Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Nigeria at the 2004 Summer Olympics
Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod IOC | NGR |
NOC | Komitet Olimpijski Nigerii |
Stronie internetowej | www |
w Atenach | |
Konkurenci | 72 w 10 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Mary Onyali-Omagbemi |
Medale Miejsce 68 |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Nigeria brała udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to trzynasty występ tego kraju na igrzyskach olimpijskich, z wyjątkiem letnich igrzysk olimpijskich 1976 w Montrealu, z powodu bojkotu afrykańskiego. Nigeryjski Komitet Olimpijski wysłał na igrzyska 72 sportowców, 24 mężczyzn i 48 kobiet, aby rywalizowali w 10 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii olimpijskiej Nigerię reprezentowało więcej kobiet niż mężczyzn. Koszykówka damska i piłka nożna kobiet byli jedynym zespołem na bazie sportowych, w których Nigeria miała swoją reprezentację w tych grach. W męskich zapasach w stylu dowolnym był tylko jeden zawodnik.
W Sydney startowało wcześniej piętnastu zawodniczek z nigeryjskiej drużyny, w tym pięciu piłkarzy z kobiecej kadry i srebrna medalistka olimpijska Enefiok Udo-Obong w męskiej sztafecie 4 × 400 m. W wieku 36 lat sprinterka Mary Onyali-Omagbemi została pierwszym nigeryjskim sportowcem, który wziął udział w piątych igrzyskach olimpijskich, podczas gdy tenisistki stołowe Segun Toriola i Bose Kaffo poszli w ślady Onyali, aby wypełnić swoją czwartą ofertę olimpijską w Atenach. Będąc najstarszym i najbardziej doświadczonym sportowcem zespołu, Onyali ponownie odegrała swoją rolę, niosąc flagę Nigerii podczas ceremonii otwarcia po raz drugi od 1996 roku.
Nigeria opuściła Ateny z zaledwie dwoma brązowymi medalami olimpijskimi, wszystkie z męskiej sztafety 4 × 100 m (prowadzona przez Deji Aliu ) i sztafet 4 × 400 m (na czele z Udo-Obongiem).
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Zdarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Brązowy |
Deji Aliu Aaron Egbele Uchenna Emedolu Olusoji Fasuba |
lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | 28 sierpnia |
Brązowy |
Musa Audu James Godday Enefiok Udo-Obong Saul Weigopwa |
lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | 28 sierpnia |
lekkoatletyka
Nigeryjscy sportowcy do tej pory osiągnęli standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga - Oceny przyznawane za wyścigi na torze dotyczą wyłącznie biegu zawodnika
- Q = zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w zawodach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N / A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Deji Aliu | 100 m | 10.39 | 1 Q | 10.26 | 5 | Nie posunął się naprzód | |||
Uchenna Emedolu | 10.22 | 2 Q | 10.15 | 3 Q | 10,35 | 8 | Nie posunął się naprzód | ||
Saul Weigopwa | 400 m | 45.59 | 3 q | Nie dotyczy | 45.67 | 6 | Nie posunął się naprzód | ||
Deji Aliu Aaron Egbele Uchenna Emedolu Olusoji Fasuba |
Przekaźnik 4 × 100 m | 38,27 | 1 Q | Nie dotyczy | 38,23 | ||||
Musa Audu James Godday Enefiok Udo-Obong Saul Weigopwa |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3: 01.60 | 2 Q | Nie dotyczy | 3: 00.90 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Mercy Nku | 100 m | 11,37 | 4 q | 11.39 | 5 | Nie posunął się naprzód | |||
Endurance Ojokolo | 11.36 | 2 Q | 11.35 | 5 | Nie posunął się naprzód | ||||
