Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Russia at the 2016 Summer Olympics
Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | |
---|---|
Kod MKOl | RUS |
NOC | Rosyjski Komitet Olimpijski |
Strona internetowa |
www |
w Rio de Janeiro | |
Zawodnicy | 282 w 26 sportach |
nosiciele flag |
Sergey Tetiukhin (otwarcie) Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszyna (zamknięcie) |
Medale w rankingu 4 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Imperium Rosyjskie (1900-1912) Związek Radziecki (1952-1988) Zjednoczony Zespół (1992) Olimpijscy Sportowcy z Rosji (2018) ROC (2020) |
Federacja Rosyjska rywalizowali na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro , w Brazylii, od 5 do 21 sierpnia 2016. Było to Rosja jest szósty z rzędu występ na Letnich Igrzyskach Olimpijskich jako niezależnego narodu.
W dniu 18 lipca 2016 r. niezależne śledztwo zlecone przez Światową Agencję Antydopingową wykazało, że „ponad wszelką wątpliwość” wykazano , że RUSADA , Ministerstwo Sportu , Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) i Centrum Przygotowania Sportowego Rosyjskie reprezentacje narodowe „działały w celu ochrony dopingowanych rosyjskich sportowców” w ramach „sterowanego przez państwo systemu bezpieczeństwa” przy użyciu „metodologii znikania pozytywnych [testów]”. Według raportu McLarena , Metodologia znikania pozytywnych działała od „przynajmniej pod koniec 2011 roku do sierpnia 2015 roku”. Wykorzystano go na 643 pozytywnych próbkach, liczbie, którą autorzy uważają za „jedynie minimum” ze względu na ograniczony dostęp do rosyjskich zapisów. Na podstawie tych ustaleń Międzynarodowy Komitet Olimpijski wezwał do zorganizowania nadzwyczajnego spotkania w celu rozważenia zakazu udziału Rosji w Letnich Igrzyskach Olimpijskich.
24 lipca MKOl odrzucił zalecenie WADA dotyczące zakazu udziału Rosji w Letnich Igrzyskach Olimpijskich i ogłosił, że decyzja zostanie podjęta przez każdą federację sportową, a każda pozytywna decyzja będzie musiała zostać zatwierdzona przez arbitra CAS. 7 sierpnia 2016 r. MKOl usunął 278 sportowców, a 111 usunięto z powodu skandalu.
7 sierpnia 2016 r. Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski ogłosił, że jednogłośnie zagłosował za zakazem udziału całej rosyjskiej reprezentacji paraolimpijskiej na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 w następstwie większego skandalu, który ujawnił udział rosyjskich sportowców olimpijskich i paraolimpijskich w państwie. - sponsorowany program antydopingowy .
W dniu 8 grudnia 2016 r. srebrny medalista Misha Aloyan popełnił naruszenie przepisów antydopingowych po pozytywnym wyniku testu na obecność tuaminoheptanu, określonego stymulantu, zakazanego podczas zawodów na podstawie S6 z Listy Zabronionych WADA, podczas kontroli antydopingowej podczas zawodów 21 sierpnia 2016 r. Wyniki uzyskane przez sportowca na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 zostały zdyskwalifikowane.
9 grudnia 2016 roku kanadyjski prawnik Richard McLaren opublikował drugą część swojego niezależnego raportu . Dochodzenie wykazało, że w latach 2011-2015 ponad 1000 rosyjskich zawodników uprawiających różne sporty (w tym sporty letnie, zimowe i paraolimpijskie) było zaangażowanych w tuszowanie. E-maile wskazują, że wśród sportowców, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność zakazanych substancji, znalazło się pięciu niewidomych trójboistów, którym można było podawać narkotyki bez ich wiedzy, oraz piętnastolatek.
Medaliści
Rosyjski skandal dopingowy
Uwaga mediów zaczęła rosnąć w grudniu 2014 roku, kiedy niemiecki nadawca ARD poinformował o sponsorowanym przez państwo dopingu w Rosji, porównując go do dopingu w NRD . W listopadzie 2015 roku Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) opublikowała raport, a Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zawiesiło Rosję na czas nieokreślony w światowych zawodach lekkoatletycznych. Brytyjska agencja antydopingowa pomagała później WADA w testach w Rosji. W czerwcu 2016 r. poinformowali, że nie są w stanie w pełni wykonywać swojej pracy i zauważyli zastraszanie przez uzbrojonych agentów Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Po tym, jak były rosyjski dyrektor laboratorium przedstawił zarzuty dotyczące Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi , WADA zleciła niezależne śledztwo prowadzone przez Richarda McLarena . Dochodzenie McLarena znalazło potwierdzające dowody, stwierdzając w raporcie opublikowanym w lipcu 2016 r., że Ministerstwo Sportu i FSB prowadziły „sterowany przez państwo system bezpieczeństwa” przy użyciu „znikającej pozytywnej metodologii [testu]” (DPM) z „przynajmniej późnego 2011 do sierpnia 2015”.
W odpowiedzi na te ustalenia WADA ogłosiła, że RUSADA powinna zostać uznana za niezgodną ze Światowym Kodeksem Antydopingowym i zaleciła zakaz udziału Rosji w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 . Międzynarodowa Komisja Olimpijski (MKOl) odrzuciła zalecenia, stwierdzając, że MKOl i każdego sportu jest międzynarodowa federacja będzie podejmować decyzje indywidualnie każdego sportowca. Dzień przed ceremonią otwarcia 278 sportowców zostało dopuszczonych do rywalizacji pod rosyjską flagą, a 111 zostało usuniętych z powodu dopingu. W przeciwieństwie do tego, cała drużyna Kuwejtu została zabroniona rywalizacji pod własną flagą (ze względów niezwiązanych z dopingiem).
W przeciwieństwie do MKOl, Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski jednogłośnie głosował za zakazem udziału całej rosyjskiej drużyny w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 i zawiesił Rosyjski Komitet Paraolimpijski , po znalezieniu dowodów na to, że DPM działał również na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2014 .
Decyzja MKOl z 24 lipca 2016 roku została szeroko skrytykowana zarówno przez sportowców i pisarzy, jak i członków Komitetu Olimpijskiego. Prezes WADA, Craig Reedie, powiedział: „WADA jest rozczarowana, że MKOl nie posłuchał zaleceń Komitetu Wykonawczego WADA, które zostały oparte na wynikach dochodzenia McLarena i zapewniłyby proste, zdecydowane i zharmonizowane podejście”. W sprawie decyzji MKOl o wykluczeniu Stiepanowej dyrektor generalny WADA, Olivier Niggli, stwierdził, że jego agencja jest „bardzo zaniepokojona przesłaniem, że to wysyła sygnalistów na przyszłość”. Członek Komisji Sportowej MKOl, Hayley Wickenheiser , napisał: „Pytam siebie, gdybyśmy nie mieli do czynienia z Rosją, czy ta decyzja o zakazie danego kraju [była] łatwiejsza? Obawiam się, że odpowiedź brzmi tak”. Pisząc dla Deutsche Welle w Niemczech, Olivia Gerstenberger powiedziała, że szef MKOl Thomas Bach „oblał” swój pierwszy poważny test, dodając: „Dzięki tej decyzji wiarygodność organizacji jest ponownie zachwiana, podczas gdy państwowa- sponsorowany doping w rzeczywistości otrzymuje niewielki wzrost”. Bild (Niemcy) opisał Bacha jako „pudla Putina”.
Pozytywną ocenę każdego uprawnionego uczestnika ma potwierdzić arbiter CAS, który jest „niezależny od jakiejkolwiek organizacji sportowej biorącej udział w Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016”. 30 lipca 2016 r. MKOl określił, że po pozytywnej ocenie każdej federacji i jej zatwierdzeniu przez arbitraż, ostateczną decyzję podejmie trzyosobowy panel MKOl. Pierwotnie Rosja zgłosiła do zawodów listę 389 sportowców. 7 sierpnia 2016 r. MKOl usunął 278 sportowców, a 111 usunięto z powodu skandalu.
lekkoatletyka
W dniu 17 czerwca 2016 r Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) ogłosił, że Rosja nie będzie mógł konkurentów terenowych w lekkiej atletyce w związku z listopada 2015 r związanych z dopingiem-czasowego zawieszenia w All-Rosja Athletic Federation (araf) od IAAF, ze względu na doping sponsorowany przez państwo. Tylko rosyjscy sportowcy testowani głównie poza granicami kraju pod rygorystycznymi środkami mogliby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. W dniu 21 czerwca 2016 r. Międzynarodowy Komitet Olimpijski podtrzymał decyzję IAAF i zakazał ARAF udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Miesiąc później Sąd Arbitrażowy ds. Sportu odrzucił odrębne odwołania od decyzji IAAF od decyzji IAAF i „68 sportowców poszkodowanych”.
W dniu 24 lipca 2016 r. MKOl odrzucił zalecenie IAAF i Światowej Agencji Antydopingowej, zgodnie z którymi rosyjscy sportowcy mogliby rywalizować wyłącznie jako „neutralni” sportowcy pod flagą olimpijską. Spośród 68 zawodników zgłoszonych do ARAF tylko Darya Klishina mogła wziąć udział w zawodach .
Podnoszenie ciężarów
Rosyjscy ciężarowcy zakwalifikowali swoje zredukowane maksymalnie sześć miejsc kwotowych dla mężczyzn i cztery dla kobiet na igrzyska olimpijskie w Rio na podstawie łącznej liczby punktów na Mistrzostwach Świata IWF w 2014 i 2015 roku .
22 czerwca 2016 r. Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) ogłosiła, że Rosja straci dwa miejsca w podnoszeniu ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 z powodu naruszeń dopingu. Następnie IWF stwierdził, że jeśli testowanie próbek „B” potwierdzi, że jakikolwiek kraj popełnił trzy lub więcej naruszeń w programie powtórnych testów olimpijskich 2008 i 2012, wówczas kraj ten zostanie zawieszony w międzynarodowym podnoszeniu ciężarów na okres przez rok i tym samym zostałaby wykluczona z udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio wraz z zawieszoną już Bułgarią. IWF wyjaśnił, że po ponownym przetestowaniu próbek „A” z 2008 i 2012 r. trzema krajami, które w ten sposób zaplanowano zawieszenie, były Kazachstan, Rosja i Białoruś. Rosja odwołała się od tej decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego w dniu 6 lipca 2016 r.
W dniu 29 lipca 2016 r. Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że „uczciwość sportu w podnoszeniu ciężarów została poważnie naruszona przez Rosjan wielokrotnie i na różnych poziomach, dlatego zastosowano odpowiednie sankcje w celu zachowania statusu tego sportu ”. IWF zauważył, że cztery kolejne powtórki rosyjskich medalistów na Igrzyskach 2012 zakończyły się pozytywnym wynikiem, że dwie osoby z rosyjskiej drużyny zostały wycofane za poprzednie zakazy zgodnie z decyzją MKOl z dnia 24 lipca 2016 r., a pozostałych sześciu z Rosja, czterech było zamieszanych w „znikającą pozytywną metodologię”, ujawnioną w raporcie McLarena, dotyczącą usankcjonowanego przez państwo dopingu. IWF wyraził „skrajny szok i rozczarowanie” statystykami, stwierdzając, że rosyjskie podnoszenie ciężarów zhańbiło ten sport, a następnie usankcjonowało rosyjskie podnoszenie ciężarów całkowitym zakazem udziału w igrzyskach; drugi zespół, który otrzyma go po Bułgarii. W następstwie tej decyzji Zarząd przekazał do kwot dostępnych Albanii , Gruzji i Macedonii (kobiety) oraz Belgii , Chorwacji , Salwadorowi , Mongolii i Serbii . Zakaz został podtrzymany przez wydział ad hoc Sądu Arbitrażowego ds. Sportu.
Zakazani sportowcy
|
Zawodnicy
Poniżej znajduje się lista liczb zawodników, którzy brali udział w Igrzyskach. Ostateczna liczba startujących sportowców wyniosła 282. Należy pamiętać, że 1 zawodnik rezerwowy, który brał udział w piłce ręcznej z powodu kontuzji innego zawodnika, nie jest liczony jako zawodnik.
|
Łucznictwo
Rosyjski łucznicy zakwalifikowani na imprezy dla kobiet po zabezpieczone ósemce wykończenie w RECURVE zespół na mistrzostwa świata w łucznictwie 2015 w Kopenhadze , Dania . Drużyna łucznicza została wpisana do składu olimpijskiego 13 lipca 2016 roku.
25 lipca 2016 r. Światowa Federacja Łucznicza ogłosiła, że zgodnie z kryteriami określonymi dla zgłoszenia rosyjskich sportowców na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016, trzech łuczników rywalizujących dla Rosji zostało uznanych za kwalifikujących się. 4 sierpnia 2016 MKOl dopuścił wszystkich łuczników do udziału.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Tuyana Dashidorzhieva | Indywidualność kobiet | 654 | 5 |
Karma ( BHU ) W 7–3 |
Cao H ( CHN ) L 4–6 |
Nie awansował | ||||
Ksenia Perowa | 641 | 17 |
Sanchez ( COL ) W 6–4 |
Stiepanowa ( ros ) L 3–7 |
Nie awansował | |||||
Inna Stiepanowa | 643 | 16 |
Nemati ( IRI ) W 6–2 |
Perova ( R ) W 7-3 |
Choi Pani ( KOR ) L 3–7 |
Nie awansował | ||||
Tuyana Dashidorzhieva Ksenia Perova Inna Stepanova |
Drużyna kobiet | 1938 | 2 | Nie dotyczy | Do widzenia |
Indie (IND) W 5–4 |
Włochy (ITA) K 5–3 |
Korea Południowa (KOR) L 1–5 |
lekkoatletyka
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Daria Kliszyna | Skok w dal kobiet | 6.64 | 8 q | 6,63 | 9 |
Badminton
Rosja zakwalifikowała do turnieju olimpijskiego czterech badmintonistów na każde z poniższych wydarzeń. Vladimir Malkov i Natalia Perminova zostali wybrani spośród 34 najlepszych indywidualnych lotników w singlu mężczyzn i kobiet, podczas gdy olimpijczycy z Londynu 2012 Vladimir Ivanov i Ivan Sozonov zapewnili sobie miejsce w deblu mężczyzn dzięki zajęciu miejsca w pierwszej szesnastce w Światowym Rankingu Federacji Badmintona. z dnia 5 maja 2016 r. W dniu 28 lipca 2016 r. BFW dopuściło wszystkich czterech zawodników do zawodów.
