Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Norway at the 2008 Summer Olympics
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 | |
---|---|
Kod IOC | ANI |
NOC | Norweski Komitet Olimpijski i Konfederacja Sportu |
Stronie internetowej |
www |
w Pekinie | |
Konkurenci | 85 w 15 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi |
Ruth Kasirye (otwarcie) Gro Hammerseng (zamknięcie) |
Medale na 22 miejscu |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
1906 Intercalated Games |
Norwegia startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie , Republiki Ludowej .
10 czerwca Narodowy Komitet Olimpijski wybrał 50 sportowców na igrzyska olimpijskie. Tydzień później dodano kolejnych ośmiu sportowców. Kolejne selekcje odbyły się 17 czerwca, 1 lipca, 14 lipca (drużyna piłki ręcznej) i 17 lipca. W sumie na Igrzyska Olimpijskie wybrano 85 uczestników.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Zdarzenie |
---|---|---|---|
Złoto | Andreas Thorkildsen | lekkoatletyka | Rzut oszczepem mężczyzn |
Złoto | Reprezentacja Norwegii w piłce ręcznej kobiet | Gra w piłkę ręczną | Turniej kobiet |
Złoto | Olaf Tufte | Wioślarstwo | Dwójki pojedyncze mężczyzn |
Srebro | Nina Solheim | Taekwondo | Kobiety +67 kg |
Srebro | Alexander Dale Oen | Pływanie | 100 m stylem klasycznym, mężczyźni |
Srebro | Tore Brovold | Strzelanie | Męski rzutek |
Srebro | Kjersti Plätzer | lekkoatletyka | 20 km marszu kobiet |
Srebro | Eirik Verås Larsen | Kajakarstwo | K-1, mężczyźni 1000 m |
Brązowy | Sara Nordenstam | Pływanie | 200 m stylem klasycznym kobiet |
lekkoatletyka
- Klucz
- Uwaga - Oceny przyznawane za wyścigi na torze dotyczą wyłącznie biegu zawodnika
- Q = zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w zawodach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N / A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Jaysuma Saidy Ndure | 100 m | 10,37 | 3 Q | 10.14 | 4 | Nie posunął się naprzód | |||
200 m | 20,54 | 2 Q | 20.45 | 3 Q | DNS | Nie posunął się naprzód | |||
Trond Nymark | 50 km pieszo | Nie dotyczy | DNF | ||||||
Erik Tysse | 20 km pieszo | Nie dotyczy | 1:22:43 | 21 | |||||
50 km pieszo | Nie dotyczy | 3:45:21 | 5 |
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Andreas Thorkildsen | Rzut oszczepem | 79,85 | 9 Q | 90,57 OR |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Ezinne Okparaebo | 100 m | 11.32 | 2 Q | 11.45 | 4 | Nie posunął się naprzód | |||
Kirsten Melkevik Otterbu | Maraton | Nie dotyczy | 2:34:35 | 34 | |||||
Kjersti Plätzer | 20 km pieszo | Nie dotyczy | 1:27:07 | ||||||
Christina Vukicevic | 100 m przez płotki | 13.05 | 4 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód |
- Zawody łączone - Heptathlon
Sportowiec | Zdarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ida Marcussen | Wynik | 14.07 | 1.71 | 12,97 | 25.02 | 6.06 | 47,37 | 2: 14,96 | 6015 | 21 * |
Zwrotnica | 968 | 867 | 725 | 885 | 868 | 809 | 893 |
* Zawodniczka, która zajęła drugie miejsce, Ludmiła Błońska z Ukrainy , uzyskała pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji. Zarówno testy A, jak i B wypadły pozytywnie, dlatego Błońska została pozbawiona srebrnego medalu, a Marcussen awansował na pozycję.
