US Route 54 w Illinois - U.S. Route 54 in Illinois
Trasa USA 54 | ||||
---|---|---|---|---|
Informacje o trasie | ||||
Utrzymywany przez IDOT | ||||
Długość | 23,9 mil (38,5 km) | |||
Istniejące | 1926-obecnie | |||
Główne skrzyżowania | ||||
West End | US 54 w pobliżu Luizjany, MO | |||
Wschodni kraniec | I-72 / US 36 / IL 107 w pobliżu Griggsville | |||
Lokalizacja | ||||
Powiaty | Szczupak | |||
System autostrad | ||||
|
US Route 54 ( US 54 ) w Illinois to 23,9-milowa (38,5 km) autostrada ze wschodu na zachód, która biegnie od Champ Clark Bridge na linii stanu Missouri do I-72/US 36/IL 107 na południe od Griggsville. W największym stopniu US 54 płynęła na wschód do Springfield , potem na północny wschód do Onarga , a potem na północ aż do centrum Chicago .
Opis trasy
Zaczynając od Champ Clark Bridge nad rzeką Missisipi , US 54 porusza się w kierunku północno-wschodnim. Następnie przecina IL 96 w Atlasie, a następnie podróżuje w kierunku północnym. Po drodze US 54 natrafia na Lyman Scott House w Summer Hill . W New Hartford trasa ponownie prowadzi w kierunku północno-wschodnim. Następnie zaczyna kursować równolegle z IL 106 aż do Pittsfield. W Pittsfield, jedna przecznica na wschód od sądu hrabstwa Pike , US 54 rozdziela się na północ. Po opuszczeniu Pittsfield trasa napotyka I-72/US 36/IL 107. W tym momencie US 54 kończy się na tym skrzyżowaniu diamentów .
Historia
Początkowo US 54 kończył się na skrzyżowaniu dzisiejszej IL 106 (dawna część US 36). W 1935 r. zastąpił część IL 107 między Luizjaną w stanie Missouri a New Hartford w stanie Illinois. Od 1942 do 1971, US 54 podróżował aż do centrum Chicago. Następnie został przycięty z powrotem do poprzedniego wschodniego końca. Było to na korzyść części US 36, Illinois Route 54 , US 45 , Illinois Route 50, Governors Highway, Wood Street, 127th Street, Halsted Street, Vincennes Avenue, State Street i Michigan Avenue. Czteropasmowa część US 36 na północny wschód od Pittsfield teraz prowadzi również międzystanową numer 72 na wschód do Springfield. Od 1992 roku US 54 została przedłużona na północny wschód do US 36 i dzisiejszego I-72 (zjazd 35). W tym samym roku odcinek drogi, który kiedyś prowadził Illinois Route 54 przez Springfield, nie jest już oznaczony jako numerowana autostrada. Teraz Illinois Route 54 zaczyna się przy zjeździe z Interstate 55 i biegnie na północny wschód do Onarga, gdzie kończy się na US Route 45. US 54 kiedyś połączyła się z US 45 do Kankakee, ale ta autostrada jest teraz oznaczona jako US 45 tylko do Gilman, a następnie US 45 i US 24 przez Gilman, potem znowu samo US 45 aż do czterokierunkowego skrzyżowania z US Route 52 i Illinois Route 49 oraz US 45 i US 52 przez Kankakee. Między Kankakee i Monee odcinek, który kiedyś prowadził US 54, jest teraz oznaczony jako Illinois Route 50 .
Główne skrzyżowania
Cała trasa znajduje się w hrabstwie Pike .
Lokalizacja | mi | km | Cele podróży | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|
Miasto Atlas | 0.0 | 0.0 | USA 54 zachód – Luizjana | Kontynuacja w Missouri | |
0.0- 0.3 |
0.0- 0.48 |
Most Champa Clarka Rozpoczyna się ostroga Great River Road |
|||
Atlas | 5,9 | 9,5 |
IL 96 / Great River Road – Quincy , Pleasant Hill Kończy się ostroga Great River Road |
Wschodni koniec Great River Road Spur | |
Miasto Pittsfield | 14,9 | 24,0 | IL 106 zachód – Hannibal, Missouri | Zachodni koniec współbieżności IL 106 | |
Pittsfield | 18,7 | 30,1 |
IL 106 wschód – Detroit Jackson Street południe – Time , Nebo |
Wschodni koniec współbieżności IL 106 | |
Gmina Griggsville | 23,9 | 38,5 |
I-72 / US 36 – Quincy , Hannibal, Missouri , Springfield Rozpoczyna się IL 107 – Griggsville |
Wschodni koniec US 54; południowy koniec IL 107 | |
1000 mil = 1,609 km; 1000 km = 0,621 mil
|