Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 - Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn - Swimming at the 1956 Summer Olympics – Men's 4 × 200 metre freestyle relay
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 | ||
---|---|---|
Freestyle | ||
100 m | mężczyźni | kobiety |
400 m | mężczyźni | kobiety |
1500 m | mężczyźni | |
Styl grzbietowy | ||
100 m | mężczyźni | kobiety |
Styl klasyczny | ||
200 m | mężczyźni | kobiety |
Motyl | ||
100 m | kobiety | |
200 m | mężczyźni | |
Sztafeta w stylu dowolnym | ||
4 × 100 m | kobiety | |
4 × 200 m | mężczyźni | |
Zawody w sztafecie 4 × 200 m mężczyzn w stylu dowolnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 odbyły się 1 - 3 grudnia. W sztafecie wystąpiły drużyny składające się z czterech pływaków, z których każdy pływał na czterech odcinkach 50- metrowego pływania w stylu dowolnym .
Medaliści
Wyniki
Ogrzewa
Odbyły się dwa biegi; zespoły z ośmioma najszybszymi czasami awansowały do finału. Zespoły, które awansowały, są wyróżnione.
Ciepło 1
Miejsce | Pływacy | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|
1 | Manabu Koga , Atsushi Tani , Koji Nonoshita , Tsuyoshi Yamanaka i Hiroshi Suzuki ( Japonia ) | 8: 37,9 | |
2 | Bill Woolsey , Ford Konno , Tim Jecko i Sonny Tanabe ( USA ) | 8: 38,3 | |
3 | Hans Köhler , Hans-Joachim Reich , Hans Zierold i Horst Bleeker ( GER ) | 8: 42,5 | |
4 | Billy Steuart , Tony Briscoe , Dennis Ford i Peter Duncan ( RSA ) | 8: 43,0 | |
5 | Fritz Dennerlein , Paolo Galletti , Guido Elmi i Angelo Romani ( ITA ) | 8: 43,1 |
Ciepło 2
Miejsce | Pływacy | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|
1 | Kenneth Williams , Ronald Roberts , Neil McKechnie i Jack Wardrop ( GBR ) | 8: 39,1 | |
2 | Witalij Sorokin , Władimir Strużanow , Giennadij Nikołajew i Borys Nikitini ( URS ) | 8: 39,5 | |
3 | Jon Henricks , Gary Chapman , Graham Hamilton i Murray Garretty ( AUS ) | 8: 40,2 | |
4 | Aldo Eminente , Jacques Collignon , Alex Jany i Jean Boiteux ( FRA ) | 8: 56,5 | |
5 | Gyula Dobay , György Csordás , Sándor Záborszky i Jenő Áts ( HUN ) | 8: 57,2 | |
6 | Dakula Arabani , Agapito Lozada , Bana Sailani i Ulfiano Babol ( PHI ) | 9: 05,7 |
Finał
Ranga | Kraj | Czas |
---|---|---|
1 | Australia | 8: 23,6 |
2 | Stany Zjednoczone | 8: 31,5 |
3 | związek Radziecki | 8: 34,7 |
4 | Japonia | 8: 36,6 |
5 | Niemcy | 8: 43,4 |
6 | Wielka Brytania | 8: 45,2 |
7 | Włochy | 8: 46,2 |
8 | Afryka Południowa | 8: 49,5 |