Kajakarstwo
Sprint
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Eirik Verås Larsen | K-1 500 m, mężczyźni | 1: 36,439 | 2 QS | 1: 41,927 | 2 Q | 1: 37,949 | 4 |
K-1, mężczyźni 1000 m | 3: 29,043 | 1 QF | PA | 3: 27,342 |
Legenda kwalifikacji: QS = kwalifikacja do półfinału; QF = kwalifikuj się bezpośrednio do finału
Jazda rowerem
Droga
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Kurt Asle Arvesen | Wyścig szosowy mężczyzn | 6:26:17 | 32 |
Edvald Boasson Hagen | 6:36:48 | 71 | |
Lars Petter Nordhaug | Nie skończyłem | ||
Gabriel Rasch | Nie skończyłem | ||
Anita Valen de Vries | Wyścig szosowy kobiet | 3:33:17 | 26 |
1 sierpnia Thor Hushovd ogłosił, że wycofuje się z powodu choroby i został zastąpiony przez Nordhauga.
Kolarstwo górskie
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Lene Byberg | Narty biegowe kobiet | 1:53:19 | 13 |
Gunn-Rita Dahle Flesjå | Nie skończyłem |
BMX
Sportowiec | Zdarzenie | Wysiew | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Sebastian Kartfjord | BMX dla mężczyzn | 38,688 | 30 | 19 | 8 | Nie posunął się naprzód |
Konny
Skoki przez przeszkody
Sportowiec | Koń | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda A | Runda B. | |||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Morten Djupvik | Kasyno | Indywidualny | 1 | = 14 | 12 | 13 | 33 Q | 4 | 17 | 23 Q | 4 | 11 | 4 | 8 | 7 | 8 | 10 |
Stein Endresen | Le Beau | 0 | = 1 | 4 | 4 | 8 Q | 12 | 16 | 18 Q | 0 | = 1 | 16 | 16 | 18 | 16 | 16 | |
Geir Gulliksen | Cattani | 13 | 65 | 12 | 25 | 51 | Nie posunął się naprzód | 25 | 51 | ||||||||
Tony André Hansen | Camiro 19 | 1 | = 14 | 1 | 2 | 4 Q | 1 | 3 | 1 Q | Wycofał się | |||||||
Morten Djupvik Stein Endresen Geir Gulliksen Tony André Hansen |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 28 | 10 | 21 | 49 | 10 |
|
DSQ * |
* Koń Tony'ego André Hansena , Camiro, uzyskał wynik pozytywny na obecność leku przeciwbólowego kapsaicyny , substancji zakazanej. Hansen został później zdyskwalifikowany. Bez wyniku Hansena drużyna była poniżej progu, aby awansować do drugiej rundy finału. Dlatego też brązowy medal został pozbawiony i przyznany drużynie ze Szwajcarii .
Ogrodzenie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Finał 64 | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | ||
Sturla Torkildsen | Indywidualne épée |
Mejías ( VEN ) W 12–11 |
Tagliariol ( ITA ) L 10–15 |
Nie posunął się naprzód |
Piłka nożna
Drużyna mężczyzn do lat 21 nie zakwalifikowała się po remisie z Bośnią i Hercegowiną i przegranej z Armenią w pierwszym etapie kwalifikacyjnym. W międzyczasie kobieca drużyna zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich po zajęciu miejsca w półfinale Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2007 .
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się reprezentacja Norwegii w turnieju piłki nożnej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.
Główny trener: Bjarne Berntsen
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | Klub |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Erika Skarbø | 12 czerwca 1987 (w wieku 21) | 7 | 0 | Arna-Bjørnar Fotball |
2 | DF | Ane Stangeland Horpestad ( c ) | 2 czerwca 1980 (w wieku 28) | 100 | 5 | Klepp IL |
3 | DF | Gunhild Følstad | 3 listopada 1981 (w wieku 26) | 69 | 1 | Trondheims-Ørn SK |
4 | MF | Ingvild Stensland | 3 sierpnia 1981 (w wieku 27) | 68 | 2 | Kopparbergs / Göteborg FC |
5 | DF | Siri Nordby | 4 sierpnia 1978 (w wieku 30) | 38 | 1 | Røa IL |
