Serbia i Czarnogóra na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Serbia and Montenegro at the 2004 Summer Olympics
Serbia i Czarnogóra na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | SCG |
NOC | Komitet Olimpijski Serbii i Czarnogóry |
w Atenach | |
Zawodnicy | 85 w 14 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Dejan Bodirog |
Medale na 61. miejscu |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Jugosławia (1920–2002) Niezależni olimpijczycy (1992 S) Czarnogóra (2008–) Serbia (1912, 2008–) Kosowo (2016–) |
Serbia i Czarnogóra rywalizowały na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004. Wcześniej znany jako Federalna Republika Jugosławii , był to trzeci i ostatni wspólny występ narodu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, zanim Serbia i Czarnogóra stały się niezależne. w 2006 r. Komitet Olimpijski Serbii i Czarnogóry wysłał na igrzyska 85 sportowców, 78 mężczyzn i 7 kobiet, aby rywalizowali w 14 dyscyplinach. Koszykówka mężczyzn , piłka nożna , siatkówka i piłka wodna były jedynymi sportami drużynowymi, w których Serbia i Czarnogóra miały swoją reprezentację na tych Igrzyskach. Był tylko jeden zawodnik w kolarstwie szosowym, judo, tenisie i zapasach.
W drużynie Serbii i Czarnogóry było kilku medalistów olimpijskich z Sydney, w tym panujący mistrzowie siatkówki mężczyzn (kierowany przez kapitana drużyny Vladimira Grbića ) oraz strzelec pistoletowy Jasna Šekarić , który został pierwszym serbskim sportowcem, który wystartował w pięciu igrzyskach olimpijskich pod trzema różnymi sztandarami ( drugimi byli SFR Jugosławia i Niezależni Uczestnicy Olimpiady). Tymczasem czwórka serbskich i czarnogórskich sportowców zaliczyła swój czwarty występ olimpijski: skoczek wzwyż Dragutin Topić , miotacz kul Dragan Perić (najstarszy w wieku 40 lat), strzelec Stevan Pletikosić i tenisista stołowy Slobodan Grujić . Kapitan drużyny koszykówki Dejan Bodiroga został wyznaczony przez komisję na nosiciela narodowej flagi podczas ceremonii otwarcia.
Serbia i Czarnogóra zakończyły swoją ostatnią podróż olimpijską jako wspólny kraj w Atenach z dwoma srebrnymi medalami olimpijskimi od Sekarica i męskiej drużyny waterpolo (kierowanej przez Viktora Jelenicia ). Były to ostatnie Letnie Igrzyska, w których sportowcy z Czarnogóry i Serbii uczestniczyli jako Jugosławia, ponieważ obaj rywalizowali osobno na Igrzyskach Olimpijskich 2008
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Srebro | Jasna Šekarić | Strzelanie | Pistolet pneumatyczny 10 m damski | 15 sierpnia |
Srebro |
Męska narodowa drużyna piłki wodnej Serbii i Czarnogóry |
Wodne polo | Turniej mężczyzn | 29 sierpnia |
lekkoatletyka
Sportowcy z Serbii i Czarnogóry osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdym wydarzeniu w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Predrag Filipović | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:31:35 | 39 | |||||
Nenad Lončar | 110 m przez płotki | 14.02 | 8 | Nie awansował | |||||
Aleksandar Raković | 50 km spacer | Nie dotyczy | 4:02:06 | 23 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Dragan Perić | Pchnięcie kulą | 18.91 | 32 | Nie awansował | |
Dragutin Topić | Wysoki skok | 2,28 | 9 Q | 2,29 | 10 |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Olivera Jevtic | Maraton | 2:31:15 | 6 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Dragana Tomaszević | Rzut dyskiem | 54,44 | 38 | Nie awansował |
Koszykówka