Mary Onyali-Omagbemi | 200 m | 23,37 | 6 q | 23,75 | 8 | Nie posunął się naprzód | |||
Gloria Kemasuode Mercy Nku Oludamola Osayomi Endurance Ojokolo |
Przekaźnik 4 × 100 m | 43,00 | 4 q | Nie dotyczy | 43.42 | 7 | |||
Christy Ekpukhon Halimat Ismaila Ngozi Cynthia Nwokocha Gloria Amuche Nwosu |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3: 30,78 | 8 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód |
Koszykówka
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Nigerii w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Reprezentacja kobiet w koszykówce Nigerii - skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 2004
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Zakwalifikowany do ćwierćfinału |
Zespół
|
W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pkt | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania | 5 | 0 | 405 | 349 | +56 | 10 | |
Włochy | 3 | 2 | 371 | 341 | +30 | 8 | 1W – 0L |
Argentyna | 3 | 2 | 414 | 396 | +18 | 8 | 0W – 1L |
Chiny | 2 | 3 | 303 | 382 | −79 | 7 | |
Nowa Zelandia | 1 | 4 | 399 | 413 | −14 | 6 | 1W – 0L |
Serbia i Czarnogóra | 1 | 4 | 377 | 388 | −11 | 6 | 0W – 1L |
14 sierpnia
9:00 |
Australia | 85 -73 | Nigeria |
Punktacja za kwartał: 20 -18, 26 -14, 16 -12, 23- 29 | ||
Pkt : Batkovic , Taylor 11 Rebs : Batkovic 7 Asts : Fallon , Harrower 4 |
Pts: Udoka 26 Rebs: Amachree , Sadiq 8 Asts: Umoh 2 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 302 Sędziowie: Philippe Leemann (Francja) Valdu Suurkask (Estonia) |
16 sierpnia
11:15 |
Nigeria | 73– 79 | Japonia |
Punktacja za kwartał: 22-22, 24 -23, 16- 20 , 11- 14 | ||
Pkt : Udoka 19 Rebs : Udoka 16 Asts : Czterech graczy 1 |
Punkty: Yano 21 Rebe : Kusuda , Yano 6 Asts: Kusuda , Hamaguchi 4 |
Olympic Indoor Hall , Ateny
Frekwencja: 400 sędziów: Elizabeth Sisk (Stany Zjednoczone) Dallas Pickering (Nowa Zelandia) |
18 sierpnia
16:45 |
Grecja | 83 -68 | Nigeria |
Punktacja za kwartał: 30 -15, 15 -14, 20 -15, 18- 24 | ||
Pts : Kostaki 25 rebs : Maltsi , Saregkou 8 Asts : Kostaki 4 |
Pkt : Udoka 28 Rebs: Udoka 18 Asts: Amachree , Iyorhe 1 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 2300 Sędziów: Scott Butler (Australia) Nancy Ethier (Kanada) |
20 sierpnia,
22:15 |
Nigeria | 63– 82 | Brazylia |
Punktacja w czwartej: 19- 33 , 15 -14, 12, -11, 17- 24 | ||
Pts : Udoka 17 Rebs : Udoka 7 Asts : Amachree , Udoka 2 |
Pkt: Castro Marques 26 Rebs: de Souza 8 Asts: Castro Marques 6 |
22 sierpnia
11:15 |
Nigeria | 58- 93 | Rosja |
Punktacja za kwartał: 14- 23 , 17- 20 , 15- 21 , 12- 29 | ||
Pkt : Udoka 19 Rebs : Mohammed 8 Asts : Akiode, Umoh 3 |
Pkt : Rakhmatulina 15 Rebs: Baranova 8 Asts: Karpova , Rakhmatulina 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 382 Sędziowie: Dallas Pickering (Nowa Zelandia) Shoko Suguro (Japonia) |
- Mecz klasyfikacyjny (miejsca 11-12)
24 sierpnia
9:00 |
11. miejsce
|
Nigeria | 68 -64 | Korea Południowa |
Punktacja za kwartał: 16-16, 13- 16 , 21 -12, 18- 20 | ||
Pkt : Udoka 21 Rebs : Mohammed 13 Asts : Umoh 2 |
Punkty: Kim Y. 19 Rebe: Lee M. 12 Asts: Lee M. 7 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Frekwencja: 155 Sędziów: Philippe Leemann (Szwajcaria) Chantal Julien (Francja) |
Boks
Nigeria wysłała siedmiu bokserów do Aten. Pięciu przegrało swoje pierwsze mecze, a dwóch pozostałych awansowało do ćwierćfinału (jeden z dwoma zwycięstwami, drugi z pożegnaniem i wygraną), zanim zostali pokonani.