Sportowiec | Wydarzenie | Faza grupowa | Eliminacja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Władimir Malkow | Singiel mężczyzn |
Nguyễn TM ( VIE ) L (21–15, 9–21, 13–21) |
Lin D ( CHN ) L (18-21, 7-21) |
Obernosterer ( AUT ) W (21-11, 21-10) |
3 | Nie awansował | ||||
Władimir Iwanow Iwan Sozonov |
Debel mężczyzn |
Lee Sm / Tsai Ch ( TPE ) W (21-11, 22-20) |
Chau / Serasinghe ( AUS ) W (21-16, 21-16) |
Lee Yd / Yoo Ys ( KOR ) W (21-17, 19-21, 21-16) |
1 Q | Nie dotyczy |
Chai B / Hong Wi ( CHN ) L (13-21, 21-16, 16-21) |
Nie awansował | ||
Natalia Perminowa | Single kobiet |
Baldauf ( AUT ) W (21-17, 21-8) |
Tai Ty ( TPE ) L (12-21, 9-21) |
Nie dotyczy | 2 | Nie awansował |
Boks
Rosja zgłosiła do olimpijskiego turnieju bokserskiego jedenastu bokserów w następujących kategoriach wagowych. Vladimir Nikitin i Adlan Abdurashidov byli jedynymi Rosjanami, którzy znaleźli się w pierwszej dwójce swojej dywizji w World Series of Boxing, podczas gdy trzej kolejni bokserzy (Aloyan, Zamkovoy i Chebotarev) zrobili to w AIBA Pro Boxing Series. Wasilij Jegorow , Witalij Dunajcew i Jewgienij Tiszczenko zdobyli olimpijskie miejsca na Mistrzostwach Świata w 2015 roku .
Yaroslava Yakushina i Anastasia Belyakova były jedynymi Rosjankami, które zarezerwowały swoje miejsca olimpijskie dzięki półfinałowemu zwycięstwu w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym 2016 w Samsun w Turcji i ćwierćfinałowym zwycięstwie na Mistrzostwach Świata Kobiet w Astanie w Kazachstanie. W międzyczasie Petr Khamukov zapewnił sobie dodatkowe miejsce w rosyjskim składzie dzięki triumfowi w ćwierćfinale w 2016 AIBA World Qualifying Tournament w Baku w Azerbejdżanie. Wszyscy bokserzy zostali dopuszczeni do zawodów na dzień przed ceremonią otwarcia. Jednak finałowy mecz Tiszczenki i ćwierćfinałowy mecz Nikitina stały się kontrowersyjne, co doprowadziło do zawieszenia wspomnianych sędziów, a wielu obserwatorów twierdziło, że przeciwnicy Tiszczenki i Nikitina zostali okradzeni. Nikitin został zmuszony do wycofania się ze swojej półfinałowej walki z Shakurem Stevensonem z powodu cięć, których doznał w poprzednich walkach; otrzymał brązowy medal.
W dniu 8 grudnia 2016 r. stwierdzono, że Misha Aloyan złamał przepisy antydopingowe po pozytywnym wyniku testu na obecność tuaminoheptanu, określonego środka pobudzającego, zabronionego podczas zawodów na podstawie S6 z listy zabronionych WADA, podczas kontroli antydopingowej podczas zawodów w dniu 21 sierpnia 2016 r. Wyniki uzyskane przez sportowca na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 zostały zdyskwalifikowane.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Wasilij Jegorow | Lekka waga lotna | Do widzenia |
Hernández ( USA ) L 0–3 |
Nie awansował | |||
Misza Alojan | Waga lotna | Do widzenia |
Konki ( FRA ) W 3–0 |
Ávila ( COL ) W 3–0 |
Hu Jg ( CHN ) W 3–0 |
Zoirov ( UZB ) L 0-3 |
DSQ |
Władimir Nikitin | Waga kogucia |
Warawara ( VAN ) W 3–0 |
Butdee ( THA ) W 2–1 |
Conlan ( IRL ) K 3–0 |
Stevenson ( USA ) L WO |
Nie awansował | |
Adlan Abdurashidov | Lekki |
Katua ( PNG ) W 3–0 |
Benbaziz ( ALG ) L 0–3 |
Nie awansował | |||
Witalij Dunajcew | Lekka waga półśrednia | Do widzenia |
Baatarsükh ( MGL ) W 3–0 |
Hu Qx ( CHN ) W 3–0 |
Gaibnazarov ( UZB ) L 1-2 |
Nie awansował | |
Andriej Zamkovoy | Waga półśrednia |
Okwiri ( KEN ) L 1–2 |
Nie awansował | ||||
Artem Czebotarew | Waga średnia | Do widzenia |
Szachsuwarly ( AZE ) L 1–2 |
Nie awansował | |||
Piotr Chamukow | Lekki ciężki |
Ramirez ( VEN ) L 1–2 |
Nie awansował | ||||
Jewgienij Tiszczenko | Waga ciężka | Do widzenia |
Nogueira ( BRA ) K 3–0 |
Russo ( WŁOCH ) W 3–0 |
Tulaganov ( UZB ) W 3-0 |
Lewit ( KAZ ) W 3–0 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Anastazja Bielakowa | Lekki | Do widzenia |
Mayer ( USA ) W 2–0 |
Mossely ( FRA ) L TKO |
Nie awansował | |
Jarosław Jakuszina | Waga średnia |
Chen Nc ( TPE ) W 3–0 |
Tarcze ( USA ) L 0–3 |
Nie awansował |
Kajakarstwo
Slalom
Rosyjscy kajakarze zakwalifikowali maksymalnie jedną łódź w każdej z poniższych klas podczas Mistrzostw Świata ICF w Slalomie Kajakowym 2015 . Drużyna kajakarstwa slalomowego, w tym czterech powracających olimpijczyków z Londynu 2012, została wybrana do rosyjskiego składu na Mistrzostwach Europy 2016 15 maja 2016 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Półfinał | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Ranga | Uruchom 2 | Ranga | Najlepsza | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Aleksander Lipatow | C-1 ., mężczyźni | 101,78 | 10 | 98,72 | 7 | 98,72 | 10 Q | 104,69 | 13 | Nie awansował | |
Michaił Kuzniecow Dmitrij Łarionow |
Mężczyźni C-2 | 167,26 | 12 | 107,39 | 5 | 107,39 | 8 Q | 112,39 | 8 Q | 106,70 | 6 |
Paweł Eigel | K-1 ., mężczyźni | 96,72 | 15 | 88,57 | 4 | 88,57 | 6 Q | 92,43 | 7 Q | 92,62 | 9 |
Marta Charitonowa | K-1 ., kobiety | 111.01 | 13 | 104,72 | 5 | 104,72 | 8 Q | 160,39 | 15 | Nie awansował |
Sprint
Rosyjscy kajakarze zakwalifikowali w sumie dziesięć łodzi na każdym z poniższych dystansów do Igrzysk w ramach Mistrzostw Świata 2015 ICF Canoe Sprint . Tymczasem jedna dodatkowa łódź została przyznana oddziału Rosyjskiej w męskiej K-1 1000 m na mocy dwóch najwyższych wykończenia krajowej w 2016 Regaty Kwalifikacyjne Europejskiej w Duisburg , Niemcy . W odpowiedzi na „wiele pozytywnych przypadków” dopingu przez Białoruś i Rumunię, rosyjski zespół zaakceptował dwie kolejne łodzie zapasowe, aby uzupełnić listę do dziesięciu.
Łącznie 14 kajakarzy sprinterskich (11 mężczyzn i 3 kobiety) zostało powołanych do rosyjskiego składu na Igrzyska 15 lipca 2016 r., przy czym Alexander Dyachenko i Yury Postrigay chcą bronić podwójnego tytułu w kajakarstwie sprinterskim podczas regat w Rio.
26 lipca 2016 roku Międzynarodowa Federacja Kajakowa ogłosiła, że pięciu wybranych rosyjskich kajakarzy sprinterskich, a mianowicie Jelena Anyushina, Natalia Podolska , Aleksander Dyachenko , Andrey Kraitor i Aleksey Korovashkov , było zamieszanych w DPM korzystających z programu dopingowego sponsorowanego przez państwo. W efekcie zgłoszone zostały Rosjanie w kategoriach C-1 200 m mężczyzn, C-2 1000 m mężczyzn i K-2 200 m mężczyzn, a także konkurencje kobiet (K-1 200 m, K-1 500 m, K-2 500 m), zostały usunięte, przy czym cztery z miejsc kwotowych zostały tymczasowo przeniesione do różnych Narodowych Komitetów Olimpijskich – K-2 500 m kobiet do Austrii , K-1 200 m kobiet do Niemiec , K-2 200 m mężczyzn do Szwecji i C-1 200 m mężczyzn do Iranu . Decyzja Kraitora została ponownie rozważona i pozwolono mu konkurować na dzień przed otwarciem igrzysk.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Roman Anoszkin | K-1 1000 m² | 3:37.296 | 5 Q | 3:34.833 | 1 FA | 3:33,363 | |
Andriej Kraitor | С-1 200 m² | 39,985 | 1 Q | 40,394 | 1 FA | 40.105 | 6 |
Jewgienij Łukantsov | K-1 200 m² | 35.245 | 4 Q | 35,567 | 7 FB | 37,482 | 14 |
Ilja Sztokałow | C-1 1000 m² | 4:02.626 | 3 Q | 3:58,259 | 1 FA | 4:00.963 | |
Ilja Sztokałow Ilja Pierwukhin |
C-2 1000 m² | 3:43.105 | 3 Q | 3:42.127 | 3 FA | 3:46,776 | 5 |
Roman Anoshkin Cyryl Lapunow Wasilij Pogreban Oleg Zhestkov |
K-4 1000 m² | 2:56,662 | 4 Q | 3:01.065 | 4 FB | 3:06.825 | 9 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Elena Aniuszyna | K-1 500 m² | 1:52.597 | 3 Q | 1:57.229 | 4 FB | 1:57.202 | 9 |
Elena Anyushina Kira Stepanova |
K-2 500 m² | 1:45,906 | 5 Q | 1:42.439 | 2 FA | 1:46.319 | 5 |
Legenda kwalifikacji: FA = Kwalifikacja do finału (medal); FB = Kwalifikacja do finału B (niemedal)
Jazda rowerem
Droga
Rosyjscy jeźdźcy zakwalifikowali się do następujących miejsc kwotowych w olimpijskim wyścigu szosowym kobiet i mężczyzn dzięki 15 finałowemu krajowemu rankingowi w UCI Europe Tour 2015 (mężczyźni) i 22. miejscu w światowym rankingu UCI 2016 (kobiety). Ekipa kolarstwa szosowego, wyróżniona przez dwukrotną brązową medalistkę Olgę Zabelinską z Londynu 2012, została wpisana do składu olimpijskiego 26 czerwca 2016 roku.
26 lipca 2016 r. UCI ogłosiło, że trzech kolarzy z wcześniejszymi zakazami zostało wycofanych przez ROC, w tym Ilnur Zakarin , Olga Zabelinskaya i kolarz torowy Siergiej Shilov . Kolejni trzej nienazwani kolarze byli zamieszani w „znikającą pozytywną metodologię” ujawnioną w raporcie Richarda McLarena na temat dopingu usankcjonowanego przez państwo. 5 sierpnia 2016 r. data ceremonii otwarcia, zakazy Zabelinskiej, Shilova i Zakarina zostały cofnięte i dopuszczono ich do udziału w zawodach.
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Siergiej Czernetskij | Wyścig szosowy mężczyzn | 6:19:43 | 31 |
Paweł Koczetkow | Wyścig szosowy mężczyzn | 6:22:23 | 38 |
Jazda na czas mężczyzn | 1:20:07.59 | 28 | |
Aleksiej Kurbatow | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie skończyłem | |
Olga Zabelinskaja | Wyścig szosowy kobiet | 3:55:52 | 16 |
Jazda na czas kobiet | 44:31,97 |
Ścieżka
Po zakończeniu Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym 2016 UCI rosyjscy kolarze zdobyli miejsca w drużynowym sprincie mężczyzn i sprincie drużynowym kobiet. W wyniku swojego miejsca w sprincie drużynowym kobiet Rosja zapewniła sobie prawo do wystawienia dwóch zawodniczek w sprincie kobiet i keirin. Chociaż Rosja nie zdołała zająć miejsca w męskim sprincie drużynowym, udało jej się zapewnić jedno miejsce w męskim keirinie i dwa kolejne w sprincie mężczyzn, dzięki końcowemu indywidualnemu rankingowi olimpijskiemu UCI w tych zawodach.
26 lipca 2016 r. UCI ogłosiło, że trzech kolarzy z wcześniejszymi zakazami zostało wycofanych przez ROC, w tym kolarz torowy Siergiej Sziłow . Kolejni trzej nienazwani kolarze byli zamieszani w „znikającą pozytywną metodologię” ujawnioną w raporcie Richarda McLarena na temat dopingu usankcjonowanego przez państwo. UCI potwierdziło, że męska drużyna pościgowa, z której został wykluczony Shilov, będzie mogła go zastąpić tylko z istniejącej puli zaakceptowanych sportowców. Następnego dnia dwaj kolejni kolarze torowi, Kirill Sveshnikov i Dmitri Sokolov, zostali wymienieni jako implikowani w metodologii i wycofali się, co postawiło pod znakiem zapytania rosyjską pozycję w wyścigu drużynowym mężczyzn.
