Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – South Korea at the 2004 Summer Olympics
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | KOR |
NOC | Koreański Komitet Olimpijski |
Strona internetowa |
www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 264 w 25 sportach |
Nosiciel flagi | Ku Min-jung |
Medale na 9 miejscu |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Korea Południowa wzięła udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to czternasty występ narodu na Igrzyskach Olimpijskich, z wyjątkiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 1980 w Moskwie ze względu na jej poparcie dla bojkotu Stanów Zjednoczonych . Komitet Olimpijski koreański wysłał delegację najmniejszą narodu do igrzysk od 1992 roku . Łącznie 264 sportowców, 145 mężczyzn i 119 kobiet, rywalizowało w 25 dyscyplinach.
Korea Południowa opuściła Ateny z łącznie 30 medalami (9 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych), zajmując dziewiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej. Cztery z tych medali przyznano sportowcom w łucznictwie, badmintonie i taekwondo (tradycyjny sport Korei Południowej), a po trzy w judo, strzelectwie i tenisie stołowym. Sportowcy z Korei Południowej odnieśli sukces w Atenach, kiedy drużyna piłki ręcznej kobiet po raz drugi wspięła się na podium ze srebrnym medalem, po poważnej porażce w Sydney z czwartego miejsca.
Wśród krajowych medalistów znaleźli się taekwondo jin Moon Dae-sung w męskiej kategorii superciężkiej, łucznik Park Sung-hyun w indywidualnej i drużynowej konkurencji kobiet, gimnastyczki artystyczne Kim Dae-eun i Yang Tae-young w wieloboju indywidualnym mężczyzn, i strzelec pułapek Lee Bo-Na .
Zarówno Korea Północna, jak i Korea Południowa maszerowały razem w paradzie narodów podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia pod flagą zjednoczenia , białą flagą przedstawiającą zjednoczony Półwysep Koreański w kolorze niebieskim. Mieli dwóch niosących flagę, niosących razem flagę za każdym razem, jeden reprezentujący Północ, a drugi reprezentujący Południe. Zawodniczki i personel nosiły czerwone marynarki, podczas gdy ich koledzy nosili niebieskie. Mimo, że maszerowali razem, drużyny rywalizowały osobno i miały osobne medale.
Medaliści
Łucznictwo
Trzech południowokoreańskich łuczników zakwalifikowało się do łucznictwa indywidualnego kobiet i mężczyzn oraz po jednym miejscu dla drużyn męskich i żeńskich.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jestem Dong-hyun | Indywidualny | 687 WR | 1 |
Bundhun ( MRI ) W 152–109 |
Karageorgiou ( GRE ) W 171-159 |
Prasad ( IND ) W 167–165 |
Yamamoto ( Japonia ) L 110–111 |
Nie awansował | ||
Jang Yong-ho | 671 | 5 |
Nanos ( GRE ) W 162–131 |
Furukawa ( JPN ) W 166–163 |
Cuddihy ( AUS ) L 112–113 |
Nie awansował | ||||
Park Kyung-mo | 672 | 4 |
Starszy ( Fij ) W 154-138 |
Zabrodski ( KAZ ) W 164 (20)–164 (19) |
Prylepau ( BLR ) W 173-166 |
Cuddihy ( AUS ) L 111–112 |
Nie awansował | |||
Im Dong-hyun Jang Yong-ho Park Kyung-mo |
Zespół | 2030 | 1 | Nie dotyczy | Do widzenia |
Holandia (NED) W 250–249 |
Ukraina (UKR) W 242–239 |
Chińskie Tajpej (TPE) W 251-245 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lee Sung-jin | Indywidualny | 675 | 2 |
Bahnasawy ( EGY ) W 164–127 |
Romantzi ( GRE ) W 166–146 |
Galinowskaja ( RUS ) W 165–154 |
Wu HJ ( TPE ) W 104–103 |
Yuan SC ( TPE ) W 104–98 |
Park SH ( KOR ) L 108–110 |
|
Park Sung-hyun | 682 WR | 1 |
Mansour ( EGY ) W 154–102 |
Bołotowa ( ros. ) W 165–148 |
Folkard ( GBR ) W 171-159 |
Psarra ( GRE ) W 111–101 |
Williamson ( GB ) W 110–100 |
Lee SJ ( KOR ) W 110–108 |
||
Yun Mi-jin | 673 | 3 |
Karasiowa ( BLR ) W 162–155 |
Matsushita ( JPN ) W 173-149 |
Nichols ( USA ) W 168–162 |
Yuan SC ( TPE ) L 105–107 |
Nie awansował | |||
Lee Sung-jin Park Sung-hyun Yun Mi-jin |
Zespół | 2030 WR | 1 | Nie dotyczy | Do widzenia |
Grecja (GRE) W 244-232 |
Francja (FRA) W 249–234 |
Chiny (CHN) W 241–240 |
lekkoatletyka
Zawodnicy z Korei Południowej osiągnęli do tej pory standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Ji Young-joon | Maraton | Nie dotyczy | 2:16.14 | 17 | |||||
Kim Dong-young | 50 km pieszo | Nie dotyczy | 4:05:16 | 27 | |||||
Lee Bong-ju | Maraton | Nie dotyczy | 2:15,33 | 14 | |||||
Lee Dae-ro | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:28:59 | 33 | |||||
Lee Jae-hoon | 800 m² | 1:46.24 | 3 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Lee Myong-seung | Maraton | Nie dotyczy | 2:21:01 | 41 | |||||
Park Chil-sung | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:32:41 | 41 | |||||
Park Tae-kyong | 110 m przez płotki | 13,96 | 7 | Nie awansował | |||||
Shin Il-yong | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:28:02 | 29 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Kim Yoo-suk | Skok o tyczce | 5.30 | =33 | Nie awansował | |
Park Hyung Jun | Potrójny skok | 15,84 | 39 | Nie awansował | |
Park Jae-myong | Rzut oszczepem | 72,70 | 29 | Nie awansował |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Choi Kyung-hee | Maraton | 2:44:05 | 35 |
Chung Yun-hee | 2:38:57 | 23 | |
Kim Mi-jung | 20 km spacer | DSQ | |
Lee Eun-jung | Maraton | 2:37:23 | 19 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Chang Jung-yeon | Rzut oszczepem | 53,93 | 36 | Nie awansował | |
Lee Mi-young | Pchnięcie kulą | 16.35 | 28 | Nie awansował |
Badminton
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lee Hyun-il | Syngiel |
