Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 - Olympic Athletes from Russia at the 2018 Winter Olympics
Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 | |
---|---|
Kod MKOl | WIOSŁO |
w Pyeongchang , Korea Południowa 9–25 lutego 2018 | |
Zawodnicy | 168 w 15 sportach |
Nosiciel flagi | Wolontariusz |
Medale w rankingu 13 |
|
Zimowe występy olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Związek Radziecki (1956-1988) Zjednoczony Zespół (1992) Rosja (1994-2014) |
Część serii na |
Olimpijczyków z Rosji ( OAR ) był Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oznaczenie „s wybranych rosyjskich sportowców dopuszczone do udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pyeongchang , Korea Południowa . Desygnacja została wszczęta po zawieszeniu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego po rosyjskiej aferze dopingowej . To był drugi raz, kiedy rosyjscy sportowcy brali udział pod neutralną flagą olimpijską, po raz pierwszy w zespole Unified Team z 1992 roku.
Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 dwóch sportowców z tego zespołu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność zakazanych substancji i zostało uznanych za winnych stosowania dopingu przez Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS). Oba zostały usankcjonowane przez MKOl, a ich wyniki zostały unieważnione w wyniku orzeczenia.
Tło
Rosyjskie zarzuty dopingu
W grudniu 2014 r. niemiecki nadawca publiczny ARD wyemitował film dokumentalny, w którym pojawiły się liczne zarzuty, że Rosja zorganizowała państwowy program dopingowy, który dostarczał ich sportowcom środki poprawiające wydajność . W listopadzie 2015 roku Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) opublikowała raport, a Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zawiesiło Rosję na czas nieokreślony w światowych zawodach lekkoatletycznych.
W maju 2016 r. The New York Times opublikował zarzuty byłego dyrektora rosyjskiego laboratorium antydopingowego, dr Grigorija Rodczenkowa , że wykorzystano spisek skorumpowanych antydopingowych urzędników, agentów wywiadu Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i uległych rosyjskich sportowców. zakazanych substancji w celu uzyskania nieuczciwej przewagi podczas Igrzysk. Rodczekow stwierdził, że FSB manipulowała przy ponad 100 próbkach moczu w ramach tuszowania , a jedna trzecia rosyjskich medali zdobytych w Soczi była wynikiem dopingu. W dniu 18 lipca 2016 r. niezależne śledztwo zlecone przez WADA wykazało, że „poza wszelką wątpliwość” wykazano , że RUSADA , Ministerstwo Sportu , FSB i Centrum Sportowego Przygotowania Reprezentacji Rosji „działały na rzecz ochrony dopingowanych rosyjskich sportowców” w ramach „systemu awaryjnego kierowanego przez państwo” z wykorzystaniem „metodologii zanikania pozytywnych [testów]”. Według raportu McLarena , Metodologia Znikania Pozytywnych działała od „przynajmniej pod koniec 2011 roku do sierpnia 2015 roku”. Wykorzystano go na 643 pozytywnych próbkach, liczbie, którą autorzy uważają za „jedynie minimum” ze względu na ograniczony dostęp do rosyjskich zapisów.
9 grudnia 2016 roku kanadyjski prawnik Richard McLaren opublikował drugą część swojego niezależnego raportu . Dochodzenie wykazało, że w latach 2011-2015 z zatuszowania skorzystało ponad 1000 rosyjskich zawodników uprawiających różne sporty (w tym sporty letnie, zimowe i paraolimpijskie). Po opublikowaniu raportu McLarena, MKOl ogłosił wszczęcie dochodzenia w sprawie 28 rosyjskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. La Gazzetta dello Sport podała nazwiska 17 sportowców, z których 15 jest wśród 28 objętych dochodzeniem. Do końca grudnia 2017 r. odebrano 13 medali, a 43 rosyjskich sportowców zdyskwalifikowano do udziału w zawodach w 2018 r. Liczba sportowców objętych dochodzeniem wzrosła do 36 (i ostatecznie 46) w grudniu.
Rosja zaprzeczyła istnieniu programu dopingowego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem , obwiniając Stany Zjednoczone za „wykorzystywanie Olimpiady do ingerowania w rosyjskie wybory prezydenckie ”.
Oficjalne sankcje
5 grudnia 2017 r. MKOl ogłosił, że Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 ze skutkiem natychmiastowym. Sportowcy, którzy nie mieli wcześniejszych naruszeń narkotyków i konsekwentnie przeprowadzali testy narkotykowe, mieli zostać dopuszczeni do rywalizacji pod flagą olimpijską jako „sportowiec olimpijski z Rosji” (OAR). Zgodnie z postanowieniami dekretu, rosyjscy urzędnicy rządowi zostali wykluczeni z Igrzysk, a ani flaga kraju, ani hymn nie byłyby obecne ( zamiast tego miały być używane flagi olimpijskie i hymn olimpijski ). W dniu 20 grudnia 2017 r. MKOl zaproponował alternatywne logo dla strojów zawodników OAR (pokazane po prawej stronie). Prezydent MKOl Thomas Bach powiedział, że „po przeprowadzeniu należytego procesu [MKOl] nałożył proporcjonalne sankcje za tę systematyczną manipulację przy jednoczesnej ochronie czystych sportowców”.
W styczniu 2018 roku MKOl ukarał 43 rosyjskich sportowców biorących udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 i zabronił im udziału w edycji 2018 i wszystkich innych przyszłych Igrzyskach Olimpijskich w ramach Komisji Oswalda . Wszyscy oprócz jednego z tych sportowców odwołali się od swoich zakazów do CAS. Sąd uchylił sankcje wobec 28 sportowców, co oznacza, że ich medale i wyniki w Soczi zostały przywrócone, ale uznał, że istnieją wystarczające dowody przeciwko jedenastu sportowcom, aby utrzymać sankcje z Soczi. MKOl stwierdził w oświadczeniu, że „wynik decyzji CAS nie oznacza, że sportowcy z grupy 28 zostaną zaproszeni na Igrzyska. Brak sankcji nie oznacza automatycznie przywileju zaproszenia” i że „ta [przypadek ] może mieć poważny wpływ na przyszłą walkę z dopingiem”. MKOl zwrócił uwagę, że Sekretarz Generalny CAS „nalegał, aby decyzja CAS nie oznaczała, że tych 28 sportowców jest niewinnych” i że rozważy odwołanie od decyzji sądu. Sąd zdecydował również, że żaden z 39 sportowców nie powinien zostać wykluczony ze wszystkich przyszłych igrzysk olimpijskich, a jedynie z igrzysk w 2018 roku. Trzech z 42 rosyjskich sportowców, którzy pierwotnie się odwołali, wciąż czeka na przesłuchanie, które zostanie przeprowadzone po Igrzyskach w 2018 roku.
Pierwotna pula 500 rosyjskich sportowców została zgłoszona do rozpatrzenia na Igrzyska 2018, a 111 zostało natychmiast usuniętych z rozpatrzenia. Pozostali sportowcy musieli spełnić warunki przedmeczowe, takie jak dalsze testy przedmeczowe i ponowna analiza przechowywanych próbek. Tylko jeśli te wymagania zostaną spełnione, zawodnicy zostaną zaproszeni do udziału w Igrzyskach. Żaden z zawodników, którzy zostali sankcjonowani przez Komisję Oswalda, na tym etapie nie był jeszcze w basenie. Ostateczna liczba neutralnych rosyjskich sportowców zaproszonych do rywalizacji wyniosła 169, a po wycofaniu się łyżwiarki szybkiej Olgi Graf ostateczna liczba wynosiła 168.
Reakcja w Rosji
W przeszłości prezydent Rosji Władimir Putin i inni urzędnicy stwierdzili, że byłoby kłopotliwe dla Rosji, gdyby jej sportowcy nie mogli rywalizować pod rosyjską flagą. Jednak jego rzecznik ujawnił później, że żaden bojkot nie był dyskutowany przed decyzją MKOl. Po ogłoszeniu Ramzan Kadyrow , szef Czeczenii , ogłosił, że żaden z czeczeńskich sportowców nie zostanie dopuszczony do udziału pod neutralną flagą.
