet
- Lynn Vidali — pływanie, 200 m stylem zmiennym kobiet
- Peter Asch , Steven Barnett , Bruce Bradley , Stanley Cole , James Ferguson , Eric Lindroth , John Parker , Gary Sheerer , James Slatton , Russell Webb i Barry Weitzenberg — piłka wodna, zawody drużynowe mężczyzn
- Chris Taylor — zapasy, męska waga superciężka freestyle
- Donald Cohan , Charles Horter i John Marshall — żeglarstwo, męskie zawody drużyn smoków
- Peter Dean i Glen Foster — żeglarstwo, męskie zawody drużynowe Tempest
Łucznictwo
W pierwszych współczesnych zawodach łuczniczych na igrzyskach olimpijskich Stany Zjednoczone zgłosiły trzech mężczyzn i trzy kobiety. Zabrali do domu zarówno złote medale, jak i parę 5 miejsc.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Edwin Eliason | Indywidualność mężczyzn | 1193 | 13 | 1245 | 4 | 2348 | 5 |
Dennis McComak | 1199 | 9 | 1199 | 16 | 2398 | 11 | |
John Williams | 1268 LUB | 1 | 1260 | 1 | 2528 LUB | ||
Maureen Bechdolt | Indywidualność kobiet | 1106 | 29 | 1112 | 29 | 2218 | 28 |
Linda Myers | 1200 | 3 | 1185 | 6 | 2385 | 5 | |
Doreen Wilber | 1198 | 4 | 1226 LUB | 1 | 2424 LUB |
lekkoatletyka
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- Mężczyźni
- Imprezy drogowe i torowe
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Eddie Hart | 100 m² | 10.47 | 1 Q | DNS | Nie awansował | ||||
Rey Robinson | 10,56 | 1 Q | DNS | Nie awansował | |||||
Robert Taylor | 10.32 | 1 Q | 10.16 | 2 Q | 10.30 | 1 Q | 10.24 | ||
Larry Black | 200 m² | 20,79 | 1 Q | 20.28 | 1 Q | 20,36 | 1 Q | 20.19 | |
Larry'ego Burtona | 20,80 | 1 Q | 20,68 | 1 Q | 20,78 | 2 Q | 20,37 | 4 | |
Chuck Smith | 20,79 | 1 Q | 20,66 | 2 Q | 20,86 | 3 Q | 20,55 | 5 | |
Wayne Collett | 400 m² | 46,00 | 2 Q | 45,80 | 1 Q | 45,77 | 3 Q | 44,80 | |
Vincent Matthews | 45,94 | 2 Q | 45,62 | 2 Q | 44,94 | 1 Q | 44,66 | ||
John Smith | 46,00 | 2 Q | 46.04 | 2 Q | 45,46 | 3 Q | DNF | ||
Ken Swenson | 800 m² | 1:51,1 | 2 Q | Nie dotyczy | DNF | Nie awansował | |||
Rick Wohlhuter | 1:49,4 | 4 | Nie awansował | ||||||
Dave Wottle | 1:47,6 | 2 Q | 1:48,7 | 1 Q | 1:45,9 | ||||
Jim Ryun | 1500 m² | 3:51,5 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Bob Wheeler | 3:41,3 | 3 Q | 3:40,4 | 6 | Nie awansował | ||||
Dave Wottle | 3:40,7 | 2 Q | 3:41,6 | 4 | Nie awansował | ||||
Leonard Hilton | 5000 m² | 14:07,2 | 8 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Steve Prefontaine | 13:32,6 | 2 Q | 13:28,25 | 4 | |||||
George Young | 13:41,2 | 4 | Nie awansował | ||||||
Jon Anderson | 10 000 m² | 28:34,2 | 8 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Jeff Galloway | 29:35,0 | 11 | Nie awansował | ||||||
Frank Shorter | 27:58.23 | 3 Q | 27:51,32 | 5 | |||||
Willie Davenport | 110 m przez płotki | 13.97 | 2 Q | Nie dotyczy | 13.73 | 3 Q | 13.50 | 4 | |
Tom Hill | 13.62 | 1 Q | 13.47 | 1 Q | 13.48 | ||||
Rod Milburn | 13.57 | 1 Q | 13.44 | 1 Q | 13.24 WR | ||||
Dick Bruggeman | 400 m przez płotki | 54,36 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Ralpha Manna | 50,18 | 2 Q | 49,53 | 2 Q | 48,51 | ||||
Jim Seymour | 49,81 | 2 Q | 49,33 | 1 Q | 48,64 | 4 | |||
Doug Brown | 3000 m z przeszkodami | 8:41,2 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Mike Manley | 8:50,4 | 10 | Nie awansował | ||||||
Steve Savage | 8:39,0 | 7 | Nie awansował | ||||||
Larry Black Eddie Hart Robert Taylor Gerald Tinker |
Przekaźnik 4 × 100 m | 38,96 | 1 Q | Nie dotyczy | 38,54 | 1 Q | 38.19 WR | ||
Jacka Bachelera | Maraton | Nie dotyczy | 2:17:38 | 9 | |||||
Kenny Moore | 2:15:39 | 4 | |||||||
Frank Shorter | 2:12:19 | ||||||||
Tom Dooley | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:34:58,8 | 15 | |||||
Goetz Klopfer | 1:38:33,6 | 19 | |||||||
Larry Young | 1:32:53,4 | 10 | |||||||
Steve Hayden | 50 km spacer | Nie dotyczy | 4:36:07,2 | 27 | |||||
William Weigle | 4:22:52,2 | 17 | |||||||
Larry Young | 4:00:46,0 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Preston Carrington | Długi skok | 8.22 | 2 Q | 7,99 | 5 |
Arnie Robinson | 7,99 | 4 Q | 8.03 | ||
Randy Williams | 8.34 | 1 Q | 8.24 | ||
John Craft | Potrójny skok | 16.32 | 10 Q | 16.83 | 5 |