Brehaut ( AUS ) W 15-3, 15-2 |
Ponsana ( THA ) L 13–15, 11–15 |
Nie awansował | |||
Park Tae-sang |
Gupta ( IND ) W 15–12, 15–0 |
Bao Cl ( CHN ) W 15–11, 15–12 |
Kuncoro ( INA ) L 13–15, 4–15 |
Nie awansował | |||
Shon Seung-mo |
Viitikko ( FIN ) W 15–12, 15–3 |
Vaughan ( GBR ) W 15–9, 15–4 |
Chen H ( CHN ) W 10–15, 15–4, 15–10 |
Kuncoro ( INA ) W 15-6, 15/9, 15-9 |
Hidayat ( INA ) L 8–15, 7–15 |
||
Ha Tae-kwon Kim Dong-moon |
Debel | Do widzenia |
Łogosz / Mateusiak ( POL ) W 15–9, 15–2 |
Sang Y / Zheng B ( CHN ) W 15-7, 15-11 |
Hian / Limpele ( INA ) W 15–8, 15–2 |
Lee DS / Yoo YS ( KOR ) W 15–11, 15–4 |
|
Kim Yong-hyun Yim Bang-eun |
Do widzenia |
Paaske / Rasmussen ( DEN ) W 7–15, 15–6, 15–12 |
Hian / Limpele ( INA ) L 1–15, 10–15 |
Nie awansował | |||
Lee Dong-soo Yoo Yong-sung |
Crespo / Llopis ( ESP ) W 15–3, 15–9 |
Hadiyanto / Yulianto ( INA ) W 15–11, 15–10 |
Choong TF / Lee WW ( MAS ) W 11-15, 15-11, 15-9 |
Eriksen / Hansen ( DEN ) W 9-15, 15-5, 15-3 |
Ha TK Kim DM ( KOR ) L 11–15, 4–15 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
cze Jae-youn | Syngiel |
Reid ( CAN ) W 11–4, 11–5 |
Cheng SC ( TPE ) L 11–3, 6–11, 4–11 |
Nie awansował | |||
Seo Yoon-hee |
Pi ( FRA ) W 11–6, 6–11, 11–7 |
Nedelcheva ( BUL ) L 11–7, 5–11, 8–11 |
Nie awansował | ||||
Hwang Yu-mi Lee Hyo-jung |
Debel | Do widzenia |
Cheng WH / Chien YC ( TPE ) W 15–13, 8–15, 15–5 |
Wei Yl / Zhao Tt ( CHN ) W 15–13, 8–15, 15–5 |
Gao L / Huang S ( CHN ) L 10–15, 14–17 |
Lee KW / Ra KM ( KOR ) L 15–10, 9–15, 7–15 |
4 |
Lee Kyung-won Ra Kyung-min |
Do widzenia |
Harder / Schjoldager ( DEN ) W 15–8, 15–8 |
Audina / Bruil ( NED ) W 15–2, 15–2 |
Yang W / Zhang Jw ( CHN ) L 6–15, 4–15 |
Hwang YM Lee HJ ( KOR ) W 10–15, 15–9, 15–7 |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Kim Dong-moon Ra Kyung-min |
Debel | Do widzenia |
C Bruil / L Bruil ( NED ) W 15–4, 15–6 |
Olsen / Rasmussen ( DEN ) L 14–17, 8–15 |
Nie awansował | ||
Kim Yong-hyun Lee Hyo-jung |
Do widzenia |
Eriksen / Schjoldager ( DEN ) L 15–6, 12–15, 13–15 |
Nie awansował |
Koszykówka
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Korei Południowej w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Reprezentacja Korei Południowej w koszykówce kobiet – skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 5 | 5 | 0 | 430 | 285 | +145 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Hiszpania | 5 | 4 | 1 | 368 | 334 | +34 | 9 | |
3 | Republika Czeska | 5 | 3 | 2 | 408 | 375 | +33 | 8 | |
4 | Nowa Zelandia | 5 | 2 | 3 | 321 | 414 | −93 | 7 | |
5 | Chiny | 5 | 1 | 4 | 360 | 406 | −46 | 6 | |
6 | Korea Południowa | 5 | 0 | 5 | 320 | 393 | −73 | 5 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
14 sierpnia
11:15 |
Korea Południowa | 54- 71 | Chiny |
Punktacja w czwartej: 15- 18 , 6 15 , 21- 24 , 12- 14 | ||
Pkt : Beon 19 Rebs : Kim Y. 4 Asy : Lee M 2 |
Pkt: Chen N. Rebs: Ye 8 Asts: Miao 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 600 Sędziowie: Chantal Julien (Francja) Christos Christodoulou (Grecja) |
16 sierpnia
9:00 |
Nowa Zelandia | 81 –73 | Korea Południowa |
Punktacja za kwartał: 21 -11, 16 -15, 26 -23, 18- 24 | ||
Pkt : G. Farmer 22 Rebs : Loffhagen 14 Asy : Marino 4 |
Pkt: Kim Y. 21 Rebs: Kim Y. 5 Asy: Beon 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 180 Sędziowie: Alejandro Chiti (Argentyna) Tatiana Steigerwald (Brazylia) |
18 sierpnia
14:30 |
Korea Południowa | 57- 80 | Stany Zjednoczone |
Punktacja w czwartej: 23 -20, 9 19 , wytworzono 7- 29 , 18 -12 | ||
Pkt : Lee M 16 Rebs : Kim Y. 5 Asy : Kim Y. , Lee M 3 |
Pkt: Leslie 25 Rebs: Leslie , Thompson 7 Asy: Trzech graczy 3 |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 2000 Sędziowie: Michael Aylen (Australia) Dallas Pickering (Nowa Zelandia) |
20 sierpnia
16:45 |
Republika Czeska | 97 –75 | Korea Południowa |
Punktacja za kwartał: 24 -16, 21 -19, 29 -17, 23-23 | ||
Punkty : Machová 28 Rebs : Večeřová 8 As : Hamzová 5 |
Pkt: Beon 26 Rebs: Beon 4 Asy: Kim Y. 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 753 Sędziowie: Vladimir Okhrimenko (Rosja) Abreu Joao (Mozambik) |
22 sierpnia
22:15 |
Hiszpania | 64 –61 | Korea Południowa |
Punktacja za kwartał: 14 -11, 15- 16 , 17- 19 , 18 -15 | ||
Pkt : Valdemoro 11 Rebs : Pons 9 Ast : Palau 3 |
Pkt: Beon 19 Reb: Kim Y. 6 Asy: Lee M 6 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1152 Sędziowie: Elizabeth Sisk (Stany Zjednoczone) Song Yanping (Chiny) |
- Mecz klasyfikacyjny (miejsca 11-12)
24 sierpnia
9:00 |
11. miejsce
|
Nigeria | 68 –64 | Korea Południowa |
Punktacja za kwartał: 16-16, 13- 16 , 21 -12, 18- 20 | ||
Punkty : Udoka 21 Rebs : Mohammed 13 Asy : Umoh 2 |
Pkt: Kim Y. 19 Rebs: Lee M. 12 Asy: Lee M. 7 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 155 Sędziowie: Philippe Leemann (Szwajcaria) Chantal Julien (Francja) |
Boks
Korea Południowa wysłała do Aten siedmiu bokserów. Wrócili z dwoma brązowymi medalami, stawiając ich w czteroosobowym remisie na 12. miejsce w klasyfikacji medali bokserskich. Trzy przegrały rundę 32 walk, podczas gdy pozostałe cztery wygrały w 1/8 finału, aby awansować do ćwierćfinału. Tam padły dwie kolejne, a dwie pozostałe przegrały w półfinale, by zakończyć z brązowymi medalami. Łączny rekord koreańskiej drużyny to 9-7.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Hong Moo-won | Lekka waga |
Rabenarivo ( MAD ) W RSC |
Tanamor ( PHI ) W 45–25 |
Bartelemí ( CUB ) L 11–30 |
