Royal Canadian Academy of Arts - Royal Canadian Academy of Arts
Kanadyjska Akademia Sztuk, 1880
| |
Skrót | RCA |
---|---|
Tworzenie | 1880 |
Rodzaj | Organizacja artystyczna |
Status prawny | Aktywny |
Cel, powód | Rzecznik i głos publiczny, pedagog i sieć kontaktów |
Główna siedziba | Toronto, Ontario , Kanada |
Region obsługiwany |
Kanada |
Członkostwo |
Ponad 790 |
Oficjalny język |
Angielski, francuski |
Royal Canadian Academy of Arts ( RCA ) jest kanadyjską sztuki związane z modelem organizacji, która powstała w 1880 roku.
Historia
1880 do 1890
Tytuł Królewskiej Kanadyjskiej Akademii Sztuk otrzymał od królowej Wiktorii 16 lipca 1880 roku. Pierwszym patronem był gubernator generalny Kanady , markiz Lorne . Malarz Lucius O'Brien był jego pierwszym prezydentem.
Cele Akademii, jak stwierdzono w publikacji statutu organizacji z 1881 r., Były trojakie:
- Po pierwsze - instytucja Galerii Narodowej przy siedzibie rządu;
- Po drugie - organizowanie wystaw w głównych miastach Dominium;
- Po trzecie - powołanie Szkół Artystycznych i Projektowych.
W tej samej publikacji opisano dwa poziomy członkostwa: akademicy i stowarzyszeni. Nie więcej niż czterdzieści osób mogło być jednocześnie akademikami, a liczba współpracowników nie była ograniczona. Wszyscy akademicy byli zobowiązani do podania przykładu swojej pracy w zbiorach Galerii Narodowej . Mogli także pokazywać więcej prac na wystawach sponsorowanych przez Akademię niż Współpracownicy.
Wystawa inauguracyjna odbyła się w Ottawie i wprowadzono pierwszych akademików, w tym pierwszą akademiczkę Charlotte Schreiber . Przez następne 10 lat Akademia organizowała coroczne wystawy, często we współpracy z regionalnymi stowarzyszeniami artystów. Wystawy w Toronto były wspólnym projektem Akademii i Ontario Society of Artists , podczas gdy te, które odbyły się w Montrealu, odbywały się we współpracy z Montreal Artists Association . Wystawy odbywały się również w St. John, New Brunswick i Halifax w Nowej Szkocji . Każdego roku dodawano kolejnych akademików i współpracowników, aż liczba członków wzrosła ponad dwukrotnie do 1890 r. Członkowie byli wybierani ze wszystkich obszarów kraju i obejmowali anglofony i frankofony. Mężczyźni nadal przewyższali liczbę kobiet, a te kobiety były identyfikowane jako malarze, a nie jako projektanci lub architekci.
Gdy akademicy dołączyli, przekazali przykład swojej pracy National Gallery of Canada, budując kolekcję jeszcze nieposiadającej osobowości prawnej instytucji. Znaleziono tymczasowy dom dla kolekcji w budynku obok Sądu Najwyższego Kanady, a pierwszy kurator, John WH Watts, RCA został wyznaczony do rozpoczęcia organizacji wystaw.
Trzeci cel - zachęcenie do nauczania sztuki i projektowania w Kanadzie - okazał się trudniejszy do zrealizowania przy ograniczonych dostępnych zasobach finansowych.
1891 do przedstawienia
Kanadyjski malarz krajobrazu Homer Watson został wybrany na współpracownika, został pełnoprawnym członkiem, a później został prezesem Akademii.
Stulecie istnienia Akademii uhonorowano trzykolorowym znaczkiem pocztowym o wartości 35 centów. Na znaczku widnieje wizerunek pierwotnego środkowego bloku budynków Parlamentu oraz napis „Royal Canadian Academy of Arts, 1880–1980”, z nazwiskiem „ Thomas Fuller ”, członek Akademii i architekt Dominium Kanady, zaprojektował oryginalny budynek.
