Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – Thailand at the 2004 Summer Olympics
Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | TA |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski Tajlandii |
Strona internetowa |
www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 42 w 13 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Paradorn Srichaphan |
Medale Miejsce 25. |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Tajlandia brała udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to trzynasty występ narodu na Igrzyskach Olimpijskich, z wyjątkiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 1980 w Moskwie z powodu częściowego poparcia dla bojkotu Stanów Zjednoczonych .
Narodowy Komitet Olimpijski Tajlandii wysłany łącznie 42 zawodników do gry, 24 mężczyzn i 18 kobiet, aby rywalizować w 13 sportowych; liczebność drużyny narodowej była mniej więcej mniejsza od Sydney o dziesięciu sportowców. Czternastu z nich rywalizowało wcześniej w Sydney, w tym bokser wagi piórkowej i mistrz olimpijski z 1996 roku Somluck Kamsing oraz czołowa gwiazda tenisa azjatyckiego Paradorn Srichaphan , który został później wyznaczony przez komisję do noszenia flagi Tajlandii podczas ceremonii otwarcia. Wraz z Kamsingiem amerykański pływak Ratapong Sirisanont i badmintonista Pramote Teerawiwatana zostali pierwszymi tajskimi sportowcami , którzy wzięli udział w czterech igrzyskach olimpijskich. Wśród sportów uprawianych przez sportowców na tych Igrzyskach Tajlandia zadebiutowała w jeździectwie i taekwondo.
Tajlandia opuściła Ateny z ośmioma medalami (trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe), ustanawiając historyczny kamień milowy jako najbardziej udane igrzyska w historii olimpijskiej. Thai sportowcy nadal dominują w boksie i podnoszeniu ciężarów, gdzie każdy z nich wygrał ponad dwa medale olimpijskie, w tym prestiżowej złota z Manus Boonjumnong w półśredniej światła boksu i Udomporn Polsak i pawina thongsuk w podnoszeniu ciężarów kobiet.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto | Udomporn Polsak | Podnoszenie ciężarów | Kobiety 53 kg | 15 sierpnia |
Złoto | Pawina Thongsuk | Podnoszenie ciężarów | 75 kg, kobiety | 20 sierpnia |
Złoto | Manus Boonjumnong | Boks | Lekka waga półśrednia | 28 sierpnia |
Srebro | Worapoj Petchkoom | Boks | Waga kogucia | 29 sierpnia |
Brązowy | Aree Wiratthaworn | Podnoszenie ciężarów | 48 kg, kobiety | 14 sierpnia |
Brązowy | Wandee Kameaim | Podnoszenie ciężarów | Kobiety 58 kg | 16 sierpnia |
Brązowy | Yaowapa Boorapolchai | Taekwondo | Kobiety 49 kg | 26 sierpnia |
Brązowy | Surija Prasathinphimai | Boks | Waga średnia | 28 sierpnia |
lekkoatletyka
Zawodnicy tajlandzcy osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Trecia Roberts | 100 m przez płotki | 13.80 | 8 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Noengrothai Chaipetch | Wysoki skok | 1,89 | 21 | Nie awansował | |
Juttaporn Krasaeyan | Pchnięcie kulą | 16.49 | 25 | Nie awansował |
Badminton
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Boonsak Ponsana | Syngiel |
Dednam ( RPA ) W 15–1, 15–0 |
Lee HI ( KOR ) W 15–11, 15–13 |
Susilo ( SIN ) W 15–10, 15–1 |
Hidayat ( INA ) L 9–15, 2–15 |
Kuncoro ( INA ) L 11–15, 16–17 |
4 |
Tesana Panvisvas Pramote Teerawiwatana |
Debel |
Brehaut / Denney ( AUS ) W 15–3, 15–9 |
Choong TF / Lee WW ( MAS ) L 10–15, 13–15 |
Nie awansował | |||
Patapol Ngernsrisuk Sudket Prapakamol |
Clark / Robertson ( GB ) L 5–15, 9–15 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Salakjit Ponsana | Syngiel |
Tanaka ( Japonia ) W 11–7, 5–11, 11–8 |
Gong Rn ( CHN ) L 8–11, 3–11 |
Nie awansował | |||
Sathinee Chankrachangwong Saralee Thungthongkam |
Debel |
Julien / Ryż ( CAN ) W 15-3, 15-4 |
Nakayama / Yoshitomi ( Japonia ) W 15–4, 15–11 |
Yang W / Zhang Jw ( CHN ) L 2–15, 4–15 |
Nie awansował |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Sudket Prapakamol Saralee Thungthongkam |
Debel | Do widzenia |
Bergström / Persson ( Szwecja ) L 3–15, 17–14, 3–15 |
Nie awansował |
Boks
Tajlandia wysłała sześciu bokserów do Aten.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Suban Pannon | Lekka waga lotna |
Salimow ( BUL ) W 26–14 |
Bartelemí ( CUB ) L 14–23 |
Nie awansował | |||
Somjit Jongjohor | Waga lotna |
Kim KS ( KOR ) W 22–12 |
Gamboa ( CUB ) L 21–26 |
Nie awansował | |||
Worapoj Petchkoom | Waga kogucia |
Kim WI ( KOR ) W RSC |
Khatsigov ( BLR ) W 33-18 |
Bolum ( NGR ) W 29-14 |
Mammadov ( AZE ) W 27-19 |
Rigondeaux ( CUB ) L 13–22 |
|
Somłuck Kamsing | Waga piórkowa |