Dave Smith | 14.55 | 32 | Nie awansował | ||
Art Walker | 15.29 | 29 | Nie awansował | ||
Chris Dunn | Wysoki skok | 2.12 | 20 | Nie awansował | |
Ron Jourdan | 2.12 | 22 | Nie awansował | ||
Kamienie Dwighta | 2.15 | =1 Q | 2,21 | ||
Jan Johnson | Skok o tyczce | 5.10 | 10 Q | 5.35 | |
Bob Seagren | 5.10 | =6 Q | 5.40 | ||
Steve Smith | 4.80 | 18 | Nie awansował | ||
Al Feuerbach | Pchnięcie kulą | 19.94 | =6 Q | 21.01 | 5 |
Brian Oldfield | 19.95 | 5 Q | 20,91 | 6 | |
George Woods | 19.96 | 4 Q | 21.17 | ||
John Powell | Rzut dyskiem | 59.30 | 13 Q | 62,82 | 4 |
Jay Silvester | 61,20 | 6 Q | 63,50 | ||
Tim Vollmer | 59,60 | 10 Q | 60,24 | 8 | |
Fred Łukasz | Rzut oszczepem | 81,34 | 5 Q | 80,06 | 8 |
Bill Schmidt | 78,96 | 10 q | 84,42 | ||
Milt Sonsky | 79,96 | 8 q | 77,94 | 10 | |
George Frenn | Rzut młotem | 62,14 | 27 | Nie awansował | |
Tom Gage | 69,40 | 7 Q | 69,50 | 12 | |
Al Schoterman | 65,18 | 22 | Nie awansował |
- Impreza łączona – Decathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jeff Bannister | Wynik | 11.09 | 7.20 | 14.21 | 1,86 | 46,79 | DQ | 42,00 | 4.00 | 56,98 | 4:15,8 | 7022 | 21 |
Zwrotnica | 783 | 861 | 741 | 734 | 958 | 0 | 724 | 807 | 724 | 690 | |||
Jeff Bennett | Wynik | 10.73 | 7.26 | 12.82 | 1,86 | 46,25 | 15,58 | 36,52 | 4.80 | 56,98 | 4:12.2 | 7974 | 4 |
Zwrotnica | 872 | 873 | 653 | 734 | 984 | 789 | 616 | 1005 | 730 | 718 | |||
Bruce Jenner | Wynik | 11.35 | 6,53 | 13.56 | 1,92 | 49,49 | 15.59 | 42,24 | 4,55 | 66.02 | 4:18,9 | 7722 | 10 |
Zwrotnica | 721 | 721 | 700 | 788 | 829 | 788 | 729 | 945 | 833 | 668 |
- Kobiety
- Śledzenie wydarzeń
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Iris Davis | 100 m² | 11.34 | 1 Q | 11.27 | 1 Q | 11.36 | 2 Q | 11,32 | 4 |
Barbara Ferrell | 11.47 | 3 Q | 11.38 | 3 Q | 11,49 | 4 Q | 11.45 | 7 | |
Renderowanie Mattiline | 11.60 | 5 Q | 11,67 | 6 | Nie awansował | ||||
Barbara Ferrell | 200 m² | 23,38 | 2 Q | 23.30 | 4 Q | 23,39 | 7 | Nie awansował | |
Pam Greene | 23,96 | 2 Q | 23,85 | 5 | Nie awansował | ||||
Jackie Thompson | 23,67 | 3 Q | 23.22 | 3 Q | 23.18 | 6 | Nie awansował | ||
Debra Edwards | 400 m² | 54,43 | 5 | Nie awansował | |||||
Mable Fergerson | 52.05 | 3 Q | 52,93 | 3 Q | 51,91 | 4 Q | 51,96 | 5 | |
Kathy Hammond | 53,45 | 1 Q | 52,44 | 4 Q | 51,92 | 4 Q | 51,64 | ||
Wendy Koenig | 800 m² | 2:08,71 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Madeline Manning | 2:02.63 | 2 Q | 2:02.39 | 5 | Nie awansował | ||||
Cheryl Toussaint | 2:08.90 | 6 | Nie awansował | ||||||
Doris Brown | 1500 m² | DNS | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Francie Kraker | 4:14,73 | 4 Q | 4:12.76 | 8 | Nie awansował | ||||
Francie Larrieu | 4:11,18 | 3 Q | 4:15.26 | 8 | Nie awansował | ||||
Patty Johnson | 100 m przez płotki | 13.28 | 2 Q | Nie dotyczy | 13.26 | 5 | Nie awansował | ||
Lacey O'Neal | 13.78 | 4 Q | 13,89 | 7 | Nie awansował | ||||
Mamie Rallins | 13.51 | 3 Q | 13.76 | 7 | Nie awansował | ||||
Iris Davis Mildrette Netter Mattiline Render Martha Watson |
Przekaźnik 4 × 100 m | 43.07 | 3 Q | Nie dotyczy | 43,39 | 4 | |||
Mable Fergerson Kathy Hammond Madeline Manning Cheryl Toussaint |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:28,60 | 2 Q | Nie dotyczy | 3:25.15 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Kim Attlesey | Długi skok | 5.80 | 29 | Nie awansował | |
Marta Watson | 6.09 | 23 | Nie awansował | ||
Willye White | 6,39 | 5 Q | 6.27 | 11 | |
Cindy Gilbert | Wysoki skok | 1,70 | 32 | Nie awansował | |
Sandi Goldsberry | 1,60 | 38 | Nie awansował | ||
Deanne Wilson | 1,70 | =30 | Nie awansował | ||
Maren Seidler | Pchnięcie kulą | 16.18 | 14 | Nie awansował | |
Jan Svendsen | 14,96 | 16 | Nie awansował | ||
Olga Connolly | Rzut dyskiem | 51,58 | 16 | Nie awansował | |
Roberta Brown | Rzut oszczepem | 47,88 | 19 | Nie awansował | |
Sherry Calvert | 51,38 | 15 | Nie awansował | ||
Kate Schmidt | 58,84 | 3 Q | 59,94 |
- Impreza łączona – Pięciobój
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | SP | HJ | LJ | 200 m² | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gale Fitzgerald | Wynik | 14.47 | 11.25 | 1,65 | 5,97 | 23,97 | 4206 | 19 |
