Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - United States at the 1924 Summer Olympics
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 | |
---|---|
Kod MKOl | USA |
NOC | Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych |
w Paryżu | |
Zawodnicy | 299 (275 mężczyzn i 24 kobiety) w 18 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Pat McDonald |
Medale 1 miejsce |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Stany Zjednoczone rywalizowały na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 w Paryżu , Francja . 299 zawodników, 275 mężczyzn i 24 kobiety, wzięło udział w 108 imprezach w 18 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
lekkoatletyka
W 1924 roku 96 sportowców reprezentowało Stany Zjednoczone. Był to siódmy występ w tym sporcie. Stany Zjednoczone były jednym z trzech krajów, wraz z Wielką Brytanią i Grecją, które do tej pory rywalizowały w każdej edycji olimpijskiego programu lekkoatletycznego. Amerykańska drużyna miała zawodników w każdym z 27 zawodów, z maksymalną liczbą zgłoszeń we wszystkich poza 3 z nich (Stany Zjednoczone nie wysłały pełnych drużyn na bieg z przeszkodami, tor wyścigowy lub trójskok). Stany Zjednoczone miały finalistów w każdym wydarzeniu z wyjątkiem trójskoku. Drużyna zgarnęła medale w dwóch konkurencjach: skoku o tyczce i pchnięciu kulą.
Stany Zjednoczone zdobyły łącznie 32 medale, prawie dwa razy więcej niż kolejny najbardziej utytułowany kraj (Finlandia). 12 złotych medali zdobytych przez Amerykanów to o dwa więcej niż Finlandia, co stawia Stany Zjednoczone na szczycie tabeli liderów tego sportu. Houser i Osborn odnieśli największe sukcesy, zdobywszy po dwa złote medale. Earl Johnson i Scholz zdobyli po dwa medale. Trzydziestu trzech innych sportowców zdobyło medale, co w sumie daje 37 z 96 zawodników biorących medale.
Podane stopnie są w upale.
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Karla Andersona | 110 m przez płotki | Nie dotyczy | 15,4 | 1 Q | 15,4 | 2 Q | Nieznany | 5 | |
Normana Andersona | Pchnięcie kulą | Nie dotyczy | 14.29 | 1 Q | 14.29 | 5 | |||
Otto Andersona | Dziesięciobój | Nie dotyczy | Nie skończyłem | ||||||
Clifford Argue | Pięciobój | Nie dotyczy | Nie skończyłem | ||||||
Lee Barnes | Skok o tyczce | Nie dotyczy | 3,66 | 1 Q | 3,95 | ||||
Verne stoisko | 10000 m² | Nie dotyczy | Nie skończyłem | ||||||
Przełajowe | Nie dotyczy | Nie skończyłem | |||||||
Chester Bowman | 100 m² | 11,0 | 1 Q | 10,8 | 1 Q | 10,7 | 3 Q | 10,9 | 4 |
James Brooker | Skok o tyczce | Nie dotyczy | 3,66 | 1 Q | 3.90 | ||||
Charles Brookins | 400 m przez płotki | Nie dotyczy | 54,8 | 1 Q | 54,6 | 1 Q | Zdyskwalifikowany | ||
Leroy Brown | Wysoki skok | Nie dotyczy | 1,83 | 1 Q | 1,95 | ||||
Ray Buker | 1500 m² | Nie dotyczy | 4:12,8 | 2 Q | 3:58,6 | 5 | |||
William Churchill | Maraton | Nie dotyczy | 3:19:18.0 | 23 | |||||
William Comins | Długi skok | Nie dotyczy | Brak znaku | 8 | Nie awansował | ||||
Chan Coulter | 400 m przez płotki | Nie dotyczy | 55,0 | 1 Q | 58,6 | 4 | Nie awansował | ||
Clarence DeMar | Maraton | Nie dotyczy | 2:48:14.0 | ||||||
Michael Devaney | 3000 m z przeszkodami | Nie dotyczy | Nieznany | 2 Q | 10:01,0 | 7 | |||
Ray Unik | 800 m² | Nie dotyczy | Nieznany | 3 Q | 1:57,0 | 1 Q | 1:54,2 | 6 | |
Eastman Doolittle | 5000 m² | Nie dotyczy | Nieznany | 7 | Nie awansował | ||||
Schuyler Enck | 800 m² | Nie dotyczy | 1:58,6 | 3 Q | 1:57,6 | 2 Q | 1:53,0 | ||
August Fager | Przełajowe | Nie dotyczy | 37:40,6 | 8 | |||||
