Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Kobiet 49 kg - Taekwondo at the 2004 Summer Olympics – Women's 49 kg
Damskie 49 kg na Igrzyska XXVIII Olimpiady
| ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce spotkania | Faliro Coastal Zone Olympic Complex | |||||||||
Data | 26 sierpnia | |||||||||
konkurenci | 15 z 15 krajów | |||||||||
medaliści | ||||||||||
| ||||||||||
Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | ||
---|---|---|
Mężczyźni | Kobiety | |
58 kg | 49 kg | |
68 kg | 57 kg | |
80 kg | 67 kg | |
+80 kg | +67 kg | |
The 49 kg kobiet konkurencja w taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach odbyła się 26 sierpnia w Zespole Faliro Coastal Zone Olympic .
Chen Shih-hsin zebrano jedną z pierwszych w historii złote medale olimpijskie Tajwan pod adresem tych gier, w przypadku, gdy dłoń pokonaniu Kuby Yanelis Labrada w finale z wynikiem 5-4. Tymczasem, tajski wojownik Yaowapa Boorapolchai odebrał brązowy medal po krawędzi Kolumbii Gladys Mora 2-1 w ciasnym meczu Repechage.
Zawartość
Format konkurencja
Głównym wspornik składała się z jednego turnieju eliminacyjnego, zakończone w meczu złoty medal. Myśliwce taekwondo wyeliminowani w poprzednich rundach przez dwóch finalistów głównego wspornika wyprzedza bezpośrednio do Repechage turnieju. Te mecze ustalił medal brązowy dla zdarzenia.
Harmonogram
Czasy Grecja Standard Time ( UTC + 2 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
Czwartek, 26 sierpnia 2004 | 11:00 16:00 17:30 20:30 |
Runda ćwierćfinały, półfinały Finał |
wyniki
- Legenda
- PTG - Won punktami szczelinie
- SUP - Won przez wyższości
- OT - Won na przestrzeni czasu (Golden Point)
- WO - Walkower
główny wspornik
Runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Mecz o złoty medal | |||||||||||||||
Yanelis Labrada ( CUB ) | 3 | |||||||||||||||||
Yaowapa Boorapolchai ( THA ) | 9 | Yaowapa Boorapolchai ( THA ) | 1 | |||||||||||||||
Brigitte Yagüe ( ESP ) | 5 | Yanelis Labrada ( CUB ) | 8 | |||||||||||||||
Elaine Teo ( MAS ) | 4 | EuDA Cariasa ( GUA ) | 3 | |||||||||||||||
EuDA Cariasa ( GUA ) | 4+ | EuDA Cariasa ( GUA ) | 1+ | |||||||||||||||
Nevena Lukic ( AUT ) | 4 | Nevena Lukic ( AUT ) | 1 | |||||||||||||||
Lineo Mochesane ( LES ) | 0 | Yanelis Labrada ( CUB ) | 4 | |||||||||||||||
Maya Arusi ( Izrael ) | 1 | Chen Shih hsin ( TPE ) | 5 | |||||||||||||||
Dalia Contreras ( Wen ) | 5 | Dalia Contreras ( Wen ) | 2 | |||||||||||||||
Ivett Gonda ( CAN ) | 3 | Ivett Gonda ( CAN ) | 3 | |||||||||||||||
Jermin Anwar ( EGY ) | 2 | Ivett Gonda ( CAN ) | 2 | |||||||||||||||
Chen Shih hsin ( TPE ) | 4 | Chen Shih hsin ( TPE ) | 3 | |||||||||||||||
Sangina Baidya ( NEP ) | 0 | Chen Shih hsin ( TPE ) | 1 | |||||||||||||||
Juana Wangsa Putri ( INA ) | 2 | Gladys Mora ( COL ) | 0 | |||||||||||||||
Gladys Mora ( COL ) | 2+ |
Repechage
Ćwierćfinały | Półfinały | Mecz o brązowy medal | |||||||||||
EuDA Cariasa ( GUA ) | 0 | ||||||||||||
Gladys Mora ( COL ) | 5 | Gladys Mora ( COL ) | 2 | ||||||||||
Sangina Baidya ( NEP ) | -1 | Gladys Mora ( COL ) | 1 | ||||||||||
Yaowapa Boorapolchai ( THA ) | 2 | ||||||||||||
Ivett Gonda ( CAN ) | -1 | ||||||||||||
Yaowapa Boorapolchai ( THA ) | 2 | ||||||||||||