Członkowie
Akademia składa się z członków z całej Kanady, reprezentujących ponad dwadzieścia dyscyplin sztuk wizualnych. Ta lista nie jest wyczerpująca. Zobacz także Kategoria: Członkowie Royal Canadian Academy of Arts .
1880 do 1890
Nazwa | Seks | Dyscyplina | 1880 | 1881 | 1882 | 1883 | 1884 | 1886 | 1887 | 1888 | 1890 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aaron Allan Edson | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||
William Nichol Cresswell | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |||
Daniel Fowler (1810–1894) | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
John Arthur Fraser (1838–1898) | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||
James Griffiths (1825–1896) | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Joseph Arthur Eugene Hamel (1845–1932) | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |||
Robert Harris | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
John William Hopkins (1825–1905) | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Henry Langley | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Lucjusz Richard O'Brien | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
William Raphael | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Henry Sandham | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA (nierezydent) | RCA (nierezydent) | RCA (nierezydent) | RCA (nierezydent) | RCA (nierezydent) |
Charlotte Schreiber | Płeć żeńska | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||
François Van Luppen (1838–1899) | męski | rzeźbiarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |||
James Smith (1832–1918) | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Thomas Seaton Scott | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |
William George Storm | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Thomas Mower Martin | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Dzień Forshaw | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
John Colin Forbes (1846–1925) | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
Henri Perré (1828–1890) | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA |
John William Hurrell Watts (1850–1917) | męski | projektant | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |
Homer Watson | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||
Thomas W. Fuller | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||
Alexander Cowper Hutchison (1838–1922) | męski | architekt | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||
Marmaduke Matthews | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |||
John George Howard | męski | architekt | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | ||||
Antoine Plamondon | męski | malarz | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | RCA przeszedł na emeryturę | |||
Napoléon Bourassa | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |||
William Armstrong | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
Robert Richard Baigent (1830–1890) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Harrington Bird (1846–1936) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Frederick Alexander Turner Dunbar (1849–1921) | męski | rzeźbiarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
Robert Ford Gagen (1847–1926) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Michael Hannaford (1832–1891) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
George Harvey (1846–1910) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Louis-Philippe Hébert | męski | rzeźbiarz | ARCA | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | |||
Frances Bannerman | Płeć żeńska | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Henry Martin (1832-1902) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
John Christopher Miles (1837–1911) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Andrew Dickson Patterson (1854–1930) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | RCA | RCA | |||
Paul Peel | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
William Revell (1830–1902) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Joseph Thomas Rolph (1831–1916) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
