Nobuo Tobita - Nobuo Tobita
Nobuo Tobita | |
---|---|
飛 田 展 男 | |
Urodzić się |
Prefektura Ibaraki , Japonia
|
6 listopada 1959
Zawód |
|
lata aktywności | 1982-obecnie |
Agent | Wizja sztuki |
Wzrost | 165 cm (5 stóp 5 cali) |
Nobuo Tobita (飛田 展男, Tobita Nobuo , urodzony 6 listopada 1959) to japoński aktor głosowy i narrator z prefektury Ibaraki . Jest reprezentowany przez Arts Vision .
Najbardziej znany jest z ról Kamille Bidan ( Mobile Suit Zeta Gundam ), Alberta Heinricha/004 ( Cyborg 009 (2001)) i Sueo Maruo ( Chibi Maruko-chan ). Jego debiutancką rolą jest Bob w serialu anime Cybot Robotchi z 1982 roku . Wypowiadał także wiele postaci na płytach CD z opowiadaniami w Sound Horizon .
Filmografia
Animacja telewizyjna
- 1982
- Cybot Robotchi (Bob)
- 1983
- Kapitan Tsubasa (Ken Wakashimazu)
- 1985
- 1986
- Kombinezon Mobilny Gundam ZZ (Kamile Bidan)
- 1987
- Ai no Wakakusa Monogatari (Małe kobiety) (Theodore „Laurie” Laurence)
- 1991
- 1993
- Kombinezon Mobilny Victory Gundam (Mathis Walker)
- 1994
- Mobilny myśliwiec G Gundam (Ulube Ishikawa)
- 1995
- Fushigi Yūgi (Tomo)
- 1996
- Rurouni Kenshin (Takeda Kanryū)
- 2001
- Cyborg 009 (Albert Heinrich/004)
- Dennō Bōkenki Webdiver (Daitalion)
- Kirby of the Stars (kucharz Kawasaki, Kabu, Kine, Samo, Sir Arthur, Akoru, Doron, Crowmon, Amon, Gabon, Max Flexer, Master Pengy, Bonkers, Dis Walney, szef poczty Bookem)
- PaRappa raper ( wiosło )
- 2002
- GetBackers ( Kuroudou Akabane )
- Stopień Kiddy (Sinistra)
- Naruto ( Ebisu )
- 2004
- sierż. Żaba (Żmija)
- 2005
- Och Moja Bogini! ( Toshiyuki Aoshima )
- Transformers Superlink (Nightscream, Signal Flare, Sprung, Buildron)
- 2006
- Wybielacz (narrator, Kurodo, Michel)
- Code Geass ( Clovis La Britannia )
- Och Moja Bogini! Sorezore no Tsubasa ( Toshiyuki Aoshima )
- 2008
- Persona -trójca dusza- (Kimoto Yūji)
- REWOLUCJA Zabójców (Zuuma)
- 2010
- Hakuouki (Yamanami Keisuke „Sannan-san”)
- 2011
- Shakugan no Shana III -FINAŁ- (Dantalion)
- Shiki (hayami)
- 2012
- Accel World (czarne imadło)
- Dziwna przygoda JoJo (Straizo)
- Jeden kawałek (pekomy)
- 2013
- Hunter × Hunter (druga seria) — Meleoron
- Św Seiya Omega (Apsu)
- Samurajskie Flamenco (narracja)
- Tokijskie Kruki (Ashiya Douman)
- DokiDoki! Wstępne utwardzanie (lewy)
- 2014
- Akatsuki no Yona: Yona Świtu (Kan Soo-jin)
- M3 ciemny metal (Natsuiri)
- 2015
- Człowiek z jednym ciosem (Sitch)
- Shirobako (Sugesuke Enjō)
- Pan Osomatsu (Dayōn)
- Plastikowe wspomnienia (Takao Yamonobe)
- Wojna z gwiazdkami (Shuma Sakon)
- 2016
- Beyblade Burst (główny Hidetaro Shinoda)
- D.Gray-man Hallow (Sheril Kamelot)
- Wielki Przejście (profesor Oda)
- Re:Zero − Rozpoczęcie życia w innym świecie (Palec Petelgeuse (Mężczyzna 2))
- 2017
- Saga Tania Zła (Adelheid von Schugel)
- Mechaniczna planeta (gubernator)
- Kono Subarashii Sekai w Shukufuku wo! 2 (kil)
- Atom: Początek (Han Shunsaku)
- Mahojin Guru Guru (Kaya (odc. 3, 6, 8, 10, 14 - 19, 21 - 23))
- Street Fighter V (Zeku)
- 2018
- Kochanie w Franxx (Papa)
- Oprawa miecza Xuan Yuan (Zabójca)
- Tokijski ghul (Shiki Kijima)
- Syriusz Jaeger (Klarwein)
