Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – New Zealand at the 2004 Summer Olympics
Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | NZL |
NOC | Komitet Olimpijski Nowej Zelandii |
Strona internetowa | www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 148 w 18 sportach |
nosiciele flag |
Beatrice Faumuina (otwarcie) Sarah Ulmer (zamknięcie) |
Medale w rankingu 24. |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Australazja (1908-1912) |
Nowa Zelandia rywalizowali na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , w Grecji , w dniach od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to dwudziesty drugi wygląd narodu na olimpiadzie od swojego debiutu w 1908 roku jako część Australii . Nowa Zelandia Komitet Olimpijski wysłał w sumie 148 zawodników, 81 mężczyzn i 67 kobiet do igrzysk rywalizować w 18 sportowych, wyprzedzając jeden sportowiec krótki zapis z Sydney cztery lata wcześniej. Koszykówka i hokej na trawie były jedynymi sportami zespołowymi, w których Nowa Zelandia miała swoją reprezentację na tych Igrzyskach Olimpijskich. Był tylko jeden zawodnik w łucznictwie, boksie i szermierce.
Trzydziestu czterech sportowców z drużyny Nowej Zelandii rywalizowało wcześniej w Sydney, w tym brązowa medalistka olimpijska Barbara Kendall w kobiecym windsurfingu Mistral, jeździec WKKW Blyth Tait , kajakarz sprinterski i były pływak klasyczny Steven Ferguson , siostry tenisa stołowego Chunli i Karen Li oraz rzucająca dyskiem Beatrice Faumuina , która została wyznaczona przez komisję do noszenia flagi Nowej Zelandii podczas ceremonii otwarcia. Rodak Taita, Andrew Nicholson, brał udział w swoim piątym występie olimpijskim od Letnich Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1984 r. (z wyjątkiem 2000 r., w którym nie został wybrany), jako najbardziej doświadczony sportowiec. Podczas gdy Tait był w tym samym wieku co Nicholson w wieku 43 lat i służył jako najstarszy członek zespołu z różnicą miesiąca, pływaczka stylem klasycznym Annabelle Carey , w wieku 15 lat, była najmłodszą nowozelandzką sportowcem, która rywalizowała na igrzyskach olimpijskich od 1976 roku.
Nowa Zelandia opuściła Ateny z pięcioma medalami olimpijskimi, trzema złotymi i dwoma srebrnymi, zajmując dwudzieste czwarte miejsce w ogólnej liczbie medali. Czterech nowozelandzkich lekkoatletów zdobyło po raz pierwszy w historii złote medale olimpijskie: Hamish Carter w triathlonie mężczyzn, kolarz torowy Sarah Ulmer w biegu indywidualnym kobiet oraz siostry bliźniaczki i wioślarze Caroline i Georgina Evers-Swindell w dwójce podwójnej kobiet. (W innych grach, zwłaszcza w Los Angeles 1984, więcej niż 4 nowozelandzkich sportowców zdobyło Złote Medale.)
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto |
Caroline Evers-Swindell Georgina Evers-Swindell |
Wioślarstwo | Dwójki podwójne kobiet | 21 sierpnia |
Złoto | Sarah Ulmer | Jazda rowerem | Indywidualne dążenie kobiet | 22 sierpnia |
Złoto | Hamish Carter | Triathlon | Impreza męska | 26 sierpnia |
Srebro | Bevan Docherty | Triathlon | Impreza męska | 26 sierpnia |
Srebro | Ben Fouhy | Kajakarstwo | K-1, mężczyźni 1000 m | 27 sierpnia |
Łucznictwo
Jeden nowozelandzki łucznik zakwalifikował się do łucznictwa indywidualnego mężczyzn podczas Otwartych Mistrzostw Nowej Zelandii w 2004 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Ken Uprichard | Indywidualność mężczyzn | 623 | 54 |
Liu MH ( TPE ) L 145–148 |
Nie awansował |
lekkoatletyka
Zawodnicy z Nowej Zelandii osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji na poziomie „A” i 1 na poziomie „B”).