Sportowiec | Zdarzenie | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | |||
Effiong Okon | Lekka musza |
Pinto ( ITA ) L RSC |
Nie posunął się naprzód | |||||
Nestor Bolum | Koguciej |
Ngnitedem ( GAB ) W 23–17 |
Prasad ( IND ) W RSC |
Petchkoom ( THA ) L 14–29 |
Nie posunął się naprzód | |||
Muideen Ganiyu | Koguciej | PA |
Ikgopoleng ( BOT ) W 25–16 |
Kim SG ( PRK ) L 11–32 |
Nie posunął się naprzód | |||
Ahmed Sadiq | Lekki |
Kindelán ( CUB ) L RSC |
Nie posunął się naprzód | |||||
Isaac Ekpo | Lekka waga ciężka |
Haydarov ( UZB ) L 11–21 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Emmanuel Izonritei | Waga ciężka | Nie dotyczy |
Al Shami ( SYR ) L 17–30 |
Nie posunął się naprzód | ||||
Gbenga Oluokun | Super ciężki | Nie dotyczy |
Cammarelle ( ITA ) L 13–29 |
Nie posunął się naprzód |
Piłka nożna
Turniej kobiet
Drużyna Nigerii zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich po pokonaniu Ghany w rzutach karnych i pokonaniu RPA w dwumeczowym dogrywce.
- Lista
Poniżej znajduje się reprezentacja Nigerii w turnieju piłki nożnej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Mabo Ismaila
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | Klub z 2004 roku |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Cenny Dede | 18 stycznia 1980 (w wieku 24) | 12 | 0 | Delta Queens |
2 | MF | Efioanwan Ekpo | 25 stycznia 1984 (w wieku 20) | 20 | 3 | Gwiazdy Pelikana |
3 | DF | Felicia Eze | 27 września 1974 (w wieku 29) | 0 | 0 | Delta Queens |
4 | FW | Perpetua Nkwocha | 3 stycznia 1976 (w wieku 28) | 30 | 10 | Gwiazdy Pelikana |
5 | MF | Ajuma Ameh | 1 grudnia 1984 (w wieku 19) | 0 | 0 | Gwiazdy Pelikana |
6 | DF | Faith Ikidi | 28 lutego 1987 (w wieku 17) | 2 | 0 | Bayelsa Queens |
7 | FW | Stella Mbachu | 16 kwietnia 1978 (w wieku 26) | 55 | 25 | Tianjin Teda FC |
8 | MF | Rita Nwadike | 3 listopada 1974 (w wieku 29) | 0 | 0 | Rivers Angels |
9 | FW | Błogosławieństwo Igbojionu | 26 września 1982 (w wieku 21) | 0 | 0 | Gwiazdy Pelikana |
10 | FW | Mercy Akide | 26 sierpnia 1975 (w wieku 28) | 78 | 0 | Hampton Roads Piranhas |
11 | FW | Vera Okolo | 5 stycznia 1985 (w wieku 19) | 4 | 14 | Delta Queens |
12 | DF | Celestina Onyeka | 15 lipca 1984 (w wieku 20) | 0 | 0 | Gwiazdy Pelikana |
13 | DF | Yinka Kudaisi | 25 sierpnia 1975 (w wieku 28) | 0 | 0 | Gwiazdy Pelikana |
14 | DF | Akudo Sabi | 17 listopada 1986 (w wieku 17) | 14 | 6 | Bayelsa Queens |
15 | MF | Maureen Mmadu | 7 maja 1975 (w wieku 29) | 68 | 0 | Amazon Grimstad |
16 | FW | Nkechi Egbe | 5 lutego 1978 (w wieku 26) | 35 | 15 | Delta Queens |
17 | DF | Chima Nwosu | 12 maja 1986 (w wieku 18) | 0 | 0 | Inneh Queens |
18 | GK | Ogechi Onyinanya | 26 maja 1985 (w wieku 19) | 0 | 0 | Gwiazdy Pelikana |
- Gra zespołowa
Poz | Zespół | Pld | W | re | L | GF | GA | GD | Pkt | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | Zakwalifikowany do ćwierćfinału |
2 | Nigeria | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | |
3 | Japonia | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
- Ćwierćfinały
Dżudo
Dwóch nigeryjskich judoków (jeden mężczyzna i jedna kobieta) zakwalifikowało się na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004.