Zwrotnica | 809 | 672 | 885 | 900 | 940 | |||
Jane Fryderyk | Wynik | 14.60 | 12.92 | 1,74 | 5.60 | 24.45 | 4167 | 21 |
Zwrotnica | 793 | 775 | 974 | 817 | 808 |
Koszykówka
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Runda wstępna | Półfinał | Finał / BM | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Czechosłowacja W 66–35 |
Australia W 81–55 |
Kuba W 67–48 |
Brazylia W 61–54 |
Egipt W 96–31 |
Hiszpania W 74–70 |
Japonia W 99–33 |
1 Q |
Włochy W 68–38 |
Związek Radziecki L 50–51 |
Boks
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Davey Armstrong | Lekka waga |
Dorgu ( TUR ) W 4–1 |
Rodríguez ( ESP ) L 0–5 |
Nie dotyczy | Nie awansował | =9 | ||
Tim Dement | Waga lotna | Do widzenia |
Gharbi ( TUN ) W 5–0 |
Perez ( COL ) L 0–5 |
Nie awansował | =9 | ||
Ricardo Carreras | Waga kogucia | Do widzenia |
O'Brien ( AUS ) W TKO |
Ganbat ( MGL ) W 3–2 |
Solomin ( URS ) W 3–2 |
Zamora ( MEX ) L 1–4 |
Nie awansował | |
Louis Self | Waga piórkowa |
Apeang ( FRA ) W 5–0 |
Theotokatos ( GRE ) W 5–0 |
Botos ( HUN ) L 2–3 |
Nie awansował | =9 | ||
James Busceme | Lekki | Do widzenia |
Vichit ( THA ) W 5–0 |
Szczepański ( POL ) L 0–5 |
Nie awansował | =9 | ||
Ray Seals | Lekka waga półśrednia |
Beyer ( NRD ) W 3–2 |
Montague ( IRL ) K 5–0 |
Nie dotyczy |
Molina ( CUB ) W 3–2 |
Vujin ( YUG ) W 5–0 |
Angelow ( BUL ) W 3–2 |
|
Jesse Valdez | Waga półśrednia |
Kalipe ( TOG ) W 5–0 |
Burga ( PER ) W 4–1 |
Jackson ( UGA ) W 4–1 |
Khohlov ( URS ) W 5-0 |
Correa ( CUB ) L 2–3 |
Nie awansował | |
Reggie Jones | Lekki średni | Do widzenia |
Tregubow ( URS ) L 2–3 |
Nie awansował | =17 | |||
Marvin Johnson | Waga średnia | Do widzenia |
Jarmer ( FRG ) W 5–0 |
Nie dotyczy |
Montoya ( CUB ) W 5–0 |
Lemeshev ( URS ) L TKO |
Nie awansował | |
Ray Russell | Lekki ciężki |
Thega ( KEN ) W TKO |
Gortat ( POL ) L 2–3 |
Nie dotyczy | Nie awansował | =9 | ||
Duane Bobick | Waga ciężka |
Niestierow ( URS ) W 5–0 |
Nie dotyczy |
Stevenson ( CUB ) L TKO |
Nie awansował | =5 |
Kajakarstwo
Slalom
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Najlepsza | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jamie McEwan | C-1 | 421,52 | 8 | 335,95 | 2 | 335,95 | |
Angus Morrison | 393,77 | 6 | 432,88 | 10 | 393,77 | 10 | |
Wickliffe Walker | 494,40 | 12 | 399,76 | 9 | 399,76 | 11 | |
John Burton Tom Southworth |
C-2 | 427,83 | 10 | 407,55 | 6 | 407,55 | 12 |
John Evans Russ Nichols |
522.02 | 13 | 440,08 | 9 | 440,08 | 14 | |
Sandy Campbell | K-1 | 500,62 | 35 | 381.99 | 23 | 381.99 | 28 |
Eric Evans | 296,34 | 4 | 299,15 | 5 | 296,34 | 7 | |
John Holland | 345,19 | 15 | 337,82 | 14 | 337,82 | 19 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Najlepsza | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Lyn Ashton | K-1 | 481,45 | 6 | 475,41 | 7 | 475,41 | 9 |
Cynthia Goodwin | 576,80 | 15 | 528,50 | 11 | 528,50 | 14 | |
Louise Holcombe | 697,20 | 19 | 532,30 | 12 | 532,30 | 15 |
Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Repasaż | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Andras Törő | C-1, mężczyźni 1000 m | 439,92 | 5 SF | Nie dotyczy | 4:25.23 | 6 | Nie awansował | ||
Roland Muhlen Andreas Weigand |
C-2, mężczyźni 1000 m | 4:16.50 | 6 R | 4:02.01 | 2 SF | 3:52,25 | 2 QF | 4:01.28 | 6 |
Robert Mitchell | K-1, mężczyźni 1000 m | 4:15,76 | 7 R | 4:02.43 | 4 | Nie awansował | |||
John Brosius Alan Whitney |
K-2, mężczyźni 1000 m | 3:55,38 | 7 R | 3:47.91 | 2 SF | 3:46.43 | 6 | Nie awansował | |
Stephen Kelly Philip Rogosheske John van Dyke Jerry Welborn |
K-4, mężczyźni 1000 m | 3:32,94 | 7 R | 3:22,89 | 4 | Nie awansował | |||
Marcia Smoke | K-1 kobiet 500 m | 2:12.43 | 4 R | 2:06.19 | 1 SF | 2:09.13 | 2 QF | 2:07.98 | 9 |
Linda Murray Nancy Purves |
K-2 kobiety 500 m | 2:11,50 | 6 SF | Nie dotyczy | 2:01.27 | 4 | Nie awansował |
Klucz: QF - Zakwalifikowanie do finału medalowego; SF - Zakwalifikowany do półfinału; R – Możliwość repasażowania
Jazda rowerem
Piętnastu rowerzystów reprezentowało Stany Zjednoczone w 1972 roku.