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | |||
Denis Dmitriew | Sprint mężczyzn | 9,774 73,664 |
4 Q |
Sarnecki ( Pl ) W 10.141 70.998 |
Do widzenia |
Webster ( NZL ) W 10.102 71,273 |
Do widzenia |
Baugé ( F ) W 10.202, W 10.166 |
Kenny ( GB ) W 10.139, L , L |
Glaetzer ( AUS ) W 10.105, W 10.190 |
||
Nikita Szurszin | 10,418 69,111 |
26 | Nie awansował | |||||||||
Daria Szmeleva | Sprint kobiet | 11230 64,113 |
22 | Nie awansował | ||||||||
Anastazja Wojnowa | 10,985 65,543 |
11 Q |
Morton ( AUS ) W 11.503 62.592 |
Do widzenia |
Zhong Ts ( CHN ) W 11.271 63.880 |
Do widzenia |
Littlee ( NED ) L , L |
Nie awansował |
5. miejsce w finale Zhong ( CHN ) Lee WS ( HKG ) Krupeckaitė ( LTU ) L |
8 |
- Sprint drużynowy
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | Czas opozycji Prędkość (km/h) |
Ranga | ||
Daria Shmeleva Anastasia Voynova |
Drużynowy sprint kobiet | 32,655 55,121 |
2 Q |
Kanada ( Kanada ) W 32,324 55,686 |
2 Q |
China (Chiny) L 32,401 55,553 |
- Keirin
Sportowiec | Wydarzenie | 1. runda | Repasaż | 2. runda | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Ranga | Ranga | Ranga | Ranga | ||
Denis Dmitriew | keirin męska | 4 R | 2 | Nie awansował | |
Daria Szmeleva | keirin dla kobiet | 3 R | 2 | Nie awansował | |
Anastazja Wojnowa | 4 R | 1 Q | 3 Q | 4 |
Kolarstwo górskie
Rosja zakwalifikowała jedną kolarkę górską do olimpijskiego wyścigu przełajowego kobiet, w wyniku dziewiątego miejsca w rankingu olimpijskim UCI z dnia 25 maja 2016 r. niewykorzystana koja została dodana do rosyjskiej drużyny kolarstwa górskiego jako kolejny najwyżej sklasyfikowany naród, który nie został jeszcze zakwalifikowany, w męskim wyścigu przełajowym. Brązowa medalistka z Pekinu 2008 Irina Kalentieva i debiutant Anton Sintsov zostali wybrani do rosyjskiej drużyny kolarstwa górskiego na Igrzyska 3 lipca 2016 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Anton Sincow | Biegi przełajowe mężczyzn | 1:37:38 | 12 |
Irina Kalentiewa | Bieg przełajowy kobiet | 1:36:54 | 17 |
BMX
Rosyjscy jeźdźcy zakwalifikowali się do jednego kwotowego miejsca dla mężczyzn i jednego dla kobiet na BMX na igrzyskach olimpijskich, w wyniku siódmego miejsca w kraju dla kobiet na liście olimpijskiej UCI i pierwszej czwórki dla mężczyzn na indywidualnej liście rankingowej UCI BMX z dnia 31 maja 2016. Kolarze BMX zostali powołani do składu olimpijskiego 3 czerwca 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Wysiew | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Jewgienij Komarow | BMX dla mężczyzn | 36,958 | 30 | 16 | 6 | Nie awansował | |||
Jarosława Bondarenko | BMX kobiet | 35,682 | 11 | Nie dotyczy | 13 | 4 Q | 36,017 | 5 |
Nurkowanie
Rosyjscy nurkowie zakwalifikowali się do następujących indywidualnych i zsynchronizowanych spotów drużynowych na Igrzyskach Olimpijskich poprzez Mistrzostwa Świata FINA 2015 i Puchar Świata FINA 2016 . Drużyna nurków z mistrzem trampolin z Londynu z 2012 r. Ilyą Zacharowa została wybrana do składu olimpijskiego na Mistrzostwach Rosji w Penzie 11 czerwca 2016 r. W związku ze skandalem dopingowym federacja FINA dopuściła wszystkich rosyjskich nurków do udziału w zawodach.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Jewgienij Kuzniecow | Trampolina 3 m | 449,90 | 4 Q | 468,35 | 3 Q | 481,35 | 4 |
Ilja Zacharow | 389,90 | 18 Q | 345,60 | 18 | Nie awansował | ||
Wiktor Minibajew | Platforma 10 m | 462,25 | 8 Q | 474,10 | 6 Q | 481,60 | 8 |
Nikita Szlejcher | 418,15 | 16 Q | 415,75 | 17 | Nie awansował | ||
Jewgienij Kuzniecow Ilja Zacharow |
Odskocznia synchroniczna 3 m | Nie dotyczy | 385,17 | 7 | |||
Wiktor Minibajew Nikita Szlejcher |
10 m zsynchronizowana platforma | Nie dotyczy | 417,57 | 7 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Nadieżda Bazhina | Trampolina 3 m | 252.00 | 26 | Nie awansował | |||
Krystyna Ilinych | 304,05 | 15 Q | 295,20 | 15 | Nie awansował | ||
Ekaterina Petuchowa | Platforma 10 m | 317,25 | 11 Q | 259,50 | 18 | Nie awansował | |
Julia Tymoszynina | 212,25 | 28 | Nie awansował |
Konny
Rosja wystawiła złożony skład złożony z trzech kolarzy do drużyny olimpijskiej WKKW dzięki następującym wynikom w poszczególnych rankingach olimpijskich FEI: najlepsze miejsce z Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej oraz dwa pierwsze miejsca w dziewięciu łącznych rankingach olimpijskich . Dwóch jeźdźców ujeżdżeniowych zostało dodanych do składu olimpijskiego w zawodach jeździeckich dzięki dwóm najlepszym finiszom z Europy Środkowej i Wschodniej w indywidualnych rankingach olimpijskich FEI. Jeśli chodzi o doping, 4 sierpnia 2016 roku MKOl dopuścił wszystkich kolarzy do udziału w zawodach.
Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Grand Prix | Specjalne Grand Prix | Grand Prix Freestyle | Ogólnie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Techniczny | Artystyczny | Wynik | Ranga | |||
Marina Aframeeva | Wosk | Indywidualny | 71.343 | 31 | Nie awansował | |||||
Inessa Merkułowa | Pan X | 75.800 | 14 Q | 73.154 | 23 | Nie awansował |
WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikator | Finał | ||||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Aleksandr Markow | Kurfürstin | Indywidualny | 48,90 | 39 | Wyłączony | Nie awansował | |||||||||
Andrey Mitin | Gurza | 59,90 | 62 | Wyłączony | Nie awansował | ||||||||||
Evgeniya Ovchinnikova | Orion | 66,00 | 65 | Wycofał się | Nie awansował | ||||||||||
Aleksandr Markov Andrey Mitin Evgeniya Ovchinnikova |
Patrz wyżej | Zespół | 174,80 | 13 | 3000 | 3000 | 13 | Nie zaczął | Nie dotyczy | 3000 | 13 |
Ogrodzenie
Rosyjscy szermierze zakwalifikowali pełny skład do floretu męskiego, szpady kobiecej i szabli kobiecej dzięki swojemu pierwszemu 4 krajowemu finiszowi w rankingu drużyn olimpijskich FIE, podczas gdy drużyna szpady mężczyzn zajęła najwyższe miejsce w rankingu. zespół z Europy spoza pierwszej czwórki świata.
W międzyczasie brązowy medalista olimpijski z 2012 r. Nikołaj Kowaliow i trzykrotny olimpijczyk Aleksiej Jakimenko (szabla męska) wraz z floretniczkami Inną Deriglazovą i Aidą Shanaeva zdobyli swoje indywidualne miejsca w drużynie Rosji, zajmując miejsce w czołowej czternastce rankingu FIE Adjusted. Oficjalne rankingi.
Drużyna szermierzy została oficjalnie powołana do składu olimpijskiego 17 czerwca 2016 r. W związku ze skandalem dopingowym Międzynarodowa Federacja Szermierki dopuściła wszystkich rosyjskich szermierzy do udziału w zawodach.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Wadim Anokhin | Épee | Do widzenia |
Brinck-Croteau ( CAN ) W 15–14 |
Heinzer ( SUI ) L 7–15 |
Nie awansował | |||
Anton Awdiejew | Do widzenia |
Verwijlen ( NED ) W 15–9 |
Minobe ( Japonia ) L 12–15 |
Nie awansował | ||||
Paweł Suchow | Do widzenia |
Park Sy ( KOR ) L 11–15 |
Nie awansował | |||||
Vadim Anokhin Anton Avdeev Sergey Khodos Pavel Sukhov |
Drużyna epée | Nie dotyczy | Do widzenia |
Ukraina (UKR) L 32–45 |
Klasyfikacja półfinałowa Szwajcaria (SUI) L 28–45 |
7. miejsce w finale Wenezuela (VEN) W 36–30 |
7 | |
Artur Achmatchuzin | Folia | Do widzenia |
Chamley-Watson ( USA ) W 15–13 |
Massialas ( USA ) L 9–15 |
Nie awansował | |||
Aleksiej Czeremisinow | Do widzenia |
Safin ( RUS ) L 10–15 |
Nie awansował | |||||
Timur Safin | Do widzenia |
Czeremisinow ( RUS ) W 15–10 |
Davis ( GB ) W 15–13 |
Chen ( CHN ) W 15–7 |
Garozzo ( WŁOCH ) L 8–15 |
Kruse ( GBR ) W 15–13 |
||
Artur Achmatchuzin Aleksiej Czeremisinow Timur Safin |
Folia drużynowa | Nie dotyczy |
Wielka Brytania (GBR) W 45–43 |
Stany Zjednoczone (USA) W 45–41 |
Francja (FRA) W 45–41 |
|||
Nikołaj Kowaliow | Szabla | Nie dotyczy |
Decsi ( HUN ) W 15–10 |
Montano ( WŁOCH ) W 15–13 |
Kim Jh ( KOR ) L 10–15 |
Nie awansował | ||
Aleksiej Jakimenko | Nie dotyczy |
Pasków ( BUL ) L 14–15 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Violetta Kołobowa | Épee | Do widzenia |
Choi Ij ( KOR ) L 12–15 |
Nie awansował | ||||
Tatiana Logunowa | Do widzenia |
Nakano ( Japonia ) L 14–15 |
Nie awansował | |||||
Lubow Szutowa | Do widzenia |
Kong ( HKG ) L 10–15 |
Nie awansował | |||||
Violetta Kolobova Tatiana Logunova Lyubov Shutova Olga Kochneva |
Drużyna epée | Nie dotyczy | Do widzenia |
Francja (FRA) W 44–41 |
Rumunia (ROU) L 31–45 |
Estonia (EST) W 37-31 |
||
Inna Deriglazowa | Folia | Do widzenia |
Bulcão ( BRA ) W 15–6 |
Mohamed ( HUN ) W 15-6 |
Guyart ( FRA ) W 15–6 |
Shanaeva ( R ) W 15-3 |
Di Francisca ( ITA ) W 12–11 |
|
Aida Szanajewa | Do widzenia |
Rochel ( BRA ) W 15–13 |
Jeon Hs ( KOR ) W 15–11 |
Tibus ( FRA ) W 15–13 |
Deriglazova ( RUS ) L 3–15 |
Boubakri ( TUN ) L 11–15 |
4 | |
Jekaterina Dyachenko | Szabla | Do widzenia |
Seo Jy ( KOR ) W 15–12 |
Zagunis ( USA ) W 15-12 |
Egorian ( RUS ) L 10–15 |
Nie awansował | ||
Yana Egorian | Do widzenia |
Tablice ( MEX ) W 15–7 |
Vougiouka ( GRE ) W 15–11 |
Dyachenko ( RUS ) W 15–10 |
Kharlan ( UKR ) W 15–9 |
Wielka ( ROS ) W 15–14 |
||
Zofia Wielikaya | Do widzenia |
Jóźwiak ( POL ) W 15–5 |
Lembach ( FRA ) W 15–14 |
Berder ( FRA ) W 15–10 |
Brunet ( FRA ) W 15–14 |
Egorian ( RUS ) L 14–15 |
||
Jekaterina Dyachenko Yana Egorian Yuliya Gavrilova Sofiya Velikaya |
Szabla drużynowa | Nie dotyczy |
Meksyk (MEX) W 45–31 |
Stany Zjednoczone (USA) W 45–42 |
Ukraina (UKR) W 45–30 |
Golf
Rosja zgłosiła jednego golfistę do turnieju olimpijskiego. Maria Verchenova (nr światowy 338) zakwalifikowała się bezpośrednio wśród 60 najlepszych graczy kwalifikujących się do swoich indywidualnych wydarzeń na podstawie światowych rankingów IGF z dnia 11 lipca 2016 r. W dniu 4 sierpnia 2016 r. Verchenova została dopuszczona do udziału w konkursie.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Ranga | ||
Maria Verchenova | damskie | 75 | 70 | 73 | 62 | 280 | -4 | =16 |
Gimnastyka
Artystyczny
Rosja wystawiany pełny skład pięciu gimnastyczek w obu mężczyzn i artystyczne wydarzenia gimnastyka kobiet poprzez ósemce wykończenia każdy w zespole wszystko wokół w 2015 Mistrzostwach Świata Gimnastyka w Glasgow . Mężczyzn i kobiet gimnastyka oddziały, dowodzone przez Londyn 2012 nierówne bary mistrz Alija Mustafina i brązowi medaliści Denis Ablyazin i Marija Pasieka , zostały nazwane na zaplanowany olimpijskim w Pucharze Rosji w Penza w dniu 3 lipca 2016 roku Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna wyczyszczone wszystko Rosyjski gimnastycy do rywalizacji.