Nie awansował | ||
Kim Ki-suk | Waga lotna |
Jongjohor ( THA ) L 12–22 |
Nie awansował | ||||
Kim Won-il | Waga kogucia |
Petchkoom ( THA ) L RSC |
Nie awansował | ||||
Jo Seok-hwan | Waga piórkowa |
Taşcı ( TUR ) W 37–28 |
Gaudet ( CAN ) W 28-16 |
Simion ( ROM ) W 39–35 |
Tiszczenko ( ros ) L 25–45 |
Nie awansował | |
Baik Jong-sub | Lekki |
Katé ( WĘGRY ) W 30–23 |
Mönkh-Erdene ( MGL ) W 33-22 |
Khan ( GB ) L RSC |
Nie awansował | ||
Kim Jung-joo | Waga półśrednia | Do widzenia |
Grusac ( MDA ) W 23–20 |
Novoa ( COL ) W 25–23 |
Aragon ( CUB ) L 10-38 |
Nie awansował | |
Piosenka Hak-sung | Lekki ciężki |
Kensi ( ALG ) L 19–25 |
Nie awansował |
Jazda rowerem
Droga
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Han Song-hee | Wyścig szosowy kobiet | 3:40:43 | 51 |
Ścieżka
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | ||
Kim Chi-bum | Sprint mężczyzn | 10,673 67,459 |
15 |
Gané ( FRA ) L |
Mulder ( NED ) Kaňkovský ( CZE ) L |
Nie awansował | |||||
Yang Hee-chun | 10,955 65,723 |
17 |
Wolff ( NIEM ) L |
Ng ( MAS ) Jeřábek ( SVK ) L |
Nie awansował |
- Keirin
Sportowiec | Wydarzenie | 1. runda | Repasaż | 2. runda | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Ranga | Ranga | Ranga | Ranga | ||
Hong Suk-hwan | keirin męska | 6 R | 3 | Nie awansował | |
Yang Hee-chun | 7 R | 5 | Nie awansował |
- omnia
Sportowiec | Wydarzenie | Zwrotnica | Okrążenia | Ranga |
---|---|---|---|---|
Kim Yong-mi | Wyścig punktowy kobiet | -19 | -2 | 16 |
Konny
Skoki przez przeszkody
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Okrągły A | Runda B | |||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Hwang Wkrótce wygrał | C. Rozdz | Indywidualny | 6 | =42 | 9 | 15 | 39 Q | 6 | 21 | =33 Q | 8 | =12 Q | 16 | 24 | 22 | 24 | 22 |
Joo Jung-hyun | Epsom Gesmeray | 14 | =66 | 13 | 27 | =59 Q | 10 | 27 | =51 Q | 8 | =12 Q | Wyłączony | 8 | =25 | |||
Sohn Bong-gak | Cim Christo | 5 | =31 | 21 | 26 | =55 Q | 5 | 31 | =44 Q | 5 | 10 Q | 13 | 18 | 15 | 18 | 15 | |
Woo Jung-ho | Siedem w górę | 6 | =42 | 8 | 14 | =38 Q | 16 | 30 | 43 | Nie awansował | |||||||
Hwang Wkrótce wygrał Joo Jung-hyun Sohn Bong-gak Woo Jung-ho |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 30 | 10 Q | 21 | 51 | 9 | 51 | 8 |
Ogrodzenie
Dwunastu południowokoreańskich szermierzy (6 mężczyzn i 6 kobiet) zakwalifikowało się do następujących kategorii:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lee Sang-yup | Indywidualne szpady | Do widzenia |
Khvorost ( UKR ) W 15–11 |
Jeannet ( FRA ) L 5–15 |
Nie awansował | |||
Choi Byung-chul | Folia indywidualna | Do widzenia |
Nasibulin ( ros. ) W 15–12 |
Joppich ( NIEM ) L 10–15 |
Nie awansował | |||
Ha Chang-duk | Do widzenia |
Molchan ( ros. ) W 15–13 |
Sanzo ( WŁOCH ) L 6–15 |
Nie awansował | ||||
Park Hee-kyung | Do widzenia |
Wessels ( NIEM ) W 15–13 |
Cassara ( WŁOCH ) L 13–15 |
Nie awansował | ||||
Choi Byung-chul Ha Chang-duk Kim Woon-sung Park Hee-kyung |
Folia drużynowa | Nie dotyczy |
Chiny (CHN) L 36–45 |
Klasyfikacja półfinał Niemcy (GER) L 40–45 |
7. miejsce w finale Egipt (EGY) W 45–35 |
7 | ||
O Eun-seok | Indywidualna szabla | Do widzenia |
Pillet ( FRA ) L 13–15 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Kim Hee-jeong | Indywidualne szpady | Do widzenia |
Ermakova ( R ) W 9-7 |
Li N ( CHN ) W 14–9 |
Mincza-Nébald ( HUN ) L 9-15 |
Nie awansował | ||
Kim Mi-jung | Do widzenia |
Duplikator ( GER ) L 9–15 |
Nie awansował | |||||
Lee Keum-nam | Do widzenia |
Hale ( AUS ) L 14–15 |
Nie awansował | |||||
Idź Jung-nam Kim Hee-jeong Kim Mi-jung Lee Keum-nam |
Drużyna epée | Nie dotyczy |
Rosja (RUS) L 31–37 |
Klasyfikacja półfinałowa Węgry (HUN) L 33–40 |
7. miejsce w finale Grecja (GRE) W 44–30 |
7 | ||
Nam Hyun-hee | Folia indywidualna | Nie dotyczy |
de Castro ( BRA ) W 15-6 |
Szkarłat ( ROM ) W 15–7 |
Mohamed ( WĘG ) L 5–15 |
Nie awansował | ||
Lee Shin-mi | Indywidualna szabla | Nie dotyczy |
Faez ( CUB ) L 13-15 |
Nie awansował |
Hokej na trawie
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Korei Południowej w męskim turnieju hokeja na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Kim Young-kyu
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 5 | 3 | 2 | 0 | 14 | 3 | +11 | 11 | Półfinały |
2 | Niemcy | 5 | 3 | 2 | 0 | 15 | 6 | +9 | 11 | |
3 | Pakistan | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 | +11 | 9 | 5–8 miejsce w półfinałach |
4 | Korea Południowa | 5 | 2 | 2 | 1 | 17 | 8 | +9 | 8 | |
5 | Wielka Brytania | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 21 | −12 | 3 | 9–12 miejsce w półfinałach |
6 | Egipt | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 30 | −28 | 0 |
|
|
|
|
|
- Mecz o 5-8 miejsce
|
- Mecz o 7 miejsce
|
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Korei Południowej w turnieju hokeja na trawie kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Kim Sang-ryul
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia | 4 | 4 | 0 | 0 | 14 | 5 | +9 | 12 | Półfinały |
2 | Niemcy | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 10 | -4 | 6 | |
3 | Korea Południowa | 4 | 1 | 1 | 2 | 9 | 8 | +1 | 4 | |
4 | Australia | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 5 | +1 | 4 | |
5 | Afryka Południowa | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 12 | -7 | 3 |
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) wygrane mecze; 3) Różnica bramek; 4) Cele dla; 5) Wynik bezpośredni.