Droga
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
John Allis | Wyścig szosowy | 4:17:09 | 63 |
John Howard | 4:17:09 | 61 | |
Roberta Schneidera | DNF | ||
Emile Waldteufel | DNF | ||
Richard Ball John Howard Ron Skarin Wayne Stetina |
Drużynowa jazda na czas | 2:17:06,4 | 15 |
Ścieżka
- Pościg
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacyjny | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
John Vande Velde | Indywidualny | 4:32,87 | 12 | Nie awansował | |||
David Chauner David Mulica Jim Ochowicz John Vande Velde |
Zespół | 4:38.19 | 17 | Nie awansował |
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Runda 16 | Repasaż 3 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Jeffrey Spencer | Sprint |
Cho ( Japonia ) , Quintyn ( FRA ) L |
Edwards ( BAR ) W 12,46 |
Cooke ( GBR ) , Kravtsov ( URS ) L |
Kučírek ( TCH ) L |
Nie awansował | =9 | ||||
Roger Young |
Burnside ( BAH ) , Marion ( ITA ) L |
Reece ( BAR ) W 11,99 |
King ( TRI ) , Kučírek ( TCH ) L |
Cardi ( ITA ) L |
Nie awansował | =9 | |||||
Jeffrey Spencer Ralph Therrio |
Tandem |
Semenets / Tselovlnikov ( URS ) L |
Díaz / Narváez ( COL ) , Snellinx / Soetaert ( BEL ) L |
Nie dotyczy | Nie awansował | 13 |
- Okres próbny
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Steven Woznick | 1 km jazdy na czas | 1:08.56 | 12 |
Nurkowanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Finał | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
David Bush | Trampolina 3 m | 327,06 | 20 | Nie awansował | |||
Michael Finneran | 378,84 | 7 Q | 178,50 | 5 | 557,34 | 5 | |
Craig Lincoln | 386,79 | 4 Q | 190,50 | 3 | 577,29 | ||
Richard Earley | Platforma 10 m | 287,94 | 12 Q | 174,51 | 2 | 462,45 | 6 |
Michael Finneran | 289,80 | 11 Q | 140,67 | 11 | 439,47 | 9 | |
Ryszard Rydze | 302.16 | 5 Q | 178,59 | 1 | 480,75 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Finał | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Janet Ely | Trampolina 3 m | 269,91 | 9 Q | 151,08 | 3 | 420,99 | 4 |
Micki król | 289,14 | 3 Q | 160,89 | 1 | 450,03 | ||
Cynthia Potter | 264,90 | 10 Q | 148,68 | 4 | 413,58 | 7 | |
Janet Ely | Platforma 10 m | 204,33 | 6 Q | 148,35 | 3 | 352,68 | 4 |
Micki król | 205.08 | 5 Q | 141,30 | 5 | 346,38 | 5 | |
Cynthia Potter | 173,82 | 21 | Nie awansował |
Konny
- Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Grand Prix | Odjechać | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | |||
Edith Mistrz | Dahlwitz | Indywidualny | 1480 | =18 | Nie awansował | |
Lois Stephens | Fasching | 1345 | 31 | Nie awansował | ||
John Winnett | Reinalda | 1458 | 22 | Nie awansował | ||
Edith Mistrz Lois Stephens John Winnett |
Jak wyżej | Zespół | 4283 | 9 | Nie dotyczy |
- WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | |||
Bruce Davidson | Całkiem proste | Indywidualny | –40,33 | 9 | 34,47 | 6 | –10.00 | =16 | 24.47 | 8 |
Kevina Freemana | Dobra mieszanka | –51,33 | =19 | 39,87 | 3 | –10.00 | =16 | 29,87 | 5 | |
Michał Pion | Darmowe i łatwe | –38,33 | 5 | –33,53 | 22 | –10.00 | =16 | –45,53 | 20 | |
James Wofford | Kilkenny | –53,33 | =26 | –99,33 | 32 | –0,50 | 13 | –99,83 | 30 | |
Bruce Davidson Kevin Freeman Michael Plumb James Wofford |
Jak wyżej | Zespół | -129,99 | 3 | 170,80 | =3 | –20,50 | 3 | 10.81 |
- Skoki
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Całkowity | Zeskoczyć | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Błędy | Ranga | Błędy | Ranga | Błędy | Ranga | Błędy | Ranga | |||
Kathryn Kusner | Flota Apple | Indywidualny | 4.00 | =4 Q | 16.00 | 13 | 20,0 | =10 | Nie awansował | |
Neal Shaprio | Niechlujny | 4.00 | =4 Q | 4.00 | =1 | 8.00 | =1 | 8.00 | ||
William Steinkraus | Śnieg | 12.00 | =22 | Nie awansował | ||||||
Frank Chapot Kathryn Kusner Neal Shaprio William Steinkraus |
Sprężyna główna
White Lightning Fleet Apple Sloopy |
Zespół | 16.25 | 2 Q | 16.00 | =1 | 32,25 | Nie dotyczy |
Ogrodzenie
19 szermierzy reprezentowało Stany Zjednoczone w 1972 roku.