Horatio Fitch | 400 m² | 52,0 | 1 Q | 49,0 | 1 Q | 47,8 LUB | 1 Q | 48,4 | |
Karol Foster | 10 km pieszo | Nie dotyczy | Zdyskwalifikowany | Nie awansował | |||||
Harry Frieda | Dziesięciobój | Nie dotyczy | 6618.300 | 8 | |||||
Edwarda Gourdina | Długi skok | Nie dotyczy | 7.19 | 1 Q | 7,275 | ||||
Glen Graham | Skok o tyczce | Nie dotyczy | 3,66 | 1 Q | 3,95 | ||||
Merwin Graham | Potrójny skok | Nie dotyczy | 14.000 | 4 | Nie awansował | ||||
John Gray | 10000 m² | Nie dotyczy | Nieznany | 15 | |||||
Przełajowe | Nie dotyczy | Nie skończyłem | |||||||
George Guthrie | 110 m przez płotki | Nie dotyczy | 15,8 | 1 Q | 15,2 | 1 Q | Zdyskwalifikowany | ||
Lloyd Hahn | 1500 m² | Nie dotyczy | 4:06,8 | 1 Q | 3:59,0 | 6 | |||
Brutus Hamilton | Pięciobój | Nie dotyczy | Elim-4 | ||||||
Glenn Hartranft | Pchnięcie kulą | Nie dotyczy | 14.405 | 2 Q | 14.895 | ||||
Rzut dyskiem | Nie dotyczy | 42,49 | 2 Q | 42,49 | 6 | ||||
James Henigan | Przełajowe | Nie dotyczy | 38:00,0 | 11 | |||||
George Hill | 200 m² | 22,0 | 1 Q | 21,8 | 1 Q | 21,8 | 2 Q | 22,0 | 4 |
Ralph Hills | Pchnięcie kulą | Nie dotyczy | 14.505 | 2 Q | 14,64 | ||||
Harry Hinkel | 10 km pieszo | Nie dotyczy | Nieznany | 3 Q | 50:16,8 | 9 | |||
Bud Houser | Pchnięcie kulą | Nie dotyczy | 14,995 | 1 Q | 14,995 | ||||
Rzut dyskiem | Nie dotyczy | 46.155 LUB | 1 Q | 46.155 | |||||
DeHart Hubbard | Długi skok | Nie dotyczy | 7.12 | 1 Q | 7,445 | ||||
Potrójny skok | Nie dotyczy | Brak znaku | 10 | Nie awansował | |||||
Hrabia Johnson | 10000 m² | Nie dotyczy | 32:17.0 | 8 | |||||
Przełajowe | Nie dotyczy | 35:21,0 | |||||||
Pitch Johnson | 110 m przez płotki | Nie dotyczy | 16,6 | 1 Q | 15,8 | 3 | Nie awansował | ||
Wayne Johnson | 10000 m² | Nie dotyczy | Nie skończyłem | ||||||
Robert Juday | Wysoki skok | Nie dotyczy | Brak znaku | 5 | Nie awansował | ||||
Mort Kaer | Pięciobój | Nie dotyczy | 24 | 5 | |||||
Daniel Kinsey | 110 m przez płotki | Nie dotyczy | 15,4 | 1 Q | 15,4 | 1 Q | 15,0 | ||
Robert LeGendre | Pięciobój | Nie dotyczy | 18 | ||||||
George Lermond | 5000 m² | Nie dotyczy | Nieznany | 8 | Nie awansował | ||||
Thomas Lieb | Rzut dyskiem | Nie dotyczy | 44,83 | 1 Q | 44,83 | ||||
James McEachern | Rzut młotem | Nie dotyczy | 44,935 | 6 Q | 45.225 | 6 | |||
Matt McGrath | Rzut młotem | Nie dotyczy | 47,075 | 4 Q | 50,84 | ||||
Karol Mellor | Maraton | Nie dotyczy | 3:24:07,0 | 25 | |||||
Jack Kupiec | Rzut młotem | Nie dotyczy | 41.455 | 9 | Nie awansował | ||||
Loren Murchison | 100 m² | 10,8 | 1 Q | 10,8 | 1 Q | 11.2 | 3 Q | 11,0 | 6 |
William Neufeld | Rzut oszczepem | Nie dotyczy | 56,96 | 1 Q | 56,96 | 5 | |||
Bayes Norton | 200 m² | 21,8 | 1 Q | 22,3 | 1 Q | 22,1 | 3 Q | 22,0 | 5 |
Emerson Norton | Dziesięciobój | Nie dotyczy | 7350.895 | ||||||
Eugene Oberst | Rzut oszczepem | Nie dotyczy | 57,98 | 3 Q | 57,98 | ||||
Harold Osborn | Wysoki skok | Nie dotyczy | 1,83 | 1 Q | 1,98 | ||||
Dziesięciobój | Nie dotyczy | 7710.775 | |||||||
Padok Karola | 100 m² | 11.2 | 1 Q | 10,8 | 1 Q | 10,7 | 2 Q | 10,9 | 5 |
200 m² | 22,3 | 2 Q | 22,2 | 1 Q | 21,8 | 1 Q | 21,7 | ||
Russell Payne | 3000 m z przeszkodami | Nie dotyczy | Nieznany | 5 | Nie awansował | ||||
Harold Phelps | 5000 m² | Nie dotyczy | Nieznany | 6 | Nie awansował | ||||
Tom Biedny | Wysoki skok | Nie dotyczy | 1,83 | 1 Q | 1,88 | 4 | |||
Gus Papież | Rzut dyskiem | Nie dotyczy | 44,42 | 1 Q | 44,42 | 4 | |||
Lee Priester | Rzut oszczepem | Nie dotyczy | 54,51 | 6 | Nie awansował | ||||
Bill Richardson | 800 m² | Nie dotyczy | 1:59,6 | 2 Q | 1:55,0 | 2 Q | 1:53,8 | 5 | |