|
|
|
|
- Mecz o 5-8 miejsce
|
- Mecz o 7 miejsce
|
Piłka nożna
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się drużyna Korei Południowej w turnieju piłki nożnej mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Kim Ho-kon
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Kim Young-kwang | 28 czerwca 1983 (w wieku 21) | 18 | 0 | Smoki Jeonnam |
2 | DF | Choi Won-kwon | 8 listopada 1981 (w wieku 22 lat) | 22 | 0 | FC Seul |
3 | DF | Kim Chi-gon | 29 lipca 1983 (w wieku 21) | 11 | 0 | FC Seul |
4 | MF | Park Yong-ho | 25 marca 1981 (w wieku 23 lat) | 19 | 1 | FC Seul |
5 | DF | Cho Byung-kuk | 1 lipca 1981 (w wieku 23 lat) | 22 | 0 | Suwon Samsung Bluewings |
6 | DF | Yoo Sang-chul * | 18 października 1971 (w wieku 32 lat) | 0 | 0 | Yokohama F. Marinos |
7 | MF | Kim Do-heon | 14 lipca 1982 (w wieku 22) | 23 | 2 | Suwon Samsung Bluewings |
8 | FW | Chung Kyung-ho * | 22 maja 1980 (w wieku 24 lat) | 0 | 0 | Ulsan Hyundai Horangi |
9 | FW | Lee Chun-soo | 9 lipca 1981 (w wieku 23 lat) | 3 | 1 | Real Sociedad |
10 | FW | Choi Sung-kuk | 8 lutego 1983 (w wieku 21) | 21 | 2 | Ulsan Hyundai Horangi |
11 | FW | Choi Tae-uk | 13 marca 1981 (w wieku 23 lat) | 22 | 10 | Incheon Wielka |
12 | MF | Park Kyu-seon | 24 września 1981 (w wieku 22 lat) | 18 | 0 | Jeonbuk Hyundai Motors |
13 | MF | Kim Dong-jin | 29 stycznia 1982 (w wieku 22) | 23 | 3 | FC Seul |
14 | MF | Kim Jung-woo | 9 maja 1982 (w wieku 22) | 20 | 1 | Ulsan Hyundai Horangi |
15 | DF | Lee Jung-you | 16 sierpnia 1981 (w wieku 22 lat) | 5 | 0 | FC Seul |
16 | FW | Namkung Do | 4 czerwca 1982 (w wieku 22 lat) | 9 | 0 | Jeonbuk Hyundai Motors |
17 | FW | Cho Jae-jin | 9 lipca 1981 (w wieku 23 lat) | 22 | 7 | Shimizu S-Pulse |
18 | GK | Kim Jee-hyuk | 26 października 1981 (w wieku 22 lat) | 3 | 0 | Pusan I'Cons |
* Przestarzały gracz.
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mali | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 | Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
2 | Korea Południowa | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 5 | +1 | 5 | |
3 | Meksyk | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
4 | Grecja | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | -3 | 1 |
Korea Południowa | 2 – 2 | Grecja |
---|---|---|
Kim DJ 43 ' Vyntra 64 ' ( i ) |
Raport |
Taralidis 78 ' Papadopoulos 82 ' ( pióro ) |
Korea Południowa | 1 – 0 | Meksyk |
---|---|---|
Kim JW 16 ' | Raport |
Korea Południowa | 3 – 3 | Mali |
---|---|---|
Cho JJ 57 ' , 59 ' Tamboura 64 ' ( og ) |
Raport | N'Diaye 7 ' , 24 ' , 55 ' |
- Ćwierćfinały
Paragwaj | 3 – 2 | Korea Południowa |
---|---|---|
Bareiro 19 ' , 71 ' Cardozo 61 ' |
Raport | Lee CS 74 ' , 79 ' ( pióro ) |
Gimnastyka
Artystyczny
- Mężczyźni
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
Cho Seong-min | Zespół | 8.600 | Nie dotyczy | 9,612 | 9,412 | 9.650 | Nie dotyczy | Nie rywalizował | |||||||||
Kim Dae-eun | 9,437 | 9,537 | 9.700 | 9.600 | 9,075 | 9,462 | 56.811 | 11 Q | 8,862 | Nie dotyczy | 9,712 | 9,562 | 9,525 | Nie dotyczy | |||
Kim Dong-hwa | Nie dotyczy | 9,462 | 9.700 | 9.325 | Nie dotyczy | 9,525 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 9.750 | Nie dotyczy | 9,575 | Nie dotyczy | |||||
Kim Seungil | 8,775 | 8.800 | Nie dotyczy | 9,437 | 9,612 | 9.700 | Nie dotyczy | 9.600 | 9.600 | Nie dotyczy | 9,425 | 9,525 | 9,575 | Nie dotyczy | |||
Lee Sun-sung | Nie dotyczy | 9.137 | 9,625 | Nie dotyczy | 9,425 | 9,712 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 9,587 | Nie dotyczy | 9,525 | Nie dotyczy | |||||
Yang Tae-young | 9.700 | 9,625 | 9,625 | 9.650 | 9,587 | 9,737 | 57,924 | 2 Q | 9,675 | 9.450 | 9,637 | 9,575 | 9,687 | Nie dotyczy | |||
Całkowity | 36,512 | 37,761 | 38.650 | 38.099 | 38,274 | 38,674 | 227,970 | 7 Q | 28.137 | 28.637 | 29.099 | 28,562 | 28,737 | 28.675 | 274,375 | 4 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||
Kim Dae-eun | Dookoła | 9.650 | 9,537 | 9,712 | 9,412 | 9,775 | 9,725 | 57.811 | |
Yang Tae-young | 9,512 | 9.650 | 9,725 | 9.700 | 9,712 | 9,475 | 57,774 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||
Park Kyung-ah | Dookoła | 8,512 | 7,937 | 7,437 | 7.812 | 31.698 | 62 | Nie awansował |
Gra w piłkę ręczną
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Korei Południowej w turnieju piłki ręcznej mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trenerzy: Kim Tae-hoon
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 129 | +17 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Hiszpania | 5 | 4 | 0 | 1 | 154 | 137 | +17 | 8 | |
3 | Korea Południowa | 5 | 2 | 0 | 3 | 148 | 148 | 0 | 4 | |
4 | Rosja | 5 | 2 | 0 | 3 | 145 | 145 | 0 | 4 | |
5 | Islandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 143 | 158 | -15 | 2 | |
6 | Słowenia | 5 | 1 | 0 | 4 | 130 | 149 | -19 | 2 |
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) Bezpośrednia różnica bramek; 4) zdobyte gole jeden na jednego; 5) Różnica bramek; 6) zdobyte bramki; 7) Remis.