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Serbii i Czarnogóry w turnieju koszykówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Reprezentacja Serbii i Czarnogóry w koszykówce mężczyzn – skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 5 | 5 | 0 | 405 | 349 | +56 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Włochy | 5 | 3 | 2 | 371 | 341 | +30 | 8 | |
3 | Argentyna | 5 | 3 | 2 | 414 | 396 | +18 | 8 | |
4 | Chiny | 5 | 2 | 3 | 303 | 382 | −79 | 7 | |
5 | Nowa Zelandia | 5 | 1 | 4 | 399 | 413 | -14 | 6 | 9. miejsce playoff |
6 | Serbia i Czarnogóra | 5 | 1 | 4 | 377 | 388 | −11 | 6 | 11. miejsce playoff |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
Uwagi:
15 sierpnia
16:45 |
Argentyna | 83 –82 | Serbia i Czarnogóra |
Punktacja za kwartał: 27 -15, 22- 24 , 12- 20 , 22- 23 | ||
Pkt : Ginóbili 27 Rebs : Wolkowyski 6 As : Ginóbili 3 |
Pkt: Radmanović 21 Rebs: Dejan Tomašević 10 Asy: 3 graczy, po 1 |
Hala Olimpijska , Ateny
Udział: 10 500 Sędziowie: Virginijus Dovidavicius (Litwa) José Carrión (Puerto Rico) |
17 sierpnia
16:45 |
Serbia i Czarnogóra | 74 –72 | Włochy |
Punktacja w czwartej: 16- 17 , 20 -19, 19 -14 19- 22 | ||
Pkt : Rakočević 19 Rebs : Tomašević 12 As : Tomašević 5 |
Pkt: Bulleri 15 Rebs: Chiacig , Radulović po 5 Ast: Bulleri , Pozzecco po 2 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Uczestnictwo: 12 500 Sędziowie: José Ronfini (Meksyk) Sean Corbin (Stany Zjednoczone) |
19 sierpnia
9:00 |
Serbia i Czarnogóra | 87- 90 | Nowa Zelandia |
Punktacja za kwartał: 20- 22 , 24 -17, 22 -16, 21- 35 | ||
Punkty : Bodiroga 25 Rebs : Bodiroga 6 Asy : Rakočević 2 |
Punkty: Penney 15 Rebs: Znaki 5 Ast: Dickel 6 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 4200 Sędziowie: Jorge Vazquez (Puerto Rico) Philippe Leemann (Szwajcaria) |
21 sierpnia
11:15 |
Hiszpania | 76 –68 | Serbia i Czarnogóra |
Punktacja w czwartej: 18 -14, 13- 17 , 20 21 , 25 -16 | ||
Pkt : Calderón 15 Rebs : Reyes 6 Ast : Garbajosa , Navarro 3 każdy |
Pkt: Bodiroga 14 Rebs: Tomašević 9 Ast: Rakočević 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 10 350 Sędziowie: Renato Santos (Brazylia) José Monfini (Meksyk) |
23 sierpnia
16:45 |
Serbia i Czarnogóra | 66- 67 | Chiny |
Punktacja za kwartał: 21 -16, 13- 15 , 20-20, 12- 16 | ||
Pkt : Drobnjak 17 Rebs : Tomašević 11 As : Tomašević 4 |
Pkt: Yao Ming 27 Reb: Yao Ming 13 Asy: Liu Wei 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 11 150 Sędziowie: Christos Christodoulou (Grecja) Michael Aylen (Australia) |
- Mecz klasyfikacyjny (miejsca 11-12)
24 sierpnia
14:30 |
11. miejsce
|
Serbia i Czarnogóra | 85 –62 | Angola |
Punktacja kwartalna: 18 –10, 16 –15, 27 – 19, 24 –18 | ||
Pts : Šćepanović 18 rebs : Krstić 12 Asts : Šćepanović 4 |
Pkt: Monteiro 26 Rebs: Moussa 7 Ast: Almeida , Monteiro 2 każdy |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 3 625 Sędziowie: Vicente Bulto (Hiszpania) Alejandro Chiti (Argentyna) |
Kajakarstwo
Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ognjen Filipović Dragan Zorić |
K-2, mężczyźni 500 m | 1:31.985 | 3 q | 1:32.150 | 4 | Nie awansował | |
K-2, mężczyźni 1000 m | 3:19.299 | 6 q | 3:58,793 | 8 | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: Q = Zakwalifikuj się do finału; q = Zakwalifikuj się do półfinału
Kolarstwo
Droga
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Iwan Stević | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie skończyłem |
Piłka nożna
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się drużyna Serbii i Czarnogóry w męskim turnieju piłkarskim Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004.