Marvin Rick | 3000 m z przeszkodami | Nie dotyczy | 10:11,0 | 2 Q | 9:56,4 | 4 | |||
Iwan Riley | 400 m przez płotki | Nie dotyczy | 55,4 | 1 Q | 56,6 | 1 Q | 54,2 | ||
Ray Robertson | 400 m² | 50,2 | 1 Q | 49,5 | 3 | Nie awansował | |||
John Romig | 5000 m² | Nie dotyczy | 15:14.6 | 1 Q | 15:12.4 | 4 | |||
Albert Rose | Długi skok | Nie dotyczy | 6,855 | 4 | Nie awansował | ||||
Jackson Scholz | 100 m² | 10,8 | 1 Q | 10,8 | 1 Q | 10,8 | 1 Q | 10,7 | |
200 m² | 22,4 | 1 Q | 21,8 | 1 Q | 21,8 | 1 Q | 21,6 =LUB | ||
Ralph Spearow | Skok o tyczce | Nie dotyczy | 3,66 | 1 Q | 3,70 | 6 | |||
Williama Spencera | 1500 m² | Nie dotyczy | 4:08,4 | 3 | Nie awansował | ||||
Arthur Studenroth | Przełajowe | Nie dotyczy | 36:45,4 | 6 | |||||
John Coard Taylor | 400 m² | 50,8 | 1 Q | 50,4 | 2 Q | 48,7 | 3 Q | 1:07,0 | 5 |
Morgan Taylor | 400 m przez płotki | Nie dotyczy | 55,8 | 1 Q | 54,9 | 2 Q | 52,6 | ||
Fred Tootell | Rzut młotem | Nie dotyczy | 50,60 | 1 Q | 53,285 | ||||
Ray Watson | 1500 m² | Nie dotyczy | 4:17,9 | 2 Q | 4:00,0 | 7 | |||
John Watters | 800 m² | Nie dotyczy | 1:59,8 | 2 Q | 1:57,4 | 3 Q | 1:54,8 | 7 | |
Homer Welchel | Rzut oszczepem | Nie dotyczy | 52,98 | 6 | Nie awansował | ||||
Frank Wendling | Maraton | Nie dotyczy | 3:05:09,8 | 16 | |||||
Ralpha Williamsa | Maraton | Nie dotyczy | Nie skończyłem | ||||||
Earle Wilson | Potrójny skok | Nie dotyczy | 14.235 | 4 | Nie awansował | ||||
Eric Wilson | 400 m² | 49,6 | 1 Q | 48,8 | 3 | Nie awansował | |||
Frank Zuna | Maraton | Nie dotyczy | 3:05:52,2 | 18 | |||||
Louis Clarke Frank Hussey Alfred LeConey Loren Murchison |
Przekaźnik 4 × 100 m | Nie dotyczy | 41,2 WR | 1 Q | 41,0 WR | 1 Q | 42,2 | ||
Komandor Cochran Alan Helffrich Oliver MacDonald William Stevenson |
Przekaźnik 4 × 400 m | Nie dotyczy | 3:27,0 | 1 Q | 3:16,0 WR | ||||
James Connolly William Cox Edward Kirby Leo Larrivee Joie Ray Willard Tibbetts |
Zespół 3000 m | Nie dotyczy | 9 | 1 Q | 25 | ||||
Verne Booth August Fager John Grey James Henigan Earl Johnson Arthur Studenroth |
Drużynowy bieg przełajowy | Nie dotyczy | 14 |
Boks
Szesnastu bokserów reprezentowało Stany Zjednoczone na Igrzyskach w 1924 roku; Stany Zjednoczone były jednym z czterech krajów (wraz z Francją, Wielką Brytanią i Włochami), które wysłały po dwóch bokserów w każdej kategorii wagowej. Był to trzeci występ narodu w sporcie. Dwa złote medale zdobyte przez Amerykanów pasowały do pary złotych brytyjskich. Zespół Stanów Zjednoczonych zdobył najwięcej medali w klasyfikacji generalnej z sześcioma.
W dwóch kategoriach wagowych obaj amerykańscy bokserzy zdobyli medale. W finale wagi piórkowej wystąpiło dwóch Amerykanów, z Fieldsem na czele. LaBarba wygrała wagę muszej, a Fee zdobyła brąz w tej kategorii wagowej. Wszystkie sześć medali przyszło w najlżejszych czterech kategoriach wagowych, z srebrem Tripoli w wadze koguciej i brązem Boylsteina w wadze lekkiej dopełniających całości.
|
|
Kolarstwo
Pięciu kolarzy reprezentowało Stany Zjednoczone w 1924 roku. Był to szósty występ tego kraju w tym sporcie, w większości dorównując Francji.
Kolarstwo szosowe
Rowerzysta | Wydarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
John Boulicault | Okres próbny | 7:15:51,6 | 33 |
Ignacy Gronkowski | Okres próbny | 7:34:41,8 | 45 |
Gustav Hentschel | Okres próbny | 7:52:59,6 | 49 |
Victora Hopkinsa | Okres próbny | 8:29:02.0 | 58 |
John Boulicault Ignatius Gronkowski Gustav Hentschel Victor Hopkins |
Drużynowa jazda na czas | 22:43:33,0 | 12 |
Kolarstwo torowe
Podane stopnie są w upale.