- Indywidualny
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Okrągła 1 pula | Okrągła 2 basen | Pula ćwierćfinałowa | Pula półfinałowa | Ostateczna pula | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W–L | Ranga | W–L | Ranga | W–L | Ranga | W–L | Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Carl Borack | Folia | 1-4 | 5 | Nie awansował | |||||||||||
Józefa Freemana | 5–1 | 2 Q | 2-3 | 5 | Nie awansował | ||||||||||
John Nonna | 0–5 | 6 | Nie awansował | ||||||||||||
George Masin | Épee | 1-4 | 4 Q | 2-3 | 4 | Nie awansował | |||||||||
James Melcher | 2–2 | 5 | Nie awansował | ||||||||||||
Stephen Netburn | 3–2 | 4 Q | 2-3 | 5 | Nie awansował | ||||||||||
Paweł Apostol | Szabla | 2-3 | 4 Q | 3–2 | 2 Q | 3–2 | 3 Q | 2-3 | 4 | Nie awansował | |||||
Alfonso Morales | 3–2 | 3 Q | 2-3 | 4 Q | 1-4 | 5 | Nie awansował | ||||||||
Alex Orbán | 4–1 | 2 Q | 2-3 | 4 Q | 2-3 | 5 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Okrągła 1 pula | Pula ćwierćfinałowa | Pula półfinałowa | Ostateczna pula | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W–L | Ranga | W–L | Ranga | W–L | Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Król Harriet | Folia | 2-3 | 5 | Nie awansował | |||||||||
Ann O'Donnell | 1-4 | 6 | Nie awansował | ||||||||||
Ruth White | 2-3 | 3 Q | 1-4 | 5 | Nie awansował |
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Okrągła 1 pula | Runda 2 | Ćwierćfinał | Półfinał | Pula klasyfikacji | Finał / BM / Pl. | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | ||
Carl Borack Martin Davis Joseph Freeman John Nonna Tyrone Simmons |
Folia męska |
Japonia (JPN) L 4–12 |
Związek Radziecki (URS) L 4-12 |
Nie dotyczy | 3 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||||
Edward Bozek Paul Makler George Masin James Melcher Stephen Netburn |
Szty dla mężczyzn |
Tajlandii (THA) W 9-4 |
Związek Radziecki (URS) L 4-12 |
Nie dotyczy | 2 Q |
Szwecja ( Szwecja ) L 2–9 |
Nie awansował | |||||||
Paul Apostol Robert Dow Alfonso Morales Alex Orban |
Szabla męska |
Kuba (CUB) L 7–9 |
Francja (FRA) L 5–11 |
Nie dotyczy | 3 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||||
Tatiana Adamowicz Natalia Clovis Harriet King Ann O'Donnell Ruth White |
Folia damska |
Polska (POL) L 8–8 (43–47) |
Niemcy Zachodnie (FRG) L 2–9 |
Włochy (ITA) L 6–10 |
4 | Nie dotyczy | Nie awansował | Nie dotyczy | Nie awansował |
Piłka nożna
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Pierwsza runda | Druga runda | Finał / BM | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Maroko T 0–0 |
Malezja L 0–3 |
Niemcy Zachodnie L 0–7 |
4 | Nie awansował | 14 |
- Skład zespołu
- Trener: Bob Guelker
Gimnastyka
- Mężczyźni
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||||||||
C | O | C | O | C | O | C | O | C | O | C | O | Wynik | Ranga | ||
Marshall Avener | Zespół | 8.50 | 8.90 | 8.95 | 9.30 | 9.15 | 9.15 | 8.95 | 9.15 | 8.10 | 9.15 | 8.15 | 8.90 | 103,65 | =50 |
John Crosby | 8.95 | 9.30 | 7,75 | 8.85 | 7,85 | 9.00 | 8.90 | 9.25 | 8.65 | 9.25 | 7.00 | 8.55 | 103,30 | =77 | |
Jim Culhane | 8.35 | 8.65 | 8.35 | 8.90 | 8.50 | 8.80 | 9.10 | 8.90 | 8.65 | 9.00 | 8.25 | 8.30 | 103,75 | =72 | |
George Greenfield | 8.10 | 8.95 | 6,35 | 8.70 | 8.85 | 8.90 | 8.80 | 8.60 | 7,75 | 9.05 | 8.80 | 9.35 | 102,20 | =83 | |
Steve Hug | 8.85 | 8.85 | 9.15 | 9.40 | 9.00 | 9.05 | 9.15 | 9.15 | 9.10 | 9.30 | 9.15 | 9.30 | 109,45 | =26 Q | |
Makoto Sakamoto | 8.95 | 9.00 | 5.35 | 8.75 | 9.35 | 9.30 | 9.30 | 9.05 | 9.30 | 9.30 | 9.20 | 8.85 | 105,70 | 56 | |
Całkowity | 88,60 | 85,75 | 90,25 | 90,90 | 89,35 | 88,50 | 533,85 | 10 |
- Finał indywidualny
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||||||||
P | F | P | F | P | F | P | F | P | F | P | F | Wynik | Ranga | ||
Steve Hug | Dookoła | 8.850 | 9.050 | 9.275 | 9.300 | 9,025 | 9.000 | 9.150 | 9.150 | 9.200 | 8.250 | 9.225 | 9.400 | 108,875 | 31 |
- Kobiety
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||||
C | O | C | O | C | O | C | O | Wynik | Ranga | ||
Kimberly Chace | Zespół | 9.10 | 9.10 | 9.10 | 9.20 | 9.25 | 8.95 | 9.10 | 9.25 | 73,05 | =18 Q |
Linda Metheny | 8.95 | 9.20 | 9.25 | 9.10 | 8.40 | 9.10 | 9.15 | 9.35 | 72,50 | =26 | |
Joanna Moore | 8.90 | 9.10 | 9.00 | 9.10 | 9.20 | 8.65 | 9.15 | 9.40 | 72,50 | =26 Q | |
Roxanne Pierce | 8.90 | 9.25 | 9.20 | 9.30 | 9.00 | 9.00 | 8.95 | 8.95 | 72,55 | 25 Q | |
Cathy Rigby | 9.10 | 9.15 | 9.20 | 9.40 | 9.25 | 9.35 | 9.30 | 9.50 | 74,25 | 10 Q | |
Nancy Thies | 9.05 | 9.10 | 8.85 | 9.15 | 8.90 | 8.90 | 8.95 | 9.05 | 71,95 | =35 | |
Całkowity | 90,90 | 91,90 | 90,90 | 92,90 | 365,90 | 4 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||||