Trener: Vladimir Petrović
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Nikola Milojević | 16 kwietnia 1981 (w wieku 23) | 7 | 0 | FK Hajduk Kula |
2 | DF | Mediolan Biševac | 31 sierpnia 1983 (w wieku 20) | 4 | 0 | Czerwona Gwiazda Belgrad |
3 | DF | Bojan Neziri | 26 lutego 1982 (w wieku 22) | 5 | 0 | Metalurh Donieck |
4 | DF | Mediolan Stiepanowa | 2 kwietnia 1983 (w wieku 21) | 0 | 0 | FK Wojwodina |
5 | DF | Đorđe Jokić | 20 stycznia 1981 (w wieku 23 lat) | 19 | 1 | OFK Belgrad |
6 | DF | Marko Basa | 29 grudnia 1982 (w wieku 21) | 11 | 1 | OFK Belgrad |
7 | MF | Dejan Milovanović | 21 stycznia 1984 (w wieku 20) | 13 | 3 | Czerwona Gwiazda Belgrad |
8 | MF | Goran Lovré | 23 marca 1982 (w wieku 22) | 11 | 1 | Anderlecht |
9 | FW | Andrija Delibašić | 24 kwietnia 1981 (w wieku 23 lat) | 24 | 7 | Majorka |
10 | FW | Szymon Vukčević | 29 stycznia 1986 (w wieku 18 lat) | 3 | 1 | FK Partizan |
11 | MF | Igor Matić | 22 czerwca 1981 (w wieku 23 lat) | 17 | 4 | OFK Belgrad |
12 | MF | Branimir Petrović | 26 czerwca 1982 (w wieku 22) | 5 | 2 | FK Partizan |
13 | DF | Marko Lomić | 13 września 1983 (20 lat) | 0 | 0 | FK Železnik |
14 | DF | Branko Lazarević | 14 maja 1984 (w wieku 20) | 0 | 0 | FK Wojwodina |
15 | MF | Miloš Krasić | 1 listopada 1984 (w wieku 19 lat) | 7 | 1 | CSKA Moskwa |
16 | FW | Nikola Nikezić | 13 czerwca 1981 (w wieku 23) | 3 | 0 | FK Sutjeska |
17 | FW | Srđan Radonjić | 8 maja 1981 (w wieku 23 lat) | 2 | 1 | FK Partizan |
18 | GK | Aleksandar Čanović | 18 lutego 1983 (w wieku 21) | 0 | 0 | FK Wojwodina |
* Przestarzały gracz.