- Mężczyźni
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
Denis Ablyazin | Zespół | 14.700 | Nie dotyczy | 15.633 Q | 15.400 Q | Nie dotyczy | 15.100 | Nie dotyczy | 15.700 | 15.600 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | |||||
Dawid Bielawski | 14.600 | 15.300 Q | 14.533 | 14.900 | 15,933 Q | 14.533 | 89,799 | 3 Q | 14.666 | 15.500 | Nie dotyczy | 15.033 | 15.800 | 14.958 | |||
Nikołaj Kuksenkow | 14.666 | 15.383 Q | 14433 | 14.900 | 15,366 | 14.100 | 88.848 | 9 Q | Nie dotyczy | 15.033 | 14.866 | Nie dotyczy | 15.133 | 14.166 | |||
Nikita Nagornyy | 14.066 | 14.541 | 14.900 | 15.266 Q | 13.133 | 12,733 | 84,639 | 28 | 15.000 | Nie dotyczy | 14.866 | 15.400 | Nie dotyczy | ||||
Iwan Stretovich | Nie dotyczy | 14.566 | Nie dotyczy | 15.200 | 14,633 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 14.766 | Nie dotyczy | 15.100 | 14.766 | ||||||
Całkowity | 43,966 | 45,249 | 45.066 | 45,566 | 46,499 | 43,266 | 269,612 | 3 Q | 44,766 | 45,299 | 45,432 | 46,033 | 46,033 | 43.890 | 271.453 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||
Denis Ablyazin | Pierścionki | Nie dotyczy | 15.700 | Nie dotyczy | 15.700 | ||||
Sklepienie | Nie dotyczy | 15.516 | Nie dotyczy | 15.516 | |||||
Dawid Bielawski | Dookoła | 15.000 | 14.766 | 14.533 | 15.133 | 15,933 | 15.133 | 90,498 | 4 |
Koń łękowaty | Nie dotyczy | 15.400 | Nie dotyczy | 15.400 | 5 | ||||
Poręcze równoległe | Nie dotyczy | 15,783 | Nie dotyczy | 15,783 | |||||
Nikołaj Kuksenkow | Dookoła | 14,733 | 13.300 | 14.700 | 14.966 | 15,233 | 14.800 | 87,732 | 13 |
Koń łękowaty | Nie dotyczy | 15,233 | Nie dotyczy | 15,233 | 6 | ||||
Nikita Nagornyy | Sklepienie | Nie dotyczy | 15,316 | Nie dotyczy | 15,316 | 5 |
- Kobiety
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||
Angelina Mielnikowa | Zespół | 14,933 | 15.100 | 13.266 | 13.200 | 56.499 | 22 | 14.900 | 15.133 | 13.033 | 14.266 | Nie dotyczy | |
Aliya Mustafina | 15.166 | 15.833 Q | 13.033 | 14.066 | 58,098 | 6 Q | 15.133 | 15,933 | 14.958 | 14.000 | |||
Maria Paseka | 14.733 Q | Nie dotyczy | 15.700 | Nie dotyczy | |||||||||
Daria Spiridonowa | Nie dotyczy | 15.683 Q | 14.266 | 12,033 | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 15.100 | Nie dotyczy | |||||
Seda Tutkhalyan | 14,733 | 15.133 | 14.466 | 13,875 | 58,207 | 5 Q | Nie dotyczy | 14.766 | 13,766 | ||||
Całkowity | 44,832 | 46,649 | 41,998 | 41.141 | 174.620 | 3 Q | 45,733 | 46.166 | 42,757 | 42,032 | 176.688 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||
Aliya Mustafina | Dookoła | 15.200 | 15.666 | 13,866 | 13.933 | 58.665 | |
Nierówne słupki | Nie dotyczy | 15.900 | Nie dotyczy | 15.900 | |||
Maria Paseka | Sklepienie | 15.253 | Nie dotyczy | 15.253 | |||
Daria Spiridonowa | Nierówne słupki | Nie dotyczy | 13.966 | Nie dotyczy | 13.966 | 8 | |
Seda Tutkhalyan | Dookoła | 14.866 | 15.033 | 13.800 | 10.966 | 54.665 | 22 |
Rytmiczny
Rosja został zakwalifikowany oddział rytmicznych gimnastyków dla grupy indywidualnie i wszystko wokół kończąc na szczycie 15 (dla indywidualnych) oraz Top 10 (dla grupy) za MŚ 2015 w Stuttgart , Niemcy . Drużyna gimnastyki rytmicznej została nazwana 24 lipca 2016 r., po decyzji MKOl przeciwko całkowitemu zakazowi rosyjskiej drużyny olimpijskiej.
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Kluby | Wstążka | Całkowity | Ranga | Obręcz | Piłka | Kluby | Wstążka | Całkowity | Ranga | ||
Jana Kudryavtseva | Indywidualny | 18.166 | 18.616 | 19.000 | 18.216 | 73,998 | 2 Q | 19.225 | 19.250 | 17,883 | 19.250 | 75.608 | |
Margarita Mamun | 18,833 | 19.000 | 17.500 | 19.050 | 74,383 | 1 Q | 19.050 | 19.150 | 19.050 | 19.233 | 76,483 |
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 wstążek | 3 kije 2 obręcze |
Całkowity | Ranga | 5 wstążek | 3 kije 2 obręcze |
Całkowity | Ranga | ||
Vera Biryukova Anastasia Bliznyuk Anastasia Maksimova Anastasiia Tatareva Maria Tolkacheva |
Zespół | 18,283 | 17.233 | 35,516 | 2 Q | 17.600 | 18,633 | 36,233 |
Trampolina
Rosja został zakwalifikowany dwie gimnastyczki w męskiej trampolinie na mocy ósemce zakończyć się w Mistrzostwach Świata 2015 w Odense , Dania . W międzyczasie, dodatkowe miejsce olimpijskie zostało przyznane rosyjskiej gimnastyczce, która zakończyła się w pierwszej szóstce podczas Olimpiady 2016 w Rio de Janeiro .
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Dmitrij Uszakow | Męskie | 109.180 | 4 Q | 59,525 | 5 |
Andriej Judin | 108,725 | 5 Q | 6,815 | 8 | |
Jana Pawłowa | damskie | 98,060 | 9 | Nie awansował |
Gra w piłkę ręczną
- Streszczenie
Klucz :
- ET: Po dogrywce
- P – Mecz rozstrzygnięty przez rzuty karne.
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Rosja kobiet | Turniej kobiet |
Korea Południowa W 30–25 |
Francja W 26-25 |
Szwecja W 36–34 |
Argentyna W 35–29 |
Holandia W 38–34 |
1 |
Angola W 31–27 |
Norwegia W 38–37 ET |
Francja W 22-19 |
Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji w piłce ręcznej kobiet zakwalifikowała się do olimpiady dzięki zajęciu dwóch pierwszych miejsc na trzecim spotkaniu Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w Astrachaniu . Reprezentacja Rosji w piłce ręcznej kobiet zakwalifikowała się do olimpiady dzięki zajęciu dwóch pierwszych miejsc na trzecim spotkaniu Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w Astrachaniu . 28 lipca 2016 ogłoszono, że Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) dopuściła całą drużynę do rywalizacji w Rio de Janeiro.
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się rosyjski skład w turnieju piłki ręcznej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016. 12 sierpnia Tatyana Yerokhina zastąpiła Annę Sedoykina z powodu kontuzji.
Trener: Jewgienij Trefiłow
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 5 | 5 | 0 | 0 | 165 | 147 | +18 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Francja | 5 | 4 | 0 | 1 | 118 | 93 | +25 | 8 | |
3 | Szwecja | 5 | 2 | 1 | 2 | 150 | 141 | +9 | 5 | |
4 | Holandia | 5 | 1 | 2 | 2 | 135 | 135 | 0 | 4 | |
5 | Korea Południowa | 5 | 1 | 1 | 3 | 130 | 136 | -6 | 3 | |
6 | Argentyna | 5 | 0 | 0 | 5 | 101 | 147 | −46 | 0 |
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) Bezpośrednia różnica bramek; 4) zdobyte gole jeden na jednego; 5) Różnica bramek; 6) zdobyte bramki; 7) Remis.
6 sierpnia 2016 14:40 |
Rosja | 30–25 | Korea Południowa |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Santos, Fonseca ( POR ) |
Sudakowa 6 | (12-13) | Jung , Kim O. 6 | ||
3× 3× | Raport | 4× 7× 1× |
8 sierpnia 2016 11:30 |
Francja | 25–26 | Rosja |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Lah, Sok ( SLO ) |
Lacrabere 11 | (10-15) | Kuzniecowa 6 | ||
3× 6× | Raport | 4× 4× |
10 sierpnia 2016 14:40 |
Rosja | 36-34 | Szwecja |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Pinto, Menezes ( BRA ) |
Bobrovnikova , Dmitriyeva 6 | (15-18) | Gullden 11 | ||
4× 3× 1× | Raport | 3× 6× 1× |
12 sierpnia 2016 19:50 |
Rosja | 35–29 | Argentyna |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Mousaviyan, Kolahdouzan ( IRI ) |
Wiachiriewa 7 | (20-18) | Pizzo 6 | ||
3× 11× 1× | Raport | 4× 7× |
14 sierpnia 2016 14:40 |
Holandia | 34–38 | Rosja |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Lah, Sok ( SLO ) |
Polman 12 | (16-17) | Ilina 8 | ||
3× 6× | Raport | 2× 4× |
- Ćwierćfinał
16 sierpnia 2016 20:30 |
Rosja | 31–27 | Angola |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Pinto, Menezes ( BRA ) |
Kuzniecowa 5 | (18-14) | Bernardo 8 | ||
2× 5× 1× | Raport | 3× 4× |
- Półfinał
18 sierpnia 2016 20:30 |
Norwegia | 37-38 ( ET ) | Rosja |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Lah, Sok ( SLO ) |
Mørk 14 | (16-18) | Bobrovnikova 8 | ||
3× 7× | Raport | 4× 5× | ||
FT: 31–31 ET : 6–7 |
- Mecz o złoty medal
20 sierpnia 2016 15:30 |
Francja | 19-22 | Rosja |
Future Arena , Rio de Janeiro Sędziowie: Røen, Arntsen ( NOR ) |
Dembélé , Pineau 5 | (7-10) | Wiachiriewa 5 | ||
2× 1× | Raport | 3× 2× |
Dżudo
Rosja zakwalifikowała w sumie jedenastu judoków (siedmiu mężczyzn i cztery kobiety) do każdej z poniższych kategorii wagowych na Igrzyskach, dzięki zajęciu przez nich 22. miejsca w czołowej krajowej dla mężczyzn i czołowej 14 dla kobiet w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Judo (IJF). Lista z 30 maja 2016 r. Siedmiu członków rosyjskiej drużyny judo zostało powołanych do składu olimpijskiego 31 maja, a czterech kolejnych uzupełniło skład w ramach wyboru federacji na podstawie wymagań MKOl 26 czerwca 2016 r.
4 sierpnia 2016 roku cała drużyna została dopuszczona do udziału w igrzyskach olimpijskich.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Biesłan Mudranow | -60 kg | Do widzenia |
Mooren ( NED ) W 002–000 |
Davtyan ( ARM ) W 001–000 |
Kim Wj ( KOR ) W 100–000 |
Papinaszwili ( GEO ) W 100–000 |
Do widzenia |
Smetow ( KAZ ) W 010–000 |
|
Michaił Pułajew | -66 kg | Do widzenia |
Bouchard ( CAN ) L 000–001 |
Nie awansował | |||||
Denis Jarcew | −73 kg | Do widzenia |
Duprat ( FRA ) W 001–000 |
Sai Yj ( CHN ) W 100–000 |
van Tichelt ( BEL ) L 010–011 |
Nie awansował |
Szawdatuaszwili ( GEO ) L 000–100 |
Nie awansował | 7 |
Chasan Chałmurzajew | −81 kg | Nie dotyczy |
Mollaei ( IRN ) W 000–000 S |
Abdelaal ( EGY ) W 010–000 |
Valois-Fortier ( CAN ) W 010–000 |
Toma ( ZEA ) W 100–000 |
Do widzenia |
Stevens ( USA ) W 100–000 |
|
Kirill Denisov | −90 kg | Do widzenia |
Miehdijew ( AZE ) L 000–100 |
Nie awansował | |||||
Tagir Chajbulajew | -100 kg | Do widzenia |
Gąsimow ( AZE ) L 000–011 |
Nie awansował | |||||
Renat Saidov | +100 kg | Nie dotyczy |
Allerstorfer ( AUT ) W 001–000 |
R Silva ( BRA ) L 000–100 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Irina Dołgowa | −48 kg |
Kim Sm ( PRK ) W 010–000 |
Pareto ( ARG ) L 000–102 |
Nie awansował | ||||
Natalia Kuziutina | −52 kg | Do widzenia |
Guica ( CAN ) W 002–000 |
Nakamura ( JPN ) L 000–100 |
Nie awansował |
Legentil ( MRI ) W 100–000 |
Ma Yn ( CHN ) W 100–000 |
|
Irina Zabludina | −57 kg |
Manuel ( NZL ) L 000–001 |
Nie awansował | |||||
Ekaterina Valkova | −63 kg |
van Emden ( NED ) L 000–000 S |
Nie awansował | |||||
Ksenia Chibisowa | +78 kg |
Külbs ( GER ) W 101–000 |
Ortiz ( CUB ) L 000–100 |
Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Rosja zakwalifikowała w sumie czterech nowoczesnych pięcioboistów do następujących wydarzeń na Igrzyskach. Aleksander Lesun i Donata Rimšaitė zdobyli jedno z trzech dostępnych miejsc olimpijskich w konkurencji kobiet i mężczyzn na Mistrzostwach Świata 2015 w Berlinie w Niemczech , a Egor Puchkarevskiy i Gulnaz Guybaidullina dodali po drugie miejsce w pełnym składzie podczas Mistrzostw Europy. . Maksim Kustov został trzecim Rosjaninem, który zakwalifikował się do męskiej imprezy w Rio, w wyniku swojego światowego rankingu na dzień 31 maja 2016 r., co doprowadziło do jego wyboru do drużyny olimpijskiej zamiast Puchkarevskiego.
26 lipca 2016 r. Maksim Kustow został wymieniony jako jeden z sportowców zaangażowanych w „znikającą pozytywną metodologię” w ramach Raportu McClarena o sponsorowanym przez państwo rosyjskim dopingu i wykluczony z rozgrywek wraz z rezerwowym Ilia Frołow . Z powodu tej kwestii dopingowej UIPM zdecydował o cofnięciu limitu, który posiadał Kustov i tym samym przyznał go Ruslanowi Nakoņečnijsowi z Łotwy.