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Michael Aish | 5000 m² | 13:50,00 | 17 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Craig Barrett | 50 km spacer | Nie dotyczy | 4:06:48 | 29 | |||
John Henwood | 10000 m² | Nie dotyczy | DNF | ||||
Jason Stewart | 800 m² | 1:46.24 | 5 | Nie awansował | |||
Dale Warrender | Maraton | Nie dotyczy | 2:19:42 | 33 | |||
Nicka Willisa | 1500 m² | 3:39,80 | 3 Q | 3:41,46 | 6 | Nie awansował | |
Jonathan Wyatt | Maraton | Nie dotyczy | 2:17:45 | 21 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Stuart Farquhar | Rzut oszczepem | 74,63 | 19 | Nie awansował |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Liza Hunter-Galvan | Maraton | Nie dotyczy | 2:50:23 | 51 | |
Kim Smith | 5000 m² | 15:31,80 | 11 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Valerie Adams | Pchnięcie kulą | 18,79 | 4 Q | 18,56 | 8 |
Beatrice Faumuina | Rzut dyskiem | 64.07 | 5 Q | 63,45 | 7 |
Melina Hamilton | Skok o tyczce | 4.15 | =24 | Nie awansował |
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
Badminton
Nowa Zelandia nominowała miejsce w mieszanym deblu.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Sara Petersen Daniel Shirley |
Mieszane deble |
Burret / Julien ( CAN ) W 15-4, 15-6 |
Olsen / Rasmussen ( DEN ) L 14–15, 9–15 |
Nie awansował |
Koszykówka
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Nowej Zelandii w męskim turnieju koszykówki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Gracze | Trenerzy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 5 | 5 | 0 | 405 | 349 | +56 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Włochy | 5 | 3 | 2 | 371 | 341 | +30 | 8 | |
3 | Argentyna | 5 | 3 | 2 | 414 | 396 | +18 | 8 | |
4 | Chiny | 5 | 2 | 3 | 303 | 382 | −79 | 7 | |
5 | Nowa Zelandia | 5 | 1 | 4 | 399 | 413 | -14 | 6 | 9. miejsce playoff |
6 | Serbia i Czarnogóra | 5 | 1 | 4 | 377 | 388 | −11 | 6 | 11. miejsce playoff |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
Uwagi:
15 sierpnia 2004
11:15 |
Włochy | 71 –69 | Nowa Zelandia |
Punktacja w czwartej: 25 -13, 14 -9, 17- 24 , 15 23 | ||
Punkty : Basile 16 Rebs : Chiacig 9 Asy : Pozzecco 7 |
Punkty: Penney 20 Rebs: Znaki 9 Asy: Cameron 5 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1100 Sędziowie: Reynaldo Sanchez (Dominikana) Renato Santos (Brazylia) |
17 sierpnia 2004
9:00 |
Nowa Zelandia | 62- 69 | Chiny |
Punktacja w czwartej: 14- 17 , 6 12 , 25 -22 17- 18 | ||
Pkt : Jones 27 Rebs : Książka , Znaki 7 każdy Ast : Dickel 2 |
Pkt: Yao Ming 39 Reb: Yao Ming 13 Asy: Li Nan , Liu Wei po 4 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1300 Sędziowie: Christos Christodoulou (Grecja) Virginijus Dovidavicius (Litwa) |
19 sierpnia 2004
9:00 |
Serbia i Czarnogóra | 87- 90 | Nowa Zelandia |
Punktacja za kwartał: 20- 22 , 24 -17, 22 -16, 21- 35 | ||
Punkty : Bodiroga 25 Rebs : Bodiroga 6 Asy : Rakočević 2 |