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentyna | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 0 | +9 | 9 | Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
2 | Australia | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 | 4 | |
3 | Tunezja | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 4 | |
4 | Serbia i Czarnogóra | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 14 | −11 | 0 |
Argentyna | 6 – 0 | Serbia i Czarnogóra |
---|---|---|
Delgado 11 ' C. González 17 ' Tevez 42 ' , 43 ' Heinze 74 ' Rosales 77 ' |
Raport |
Serbia i Czarnogóra | 1 – 5 | Australia |
---|---|---|
Radonjicia 72 ' | Raport |
Cahill 11 ' Aloisi 45+1 ' , 57 ' Elrich 60 ' , 86 ' |
Serbia i Czarnogóra | 2 – 3 | Tunezja |
---|---|---|
Krasić 70 ' Vukčević 87 ' |
Raport |
Clayton 41 ' Jedidi 83 ' ( pióro ) Zitouni 89 ' |
Dżudo
Serbia i Czarnogóra zakwalifikowała jedną judokę.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Miloš Mijalković | Mężczyźni –66 kg |
Kalikulov ( UZB ) W 0101-0100 |
Kipszakbajew ( KAZ ) L 0001–0002 |
Nie awansował |
Wioślarstwo
Wioślarze serbscy i czarnogórscy zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Mladen Stegić Nikola Stojić |
Para | 6:58.11 | 2 SA/B | PA | 6:27,50 | 2 FA | 6:39,74 | 5 | |
Nenad Babović Goran Nedeljković Miloš Tomić Veljko Urošević |
Lekkie cztery | 5:56.12 | 4 R | 5:54.27 | 2 SA/B | 6:00.07 | 5 FB | 6:19.00 | 7 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Strzelanie
Trzech strzelców z Serbii i Czarnogóry (dwóch mężczyzn i jedna kobieta) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Stevan Pletikošić | Wiatrówka 10 m | 586 | =39 | Nie awansował | |
50 m karabin podatny | 586 | =42 | Nie awansował | ||
Karabin 50 m 3 pozycje | 1153 | 28 | Nie awansował | ||
Andrija Zlatić | Pistolet pneumatyczny 10 m | 579 | 13 | Nie awansował | |
Pistolet 50 m | 546 | 32 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Jasna Šekarić | Pistolet pneumatyczny 10 m | 387 | 1 Q | 483,3 (9.4) | |
pistolet 25 m | 579 | 9 | Nie awansował |
Pływanie
Pływacy z Serbii i Czarnogóry zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Igor Beretić | 100 m stylem grzbietowym | 59,38 | 40 | Nie awansował | |||
Milorad Čavić | 50 m stylem dowolnym | 23.05 | 31 | Nie awansował | |||
100 m stylem dowolnym | 49,74 | 19 | Nie awansował | ||||
100 m motyl | 52,44 | 4 Q | 53,12 | 16 | Nie awansował | ||
Igor Erhartić | 200 m stylem dowolnym | 1:54.21 | 48 | Nie awansował | |||
Vladan Marković | 200 m motyl | 2:04.77 | 31 | Nie awansował | |||
Mladen Tepavčević | 100 m stylem klasycznym | 1:03,52 | 29 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Marina Kuč | 100 m stylem klasycznym | 1:11.27 | 22 | Nie awansował | |||
200 m stylem klasycznym | 2:30.39 | 13 Q | 2:31,77 | 15 | Nie awansował | ||
Miroslava Najdanovski | 50 m stylem dowolnym | 27.18 | 43 | Nie awansował |
Tenis stołowy
Do kolejnych turniejów zakwalifikowało się trzech tenisistów stołowych z Serbii i Czarnogóry.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | |||
Slobodan Grujić | Singiel mężczyzn | PA |