6 | MF | Marie Knutsen | 31 sierpnia 1982 (w wieku 25) | 48 | 5 | Røa IL |
7 | DF | Trine Rønning | 14 czerwca 1982 (w wieku 26) | 83 | 15 | Kolbotn Fotball |
8 | FW | Solveig Gulbrandsen | 12 stycznia 1981 (w wieku 27) | 121 | 39 | Kolbotn Fotball |
9 | FW | Isabell Herlovsen | 23 czerwca 1988 (w wieku 20) | 35 | 5 | Kolbotn Fotball |
10 | FW | Melissa Wiik | 7 lutego 1985 (w wieku 23) | 30 | 12 | Asker SK |
11 | FW | Leni Larsen Kaurin | 21 marca 1981 (w wieku 27) | 44 | 3 | 1. FFC Turbine Poczdam |
12 | DF | Marit Fiane Christensen | 11 grudnia 1980 (w wieku 27) | 58 | 7 | Røa IL |
13 | MF | Lene Storløkken | 20 czerwca 1981 (w wieku 27) | 34 | 5 | Drużyna Strømmen FK |
14 | FW | Guro Knutsen | 10 stycznia 1985 (w wieku 23) | 8 | 1 | Røa IL |
15 | DF | Marita Skammelsrud Lund | 29 stycznia 1989 (w wieku 19) | 7 | 0 | Drużyna Strømmen FK |
16 | FW | Elise Thorsnes | 14 sierpnia 1988 (w wieku 19) | 16 | 1 | Arna-Bjørnar Fotball |
17 | FW | Lene Mykjåland | 20 lutego 1987 (w wieku 21) | 18 | 5 | Røa IL |
18 | GK | Christine Colombo Nilsen | 30 kwietnia 1982 (w wieku 26) | 5 | 0 | Kolbotn Fotball |
- Gra zespołowa
Poz | Zespół | Pld | W | re | L | GF | GA | GD | Pkt | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 | 6 | Zakwalifikowany do ćwierćfinału |
2 | Norwegia | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 5 | −1 | 6 | |
3 | Japonia | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 4 | |
4 | Nowa Zelandia | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 7 | −5 | 1 |
Norwegia | 2–0 | Stany Zjednoczone |
---|---|---|
Larsen Kaurin 2 ' Wiik 4 ' |
Raport |
Nowa Zelandia | 0–1 | Norwegia |
---|---|---|
Raport | Wiik 8 ' |
Norwegia | 1–5 | Japonia |
---|---|---|
Knutsen 27 ' | Raport |
Kinga 31 ' Følstad 51 ' ( og ) Ohno 52 ' Sawa 71 ' Hara 83 ' |
Gra w piłkę ręczną
Przez zespół kobiet zakwalifikowanych z powodu wygrania Mistrzostw Europy.
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Norwegów w turnieju piłki ręcznej kobiet podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008.
Główny trener: Marit Breivik
|
- Gra zespołowa
Zakwalifikowany do ćwierćfinału |
Zespół
|
Pld | W | re | L | GF | GA | GD | Zwrotnica |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Norwegia | 5 | 5 | 0 | 0 | 154 | 106 | +48 | 10 |
Rumunia | 5 | 4 | 0 | 1 | 150 | 112 | +38 | 8 |
Chiny | 5 | 2 | 0 | 3 | 122 | 135 | -13 | 4 |
Francja | 5 | 2 | 0 | 3 | 121 | 128 | -7 | 4 |
Kazachstan | 5 | 1 | 1 | 3 | 109 | 137 | -28 | 3 |
Angola | 5 | 0 | 1 | 4 | 109 | 147 | -38 | 1 |
9 sierpnia 2008 19:00 |
Norwegia | 30 - 23 | Chiny |
Sędziowie Olympic Sports Center Gymnasium : Elmoamli, Shaban Ali ( EGY ) |
Hammerseng 7 | (13–12) | Li Weiwei 8 | ||
3 × 5 × | Raport | 3 × 7 × |
11 sierpnia 2008 14:00 |
Angola | 17 - 31 | Norwegia |
Sędziowie Gimnazjum Olimpijskiego Centrum Sportowego : Liu S, Liu F ( CHN ) |
Almeida 5 | (6–14) | Riegelhuth 6 | ||
3 × 3 × | Raport | 3 × 2 × |
13 sierpnia 2008 19:00 |
Norwegia | 35 - 19 | Kazachstan |
Sędziowie Olympic Sports Center Gymnasium : Aires Menezes, Aparecido Pinto ( BRA ) |
Lybekk , Nyberg 5 | (14–10) | Vassilyeva 6 | ||
3 × 3 × | Raport | 3 × 5 × |
15 sierpnia 2008 19:00 |
Francja | 24 - 34 | Norwegia |
Sędziowie Gimnazjum Olimpijskiego Centrum Sportowego : Krstic, Ljubic ( SLO ) |
Baudouin 6 | (12-15) | Nyberg , Riegelhuth 6 | ||
3 × 4 × | Raport | 3 × 3 × |
17 sierpnia 2008 14:00 |
Norwegia | 24 - 23 | Rumunia |