6 grudnia Putin oświadczył, że jego rząd jest gotowy do zezwolenia rosyjskim sportowcom na indywidualne uczestnictwo w igrzyskach, ale inni rosyjscy politycy wciąż nawoływali do bojkotu. Giennadij Ziuganow , przywódca Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej , zaproponował wysłanie fanów na igrzyska z sowieckim sztandarem zwycięstwa . Siergiej Ławrow , rosyjski minister spraw zagranicznych , zasugerował, że Stany Zjednoczone „boją się uczciwej konkurencji”; podczas gdy Władimir Putin był zdania, że Stany Zjednoczone wykorzystały swoje wpływy w MKOl do „zarządzania skandalu dopingowego”. Nazwał decyzję MKOl niesprawiedliwą „karą zbiorową”, mówiąc: „Wszystko wygląda na całkowicie zaaranżowaną i politycznie umotywowaną decyzję. Dla mnie nie ma co do tego wątpliwości”.
Popularna rosyjska gazeta Komsomolskaja Prawda donosiła, że 86% Rosjan sprzeciwia się uczestnictwu w igrzyskach pod neutralną flagą, a wielu rosyjskich kibiców uczestniczyło w igrzyskach ubranych w rosyjskie barwy i skandując „Rosja!” jednomyślnie, w akcie sprzeciwu wobec zakazu. Po igrzyskach rosyjska łyżwiarka figurowa Evgenia Medvedeva ujawniła w poście na Instagramie, że rosyjski tricolor był ukryty na mundurach ceremonii wręczenia medali OAR pod białym futrzanym szalikiem zapinanym z przodu kurtki.
Krytyka
IIHF wyraził poparcie dla umożliwienia pełnego uczestnictwa „czyste” w rosyjskich sportowców Zimowych Igrzysk 2018, wzywa MKOl do powstrzymania się od nakładania „zbiorową karę”.
Decyzja MKOl została ostro skrytykowana przez Jacka Robertsona, który był głównym śledczym rosyjskiego programu dopingowego z ramienia WADA. Robertson argumentował, że MKOl wydał „bezkarną karę mającą na celu zachowanie twarzy przy jednoczesnej ochronie interesów handlowych i politycznych [MKOl] i Rosji”. Podkreślił również fakt, że rosyjscy sygnaliści udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że „99 procent [ich] kolegów z drużyny na szczeblu krajowym stosowało doping”. Według Robertsona „[WADA] odkryła, że kiedy rosyjski sportowiec [osiąga] poziom krajowy, [nie ma] wyboru w tej sprawie: [to] albo narkotyki, albo koniec”. Dodał: „Obecnie nie ma żadnych informacji, które widziałem lub o których słyszałem, które wskazywałyby na zaprzestanie sponsorowanego przez państwo programu dopingowego”. Poinformowano również, że rosyjscy urzędnicy intensywnie lobbowali polityków amerykańskich w pozornej próbie zabezpieczenia ekstradycji dr Grigorija Rodczenkowa do Rosji (Rodczenkow był głównym demaskatorem).
Decyzja CAS o zniesieniu zakazów dożywocia dla 28 rosyjskich sportowców i przywróceniu im medali została ostro skrytykowana przez oficjeli olimpijskich, w tym prezydenta MKOl Thomasa Bacha, który powiedział, że decyzja ta była „niezwykle rozczarowująca i zaskakująca”. Prawnik informatora Rodchenkova stwierdził, że „decyzja CAS umożliwiłaby dopingowanym sportowcom ucieczkę bez kary”, a także, że „[decyzja CAS] stanowi kolejny nieuczciwy zysk dla skorumpowanego rosyjskiego systemu dopingowego ogólnie, a w szczególności dla Putina”.
Nieudane testy antydopingowe
Curler Alexander Krushelnitskiy nie zdał testu antydopingowego po zdobyciu brązu w curlingu mieszanym, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na meldonium . Jest to lek stosowany w leczeniu chorób serca, takich jak dusznica bolesna, przewlekła niewydolność serca, kardiomiopatia i inne zaburzenia sercowo-naczyniowe. Wpływa na zwiększenie przepływu krwi i może prowadzić do poprawy wytrzymałości. Meldonium zostało umieszczone na liście substancji zakazanych sportowcom WADA dwa lata wcześniej. Później otrzymał czteroletnie zawieszenie. Norwegia została następnie nagrodzona brązowym medalem za turniej w curlingu w grze podwójnej mieszanych.
Nadieżda Sergeeva , pilot bobslejowy, uzyskała pozytywny wynik testu na trimetazydynę , która również znajduje się na liście zakazanych substancji WADA. Zajęła 12. miejsce w konkurencji kobiet.
Medaliści
Zawodnicy
Poniżej znajduje się lista zawodników, którzy mogą brać udział w Igrzyskach w każdym sporcie/dyscyplinie.
Sport | Mężczyźni | Kobiety | Całkowity |
---|---|---|---|
narciarstwo alpejskie | 3 | 2 | 5 |
Biatlon | 2 | 2 | 4 |
Bobslej | 6 | 4 | 10 |
Biegi narciarskie | 7 | 5 | 12 |
Wijący się | 1 | 6 | 7 |
Łyżwiarstwo figurowe | 7 | 8 | 15 |
Freestyle na nartach | 10 | 12 | 22 |
Hokej na lodzie | 25 | 23 | 48 |
Saneczkarstwo | 7 | 1 | 8 |
kombinacja norweska | 1 | 0 | 1 |
Łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze | 3 | 4 | 7 |
Szkielet | 2 | 0 | 2 |
Skoki narciarskie | 4 | 4 | 8 |
Snowboard | 9 | 7 | 16 |
Łyżwiarstwo szybkie | 1 | 2 | 3 |
Całkowity | 88 | 80 | 168 |
narciarstwo alpejskie
Rosja zakwalifikowała trzech narciarzy i dwie kobiety.
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Aleksandr Choroszyłow | Slalom mężczyzn | 49,72 | 21 | 51.01 | 5 | 1:40,73 | 17 |
Iwan Kuzniecow | Slalom mężczyzn | DNF | |||||
Slalom gigant mężczyzn | DNF | ||||||
Paweł Trichiczew | Kombinacja mężczyzn | DNF | |||||
Anastazja Silantewa | Slalom gigant kobiet | 1:15.67 | 32 | 1:12.28 | 29 | 2:27,95 | 30 |
Ekaterina Tkaczenko | Slalom kobiet | 53,22 | 34 | 53,33 | 33 | 1:46.55 | 32 |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Aleksandr Choroszyłow Iwan Kuzniecow Anastasija Silantewa Jekaterina Tkaczenko |
Zespół |
Norwegia (NOR) L 0–4 |
Nie awansował |
Biatlon
Na podstawie rankingu Pucharu Narodów w Pucharze Świata w biathlonie 2016-17 Rosja zakwalifikowała 6 mężczyzn i 5 kobiet. Jednak MKOl zaprosił tylko 2 mężczyzn i 2 kobiety.
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | chybienie | Ranga |
---|---|---|---|---|
Anton Babikow | Sprint mężczyzn | 25:48,5 | 4 (3+1) | 57 |
Pogoń mężczyzn | 37:21,8 | 4 (1+1+2+0) | 40 | |
Indywidualność mężczyzn | 50:08,0 | 1 (0+0+1+0) | 16 | |
Matvey Eliseev | Sprint mężczyzn | 26:59,3 | 5 (3+2) | 83 |
Indywidualność mężczyzn | 51:07,1 | 3 (0+2+0+1) | 28 | |
Tatiana Akimowa | Sprint kobiet | 22:24,2 | 0 (0+0) | 20 |
Pogoń kobiet | 33:50,8 | 4 (1+1+0+2) | 31 | |
Indywidualność kobiet | 44:17,6 | 2 (0+1+0+1) | 15 | |
Masowy start kobiet | 41:32,4 | 6 (0+0+5+1) | 30 | |
Uliana Kaiszewa | Sprint kobiet | 22:58,5 | 2 (1+1) | 33 |
Pogoń kobiet | 36:33,6 | 5 (0+2+2+1) | 52 | |
Indywidualność kobiet | 44:47,9 | 2 (0+2+0+0) | 24 | |
Anton Babikov Matvey Eliseev Tatiana Akimova Uliana Kaisheva |
Przekaźnik mieszany | 1:10:49,1 | 0+6 0+4 | 9 |
Bobslej
Na podstawie ich rankingów w Pucharze Świata w bobslejach 2017-18 Rosja zakwalifikowała 6 sanek.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Uruchom 4 | Całkowity | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Maksym Andrianow * Jurij Selikhov |
Dwóch mężczyzn | 50,27 | 28 | 50,58 | 29 | 49,98 | 26 | Wyłączony | 2:30,83 | 28 | |
Wasilij Kondratenko Aleksiej Stulnew * |
49,77 | 19 | 49,99 | 20 | 49,74 | 20 | 49,87 | 20 | 3:19.37 | 20 | |
Maxim Andrianov * Ruslan Samitov Jurij Selikhov Aleksiej Zajcew |
Czteroosobowy | 49,43 | 18 | 49,39 | 12 | 49,56 | 15 | 49,56 | 4 | 3:17,94 | 15 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Uruchom 4 | Całkowity | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Julia Biełomiestnych Aleksandra Rodionowa * |
Dwie kobiety | 51,29 | 17 | 51,47 | 17 | 51,41 | 15 | 51,55 | 17 | 3:25,72 | 17 |
Anastasia Kocherzhova Nadieżda Siergiejew * |
Dwie kobiety | 51.01 | 10 | 51,49 | 18 | 51,29 | 12 | 51,37 | 14 |
|
DSQ (12) |
* – oznacza kierowcę każdego sań
Biegi narciarskie
Rosja zakwalifikowała 12 sportowców, siedmiu mężczyzn i pięć kobiet.