Rowerzysta | Wydarzenie | Pierwsza runda | Pierwsze repasaże | Ćwierćfinały | Drugie repasaże | Półfinały | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
William Fenn | 50 km | Nie dotyczy | Nieznany | 8–36 | |||||||||
Sprint | 13,6 | 1 Q | Zaawansowane bezpośrednio | Nieznany | 2 r | Nieznany | 2 | Nie awansował | |||||
Ignacy Gronkowski | 50 km | Nie dotyczy | Nieznany | 8–36 |
Nurkowanie
Dziesięciu nurków, pięciu mężczyzn i pięć kobiet, reprezentowało Stany Zjednoczone w 1924 roku. Był to piąty występ w tym sporcie; Stany Zjednoczone były jedynym krajem, który do tej pory pojawił się na każdym olimpijskim konkursie nurkowym. Amerykanie dominowali, zdobywając medale w trzech z pięciu wydarzeń i zajmując dwa pierwsze miejsca w czwartym. Stany Zjednoczone zgłosiły trzech nurków w każdym wydarzeniu, w sumie 15 zgłoszeń; 11 zaowocowało medalami, a 15 awansowało do finału. White był najlepszym nurkiem indywidualnym, ze złotymi medalami w obu swoich zawodach. Becker zdobył złoto i srebro. Smith wziął złoto, a Pinkston wziął parę brązów. Riggin, Fall i Desjardins zdobyli srebro, a Fletcher zdobył brąz. Thrash i Meany byli jedynymi Amerykanami, którzy nie zdobyli medali.
Podane stopnie są w upale.
- Mężczyźni
Nurek | Wydarzenie | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Wynik | Ranga | Zwrotnica | Wynik | Ranga | ||
Pete Desjardins | deska 3 m | 5 | 662,8 | 1 Q | 8 | 693,2 | |
Zwykłe wysokie nurkowanie | 13,5 | 155 | 2 Q | 28 | 141 | 6 | |
David Fall | Platforma 10 m | 6 | 472.9 | 1 Q | 11,5 | 486,5 | |
Clarence Pinkston | deska 3 m | 5 | 672 | 1 Q | 15 | 653 | |
Platforma 10 m | 6 | 507,5 | 1 Q | 16,5 | 473 | ||
Zwykłe wysokie nurkowanie | 10 | 157 | 2 Q | 41 | 125 | 9 | |
Ben Thrash | Zwykłe wysokie nurkowanie | 17 | 146 | 2 Q | 23,5 | 145 | 4 |
Albert White | deska 3 m | 5 | 681.9 | 1 Q | 7 | 696,4 | |
Platforma 10 m | 5 | 491,8 | 1 Q | 9 | 487,3 |
- Kobiety
Nurek | Wydarzenie | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Wynik | Ranga | Zwrotnica | Wynik | Ranga | ||
Elizabeth Becker-Pinkston | deska 3 m | 6 | 482,4 | 1 Q | 8 | 474,5 | |
Platforma 10 m | 11 | 161 | 1 Q | 11 | 166 | ||
Karolina Fletcher | deska 3 m | 7 | 446,6 | 1 Q | 16 | 436,4 | |
Helen Meany | Platforma 10 m | 16,5 | 152 | 3 Q | 22 | 148 | 5 |
Aileen Riggin | deska 3 m | 13 | 439,3 | 2 Q | 12 | 460,4 | |
Karolina Smith | Platforma 10 m | 5,5 | 160 | 1 Q | 10,5 | 167 |
Konny
Pięciu jeźdźców reprezentowało Stany Zjednoczone w 1924 roku. Był to czwarty występ tego kraju w tym sporcie; Stany Zjednoczone były jedynym krajem, który do tej pory brał udział w każdym olimpijskim konkursie jeździeckim. Doak zdobył indywidualny brąz we WKKW, pierwszy medal Stanów Zjednoczonych od 1912 roku i dorównał swojemu najlepszemu wynikowi wszechczasów w tym sporcie. Doak i Carr, którzy zajęli ósme miejsce w WKKW, dali Stany Zjednoczone mocny strzał w srebro w rywalizacji drużynowej, ale ani Barry, ani Padgett nie ukończyli wyścigu, więc drużyna nie zdobyła punktów. Padgett, tym razem wraz z Bontecou, ponownie nie ukończył konkursu skoków przez przeszkody, a Stany Zjednoczone również nie zdobyły punktów w tych zawodach. 25. miejsce Barry'ego było najlepszym indywidualnym wynikiem w skokach przez przeszkody.