Sportowiec | Wydarzenie | Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
W połączeniu: strzelanie/bieganie (pistolet pneumatyczny 10 m)/(3200 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | ||||
Aleksander Lesun | Męskie | 28-7 | 0 | 1 | 268 LUB | 2:05.58 | 22 | 324 | 21 | 21 | 279 | 11:32,35 | 20 | 608 | 1479 | |
Gulnaz Gubajdullina | damskie | 8–27 | 0 | 36 | 148 | 2:07.94 LUB | 1 | 317 | 10 | 15 | 290 | 12:30,76 | 5 | 550 | 1305 | 15 |
Donata Rimszaitė | 17-18 | 0 | 17 | 202 | 2:22.09 | 30 | 274 | 16 | 19 | 284 | 12:32,67 | 6 | 548 | 1308 | 12 |
Wioślarstwo
Rosja zakwalifikowała do regat olimpijskich łącznie sześć łodzi dla każdej z następujących klas wioślarskich. Cztery wioślarskie załóg potwierdził olimpijskich miejsc dla swoich łodzi w lekkich podwójne wagi kobiecych i klas dużą łodzią (męskie cztery męskie i damskie osiem) przy FISA MŚ 2015 w Lac d'Aiguebelette , Francji , podczas gdy wioślarze konkurujących na mężczyzn lekkie i cztery czteroosobowe sculls dodano następnie do rosyjskiej zaplanowany z góry ich dwa wykończenia w 2016 Europejskiej i kwalifikację Regaty w Lucerna , Szwajcaria .
Łącznie 32 wioślarzy (21 mężczyzn i 11 kobiet) znalazło się na liście olimpijskiej 13 czerwca 2016 r., a złoty medalista z Aten 2004, Siergiej Fiodorowcew, prowadził drużynę poczwórnych dwójek na swoich czwartych z rzędu Igrzyskach. W dniu 1 lipca 2016 r. Fiodorowtsev i jego czteroosobowa załoga zostali zdyskwalifikowani z igrzysk za niezaliczenie pozasezonowego testu antydopingowego na zakazaną substancję trimetazydynę , co zmniejszyło liczebność zespołu wioślarskiego do 28 osób.
25 lipca 2016 r. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) ogłosiła pierwszy etap swojej decyzji o dopuszczeniu Rosji, po decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w odniesieniu do krajowych sportowców na Igrzyska. Zgodnie z decyzją wydaną poprzedniego dnia przez MKOl, FISA oświadczyła, że jeden zarejestrowany wioślarz, Ivan Balandin, który był zamieszany w „znikającą pozytywną metodologię”, nie kwalifikuje się do zawodów i nie można go zastąpić. Dwóch kolejnych wioślarzy, a mianowicie Anastasiia Karabelshchikova i Ivan Podshivalov, zostało wykluczonych ze względu na poprzednie zakazy. Chociaż wykwalifikowani wioślarze mogą zostać przeniesieni na łodzie, których dotyczy problem, decyzja postawiła pod znakiem zapytania wpis ośmiu kobiet, ponieważ Rosja będzie miała tylko siedmiu wykwalifikowanych wioślarzy w otwartej kategorii wagowej.
Następnego dnia FISA ogłosiła drugi etap swojej decyzji w sprawie kwalifikowalności Rosji. Po rozważeniu „międzynarodowego” dopingu pozostałych rosyjskich wioślarzy, inni ewidentnie popełnili wykroczenia antydopingowe; w związku z tym FISA nie mogła być pewna, że wszyscy oprócz sześciu wioślarzy zgłoszonych przez ROC przeszli wystarczające międzynarodowe testy. Jako takie, FISA mogła przyjąć tylko wpisy z sześciu wioślarzy, w tym jeden lekki cztery, a mianowicie Aleksandr Chaukin, Gieorgij Efremenko, Artem Kosov , Nikita Morgachyov , Vladislav Ryabtsev i Anton Zarutskiy. Żaden inny wioślarz nie miał wystarczających kwalifikacji, by zapełnić którąkolwiek z łodzi, z wyjątkiem męskiej czwórki bez sternika. FISA wskazała, że domaga się wyjaśnienia od rosyjskich wioślarzy, czy zamierzają zająć takie miejsce podczas igrzysk. W dniu 31 lipca 2016 r. FISA potwierdziła, że rosyjska drużyna przyjęła zaproszenie do wystawienia męskiej czwórki bez sternika, obsługiwanej przez czterech z sześciu wioślarzy. Anton Zarutskij , Artem Kosow , Władysław Ryabcew i Nikita Morgaczow .
W konsekwencji, z oryginalnych 28 wioślarzy wymienionych w oficjalnym składzie olimpijskim tylko 6 mogło wziąć udział w igrzyskach olimpijskich. Stracone miejsca kwotowe zostały tymczasowo przyznane Grecji (czwórka wagi lekkiej mężczyzn), Włochom (dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn i kobiet) oraz Australii (ósemka kobiet). Wszystkie trzy narody przyjęły ich zaproszenia. W dniu 3 sierpnia 2016 r. Sąd Arbitrażowy ds. Sportu odrzucił ostateczną apelację siedemnastu wykluczonych wioślarzy, potwierdzając, że na Igrzyskach Rosja może wziąć udział w jednej łodzi.
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Artem Kosow Nikita Morgaczow Władysław Ryabcew Anton Zarutskij |
Czwórka mężczyzn | 6:03.89 | 5 R | 6:39,32 | 3 SA/B | 6:24.89 | 6 FB | 6:02.09 | 10 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (nie medalowy); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; QF = ćwierćfinały; R =Repasaż
Żeglarstwo
Rosyjscy żeglarze zakwalifikowali po jednej łodzi w każdej z poniższych klas w Mistrzostwach Świata w Żeglarstwie ISAF 2014 , indywidualnych Mistrzostwach Świata floty oraz regatach kwalifikacyjnych w Europie. Po zakończeniu regat Princess Sofia Trophy, 2 kwietnia 2016 r. ogłoszono całą rosyjską drużynę żeglarską. Były ukraiński windsurfer Maksym Oberemko zamierzał wystąpić na swoich szóstych Igrzyskach Olimpijskich pod nowym szyldem.
26 lipca 2016 roku World Sailing ogłosiło, że 470 marynarzy Pavela Sozykina zostało uznanych za niekwalifikujących się, w wyniku jego udziału w Raporcie McClarena na temat zarzutów dopingowych sponsorowanych przez rosyjskie państwo. W dniu 4 sierpnia 2016 r. usunięcie Sozykina zostało cofnięte i wszystkich pięciu marynarzy zostało dopuszczonych do udziału.
W związku z tym sześciu wymienionych marynarzy kwalifikowało się do startu w oczekiwaniu na potwierdzenie przez arbitra CAS zgodnie z procedurami określonymi 24 lipca przez MKOl .
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | ||||
Maksym Oberemko | RS:X |
|
25 | 14 | 24 | 17 | 13 | 3 | 3 | 10 | 8 | 13 | 9 | EL | 139 | 16 |
Siergiej Komissarov | Laser | 2 | 9 | 19 | 23 | 7 | 10 | 16 |
|
28 | 15 | Nie dotyczy | EL | 129 | 15 | |
Denis Gribanov Paweł Sozykin |
470 | 12 | 17 | 7 |
|
5 | 21 | 18 | 3 | 16 | 19 | Nie dotyczy | EL | 118 | 14 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | ||||
Stefania Elfutina | RS:X | 2 | 5 | 3 | 6 | 2 | 9 | 8 | 4 | 6 | 3 |
|
7 | 14 | 69 | |
Ludmiła Dmitrijewa Alisa Kirilyuk |
470 |
21 |
DSQ 21 |
6 | 9 | 11 | 7 | 18 | 10 | 14 | 11 | Nie dotyczy | EL | 107 | 14 |
M = wyścig medalowy; EL = Eliminated – nie awansowała do wyścigu o medale
Strzelanie
Rosyjscy strzelcy zdobyli limitowane miejsca w następujących zawodach dzięki najlepszym wynikom na Mistrzostwach Świata Międzynarodowej Federacji Sportów Strzeleckich (ISSF) 2014 i 2015 , serii Pucharu Świata ISSF 2015 oraz Mistrzostwach lub Igrzyskach Europy, o ile uzyskali minimalny wynik kwalifikacyjny (MQS) do 31 marca 2016 r.
26 lipca 2016 r. ISSF zatwierdziła całą 18-osobową drużynę sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich. W dniu 4 sierpnia 2016 r. MKOl potwierdził orzeczenie i dopuścił wszystkich strzelców do udziału.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Aleksiej Alipow | Pułapka | 117 | 7 | Nie awansował | |||
Anton Astachow | Skeet | 119 | 12 | Nie awansował | |||
Witalij Fokejew | Podwójna pułapka | 133 | 11 | Nie awansował | |||
Władimir Gontcharow | Pistolet pneumatyczny 10 m | 580 | 8 Q | Nie dotyczy | 98,9 | 7 | |
Pistolet 50 m | 557 | 4 Q | Nie dotyczy | 111,0 | 6 | ||
Kirill Grigoryan | 50 m karabin podatny | 628,9 | 2 Q | Nie dotyczy | 187,3 | ||
Władimir Isakow | Pistolet pneumatyczny 10 m | 574 | 31 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Siergiej Kamieński | Wiatrówka 10 m | 623,2 | 16 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
50 m karabin podatny | 629,0 LUB | 1 Q | Nie dotyczy | 165,8 | 4 | ||
Karabin 50 m 3 pozycje | 1184 | 1 Q | Nie dotyczy | 458,5 | |||
Aleksiej Klimow | Pistolet szybkostrzelny 25 m | 581 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Denis Kułakow | Pistolet 50 m | 548 | 23 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Władimir Maslennikow | Wiatrówka 10 m | 629,0 | 2 Q | Nie dotyczy | 184,2 | ||
Wasilij Mosin | Podwójna pułapka | 132 | 13 | Nie awansował | |||
Fiodor Własow | Karabin 50 m 3 pozycje | 1176 | 6 Q | Nie dotyczy | 403,1 | 7 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Tatiana Barsuk | Pułapka | 62 | 18 | Nie awansował | |||
Witalina Batsarashkina | Pistolet pneumatyczny 10 m | 390 | 1 Q | Nie dotyczy | 197,1 | ||
pistolet 25 m | 578 | 13 | Nie awansował | ||||
Ekaterina Korszunowa | Pistolet pneumatyczny 10 m | 387 | 2 Q | Nie dotyczy | 73,5 | 8 | |
pistolet 25 m | 582 | 8 Q | 16 | 5 | Nie awansował | ||
Jekaterina Rabaja | Pułapka | 65 | 11 | Nie awansował | |||
Albina Shakirova | Skeet | 69 | 7 | Nie awansował | |||
Daria Wdowina | Wiatrówka 10 m | 417,4 | 4 Q | Nie dotyczy | 143,5 | 5 | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 579 | 15 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: Q = zakwalifikuj się do następnej rundy; q = Kwalifikacja do brązowego medalu (strzelba)
Pływanie
Rosyjscy pływacy do tej pory osiągnęli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w czasie olimpijskim (OQT) i potencjalnie 1 w czasie olimpijskim (OST)): w drużynie olimpijskiej, pływacy muszą ukończyć w pierwszej dwójce każdego indywidualnego wydarzenia z odpowiednim standardem federacji nieco szybciej niż cięcie A-FINA na Mistrzostwach Rosji i Próbach Olimpijskich (16-23 kwietnia) w Moskwie .
Łącznie 37 pływaków (24 mężczyzn i 13 kobiet) zostało wybranych do rosyjskiego składu na Igrzyska Olimpijskie, w tym medalistki z Londynu 2012 Anastasia Valeryevna Zuyeva , Yuliya Yefimova i Vladimir Morozov oraz Młodzieżowy mistrz olimpijski w stylu grzbietowym 2014 Evgeny Rylov .