- Dystans
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Klasyczny | Freestyle | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Deficyt | Ranga | ||
Aleksandr Bolshunov | 50 km klasycznie | Nie dotyczy | 2:08:40,8 | +18,7 | ||||
Aleksiej Chervotkin | Nie dotyczy | 2:13:19.0 | +4:56,9 | 12 | ||||
Andrey Larkov | 15 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 35:25,1 | +1:41,2 | 20 | |||
30 km skiathlon | 41:37,5 | 31 | 36:38,0 | 29 | 1:18:50,6 | +2:30,6 | 30 | |
50 km klasycznie | Nie dotyczy | 2:10:59,6 | +2:37,5 | |||||
Andrey Melnichenko | 15 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 35:02,1 | +1:18,2 | 14 | |||
30 km skiathlon | 41:46,4 | 32 | 36:30,1 | 24 | 1:18:50,5 | +2:30,5 | 29 | |
Denis Spitsov | 15 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 34:06,9 | +23,0 | ||||
30 km skiathlon | 40:35,0 | 13 | 35:26,5 | 3 | 1:16:32,7 | +12,7 | 4 | |
50 km klasycznie | Nie dotyczy | 2:16:24,6 | +8:02,5 | 20 | ||||
Aleksiej Wicenko | 15 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 36:46,4 | +3:02,5 | 49 | |||
30 km skiathlon | 41:09,2 | 20 | 36:20,6 | 22 | 1:18:02.2 | +1:42,2 | 23 | |
Aleksandr Bolshunov Aleksey Chervotkin Andrey Larkov Denis Spitsov |
Sztafeta 4 × 10 km | Nie dotyczy | 1:33:14.3 | +9,4 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Klasyczny | Freestyle | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Deficyt | Ranga | ||
Julia Biełorukowa | 15 km skiathlon | 22:02,5 | 22 | 20:15,9 | 22 | 42:51,0 | +2:06,1 | 18 |
Anna Nieczajewskaja | 10 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 26:24,8 | +1:24,3 | 10 | |||
Natalia Nepryajewa | 15 km skiathlon | 21:28,2 | 11 | 19:21,6 | 8 | 41:17,9 | +33,0 | 8 |
30 km klasycznie | Nie dotyczy | 1:32:10.4 | +9:52,8 | 24 | ||||
Anastazja Sedowa | 10 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 26:07,8 | +1:07,3 | 8 | |||
15 km skiathlon | 21:43,8 | 19 | 19:43.2 | 12 | 41:57,7 | +1:12,8 | 12 | |
30 km klasycznie | Nie dotyczy | 1:26:46,8 | +4:29,2 | 11 | ||||
Alisa Zhambalova | 10 km stylem dowolnym | Nie dotyczy | 26:57,8 | +1:57,3 | 17 | |||
15 km skiathlon | 22:34,9 | 28 | 19:51,9 | 15 | 42:59,1 | +2:14,2 | 21 | |
30 km klasycznie | Nie dotyczy | 1:27:27,2 | +5:09,6 | 15 | ||||
Julia Biełorukowa Anna Nieczajewska Natalia Nepryajewa Anastazja Sedowa |
Sztafeta 4 × 5 km | Nie dotyczy | 52:07,6 | +43,3 |
- Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Całkowity | Ranga | Całkowity | Ranga | Całkowity | Ranga | Całkowity | Ranga | ||
Aleksandr Bolshunov | Sprint | 3:10.20 | 3 Q | 3:08.45 | 1 Q | 3:06,63 | 3 q | 3:07.11 | |
Andrey Melnichenko | 3:22.27 | 48 | Nie awansował | ||||||
Aleksander Panzhinskiy | 3:11,63 | 6 Q | 3:11.15 | 4 q | 3:19.05 | 6 | Nie awansował | ||
Aleksiej Wicenko | 3:14.56 | 14 Q | 3:30,72 | 5 | Nie awansował | ||||
Aleksandr Bolshunov Denis Spitsov |
Sprint drużynowy | Nie dotyczy | 15:58,84 | 1 Q | 15:57,97 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Całkowity | Ranga | Całkowity | Ranga | Całkowity | Ranga | Całkowity | Ranga | ||
Julia Biełorukowa | Sprint | 3:18,26 | 15 Q | 3:14.29 | 1 Q | 3:10,12 | 1 Q | 3:07.21 | |
Natalia Nepryajewa | 3:15.65 | 6 Q | 3:11,78 | 1 Q | 3:10,72 | 3 q | 3:12.98 | 4 | |
Alisa Zhambalova | 3:31,53 | 44 | Nie awansował | ||||||
Julia Biełorukowa Natalia Nepryajewa |
Sprint drużynowy | Nie dotyczy | 16:24.63 | 3 q | 16:41,76 | 9 |
Wijący się
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Łamacz remisów | Półfinał | Finał / BM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Victoria Moiseeva Uliana Wasiljewa Galina Arsenkina Julia Guzieva Julia Portunova |
Turniej kobiet |
GBR L 3–10 |
CHN W 7–6 |
Szwedzki L 4–5 |
USA L 6–7 |
JPN L 5–10 |
WN L 2–11 |
DEN W 8–7 |
KOR L 2–11 |
MOŻE L 8–9 |
9 | Nie awansował | |||
Anastasia Bryzgalowa Aleksander Kruszelnicki |
Mieszane deble |
Stany Zjednoczone L 3–9 |
NOR W 4–3 |
FIN W 7–5 |
CHN W 6–5 |
KOR W 6–5 |
MOŻE L 2–8 |
WN L 8–9 |
Nie dotyczy | 3 Q | ŻEGNAJ |
WN L 5–7 |
NOR L (DSQ) |
DSQ |
damskie
Rosja zakwalifikowała swoją drużynę kobiet (pięć zawodniczek), zajmując miejsce w siedmiu najlepszych drużynach z punktami w kwalifikacjach olimpijskich. Reprezentanci zostali wybrani na rosyjskich wyścigach olimpijskich w curlingu w 2017 roku .
W skład rosyjskiej drużyny wchodzą Wiktoria Moisejewa , Uliana Wasiljewa , Galina Arsenkina , Julia Guziewa i Julia Portunowa .
Ostateczna klasyfikacja round robin
Klucz | |
---|---|
Drużyny do play-offów |
Kraj
|
Pominąć | W | L | PF | ROCZNIE | Koniec wygrany |
Kończy się stracone |
Puste końce |
Skradzione końce |
Strzał % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korea Południowa | Kim Eun-jung | 8 | 1 | 75 | 44 | 41 | 34 | 5 | 15 | 79% |
Szwecja | Anna Hasselborg | 7 | 2 | 64 | 48 | 42 | 34 | 14 | 13 | 83% |
Wielka Brytania | Ewa Muirhead | 6 | 3 | 61 | 56 | 39 | 38 | 12 | 6 | 79% |
Japonia | Satsuki Fujisawa | 5 | 4 | 59 | 55 | 38 | 36 | 10 | 13 | 75% |
Chiny | Wang Bingyu | 4 | 5 | 57 | 65 | 35 | 38 | 12 | 5 | 78% |
Kanada | Rachel Homan | 4 | 5 | 68 | 59 | 40 | 36 | 10 | 12 | 81% |
Szwajcaria | Silvana Tirinzoni | 4 | 5 | 60 | 55 | 34 | 37 | 12 | 7 | 78% |
Stany Zjednoczone | Nina Roth | 4 | 5 | 56 | 65 | 38 | 39 | 7 | 6 | 78% |
Sportowcy olimpijscy z Rosji | Wiktoria Moisejewa | 2 | 7 | 45 | 76 | 34 | 40 | 8 | 6 | 76% |
Dania | Madeleine Dupont | 1 | 8 | 50 | 72 | 32 | 41 | 10 | 6 | 73% |
- Okrągły robin
Drużyna sportowców olimpijskich z Rosji pożegnała się w remisach 3, 7 i 10.
