Północno autostrady - Northwestern Motorway
Północno autostrady | |
---|---|
State Highway 16 | |
Zachód autostrada Waterview
| |
informacje o trasie | |
Utrzymywany przez NZ Agencji Transportu | |
Długość | 21 km (13 mil) |
istniał | 1952 obecne |
główne węzły | |
Wschodni kraniec | SH 16 Stanley Street w Auckland City Center |
SH 1 Northern Autostrada / Southern autostrady w Auckland City Center | |
West End | Brigham Creek Road, Whenuapai |
Lokalizacja | |
Podstawowe docelowych |
Auckland Central, West Auckland |
System Highway | |
Northwestern Motorway (znany również jako historycznie Auckland-Kumeu autostrady ), część State Highway 16 (SH16), jest główną drogą zachodnią i wtórny trasa północna z Auckland w Nowej Zelandii. Dwadzieścia jeden kilometrów długości, autostrada przebiega od Stanley St w Parnell poprzez Środkowej skrzyżowania autostrad i zachód przez miejskich Auckland i Waitakere przed kontynuowaniem zachód i kończące poza Kumeu. Jej zachodni koniec jest w Brigham Creek Road w Whenuapai . Duża część z nich tworzy środkowy odcinek zachodniej pierścienia Szlaku .
Zawartość
Historia
Pierwszy odcinek autostrady z Northwestern Waterview do Te Atatu , została ukończona w 1952 r .. W sekcji pomiędzy Waterview i półwysep Rosebank jest znany jako „grobli”. Kolejny odcinek otwarty dla ruchu w 1955 roku, a następnie oferuje dwa laned punkt 7.8 km od Great North Road (Odgałęzienie 8) Lincoln Road (Odgałęzienie 16). Sekcja zaangażowany mostów na wlotach do Waitemata Harbour , który przeciąć drogi między centrum miasta Auckland i lotniska w Whenuapai o 8 km. Sekcja ta została później przeniesieni do czterech pasów ruchu.
W 1957 roku autostrada została przedłużona w kierunku zachodnim o jeden km do Lincoln Park Avenue, pomiędzy obecnych skrzyżowań Lincoln Road i Royal Road. W 1961 roku został przedłużony jeszcze o 2,7 km do Hobsonville Droga na to, co jest teraz Westgate. Ruch mógł teraz podróżować 11,5 km na Northwestern autostrady, a podróż między Auckland i Whenuapai wycięto w sumie o 9 km w porównaniu z drogami lokalnymi.
W 1966 roku, obecny Auckland International Airport otwarte w Mangere i Whenuapai powrócił do lotniska wojskowego. To wpływa na korzystanie z autostrady, opóźniając dalszych rozszerzeń.
Budowa autostrady wznowiono w latach 1970, aby połączyć się z Northwestern autostrady na Waterview do centrum miasta Auckland , z pominięciem Great North Road. Pierwszy odcinek otwarcie było w 1979 roku, rozciągając 2.4 km od Newton Road (exit 5) Western Springs , na obecnym miejscu eastbound on / off-ramp dla St Lukes Road (Exit 6). Jednocześnie, pochylnie otwarte w ramach Centralnego skrzyżowania autostrad od Newton Road Nelson Street i Hobson Street (teraz Exit 4B), łączący Northwestern autostradą do centrum miasta. Ruch może uzyskać dostępu do południowych i północnych autostrad pośrednio od przecięcia Nelson Street i Hobson Street.
W 1981 roku sekcja 2,4 km od Great North Road w Waterview i wniosków Road, w pobliżu Western Springs otwarty, pozostawiając małą szczelinę 1 km, gdzie ruch musiał użyć Great North Road. Ta luka została wypełniona w 1983 roku, gdy wymiana St Lukes Droga została zakończona.
W 1988 roku zostały zainstalowane rampy w Centralnym skrzyżowania autostrad w celu umożliwienia bezpośredniego dostępu pomiędzy autostradą Południowej i Northwestern autostrady. W następnym roku, otwarto rampy pomiędzy Grafton Gully i Northwestern autostrady, dzięki czemu ruch autostrada bezpośredni dostęp do centrum miasta Wschodniej i portu .
W 2006 roku dwie nowe rampy zostały zainstalowane bezpośrednio podłączyć Northwestern autostrady oraz autostrady Północną.
W dniu 7 sierpnia 2011 roku 3 km, rozbudowa 4-pas z Northwestern autostrady otwarte od Hobsonville Droga do Brigham Creek Road w Whenuapai wraz z 6 kilometrowej, rozbudowę 4-lane z State Highway 18 autostrady od końca Northwestern autostrady na Hobsonville Droga do zachodniego krańca Górnego Harbour Bridge w Hobsonville.
Od 2012 do 2016 dodatkowe pasy zostały dodane między St Lukes i Westgate w ramach przygotowań do otwarcia w dniu 2 lipca 2017 roku, z połączenia Waterview .
węzły
władza terytorialna | Lokalizacja | km | # | Kierunki | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
Auckland Rady | Parnell | 1.2 | SH 16 Stanley Street - Port | zaczyna Northwestern autostrady | |
Grafton | 1.7 | 2 | SH 1 Southern autostrady - Manukau , Hamilton | Westbound wyjście i wejście eastbound | |
1.8 | 2A | Ulica Wellesley | Eastbound wyjście i wejście westbound | ||
Auckland CBD | 2.8 | 3 | SH 1 Northern autostrady - North Shore , Whangarei | Westbound wyjście i wejście eastbound | |
3.2 | 4C | SH 1 Southern autostrady - Manukau , Hamilton | Eastbound wyjście i wejście westbound | ||
3.3 | 4B | Nelson Street - City Center , Sky City | Eastbound wyjście i wejście westbound | ||
4A | SH 1 Northern autostrady - North Shore , Whangarei | Eastbound wyjście i wejście westbound | |||
Niuton | 3.5 | 5 | Newton drogowe | Eastbound wyjście i wejście westbound | |
western Springs | 6.3 | 6 |
Trasa 9 St Lukes Road - Mt Albert , Western Springs , Pt Chevalier Zoo , MOTAT |
||
punkt Chevalier | 8.1 | 8A | Route 11 Great North Road - Avondale , Nowa Lynn | ||
8B | SH 20 Tex autostrady - Manukau, Auckland Airport | Waterview Connection | |||
Avondale Północna | 10,8 | 11 | Rosebank drogowe | Westbound wyjście i wejście eastbound | |
12,3 | 12 | Patiki Road - Avondale , Nowa Lynn | Eastbound wyjście i wejście westbound | ||
Te Atatu Południowa | 13,5 | 14 | Route 13 Te Atatu Road - Henderson | ||
Lincoln Północna | 15,6 | 16 | Route 19 Lincoln Road - Henderson | ||
Massey Wschód | 17,8 | 18 | Królewska droga | Westbound wyjście i wejście eastbound | |
Westgate | 19,4 | 19A | Route 32 Hobsonville drogowe | Westbound wyjście i wejście eastbound | |
19B | SH 18 Upper Harbour autostrady - North Shore | Westbound wyjście i wejście eastbound | |||
Whenuapai | SH 16 - Kumeu, Helensville | Końce Northwestern autostradach |