25 lipca 2016 r. FINA , zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ogłosiła, że siedmiu pływaków zgłoszonych przez Rosyjski Komitet Olimpijski na igrzyska w Rio zostało uznanych za niekwalifikujących się – czterech: Michaił Dowgaluk, Julia Jefimowa , Natalija Łowcow i Anastazja Krapywina, z powodu poprzednich zakazów dopingowych, a trzech, Nikity Lobintsev , Vladimir Morozov i Daria Ustinova , ponieważ byli zamieszani w „znikającą pozytywną metodologię” ujawnioną w raporcie McClarena. Status sztafet z udziałem tych niekwalifikujących się pływaków pozostał niejasny. 4 sierpnia 2016 r. Morozow i Lobintsev zostali dopuszczeni do udziału przez MKOl. W dniu 5 sierpnia 2016 r. w ceremonii otwarcia dopuszczono Julię Jefimową, Natalię Łowcową, Daria Ustinova, Michaiła Dowgaluka i Anastazję Krapywinę. W konsekwencji wszyscy zdeklarowani rosyjscy pływacy zostali dopuszczeni do udziału.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Wiaczesław Andruszenko | 400 m stylem dowolnym | 3:50,23 | 30 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Aleksiej Brianski | 50 m stylem dowolnym | 22.33 | 28 | Nie awansował | |||
Anton Czupkow | 200 m stylem klasycznym | 2:07.93 NR | 1 Q | 2:08.08 | 6 Q | 2: 07,70 NR | |
Jewgienij Dratsev | 10 km otwartej wody | Nie dotyczy | 1:53:04.8 | 11 | |||
Ilja Drużynin | 1500 m stylem dowolnym | 14:59.56 | 13 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Andriej Grechin | 100 m stylem dowolnym | 48,75 | 21 | Nie awansował | |||
Ilja Chomenko | 200 m stylem klasycznym | 2:08.94 | 4 Q | 2:09.73 | 10 | Nie awansował | |
Jewgienij Koptiełow | 100 m motyl | 52.01 | 15 Q | 52,50 | 16 | Nie awansował | |
200 m motyl | 1:56,13 | 11 Q | 1:56,46 | 11 | Nie awansował | ||
Aleksander Krasnych | 200 m stylem dowolnym | 1:47.15 | 16 Q | 1:45.69 | 4 Q | 1:45,91 | 8 |
400 m stylem dowolnym | 3:47,39 | 15 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Nikita Łobincew | 200 m stylem dowolnym | 1:49.35 | 36 | Nie awansował | |||
Semen Makovich | 200 m indywidualna składanka | 1:59.86 | 18 | Nie awansował | |||
Władimir Morozow | 50 m stylem dowolnym | 21,81 | 6 Q | 21.88 | 10 | Nie awansował | |
100 m stylem dowolnym | 48,39 | 8 Q | 48,26 | 9 | Nie awansował | ||
Daniił Pachomow | 200 m motyl | 1:57,36 | 24 | Nie awansował | |||
Jarosław Potapow | 1500 m stylem dowolnym | 15:00.99 | 14 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Prigoda Cyryla | 100 m stylem klasycznym | 1:00,37 | 20 | Nie awansował | |||
Jewgienij Ryłow | 100 m stylem grzbietowym | 53,25 | 6 Q | 52,84 | 6 Q | 52,74 | 6 |
200 m stylem grzbietowym | 1:55.02 | 1 Q | 1:54.45 | 1 Q | 1:53.97 | ||
Aleksandr Sadownikow | 100 m motyl | 51,91 | 13 Q | 51,71 | 7 Q | 51,84 | 8 |
Andriej Szabasow | 200 m stylem grzbietowym | 1:56.50 | 6 Q | 1:56,84 | 12 | Nie awansował | |
Grigorij Tarasewicz | 100 m stylem grzbietowym | 53,65 | 11 Q | 53,46 | 9 | Nie awansował | |
Wsiewołod Zanko | 100 m stylem klasycznym | 59,91 | 13 Q | 1:00,39 | 14 | Nie awansował | |
Andrey Grechin Danila Izotov Vladimir Morozov Alexander Popkov * Alexander Sukhorukov |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:12.04 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:11,64 | 4 | |
Wiaczesław Andruszenko Michaił Dowgalyuk Danila Izotow Aleksander Krasnych Nikita Łobincew |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 7:06,81 | 3 Q | Nie dotyczy | 7:05,70 | 5 | |
Anton Czupkow Jewgienij Koptełow Władimir Morozow Jewgienij Ryłow Aleksandr Sadownikow Aleksander Suchorukow Grigorij Tarasewicz |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 3:32,95 | 6 Q | Nie dotyczy | 3:31.30 | 4 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Zofia Andrejewa | 200 m stylem klasycznym | 2:26,58 | 16 Q | 2:25.90 | 15 | Nie awansował | |
Wiktoria Andrejewa | 200 m indywidualna składanka | 2:13.01 | 16 Q | 2:10,87 | 8 Q | 2:12.28 | 7 |
Swietłana Chimrowa | 100 m motyl | 58,41 | 19 | Nie awansował | |||
Daria Czikunowa | 100 m stylem klasycznym | 1:09.12 | 28 | Nie awansował | |||
Anastazja Krapywina | 10 km otwartej wody | Nie dotyczy | 1:57:25,9 | 8 | |||
Natalia Łowcow | 50 m stylem dowolnym | 25,55 | 38 | Nie awansował | |||
100 m stylem dowolnym | 55,37 | 28 | Nie awansował | ||||
100 m motyl | 59.19 | 25 | Nie awansował | ||||
Rozaliya Nasretdinova | 50 m stylem dowolnym | 24,94 | =22 | Nie awansował | |||
Arina Openysheva | 200 m stylem dowolnym | 1:58.05 | 18 | Nie awansował | |||
400 m stylem dowolnym | 4:11,83 | 20 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
800 m stylem dowolnym | 8:48,89 | 26 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Weronika Popowa | 100 m stylem dowolnym | 54,60 | 19 | Nie awansował | |||
200 m stylem dowolnym | 1:57.08 | 11 Q | 1:57,22 | 9 | Nie awansował | ||
Daria Ustinova | 100 m stylem grzbietowym | 1:01.45 | 23 | Nie awansował | |||
200 m stylem grzbietowym | 2:09.96 | 13 Q | 2:08,84 | 7 Q | 2:07.89 | 4 | |
Julia Jefimowa | 100 m stylem klasycznym | 1:05,79 | 2 Q | 1:05,72 | 2 Q | 1:05.50 | |
200 m stylem klasycznym | 2:23.90 | 8 Q | 2:22,52 | 6 Q | 2:21,97 | ||
Anastazja Zujewa | 100 m stylem grzbietowym | 1:00.04 | 10 Q | 59,68 | 9 | Nie awansował | |
200 m stylem grzbietowym | 2:10,39 | 14 Q | 2:09.12 | 11 | Nie awansował | ||
Viktoriya Andreeva Nataliya Lovtsova Rozaliya Nasretdinova Veronika Popova |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:37,68 | 10 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Viktoriya Andreeva Arina Openysheva Daria Mullakaeva Veronika Popova Daria Ustinova |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 7:50,52 | 4 Q | Nie dotyczy | 7:53.26 | 7 | |
Anastasia Zuyeva Yuliya Yefimova Svetlana Chimrova Veronika Popova |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 3:57,44 | 4 Q | Nie dotyczy | 3:55.66 | 6 |
Pływanie synchroniczne
Rosja wystawiła drużynę dziewięciu pływaczek synchronicznych, aby wziąć udział w zawodach duetów i drużynowych kobiet, wygrywając Puchar Mistrzów Europy LEN 2015.
Zespół pływania synchronicznego, kierowany przez obrończynie mistrzów duetu olimpijskiego, Natalię Iszczenko i Swietłanę Romaszynę , został nazwany 6 lipca 2016 roku. Drużyna została dopuszczona do rywalizacji na dzień przed ceremonią otwarcia.
Sportowiec | Wydarzenie | Procedura techniczna | Dowolna rutyna (wstępna) | Dowolna rutyna (ostateczna) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | Zwrotnica | Razem (techniczny + bezpłatny) | Ranga | ||
Natalia Iszczenko Swietłana Romaszyna |
Duet | 96.4577 | 1 | 98.0667 | 194.5244 | 1 Q | 98,5333 | 194.9910 | |
Vlada Chigireva Natalia Ishchenko Svetlana Kolesnichenko Aleksandra Patskevich Elena Prokofyeva Svetlana Romashina Alla Shishkina Gelena Topilina Maria Shurochkina |
Zespół | 97.0106 | 1 | Nie dotyczy | 99,1333 | 196.1439 |
Tenis stołowy
Rosja zgłosiła trzech sportowców do rywalizacji w tenisa stołowego na Igrzyskach. 2012 olimpijczyk Alexander Shibaev i Polina Michajłowa zabezpieczone olimpijski miejscu każdy w Jedynki mężczyzn i kobiet, odpowiednio, wygrywając swoje odpowiednie ostatni mecz grupowy w Europejskim Turnieju kwalifikacyjnego w Halmstad , Szwecja . W międzyczasie Maria Dolgikh otrzymała od Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego zaproszenie do rywalizacji w singlach kobiet jako jedna z siedmiu kolejnych najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek, które nie zostały jeszcze zakwalifikowane, na olimpijskiej liście rankingowej. W odniesieniu do kwestii dopingu ITTF zezwolił wszystkim trzem sportowcom na udział w zawodach.
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Aleksander Szibajew | Singiel mężczyzn | Do widzenia |
Dyjas ( POL ) K 4–0 |
Boll ( GER ) L 3–4 |
Nie awansował | |||||
Maria Dołgich | Single kobiet | Do widzenia |
Ułóż JF ( AUS ) L 3–4 |
Nie awansował | ||||||
Polina Michajłowa | Do widzenia |
Pawłowicz ( BLR ) L 2–4 |
Nie awansował |
Taekwondo
Rosja zgłosiła trzech zawodników do zawodów taekwondo na igrzyskach olimpijskich. Brązowi medaliści olimpijscy 2012 Aleksey Denisenko i Anastasia Baryshnikova oraz debiutant Albert Gaun automatycznie zakwalifikowali się do swoich kategorii wagowych, zajmując 6 najlepszych olimpijskich rankingów Światowej Federacji Taekwondo . Jeśli chodzi o doping, wszyscy sportowcy zostali dopuszczeni do udziału w zawodach.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Aleksiej Denisenko | Mężczyźni –68 kg |
Contreras ( VEN ) W 12–2 |
Tazegül ( TUR ) W 19-6 PTG |
Achab ( BEL ) W 6–1 |
Do widzenia |
Abu-Ghaush ( JOR ) L 6–10 |
|
Albert Gaun | Mężczyźni –80 kg |
López ( USA ) L 4–7 |
Nie awansował | ||||
Anastazja Barysznikowa | Kobiety −67 kg |
Gülec ( GER ) L 8–9 |
Nie awansował |
Tenis ziemny
Srebrna medalistka z Londynu 2012 Maria Szarapowa została uznana za niekwalifikującą się do udziału w igrzyskach, ponieważ Międzynarodowa Federacja Tenisowa nakazała jej dwuletnie zawieszenie za pozytywny wynik testu na zakazaną substancję meldonium .
Rosja zgłosiła do turnieju olimpijskiego ośmiu tenisistów (dwóch mężczyzn i sześć kobiet). Andrey Kuznetsov (świat nr 42) i Evgeny Donskoy (świat nr 77) zakwalifikowali się bezpośrednio do męskiej gry pojedynczej jako dwóch z 56 najlepszych graczy w rankingu światowym ATP , podczas gdy Svetlana Kuznetsova (świat nr 12), Anastasia Pavlyuchenkova ( świat nr 23), Daria Kasatkina (świat nr 31) i Ekaterina Makarova (świat nr 36) zrobiły to dla kobiecych singli na podstawie ich światowego rankingu WTA z 6 czerwca 2016 r.
Zgłoszone bezpośrednio do singli, Kuznetsova i Makarova również zdecydowały się zagrać ze swoimi partnerkami , odpowiednio, Margaritą Gasparyan i Eleną Vesniną , w deblu kobiet, ze względu na pierwszą dziesiątkę WTA na liście. Ze względu na wycofanie się kilku tenisistów z igrzysk, Teymuraz Gabashvili (nr świata 96) otrzymał wolne miejsce olimpijskie ITF, aby dołączyć do Donskoja i Kuzniecowa w singlu mężczyzn.
14 lipca 2016 r. Gasparyan wycofał się z igrzysk z powodu kontuzji i został zastąpiony przez Kasaktinę, która miała być partnerem Kuzniecowej.
24 lipca 2016 Międzynarodowa Federacja Tenisowa ogłosiła, że ośmiu graczy rywalizujących o Rosję zostało uznanych za kwalifikujących się. 4 sierpnia 2016 r. MKOl dopuścił wszystkich graczy do udziału.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jewgienij Donskoj | Syngiel |
Atak ( NIEM ) W 6–3, 6–4 |
Ferrer ( ESP ) W 3–6, 7–6 (7–1) , 7–5 |
Johnson ( USA ) L 1–6, 1–6 |
Nie awansował | |||
Teymuraz Gabashvili |
Albot ( MDA ) L 6–4, 4–6, 4–6 |
Nie awansował | ||||||
Andriej Kuzniecow |
Bautista Agut ( ESP ) L 7–6 (7–4) , 2–6, ret |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Daria Kasatkina | Syngiel |
Jabeur ( TUN ) W 3–6, 7–6 (7–4) , 6–1 |
Zheng Ss ( CHN ) W 6-1, 6-4 |
Errani ( ITA ) W 7–5, 6–2 |
Klawisze ( USA ) L 3–6, 1–6 |
Nie awansował | ||
Swietłana Kuzniecowa |
Wang Q ( CHN ) W 6–1, 4–6, 6–0 |
Niculescu ( ROU ) W WO |
Konta ( GBR ) L 6–3, 5–7, 5–7 |
Nie awansował | ||||
Ekaterina Makarowa |
Büyükakçay ( TUR ) W 3–6, 6–0, 7–6 (8–6) |
Schmiedlová ( SVK ) W 3–6, 6–4, 6–2 |
Kvitová ( CZE ) L 6–4, 4–6, 4–6 |
Nie awansował | ||||
Anastasia Pawluczenkowa |
Linette ( POL ) W 6–0, 6–3 |
Puig ( PUR ) L 3–6, 2–6 |
Nie awansował | |||||
Daria Kasatkina Swietłana Kuzniecowa |
Debel | Nie dotyczy |
Grönefeld / Siegemund ( NIEM ) W 6–1, 6–4 |
Doi / Hozumi ( Japonia ) W 6–4, 1–6, 6–1 |
Hlaváčková / Hradecká ( CZE ) L 1–6, 6–4, 5–7 |
Nie awansował | ||
Ekaterina Makarova Elena Vesnina |
Nie dotyczy |
An Rodionova / Ar Rodionova ( AUS ) W 6-1, 6-2 |
Mitu / Olaru ( ROU ) W 6–1, 6–4 |
Muguruza / Suárez Navarro ( ESP ) W 6–3, 6–4 |
Šafářová / Strýcová ( CZE ) W 7–6 (9–7) , 6–4 |
Bacsinszky / Hingis ( SUI ) W 6–4, 6–4 |
Triathlon
Rosja zakwalifikowała w sumie sześciu triathlonistów do następujących imprez na igrzyskach olimpijskich. Dwukrotni olimpijczycy Alexander Bryukhankov i Dmitry Polyanski oraz Igor Polyanski , Alexandra Razarenova , Anastasia Abrosimova i Mariya Shorets zajęli miejsca wśród 40 najlepszych triathlonistów odpowiednio w kategorii mężczyzn i kobiet, na podstawie Olimpiady Międzynarodowej Unii Triathlonu Lista kwalifikacyjna na dzień 15 maja 2016 r. W odniesieniu do dopingu wszyscy zawodnicy zostali dopuszczeni do udziału w zawodach.