Środa, 14 lutego, 14:05
Czwartek, 15 lutego, 09:05
piątek, 16 lutego, 14:05
sobota, 17 lutego, 09:05
sobota, 17 lutego, 20:05
|
poniedziałek, 19 lutego, 09:05
poniedziałek, 19 lutego, 20:05
środa, 21 lutego, 09:05
środa, 21 lutego, 20:05
|
Mieszane deble
Rosja zakwalifikowała drużynę debla mieszanego, zdobywając wystarczającą liczbę punktów w ostatnich dwóch mistrzostwach świata w grze podwójnej w curlingu .
Prób nie było, ponieważ drużyna została wybrana przez Rosyjski Komitet Olimpijski.
Drużyna sportowców olimpijskich z Rosji wygrała mecz deblowy o brązowy medal mieszany z Norwegią, ale ze względu na pozytywny wynik testu meldonium od Aleksandra Kruszelnickiego , ich brązowe medale zostały odebrane i przekazane Norwegii.
Ostateczna klasyfikacja round robin
Klucz | |
---|---|
Drużyny do play-offów | |
Drużyny do rozstrzygania remisów |
Kraj
|
Sportowcy | W | L | PF | ROCZNIE | Koniec wygrany |
Kończy się stracone |
Puste końce |
Skradzione końce |
Strzał % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kaitlyn Lawes / John Morris | 6 | 1 | 52 | 26 | 28 | 20 | 0 | 9 | 80% |
Szwajcaria | Jenny Perret / Martin Rios | 5 | 2 | 45 | 40 | 29 | 26 | 0 | 10 | 71% |
Sportowcy olimpijscy z Rosji | Anastasia Bryzgalowa / Aleksander Kruszelnicki | 4 | 3 | 36 | 44 | 26 | 27 | 1 | 7 | 67% |
Norwegia | Kristin Skaslien / Magnus Nedregotten | 4 | 3 | 39 | 43 | 26 | 25 | 1 | 8 | 74% |
Chiny | Wang Rui / Ba Dexin | 4 | 3 | 47 | 42 | 27 | 27 | 1 | 6 | 72% |
Korea Południowa | Jang Hye-ji / Lee Ki-jeong | 2 | 5 | 40 | 40 | 23 | 29 | 1 | 7 | 67% |
Stany Zjednoczone | Rebecca Hamilton / Matt Hamilton | 2 | 5 | 37 | 43 | 26 | 25 | 0 | 9 | 74% |
Finlandia | Oona Kauste / Tomi Rantamäki | 1 | 6 | 35 | 53 | 23 | 29 | 0 | 6 | 67% |
Czwartek, 8 lutego, 9:05
Czwartek, 8 lutego, 20:04
Piątek, 9 lutego, 8:35
Piątek, 9 lutego, 13:35
|
Sobota, 10 lutego, 9:05
Sobota, 10 lutego, 20:04
Niedziela, 11 lutego, 9:05
|
- Półfinał
poniedziałek, 12 lutego, 20:05
Arkusz C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finał |
Olimpijscy sportowcy z Rosji ( Bryzgalova / Krushelnitskiy ) | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 |
Szwajcaria ( Perret / Rios ) | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 |
- Gra o brązowy medal
wtorek, 13 lutego, 9:05
Arkusz B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finał |
Olimpijscy sportowcy z Rosji ( Bryzgalova / Krushelnitskiy ) | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 8 |
Norwegia ( Skaslien / Nedregotten ) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 |
- Uwagi
- Olimpijscy sportowcy z Rosji (która wygrała mecz o brązowy medal 8:4) zostali po turnieju zdyskwalifikowani z powodu dopingu.
Łyżwiarstwo figurowe
Rosja zakwalifikowała 15 łyżwiarzy figurowych (7 mężczyzn, 8 kobiet), na podstawie ich miejsca na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2017 w Helsinkach w Finlandii.
- Indywidualny
Sportowiec | Wydarzenie | SP | FS | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Dymitr Alijew | Singiel mężczyzn | 98,98 | 5 Q | 168,53 | 13 | 267.51 | 7 |
Michaił Kolada | 86,69 | 8 Q | 177,56 | 7 | 264,25 | 8 | |
Jewgienij Miedwiediew | Single dla pań | 81,61 | 2 Q | 156,65 | 1 | 238,26 | |
Maria Sockowa | 63,86 | 12 Q | 134,24 | 7 | 198.10 | 8 | |
Alina Zagitowa | 82,92 WR | 1 Q | 156,65 | 2 | 239,57 |
- Mieszany
Sportowiec | Wydarzenie | SP / SD | FS / FD | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Kristina Astakhova / Aleksiej Rogonow | Pary | 70,52 | 10 Q | 123,93 | 13 | 194.45 | 12 |
Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow | 81,68 | 2 Q | 143,25 | 4 | 224,93 | 4 | |
Natalia Zabiiako / Aleksander Enbert | 74,35 | 8 Q | 138,53 | 7 | 212,88 | 7 | |
Ekaterina Bobrowa / Dmitrij Sołowiow | Taniec na lodzie | 75,47 | 6 Q | 111,45 | 4 | 186,92 | 5 |
Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro | 66,47 | 13 Q | 95,77 | 14 | 162,24 | 13 |
Impreza zespołowa
Sportowiec | Wydarzenie | Krótki program/Krótki taniec | Darmowa jazda na łyżwach/darmowy taniec | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Męskie | Damski' | Pary | Taniec na lodzie | Całkowity | Męskie | Damski' | Pary | Taniec na lodzie | Całkowity | ||||
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica
Punkty drużynowe |
Zwrotnica | Ranga | ||
Michaił Kolada (M) Evgenia Medvedeva (L) (SP) Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (P) (SP) Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (ID) Natalia Zabiiako / Alexander Enbert (P) (FS) Alina Zagitova (L) (FS ) |
Impreza zespołowa | 74,36 3 |
81.06 WR 10 |
80,92 10 |
74,76 8 |
31 | 2 Q | 173,57 9 |
158,08 10 |
133,28 8 |
110,43 8 |
66 |
Freestyle na nartach
- Anteny
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skocz 1 | Skok 2 | Skocz 1 | Skok 2 | Skok 3 | |||||||
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Ilja Burowa | Anteny męskie | 123,98 | 8 | 126,55 | 1 Q | 122,13 | 6 Q | 123,53 | 6 Q | 122,17 | |
Maxim Burov | 117,65 | 12 | 116,37 | 9 | Nie awansował | ||||||
Paweł Krotov | 124,89 | 5 QF | Do widzenia | 126.11 | 2 Q | 124,89 | 5 Q | 103,17 | 4 | ||
Stanisław Nikitin | 70,59 | 25 | 111,06 | 12 | Nie awansował | ||||||
Alina Gridneva | Anteny damskie | 60,16 | 20 | 60,98 | 15 | Nie awansował | |||||
Lubow Nikitina | 88,83 | 8 | 84,24 | 4 Q | 85,68 | 7 Q | 80,01 | 7 | Nie awansował | ||
Aleksandra Orłowa | 102,22 | 1 QF | Do widzenia | 89,28 | 5 Q | 61,25 | 8 | Nie awansował | |||
Kristina Spiridonova | 97,64 | 4 QF | Do widzenia | 57,64 | 11 | Nie awansował |
- Halfpipe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Uruchom 2 | Najlepsza | Ranga | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Najlepsza | Ranga | ||
Paweł Czupań | Halfpipe męskie | 46,80 | 25,80 | 46,80 | 24 | Nie awansował | ||||
Valeriya Demidova | Halfpipe dla kobiet | 71,00 | 73,60 | 73,60 | 10 Q | 79.00 | 80,60 | 77,60 | 80,60 | 5 |
- Mogulowie
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | |||||||||||||||||
Czas | Zwrotnica | Całkowity | Ranga | Czas | Zwrotnica | Całkowity | Ranga | Czas | Zwrotnica | Całkowity | Ranga | Czas | Zwrotnica | Całkowity | Ranga | Czas | Zwrotnica | Całkowity | Ranga | ||
Aleksandr Smyszlajew | Potentaci mężczyzn | 24,78 | 65,61 | 83,93 | 2 Q | Do widzenia | 25,49 | 60,18 | 74,57 | 15 | Nie awansował | ||||||||||
Marika Pertakhija | Potentaci kobiet | 30,37 | 56,65 | 70,43 | 12 | 36,98 | 24.59 | 30,92 | 7 Q | 30,52 | 58,04 | 71,65 | 16 | Nie awansował | |||||||
Regina Rachimowa | 31,74 | 59,54 | 71,77 | 11 | 31,95 | 60,82 | 72,82 | 4 Q | 30,92 | 60,42 | 73,58 | 11 Q | 30,87 | 60,34 | 73,55 | 10 | Nie awansował | ||||
Ekaterina Stolarowa | 30,82 | 54,42 | 67,69 | 20 | 30,63 | 59,92 | 73,40 | 2 Q | 30,52 | 59,62 | 73,23 | 12 Q | 30,48 | 59.09 | 72,74 | 11 | Nie awansował |
- Skicross
Sportowiec | Wydarzenie | Wysiew | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Ranga | ||
Semen Denshchikov | Skicross dla mężczyzn | 1:10,86 | 27 | 2 Q | 3 | Nie awansował | ||
Egor Korotkow | 1:10,39 | 23 | 4 | Nie awansował | ||||
Igor Omelin | 1:10,24 | 17 | 3 | Nie awansował | ||||