- 2019
- Domowa dziewczyna (Akihito Fujii)
- GeGeGe no Kitarō 6. seria ( Vampire La Seine (odc. 57))
- Kwartet Isekai (Adelheid von Schugel)
- Phantasy Star Online 2: Odcinek Wyrocznia jako Gettemhart
- Zmiany (Seiichirō Muta)
- Jeden kawałek (Ashura Doji)
- 2020
- ID: Najechany (Nishio Shirakoma)
- W/Widmo (Kodama no Genichirō)
- Pet (prezes firmy)
- BNA: zupełnie nowe zwierzę (Dante)
- 2021
- Mieruko-chan (Junji Rōsoku)
- Odległy Paladyn (Gus)
- Nieznana data
- Bola Kampung (Santok)
- Bonobono (Shimatchū Oji-san, inne głosy)
- Dzielna Policja J-Decker (Neuva Fahrzeug)
- Chibi Maruko-chan (Sueo Maruo)
- Szkoła detektywistyczna Q (Yutaka Saburōmaru)
- Digimon Xros Wars (Szalony Leomon)
- DokiDoki! Wstępne utwardzanie (lewy)
- Durarara!!x2 Shō (Jinnai Yodogiri)
- Makai Senki Disgaea (Kapitan Gordon)
- Ziemski (Hoshino)
- FAŁSZYWE (Randy „Ryo” MacLean)
- Finder no Hyouteki - ANIMIX (Feilong Liu)
- Ryba w pułapce (Kawakara)
- Płomień Recca ( Domon Ishijima )
- Gankutsuou (chrzciciel)
- Hellsing Ultimate ( The Major )
- Kroniki wojny Hiwou - Sai
- Słyszę morze (Taku Morisaki)
- Film InuYasha: Ogień na Mistycznej Wyspie (Kyōra)
- Kaito Joker (Pan Kaneari)
- Konjiki bez Gash Bell!! (Shin'ichi)
- Madara (Shamon)
- Akademia Maga (Hapsiel)
- Następca Marsa Nadesico (Seiya Uribatake)
- EXE Rockman (Raoul)
- Mikroman (Edison)
- Cudowne Dziewczyny (Kōhei Yamagishi)
- Kombinezon mobilny Gundam SEED Astray (Rondo Ghina Sahaku)
- Naruto ( Ebisu , Zetsu )
- Naruto: Shippuden ( Ebisu , Zetsu , Armia Białego Zetsu, Guruguru)
- Nobunagun (Oda Nobunaga)
- Okane ga nai (Kaoruko Someya)
- Otaku bez wideo (Yamaguchi)
- Proszę ocal moją ziemię (Daisuke Dobashi i Hiiragi)
- Szabla Marionetka J , Szabla Marionetka J Znowu Szabla Marionetka J do X (Obiichi Soemon i Yang Ming)
- Czarodziejka z Księżyca (Jinta Araki (114), Yamagishi (145), Honjo (154))
- Czarodziejka z Księżyca Supers: Film (Poupelina)
- Św. Seiya ( Baran Shion )
- Samuraj Głębsze Kyo (Fubuki)
- SoltyRei (Ashley Linki)
- Sohryuden: Legenda Smoczych Królów (Tsuzuku Ryudo)
- Super Milk Chan (przepaska na oko)
- Tekkaman Blade (zarówno Pegas, jak i Tekkaman Dagger)
- Tekkaman Blade II (Pegas II)
- The Marshmallow Times (Nats)
- Tokimeki Memorial Only Love (Misao Kurotokage)
- Uta Kata (Sei Tōdō)
- Transformers SuperLink ( Nocny Krzyk )
- Wan Wan Serebu Soreyuke! Tetsunoszin (Doppel)
- Yu-Gi-Oh! (Kiwami Warashibe)
- YuYu Hakusho (Suzaku)
- Zaion: Chciałbym, żebyś tu był (Mitsuo Satake)
Oryginalna animacja netto (ONA)
- Droga męża domowego (2021) (Urita)
Oryginalna animacja wideo (OVA)
- Choujin Locke - Lord Leon (1989) (Locke)
- Kombinezon mobilny Gundam 0083: Stardust Memory (1991) (Karius)
- Kingyo Chūihō! Genkijirusi no Nakanatachi (1991) (Aoi)
- Kimera (1996) (Kimera)
- Hellsing (główny)
animacja teatralna
- Martwe liście (2004) (Wiertło Chinko)
- Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation - Heirs to the Stars (2005) (Kamille Bidan)
- Kombinezon mobilny Zeta Gundam: A New Translation II - Lovers (2005) (Kamille Bidan)
- Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation III - Love is the Pulse of the Stars (2006) (Kamille Bidan)
- Droga do ninja: Naruto film (2012) (Zetsu)
- Detektyw Conan: Najciemniejszy koszmar (2016) (Yuya Kazami)
- Fajerwerki, czy powinniśmy je oglądać z boku czy z dołu? (2017)
- Detektyw Conan: Zero the Enforcer (2018) (Yuya Kazami)
- Czarny lis (2019) (Lauren)
- Kredka Shin-chan: Katastrofa! Królestwo Rakuga i prawie czterech bohaterów (2020)
- Princess Principal: Crown Handler Movie 1 (2021) (biskup/pan Winston)
Gry wideo
- Kingyo Chūihō! Tobidase! Gra Gakuen (1994) (Aoi)
- Angelique (1994) (Lumiale)
- Ayumayu Gekijou (2001) (Ibuki czerwiec)
- Ore no Shita de Agake (2002) (Yukio Yamaguchi)
- Final Fantasy XII (2006) (Vayne Solidor)
- Opowieści Berserii (2016) (Melchior)
- Street Fighter V (2017) (Zeku)
- Mega Man 11 (2018) (Dr Light and Auto)
Nieznana data
- Seria Odcinków Innego Stulecia (Kamille Bidan)
- BioShock Infinite ( Łupek Corneliusa )
- Call of Duty: Black Ops (Friedrich Steiner)
- Kapitan Tsubasa 5: Hasha no Shogo Campione (Ken Wakashimazu)
- Disgaea: Godzina Ciemności (Kapitan Gordon)
- Wszystkich w golfa 2 (Ben)
- Final Fantasy X-2 (Logo)
- Hakuoki Shinsengumi Kitan (Sannan Keisuke)
- Hakuoki Shinsengumi Kitan (PSP) (Sannan Keisuke)
- Hakuoki Shinsengumi Kitan (PS3) (Sannan Keisuke)
- Hakuoki Yugiroku (Sannan Keisuke)
- Hakuoki Zuisouroku (Sannan Keisuke)
- Bohaterowie Fantazja (Zuuma)
- Kidou Senshi Gundam: seria Gundam kontra Gundam ( Kamille Bidan , Rondo Gina Sahaku)
- Knuckle Heads (Rob Vincent, Gregory Darrell)
- Wymiary Lego (X-PO)
- Bitwa Kryzysowa Natsuki (Naoya Hondō)
- Phantasy Star Online 2 (Gettemhart)
- Seria SD Gundam G Generation ( Kamille Bidan , Ulube Ishikawa, Rondo Gina Sahaku)
- Seria Super Robot Wars ( Kamille Bidan , Son Ganlon)
- Opowieści Przeznaczenia 2 (Karell Berselius)
Płyty z dramatami
- Shiawase ni Dekiru seria 2 (2003) (Morita)
Nieznana data
- 3 Ji Kara Koi w Suru seria 3: 3 Ji Kara Koi w Suru III (Yasuhisa Ooishi)
- Baito wa pokojówka!? (Shouji Toba)
- Baito wa pokojówka!? 2 - Shuubun!? Wyślij!? (Shouji Toba)
- Eien no Midori ~Nochinoomohini~ (Kazuhiko Sakuma)
- Gin bez Requiem (Samara)
- Kimi ga Suki Nanosa (Hirose Okitsugu)
- Konoyo Ibun seria 1: Konoyo Ibun (Keiichirou Minamiura)
- Konoyo Ibun seria 2: Sono no San (Keiichirou Minamiura)
- Konoyo Ibun seria 3: Kitsune no Yomeiri (Keiichirou Minamiura)
- La Vie En Rose (Masumi Ootori)
- Lekcja XX (Shizuka Morifuji)
- Mirage of Blaze seria 4: Washi yo, Tarega Tameni Tobu (Hakkai)
- Mossore
- Okane ga nai seria 1 (Kaoruko Someya)
- Okane ga nai seria 2: Okane Shika Nai (Kaoruko Someya)
- Okane ga nai seria 3: Kawaige Nai (Kaoruko Someya)
- Okane ga nai seria 4: Okane ja Kaenai ( Kaoruko Someya)
- Shosen Kedamono seria 3: Ryuuou no Hanayome (Reiga)
- Sora do Hara (Satoshi Arisaka)
- Soryamou Aideshou seria 2 (Mimei Kanda)
- Pułapka seria 3: Pułapka Sokubaku
Tokusatsu
- Kamen Rider Den-O (2007) (Bloodsucker Imagin (odc. 27-28))
- Samurai Sentai Shinkenger (2009) (Ayakashi Kagekamuro (odc. 1))
