Wschodnia Liga Piłkarska Hrabstw Północnych -Northern Counties East Football League
Założony | 1982 |
---|---|
Kraj | Anglia |
Liczba drużyn | 42 22 (dywizja premierowa) 21 (dywizja pierwsza) |
Poziom na piramidzie | 9 i 10 |
Promocja do |
Poziom 8 Liga Północna Premier League Division One East |
Spadek do |
Poziom 10 United Counties League Division One Poziom 11 Central Midlands League North Division Humber Premier League Premier Division Lincolnshire League Sheffield & Hallamshire County Senior League Premier Division West Yorkshire League Premier Division York League Premier Division Yorkshire Amateur League Supreme Division |
Kubki domowe |
National FA Cup FA Vase League Cup League |
Obecni mistrzowie |
Grimsby Borough (Premier Division) Hallam (Dywizja pierwsza) (2021–22) |
Stronie internetowej | ncefl |
Aktualny: sezon 2022-23 |
Northern Counties East Football League to półprofesjonalna angielska liga piłkarska . Ma dwie dywizje – Premier Division i Division One – które stoją odpowiednio na dziewiątym i dziesiątym poziomie piramidy piłkarskiej .
Historia
Liga powstała w 1982 roku po połączeniu Yorkshire League i Midland League . W swoim inauguracyjnym sezonie liga składała się z pięciu dywizji. Od tego czasu liga przeszła kilka zmian do punktu, w którym od 2018 roku ma dwie dywizje po 20 drużyn.
Liga od początku swojego istnienia utrzymuje awans i spadki pomiędzy swoimi dywizjami. W 2015 roku po raz pierwszy wprowadzono serię play-offów, aby wyłonić trzeciego promującego z Division One.
W konkursie jest kilka lig feederowych na 11 poziomie piramidy , które każdego roku mogą zapewnić nowe kluby członkowskie:
- Liga Środkowa Midlands Dywizja Północna
- Humber Premier League Premier Division
- Liga Lincolnshire
- Sheffield i Hallamshire County Senior League Premier Division
- West Yorkshire League Premier Division
- Liga York Premier Division
- Liga Amatorska Yorkshire Najwyższa Dywizja
Kluby mogą również zostać przeniesione do innych lig, jeśli FA uzna, że jest to geograficznie odpowiednie.
Obecne kluby (2022-23)
Pierwsza dywizja
|
Albion Sports
Miasto Barton
Miasto Bottesford
Ecclehill United
Emley
Frickley Atletyczny
Miasto Garfort
Golcar United
Goole
Hallam
Handsworth
Hemswortha MW
Miasto Knaresborough
Malta Main
Północne Ferriby
Kościół Penistone
Silsden
Thackley
Strażnicy z Winterton
Yorkshire Amatorzy
Opieka Armthorpe
Rekreacja w Athersley
Miasto Beverley
Campion
Miasto Brigg
Miasto Dronfield
FC Humber United
Opieka społeczna w Glasshoughton
Hall Road Rangers
Harrogate RA
Miasto Horbury
Wakefield
Opieka górników Nostell
Miasto Ollerton
Brama parkingowa
Retford
Rossington Main
Miasto Selby
Miasto Shirebrook
Opieka społeczna górników Staveley
Połykanie
Worsbrough Bridge Athletic
|
dywizja pierwsza
Klub | Lokalizacja | Ziemia główna |
---|---|---|
Opieka Armthorpe | Armthorpe | Teren socjalny, Armthorpe |
Rekreacja w Athersley | Athersley | Park Sheerien |
Miasto Beverley | Beverley | Teren rekreacyjny Norwood |
Miasto Brigg | Brigg | Głogi |
Campion | Bradford | Droga Szkota |
Miasto Dronfield | Dronfield | Boiska do gry Stonelow |
Opieka społeczna w Glasshoughton | Castleford | Leeds Road, Castleford |
Harrogate Railway Athletic | Harrogate | Widok stacji |
Miasto Horbury | Horbury | Kompleks sportowy Slazengers |
Opieka górników Nostell | Crofton | Teren socjalny, Crofton |
Miasto Ollerton | Ollerton | Boisko sportowe Walesby Lane |
Brama parkingowa | Rotherham | Kompleks sportowy Roundwood |
Retford | Retford | Szyna |
Rossington Main | Rossington | Oxford Street |
Miasto Selby | Selby | Stadion Fairfax Plant Hire |
Miasto Shirebrook | Shirebrook | Droga Langwith |
Opieka społeczna górników Staveley | Staveley | Inkersall Road |