Siergiej Ridzik | 1:09.21 | 2 | 2 Q | 1 Q | 2 FA | 3 | ||
Anastasia Chirtcova | Skicross dla kobiet | 1:15,83 | 15 | 2 Q | DNF | Nie awansował | ||
Wiktoria Zawadowskaja | 1:16.80 | 19 | 3 | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: FA – Kwalifikacja do rundy medalowej; FB – Zakwalifikuj się do rundy pocieszenia
- Styl zbocza
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Uruchom 2 | Najlepsza | Ranga | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Najlepsza | Ranga | ||
Lana Prusakowa | Slopestyle dla kobiet | 42,20 | 70,60 | 70,60 | 14 | Nie awansował | ||||
Anastazja Tatalina | 27.40 | 81,00 | 81,00 | 8 Q | 29.30 | 51,20 | 13.00 | 51,20 | 12 |
Hokej na lodzie
- Streszczenie
Klucz :
- OT – Nadgodziny
- GWS – Mecz rozstrzygnięty przez rzuty karne
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | kwalifikacje playoff |
Ćwierćfinał | Półfinał / Pl. | Finał / BM / Pl. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Sportowcy olimpijscy z Rosji | Turniej mężczyzn |
Słowacja L 2–3 |
Słowenia W 8-2 |
Stany Zjednoczone K 4–0 |
1 QQ | Do widzenia |
Norwegia K 6–1 |
Czechy K 3–0 |
Niemcy K 4–3 OT |
|
Sportowcy olimpijscy z Rosji | Turniej kobiet |
Kanada L 0–5 |
Stany Zjednoczone L 0–5 |
Finlandia L 1–5 |
4 | Nie dotyczy |
Szwajcaria K 6–2 |
Kanada L 0–5 |
Finlandia L 2–3 |
4 |
Turniej mężczyzn
Reprezentacja Rosji w hokeju na lodzie mężczyzn zakwalifikowała się, zajmując drugie miejsce w Światowym Rankingu IIHF 2015 .
Na pierwszych igrzyskach olimpijskich od 1994 roku, w których nie było aktywnych graczy NHL, drużyna Olympic Athletes z Rosji (OAR) , składająca się głównie z zawodników SKA i CSKA z rosyjskiego KHL i z byłymi gwiazdami NHL, Pavelem Datsiuk , Ilya Kowalczuk i Wiaczesław Wojnow (wszystkie SKA) zdobyli złoty medal, po zwycięstwie 4:3 w dogrywce nad drużyną niemiecką w finale. W swoim post-olimpijskim rankingu światowym IIHF uznał to za wynik drużyny rosyjskiej. IIHF uważa to zwycięstwo za drugi złoty medal Rosji na igrzyskach olimpijskich, ponieważ w 1992 r. przyznano Rosji złoty medal Zjednoczonej Drużyny . Jednak MKOl nie przypisuje żadnego z tych wyników Rosji. [1]
Po powrocie do Moskwy cała rosyjska zdobywczyni złotego medalu i inni medaliści olimpijscy wzięli udział w wiecu prezydenckim Władimira Putina , gdzie odśpiewali hymn Rosji.
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się lista sportowców olimpijskich z Rosji na turniej hokeja na lodzie mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 .
Trener główny: Oleg Znarok Trenerzy asystenci: Harijs Vītoliņš , Rashit Davydov , Igor Nikitin , Alexei Zhamnov
Nie. | Poz. | Nazwa | Wzrost | Waga | Data urodzenia | Miejsce urodzenia | 2017-18 zespół |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | D | Artem Zub | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 90 kg (198 funtów) | 3 października 1995 r. | Chabarowsk | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
4 | D | Władysław Gawrikow | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 97 kg (214 funtów) | 21 listopada 1995 r. | Jarosław | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
7 | F | Iwan Telegin | 1,93 m (6 stóp 4 cale) | 90 kg (198 funtów) | 28 lutego 1992 r. | Nowokuźnieck | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
10 | F | Siergiej Mozjakin | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 84 kg (185 funtów) | 30 marca 1981 | Jarosław, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | Metalurg Magnitogorsk ( KHL ) |
11 | F | Siergiej Andronow –A | 1,89 m (6 stóp 2 cale) | 96 kg (212 funtów) | 19 lipca 1989 | Penza, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
13 | F | Paweł Dacyuk –C | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 86 kg (190 funtów) | 20 lipca 1978 | Swierdłowsk, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
21 | F | Siergiej Kalinin | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 86 kg (190 funtów) | 17 marca 1991 | Omsk, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
25 | F | Michaił Grigorenko | 1,91 m (6 stóp 3 cale) | 91 kg (201 funtów) | 16 maja 1994 | Chabarowsk | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
26 | D | Wiaczesław Wojnow | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 91 kg (201 funtów) | 15 stycznia 1990 | Czelabińsk, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
28 | D | Andriej Zubarew | 1,85 m (6 stóp 1 cal) | 101 kg (223 funtów) | 3 marca 1987 r | Ufa, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
29 | F | Ilya Kablukov | 1,89 m (6 stóp 2 cale) | 88 kg (194 funtów) | 18 stycznia 1988 | Moskwa, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
30 | g | Igor Szestyorkin | 1,86 m (6 stóp 1 cal) | 86 kg (190 funtów) | 30 grudnia 1995 r. | Moskwa | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
31 | g | Ilja Sorokin | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 80 kg (176 funtów) | 4 sierpnia 1995 | Mieżdurieczeńsk | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
44 | D | Egor Jakowlew | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 87 kg (192 funty) | 17 września 1991 | Magnitogorsk, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
52 | F | Siergiej Szyrokow | 1,79 m (5 stóp 10 cali) | 89 kg (196 funtów) | 10 marca 1986 | Moskwa, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
53 | D | Aleksiej Marczenko | 1,88 m (6 stóp 2 cale) | 96 kg (212 funtów) | 2 stycznia 1992 r. | Moskwa | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
55 | D | Bogdan Kisielewicz | 1,84 m (6 stóp 0 cali) | 94 kg (207 funtów) | 14 lutego 1990 | Czerepowiec, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
71 | F | Ilja Kowalczuk –A | 1,90 m (6 stóp 3 cale) | 103 kg (227 funtów) | 15 kwietnia 1983 | Kalinin, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
74 | F | Nikołaj Prochokin | 1,89 m (6 stóp 2 cale) | 91 kg (201 funtów) | 17 września 1993 | Czelabińsk | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
77 | F | Cyryl Kaprizow | 1,78 m (5 stóp 10 cali) | 87 kg (192 funty) | 26 kwietnia 1997 r. | Nowokuźnieck | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
83 | g | Wasilij Koshechkin | 2,00 m (6 stóp 7 cali) | 110 kg (243 funty) | 27 marca 1983 | Togliatti, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | Metalurg Magnitogorsk ( KHL ) |
87 | F | Vadim Shipachyov | 1,85 m (6 stóp 1 cal) | 86 kg (190 funtów) | 12 marca 1987 r | Czerepowiec, Rosyjska FSRR , Związek Radziecki | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
89 | D | Nikita Niestierow | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 83 kg (183 funty) | 28 marca 1993 | Czelabińsk | HC CSKA Moskwa ( KHL ) |
94 | F | Aleksander Barabanow | 1,79 m (5 stóp 10 cali) | 89 kg (196 funtów) | 17 czerwca 1994 | Sankt Petersburg | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
97 | F | Nikita Gusiew | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 82 kg (181 funtów) | 8 lipca 1992 r. | Moskwa | SKA Sankt Petersburg ( KHL ) |
- Runda wstępna
Pozycja | Zespół | Pld | W | WTZ | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sportowcy olimpijscy z Rosji | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 6 | Ćwierćfinały |