- Tensou Sentai Goseiger (2010) ( Brajira of the Messiah ( odc . 45 - 50)/Buredoran Komety (odc. 1 - 15, 45)/Buredoran z Chupacabry (odc. 17 - 29, 45)/Buredo-RUN z cyborg (eps - 39, 45))
- Tensou Sentai Goseiger kontra Shinkenger: Epos o Ginmaku (2011) (Buredoran Chimatsuri/Buredoran Komety/Buredoran Chupacabry)
- Gokaiger Goseiger Super Sentai 199 Hero Great Battle (2011) (Brajira Mesjasza, klony Buredoran)
- Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012) (Brajira of the Messiah, klony Buredoran)
- Ressha Sentai ToQger (2014) ( Mannenhitsu Shadow (odc. 36))
- Doubutsu Sentai Zyuohger (2016) (Hattena (odc. 12))
- Uchu Sentai Kyuranger (2017) (Mozuma (odc. 10))
- Kaitou Sentai Lupinranger kontra Keisatsu Sentai Patranger (2018) (Namero Baccio (odc. 1, 3))
Dubbing
Akcja na żywo
-
Steve Carell
- Kolacja dla Schmucks (Berry)
- Foxcatcher (John Eleuthère du Pont)
- Wielki film krótkometrażowy (Mark Baum)
- Piękny chłopiec (David Sheff)
- Sierpień (Cyrus Ogilvie ( David Bowie ))
- Big White (Ted Waters ( Giovanni Ribisi ))
- Cedar Rapids (Tim Lippe ( Ed Helms ))
- Zaklinanie (Roger Perron ( Ron Livingston ))
- Constantine (Beeman (Max Baker))
- Cradle 2 the Grave (Su ( Jet Li ))
- Diana ( Paul Burrell ( Douglas Hodge ))
- Geniusz ( Niels Bohr ( David Dencik ))
- Zielona Księga (Oleg ( Dimiter D. Marinov ))
- Houdini (Jim Collins ( Evan Jones ))
- House of Cards (Bill Shepherd ( Greg Kinnear ))
- Nie do zniesienia okrucieństwo (Wrigley ( Paul Adelstein ))
- Iron Man 2 (edycja TV Asahi 2012) ( Justin Hammer ( Sam Rockwell ))
- To (Pan Keene (Joe Bostick))
- To Rozdział 2 (Pan Keene (Joe Bostick))
- Joy Ride 2: Dead Ahead (Rusty Nail ( Mark Gibbon ))
- Spójrz, kto wrócił ( Adolf Hitler ( Oliver Masucci ))
- Lucy (Pan Jang ( Choi Min-sik ))
- Sens życia według Monty Pythona ( Terry Gilliam )
- Noc żywych trupów (Tom Bitner ( William Butler ))
- Gotowy czy nie (Tony Le Domas ( Henry Czerny ))
- Romeo musi umrzeć (Han Sing (Jet Li))
- Scooby-Doo 2: Potwory uwolnione (Patrick Wisely ( Seth Green ))
- Król Skorpion (Arpid ( Grant Heslov ))
- Spider-Man 3 (Hoffman ( Ted Raimi ))
- Inscenizacja ( Michael Sheen )
- Tale of Tales (Król Highhills ( Toby Jones ))
- The Thundermans (Dr. Colosso ( Dana Snyder ))
- Pociąg do Busan (kapitan KTX (Seok-yong Jeong))
- Strażnicy ( Ozymandias ( Matthew Goode ))
- West Side Story (1990 edycja TBS) (Joyboy ( Robert Banas ))
Animacja
- Wojny bestii (Terrorsaur, Quickstrike)
- Chuggington (Skylar)
- Madagaskar 3: Najbardziej poszukiwani Europejczycy (szyper)
- Mighty Morphin' Power Rangers (bagno)
- My Little Pony: Przyjaźń to magia (Hoity Toity)
- Oggy i karaluchy (Marky)
- Pingwiny z Madagaskaru (szyper)
- Pingwiny z Madagaskaru (szyper)
- Power Rangers: Turbo (zegar)
- Seria Shrek (Pinokio)
- South Park: Bigger, Longer & Uncut (Tom the News Reporter, The Baldwin Brothers )
- Simpsonowie ( Milhouse Van Houten , Dr Frink, Scratchy)
- Transformers animowane (Captain Fanzone, Soundwave)
- Transformatory: Prime (Ratchet)
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Oficjalny profil agencji (w języku japońskim)
- Nobuo Tobita w encyklopedii Anime News Network
- Nobuo Tobita w IMDb