P | F | P | F | P | F | P | F | Wynik | Ranga | ||
Kimberly Chace | Dookoła | 9.100 | 9.200 | 9.150 | 8.400 | 9.100 | 9.400 | 9.175 | 9.400 | 72.925 | 28 |
Joanna Moore | 9.000 | 9.250 | 9.050 | 9.350 | 8,925 | 9.100 | 9.275 | 9.500 | 73,450 | 21 | |
Roxanne Pierce | 9,075 | 9.300 | 9.250 | 9.250 | 9.000 | 8.450 | 8.950 | 9.200 | 72.475 | 33 | |
Cathy Rigby | 9.125 | 9.400 | 9.300 | 9.500 | 9.300 | 9.350 | 9.400 | 9.550 | 74,925 | 10 |
Gra w piłkę ręczną
Stany Zjednoczone, które przegrały wszystkie trzy mecze w pierwszym olimpijskim turnieju piłki ręcznej , nie wypadły lepiej w pierwszej rundzie drugiego turnieju. Amerykanie przegrali z Węgrami , Jugosławią i Japonią, aby zająć ostatnie miejsce w dywizji, wysyłając ich do rundy pocieszenia od 13. do 16. miejsca. Tam w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w piłce ręcznej nad Hiszpanią, zanim zostali pokonani przez Danię .
Konkurs drużynowy mężczyzn:
- Stany Zjednoczone - 14. miejsce (1-4-0)
- Skład - Richard Abrahamson , Fletcher Abram Jr. , Roger Baker , Dennis Berkholtz , Larry Caton , Vincent DiCalogero , Elmer Edes , Thomas Hardiman , Rudolph Matthews , Sandor Rivnyak , James Rogers , Richard Schlesinger , Kevin Serrapede , Robert Sparks , Joel Voelkert i Harry Winkler Thomas Jandris)]
Dżudo
Lekki mężczyzna
Waga półśrednia, mężczyźni
Waga średnia mężczyzn
Waga pół ciężka, mężczyźni
Waga ciężka, mężczyźni
Kategoria otwarta, mężczyźni
Pięciobój nowoczesny
Trzej pięcioboiści reprezentowali Stany Zjednoczone w 1972 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Jazda konna (bieg z przeszkodami) |
Szermierka (szpada) |
Strzelanie (pistolet szybkostrzelny 25 m) |
Pływanie (300 m stylem dowolnym) |
Bieganie (4000 m biegi) |
Całkowity | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Punkty MP | W–L | Ranga | Punkty MP | Wynik | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Punkty MP | Ranga | ||
John Fitzgerald | Indywidualny | 2:12.90 | 7 | 1090 | 33–25 | =14 | 848 | 188 | =21 | 868 | 3:28,50 | =4 | 1204 | 13:55,60 | 32 | 1060 | 5070 | 11 |
Charles Richards | 2:18.30 | =14 | 1060 | 28-30 | =31 | 753 | 192 | =8 | 956 | 3:21,70 | 1 | 1260 | 14:00.70 | 35 | 1045 | 5074 | 9 | |
Scott Taylor | 2:37,20 | 35 | 965 | 24-34 | =42 | 677 | 177 | =55 | 626 | 3:41,90 | 17 | 1100 | 12:39.10 | 2 | 1288 | 4656 | 29 | |
John Fitzgerald Charles Richards Scott Taylor |
Zespół | Nie dotyczy | 3 | 3115 | Nie dotyczy | 11 | 2278 | Nie dotyczy | 10 | 2450 | Nie dotyczy | 1 | 3564 | Nie dotyczy | 5 | 3393 | 14800 | 4 |
Wioślarstwo
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Repasaż | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jim Dietz | Pojedyncze czaszki | 7:57,85 | 4 R | 7:59.13 | 1 SF | 8:21,54 | 2 FA | 7:24,81 | 5 |
Larry Hough Dick Lyon |
Para bez sternika | 7:33.16 | 4 R | 7:37,34 | 2 SF | 7:50,26 | 4 FB | 7:38,64 | 9 |
Aaron Herman Luther Jones Mike Staines |
Para sternikowa | 7:50,00 | 1 SF | Do widzenia | 8:25.40 | 5 FB | 8:04.80 | 11 | |
Thomas McKibbon John Van Blom |
Podwójne czaszki | 7:08.91 | 4 R | 7:19.63 | 3 | Nie awansował | |||
Dick Dreissigacker Charles Hewitt William Miller James Moroney |
Bez sternika cztery | 6:57.05 | 4 R | 7:13,95 | 4 | Nie awansował | |||
Stewart MacDonald Chad Rudolph Charles Ruthford David Sawyier Mike Vespoli |
Sternik cztery | 6:56.01 | 4 R | 7:02.68 | 1 SF | 7:18.59 | 3 FA | 6:41.86 | 5 |
Gene Clapp Bill Hobbs Franklin Hobbs Paul Hoffman Cleve Livingston Mike Livingston Tim Mickelson Pete Raymond Lawrence Terry |
Osiem | 6:06.01 | 1 SF | Do widzenia | 6:27,53 | 3 FA | 6:11,61 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); SF = Półfinał; R = repasaże
Żeglarstwo
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Całkowity | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Zwrotnica | Ranga | ||
Edwarda Bennetta | Fin | 16,0 | 21,0 | 20,0 | 13,0 |
|
DNF | 27,0 | 148,0 | 22 |
Scott Allan Tim Stearn |
Latający Holender | 25,0 | 25,0 | 17,0 | 27,0 | 26,0 |
|
20,0 | 140,0 | 23 |
Peter Dean Glen Foster |
Nawałnica | 14,0 |
|
5,7 | 3,0 | 8,0 | 14,0 | 3,0 | 47,7 | |
Richard Gates Alan Holt |
Gwiazda | 19,0 |
|
19,0 | 13,0 | 3,0 | 18,0 | 17,0 | 89,0 | 10 |
William Allen William Bentsen Kumpel Melges |
Solowanie | 0.0 | 3,0 | 5,7 |
|
0.0 | 0.0 | Nie dotyczy | 8,7 | |
Don Cohan Charles Horter John Marshall |
smok | 8,0 |
|
10,0 | 11,7 | 0.0 | 18,0 | Nie dotyczy | 47,7 |
Strzelanie
Czternastu strzelców reprezentowało Stany Zjednoczone w 1972 roku. Lones Wigger i John Writer zdobyli złote medale, a Lanny Bassham i Vic Auer zdobyli srebrne medale.