2 | Słowenia | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | 12 | -4 | 4 | Rozgrywki kwalifikacyjne |
3 | Stany Zjednoczone | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | 8 | -4 | 4 | |
4 | Słowacja | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | 7 | -1 | 4 |
:
14 lutego 2018
21:10 |
Słowacja |
3–2 (2–2, 0–0, 1–0) |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
Centrum hokejowe Gangneung , Pyeongchang Frekwencja: 4025 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Branislav Konrad | Bramkarze | Wasilij Koshechkin |
Sędziowie: Brett Iverson Aleksi Rantala Liniowcy: Vít Lederer Nathan Vanoosten |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 minut | Kary | 10 minut | |||||||||||||||
19 | Strzały | 22 |
16 lutego 2018
16:40 |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
8–2 (2–0, 4–1, 2–1) |
Słowenia |
Centrum hokejowe Gangneung , Pyeongchang Frekwencja: 6018 |
Odniesienie do gry | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wasilij Koshechkin Ilya Sorokin |
Bramkarze | Luka Gračnar |
Sędziowie: Mark Lemelin Daniel Stricker Liniowy: Lukas Kohlmüller Hannu Sormunen |
|||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
8 minut | Kary | 6 minut | ||||||||||||||||||||||||||||||
34 | Strzały | 15 |
17 lutego 2018
21:10 |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
4–0 (1–0, 2–0, 1–0) |
Stany Zjednoczone |
Centrum hokejowe Gangneung , Pyeongchang Frekwencja: 6473 |
Odniesienie do gry | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wasilij Koshechkin | Bramkarze | Ryan Zapolski |
Sędziowie: Jozef Kubuš Linus Öhlund Linie: Vít Lederer Nicolas Fluri |
|||||||||||
| ||||||||||||||
10 minut | Kary | 10 minut | ||||||||||||
26 | Strzały | 29 |
- Ćwierćfinał
21 lutego 2018
16:40 |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
6–1 (3–0, 2–1, 1–0) |
Norwegia |
Centrum hokejowe Gangneung , Pyeongchang Frekwencja: 3 553 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wasilij Koshechkin | Bramkarze |
Lars Haugen Henrik Haukeland |
Sędziowie: Jan Hribik Timothy Mayer Linesmen: Lukas Kohlmüller Judson Ritter |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 minut | Kary | 10 minut | |||||||||||||||||||||
32 | Strzały | 14 |
- Półfinał
23 lutego 2018
16:40 |
Republika Czeska |
0–3 (0–0, 0–2, 0–1) |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
Centrum hokejowe Gangneung , Pyeongchang Frekwencja: 4330 |
Odniesienie do gry | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Paweł Francouz | Bramkarze | Wasilij Koshechkin |
Sędziowie: Brett Iverson Mark Lemelin Liniowcy: Jimmy Dahmen Sakari Suominen |
||||||||
| |||||||||||
6 minut | Kary | 10 minut | |||||||||
31 | Strzały | 22 |
- Finał
25 lutego 2018
13:10 |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
4–3 OT (1–0, 0–1, 2–2) ( OT 1–0) |
Niemcy |
Gangneung Hockey Center , Gangneung Frekwencja: 5075 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wasilij Koshechkin | Bramkarze | Danny z Birken |
Sędziowie: Mark Lemelin Aleksi Rantala Linesmen: Jimmy Dahmen Sakari Suominen |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 minuty | Kary | 6 minut | |||||||||||||||||||||
30 | Strzały | 25 |
Turniej kobiet
Reprezentacja Rosji kobiet w hokeju na lodzie zakwalifikowała się, zajmując 4 miejsce w Światowym Rankingu IIHF 2016 .
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się lista sportowców olimpijskich z Rosji na turniej hokeja na lodzie kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 .
Trener główny: Alexei Chistyakov Asystent trenera: Alexander Vedernikov
Nie. | Poz. | Nazwa | Wzrost | Waga | Data urodzenia | Miejsce urodzenia | 2017-18 zespół |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | g | Waleria Tarakanowa | 1,83 m (6 stóp 0 cali) | 89 kg (196 funtów) | 20 czerwca 1998 | Zawołże | SKIF Niżny Nowogród (RWHL) |
2 | D | Angelina Gonczarenko | 1,78 m (5 stóp 10 cali) | 73 kg (161 funtów) | 23 maja 1994 | Moskwa | HC Tornado (RWHL) |
10 | F | Ludmiła Bielakowa | 1,70 m (5 stóp 7 cali) | 65 kg (143 funty) | 12 sierpnia 1994 | Moskwa | HC Tornado (RWHL) |
11 | D | Liana Ganiejewa | 1,65 m (5 stóp 5 cali) | 62 kg (137 funtów) | 20 grudnia 1997 r | Staroe Baisarovo | Arktik-Universitet Uchta (RWHL) |
12 | D | Jekateryna Łobowa | 1,67 m (5 stóp 6 cali) | 64 kg (141 funtów) | 25 października 1998 | Nowosybirsk | Biriusa Krasnojarsk (RWHL) |
13 | D | Nina Pirogowa | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 68 kg (150 funtów) | 26 stycznia 1999 r. | Moskwa | HC Tornado (RWHL) |
15 | F | Waleria Pawłowa | 1,79 m (5 stóp 10 cali) | 82 kg (181 funtów) | 15 kwietnia 1995 r. | Tiumeń | Biriusa Krasnojarsk (RWHL) |
17 | F | Fanuza Kadirowa | 1,62 m (5 stóp 4 cale) | 58 kg (128 funtów) | 6 kwietnia 1998 | Kukmor | Arktik-Universitet Uchta (RWHL) |
18 | F | Olga Sosina – C | 1,63 m (5 stóp 4 cale) | 75 kg (165 funtów) | 27 lipca 1992 r | Almetyevsk | Agidel Ufa (RWHL) |
22 | D | Maria Batalova – A | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 67 kg (148 funtów) | 3 maja 1996 r. | HC Tornado (RWHL) | |
28 | F | Diana Kanajewa | 1,72 m (5 stóp 8 cali) | 63 kg (139 funtów) | 27 marca 1997 r | Nabierieżnyje Czełny | HC Dynamo Sankt Petersburg (RWHL) |
31 | g | Nadieżda Aleksandrowa | 1,72 m (5 stóp 8 cali) | 63 kg (139 funtów) | 3 stycznia 1986 | Moskwa , Związek Radziecki | HC Tornado (RWHL) |
34 | D | Swietłana Tkaczewa | 1,69 m (5 stóp 7 cali) | 56 kg (123 funty) | 3 listopada 1984 | Moskwa , Związek Radziecki | HC Tornado (RWHL) |
43 | F | Jekateryna Lichaczowa | 1,71 m (5 stóp 7 cali) | 63 kg (139 funtów) | 24 sierpnia 1998 | Kirowo-Czepieck | SKIF Niżny Nowogród (RWHL) |
44 | F | Alyona Starovoitova | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 67 kg (148 funtów) | 22 października 1999 | Moskwa | HC Tornado (RWHL) |
59 | F | Jelena Dergaczowa – A | 1,59 m (5 stóp 3 cale) | 55 kg (121 funtów) | 8 listopada 1995 | Moskwa | HC Tornado (RWHL) |
68 | F | Alewtina Sztariowa | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 67 kg (148 funtów) | 9 lutego 1997 | Moskwa | HC Tornado |
73 | F | Wiktoria Kuliszowa | 1,70 m (5 stóp 7 cali) | 60 kg (132 funty) | 12 sierpnia 1999 | Tiumeń | SKIF Niżny Nowogród (RWHL) |
76 | D | Jekateryna Nikołajewa | 1,67 m (5 stóp 6 cali) | 65 kg (143 funty) | 5 października 1995 r. | Saratów | HC Dynamo Sankt Petersburg (RWHL) |
88 | F | Jekateryna Smolina | 1,62 m (5 stóp 4 cale) | 62 kg (137 funtów) | 8 października 1988 | Ust-Kamenogorsk, Kazachska SRR , Związek Radziecki | HC Dynamo Sankt Petersburg (RWHL) |
92 | g | Nadieżda Morozowa | 1,70 m (5 stóp 7 cali) | 85 kg (187 funtów) | 29 listopada 1996 | Moskwa | Biriusa Krasnojarsk (RWHL) |
94 | F | Jewgienija Dyupina | 1,71 m (5 stóp 7 cali) | 62 kg (137 funtów) | 30 czerwca 1994 | Glazov | HC Dynamo Sankt Petersburg (RWHL) |
97 | F | Anna Szochina | 1,70 m (5 stóp 7 cali) | 69 kg (152 funty) | 23 czerwca 1997 | Nowosinkowo | HC Tornado (RWHL) |
- Runda wstępna
Pozycja | Zespół | Pld | W | WTZ | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 9 | Półfinały |