William Ruel | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Frances Elwood Richards (1852–1934) | Płeć żeńska | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Edward Scrope Shrapnel | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Frederic Marlett Bell-Smith | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | |||
Edward Buckingham Shuttleworth (1842–1934) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
James L. Weston (1815–1896) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Robert R. Whale | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
William Doughtie (1846–1883) | męski | projektant | ARCA | ||||||||
Eugène-Étienne Taché | męski | projektant | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
Alfred Harold Howard (1854–1916) | męski | projektant | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | RCA | |||
Robert McCausland (1856–1923) | męski | projektant | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
James Balfour | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Charles Baillairgé | męski | architekt | ARCA | ARCA | |||||||
Edmund Burke | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Walter Chesterton (1845–1931) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Joseph Connolly | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | |||
Frank Darling | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | |||
David Brash Dick (1846–1925) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCAre | |||
Andrew Dewar (1846 - ok. 1932) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
G. Ernest Fairweather | męski | architekt | ARCA | ARCA | |||||||
Robert Gage | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
(1851–1915) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
Henry Bauld Gordon | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
William Critchlow Harris | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
William Irving (1830–1883) | męski | architekt | ARCA | ARCA | |||||||
John Thomas Charles McKean (1840–1911) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Charles Willer Mulligan (1846-1908) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
James Nelson (1831–1913) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Almond E. Paull (1824–1902) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Alexander Denton Steele (1841–1890) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||
William Stewart (1832–1907) | męski | architekt | ARCA | ARCA | |||||||
David Stirling | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Walter Reginald Strickland (1841–1915) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Richard Cunningham Windeyer (1831–1900) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
Otto Reinhold Jacobi | męski | malarz | RCA | RCA | RCA | RCA | RCA | ||||
William Brymner | męski | malarz | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | ||||
Arthur Cox (1840–1917) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | ||||
James A. Sydney Crocker | męski | malarz | ARCA | ARCA | |||||||
Percy Franklin Woodcock (1855–1936) | męski | malarz | ARCA | ARCA | RCA | RCA | RCA | ||||
William Tutin Thomas | męski | architekt | ARCA | ||||||||
Alfred Boisseau (1823-1901) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
William Cruikshank | męski | malarz | ARCA | ARCA | |||||||
John Wycliffe Lowes Forster | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
James Kerr-Lawson (1865–1939) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
John Charles Pinhey (1860–1912) | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
George Agnew Reid | męski | malarz | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
John Ellis | męski | projektant | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
John Thompson Willing | męski | projektant | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Henry Frederick Busch (1826-1902) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Samuel George Curry | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
Alexander Francis Dunlop | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