Gaudet ( CAN ) L 17–32 |
Nie awansował | ||||
Manus Boonjumnong | Lekka waga półśrednia |
Ioannidis ( GRE ) W 28–16 |
Brin ( PHI ) W 29–15 |
Blain ( FRA ) W 20–8 |
Gheorghe ( ROM ) W 30–9 |
Johnson ( CUB ) W 17-11 |
|
Surija Prasathinphimai | Waga średnia |
Lubega ( UGA ) W 30–21 |
Taghijew ( AZE ) W 19 + -19 |
Mashkin ( UKR ) W 28–22 |
Gajdarbekow ( ROS ) L 18–24 |
Nie awansował |
Konny
WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikator | Finał | ||||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Pongsiree Bunluewong | Eliza Jane | Indywidualny | 74,60 | 71 | 4,40 | 79.00 | 43 | 32.00 | 110,00 | 51 | Nie awansował | 110,00 | 51 |
Ogrodzenie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Siriroj Rathprasert | Indywidualne szpady |
El-Din ( EGY ) W 15–13 |
Boisse ( FRA ) L 5–15 |
Nie awansował | ||||
Wiradech Kotny | Indywidualna szabla | Do widzenia |
Medyna ( ESP ) W 15–13 |
Łukaszenka ( UKR ) L 11–15 |
Nie awansował |
Wioślarstwo
Tajscy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Phuttharaksa Neegre | Pojedyncze czaszki | 8:24.03 | 5 R | 7:53,52 | 5 SC/D | 8:17,13 | 5 FD | 8:00.44 | 22 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Tajscy żeglarze zakwalifikowali jedną łódź na każdą z poniższych imprez.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Arun Homraruen | Mistral | 14 | 28 | 20 |
|
15 | 30 | 26 | 21 | 17 | 13 | 5 | 189 | 21 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Dwóch tajlandzkich strzelców zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Tevarit Majchacheeap | Wiatrówka 10 m | 587 | =35 | Nie awansował | |
50 m karabin podatny | 589 | =36 | Nie awansował | ||
Karabin 50 m 3 pozycje | 1159 | =16 | Nie awansował | ||
Jakkrit Panichpatikum | Pistolet pneumatyczny 10 m | 571 | =36 | Nie awansował | |
Pistolet 50 m | 549 | =28 | Nie awansował |
Pływanie
Tajscy pływacy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Arwut Chinnapasaen | 50 m stylem dowolnym | 23,52 | 46 | Nie awansował | |||
Charnvudth Saengsri | 400 m stylem dowolnym | 3:59,89 | 33 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
1500 m stylem dowolnym | 15:54.46 | 27 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Ratapong Sirisanont | 100 m stylem klasycznym | DSQ | Nie awansował | ||||
200 m stylem klasycznym | 2:15.39 | 19 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Pilin Tachakittiranan | 200 m stylem dowolnym | 2:05.29 | 35 | Nie awansował | |||
400 m stylem dowolnym | 4:23,62 | 34 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Nimitta Thaveesupsoonthorn | 400 m indywidualna składanka | 5:00.06 | 22 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Chonlathorn Vorathamrong | 100 m stylem grzbietowym | 1:05.15 | 32 | Nie awansował | |||
200 m stylem grzbietowym | 2:21.11 | 29 | Nie awansował |
Tenis stołowy
Tajlandia zakwalifikowała jednego tenisistę stołowego.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Nanthana Komwong | Single kobiet |
Das ( IND ) W 4–0 |
Struse ( GER ) W 4-1 |
Pawłowicz ( BLR ) L 2–4 |
Nie awansował |
Taekwondo
Do kolejnych zawodów zakwalifikowało się czterech taekwondo jinów.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Ussadate Sutthikunkarn | Mężczyźni –58 kg |
Mouroutsos ( GRE ) L 2–5 |
Nie awansował | 11 | ||||
Kriangkrai Noikoed | Mężczyźni –80 kg |
Karami ( IRI ) L 12–16 |
Nie awansował | 11 | ||||
Yaowapa Boorapolchai | Kobiety −49 kg |
Yagüe ( ESP ) W 9–5 |
Labrada ( CUB ) L 1–3 |
Nie awansował | Do widzenia |
Gonda ( CAN ) W 2–(−1) |
Mora ( COL ) W 2–1 |
|
Nootcharin Sukkhongdumnoen | Kobiety −57 kg |
Athanasopoulou ( GRE ) W 6–6 SUP |
Chi SJ ( TPE ) W 2–1 |
Abdallah ( USA ) L 7–7 SUP |
Do widzenia |
Reyes ( ESP ) L 3–6 |
Nie awansował | 5 |
Tenis ziemny
Tajlandia nominowała tenisistkę i tenisistkę do udziału w turnieju.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Paradorn Srichaphan | Singiel mężczyzn |
Johansson ( Szwecja ) L 2–6, 3–6 |
Nie awansował | |||||
Tamaryna Tanasugarn | Single kobiet |
Widjaja ( INA ) L 6–1, 2–6, 1–6 |
Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
Pięciu tajskich ciężarowców zakwalifikowało się do następujących zawodów:
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Suriya Dattuyawat | Mężczyźni –69 kg | 137,5 | 11 | — | — | — | DNF |
Aree Wiratthaworn | Kobiety −48 kg | 85 | 3 | 115 LUB | 1 | 200 | |
Udomporn Polsak | Kobiety −53 kg | 97,5 | 1 | 125 | 1 | 222,5 | |
Wandee Kameaim | Kobiety −58 kg | 102,5 | 3 | 127,5 | 3 | 230 | |
Pawina Thongsuk | Kobiety −75 kg | 122,5 | 2 | 150 | 1 | 272,5 |