Liu S ( ARG ) L 1–4 |
Nie awansował | ||||||
Aleksandar Karakašević |
Al-Harbi ( KSA ) W 4–0 |
Huang ( CAN ) W 4–2 |
Waldner ( Szwecja ) L 2–4 |
Nie awansował | ||||||
Slobodan Grujić Aleksandar Karakašević |
Debel mężczyzn | Nie dotyczy | PA |
Kito / Tasaki ( Japonia ) W 4–1 |
Ko LC / Li C ( HKG ) L 1–4 |
Nie awansował | ||||
Silvija Erdelji | Single kobiet |
Ben Kahia ( TUN ) W 4-0 |
Jing Jh ( SIN ) L 2–4 |
Nie awansował |
Tenis ziemny
Serbia nominowała tenisistkę do rywalizacji w turnieju.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jelena Janković | Single kobiet |
Zuluaga ( COL ) L 4–6, 1–6 |
Nie awansował |
Siatkówka
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Serbii i Czarnogóry w turnieju siatkówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trener: Ljubomir Travica
№ | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Milan Vasić | 2 września 1980 | 2,04 m (6 stóp 8 cali) | 98 kg (216 funtów) | 355 cm (140 cali) | 330 cm (130 cali) | Pallavolo Loreto |
4 | Aleksandar Mitrović | 24 września 1982 | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 93 kg (205 funtów) | 350 cm (140 cali) | 324 cm (128 cali) | Partizan Belgrad |
6 | Vladan Đorđević | 10 stycznia 1983 | 1,94 m (6 stóp 4 cale) | 90 kg (200 funtów) | 332 cm (131 cali) | 318 cm (125 cali) | Partizan Belgrad |
7 | Đula Mešter | 3 kwietnia 1972 | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 90 kg (200 funtów) | 346 cm (136 cali) | 325 cm (128 cali) | Wojwodina Novolin |
8 | Vasa Mijić (L) | 11 kwietnia 1973 | 1,86 m (6 stóp 1 cal) | 80 kg (180 funtów) | 332 cm (131 cali) | 307 cm (121 cali) | Wojwodina Novolin |
9 | Nikola Grbić (C) | 6 września 1973 | 1,94 m (6 stóp 4 cale) | 91 kg (201 funtów) | 346 cm (136 cali) | 320 cm (130 cali) | Kopra Elior Piacenza |
10 | Vladimir Grbić | 14 grudnia 1970 | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 87 kg (192 funty) | 360 cm (140 cali) | 350 cm (140 cali) | Dynamo Moskwa |
12 | Andrija Gerić | 24 stycznia 1977 | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 101 kg (223 funtów) | 350 cm (140 cali) | 323 cm (127 cali) | Lube do siatkówki |
13 | Goran Vujević | 27 lutego 1973 | 1,92 m (6 stóp 4 cale) | 94 kg (207 funtów) | 339 cm (133 cale) | 315 cm (124 cale) | Latina Volley |
14 | Ivan Miljković | 13 września 1979 | 2,06 m (6 stóp 9 cali) | 88 kg (194 funtów) | 354 cm (139 cali) | 333 cm (131 cali) | Lube do siatkówki |
15 | Iwan Ilić | 19 grudnia 1976 | 1,94 m (6 stóp 4 cale) | 85 kg (187 funtów) | 337 cm (133 cale) | 318 cm (125 cali) | Budućnost Podgorica |
17 | Milan Marković | 20 stycznia 1980 | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 101 kg (223 funtów) | 348 cm (137 cali) | 321 cm (126 cali) | Olympiakos |
- Gra zespołowa
|
Pts | mecze | Zestawy | Zwrotnica | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Serbia i Czarnogóra | 9 | 4 | 1 | 12 | 6 | 2.000 | 427 | 398 | 1,073 |
2 | Grecja | 8 | 3 | 2 | 12 | 9 | 1,333 | 475 | 454 | 1,046 |
3 | Argentyna | 8 | 3 | 2 | 12 | 9 | 1,333 | 471 | 457 | 1,031 |
