Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – 68 kg mężczyzn – Taekwondo at the 2004 Summer Olympics – Men's 68 kg
Waga 68 kg, mężczyźni na Igrzyskach XXVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Kompleks olimpijski w strefie przybrzeżnej Faliro | ||||||||||||
Data | 27 sierpnia | ||||||||||||
Zawodnicy | 16 z 16 krajów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | ||
---|---|---|
Kwalifikacja | ||
Mężczyźni | Kobiety | |
58 kg | 49 kg | |
68 kg | 57 kg | |
80 kg | 67 kg | |
+80 kg | +67 kg | |
Zawody mężczyzn 68 kg w taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach odbyły się 27 sierpnia w kompleksie olimpijskim Faliro Coastal Zone .
Irańczyk Hadi Saei zapewnił sobie wyrównane zwycięstwo 4:3 nad Huang Chih- hsiungiem z Chin i zdobył złoty medal olimpijski w tym wydarzeniu, dodając go do brązu zdobytego cztery lata wcześniej w Sydney. Tymczasem południowokoreański zawodnik taekwondo Song Myeong-seob pokonał swojego godnego przeciwnika Diogo Silvę z Brazylii 12-7, zdobywając brąz.
Format konkursu
Główna drabinka składała się z turnieju pojedynczej eliminacji, zakończonego meczem o złoty medal. Zawodnicy taekwondo wyeliminowani we wcześniejszych rundach przez dwóch finalistów drabinki głównej awansowali bezpośrednio do turnieju repasażowego. Te mecze wyłoniły zdobywcę brązowego medalu imprezy.
Harmonogram
Wszystkie czasy to czas standardowy Grecji ( UTC+2 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
piątek, 27 sierpnia 2004 r. | 11:00 16:00 17:30 20:30 |
Runda wstępna, ćwierćfinały, półfinały, finał |
Wyniki
- Legenda
- PTG — Wygrana różnicą punktów
- KO — Wygrana przez nokaut
- SUP — Wygrana przez wyższość
- OT — Wygrana z czasem (Golden Point)
- WO — Walkower
Wspornik główny
Runda wstępna | Ćwierćfinały | Półfinały | Mecz o złoty medal | ||||||||||||||||
Mohamed Omrani ( TUN ) | 2 | ||||||||||||||||||
Carlo Massimino ( Australia ) | 7 | Carlo Massimino ( Australia ) | 4 | ||||||||||||||||
Gabriel Sagastume ( GUA ) | 11 | Gabriel Sagastume ( GUA ) | 5 | ||||||||||||||||
Duncan Mahlangu ( RPA ) | 7 | Gabriel Sagastume ( GUA ) | 5 | ||||||||||||||||
Tuncay Çalışkan ( AUT ) | KO | Huang Chih-hsiung ( TPE ) | 7 | ||||||||||||||||
Bertrand Gbongou Liango ( CAF ) | 1:45-3 | Tuncay Çalışkan ( AUT ) | 8 | ||||||||||||||||
Huang Chih-hsiung ( TPE ) | 8 | Huang Chih-hsiung ( TPE ) | 10 | ||||||||||||||||
Tamer Abdelmoneim Hussein ( EGY ) | 1 | Huang Chih-hsiung ( TPE ) | 3 | ||||||||||||||||
Hadi Saei ( IRI ) | RSC | Hadi Saei ( IRI ) | 4 | ||||||||||||||||
Carlo Molfetta ( ITA ) | 1:53-2 | Hadi Saei ( IRI ) | 8 | ||||||||||||||||
Luis Alberto García ( VEN ) | 5 | Diogo Silva ( BRA ) | 6 | ||||||||||||||||
Diogo Silva ( BRA ) | 6 | Hadi Saei ( IRI ) | 9+ | ||||||||||||||||
Alejandro Hernando ( ARG ) | 10 | Piosenka Myeong-Seob ( KOR ) | 9 | ||||||||||||||||
Jesper Roesen ( DEN ) | 11 | Jesper Roesen ( DEN ) | 11 | ||||||||||||||||
Piosenka Myeong-Seob ( KOR ) | 15 | Piosenka Myeong-Seob ( KOR ) | 13 | ||||||||||||||||
Niyamaddin Paszajew ( AZE ) | 13 |
Repasaż
Ćwierćfinały | Półfinały | Mecz o brązowy medal | |||||||
Gabriel Sagastume ( GUA ) | 10 | ||||||||
Diogo Silva ( BRA ) | WO | Diogo Silva ( BRA ) | 12 | ||||||
Carlo Molfetta ( ITA ) | Diogo Silva ( BRA ) | 7 | |||||||
Piosenka Myeong-Seob ( KOR ) | 12 | ||||||||
Piosenka Myeong-Seob ( KOR ) | 8 | ||||||||
Tuncay Çalışkan ( AUT ) | 4 | Tamer Abdelmoneim Hussein ( EGY ) | 6 | ||||||
Tamer Abdelmoneim Hussein ( EGY ) | 8 |