Sportowiec | Wydarzenie | Wynik | Ranga |
---|---|---|---|
Bill McMillan | Pistolet szybkostrzelny 25 m | 572 | 45 |
Jim McNally | 589 | 10 | |
Hershel Anderson | Pistolet 50 m | 540 | 34 |
Jimmie Doresy | 544 | 28 | |
Karol Davis | 50 m cel biegowy | 540 | 19 |
Edmund Moeller | 550 | 9 | |
Wiktor Auer | 50 m karabin podatny | 598 | |
Samotny Wigger | 597 | 7 | |
Lanny Bassham | Karabin 50 m trzy pozycje | 1157 | |
John Pisarz | 1166 WR | ||
Lanny Bassham | Karabin 300 m trzy pozycje | 1144 | 7 |
Samotny Wigger | 1155 | ||
Donalda Haldemana | Pułapka | 187 | 17 |
James Pointdexter | 192 | 6 | |
Jack Johnson | Skeet | 192 | 9 |
Tony Rosetti | 186 | 34 |
Pływanie
100 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Ciepło — 53,07s
- Półfinały — 53,17s
- Finał — 52,08s (→ 4 miejsce)
200 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Upał — 1:56,04
- Finał — 1:54,96 (→ 5 miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Upał — 3:28,84
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Upał — 8:03,98
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym, mężczyźni
Wodne polo
- Zawody drużynowe mężczyzn
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Pokonana Rumunia (4-3)
- Pokonana Kuba (7-6)
- Pokonana Kanada (8-1)
- Pokonany Meksyk (7-5)
- Pokonana Jugosławia (5-3)
- Runda Finałowa (Grupa I)
- Skład zespołu
Podnoszenie ciężarów
Sportowiec | Wydarzenie | Prasa wojskowa | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Waga | Ranga | Waga | Ranga | Waga | Ranga | Waga | Ranga | ||
Dan Cantore | –67,5 kg | 140,0 | 9 | 117,5 | 12 | 162,5 | 7 | 420,0 | 9 |
Russell Knipp | –75 kg | 160,0 | 4 | 127,5 | 11 | 170,0 | 9 | 457,5 | 8 |
Fred Lowe | 147,5 | 11 | 135,0 | 9 | 175,0 | 4 | 457,5 | 9 | |
Mike Karchut | –82,5 kg | 160,0 | 8 | 145,0 | 4 | NVL | DNF | ||
Phil Grippaldi | –90 kg | 170,0 | 6 | 140,0 | 9 | 195,0 | 2 | 505,0 | 4 |
Rick Holbrook | 162,5 | 9 | 145,0 | 7 | 197,5 LUB | 1 | 505,0 | 5 | |
Alan Ball | –110 kg | 167,5 | 18 | 162,5 | 6 | 185,0 | 14 | 515,0 | 11 |
Frank Capsouras | 170,0 | 15 | 150,0 | 11 | 200,0 | 6 | 520,0 | 11 | |
Ken Patera | +110 kg | 212,5 | 3 | NVL | DNF |
Zapasy
Klucz :
- TO – Zwycięstwo przez jesień .
