Paragwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Paraguay at the 2004 Summer Olympics
Paragwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | PAR |
NOC | Comité Olímpico Paragwaj |
Stronie internetowej |
www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 23 w 4 sportach |
Nosiciel flagi | Rocio Rivarola |
Medale na 65. miejscu |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Paragwaj brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja, od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to dziewiąty występ narodu na Igrzyskach Olimpijskich, z wyjątkiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 1980 w Moskwie z powodu częściowego poparcia dla bojkotu Stanów Zjednoczonych .
Comité Olímpico Paraguayo wysłał największą w kraju delegację na Igrzyska od czasu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku ze względu na obecność męskiej drużyny piłkarskiej. Łącznie 23 sportowców, 21 mężczyzn i 2 kobiety, rywalizowało tylko w lekkiej atletyce, piłce nożnej, wioślarstwie i pływaniu. W drużynie Paragwaju znalazły się dwie wybitne zawodniczki: rzucająca oszczepem Leryn Franco , która ze względu na swoją karierę zawodową jako modelka i zawodniczka aspirowała do miana jednej z najpiękniejszych kobiet biorących udział w igrzyskach olimpijskich, oraz wioślarz samotny, Rocio Rivarola , lat siedemnaście , która później stała się pierwszą w kraju kobietą niosącą flagę podczas ceremonii otwarcia.
Paragwaj opuścił Ateny z pierwszym srebrnym medalem olimpijskim od męskiej drużyny piłkarskiej, po porażce z Argentyną z wynikiem 0-1 w ostatnim meczu turnieju.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Srebro |
Reprezentacja Paragwaju w piłce nożnej |
Piłka nożna | Turniej mężczyzn | 28 sierpnia |
lekkoatletyka
Paragwajscy sportowcy osiągnęli do tej pory standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Diego Ferreira | 100 m² | 10.50 NR | 5 | Nie awansował |
- Kobiety
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Leryn Franco | Rzut oszczepem | 50,37 | 42 | Nie awansował |
Piłka nożna
Turniej mężczyzn
Reprezentacja Paragwaju w piłce nożnej przeszła ciężką próbę, aby zakwalifikować się do Igrzysk w Atenach, zdobywając dwa gole w ciągu ostatnich dziesięciu minut, by pokonać Chile i wyprzedzając Brazylię, aby zakwalifikować się z Ameryki Południowej wraz z Argentyną.
- Lista
Poniżej przedstawiamy drużynę Paragwaju w męskim turnieju piłki nożnej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trener: Carlos Jara Saguier
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | 2004 klub |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Rodrigo Romero | 8 listopada 1982 (w wieku 21) | 0 | 0 | Nacional Asunción |
2 | DF | Emilio Martinez | 10 kwietnia 1981 (w wieku 23 lat) | 8 | 0 | Libertad |
3 | DF | Julio Manzur | 22 czerwca 1981 (w wieku 23 lat) | 8 | 0 | Guarani |
4 | DF | Carlos Gamarra * | 17 lutego 1971 (w wieku 33 lat) | 11 | 5 | Inter Mediolan |
5 | DF | José Devaca | 18 września 1982 (w wieku 21) | 8 | 1 | Cerro Porteño |
6 | DF | Celso Esquivel | 20 marca 1981 (w wieku 23 lat) | 0 | 0 | San Lorenzo |
7 | FW | Pablo Gimenez | 29 czerwca 1981 (w wieku 23 lat) | 8 | 1 | Guarani |
8 | MF | Edgar Barreto | 15 lipca 1984 (w wieku 20) | 8 | 0 | NEC Nijmegen |
9 | FW | Fredy Barreiro | 27 marca 1982 (w wieku 22) | 8 | 2 | Libertad |
10 | MF | Diego Figueredo | 28 kwietnia 1982 (w wieku 22) | 8 | 2 | Real Valladolid |
11 | DF | Aureliano Torres | 16 czerwca 1982 (w wieku 22) | 8 | 1 | Guarani |
12 | DF | Pedro Benitez | 23 marca 1981 (w wieku 23 lat) | 0 | 0 | Cerro Porteño |
13 | MF | Julio Cesar Enciso * | 5 sierpnia 1974 (w wieku 30 lat) | 0 | 0 | Olimpia Asunción |
14 | FW | Julio González | 26 sierpnia 1981 (w wieku 22 lat) | 8 | 2 | Nacional Asunción |
15 | DF | Ernesto Cristaldo | 16 marca 1984 (w wieku 20) | 0 | 0 | Cerro Porteño |
16 | MF | Osvaldo Diaz | 22 grudnia 1981 (w wieku 22 lat) | 8 | 1 | Guarani |
17 | FW | José Cardozo * | 14 marca 1971 (w wieku 33 lat) | 6 | 2 | Toluca |
18 | GK | Diego Barreto | 16 lipca 1981 (w wieku 23 lat) | 8 | 0 | Cerro Porteño |
* Przestarzały gracz.
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Paragwaj | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 5 | +1 | 6 | Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
2 | Włochy | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 | |
3 | Ghana | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | |
4 | Japonia | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 7 | -1 | 3 |
Paragwaj | 4 – 3 | Japonia |
---|---|---|
Giménez 5 ' Cardozo 26 ' , 37 ' Torres 62 ' |
Raport |
Ono 22 ' ( długopis ) , 53 ' ( długopis ) Okubo 81 ' |
- Ćwierćfinały
Paragwaj | 3 – 2 | Korea Południowa |
---|---|---|
Bareiro 19 ' , 71 ' Cardozo 61 ' |
Raport | Lee CS 74 ' , 79 ' ( pióro ) |
- Półfinały
- Mecz o złoty medal
- Zdobył srebrny medal
Wioślarstwo
Paragwajscy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Daniel Sosa | Pojedyncze czaszki | 7:52,50 | 5 R | 7:21.03 | 4 SD/E | 7:36,87 | 4 WF | 7:13.49 | 26 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Rocio Rivarola | Pojedyncze czaszki | 8:03,85 | 4 R | 7:57,77 | 4 SC/D | 8:05.92 | 5 FD | 7:57.36 | 21 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Sergio Cabrera | 200 m motyl | 2:06.15 | 35 | Nie awansował |
Zobacz też
Bibliografia
Linki zewnętrzne
- Oficjalne sprawozdanie z XXVIII Olimpiady
- Paragwajski Komitet Olimpijski (w języku hiszpańskim)