George F. Durand (1850–1889) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Robert McNicol (fl. 1881–83) | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ||||||
Andrew Taylor | męski | architekt | ARCA | ARCA | ARCA | ARCA | |||||
Hamilton MacCarthy | męski | rzeźbiarz | ARCA | ARCA | RCA | ||||||
Frederick Charles S. Gordon (1856–1924) | męski | malarz | ARCA | ARCA | |||||||
Emma S. Windeat (fl. 1884–1926) | Płeć żeńska | malarz | ARCA | ARCA |
Nazwa | dyscyplina | 1896 |
---|---|---|
WE Atkinson (kanadyjski malarz aktywny w Anglii, 1862–1926) | malarz | ARCA |
George Théodore Berthon | malarz | RCA |
Peleg Franklyn Brownell (1857–1946) | malarz | RCA |
George Robert Bruenech (1851–1916) | malarz | ARCA |
Frederick Sproston Challener (1869–1959) | malarz | ARCA |
Gertrude Spurr Cutts (1858–1941) | malarz | ARCA |
Edmond Dyonnet | malarz | ARCA |
Mary Alexandra Eastlake z domu Bell (1864–1951) | malarz | ARCA |
Harriet Ford (1859–1939) | malarz | ARCA |
James Lillie Graham (1873–1971) | malarz | ARCA |
Edmund Wyly Grier | malarz | RCA |
John A. Hammond | malarz | RCA |
Sarah Holden | malarz | ARCA |
William R. Hope (1863–1931) | malarz | ARCA |
F. McGillivray SS Knowles (1859–1932) | malarz | ARCA |
Laura Muntz Lyall | malarz | ARCA |
Hamilton MacCarthy | rzeźbiarz | RCA |
CM Manly (1855–1924) | malarz | ARCA |
Joseph W. Power | architekt | ARCA |
Mary Augusta Hiester Reid (1854–1921) | malarz | ARCA |
William Albert Sherwood (1855–1919) | malarz | ARCA |
WL Symons | architekt | ARCA |
SH Townsend | architekt | ARCA |
Sydney Strickland Tully (1869–1911) | malarz | ARCA |
Frederick Arthur Verner | malarz | ARCA |
Carl Henry Ahrens (1863–1936) | malarz | ARCA |
Paul Giovanni Wickson (1860–1922) | malarz | ARCA |
Albert Curtis Williamson (1867–1944) | malarz | ARCA |
Emma S. Windeat (fl. 1884–1926) | malarz | ARCA |
Członkostwo w Akademii w 1907 roku
Akademicy
- Frederic Marlett Bell-Smith , malarz
- Peleg Franklyn Brownell , malarz
- William Brymner , malarz
- Frederick Sproston Challener , malarz
- William Cruikshank , malarz
- Alexander Francis Dunlop , architekt
- Edmond Dyonnet , malarz
- Edmund Wyly Grier , malarz
- Gustav Hahn , projektant
- John A. Hammond , malarz
- Robert Harris , malarz
- Louis-Philippe Hébert , rzeźbiarz
- William R. Hope , malarz
- Alfred Harold Howard , projektant
- AC Hutchison , architekt
- F. McGillivray SS Knowles , malarz
- Hamilton Thomas Carleton Plantagenet MacCarthy , rzeźbiarz
- Thomas Mower Martin , malarz
- Marmaduke Matthews , malarz
- Andrew Dickson Patterson , malarz
- John Charles Pinhey , malarz
- George Agnew Reid , malarz
- James Smith , architekt
- Homer Watson , malarz
- John William Hurrell Watts , projektant
Współpracownicy
- William Edwin Atkinson (1862–1926)
- John William Beatty
- Harry Britton
- George Robert Bruenech (1851–1916)
- Florence Carlyle
- Arthur Cox (1840–1917)
- Maurice Galbraith Cullen
- Gertrude Spurr Cutts
- John Wycliffe Lowes Forster
- Joseph Charles Franchere (1866–1921)
- Robert Ford Gagen
- James Lillie Graham
- Clara Sophia Hagarty (1871–1958)
- CM Manly
- John Christopher Miles
- Edmund Montague Morris (1871–1913)
- Laura Muntz Lyall
- Sophie Pemberton
- Mary Augusta Hiester Reid
- Joseph Thomas Rolph
- Joseph St Charles (1868–1956)
- William Albert Sherwood
- William St. Thomas Smith (1862–1947)
- Sydney Strickland Tully
- Frederick Arthur Verner
- Albert Curtis Williamson
- Emma S. Windeat
Wprowadzony w 1973
- Armand Tatossian , malarz
Wprowadzony w 1974 roku
- John Max , fotograf
Wprowadzony w 1976 roku
- Richard Gorman , malarz
- Ruth Gowdy McKinley , pierwszy garncarz wybrany do Akademii
Wprowadzony w 1991 roku
- Arto Tchakmaktchian , rzeźbiarz
Wprowadzony w 1999 roku
Wprowadzony w 2002 roku
- Catherine Crowston , administrator sztuki
- Ann Davis, administrator sztuki
- Trudy Golley, ceramika
- Robert Mellin , architekt
- Pitaloosie Saila , grafik
- George A. Walker , projektant książek
- Alexander J. Wyse, malarstwo
Wprowadzony w 2006 roku
- Paul Wm. Skóry, obróbka metali
Wprowadzony w 2007 roku
- Aggie Beynon , kowalstwo
- Alexandre Castonguay , sztuka cyfrowa
- Douglas Coupland , instalacja rzeźbiarska
- Karen Dahl , ceramika