Połykanie | Połykanie | Teren opieki górniczej |
Wakefield | Piórkowy kamień | Stadion Tysiąclecia |
Worsbrough Bridge Athletic | Worsbrough | Stadion Pinto Property |
Korona
Mistrzowie
Lansowany
Od powstania ligi w 1982 roku, następujące kluby zdobyły awans na wyższe poziomy systemu angielskiej ligi piłkarskiej – zwykle do Północnej Premier League –
Pora roku | Klub | Pozycja | Awansowany na |
---|---|---|---|
1982-83 | Shepshed Charterhouse | 1st | Liga Południowa Midland Division |
1986-87 |
Alfreton Town Farsley Celtic Sutton Town Harrogate Town Eastwood Town |
1. 2. 5. 9. 13. |
Northern Premier League Division One Northern Premier League Division One Northern Premier League Division One Northern Premier League Division One Northern Premier League Division One |
1988-89 | Emley | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
1989-90 | Miasto Bridlington | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
1990-91 | Guiseley | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
1992-93 | Spennymoor United | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
1994-95 | Lincoln United | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
1995-96 | Stocksbridge Park Steels | 2. | Liga Północna Premier League Division One |
1996/97 | Miasto Belper | 2. | Liga Północna Premier League Division One |
1997-98 | Miasto Hucknall | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
1998–99 | Miasto Ossett | 2. | Liga Północna Premier League Division One |
1999-2000 | Północne Ferriby United | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
2000–01 | Ossett Albion | 2. | Liga Północna Premier League Division One |
2001-02 | Miasto Alfreton | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
2003-04 | Ossett Albion | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
2004-05 | Goole | 1st | Liga Północna Premier League Division One |
2005-06 |
Buxton Harrogate Railway Athletic |
1. 3. |
Northern Premier League Division One Northern Premier League Division One |
2006-07 |
Retford United Sheffield Carlton Town Garforth Town |
1. 2. 3. 4. |
Northern Premier League Division One South Northern Premier League Division One South Northern Premier League Division One South Northern Premier League Division One North |
2007-08 | Glapwell | 2. | Liga Północna Premier League Division One South |
2008–09 | Mickleover Sport | 1st | Liga Północna Premier League Division One South |
2009-10 | Opieka dla górników Rainworth | 2. | Liga Północna Premier League Division One South |
2010-11 | Farsley | 1st | Liga Północna Premier League Division One North |
2012–13 | Scarborough Athletic | 1st | Liga Północna Premier League Division One South |
2013–14 | Miasto brygady | 1st | Liga Północna Premier League Division One North |
2014-15 | Shaw Lane Aquaforce | 1st | Liga Północna Premier League Division One South |
2015-16 | Tadcaster Albion | 1st | Liga Północna Premier League Division One North |
2016-17 | Miasto Cleethorpes | 1st | Liga Północna Premier League Division One South |
2017–18 |
Pontefract Collieries Pickering Town AFC Mansfield |
1. 2. 3. |
Northern Premier League Division One East Northern Premier League Division One East Northern Premier League Division One East |
2018–19 | Miasto warsztatowe | 1st | Liga Północna Premier League Division One South-East |
2019-20 | Brak promocji | ||
2020–21 |
Bridlington Town Liversedge Yorkshire Amatorzy |
Pierwsza 3 | Liga Północna Premier League Division One East |
2021–22 | Dzielnica Grimsby | 1st | Liga Północna Premier League Division One East |
zawody pucharowe
Puchar Ligi
Liga ma obecnie tylko jeden konkurs pucharowy, Puchar Ligi, w którym bierze udział każdy klub w lidze.
