Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – Laser - Sailing at the 2012 Summer Olympics – Laser
Laser dla mężczyzn na Igrzyskach XXX Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Narodowa Akademia Żeglarska w Weymouth i Portland | ||||||||||||
Daktyle | 30 lipca – 6 sierpnia | ||||||||||||
Zawodnicy | 49 z 49 narodów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 | ||
---|---|---|
RS:X | mężczyźni | kobiety |
Laserowe promieniowe | kobiety | |
Laser | mężczyźni | |
Fin | otwarty | |
470 | mężczyźni | kobiety |
49er | otwarty | |
Elliotta 6m | kobiety | |
Gwiazda | mężczyźni | |
The męska laserowa była impreza żeglarska na Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku programu w Weymouth and Portland National Sailing Academy . Zaplanowano i ukończono jedenaście wyścigów (ostatni wyścig medalowy). W rywalizacji uczestniczyło 49 marynarzy na 49 łodziach z 49 krajów. Do wyścigu o medale zakwalifikowało się dziesięć łodzi. Do wyścigu o medale zakwalifikowało się dziesięć najlepszych łodzi. Każda pozycja zdobywała podwójne punkty. Wszystkie wyścigi medalowe odbywały się na trasie Nothe przed Weymouth.
Harmonogram
● | Wyścig treningowy | ● | Wyścig w Portland | ● | Wyścig na Nothe | ● | Wyścig na Zachodzie | ● | Wyścig na południu | ● | Wyścig medalowy na Nothe |
Data | lipiec | sierpień | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 czw |
27 pt |
28 sob |
29 Niedz |
30 pon |
31 wt |
1 środa |
2 czw |
3 pt |
4 sob |
5 niedz |
6 Pon |
7 wt |
8 śr |
9 czw |
10 pt |
11 sob |
12 niedz |
||
Laser dla mężczyzn | ● | 2 | 2 | 2 |
Dzień wolny |
2 | 2 | 2 |
Dzień wolny |
PAN |
Obszary i konfiguracje kursów
Dla obszarów kursu lasera wykorzystano Portland, Nothe, West i South. Położenie (50° 35.19' N, 02° 26.54' W) wskazuje na środek obszaru pola kursu Portland, położenie (50° 36.18' N 02° 25.98' W) wskazuje na środek pola pola Nothe, położenie ( 50° 37.18' N 02° 23.55' W) wskazuje na środek obszaru kursu Zachodniego, a położenie (50° 35.71' N 02° 22.08' W) wskazuje na środek obszaru kursu Południowego. Docelowy czas biegu to 60 minut na wyścigi i 30 minut na bieg medalowy. Kierownictwo wyścigu mogło wybierać spośród wielu konfiguracji tras.
Wyniki
Pozycja | Sternik | Kraj | i | II | III | IV | V | VI | VII | VIII | IX | x | PAN | Brzdąc | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tom Slingsby | Australia | 2 | 1 | 2 | 6 | 9 | 2 | 14 † | 1 | 1 | 1 | 18 | 57,0 | 43,0 | |
Pavlos Kontides | Cypr | 9 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 12 godzin | 7 | 7 | 4 | 20 | 71,0 | 59,0 | |
Rasmus Myrgren | Szwecja | 11 | 5 | 4 | 5 | 25 † | 10 | 4 | 9 | 10 | 2 | DPI 12 | 97,0 | 72,0 | |