2 | Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 6 | |
3 | Finlandia | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 8 | -1 | 3 | Ćwierćfinały |
4 | Sportowcy olimpijscy z Rosji | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 15 | −14 | 0 |
11 lutego 2018
21:10 |
Kanada |
5–0 (0–0, 3–0, 2–0) |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
Centrum hokejowe Kwandong , Gangneung, frekwencja: 3912 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ann-Renée Desbiens | Bramkarze |
Nadieżda Morozowa Nadieżda Aleksandrowa |
Sędziowie: Nikoleta Celárová Katarina Timglas Liczni: Jenni Heikkinen Lisa Linnek |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 minuty | Kary | 14 minut | |||||||||||||||
48 | Strzały | 18 |
13 lutego 2018
21:10 |
Stany Zjednoczone |
5–0 (1–0, 3–0, 1–0) |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
Centrum hokejowe Kwandong , Gangneung Frekwencja: 3797 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nicole Hensley | Bramkarze |
Valeria Tarakanova Nadieżda Morozowa |
Sędziowie: Gabrielle Ariano-Lortie Gabriella Gran Linie: Zuzana Svobodová Johanna Tauriainen |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 min | Kary | 6 minut | |||||||||||||||
50 | Strzały | 13 |
15 lutego 2018
16:40 |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
1–5 (0–1, 0–2, 1–2) |
Finlandia |
Kwandong Hockey Center , Gangneung Frekwencja: 3353 |
Odniesienie do gry | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nadieżda Morozowa | Bramkarze | Noora Raty |
Sędziowie: Nicole Hertrich Melissa Szkola Liniowcy: Lisa Linnek Justine Todd |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
8 minut | Kary | 4 minuty | ||||||||||||||||||
25 | Strzały | 37 |
- Ćwierćfinał
17 lutego 2018
12:10 |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
6–2 (1–0, 2–2, 3–0) |
Szwajcaria |
Centrum hokejowe Kwandong , Gangneung, frekwencja: 3903 |
Odniesienie do gry | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nadieżda Morozowa | Bramkarze | Florencja Schelling |
Sędziowie: Nikoleta Celárová Gabriella Gran Linie: Charlotte Girard-Fabre Johanna Tauriainen |
|||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
12 minut | Kary | 8 minut | ||||||||||||||||||||||||
21 | Strzały | 19 |
- Półfinał
19 lutego 2018
21:10 |
Kanada |
5–0 (1–0, 1–0, 3–0) |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
Gangneung Hockey Center , Gangneung Frekwencja: 3396 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Bramkarze |
Valeria Tarakanova Nadieżda Aleksandrowa |
Sędziowie: Katie Guay Melissa Szkola Linesmen: Lisa Linnek Johanna Tauriainen |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 minuty | Kary | 16 minut | |||||||||||||||
47 | Strzały | 14 |
- Gra o brązowy medal
21 lutego 2018
16:40 |
Finlandia |
3–2 (1–0, 2–1, 0–1) |
Sportowcy olimpijscy z Rosji |
Centrum hokejowe Kwandong , Gangneung Frekwencja: 3217 |
Odniesienie do gry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noora Raty | Bramkarze | Nadieżda Morozowa |
Sędziowie: Dina Allen Gabrielle Ariano-Lortie Liniowcy: Jessica Leclerc Justine Todd |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 minut | Kary | 35 minut | |||||||||||||||
22 | Strzały | 22 |
Saneczkarstwo
Na podstawie wyników Pucharów Świata w sezonie Pucharu Świata w Luge 2017-18 Rosja zakwalifikowała 8 sanek (10 sportowców). Jednak tylko 8 sportowców (7 mężczyzn i 1 kobieta) ma dołączyć do puli olimpijczyków z Rosji (OAR) po komisji akredytacyjnej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Uruchom 4 | Całkowity | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Nasienie Pawliczenko | Syngiel | 48,337 | 24 | 47,923 | 12 | 47,716 | 8 | 47,883 | 15 | 3:11.859 | 14 |
Roman Repiłow | 47,776 | 4 | 47,740 | 3 | 47,948 | 15 | 47,644 | 5 | 3:11.108 | 8 | |
Stiepan Fiodorow | 48.035 | 13 | 47,936 | 13 | 47,755 | 9 | 47,882 | 14 | 3:11.608 | 13 | |
Władysław Antonow Aleksander Denisjew |
Debel | 46,437 | 11 | 46,344 | 11 | Nie dotyczy | 1:32,781 | 11 | |||
Andriej Bogdanow Andriej Miedwiediew |
47.106 | 19 | 46,402 | 12 | Nie dotyczy | 1:33.508 | 16 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Uruchom 4 | Całkowity | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jekaterina Baturina | Syngiel | 47,122 | 21 | 46.700 | 16 | 46,675 | 12 | 47,122 | 17 | 3:07,619 | 15 |
- Sztafeta drużyny mieszanej
Sportowiec | Wydarzenie | Kobiety | Mężczyźni | Debel | Całkowity | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jekaterina Baturina Roman Repiłow Władysław Antonow Aleksander Denisjew |
Sztafeta drużynowa | 47,523 | 9 | 48.615 | 1 | 49.211 | 7 | 2:25.349 | 7 |
kombinacja norweska
Sportowiec | Wydarzenie | Skoki narciarskie | Przełajowe | Całkowity | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dystans | Zwrotnica | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ernest Yahin | Normalna skocznia/10 km | 96,0 | 96,7 | 21 | 26:18.3 | 43 | 28:34,3 | 38 |
Duża skocznia/10 km | 127,5 | 114,1 | 15 | 25:56,1 | 43 | 27:35,1 | 35 |
Łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze
Według Rankingu Kwalifikacji Olimpiad Specjalnych ISU Rosja zakwalifikowała 5 mężczyzn i 5 kobiet. Jednak tylko 7 sportowców (3 mężczyzn i 4 kobiety) otrzymało zaproszenie od MKOl.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Siemion Elistratov | 500 m² | 40,829 | 3 | Nie awansował | |||||
1000 m² | 1:23.979 | 2 Q | 1:23.893 | 1 Q | 1:26,773 | 4 FB | 1:27,621 | 6 | |
1500 m² | 2:13.087 | 3 Q | Nie dotyczy | 2:11.003 | 1 FA | 2:10 687 | |||
Paweł Sitnikow | 500 m² | DŁUGOPIS | Nie awansował | ||||||
1000 m² | DŁUGOPIS | Nie awansował | |||||||
1500 m² | 2:33.653 | 4 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Aleksandr Szulginow | 500 m² | 40,585 | 2 Q | 54.498 | 4 | Nie awansował | |||
1000 m² | 1:31,133 | 4 | Nie awansował | ||||||
1500 m² | 2:19.308 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ekaterina Efremenkova | 1000 m² | 1:29,598 | 2 Q | 1:29.466 | 3 | Nie awansował | |||
1500 m² | DŁUGOPIS | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
Emina Malagich | 500 m² | 56.830 | 3 | Nie awansował | |||||
Sofia Proswirnowa | 500 m² | 43,376 | 1 Q | 43.466 | 1 Q | 43.219 | 3 FB | — | 5 |
1000 m² | DŁUGOPIS | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
1500 m² | 2:25.553 | 4 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Ekaterina Konstantinova Emina Malagich Sofia Prosvirnova Ekaterina Efremenkova |
Przekaźnik 3000 m | Nie dotyczy | 4:21,973 | 4 FB | 4:08,838 | 5 |
Legenda kwalifikacji: ADV – Zaawansowany z powodu utrudnienia przez innego zawodnika; FA – kwalifikacja do rundy medalowej; FB – Zakwalifikuj się do rundy pocieszenia; AA – Awans do rundy medalowej z powodu utrudnienia przez innego zawodnika
Szkielet
Na podstawie światowych rankingów Rosja zakwalifikowała 5 sań. Jednak tylko 2 sportowców (2 mężczyzn) otrzymało zaproszenie od MKOl. Nikita Tregubov, który wcześniej reprezentował Rosję na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014, wywalczył w tej imprezie srebrny medal.