4 | Polska | 8 | 3 | 2 | 10 | 9 | 1.111 | 422 | 419 | 1.007 |
5 | Francja | 7 | 2 | 3 | 8 | 10 | 0,800 | 405 | 394 | 1,028 |
6 | Tunezja | 5 | 0 | 5 | 4 | 15 | 0,267 | 373 | 451 | 0,827 |
15 sierpnia 2004 09:00 |
Serbia i Czarnogóra | „ 0–3 ” | Polska |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Uczestnictwo: 2.000 Sędziowie: Bela Hobor (HUN), Luciano Gaspari (ITA) |
(21–25, 17–25, 16–25) wynik |
17 sierpnia 2004 11:25 |
Francja | „ 0–3 ” | Serbia i Czarnogóra |
Stadion Pokoju i Przyjaźni : 1000 sędziów: Frank Leuthaeusser (GER), Bela Hobor (Węgry) |
(21–25, 28–30, 22–25) wynik |
19 sierpnia 2004 16:00 |
Serbia i Czarnogóra | „ 3” –0 | Tunezja |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 3430 Sędziowie: Abdullah Al-Khelaifi (KSA), Valdir Dellaqua (BRA) |
(25–16, 25–18, 25–21) wynik |
21 sierpnia 2004 16:10 |
Argentyna | „ 1 3” | Serbia i Czarnogóra |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Uczestnictwo: 4826 Sędziowie: Fernando Nava (MEX), Ning Wang (CHN) |
(25–21, 17–25, 21–25, 23–25) wynik |
23 sierpnia 2004 19:30 |
Serbia i Czarnogóra | „ 3” –2 | Grecja |
Stadion Pokoju i Przyjaźni Frekwencja: 9415 Sędziowie: Luciano Gaspari (ITA), Jarmo Salomen (FIN) |
(21–25, 38–36, 25–13, 23–25, 15–12) wynik |
- Ćwierćfinały
25 sierpnia 2004 14:00 |
Serbia i Czarnogóra | „ 1 3” | Rosja |
Stadion Pokoju i Przyjaźni : 8850 Sędziowie: Jarmo Salonen (FIN), Frank Leuthaeusser (GER) |
(27–29, 25–23, 25–27, 26–28) wynik |
Wodne polo
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Serbii i Czarnogóry w turnieju piłki wodnej mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Nenad Manojlović
№ | Nazwa | Poz. | Wzrost | Waga | Data urodzenia | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Denis Šefik | GK | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 96 kg (212 funtów) | 20 września 1976 | VK Partizan |
2 | Petar Trbojević | D | 1,97 m (6 stóp 6 cali) | 94 kg (207 funtów) | 9 września 1973 | CN Atlètic-Barceloneta |
3 | Slobodan Nikić | CF | 1,96 m (6 stóp 5 cali) | 94 kg (207 funtów) | 25 stycznia 1983 | PVK Jadran |
4 | Vanja Udovičić | D | 1,94 m (6 stóp 4 cale) | 96 kg (212 funtów) | 12 września 1982 | PVK Jadran |
5 | Dejana Savića | CB | 1,94 m (6 stóp 4 cale) | 104 kg (229 funtów) | 24 kwietnia 1975 | Pro Recco |
6 | Danilo Ikodinović | D | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 87 kg (192 funty) | 4 października 1976 | Pro Recco |
7 | Wiktor Jelenić | CF | 2,03 m (6 stóp 8 cali) | 104 kg (229 funtów) | 31 października 1970 | Rari Nantes Savona |
8 | Vladimir Gojković | D | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 91 kg (201 funtów) | 29 stycznia 1982 r | PVK Jadran |
9 | Aleksandar Ćirić | D | 1,94 m (6 stóp 4 cale) | 8891 kg (19 601 funtów) | 31 grudnia 1977 | Leonessa Brescia |
10 | Aleksandar Šapić | D | 1,91 m (6 stóp 3 cale) | 96 kg (212 funtów) | 1 czerwca 1978 | Rari Nantes Savona |
11 | Władimir Vujasinović (C) | CB | 1,96 m (6 stóp 5 cali) | 91 kg (201 funtów) | 1 czerwca 1978 | Pro Recco |