- James Doran , rzeźba emaliowana
- Noam Gonick , kręcenie filmów
- Robert W. Harrison , ceramika
- Enid Legros-Wise , ceramika
- Laura L. Letinsky , fotografia
- Simon Neil Minuk , architektura
- Paula Murray , ceramika
- Grace Nickel , ceramika
- Richard James Rivet , malarstwo, grafika
- Michael Smith , malowanie
- Arlene Stamp , dwuwymiarowa grafika i projekt
- Reva Stone , sztuka cyfrowa
- Ewa Tarsia , malarstwo, grafika
- Ione Thorkelsson , szkło
- Henri Venne , malarstwo, fotografia
- Kamila Wozniakowska , malarstwo
Wprowadzony w 2008 roku
- Catherine Farish , grafika
- Susan Collett , ceramika
Wprowadzony w 2009 roku
- Sara Diamond
- Marius Dubois
- Christian Eckart
- Faye Heavyshield
- Garry Neil Kennedy
- Rita McKeough
- Mary Scott
- John Will
- Justin Wonnacott
Wprowadzony w 2010 roku
- Chantal Gilbert , metal
- Robert Jekyll , witraże
- Lou Lynn , szkło i metal
- Janice Wright-Cheney , tekstylia
Wprowadzony w 2011 roku
- Philip Beesley , architektura
- Sonia Chow , projekt graficzny
- Richard Thomas Davis , malarstwo, rysunek, grafika
- Leya Evelyn , malowanie
- FASTWÜRMS , technika mieszana
- Wyn Geleynse , sztuka wideo
- Peter Krausz , malarstwo, rysunek
- Charles Lewton-Brain , kowalstwo
- Alex Livingston , malarstwo, sztuka cyfrowa
- Mike Massie , biżuteria
- Laura Millard , malarstwo, fotografia
- John Noestheden , pracuje na papierze, rysuje
- Stu Oxley , malarstwo, grafika
- Anne Ramsden , instalacja, technika mieszana, fotografia
- Dan Steeves , grafika
- Denis Villeneuve , produkcja filmowa
Wprowadzony w 2012 roku
- Andre Bergeron
- Sandra Bromley
- Tara Bryan
- Ginette Caron
- Sean Caulfield
- Naomi London
- Sarah Maloney
- Jean Pierre Morin
- Nadia Myre
- Anna Torma
- Eva Lapka , ceramika
Wprowadzony w 2013 roku
- Clarence Dick
- Christos Dikeakos ,
- Charles Elliott
- Lynda Gammon
- Rusdi Genest
- Wódz Tony Hunt
- David MacWilliam
- Les Manning
- Barbara Paterson
- Susan G. Scott
- Andrew Wright
Wprowadzony w 2014 roku
- Diane Bisson
- Marc Boutin
- Luben Boykov
- Karen Cantine
- Donna Clare
- Cora Cluett
- Gene Dub , architekt
- Frédéric Metz
- Louie Palu , fotograf
- Claude Provencher
- Russell Yuristy
Wprowadzony w 2015 roku
- Claude Cormier , architektura krajobrazu
- Jacques Fournier, introligatorstwo
- Libby Hague , grafika
- Tanya Harnett, interdyscyplinarna
- Wesley Harris, kowalstwo
- Peter Jacobs , architektura krajobrazu
- Lew Yung-Chien , fotografia
- Amy Loewan, instalacja, technika mieszana
- Rafael Lozano-Hemmer , interdyscyplinarny
- Marie-Christiane Mathieu, interdyscyplinarna
- Alexandra McCurdy, ceramika
- Nancy Petry , technika mieszana
- Alan Stein, projekt książki
- John Taylor, fotografia
Wprowadzony w 2016 roku
- Shuvinai Ashoona , rys
- David Blatherwick , malowanie
- Ricardo L. Castro , fotografia, architektura
- Alan R. Collyer, architektura
- Rosalie Favell , fotografia
- Les Graff, malowanie
- Andrew Gruft, architektura
- James Hart , rzeźba
- Helen Kerr, wzornictwo przemysłowe
- Alain LeBrun, ilustracja, projekt graficzny
- Marian Penner Bancroft , fotografia, wideoart
- Frank Shebageget, rzeźba, instalacja
- Allyson Simmie, projektowanie biżuterii
- Brendan Lee Satish Tang, rzeźba
- Peter von Tiesenhausen, rzeźba, instalacja
- Ian Wallace , fotografia, malarstwo
- Elizabeth Zvonar , kolaż, rzeźba
Wprowadzony w 2017 r
- Yael Brotman, grafika
- Diana Dean , malarstwo, rzeźba
- Keith L. Graham, architektura
- Barrie Jones, fotografia
- Royden Mills , rzeźba
- Craig Richards, fotografia
- Jean-Daniel Rohrer, malowanie
- Marie Saint Pierre, projektowanie mody
Wprowadzeni na 2018 rok
- David Alexander, malowanie
- Noel Best, architektura
- Anne Carrier, architektura
- Pierre Coupey , malowanie
- Shayne Dark, rzeźba
- Lucy Hogg, malowanie
- Katherine Knight , fotografia
- Gary Pearson, malarstwo i rysunek
- Udo Schliemann, projekt
Inni
- Sheila Butler
- George Cuthbertson (1929-2017), konstruktor jachtów
- Robert Wakeham Pilot
- Leslie Reid (artysta) (1947-), wprowadzony 1977, malarz i grafik
- John A. Schweitzer (1952-), kolagista
- Philip Surrey (1910-1990), malarz
- Campbell Tinning (1910-1996), malarz
- Gentile Tondino (1923-2001), malarz