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Uruchom 4 | Całkowity | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Nikita Tregubow | Męskie | 50,59 | 2 | 50,50 | 4 | 50,53 | 5 | 50,56 | 2 | 3:22.18 | |
Vladislav Marchenkov | 51,27 | 15 | 51,49 | 20 | 51.05 | 13 | 51,37 | 15 | 3:25.18 | 15 |
Skoki narciarskie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Pierwsza runda | Finał | Całkowity | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dystans | Zwrotnica | Ranga | Dystans | Zwrotnica | Ranga | Dystans | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Jewgienij Klimow | Normalne wzgórze | 102,0 | 121,4 | 12 Q | 94,5 | 99,0 | 30 Q | 81,5 | 69,2 | 30 | 168,2 | 30 |
Duże wzgórze | 136,0 | 111,8 | 16 Q | 125,0 | 116,4 | 24 Q | 118,0 | 104,2 | 26 | 220,6 | 26 | |
Denis Korniłow | Normalne wzgórze | 94,5 | 107,2 | 28 Q | 107,5 | 113,9 | 16 Q | 96,5 | 95,7 | 28 | 209,6 | 24 |
Duże wzgórze | 129,0 | 101,7 | 26 Q | 122,5 | 111.2 | 29 Q | 110,5 | 85,1 | 30 | 196,3 | 30 | |
Michaił Nazarow | Normalne wzgórze | 88,5 | 93,7 | 41 Q | 94,5 | 92,1 | 34 | Nie awansował | ||||
Duże wzgórze | 122,0 | 92,3 | 33 Q | 120,0 | 103,4 | 39 | Nie awansował | |||||
Aleksiej Romaszow | Normalne wzgórze | 90,0 | 98,5 | 34 Q | 94,0 | 91,7 | 37 | Nie awansował | ||||
Duże wzgórze | 136,0 | 108,9 | 21 Q | 119,0 | 99,8 | 42 | Nie awansował | |||||
Jewgienij Klimow Denis Korniłow Michaił Nazarow Aleksiej Romaszow |
Drużyna duża skocznia | Nie dotyczy | 474,5 | 409,6 | 7 Q | 473,0 | 400,2 | 7 | 809,8 | 7 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Pierwsza runda | Finał | Całkowity | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dystans | Zwrotnica | Ranga | Dystans | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Irina Awwakumowa | Normalne wzgórze | 99,0 | 114,7 | 4 Q | 102,0 | 116,0 | 5 | 230,7 | 4 |
Anastazja Barannikowa | 88,0 | 83,7 | 17 Q | 82,0 | 65,3 | 29 | 149,0 | 27 | |
Aleksandra Kustova | 85,0 | 77,3 | 21 Q | 85,5 | 75,0 | 28 | 152,3 | 24 | |
Sofia Tichonowa | 86,5 | 75,0 | 24 Q | 86,0 | 75,8 | 25 | 150,8 | 25 |
Snowboard
- Freestyle
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Uruchom 2 | Najlepsza | Ranga | Uruchom 1 | Uruchom 2 | Uruchom 3 | Najlepsza | Ranga | ||
Nikita Awtaniejew | Halfpipe męskie | 63,25 | 32,75 | 63,25 | 20 | Nie awansował | ||||
Vlad Khadarin | Wielkie męskie powietrze | 83,75 | 79,25 | 83,75 | 11 | Nie awansował | ||||
Slopestyle dla mężczyzn | 23.05 | 64,16 | 64,16 | 11 | Nie awansował | |||||
Antona Mamajewa | Wielkie męskie powietrze | 29.00 | 42,75 | 42,75 | 16 | Nie awansował | ||||
Zofia Fiodorowa | Wielkie kobiece powietrze | 64,00 | 23.25 | 64,00 | 21 | Nie awansował | ||||
Slopestyle dla kobiet | Anulowany | 27,53 | 65,73 | MÓC | 65,73 | 8 |
- Równoległy
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Ranga | ||
Dmitrij Loginov | Slalom gigant mężczyzn | 1:31.00 | 32 | Nie awansował | ||||
Dmitrij Sarsembajew | 1:25,74 | 14 Q |
Lee Sh ( KOR ) L +0,54 |
Nie awansował | ||||
Andriej Sobolew | 1:25,99 | 18 | Nie awansował | |||||
Vic Wild | 1:25,51 | 9 Q |
Fischnaller ( ITA ) L +0,93 |
Nie awansował | ||||
Milena Bykowa | Slalom gigant kobiet | 1:33.09 | 9 Q |
Ulbing ( AUT ) L +0,52 |
Nie awansował | |||
Natalia Sobolewa | 1:33,93 | 19 | Nie awansował | |||||
Ekaterina Tudegesheva | 1:33,42 | 14 Q |
Jörg ( GER ) L 0,65 |
Nie awansował | ||||
Alena Zavarzina | 1:30.16 | 2 Q |
Kotnik ( SLO ) W -0,03 |
Zogg ( SUI ) W -1,88 |
Jörg ( NIEM ) L DNF |
Hofmeister ( GER ) L 4,07 |
4 |
- Snowboard cross
Sportowiec | Wydarzenie | Wysiew | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uruchom 1 | Uruchom 2 | Najlepsza | Nasionko | |||||||||
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Ranga | ||||
Daniela Dilmana | Męski snowboard cross | 1:15.40 | 25 | 1:16.11 | =8 | 1:15.40 | 31 | 4 | Nie awansował | |||
Nikołaj Oljunin | 1:13.78 | 4 | Do widzenia | 1:13.78 | 4 | 1 Q | 1 Q | DNF FB | DNS | 11 | ||
Krystyna Paul | Snowboard cross damski | 1:21,93 | 19 | 1:19,93 | 2 | 1:19,93 | 14 | Nie dotyczy | 2 Q | DNF FB | DNF | 12 |
Maria Wasilcowa | 1:20,57 | 12 | Do widzenia | 1:20,57 | 12 | Nie dotyczy | DNF | Nie awansował |
Legenda kwalifikacji: FA – Kwalifikacja do rundy medalowej; FB – Zakwalifikuj się do rundy pocieszenia
Łyżwiarstwo szybkie
Rosja zdobyła następujące kwoty na zakończenie czterech mistrzostw świata wykorzystywanych do kwalifikacji.
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | |
---|---|---|---|
Czas | Ranga | ||
Siergiej Trofimow | 1500 m, mężczyźni | 1:46.69 | 18 |
Angelina Golikowa | 500 m . kobiet | 37,62 | 7 |
1000 m . kobiet | 1:16,85 | 22 | |
Natalia Woronina | 3000 m² kobiet | 4:05.85 | 10 |
5000 m . kobiet | 6:53,98 |
Zobacz też
- Neutralni sportowcy paraolimpijscy na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2018
- Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Multimedia związane z olimpijczykami z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Wikimedia Commons