Sędziowie Olympic Sports Centre Gymnasium : Chernega, Poladenko ( RUS ) |
Johansen , Lybekk 4 | (12–11) | Amariei , Stanca-Gâlcă 5 | ||
2 × 4 × | Raport | 4 × 6 × 1 × |
- Ćwierćfinał
19 sierpnia 2008 12:00 |
Norwegia | 31 - 24 | Szwecja |
Sędziowie Gimnazjum Olimpijskiego Centrum Sportowego : Baum, Góralczyk ( POL ) |
Larsen , Lybekk 6 | (16–10) | Torstenson 6 | ||
3 × 4 × | Raport | 4 × 2 × |
- Półfinał
21 sierpnia 2008 18:00 |
Norwegia | 29 - 28 | Korea Południowa |
Pekin National Indoor Stadium Sędziowie: Breto, Huelin ( ESP ) |
Hammerseng , Johansen 6 | (14-15) | Księżyc Pil-hee 9 | ||
2 × 3 × | Raport | 3 × 2 × |
- Gra o złoty medal
23 sierpnia 2008 15:45 |
Norwegia | 34 - 27 | Rosja |
Pekin National Indoor Stadium Sędziowie: Bord, Buy ( FRA ) |
Riegelhuth 9 | (18–13) | Bliznova 6 | ||
3 × 3 × | Raport | 2 × 2 × |
- Ostateczna pozycja
Złoto
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Olaf Tufte | Pojedyncze czaszki | 7: 20.20 | 1 QF | 6: 53,59 | 1 SA / B | 6: 58,23 | 2 FA | 6: 59,83 |
Legenda kwalifikacji: FA = finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = finał C (bez medalu); FD = Final D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (bez medalu); SA / B = półfinały A / B; SC / D = półfinały C / D; SE / F = półfinały E / F; QF = ćwierćfinały; R = repasaże
Żeglarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Kristian Ruth | Laser | 10 | 11 | 17 | 10 | 3 | 8 | 13 | 21 |
|
MOGĄ | 16 | 109 | 10 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Jannicke Stålstrøm | RS: X | 7 |
|
2 | 12 | 9 | 10 | 15 | 13 | 21 | 18 | EL | 117 | 15 |
Cathrine Gjerpen | Laser Radial | 26 | 27 | 24 | 27 | 23 |
|
23 | 27 | 25 | MOGĄ | EL | 202 | 28 |
Lise Birgitte Frederiksen Alexandra Koefoed Siren Sundby |
Yngling | 12 |
|
5 | 1 | 3 | 13 | 12 | 11 | MOGĄ | MOGĄ | 7 | 71 | 10 |
- otwarty
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścigi | Wynik | Ranga | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M | ||||
Peer Moberg | Fin | 23 |
|
11 | 19 | 22 | 1 | DSQ | 4 | MOGĄ | MOGĄ | Nie dotyczy | EL | 107 | 19 | ||||
Frode Bovim Christopher Gundersen |
49er | 11 | 13 | 18 | 7 | 10 | 8 | 14 | 11 | 13 |
|
12 | 11 | MOGĄ | MOGĄ | MOGĄ | EL | 128 | 13 |
M = wyścig o medale; EL = Eliminated - nie awansował do wyścigu medalowego; CAN = wyścig odwołany
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Vebjørn Berg | Wiatrówka 10 m | 592 | 22 | Nie posunął się naprzód | |
50 m karabin na brzuchu | 596 | 3 Q | 699,1 | 4 | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 1172 | 5 Q | 1266,5 | 8 | |
Espen Berg-Knutsen | 50 m karabin na brzuchu | 594 | 11 | Nie posunął się naprzód | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 1160 | 30 | Nie posunął się naprzód | ||
Tore Brovold | Skeet | 120 | 2 Q | 145 S / O 3 | |
Czy Hansen | Wiatrówka 10 m | 592 | 19 | Nie posunął się naprzód | |
Harald Jensen | Skeet | 118 | 12 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Gyda Ellefsplass Olssen | Wiatrówka 10 m | 391 | 34 | Nie posunął się naprzód | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 575 | 27 | Nie posunął się naprzód | ||
Kristina Vestveit | Wiatrówka 10 m | 395 | 14 | Nie posunął się naprzód | |
Karabin 50 m 3 pozycje | 573 | 29 | Nie posunął się naprzód |
Norweska Federacja Strzelecka zasugerowała wybranie Ingrid Stubsjøen do zespołu, ale Norweski Narodowy Komitet Olimpijski wybrał Vestveit po dobrych występach w ostatnim turnieju Pucharu Świata sezonu 2008.