Uwagi:
14 sierpnia 2004 09:30 |
Hiszpania | 31 - 30 | Korea Południowa |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Bavas, Migas ( GRE ) |
García 6 | (17-12) | Yoon K , Paek 6 | ||
3× 8× 1× | [1] | 4× 3× 1× |
16 sierpnia 2004 09:30 |
Korea Południowa | 35 - 32 | Rosja |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Hansson, Olsson ( SWE ) |
Yoon K , Lee J 7 | (16-16) | Kokczarow 6 | ||
3× 2× | [2] | 3× 2× |
18 sierpnia 2004 09:30 |
Chorwacja | 29 - 26 | Korea Południowa |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Bord, Kup ( FRA ) |
Dżomba 9 | (12-10) | Yoon K 8 | ||
3× 6× | [3] | 3× 3× |
20 sierpnia 2004 09:30 |
Korea Południowa | 34 - 30 | Islandia |
Pawilon Sportowy , Ateny Sędziowie: Nachevski, Nachevski ( MKD ) |
Yoon K 12 | (16-13) | Stefanssona 10 | ||
3× 4× | [4] | 3× 3× 1× |
22 sierpnia 2004 09:30 |
Słowenia | 26 - 23 | Korea Południowa |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Hassan, Aly ( EGY ) |
Rutenka 7 | (12-11) | Lee J 6 | ||
4× 8× 1× | [5] | 3× 2× |
- Ćwierćfinały
24 sierpnia 2004 14:30 |
Korea Południowa | 25 - 30 | Węgry |
Pawilon Sportowy , Ateny Sędziowie: Baum, Góralczyk ( POL ) |
Yoon K 7 | (13-14) | Nagy 9 | ||
3× 2× | [6] | 3× 5× |
- Półfinał klasyfikacji (5-8 miejsce)
27 sierpnia 2004 11:30 |
Grecja | 29 - 24 | Korea Południowa |
Helliniko Olympic Indoor Arena Sędziowie: Nachevski, Nachevski ( MKD ) |
Balomenos 8 | (16-9) | Yoon 6 | ||
3× 6× 1× | [7] | 3× 1× |
- Mecz o 7 miejsce
28 sierpnia 2004 14:30 |
Korea Południowa | 24 - 31 | Hiszpania |
Helliniko Olympic Indoor Arena Sędziowie: Gardinovacki, Maric ( SCG ) |
Yoon K 7 | (11-12) | Kolon 7 | ||
3× 2× | [8] | 3× 2× |
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Korei Południowej w turnieju piłki ręcznej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trenerzy: Lim Young-chul
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | 4 | 3 | 1 | 0 | 135 | 103 | +32 | 7 | Ćwierćfinały |
2 | Dania | 4 | 3 | 1 | 0 | 125 | 98 | +27 | 7 | |
3 | Francja | 4 | 2 | 0 | 2 | 105 | 106 | -1 | 4 | |
4 | Hiszpania | 4 | 0 | 1 | 3 | 86 | 110 | −24 | 1 | |
5 | Angola | 4 | 0 | 1 | 3 | 97 | 131 | −34 | 1 |
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) Bezpośrednia różnica bramek; 4) zdobyte gole jeden na jednego; 5) Różnica bramek; 6) zdobyte bramki; 7) Remis.
Uwagi:
17 sierpnia 2004 19:30 |
Korea Południowa | 29 - 29 | Dania |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Bavas, Migas ( GRE ) |
Woo 8 | (14-13) | Kiærskou , Fruelund 7 | ||
3× 7× | [9] | 3× 3× |
19 sierpnia 2004 14:30 |
Angola | 30 – 40 | Korea Południowa |
Pawilon Sportowy , Ateny Sędziowie: Nachevski, Nachevski ( MKD ) |
Ilda 11 | (12-19) | O 10 | ||
3× 1× | [10] | 3× 3× |
21 sierpnia 2004 19:30 |
Korea Południowa | 36 - 21 | Hiszpania |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Pozeznik, Repensek ( SLO ) |
Woo , Lee S 7 | (20-7) | Gomez 5 | ||
3× 3× | [11] | 3× 4× |
23 sierpnia 2004 14:30 |
Francja | 23 - 30 | Korea Południowa |
Pawilon sportowy , Ateny Sędziowie: Arnaldsson, Vidarsson ( ISL ) |
Wendling 8 | (13-18) | Limonka 8 | ||
3× 3× | [12] | 3× 4× |
- Ćwierćfinały
26 sierpnia 2004 19:30 |
Korea Południowa | 26 – 24 | Brazylia |
Helliniko Olympic Indoor Arena Sędziowie: Breto, Huelin Trillo ( ESP ) |
Lee S 7 | (16-9) | L. Silva 7 | ||
3× 6× | [13] | 3× 6× |
- Półfinały
27 sierpnia 2004 19:30 |
Francja | 31 - 32 | Korea Południowa |
Helliniko Olympic Indoor Arena Sędziowie: Oie, Togstad ( NOR ) |
Pecqueux-Roland , Cano 6 | (10-13) | Lee G 7 | ||
3× 4× | [14] | 3× 3× |
- Finał o złoty medal
29 sierpnia 2004 10:45 |
Dania | 38-36 ( ET ) | Korea Południowa |
Helliniko Indoor Arena Sędziowie: Baum, Góralczyk ( POL ) |
Fruelund 15 | (14-14) | Lee S 9 | ||
3× 1× | [15] | 4× 4× | ||
FT: 25-25 ET : 29-29, 34-34 |
Dżudo
Trzynastu południowokoreańskich judoków (siedmiu mężczyzn i sześć kobiet) zakwalifikowało się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Choi Min-ho | -60 kg | Do widzenia |
Paischer ( AUT ) W 1100–0001 |
Darbelet ( FRA ) W 0113–0101 |
Tsagaanbaatar ( MGL ) L 0000–1000 |
Nie awansował | Do widzenia |
Szach ( IND ) W 1100–0000 |
Gussenberg ( GER ) W 1110-0000 |
Akhondzadeh ( IRI ) W 1002–0000 |
|
Bang Gui-man | -66 kg | Nie dotyczy |
Guimarães ( BRA ) L 0000–1001 |
Nie awansował | |||||||
Lee Won-hee | −73 kg | Do widzenia |
Lariukow ( BLR ) W 0021–0011 |
Pedro ( USA ) W 1100–0010 |
Bilodid ( UKR ) W 1000–0000 |
Bivol ( MDA ) W 1000–0100 |
Do widzenia |
Makarow ( ros. ) W 1021–0001 |
|||
Kwon Young-woo | −81 kg | Nie dotyczy |
Claverie ( FRA ) W 0111–0001 |
Arteaga ( CUB ) W 0010–0001 |
Iliadis ( GRE ) L 0000–0001 |
Nie awansował | Do widzenia |
Endicott- Davies ( AUS ) W 1001–0000 |
Canto ( BRA ) L 0000–1000 |
Nie awansował | |
Hwang Hee-tae | −90 kg | Nie dotyczy |
Matyjaszek ( POL ) W 1000–0000 |
Huizinga ( NED ) W 0001–0000 |
Morgan ( CAN ) W 0200–0000 |
Izumi ( Japonia ) L 0001–0101 |
Do widzenia |
Taow ( ros. ) L 0000–1010 |
5 | ||
Jang Sung-ho | -100 kg | Do widzenia |
Moussima ( CMR ) W 1000–0000 |
Ferguson ( USA ) W 0011–0010 |
Ze'evi ( ISR ) W 1002–0110 |
Jurack ( GER ) W 1001-0000 |
Do widzenia |
Makarau ( BLR ) L 0020–0101 |
|||
Kim Sung-bum | +100 kg |
Ruano ( ESP ) W 0010–0001 |
Bianchessi ( ITA ) L 0000–0200 |
Nie awansował |
Polanskij ( UKR ) W 1000–0000 |
van der Geest ( NED ) L 0001–1000 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Ye Gue-rin | −48 kg | Do widzenia |
Yıldız ( TUR ) W 0010–0001 |
Matijass ( GER ) L 0000–1000 |
Nie awansował | Do widzenia |
Lepage ( CAN ) W 0011–0000 |
Gao F ( CHN ) L 0001–0002 |
Nie awansował | |
Lee Eun-hee | −52 kg | Do widzenia |
Savon ( CUB ) L 0000-1010 |
Nie awansował |
Askelöf ( SWE ) L 0000-1001 |
Nie awansował | ||||
Lee Bok-hee | −63 kg | Do widzenia |
Krukower ( ARG ) L 0000–0001 |
Nie awansował |
Décosse ( FRA ) L 0100–0111 |
Nie awansował | ||||
Kim Mi-jung | −70 kg |
Jacques ( BEL ) L 0010–0011 |
Nie awansował | |||||||
Lee So-yeon | −78 kg |
Matrosowa ( UKR ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Akritidou ( GRE ) W 1000–0000 |
Dziczka ( GB ) W 0001-0000 |
Laborde ( CUB ) L 0022–0030 |
Nie awansował | |||
Choi Sook-ie | +78 kg | Do widzenia |
Donguzashvili ( R ) L 0001-1100 |
Nie awansował |
Ramadan ( EGY ) W 1000–0000 |
Andolina ( ITA ) W 0020–0001 |
Prokofiewa ( UKR ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Dwóch południowokoreańskich sportowców zakwalifikowało się do rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym poprzez Mistrzostwa Azji.