Konny | Wydarzenie | Finał | ||
---|---|---|---|---|
Wynik | Czas | Ranga | ||
John Barry | WKKW | Nie skończyłem | ||
Skoki | 27,25 | 2:40,0 | 25 | |
Fryderyk Bontecou | Skoki | Nie skończyłem | ||
Frank Carr | WKKW | 1727.0 | Nie dotyczy | 8 |
Sloan Doak | WKKW | 1845,5 | Nie dotyczy | |
Skoki | 32.00 | 2:23,0 | 29 | |
Vernon Padgett | WKKW | Nie skończyłem | ||
Skoki | Nie skończyłem | |||
John Barry Frederic Bontecou Sloan Doak Vernon Padgett |
WKKW drużynowa | Nie skończyłem | ||
John Barry Frank Carr Sloan Doak Vernon Padgett |
WKKW drużynowa | Nie skończyłem |
Ogrodzenie
W 1924 roku Stany Zjednoczone reprezentowało 21 szermierzy, 19 mężczyzn i 2 kobiety. Był to piąty występ w tym sporcie; Stany Zjednoczone były jednym z dziewięciu krajów, które wysłały kobiety na pierwsze olimpijskie zawody szermiercze kobiet.
- Mężczyźni
Podane stopnie znajdują się w puli.
Szermierz | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Harold Bloomer | Folia | 1-2 | 3 Q | 1-4 | 6 | Nie awansował | |||||
Burke Boyce | Folia | 2–2 | 2 Q | 1-3 | 5 | Nie awansował | |||||
George Breed | Épee | 5–4 | 4 Q | Nie dotyczy | 1–8 | 10 | Nie awansował | ||||
George Calnan | Épee | 5–4 | 3 Q | Nie dotyczy | 3–7 | 8 | Nie awansował | ||||
Folia | 3–1 | 2 Q | 4–1 | 1 Q | 3–2 | 3 Q | 1-4 | 5 | Nie awansował | ||
Laurence Castner | Szabla | Nie dotyczy | 3–2 | 3 Q | 1–7 | 9 | Nie awansował | ||||
Ernest Gignoux | Szabla | Nie dotyczy | 3–3 | 6 | Nie awansował | ||||||
Thomas Jeter | Folia | Nie skończyłem | Nie awansował | ||||||||
Artur Lyon | Épee | 3–5 | 7 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
Szabla | Nie dotyczy | 1–6 | 6 | Nie awansował | |||||||
Chauncey McPherson | Szabla | Nie dotyczy | 2–4 | 6 | Nie awansował | ||||||
Allen Milner | Épee | 5–3 | 2 Q | Nie dotyczy | 5–5 | 5 Q | 4–7 | 12 | Nie awansował | ||
Philip Allison Burke Boyce George Breed George Calnan Thomas Jeter Alfred Walker |
Folia drużynowa | 1–0 | 2 Q | Nie dotyczy | 0–2 | 3 | Nie awansował | ||||
George Breed George Calnan Arthur Lyon Allan Milner William Russell Leon Shore Donald Waldhaus |
Drużyna epée | 1–0 | 2 Q | Nie dotyczy | 1–0 | 2 Q | 0–2 | 3 | Nie awansował | ||
Laurence Castner Edwin Fullinwider Ernest Gignoux Arthur Lyon Chauncey McPherson Joseph Parker Albert Strauss Harold Van Buskirk |
Szabla drużynowa | 2–1 | 2 Q | Nie dotyczy | 0–2 | 4 | Nie awansował |
- Kobiety
Podane stopnie znajdują się w puli.
Szermierz | Wydarzenie | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Adelaide Gehrig | Folia | 2-3 | 4 | Nie awansował | |||
Irma Hopper | Folia | 2–4 | 6 | Nie awansował |
Piłka nożna
Stany Zjednoczone po raz drugi wzięły udział w olimpijskim turnieju piłki nożnej w 1924 roku.
- Runda 1
Stany Zjednoczone | 1–0 | Estonia |
---|---|---|
Straden 15 ' ( długopis ) | Raport |
- Runda 2
Urugwaj | 3–0 | Stany Zjednoczone |
---|---|---|
Petrone 10 ' 44 ' Scarone 15 ' |
Raport |
- Ostateczna ranga
- 9.
Lista:
- Trener: George M. Collins
Gimnastyka
Ośmiu gimnastyczek reprezentowało Stany Zjednoczone w 1924 roku. Był to trzeci występ tego kraju w tym sporcie. Kriz zdobył jedyny medal w kraju, ze złotem w skarbcu.
Artystyczny
Pięciobój nowoczesny
Czterech pięcioboistów reprezentowało Stany Zjednoczone w 1924 roku. Był to trzeci występ tego kraju w tym sporcie. Stany Zjednoczone były jednym z sześciu krajów, które do tej pory rywalizowały w każdej edycji olimpijskiego pięcioboju nowoczesnego.
Pięcioboista | Wydarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
George Bare | Indywidualny | 76,5 | 11 |
Ernest Harmon | Indywidualny | 130,5 | 31 |
Fryderyka Pittsa | Indywidualny | 138,5 | 34 |
Donald Scott | Indywidualny | 111,5 | 26 |
Gra polo
Stany Zjednoczone po raz trzeci wysłały drużynę polo na igrzyska olimpijskie w 1924 roku. Amerykanie wygrali pierwsze trzy mecze z trzema europejskimi drużynami i zmierzyli się z Argentyną w ostatnim meczu. Pomimo późnej przewagi, Stany Zjednoczone nie były w stanie wykończyć Argentyńczyków, którzy przybyli od tyłu, by pokonać Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone zakończyły srebrnym medalem.
Podane stopnie znajdują się w puli.