Sportowiec | Wydarzenie | Pływanie (1,5 km) | Trans 1 | Rower (40 km) | Trans 2 | Bieg (10 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aleksander Bryukhankov | Męskie | 17:26 | 0:51 | 57:03 | 0:46 | Nie skończyłem | ||
Dmitrij Polański | 17:24 | 0:49 | 57:07 | 0:36 | 33:30 | 1:49:26 | 32 | |
Igor Polański | 17:18 | 0:51 | 56:32 | 0:41 | 33:49 | 1:49:11 | 31 | |
Anastazja Abrosimowa | damskie | 19:05 | 0:56 | 1:04:44 | 0:38 | 37:22 | 2:02:45 | 32 |
Aleksandra Razarenowa | 19:56 | 0:54 | 1:03:55 | 0:40 | 35:44 | 2:01:09 | 20 | |
Mariya Shoret | 19:48 | 1:00 | 1:03:54 | 0:41 | 36:10 | 2:01:33 | 25 |
Siatkówka
plaża
Trzy rosyjskie drużyny siatkówki plażowej (dwie pary mężczyzn i jedna para kobiet) zakwalifikowały się bezpośrednio do olimpiady; jeden ze względu na 15 pierwszych miejsc w rankingu olimpijskim FIVB z dnia 13 czerwca 2016 r., a dwa inne, zajmując miejsce wśród dwóch najlepszych krajów w turnieju kobiet i mężczyzn podczas Pucharu Kontynentalnego FIVB 2016 w Soczi . Jeśli chodzi o doping, wszyscy sportowcy zostali dopuszczeni do udziału w zawodach.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda wstępna | Na stojąco | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | |||
Wiaczesław Krasilnikow Konstantin Semenov |
Męskie |
Grupa E Fijałek - Prudel ( Pl ) W 2 - 0 (21-14, 21-13), E. Grimalt - M. Grimalt ( CHI ) W 2 - 0 (21-17, 21-14) Nummerdor - Varenhorst ( NED ) K 2 – 1 (21–15, 14–21, 15–9) |
1 Q |
Cherif - Jefferson ( QAT ) W 2 - 0 (21-13, 21-13) |
Díaz - Gonzalez ( CUB ) W 2 - 1 (22-20, 22-24, 18-16) |
Lupo – Mikołaj ( WŁOCH ) L 1 – 2 (21-15, 16-21, 13-15) |
Brouwer – Meeuwsen ( NED ) L 0 – 2 (21–23, 20–22) |
4 |
Dmitri Barsouk Nikita Liamin |
Grupa B Brouwer - Meeuwsen ( NED ) l 0 - 2 (15-21, 14-21), Kantor - Łosiak ( Pl ) W 2 - 0 (21-14, 21-17) Böckermann - Flüggen ( GER ) W 2 - 0 (21-14, 21-17) |
2 Q |
Evandro - Pedro Solberg ( BRA ) W 2 - 1 (16-21, 21-14, 15-10) |
Lupo – Nicolai ( WŁOCH ) L 1 – 2 (18-21, 22-20, 11-15) |
Nie awansował | |||
Ekaterina Birlova Evgenia Ukolova |
damskie |
Grupa A Antunes - Francja ( BRA ) L 0 - 2 (14-21, 16-21) Brzostek - Kołosińska ( Pl ), l 0 - 2 (19-21, 18-21) Fendrick - pot ( USA ) W 2 - 1 (21-18, 24-26, 15-13) przegranych lucky Hermannová - Sluková ( CZE ) W 2 - 1 (21-19, 12-21, 15-10) |
3 q |
Baquerizo - Fernandez ( ESP ) W 2 - 0 (23-21, 24-22) |
Ágatha – Barbara ( BRA ) L 0 – 2 (21–23, 16–21) |
Nie awansował |
Wnętrz
Turniej mężczyzn
Reprezentacja Rosji w siatkówce mężczyzn zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, osiągając najwyższy wynik i zapewniając samotne miejsce na Europejskim Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Niemczech . Jeśli chodzi o doping, wszyscy rosyjscy siatkarze zostali dopuszczeni do rywalizacji.
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się rosyjski skład w turnieju siatkówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Trener: Władimir Alekno
Nie. | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | 2015-16 klub |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Igor Kobzar | 13 kwietnia 1991 | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 86 kg (190 funtów) | 337 cm (133 cale) | 315 cm (124 cale) | Zenit Kazań |
5 | Siergiej Grankin | 21 stycznia 1985 | 1,95 m (6 stóp 5 cali) | 96 kg (212 funtów) | 351 cm (138 cali) | 320 cm (130 cali) | Dynamo Moskwa |
7 | Dmitrij Wołkow | 25 maja 1995 | 2,01 m (6 stóp 7 cali) | 88 kg (194 funtów) | 340 cm (130 cali) | 330 cm (130 cali) | Fałszywy Nowy Urengoj |
8 | Siergiej Tetiukhin (C) | 23 września 1975 | 1,97 m (6 stóp 6 cali) | 89 kg (196 funtów) | 345 cm (136 cali) | 338 cm (133 cale) | Biełogorie Biełgorod |
11 | Andriej Ashchev | 10 maja 1983 | 2,02 m (6 stóp 8 cali) | 105 kg (231 funtów) | 350 cm (140 cali) | 338 cm (133 cale) | Zenit Kazań |
12 | Konstantin Bakun | 15 marca 1985 | 2,04 m (6 stóp 8 cali) | 96 kg (212 funtów) | 348 cm (137 cali) | 325 cm (128 cali) | Gazprom-Ugra Surgut |
14 | Artem Volvich | 22 stycznia 1990 | 2,08 m (6 stóp 10 cali) | 96 kg (212 funtów) | 350 cm (140 cali) | 330 cm (130 cali) | Lokomotiw Nowosybirsk |
16 | Aleksey Verbov (L) | 31 stycznia 1982 r | 1,83 m (6 stóp 0 cali) | 79 kg (174 funty) | 315 cm (124 cale) | 310 cm (120 cali) | Zenit Kazań |
17 | Maksym Michajłow | 19 marca 1988 | 2,02 m (6 stóp 8 cali) | 103 kg (227 funtów) | 345 cm (136 cali) | 330 cm (130 cali) | Zenit Kazań |
18 | Aleksandr Wołkow | 14 lutego 1985 | 2,10 m (6 stóp 11 cali) | 90 kg (200 funtów) | 360 cm (140 cali) | 335 cm (132 cale) | Ural Ufa |
19 | Egor Kliuka | 15 czerwca 1995 | 2,08 m (6 stóp 10 cali) | 93 kg (205 funtów) | 360 cm (140 cali) | 350 cm (140 cali) | Fałszywy Nowy Urengoj |
20 | Artem Ermakow | 16 marca 1982 r | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 80 kg (180 funtów) | 323 cm (127 cali) | 313 cm (123 cale) | Dynamo Moskwa |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | Pts | południowy zachód | SL | SR | SPW | SPL | SPR | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentyna | 5 | 4 | 1 | 12 | 12 | 4 | 3.000 | 394 | 335 | 1.176 | Ćwierćfinały |
2 | Polska | 5 | 4 | 1 | 12 | 14 | 5 | 2.800 | 447 | 389 | 1.149 | |
3 | Rosja | 5 | 4 | 1 | 11 | 13 | 6 | 2,167 | 432 | 367 | 1.177 | |
4 | Iran | 5 | 2 | 3 | 7 | 8 | 9 | 0,889 | 389 | 392 | 0,992 | |
5 | Egipt | 5 | 1 | 4 | 3 | 3 | 12 | 0,250 | 286 | 362 | 0,790 | |
6 | Kuba | 5 | 0 | 5 | 0 | 1 | 15 | 0,067 | 300 | 403 | 0,744 |
7 sierpnia 2016 20:30 |
Rosja | 3–1 | Kuba |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 6287 Sędziowie: Vladimir Simonović (SRB), Rogerio Espicalsky (BRA) |
(25–17, 25–19, 22–25, 25–18) Statystyka wyników |
9 sierpnia 2016 09:30 |
Rosja | 1-3 | Argentyna |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 7165 Sędziowie: Arturo di Giacomo (BEL), Heike Kraft (GER) |
(18–25, 25–18, 18–25, 21–25) Statystyki wyników |
11 sierpnia 2016 11:35 |
Rosja | 3–0 | Egipt |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Frekwencja: 6665 Sędziowie: Paulo Turci (BRA), Ibrahim Al-Naama (QAT) |
(25–11, 25–17, 25–9) Statystyki wyników |
13 sierpnia 2016 15:00 |
Polska | 2-3 | Rosja |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 7 239 Sędziowie: Fabrizio Pasquali (ITA), Juraj Mokrý (SVK) |
(18–25, 25–16, 18–25, 25–22, 13–15) Statystyki wyników |
15 sierpnia 2016 15:00 |
Rosja | 3–0 | Iran |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 7387 Sędziowie: Liu Jiang (CHN), Fabrizio Pasquali (ITA) |
(25–23, 25–16, 25–20) Statystyki wyników |
- Ćwierćfinał
17 sierpnia 2016 10:00 |
Kanada | 0–3 | Rosja |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 6291 Sędziowie: Arturo Di Giacomo (BEL), Mohammad Shahmiri (IRI) |
(15–25, 20–25, 18–25) Statystyki wyników |
- Półfinał
19 sierpnia 2016 22:15 |
Rosja | 0–3 | Brazylia |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 9784 Sędziowie: Juraj Mokrý (SVK), Vladimir Simonović (SRB) |
(21–25, 20–25, 17–25) Statystyki wyników |
- Mecz o brązowy medal
21 sierpnia 2016 09:30 |
Stany Zjednoczone | 3–2 | Rosja |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 6976 Sędziowie: Fabrizio Pasquali (ITA), Liu Jiang (CHN) |
(23–25, 21–25, 25–19, 25–19, 15–13) Statystyka wyników |
Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji w siatkówce kobiet zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, osiągając najwyższy wynik i samotnie zajmując miejsce w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym olimpijskim w Turcji .
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się rosyjski skład w turnieju siatkówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Trener: Jurij Mariczew
Nie. | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | 2015-16 klub |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jana Szczerban | 6 września 1989 | 1,86 m (6 stóp 1 cal) | 71 kg (157 funtów) | 298 cm (117 cali) | 294 cm (116 cali) | Dynamo Moskwa |
3 | Elena Jeżowa | 14 sierpnia 1977 | 1,78 m (5 stóp 10 cali) | 69 kg (152 funty) | 288 cm (113 cali) | 282 cm (111 cali) | Dynamo Kazań |
4 | Irina Zaryazhko | 4 października 1991 | 1,96 m (6 stóp 5 cali) | 78 kg (172 funtów) | 305 cm (120 cali) | 290 cm (110 cali) | Uralochka Jekaterynburg |
6 | Daria Malygina | 4 kwietnia 1994 | 1,98 m (6 stóp 6 cali) | 82 kg (181 funtów) | 317 cm (125 cali) | 305 cm (120 cali) | Zarechie Odintsovo |
8 | Natalia Gonczarowa | 1 czerwca 1989 | 1,95 m (6 stóp 5 cali) | 75 kg (165 funtów) | 315 cm (124 cale) | 306 cm (120 cali) | Dynamo Moskwa |
9 | Vera Ulyakina | 21 sierpnia 1986 | 1,81 m (5 stóp 11 cali) | 73 kg (161 funtów) | 298 cm (117 cali) | 293 cm (115 cali) | Dynamo Moskwa |
10 | Ekaterina Kosianenko (C) | 2 lutego 1990 | 1,76 m (5 stóp 9 cali) | 64 kg (141 funtów) | 290 cm (110 cali) | 285 cm (112 cali) | Dynamo Moskwa |
14 | Irina Fetisowa | 7 września 1994 | 1,89 m (6 stóp 2 cale) | 76 kg (168 funtów) | 307 cm (121 cali) | 286 cm (113 cali) | Dynamo Moskwa |
15 | Tatiana Kosheleva | 23 grudnia 1988 | 1,91 m (6 stóp 3 cale) | 67 kg (148 funtów) | 315 cm (124 cale) | 305 cm (120 cali) | Dynamo Krasnodar |
16 | Irina Woronkowa | 20 października 1995 r. | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 84 kg (185 funtów) | 305 cm (120 cali) | 290 cm (110 cali) | Zarechie Odintsovo |
19 | Anna Malowa (L) | 16 kwietnia 1990 | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 59 kg (130 funtów) | 286 cm (113 cali) | 290 cm (110 cali) | Dynamo Moskwa |
20 | Anastazja Szlachowaja | 5 października 1990 | 1,92 m (6 stóp 4 cale) | 69 kg (152 funty) | 313 cm (123 cale) | 307 cm (121 cali) | Dynamo Krasnodar |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | Pts | południowy zachód | SL | SR | SPW | SPL | SPR | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia (H) | 5 | 5 | 0 | 15 | 15 | 0 | MAX | 377 | 272 | 1,386 | Ćwierćfinały |
2 | Rosja | 5 | 4 | 1 | 12 | 12 | 4 | 3.000 | 393 | 323 | 1.217 | |
3 | Korea Południowa | 5 | 3 | 2 | 9 | 10 | 7 | 1.429 | 384 | 372 | 1,032 | |
4 | Japonia | 5 | 2 | 3 | 6 | 7 | 9 | 0,778 | 347 | 364 | 0,953 | |
5 | Argentyna | 5 | 1 | 4 | 2 | 3 | 14 | 0,214 | 319 | 407 | 0,784 | |
6 | Kamerun | 5 | 0 | 5 | 1 | 2 | 15 | 0,133 | 328 | 410 | 0,800 |
6 sierpnia 2016 20:30 |
Rosja | 3–0 | Argentyna |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 5437 Sędziowie: Ibrahim Al-Naama (QAT), Luis Macias (MEX) |
(25–13, 25–10, 25–16) Statystyki wyników |
8 sierpnia 2016 20:30 |
Rosja | 3–1 | Korea Południowa |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Frekwencja: 5398 Sędziowie: Piotr Dudek (POL), Ibrahim Al-Naama (QAT) |
(25–23, 23–25, 25–23, 25–14) Statystyki wyników |
10 sierpnia 2016 17:05 |
Rosja | 3–0 | Kamerun |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 6396 Sędziowie: Ibrahim Al-Naama (QAT), Mohammad Shahmiri (IRI) |
(25–19, 25–22, 25–23) Statystyki wyników |
12 sierpnia 2016 20:30 |
Rosja | 3–0 | Japonia |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 7448 Sędziowie: Mohammad Shahmiri (IRI), Heike Kraft (GER) |
(25–14, 30–28, 25–18) Statystyki wyników |
14 sierpnia 2016 22:35 |
Brazylia | 3–0 | Rosja |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 8 892 Sędziowie: Nasr Shaaban (EGY), Taoufik Boudaya (TUN) |
(25–23, 25–21, 25–21) Statystyki wyników |
- Ćwierćfinał
16 sierpnia 2016 18:00 |
Rosja | 0–3 | Serbia |
Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro Obecność: 7121 Sędziowie: Susana Rodríguez (ESP), Hernán Casamiquela (ARG) |
(9–25, 22–25, 21–25) Statystyki wyników |
Wodne polo
- Streszczenie
Klucz :
- FT – Po pełnym wymiarze godzin .