4 | Tonči Stipanović | Chorwacja | 5 | 6 | 20 † | 4 | 3 | 1 | 8 | 13 | 6 | 15 | 16 | 97,0 | 77,0 |
5 | Andrzej Murdoch | Nowa Zelandia | 12 | 8 | 17 | 18 † | 1 | 7 | 13 | 15 | 3 | 3 | 8 | 105,0 | 87,0 |
6 | Simon Grotelüschen | Niemcy | 14 | 12 | 19 † | 3 | 7 | 8 | 19 | 4 | 13 | 10 | 2 | 111,0 | 92,0 |
7 | Paul Goodison | Wielka Brytania | 10 | 23 † | 16 | 2 | 4 | 9 | 17 | 12 | 9 | 8 | 6 | 116,0 | 93,0 |
8 | Alejandro Foglia | Urugwaj | 15 | 3 | 28 | 27 | 30 † | 6 | 9 | 3 | 5 | 6 | 4 | 136,0 | 106,0 |
9 | Juan Ignacio Maegli | Gwatemala | 1 | 10 | 7 | 13 | 5 | 20 | 7 | 10 | 27 † | 21 | 14 | 129,0 | 108,0 |
10 | Jean-Baptiste Bernaz | Francja | 3 | 21 | 6 | 9 | 19 | 11 | 2 | 18 | 20 | 34 † | 10 | 153,0 | 119,0 |
11 | Julio Alsogaray | Argentyna | 20 | 7 | 5 | 11 | 12 | 23 | 1 | BFD 50 † | 26 | 7 | 162,0 | 112,0 | |
12 | Javier Hernández | Hiszpania | 34 † | 17 | 13 | 15 | 26 | 13 | 6 | 17 | 2 | 9 | 152,0 | 118,0 | |
13 | Bruno Fontes | Brazylia | 17 | 2 | 12 | 19 | 10 | 27 † | 23 | 21 | 16 | 5 | 152,0 | 125,0 | |
14 | Rutger van Schaardenburg | Holandia | 33 † | 11 | 14 | 7 | 11 | 14 | 26 | 5 | 19 | 23 | 163,0 | 130,0 | |
15 | Colin Cheng | Singapur | 4 | 25 | 26 | 20 | 27 | 34 † | 10 | 2 | 17 | 14 | 179,0 | 145,0 | |
16 | Kristian Ruth | Norwegia | 32 | 14 | 10 | 17 | 15 | 5 | DNF 50 † | 24 | 8 | 20 | 195,0 | 145,0 | |
17 | Kacpra Ziemińskiego | Polska | 22 | 13 | 8 | 24 | 18 | 15 | 28 † | 11 | 22 | 12 | 173,0 | 145,0 | |
18 | Karl-Martin Rammo | Estonia | 7 | 18 | 3 | 21 | 8 | 12 | 30 | 31 | 18 | 39 † | 187,0 | 148,0 | |
19 | Thorbjorn Scherup | Dania | 36 † | 16 | 24 | 8 | 23 | 16 | 5 | 23 | 24 | 18 | 193,0 | 157,0 | |
20 | Andreas Geritzer | Austria | 6 | 20 | 22 | 16 | 6 | 28 | 22 | 22 | 32 † | 16 | 190,0 | 158,0 | |
21 | Zsombor Berecz | Węgry | 30 | 34 † | 11 | 12 | 33 | 3 | 21 | 14 | 4 | 31 | 193,0 | 159,0 | |
22 | Gustavo Lima | Portugalia | 21 | 24 | 27 | 35 † | 13 | 18 | 3 | 20 | 34 | 13 | 208,0 | 173,0 | |
23 | David Wright | Kanada | 18 | 15 | 9 | 30 | 14 | 24 | 41 † | 6 | 29 | 38 | 225,0 | 184,0 | |
24 | Ha Jee-min | Korea Południowa | 8 | 9 | 15 | 14 | 35 | DNF 50 † | DSQ 50 | 28 | 12 | 17 | 238,0 | 188,0 | |
25 | Cy Thompson | Wyspy Dziewicze | 24 | 22 | 32 | 23 | 17 | 21 | 16 | 26 | 36 † | 22 | 239,0 | 203,0 | |
26 | Evangelos Cheimonas | Grecja | DPI 13 | 19 | 21 | 41 | DSQ 50 † | 33 | 15 | 30 | 15 | 19 | 256,0 | 206,0 | |
27 | Igor Lisowenko | Rosja | 28 | 40 † | 36 | 22 | 24 | 19 | 25 | 16 | 28 | 33 | 271.0 | 231.0 | |
28 | Wiktor Teplý | Republika Czeska | 29 | 27 | 31 | 34 | 32 | 25 | 11 | 34 | 37 † | 11 | 271.0 | 234,0 | |
29 | Rob Żuraw | Stany Zjednoczone | 35 | 42 | 30 | 28 | 16 | 26 | 18 | 8 | 33 | 44 † | 280,0 | 236,0 | |