Sportowiec | Wydarzenie | Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Bieganie (3000 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Punkty MP | Wyniki | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | ||||
Han Do-ryung | Męskie | 183 | 5 | 1132 | 15-16 | =15 | 804 | 2:09.78 | 20 | 1244 | 392 | 29 | 808 | 10:13,85 | 26 | 948 | 4936 | 24 |
Lee Choon-huan | 175 | 16 | 1036 | 12-19 | =26 | 720 | 2:12.02 | =22 | 1216 | 84 | 9 | 1116 | 10:05,85 | 20 | 980 | 5068 | 21 |
Wioślarstwo
Wioślarze z Korei Południowej zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Szynka Jung-wook | Pojedyncze czaszki | 7:50,39 | 5 R | 7:11.38 | 3 SD/E | 7:33,70 | 3 FD | 7:10.44 | 22 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Lee Yoon-hui | Pojedyncze czaszki | 8:04.48 | 5 R | 7:59.53 | 5 SC/D | 8:03.01 | 4 FD | 7:53,33 | 20 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (nie medalowy); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Żeglarze z Korei Południowej zakwalifikowali jedną łódź na każde z poniższych zawodów.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Ok kaczka-pil | Mistral | 31 | 24 | 28 | 28 | 27 |
|
16 | 22 | 23 | 22 | 15 | 236 | 27 |
Jung Sung-ahn Kim Dae-young |
470 | 6 | 19 | 24 | 25 | 26 | 27 | 24 | 2 |
|
2 | 16 | 171 | 23 |
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Kim Ho-kon | Laser | 17 | 34 | 14 | 35 | 30 | 24 | 11 | 30 |
|
37 | 23 | 255 | 32 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Szesnastu południowokoreańskich strzelców (siedmiu mężczyzn i dziewięć kobiet) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Cheon Min-ho | Wiatrówka 10 m | 595 | 5 Q | 696,6 | 4 |
Je Sung-tae | 594 (100) | 8 Q | 696,3 | 6 | |
Jin Jong-oh | Pistolet pneumatyczny 10 m | 582 | 7 Q | 682,9 | 5 |
Pistolet 50 m | 567 | 1 Q | 661,5 | ||
Kang Hyung-chul | Pistolet szybkostrzelny 25 m | 580 | 11 | Nie awansował | |
Lee Sang-do | Pistolet pneumatyczny 10 m | 574 | =27 | Nie awansował | |
Pistolet 50 m | 550 | =24 | Nie awansował | ||
Lee Suk-tae | Skeet | 114 | =37 | Nie awansował | |
Park Bong-duk | 50 m karabin podatny | 591 | =24 | Nie awansował | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 1162 | =9 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Ahn Soo-kyeong | Pistolet pneumatyczny 10 m | 382 | =10 | Nie awansował | |
Pistolet 25 m | 577 | =13 | Nie awansował | ||
Cho Eun-young | Wiatrówka 10 m | 394 | =14 | Nie awansował | |
Kim Jung-mi | Karabin 50 m 3 pozycje | 561 | 30 | Nie awansował | |
Kim Yeun-hee | Skeet | 67 | =9 | Nie awansował | |
Lee Bona | Pułapka | 60 (2) | 6 Q | 83 | |
Podwójna pułapka | 110 | 2 Q | 145 | ||
Lee Hye-jin | Karabin 50 m 3 pozycje | 584 | 5 Q | 681.0 | 5 |
Park Ah-young | Pistolet pneumatyczny 10 m | 379 | =21 | Nie awansował | |
Seo Joo-hyung | Pistolet 25 m | 582 | 7 Q | 680,8 | 7 |
Seo Sun-hwa | Wiatrówka 10 m | 391 | =27 | Nie awansował |
Pływanie
Pływacy z Korei Południowej zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdej konkurencji w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B): Nam Yoo-Sun został pierwszym pływakiem z Korei Południowej, który dotrzeć do finału olimpijskiego na 400 m stylem zmiennym kobiet, ustanawiając nowy rekord Korei Południowej.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Cho Sung-mo | 1500 m stylem dowolnym | 15:43.43 | 25 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Han Kyu-chul | 200 m stylem dowolnym | 1:52.28 | 33 | Nie awansował | |||
Jeong Doo-hee | 100 m motyl | 54,76 | 38 | Nie awansował | |||
200 m motyl | 2:00.96 | 24 | Nie awansował | ||||
Kim Bang-hyun | 200 m indywidualna składanka | 2:05.06 | 32 | Nie awansował | |||
400 m indywidualna składanka | 4:23.05 NR | 20 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Lee Chung-hee | 50 m stylem dowolnym | 23.20 | 35 | Nie awansował | |||
100 m stylem dowolnym | 51,74 | =45 | Nie awansował | ||||
Park Tae-hwan | 400 m stylem dowolnym | DSQ | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
śpiewane Min | 100 m stylem grzbietowym | 56,78 | 30 | Nie awansował | |||
200 m stylem grzbietowym | 2:04.86 | 32 | Nie awansował | ||||
Ty Seung-hun | 100 m stylem klasycznym | 1:03.56 | 31 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ha Eun-ju | 400 m stylem dowolnym | 4:21,65 | 32 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Kim Hyun-joo | 200 m stylem dowolnym | 2:03.33 | 26 | Nie awansował | |||
Kwon You-ri | 800 m stylem dowolnym | 9:01,42 | 22 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
200 m motyl | 2:14.30 | 24 | Nie awansował | ||||
Lee Da-hye | 200 m stylem grzbietowym | 2:17,73 | 25 | Nie awansował | |||
Lee Ji-young | 100 m stylem klasycznym | 1:12,93 | 34 | Nie awansował | |||
200 m stylem klasycznym | 2:34,55 | 24 | Nie awansował | ||||
Nam Yoo-sun | 400 m indywidualna składanka | 4:45.16 NR | 8 Q | Nie dotyczy | 4:50,35 | 7 | |
Park Kyung-hwa | 100 m motyl | 1:02,52 | 33 | Nie awansował | |||
Park Na-ri | 200 m indywidualna składanka | 2:21,48 | 26 | Nie awansował | |||
Ryu Yoon-ji | 50 m stylem dowolnym | 26,26 | 28 | Nie awansował | |||
100 m stylem dowolnym | 56.02 | 17 P * | 55,85 | 15 | Nie awansował | ||
Shim Min-ji | 100 m stylem grzbietowym | 1:03.14 | 24 | Nie awansował | |||
Kim Hyun-joo Ryu Yoon-ji Shim Min-ji Sun So-eun |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:44,84 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Pływanie synchroniczne
Dwie pływaczki synchroniczne z Korei Południowej zakwalifikowały się do kobiecego duetu.