- SP - Wygraj przez przewagę techniczną
- PP - Wygraj punktami technicznymi
- D2 – Obaj zawodnicy zdyskwalifikowani za bierność
Sportowiec | Wydarzenie | Etap eliminacji | Finałowy etap | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
TPP | Wynik opozycji (punkty karne) |
Wynik opozycji (punkty karne) |
FPP | Ranga | ||
Sergio Gonzalez | Dowolny 48 kg |
Javadi ( IRN ) T (2,0) |
Lakier ( FRG ) T (2,0) |
Mobiusa ( NRD ) T (2,0) |
EL | Nie dotyczy | 6,0 | Nie awansował | |||||
James Carr | Dowolny 52 kg |
Kim ( KOR ) L DO (4.0) |
Leon ( PER ) W DO (0.0) |
Bertie ( MOŻE ) L DO (4.0) |
EL | Nie dotyczy | 8,0 | Nie awansował | |||||
Richard Sanders | Dowolny 57 kg |
Hatziioannidis ( GRE ) W DO (0,0) |
Dumitru ( ROM ) W DO (0.0) |
Maggiolo ( ARG ) W DO (0.0) |
Yanagida ( Japonia ) L PP (3.0) |
Nath ( IND ) W DO (0.0) |
Szawow ( BUL ) W PP (1,0) |
Klinga ( WĘG ) W DO (0.0) |
4.0 | Nie dotyczy | 3,0 | ||
Generał Davis | Dowolny 62 kg |
Ojdow ( MGL ) W DO (0.0) |
Abe ( Japonia ) L SP (3.5) |
Abdulbekov ( URS ) L DO (4.0) |
EL | Nie dotyczy | 7,5 | Nie awansował | |||||
Dan Gable | Dowolny 68 kg |
Sali ( YUG ) W DO (0.0) |
Rost ( FRG ) W SP (0,5) |
Ioannidis ( GRE ) W DO (0,0) |
Wada ( Japonia ) W PP (1,0) |
Cieślak ( POL ) W TO (0.0) |
Nie dotyczy | 1,5 | Nie dotyczy |
Aszuralijew ( URS ) W PP (1,0) |
2,0 | ||
Wayne Wells | Dowolny 74 kg |
Demirtaş ( TUR ) W TO (0.0) |
Sereeter ( MGL ) W DO (0.0) |
Musil ( TCH ) W DO (0.0) |
Nitschke ( NRD ) W PP (1,0) |
Robin ( FRA ) W PP (1.0) |
Pawłow ( BUL ) W DO (0.0) |
Nie dotyczy | 2,0 |
Karlsson ( Szwecja ) W PP (1,0) |
Seger ( FRG ) W PP (1,0) |
2,0 | |
John Peterson | Dowolny 82 kg |
Barraclough ( GBR ) W DO (0.0) |
Neumari ( FRG ) W PP (1,0) |
Wypiorczyk ( POL ) W TO (0.0) |
Tediaszwili ( URS ) L PP (3.0) |
Iorga ( ROM ) W PP (1,0) |
Stottmeister ( NRD ) W PP (1,0) |
Nie dotyczy | 6,0 | Nie dotyczy | |||
Ben Peterson | Dowolny 90 kg |
Kurczewski ( POL ) W PP (1.0) |
García ( MEX ) W DO (0.0) |
Strachow ( URS ) T (2.0) |
Chorrami ( IRN ) W PP (1,0) |
Morgan ( CUB ) W DO (0.0) |
Pietrow ( BUL ) W DO (0.0) |
Nie dotyczy | 4.0 | Nie dotyczy | 2,0 | ||
Henk Schenk | Freestyle 100 kg |
Csatári ( HUN ) L PP (3,0) |
Hecher ( FRG ) L PP (3.0) |
EL | Nie dotyczy | 6,0 | Nie awansował | ||||||
Chris Taylor | Dowolny +100 kg |
Medved ( URS ) L PP (3.0) |
Eskander-Filabi ( IRN ) W PP (1,0) |
Isogai ( Japonia ) W DO (0.0) |
Dietrich ( FRG ) W PP (1,0) |
Duraliev ( BUL ) W PP (1,0) |
Nie dotyczy | 6,0 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Wayne Holmes | Grecko-rzymski 48 kg |
Drechsel ( NRD ) L DO (4.0) |
Sari ( TUR ) L PP (3.0) |
EL | Nie dotyczy | 7,0 | Nie awansował | ||||||
David Hazewinkel | Grecko-rzymski 57 kg |
An ( KOR ) L PP (3.0) |
Björlin ( FIN ) L PP (3.0) |
EL | 6,0 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
James Hazewinkel | Grecko-rzymski 62 kg |
Koletić ( YUG ) L DO (4.0) |
Păun ( ROM ) L PP (3.0) |
EL | Nie dotyczy | 7,0 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Robert Buzzard | Grecko-rzymski 68 kg |
Ranzi ( WŁOCH ) L DO (4.0) |
Hışırlı ( TUR ) L DO (4.0) |
EL | Nie dotyczy | 8,0 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Gary Neist | Grecko-rzymski 74 kg |
Kecman ( YUG ) L PP (3.0) |
Karlsson ( Szwecja ) L PP (3.0) |
EL | Nie dotyczy | 6,0 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Jay Robinson | Grecko-rzymski 82 kg |
Ostrowski ( POL ) L PP (3.0) |
Blanco ( ARG ) W DO (0.0) |
Yağmur ( TUR ) L DO (4.0) |
EL | 7,0 | Nie awansował | ||||||
Wayne Baughman | Grecko-rzymski 90 kg |
Andersson ( Szwecja ) W PP (1,0) |
Kowalewski ( FRG ) L DO (4.0) |
Pércsi ( HUN ) L SP (3,5) |
EL | Nie dotyczy | 8,5 | Nie awansował | |||||
Burke Deadrich | Grecko-rzymski 100 kg |
Jakowenko ( URS ) L DO (4.0) |
Skrzydlewski ( POL ) L DO (4,0) |
EL | Nie dotyczy | 8,0 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Chris Taylor | Grecko-rzymski +100 kg |
Dietrich ( FRG ) L DO (4.0) |
Kment ( TCH ) L D2 (4.0) |
EL | Nie dotyczy | 8,0 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Narty wodne (sport pokazowy)
Slalom mężczyzn:
- Wayne Grimditch – 38,5 pkt, srebrny medal
- Ricky McCormick – 27,5 pkt, 9. miejsce
Narciarstwo figurowe dla mężczyzn:
- Ricky McCormick – 5340 pkt, złoty medal
- Wayne Grimditch – 4510 pkt, srebrny medal
Skok mężczyzn:
- Ricky McCormick – 43,75 pkt, złoty medal
- Wayne Grimditch – 30,15 pkt, 14. miejsce
Slalom kobiet:
- Liz Allen-Shetter – 35,0 pkt, złoty medal
Narciarstwo figurowe dla kobiet:
- Liz Allen-Shetter – 1550 pkt, 5. miejsce
Skok kobiet:
- Liz Allen-Shetter – 25,70 pkt, brązowy medal