Sportowiec | Zdarzenie | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Repasaże 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Chukwuemeka Onyemachi | Mężczyźni +100 kg |
Hernandes ( BRA ) L 0000–0100 |
Nie posunął się naprzód | |||||||
Catherine Ekuta | Kobiety −57 kg | PA |
Göldi ( SUI ) L 0000–1010 |
Nie posunął się naprzód |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Eric Williams | 100 m stylem klasycznym | 1: 07,69 | 53 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Łagodna Obia | 100 m stylem grzbietowym | 1: 09,65 | 39 | Nie posunął się naprzód |
Tenis stołowy
Ośmiu nigeryjskich tenisistów stołowych zakwalifikowało się do następujących wydarzeń.
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Poniedziałek Merotohun | Syngiel |
Babunugu ( COD ) W 4–0 |
Persson ( SWE ) L 1–4 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Segun Toriola |
Tabachnik ( ARG ) W 4–1 |
Chila ( FRA ) L 2–4 |
Nie posunął się naprzód | ||||||
Peter Akinlabi Kazeem Nosiru |
Debel | Nie dotyczy |
Papic / Rodríguez ( CHI ) W 4–1 |
Maze / Tugwell ( DEN ) L 2–4 |
Nie posunął się naprzód | ||||
Poniedziałek Merotohun Segun Toriola |
Nie dotyczy |
Hazinski / Lupulesku ( USA ) L 0–4 |
Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Cecilia Offiong | Syngiel |
Silva ( BRA ) W 4–1 |
Kim YM ( PRK ) L 0–4 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Olufunke Oshonaike |
Rodriguez ( CHI ) W 4–0 |
Tóth ( HUN ) L 2–4 |
Nie posunął się naprzód | ||||||
Offiong Edem Cecilia Offiong |
Debel | PA |
Fadeyeva / Melnik ( RUS ) L 3–4 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Bose Kaffo Olufunke Oshonaike |
PA |
Stefanova / Tan Wl ( ITA ) L 3–4 |
Nie posunął się naprzód |
Taekwondo
Trzech nigeryjskich jinów taekwondo zakwalifikowało się do następujących wydarzeń.
Sportowiec | Zdarzenie | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Jacob Obiorah | Mężczyźni -80 kg |
Hamdouni ( TUN ) L 11–16 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Chika Chukwumerije | Mężczyźni +80 kg |
Gentil ( FRA ) L 0–2 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Księżniczka Dudu | Kobiety +67 kg |
Dawani ( JOR ) L 9–12 |
Nie posunął się naprzód |
Podnoszenie ciężarów
Dwóch nigeryjskich ciężarowców zakwalifikowało się do następujących wydarzeń:
Sportowiec | Zdarzenie | Urywek | Clean & Jerk | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Błogosławiony Udoh | Kobiety −48 kg | 75 | = 12 | 105 | = 6 | 180 | 7 |
Franca Gbodo | Kobiety −58 kg | 95 | = 6 | 117,5 | = 10 | 212,5 | 10 |
Zapasy
Klucz :
- VT - Victory by Fall .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Styl wolny mężczyzn
Sportowiec | Zdarzenie | Pula eliminacyjna | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Fred Jessey | −66 kg |
Baek JK ( KOR ) L 1–3 PP |
Ikematsu ( JPN ) L 0–5 VT |
3 | Nie posunął się naprzód | 20 |