Sportowiec | Wydarzenie | Procedura techniczna | Dowolna rutyna (wstępna) | Dowolna rutyna (ostateczna) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | ||
Kim Sung-eun Yoo Na-mi |
Duet | 43,834 | 14 | 44.250 | 88,084 | =14 | Nie awansował |
Tenis stołowy
Do następujących turniejów zakwalifikowało się dziewięciu południowokoreańskich tenisistów stołowych.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Joo Se-hyuk | Syngiel | Do widzenia |
Liu ( ARG ) W 4–0 |
Wang Lq ( CHN ) L 1–4 |
Nie awansował | ||||
O Sang-eun | Do widzenia |
Chen Wx ( AUT ) W 4–3 |
Chuang CY ( TPE ) L 2–4 |
Nie awansował | |||||
Ryu Seung-min | Do widzenia |
Matsushita ( Japonia ) W 4–0 |
Chiang PL ( TPE ) W 4–3 |
Leung CY ( HKG ) W 4–2 |
Waldner ( Szwe ) W 4–1 |
Wang H ( CHN ) W 4–2 |
|||
Joo Se-hyuk Oh Sang-eun |
Debel | Nie dotyczy | Do widzenia |
Hielscher / Roßkopf ( GER ) W 4-1 |
Ko LC / Li C ( HKG ) L 1–4 |
Nie awansował | |||
Lee Chul-seung Ryu Seung-min |
Nie dotyczy | Do widzenia |
Torebka / Fejer-Konnerth ( GER ) W 4-0 |
Mazunov / Smirnov ( ROS ) L 1–4 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Kim Kyung-ah | Syngiel | Do widzenia |
Tan Wl ( ITA ) W 4–1 |
Fukuhara ( Japonia ) W 4–1 |
Krawat YN ( HKG ) W 4–1 |
Zhang Yn ( CHN ) L 1–4 |
Li Jw ( SIN ) W 4–1 |
||
Lee Eun-sil | Do widzenia |
Zhang Xl ( SIN ) L 1–4 |
Nie awansował | ||||||
Yoon Ji-he |
Banh ( USA ) L 3–4 |
Nie awansował | |||||||
Kim Bok-rae Kim Kyung-ah |
Debel | Do widzenia |
Banh / Gao J ( USA ) W 4–0 |
Jing Jh / Li Jw ( SIN ) W 4–3 |
Boroš / Vaida ( CRO ) W 4–0 |
Lee ES / Seok EM ( KOR ) L 0–4 |
Guo Y / Niu Jf ( CHN ) L 3–4 |
4 | |
Lee Eun-sil Seok Eun-mi |
Do widzenia |
Tan PF / Zhang Xl ( SIN ) W 4–0 |
Kim HM / Kim GG ( PRK ) W 4–2 |
Kim BR / Kim KA ( KOR ) W 4–0 |
Wang N / Zhang Yn ( CHN ) L 0–4 |
Taekwondo
Czterech południowokoreańskich zawodników taekwondo zakwalifikowało się do następujących zawodów.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Piosenka Myeong-seob | Mężczyźni –68 kg |
Paszajew ( AZE ) W 15–13 |
Roesen ( DEN ) W 13–11 |
Saei ( IRI ) L 9–9 SUP |
Do widzenia |
Husajn ( EGY ) W 8–6 |
Silva ( BRA ) W 12–7 |
|
Księżyc Dae-sung | Mężczyźni +80 kg |
Sagindykow ( KAZ ) W 7–2 |
García ( ESP ) W 6–2 |
Gentil ( FRA ) W 5–3 |
Do widzenia |
Nikolaidis ( GRE ) W KO |
||
Jang Ji-won | Kobiety −57 kg |
Ba ( CIV ) W 9–2 |
Reyes ( ESP ) W 3–2 |
Salazar ( MEX ) W 2–1 |
Do widzenia |
Abdallah ( USA ) W 2–1 |
||
Hwang Kyung-seon | Kobiety −67 kg |
Luo W ( CHN ) L 8–10 |
Nie awansował |
Solheim ( NOR ) W WO |
Rivero ( PHI ) W 6–2 |
Juarez ( GUA ) W 5-2 |
Tenis ziemny
Korea Południowa nominowała tenisistkę i tenisistkę do udziału w turnieju.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Lee Hyung-taik | Singiel mężczyzn |
Zabaleta ( Arg ) W 4-6, 6-3, 6-2 |
Gonzalez ( CHI ) L 5–7, 2–6 |
Nie awansował | ||||
Cho Yoon-jeong | Single kobiet |
Kanepi ( EST ) W 7–6 (7–1) , 6–1 |
Schiavone ( ITA ) L 6–2, 6–7 (0–7) , 4–6 |
Nie awansował |
Siatkówka
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Korei Południowej w turnieju siatkówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Kim Cheol-yong
№ | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lee Jung-ok | 19 lipca 1983 | 1,79 m (5 stóp 10 cali) | 72 kg (159 funtów) | 280 cm (110 cali) | 272 cm (107 cali) | LG Caltex Oil |
3 | Kang Hye-mi | 27 kwietnia 1974 | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 62 kg (137 funtów) | 300 cm (120 cali) | 285 cm (112 cali) | Hyundai E&C |
4 | Ku minjung (C) | 25 sierpnia 1973 | 1,81 m (5 stóp 11 cali) | 73 kg (161 funtów) | 315 cm (124 cale) | 300 cm (120 cali) | Hyundai E&C |
5 | Kim Sa-nee | 21 czerwca 1981 | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 72 kg (159 funtów) | 302 cm (119 cali) | 292 cm (115 cali) | Korea Expressway Corporation |
6 | Choi Kwang-hee | 25 maja 1974 r | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 73 kg (161 funtów) | 304 cm (120 cali) | 289 cm (114 cali) | Koreański tytoń i żeń-szeń |
8 | Nam Jie-youn (L) | 25 maja 1983 | 1,72 m (5 stóp 8 cali) | 63 kg (139 funtów) | 290 cm (110 cali) | 278 cm (109 cali) | LG Caltex Oil |
9 | Chang So-yun | 11 listopada 1974 r | 1,84 m (6 stóp 0 cali) | 76 kg (168 funtów) | 312 cm (123 cale) | 301 cm (119 cali) | Hyundai E&C |
11 | Kim Mi-jin | 22 lipca 1979 | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 65 kg (143 funty) | 300 cm (120 cali) | 290 cm (110 cali) | Korea Expressway Corporation |
12 | Pak Sun-mi | 3 lutego 1982 | 1,78 m (5 stóp 10 cali) | 65 kg (143 funty) | 275 cm (108 cali) | 268 cm (106 cali) | Hyundai E&C |
13 | Jung Dae-young | 12 sierpnia 1981 | 1,83 m (6 stóp 0 cali) | 73 kg (161 funtów) | 315 cm (124 cale) | 308 cm (121 cali) | Hyundai E&C |