30 | Milivoj Dukić | Czarnogóra | 26 | 33 | 35 | 32 | 22 | 30 | 24 | 38 † | 23 | 24 | 287,0 | 249,0 | |
31 | Karlo Hmeljak | Słowenia | 23 | 30 | 18 | 33 | 34 | 31 | DNF 50 † | 25 | 27 | 32 | 303,0 | 253,0 | |
32 | Matias del Solar | Chile | 16 | 32 | 25 | 43 | 20 | 17 | BFD 50 † | 29 | 44 | 29 | 305,0 | 255,0 | |
33 | Mattias Lindfors | Finlandia | 25 | 28 | 23 | 29 | 36 | 22 | 20 | 42 † | 39 | 40 | 305,0 | 263,0 | |
34 | Wannes Van Laer | Belgia | 19 | 26 | 29 | 26 | 29 | 38 | 31 | BFD 50 † | 42 | 36 | 326,0 | 276,0 | |
35 | Michele Regolo | Włochy | 31 | 35 | 46 † | 10 | 21 | 32 | 43 | 35 | 43 | 30 | 326,0 | 280,0 | |
36 | James Espey | Irlandia | 38 | 44 | 39 | 36 | 46 † | 42 | 27 | 27 | 25 | 35 | 359,0 | 313,0 | |
37 | Andrzej Lewis | Trynidad i Tobago | 46 | 43 | 38 | 40 | 28 | 47 † | 34 | 46 | 14 | 26 | 362.0 | 315,0 | |
38 | Ricardo Montemayor | Meksyk | 39 | 41 | 44 | 46 † | 45 | 29 | 29 | 40 | 11 | 42 | 366,0 | 320,0 | |
39 | Mustafa Çakır | indyk | 43 | 29 | 41 | DNF 50 † | 37 | 35 | 44 | 19 | DNF 50 | 27 | 375,0 | 325,0 | |
40 | Andrey Quintero | Kolumbia | 40 | 31 | 37 | 25 | 39 | 41 | 36 | 39 | DNF 50 † | 37 | 375,0 | 325,0 | |
41 | José Ruiz | Wenezuela | 45 | 46 † | 34 | 37 | 41 | 36 | 33 | 44 | 35 | 28 | 379,0 | 333,0 | |
42 | Rokas Milevičius | Litwa | 37 | 37 | 33 | 38 | 43 | 37 | 40 | 43 | 31 | 46 † | 385,0 | 339,0 | |
43 | Shi Jian | Chiny | 27 | 39 | 43 | 45 | 42 | 46 † | 32 | 41 | 30 | 41 | 386,0 | 340,0 | |
44 | Walerij Kudryaszow | Ukraina | 48 † | 38 | 42 | DPI 30 | 38 | 40 | 35 | 36 | 38 | 43 | 389,0 | 341.0 | |
45 | Youssef Akrout | Tunezja | 41 | 36 | 40 | 44 | 31 | 39 | 39 | 33 | 45 | 48 † | 396,0 | 348,0 | |
46 | Damien Desprat | Monako | 44 | 45 † | 45 | 39 | 40 | 43 | 42 | 32 | 41 | 25 | 396,0 | 351.0 | |
47 | Khairulnizam Afendy | Malezja | 42 | 47 | 48 † | 47 | 47 | 44 | 37 | 45 | 40 | 45 | 442.0 | 394,0 | |
48 | Keerati Bualong | Tajlandia | 47 | 48 | 47 | 42 | 44 | 45 | DSQ 50 † | 37 | 47 | 47 | 454,0 | 404,0 | |
49 | Ilya Ignatiev | Kirgistan | 49 † | 49 | 49 | 48 | 48 | 48 | 38 | 47 | 46 | 49 | 471.0 | 422.0 |
System punktacji: System najniższego punktu ; Źródło:
Legenda: – Zakwalifikowany do wyścigu(ów) medalowych; BFD – dyskwalifikacja za czarną flagę; DNF – nie ukończył; DPI – nałożona kara uznaniowa; DSQ – Zdyskwalifikowany; † – odrzucony wyścig nie jest wliczany do wyniku ogólnego;
Klasyfikacja dzienna
Dalsza lektura
- „Zbiór Biblioteki Cyfrowej (Oficjalne Sprawozdania Olimpijskie 1896 - 2008)” . Kolekcja Biblioteki Cyfrowej na stronie la84.org . la84fundament . Źródło 3 marca 2014 .
- „Londyn 2012” . Olimpiada.pl . Międzynarodowy Komitet Olimpijski.