Gracze | Wydarzenie | Okrężny | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wygrane | Straty | Punkty za | Punkty przeciw | Ranga | ||
Elmer Boeseke Tommy Hitchcock, Jr. Fred Roe Rodman Wanamaker |
Koszulka polo męska | 3 | 1 | 43 | 11 |
Stany Zjednoczone | 13–1 | Francja |
---|---|---|
Wioślarstwo
20 wioślarzy reprezentowało Stany Zjednoczone w 1924 roku. Był to czwarty występ tego kraju w tym sporcie. Wszystkie pięć amerykańskich łodzi zdobyło medale: dwa złote, srebrny i parę brązowych.
Podane stopnie są w upale.
Wioślarz | Wydarzenie | Półfinały | Repasaż | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
William Gilmore | Pojedyncze czaszki | 7:03,2 | 1 Q | Zaawansowane bezpośrednio | 7:54,0 | ||
Paul Costello Jack Kelly |
Podwójne czaszki | 6:34,0 | 1 Q | Nie dotyczy | 6:34,0 | ||
Leon Butler Edward Jennings Harold Wilson |
Para sternikowa | Nieznany | 2 Q | Nie dotyczy | Nieznany | ||
Bob Gerhardt Sid Jelinek John Kennedy Ed Mitchell Henry Welsford |
Sternik cztery | 7:19,0 | 1 Q | Zaawansowane bezpośrednio | Nieznany | ||
Leonard Carpenter Howard Kingsbury Alfred Lindley John Miller James Rockefeller Frederick Sheffield Laurence Stoddard Benjamin Spock Alfred Wilson |
Osiem | 5:51,0 | 1 Q | Zaawansowane bezpośrednio | 6:33,4 |
Związek Rugby
Stany Zjednoczone po raz drugi wysłały drużynę rugby na igrzyska olimpijskie w 1924 roku. Broniący tytułu mistrzowie wygrali swój pierwszy mecz z Rumunią 37 do 0. Ponieważ Francja pokonała już Rumunię, trzy drużynowa runda zakończyła się z Francją- Mecz Stanów Zjednoczonych. Amerykanie wygrali 17 do 3, aby stać się pierwszą drużyną, która z powodzeniem obroniła olimpijskie mistrzostwo rugby.
Podane stopnie znajdują się w puli.
Zespół | Wydarzenie | Okrężny | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wygrane | Straty | Punkty za | Punkty przeciw | Ranga | ||
Stany Zjednoczone | Związek rugby mężczyzn | 2 | 0 | 54 | 3 |
Strzelanie
W 1924 roku Stany Zjednoczone reprezentowało dwudziestu jeden strzelców sportowych.
Pływanie
Podane stopnie są w upale.
- Mężczyźni
Pływak | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Ralph Breyer | 400 m stylem dowolnym | 5:22.4 LUB | 1 Q | DNS | — | Nie awansował | |
Dick Howell | 1500 m stylem dowolnym | 22:48,2 | 3 q | DNS | — | Nie awansował | |
Książę Kahanamoku | 100 m stylem dowolnym | 1:04,2 | 1 Q | 1:01,6 | 1 Q | 1:01,4 | |
Samuel Kahanamoku | 100 m stylem dowolnym | 1:03.2 | 1 Q | 1:02.2 | 2 Q | 1:01,8 | |
Warren Kealoha | 100 m stylem grzbietowym | 1:13.4 LUB | 1 Q | 1:13,6 | 1 Q | 1:13.2 LUB | |
Bill Kirschbaum | 200 m stylem klasycznym | 3:01.0 LUB | 1 Q | 3:02,6 | 2 Q | 3:01,0 | |
Henry Luning | 100 m stylem grzbietowym | DSQ | — | Nie awansował | |||
Bob Skelton | 200 m stylem klasycznym | 2:56.0 LUB | 1 Q | 3:00,2 | 1 Q | 2:56,6 | |
Adam Smith | 1500 m stylem dowolnym | 22:48,8 | 2 Q | 22:39,8 | 4 | Nie awansował | |
Lester Smith | 400 m stylem dowolnym | 5:32,4 | 1 Q | 5:37,6 | 3 | Nie awansował | |
Johnny Weissmuller | 100 m stylem dowolnym | 1:03.8 | 1 Q | 1:00.8 LUB | 1 Q | 59,0 LUB | |
400 m stylem dowolnym | 5:22.2 LUB | 1 Q | 5:13.6 LUB | 1 Q | 5:04.2 LUB | ||
Paul Wyatt | 100 m stylem grzbietowym | 1:19.4 | 1 Q | 1:17.0 | 2 Q | 1:15.4 | |
Ralph Breyer Harry Glance Dick Howell * Wally O'Connor Johnny Weissmuller |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 10:41,6 | 1 Q | 9:59,4 WR | 1 Q | 9:53,4 WR |
* – Wskazuje, że zawodnik brał udział w eliminacjach, ale nie w wyścigu finałowym.