12 | Predrag Jokić | CB | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 81 kg (179 funtów) | 3 lutego 1983 | PVK Jadran |
13 | Nikola Kuljača | GK | 1,97 m (6 stóp 6 cali) | 94 kg (207 funtów) | 16 sierpnia 1974 | Telimar Palermo |
- Gra zespołowa
Zakwalifikował się do półfinałów | |
Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
Zespół
|
GP | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Węgry | 5 | 5 | 0 | 0 | 44 | 27 | +17 | 10 |
Serbia i Czarnogóra | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 26 | +11 | 8 |
Rosja | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 28 | +4 | 6 |
Stany Zjednoczone | 5 | 2 | 0 | 3 | 32 | 37 | -5 | 4 |
Chorwacja | 5 | 1 | 0 | 4 | 35 | 41 | -6 | 2 |
Kazachstan | 5 | 0 | 0 | 5 | 21 | 42 | -21 | 0 |
15 sierpnia 2004 10:45 |
[1] | Serbia i Czarnogóra | 4–6 | Węgry |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Borrell (ESP), Petronilli (ITA) |
Wynik kwarty: 1-0, 2-3, 1-0, 0-3 | |||||
Trbojević 2 | Cele | Pocałunek 2 |
17 sierpnia 2004 17:45 |
[2] | Rosja | 3-4 | Serbia i Czarnogóra |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Tulga (TUR), Petronilli (ITA) |
Wynik kwarty: 1-1, 1-1, 0-1, 1-1 | |||||
3 graczy z 1 | Cele | Trbojević 2 |
19 sierpnia 2004 09:30 |
[3] | Serbia i Czarnogóra | 9–5 | Kazachstan |
Sędziowie Olimpijskiego Centrum Wodnego w Atenach : Legare (CAN), Sayed Mahmoud (EGY) |
Wynik kwarty: 3-1, 2-1, 1-1, 3-2 | |||||
Šapić 3 | Cele | Żylajew 3 |
21 sierpnia 2004 21:00 |
[4] | Serbia i Czarnogóra | 11-8 | Chorwacja |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Petronilli (ITA), Bookelman (NED) |
Wynik kwarty: 2-1, 4-2, 3-3, 2-2 | |||||
Šapić 5 | Cele | 3 graczy z 2 |
23 sierpnia 2004 21:00 |
[5] | Stany Zjednoczone | 4–9 | Serbia i Czarnogóra |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Tulga (TUR), Borrell (ESP) |
Punktacja po ćwiartkach: 1-2, 1-2, 1-3, 1-2 | |||||
4 graczy z 1 | Cele | Šapić 3 |
- Ćwierćfinały
25 sierpnia 2004 18:15 |
[6] | Serbia i Czarnogóra | 7–5 | Hiszpania |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Tulga (TUR), Chaney (USA) |
Wynik kwarty: 3-2, 2-0, 0-2, 2-1 | |||||
Šapić 3 | Cele | 5 graczy z 1 |
- Półfinały
27 sierpnia 2004 21:00 |
[7] | Grecja | 3–7 | Serbia i Czarnogóra |
Sędziowie Olimpijskiego Centrum Wodnego : Petronilli (ITA), Tulga (TUR) |
Wynik kwarty: 1-2, 1-3, 1-1, 0-1 | |||||
Trzech graczy z 1 | Cele | Jokić 2 |
- Finał o złoty medal
29 sierpnia 2004 17:30 |
[8] | Węgry | 8–7 | Serbia i Czarnogóra |
Olimpijskie Centrum Wodne w Atenach Sędziowie: Balfanbayev (KAZ), Petronilli (ITA) |
Wynik kwarty: 2-3, 3-2, 0-2, 3-0 | |||||
Pocałunek 4 | Cele | Šapić 2 |
- Zdobył srebrny medal
Zapasy
Klucz :
- VT - Zwycięstwo przez jesień .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Grecko-rzymski mężczyzna
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Davor Stefanek | -60 kg |
Guzman ( PER ) L 1–3 PP |
Sasamoto ( Japonia ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 18 |
Zobacz też
Bibliografia
Linki zewnętrzne
- Oficjalne sprawozdanie z XXVIII Olimpiady
- Komitet Olimpijski Serbii (w języku serbskim)