- P – Mecz rozstrzygnięty przez rzuty karne .
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Rosja kobiet | Turniej kobiet |
Australia L 4–14 |
Brazylia W 14-7 |
Włochy L 5–10 |
Nie dotyczy | 3 |
Hiszpania W 12-10 |
Włochy L 9–12 |
Węgry W 7–6 P FT: 12–12 |
Turniej kobiet
Rosyjska drużyna piłki wodnej kobiet zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich dzięki finiszowi w pierwszej czwórce Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w Goudzie . W kwestii dopingu, od 7 lipca 2016 r. FINA stwierdziła, że nie dyskwalifikuje zespołu.
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się rosyjski skład w turnieju piłki wodnej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Trener: Alexandr Gaidukov
№ | Nazwa | Poz. | Wzrost | Waga | Data urodzenia | Klub 2016 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna Ustiuchina | GK | 1,77 m (5 stóp 10 cali) | 70 kg (154 funty) | 18 marca 1989 | SKIF-CSP Izmailovo |
2 | Nadieżda Fedotowa | D | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 68 kg (150 funtów) | 20 maja 1988 | Kinef Kiriszi |
3 | Jekaterina Prokofiewa (c) | D | 1,76 m (5 stóp 9 cali) | 70 kg (154 funty) | 13 marca 1991 | Kinef Kiriszi |
4 | Elwina Karimowa | D | 1,66 m (5 stóp 5 cali) | 62 kg (137 funtów) | 25 marca 1994 | Uralochka Złatoust |
5 | Maria Borysowa | D | 1,84 m (6 stóp 0 cali) | 95 kg (209 funtów) | 28 lipca 1997 r. | SKIF-CSP Izmailovo |
6 | Olga Biełowa | CB | 1,69 m (5 stóp 7 cali) | 60 kg (132 funty) | 27 sierpnia 1993 | Uralochka Złatoust |
7 | Ekaterina Lisunova | D | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 64 kg (141 funtów) | 6 października 1989 | Ugra Chanty-Mansyjsk |
8 | Anastazja Simanowicz | CF | 1,74 m (5 stóp 9 cali) | 69 kg (152 funty) | 23 stycznia 1995 r. | Kinef Kiriszi |
9 | Anna Timofiejewa | CF | 1,78 m (5 stóp 10 cali) | 86 kg (190 funtów) | 18 lipca 1987 r | Ugra Chanty-Mansyjsk |
10 | Evgenia Soboleva | CB | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 75 kg (165 funtów) | 26 sierpnia 1988 | Kinef Kiriszi |
11 | Jewgienij Iwanowa | D | 1,76 m (5 stóp 9 cali) | 67 kg (148 funtów) | 26 lipca 1987 r | Kinef Kiriszi |
12 | Anna Griniewa | CB | 1,85 m (6 stóp 1 cal) | 87 kg (192 funty) | 31 stycznia 1988 | Spartak Wołgograd |
13 | Anna Karnaukh | GK | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 61 kg (134 funty) | 31 sierpnia 1993 | Kinef Kiriszi |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 3 | 3 | 0 | 0 | 27 | 15 | +12 | 6 | Ćwierćfinały |
2 | Australia | 3 | 2 | 0 | 1 | 31 | 15 | +16 | 4 | |
3 | Rosja | 3 | 1 | 0 | 2 | 23 | 31 | -8 | 2 | |
4 | Brazylia (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 13 | 33 | -20 | 0 |
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) Bezpośrednia różnica bramek; 4) zdobyte gole jeden na jednego; 5) Różnica bramek.
(H) Gospodarz
9 sierpnia 2016 13:00 |
Raport | Rosja | 4 14 | Australia |
Centrum wodne Maria Lenk , Rio de Janeiro Sędziowie: Marie-Claude Deslières (CAN), Adrian Alexandrescu (ROU) |
Skomponowana przez czwarte: 0- 3 , 1 5 , 3 -2 0- 4 | |||||
Prokofiewa 2 | Cele | Południowa 4 |
11 sierpnia 2016 09:00 |
Raport | Rosja | 14 –7 | Brazylia |
Centrum wodne Maria Lenk , Rio de Janeiro Sędziowie: Diana Dutilh-Dumas (NED), Tadao Tahara (JPN) |
Wynik kwarty: 2– 4 , 2 –0, 4 –2, 6 –1 | |||||
Iwanowa , Prokofiewa 3 | Cele | Chiappini 4 |
13 sierpnia 2016 10:20 |
Raport | Rosja | 5- 10 | Włochy |
Centrum wodne Maria Lenk , Rio de Janeiro Sędziowie: Joseph Peila (USA), Adrian Alexandrescu (ROU) |
Skomponowana przez czwarte: 2- 3 , 1 2 , 1 3 , 1 2 | |||||
Grinewa 2 | Cele | Bianconi 3 |
- Ćwierćfinał
15 sierpnia 2016 18:20 |
Raport | Rosja | 12 –10 | Hiszpania |
Olympic Stadium wodne , Rio de Janeiro Sędziowie: Marie-Claude Deslières (CAN), Nenad Peris (CRO) |
Skomponowana przez czwarte: 2- 3 , 3 -2 5 -3, 2-2 | |||||
Fedotowa 4 | Cele | López , Tarragó 3 |
- Półfinał
17 sierpnia 2016 12:20 |
Raport | Rosja | 9- 12 | Włochy |
Olympic Stadium wodne , Rio de Janeiro Sędziowie: Mark Koganov (AZE), Francesc Buch (ESP) |
Skomponowana przez czwarte: 2-2, 2 4 , 0- 2 , 5 -4 | |||||
Iwanowa , Lisunova 2 | Cele | Garibotti 5 |
- Mecz o brązowy medal
19 sierpnia 2016 11:20 |
Raport | Węgry | 18- 19 | Rosja |
Olimpijski Stadion Wodny , Rio de Janeiro Sędziowie: Diana Dutilh-Dumas (NED), Filippo Gomez (ITA) |
Skomponowana przez czwarte: 3-3, 3-, 4 , 3 -1, 3- 4 PSO : 6 7 | |||||
Bujka 3 | Cele | Fedotowa 5 |
Zapasy
Rosja wystawiła do zawodów olimpijskich pełny skład siedemnastu zapaśników we wszystkich kategoriach wagowych (z wyjątkiem kobiet w stylu dowolnym 53 kg). Większość miejsc olimpijskich przyznano rosyjskim zapaśnikom, którzy na Mistrzostwach Świata 2015 znaleźli się w pierwszej szóstce swoich kategorii wagowych , podczas gdy trzech kolejnych zapewniło sobie miejsca olimpijskie w grecko-rzymskim 59 i 85 kg oraz w stylu dowolnym kobiet 63 kg. na Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym 2016 .
Dwóch kolejnych zapaśników zdobyło pozostałe miejsca olimpijskie, każdy w kobiecym stylu dowolnym 58 i 75 kg, aby uzupełnić rosyjski skład zapaśniczy na ostatnim spotkaniu Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego w Stambule .
Męska drużyna zapaśnicza w stylu dowolnym została nominowana do składu olimpijskiego 6 lipca 2016 r., a kobiety dołączyły do nich 19 lipca. Grecko-rzymscy zapaśnicy uzupełnili skład 22 lipca 2016 roku.
28 lipca United World Wrestling ogłosiło, że czterokrotny światowy medalista Viktor Lebedev został uznany za niekwalifikującego się do startu, a jego miejsce w kategorii freestyle mężczyzn do 57 kg zostało cofnięte z powodu wcześniejszego zakazu stosowania dopingu. Reszta zapaśników została dopuszczona do rywalizacji. 6 sierpnia MKOl odwołał swoją decyzję w sprawie międzynarodowego zakazu dopingu, pozwalając Lebiediewowi i innym rywalizować w Rio.
Klucz :
- VT – Zwycięstwo przez upadek .
- PP – Decyzja punktowa – przegrany z punktami technicznymi.
- PO – Decyzja punktowa – przegrany bez punktów technicznych.
- SP – Przewaga techniczna – przegrany z punktami technicznymi i marginesem zwycięstwa co najmniej 8 (grecko-rzymski) lub 10 (dowolny) punktów.
- ST – Wielka przewaga – przegrany bez punktów technicznych i marginesu zwycięstwa co najmniej 8 (grecko-rzymski) lub 10 (dowolny) punktów.
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Wiktor Lebiediew | −57 kg | Do widzenia |
Tomar ( IND ) W 3–1 PP |
Rahimi ( IRI ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 9 | |||
Sosłan Ramonow | −65 kg |
Garcia ( CAN ) W 3–1 PP |
Valdés ( CUB ) W 3–1 PP |
Ganzorig ( MGL ) W 3–0 PO |
Navruzov ( UZB ) W 4-1 SP |
Do widzenia |
Asgarow ( AZE ) W 4–0 ST |
||
Aniuar Gedujeew | −74 kg | Do widzenia |
Abdurachmonow ( UZB ) W 3–1 PP |
Burroughs ( USA ) W 3–2 PP |
Hasanow ( AZE ) W 3–1 PP |
Do widzenia |
Yazdani ( IRI ) L 1–3 PP |
||
Abdulrashid Sadulaev | −86 kg | Do widzenia |
Veréb ( HUN ) W 4–0 ST |
Ceballo ( VEN ) W 3–0 PO |
Szarafow ( AZE ) W 3–1 PP |
Do widzenia |
Yasar ( TUR ) W 3–0 PO |
||
Anzor Bołtukajew | −97 kg | Do widzenia |
Andriitsev ( UKR ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 11 | ||||
Bilyal Makhov | −125 kg |
Zasiejew ( UKR ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 13 |
- Grecko-rzymski mężczyzna
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | |||
Ibragim Labazanov | −59 kg |
Kebispajew ( KAZ ) L 0–3 PO |
Nie awansował | 16 | ||||||
Islambek Albiew | -66 kg |
Panait ( ROU ) W 3–1 PP |
Czunajew ( AZE ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 9 | |||||
Roman Własow | −75 kg | Do widzenia |
Kim Hw ( KOR ) W 3–1 PP |
Yang B ( CHN ) W 4–0 ST |
Starčević ( CRO ) W 3–1 PP |
Do widzenia |
Madsen ( DEN ) W 3–1 PP |
|||
Davit Chakvetadze | −85 kg |
Tahmasebi ( AZE ) W 3–0 PO |
Akhlaghi ( IRI ) W 5–0 VT |
Kudla ( NIEM ) W 4–0 ST |
Lőrincz ( WĘGRY ) W 3–1 ST |
Do widzenia |
Beleniuk ( UKR ) W 3–1 PP |
|||
Islam Magomiedow | -98 kg | Do widzenia |
Arusaar ( EST ) W 3–0 PO |
İldem ( TUR ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 8 | ||||
Siergiej Siemionow | −130 kg |
Ramonow ( KGZ ) W 3–1 PP |
Abdullaev ( UZB ) W 3-0 PO |
Kajaia ( GEO ) W 3–0 PO |
López ( CUB ) L 0–3 PO |
Do widzenia |
Nabi ( EST ) W 3–0 PO |
- Freestyle kobiet
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||||
Milana Dadaszewa | −48 kg |
Kim Hg ( PRK ) W 3–1 PP |
Yankova ( BUL ) L 1–3 PP |
Nie awansował | 11 | ||||||
Waleria Koblowa | −58 kg |
Niemesch ( GER ) W 3-0 PO |
Pürevdorj ( MGL ) W 4–0 ST |
Malik ( IND ) W 3–1 PP |
Tynybekowa ( KGZ ) W 3–1 PP |
Do widzenia |
Icho ( Japonia ) L 1–3 PP |
||||
Inna Trazhukova | −63 kg |
Sastin ( HUN ) W 3-0 PO |
Şahin ( TUR ) W 3–1 PP |
Xu R ( CHN ) W 3–1 PP |
Kawai ( Japonia ) L 0–4 ST |
Do widzenia |
Michalik ( POL ) L 1–3 PP |
5 | |||
Natalia Worobiewa | −69 kg | Do widzenia |
Syzdykova ( KAZ ) W 3–1 PP |
Ochirbat ( MGL ) W 5–0 VT |
Mostafa ( EGY ) W 5–0 VT |
Do widzenia |
Dosho ( Japonia ) L 1–3 PP |
||||
Ekaterina Bukina | −75 kg |
Amer ( EGY ) W 3–1 PP |
Adar ( TUR ) W 3–1 PP |
Ferreira ( BRA ) W 3–1 PP |
Manyurova ( KAZ ) L 0–5 VT |
Do widzenia |
Ali ( CMR ) W 3–1 PP |
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- „Federacja Rosyjska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 (Rio2016.com)” . Zarchiwizowane z oryginału w dniu 26 sierpnia 2016 roku . Źródło 22 lipca 2018 .CS1 maint: bot: nieznany status oryginalnego adresu URL ( link )
- [ [1] RUS/lato/2016/ Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016] na SR/Olimpiadzie