- Kobiety
Pływak | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Sybilla Bauer | 100 m stylem grzbietowym | Nie dotyczy | 1:24,0 LUB | 1 Q | 1:23.2 LUB | ||
Komnaty we Florencji | 100 m stylem grzbietowym | Nie dotyczy | 1:32,0 | 3 q | 1:30,8 | 4 | |
Eleonora Coleman | 200 m stylem klasycznym | Nie dotyczy | 3:39,2 | 3 | Nie awansował | ||
Gertruda Ederle | 100 m stylem dowolnym | 1:12,6 | 1 Q | 1:15.4 | 1 Q | 1:14.2 | |
400 m stylem dowolnym | 6:12.2 LUB | 1 Q | 6:23,8 | 1 Q | 6:04,8 | ||
Agnieszka Geraghty | 200 m stylem klasycznym | Nie dotyczy | 3:27,6 LUB | 1 Q | 3:34,0 | ||
Ethel Lackie | 100 m stylem dowolnym | 1:12.8 | 1 Q | 1:16.0 | 2 Q | 1:12.4 | |
Marta Noreliusz | 400 m stylem dowolnym | 6:23.2 | 1 Q | 6:26,6 | 2 Q | 6:02.2 LUB | |
Aileen Riggin | 100 m stylem grzbietowym | Nie dotyczy | 1:29,6 | 1 Q | 1:28,2 | ||
Matylda Scheurich | 200 m stylem klasycznym | Nie dotyczy | 3:41,2 | 3 | Nie awansował | ||
Helen Wainwright | 400 m stylem dowolnym | 6:46,8 | 1 Q | 6:19,6 | 1 Q | 6:03,8 | |
Mariechen Wehselau | 100 m stylem dowolnym | 1:12.2 WR | 1 Q | 1:15.2 | 1 Q | 1:12.8 | |
Eufrazja Donnelly Gertrude Ederle Ethel Lackie Mariechen Wehselau |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | Nie dotyczy | 4:58,8 WR |
Tenis ziemny
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 128 | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Francis Hunter | Syngiel |
Grahn ( FIN ) W 6–3, 6–0, 6–2 |
Hortal ( Arg ) W 6-3, 6-3, 6-1 |
Podkładka ( BEL ) L 6–2, 6–1, 2–6, 1–6, 4–6 |
Nie awansował | ||||
Vincent Richards | Syngiel | PA |
de Laveleye ( BEL ) W 6–2, 6–4, 6–0 |
Sen ( IND ) W 8–6, 2–6, 6–4, 4–6, 6–2 |
Alonso ( ESP ) K 7–5, 10–8, 2–6, 6–3 |
Lacoste ( F ) W 8-6, 4-6, 1-6, 6-2, 6-3 |
de Morpurgo ( WŁOCH ) K 6–3, 3–6, 6–1, 6–4 |
Cochet ( F ) W 6-4, 6-4, 5-7, 4-6, 6-2 |
|
Watson Washburn | Syngiel |
Serventi ( ITA ) W 6-4, 6-3, 6-4 |
Lupu ( ROU ) W 6–2, 6–3, 6–4 |
van Lennep ( NED ) W 2–6, 6–1, 6–1, 6–2 |
Jacob ( IND ) L 1-6, 4-6, 10-8, 06/2 |
Nie awansował | |||
R. Norris Williams | Syngiel | PA |
Hadj ( IND ) W 6–0, 6–2, 6–1 |
Macenauer ( TCH ) W 6-2, 4-6, 3-6, 6-2, 6-1 |
von Kehrling ( WĘG ) W 6–4, 3–6, 6–3, 4–6, 6–3 |
Koszetka ( FRA ) L 7–5, 3–6, 2–6, 4–6 |
Nie awansował | ||
Francis Hunter Vincent Richards |
Debel | Nie dotyczy | PA |
Willard / Bayley ( AUS ) W 6–1, 6–2, 6–2 |
Žemla / Koželuh ( TCH ) W 6–2, 6–3, 6–4 |
J. Alonso / M. Alonso ( ESP ) W 6–4, 6–4, 6–3 |
Lacoste / Borotra ( FRA ) W 6–2, 6–3, 0–6, 5–7, 6–3 |
Brugnon / Cochet ( FRA ) K 4–6, 6–2, 6–3, 2–6, 6–3 |
|
Watson Washburn R. Norris Williams |
Debel | Nie dotyczy |
Kirchmayr / Göncz ( WĘG ) W 6–1, 6–0, 6–0 |
Rohrer / Gottlieb ( TCH ) K 6–3, 6–2, 6–1 |
Tegner / Ulrich ( DEN ) W 6–4, 6–4, 12–10 |
Condon / Richardson ( RPA ) L 6-4, 9-11, 6-4, 4-6, 4-6 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Eleonora Gossa | Syngiel | PA | PA |
Vlasto ( FRA ) L 3–6, 6–2, 4–6 |
Nie awansował | |||
Marion Jessup | Syngiel | PA | PA |
Torras ( ESP ) W 6–2, 6–0 |
McKane ( GBR ) L 2–6, 0–6 |
Nie awansował | ||
Lillian Scharman | Syngiel | PA |
González- Álvarez ( ESP ) L 2–6, 2–6 |
Nie awansował | ||||
Helen Wills Moody | Syngiel | PA | PA |
Satterthwaite ( GBR ) W 6–1, 6–1 |
Mallory ( NOR ) K 6–2, 6–3 |
Złocenie ( FRA ) W 6–2, 6–1 |
Vlasto ( FRA ) W 6–2, 6–2 |
|
Eleonora Goss Marion Jessup |
Debel | Nie dotyczy |
Covell / McKane ( GBR ) L 1–6, 2–6 |
Nie awansował | ||||
Hazel Wightman Helen Wills Moody |
Debel | Nie dotyczy | PA | PA | PA |
Pasterz-Barron / Colyer ( GBR ) W 6–3, 1–6, 7–5 |
Covell / McKane ( GBR ) W 7–5, 8–6 |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Marion Jessup Vincent Richards |
Debel |
Billout / Borotra ( FRA ) W 6–3, 6–1 |
Mallory / Nielsen ( NOR ) W 6–3, 6–2 |
González-Álvarez / Flaquer ( ESP ) W 6–3, 6–0 |
Bouman / Timmer ( NED ) W 6–3, 6–0 |
Wightman / Williams ( USA ) L 2–6, 3–6 |
|
Hazel Wightman R. Norris Williams |
Debel | PA |
Valaoritou-Skaramaga / Zerlentis ( GRE ) W 6–2, 6–1 |
Fick / Müller ( SWE ) W 8–6, 6–2 |
McKane / Gilbert ( GBR ) W 2–6, 8–6, 6–1 |
Jessup / Richards ( USA ) W 6-2, 6-3 |
Wodne polo
W swoim trzecim olimpijskim występie w waterpolo Stany Zjednoczone zdobyły brązowy medal.