Egzaminy końcowe
Puchar Prezydenta i Trofeum
W przeszłości liga miała dodatkowe rozgrywki pucharowe. O trofeum rywalizowały kluby z pierwszej ligi i Puchar Prezydenta, w którym wzięło udział osiem najlepszych drużyn z każdej ligi z poprzedniego sezonu, pod warunkiem, że pozostaną w lidze.
Zwycięzcy
Pora roku | Puchar Prezydenta | Trofeum |
---|---|---|
1990-91 | Północne Ferriby United | |
1991-92 | Północne Tarcze | |
1992-93 | Opieka dla górników Maltby | |
1993-94 | Lincoln United | |
1994-95 | Miasto Arnolda | |
1995-96 | Miasto Belper | Kopalnie Pontefract |
1996/97 | Miasto Hucknall | Miasto Garfort |
1997-98 | Opieka społeczna w Glasshoughton | Opieka społeczna górników Staveley |
1998–99 | Północne Ferriby United | Yorkshire Amatorzy |
1999–00 | Północne Ferriby United | Goole |
2000–01 | Miasto Selby | Miasteczko Zbierania |
2001-02 | Miasto Alfreton | Miasto Bridlington |
2002-03 | Harrogate Railway Athletic | Mickleover Sport |
2003-04 | Miasto Eastwood | Hall Road Rangers |
2004-05 | Buxton | Lincoln Moorlands |
2005-06 | Buxton | Retford United |
2006-07 | Retford United | Brama parkingowa |
2007-08 | Liveredge | Hall Road Rangers |
2008–09 | Nostell | Opieka społeczna górników Staveley |
2009-10 | Strażnicy z Winterton | Opieka społeczna górników Staveley |
2010-11 | Tadcaster Albion | Opieka społeczna w Glasshoughton |
2011-12 | Handsworth | Dzielnica Grimsby |
Kluby członkowskie w rozgrywkach krajowych
Pierwsza runda Pucharu Anglii
Następujące kluby NCEL weszły do właściwej pierwszej rundy FA Cup :
Pora roku | Klub NCEL | Okrągły | Miejsce wydarzenia | Wynik | Przeciwnicy |
---|---|---|---|---|---|
1982-83 | Shepshed Charterhouse | 1st | Z dala | Przegrana 1–5 | Preston North End |
1990-91 | Spennymoor United | 1st | Z dala | Przegrana 2-3 | Chesterfield |
2001-02 | Miasto Brigg | 1st | Z dala | Przegrana 1-4 | Tranmere łaziki |
2002-03 | Harrogate Railway Athletic | 1. 2. |
Poza domem |
Wygrana 2–1 Przegrana 1–3 |
Slough Town Bristol City |
Finaliści FA Wazon
Następujące kluby NCEL osiągnęły Finał Wazy FA –
Pora roku | Klub NCEL | Wynik | Przeciwnicy |
---|---|---|---|
1987-88 | Emley | Przegrana 0–1 | Colne Dynamoes |
1989-90 | Miasto Bridlington | Przegrana 0–1 | Yeading |
1990-91 | Guiseley | Wygrana 3-1 | Gresley Rovers |
1995-96 | Miasto Brigg | Wygrana 3–0 | Clitheroe |
1996/97 | Północne Ferriby United | Przegrana 0–3 | Miasto Whitby |
2002-03 | Miasto Brigg | Wygrana 2-1 | AFC Sudbury |
2016-17 | Miasto Cleethorpes | Przegrana 0–4 | Południowe Tarcze |