14 | Han Song-yi | 5 września 1984 | 1,85 m (6 stóp 1 cal) | 67 kg (148 funtów) | 304 cm (120 cali) | 291 cm (115 cali) | Korea Expressway Corporation |
15 | Kim Se-young | 4 czerwca 1981 | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 71 kg (157 funtów) | 315 cm (124 cale) | 300 cm (120 cali) | Koreański tytoń i żeń-szeń |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | Pts | południowy zachód | SL | SR | SPW | SPL | SPR | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia | 5 | 5 | 0 | 10 | 15 | 2 | 7.500 | 410 | 326 | 1,258 | Ćwierćfinały |
2 | Włochy | 5 | 4 | 1 | 9 | 14 | 3 | 4.667 | 392 | 305 | 1,285 | |
3 | Korea Południowa | 5 | 3 | 2 | 8 | 9 | 7 | 1,286 | 355 | 352 | 1,009 | |
4 | Japonia | 5 | 2 | 3 | 7 | 6 | 10 | 0,600 | 346 | 343 | 1,009 | |
5 | Grecja | 5 | 1 | 4 | 6 | 5 | 12 | 0,417 | 349 | 383 | 0,911 | |
6 | Kenia | 5 | 0 | 5 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 236 | 379 | 0,623 |
14 sierpnia 2004 19:30 |
Korea Południowa | 0–3 | Włochy |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 2200 Sędziowie: Fernando Nava (MEX), Francisco Medina Guzman (CUB) |
(17-25, 13-25, 19-25) |
16 sierpnia 2004 16:00 |
Grecja | 1-3 | Korea Południowa |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 3000 sędziów: Juan Angel Pereyra (ARG), Francisco Medina Guzman (CUB) |
(25-20, 19-25, 15-25, 22-25) |
18 sierpnia 2004 11:50 |
Korea Południowa | 3–0 | Kenia |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 750 Sędziowie: Dejan Jovanović (SCG), Karin Zahorčová (CZE) |
(25-16, 25-20, 25-19) |
20 sierpnia 2004 16:00 |
Korea Południowa | 3–0 | Japonia |
Stadion Pokoju i Przyjaźni : 6500 Sędziowie: Frank Leuthässer (GER), Patrick Rachard (FRA) |
(25-21, 26-24, 25-21) |
22 sierpnia 2004 19:30 |
Brazylia | 3–0 | Korea Południowa |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 8020 Sędziowie: Dejan Jovanović (SCG), Karin Zahorčová (CZE) |
(25-19, 25-18, 25-23) |
- Ćwierćfinały
24 sierpnia 2004 16:00 |
Korea Południowa | 0–3 | Rosja |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Uczestnictwo: 2780 Sędziowie: Fernando Nava (MEX), Francisco Medina Guzman (CUB) |
(17-25, 15-25, 22-25) |
Podnoszenie ciężarów
Ośmiu ciężarowców z Korei Południowej zakwalifikowało się do następujących zawodów:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Lee Bae-young | −69 kg | 152,5 | 2 | 190 | 1 | 342,5 | |
Kim Kwang-hoon | −77 kg | 155 | =11 | 195 | =8 | 350 | 10 |
Piosenka Jong-shik | −85 kg | 160 | =10 | 200 | =5 | 360 | 8 |
Yong-kwon | +105 kg | 202,5 | 4 | 225 | =9 | 427,5 | 8 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Kim Soo-kyung | −63 kg | 92,5 | 7 | 122,5 | =3 | 215 | 5 |
Kang Mi-suk | −69 kg | 100 | 9 |
|
DNF | 100 | DNF |
Kim wkrótce-hee | −75 kg | 112,5 | =7 | 137,5 | 6 | 250 | 7 |
Jang Mi-ran | +75 kg | 130 | =1 | 172,5 | 2 | 302,5 |
Zapasy
Klucz :
- VT - Zwycięstwo przez jesień .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Kim Hyo-sub | -55 kg |
Nourzad ( IRI ) L 1–3 PP |
Naranbaatar ( MGL ) W 3–1 PP |
Nie dotyczy | 1 Q |
Tanabe ( Japonia ) L 0–4 ST |
Nie awansował |
Li Zy ( CHN ) L 1–3 PP |
6 |
Jung Young-ho | -60 kg |
Cikel ( AUT ) W 3–1 PP |
Inoue ( JPN ) L 1–3 PP |
Zakhartdinov ( UZB ) W 5-0 VT |
2 | Nie awansował | 7 | ||
Baek Jin-kuk | -66 kg |
Jessey ( NGR ) W 3–1 PP |
Ikematsu ( Japonia ) L 1–3 PP |
Nie dotyczy | 2 | Nie awansował | 14 | ||
Księżyc Eui-jae | −84 kg |
Ibragimov ( MKD ) W 3-0 PO |
Goczew ( BUL ) W 3–1 PP |
Nie dotyczy | 1 Q |
Danko ( UKR ) W 3–1 PP |
Sazhidov ( RUS ) W 3–1 PP |
Sanderson ( USA ) L 1–3 PP |
- Grecko-rzymski mężczyzna
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Jestem Dae-won | -55 kg |
Tengizbajew ( KAZ ) W 3–1 PP |
Sandu ( ROM ) W 3–1 PP |
1 Q |
Mamedalijew ( ROS ) L 0–3 PO |
Nie awansował | 7 | |
Jung Ji-hyun | -60 kg |
Zawadzki ( POL ) W 3–1 PP |
Rahimow ( AZE ) W 3–0 PO |
1 Q |
Diaconu ( ROM ) W 3–0 PO |
Nazaryjczyk ( BUL ) W 3–1 PP |
Monzón ( CUB ) W 3–0 PO |
|
Kim In-sub | -66 kg |
Füredy ( HUN ) W 3-1 PP |
Gergov ( BUL ) W 3-0 PO |
1 Q |
Samuelsson ( Szwecja ) L 1–3 PP |
Nie awansował |
Zeidvand ( IRI ) L 0–5 EV |
DSQ |
Choi Duk-hoon | −74 kg |
Azcuy ( CUB ) L 1–3 PP |
Truszkowski ( POL ) W 3–1 PP |
2 | Nie awansował | 10 |
- Freestyle kobiet
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Klasyfikacja | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Lee Na-lae | -55 kg |
Gomis ( FRA ) L 1–3 PP |
Poumpouridou ( GRE ) W 5–0 VT |
2 |
Słońce Dm ( CHN ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 7 |
Zobacz też
- Korea Południowa na Igrzyskach Azjatyckich 2002
- Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Oficjalne sprawozdanie z XXVIII Olimpiady
- Koreański Komitet Olimpijski (w języku koreańskim i angielskim)