- Lista
- Artur Austin
- Oliver Horn
- Fred Lauer
- George'a Mitchella
- John Norton
- Wally O'Connor
- George Schroth
- Herb Vollmer
- Johnny Weissmuller
- Pierwsza runda
Francja | 3 –1 | Stany Zjednoczone | Piscine des Tourelles |
- Półfinał o srebrny medal
Stany Zjednoczone | 4 –2 | Holandia | Piscine des Tourelles |
- Finał o srebrny medal
Stany Zjednoczone | 1 2 | Belgia | Piscine des Tourelles |
- Ćwierćfinały o brązowy medal
- PA
- Półfinały o brązowy medal
Stany Zjednoczone | 4 –2 | Holandia | Piscine des Tourelles |
- Finał o brązowy medal
Szwecja | 2 3 | Stany Zjednoczone | Piscine des Tourelles |
Zapasy
Zapasy w stylu dowolnym
- Męskie
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Roger Flandria | Waga ciężka | Nie dotyczy | PA |
Nilsson ( Szwecja ) W |
Nie awansował | ||
Bryant Hines | Waga kogucia | Nie dotyczy | PA |
Dillen ( BEL ) W |
Pihlajamäki ( FIN ) L Półfinał o srebrny medal Bye Półfinał o brązowy medal Larsson ( SWE ) W |
Srebrny medal finałowy Mäkinen ( FIN ) L Finał o brązowy medal Ducayla ( FRA ) W |
|
William Johnson | Waga półśrednia | Nie dotyczy | PA |
Gehri ( SUI ) L |
Półfinał o srebrny medal Fichu ( FRA ) W Półfinał o brązowy medal Davis ( GBR ) W |
Srebrny medal finał Leino ( FIN ) L Finał o brązowy medal Müller ( SUI ) L |
4 |
Facet Lookabough | Waga półśrednia | Nie dotyczy |
Müller ( SUI ) W |
Davis ( GB ) W |
Stockton ( MOŻE ) W Półfinał o srebrny medal Leino ( FIN ) L |
Gehri ( SUI ) L |
Nie awansował |
Charles MacWilliam | Waga kogucia | Nie dotyczy |
Larsson ( Szwecja ) L |
Nie awansował | |||
Perry Martter | Lekki | Nie dotyczy |
Praks ( EST ) L |
Nie awansował | |||
Chester Newton | Waga piórkowa | PA |
Hansson ( Szwecja ) W |
Torgensen ( DEN ) W |
Huupponen ( FIN ) W Półfinał o srebrny medal Koolmann ( EST ) W |
Reed ( USA ) L Srebrny medal finałowy Naito ( JPN ) W |
|
Robin Reed | Waga piórkowa | PA |
Koolmann ( EST ) W |
Naito ( Japonia ) W |
Chilcott ( CAN ) W |
Newton ( USA ) W |
|
Herschel Smith | Waga średnia | Nie dotyczy |
Nielsen ( DEN ) W |
Pekkala ( FIN ) L |
Nie awansował | ||
Johna Spellmana | Lekki ciężki | Nie dotyczy |
Wilson ( GB ) W |
Rumple ( MOŻE ) W |
Westergren ( Szwecja ) W |
Svensson ( Szwecja ) W |
|
Harry Steele | Waga ciężka | Nie dotyczy | PA |
MacDonald ( GB ) W |
Wernli ( SUI ) W |
Nilsson ( Szwecja ) W |
|
Karol Strack | Lekki ciężki | Nie dotyczy |
Courant ( SUI ) L |
Nie awansował | |||
Russell Vis | Lekki | Nie dotyczy |
Montgomery ( CAN ) W |
Pouvroux ( FRA ) W |
Haavisto ( FIN ) W |
Wikström ( FIN ) W |
|
Walter Wright | Waga średnia | Nie dotyczy |
Pekkala ( FIN ) L |
Nie awansował |