Pływanie
Alexander Dale Oen zdobył pierwszy norweski medal pływacki na igrzyskach olimpijskich.
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Gard Kvale | 200 m stylem dowolnym | 1: 48,73 NR | 27 | Nie posunął się naprzód | |||
400 m stylem dowolnym | 3: 50,47 | 26 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | |||
200 m indywidualnej stylizacji | 2: 01,52 NR | 25 | Nie posunął się naprzód | ||||
Alexander Dale Oen | 100 m stylem klasycznym | 59.41 LUB | 1 Q | 59.16 OR | 1 Q | 59.20 | |
200 m stylem klasycznym | 2: 11.30 | 17 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Sara Nordenstam | 200 m stylem klasycznym | 2.24.47 NR | 4 Q | 2: 23,79 UE | 4 Q | 2: 23,02 UE | |
200 m indywidualnej stylizacji | 2: 15,13 NR | 23 | Nie posunął się naprzód | ||||
400 m indywidualnej stylizacji | 4: 40,28 NR | 18 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | |||
Ingvild Snildal | 100 m motyl | 59,86 NR | 27 | Nie posunął się naprzód | |||
200 m motyl | 2: 14,53 | 33 | Nie posunął się naprzód |
Taekwondo
Sportowiec | Zdarzenie | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaże | Brązowy medal | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Nina Solheim | Kobiety +67 kg |
Abd Rabo ( EGY ) W 9–3 |
Che CC ( MAS ) W 3–1 |
Falavigna ( BRA ) W 2–2 SUP |
PA |
Espinoza ( MEX ) L 1–3 |
Siatkówka
Plaża
Sportowiec | Zdarzenie | Runda wstępna | Na stojąco | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | |||
Jørre Kjemperud Tarjei Skarlund |
Męska |
Grupa E Klemperer - Koreng ( GER ) L 1 - 2 (21–19, 20–22, 7–15) Nummerdor - Schuil ( NED ) L 1 - 2 (21–13, 15–21, 9–15) Laciga - Schnider ( SUI ) L 0–2 (17–21, 13–21) |
4 | Nie posunął się naprzód | ||||
Susanne Glesnes Kathrine Maaseide |
Kobiety |
Grupa B Mouha - van Breedam ( BEL ) W 2 - 0 (24-22, 21-18), Kuhn - Schwer ( Sui ) W 2 - 0 (21-11, 21-17), Tian J - Wang J ( CHN ) L 1–2 (21–17, 14–21, 8–15) |
2 Q |
Talita - Renata ( BRA ) L 1–2 (21–12, 19–21, 13–15) |
Nie posunął się naprzód | |||
Nila Håkedal Ingrid Tørlen |
Grupa A Fernández - Peraza ( CUB ) L 0 - 2 (20–22, 19–21) Kusuhara - Teru Saiki ( Jap ) |
3 Q |
Tian J - Wang J ( CHN ) L 0 - 2 (13–21, 15–21) |
Nie posunął się naprzód |
Podnoszenie ciężarów
Sportowiec | Zdarzenie | Urywek | Clean & Jerk | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Ruth Kasirye | Kobiety −63 kg | 103 | 4 | 121 | 8 | 224 | 7 |
Zapasy
Klucz :
- VT - Victory by Fall .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Męski grecko-rzymski
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Stig André Berge | −60 kg | PA |
Tengizbayev ( KAZ ) L 0–3 PO |
Nie posunął się naprzód | 19 |