Punkty: Penney 15 Rebs: Znaki 5 Ast: Dickel 6 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 4200 Sędziowie: Jorge Vazquez (Puerto Rico) Philippe Leemann (Szwajcaria) |
21 sierpnia 2004
14:30 |
Nowa Zelandia | 94- 98 | Argentyna |
Punktacja za kwartał: 25 -23, 17- 24 , 29-29, 23 -22 | ||
Pkt : Jones 25 Rebs : Książka 6 Ast : Dickel 7 |
Pkt: Scola 25 Rebs: Oberto 9 Ast: Montecchia , Oberto 5 każdy |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Uczestnictwo: 8 000 Sędziowie: Virginijus Dovidavicius (LTU), Christos Christodoulou (GRE) |
23 sierpnia 2004
9:00 |
Hiszpania | 88 –84 | Nowa Zelandia |
Punktacja za kwartał: 19 -11, 29 -26, 25- 31 , 15- 16 | ||
Pts : Garbajosa 17 rebs : Gasol 10 Asts : Calderon 3 |
Pkt: Jones 23 Rebs: Znaki 10 Ast: Dickel 5 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 4252 Sędziowie: José Carrión (Puerto Rico) Mike Homsy (Kanada) |
- Mecz klasyfikacyjny (9-10 miejsce)
24 sierpnia 2004
16:45 |
9. miejsce
|
Nowa Zelandia | 80- 98 | Australia |
Punktacja za kwartał: 15- 28 , 19- 20 , 18- 26 , 28 -24 | ||
Pkt : Jones 26 Rebs : Znaki 6 Ast : Dickel 3 |
Punkty: Ulecz 30 Reb: Bogut 10 Asy: 3 graczy po 3 graczy |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 4250 Sędziowie: Zoran Šutulović (SCG), Vladimir Okhrimenko (RUS) |
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Nowej Zelandii w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 5 | 5 | 0 | 430 | 285 | +145 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Hiszpania | 5 | 4 | 1 | 368 | 334 | +34 | 9 | |
3 | Republika Czeska | 5 | 3 | 2 | 408 | 375 | +33 | 8 | |
4 | Nowa Zelandia | 5 | 2 | 3 | 321 | 414 | −93 | 7 | |
5 | Chiny | 5 | 1 | 4 | 360 | 406 | −46 | 6 | |
6 | Korea Południowa | 5 | 0 | 5 | 320 | 393 | −73 | 5 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
14 sierpnia
14:30 |
Stany Zjednoczone | 99 –47 | Nowa Zelandia |
Punktacja kwartalna: 28 –13, 35 –11, 16 –15, 20 –8 | ||
Punkty : Kasa 19 Rebs : Taurasi 9 Asy : Ptak , Staley 3 |
Pkt: Marino 13 Rebs: Loffhagen 7 Asy: Trzech graczy 1 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 1 970 Sędziowie: Vladimir Okhrimenko (Rosja) Abdellilah Chlif (Maroko) |
16 sierpnia
9:00 |
Nowa Zelandia | 81 –73 | Korea Południowa |
Punktacja za kwartał: 21 -11, 16 -15, 26 -23, 18- 24 | ||
Pkt : G. Farmer 22 Rebs : Loffhagen 14 Asy : Marino 4 |
Pkt: Kim Y. 21 Rebs: Kim Y. 5 Asy: Beon 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 180 Sędziowie: Alejandro Chiti (Argentyna) Tatiana Steigerwald (Brazylia) |
18 sierpnia
22:15 |
Hiszpania | 91 –57 | Nowa Zelandia |
Punktacja w czwartej: 32 -8, 13- 21 , 20 -9, 26 -19 | ||
Pkt : Palau 15 Rebs : Cebrian , Pascua 9 Ast : Palau 4 |
Punkty: Marino 21 Rebs: Loffhagen 8 Asy: Loffhagen , Marino 3 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Uczestnictwo: 1350 Sędziowie: Elizabeth Sisk (Stany Zjednoczone) Shoko Suguro (Japonia) |
20 sierpnia
11:15 |
Nowa Zelandia | 79 –77 | Chiny |
Punktacja za kwartał: 21 -19, 14 -12, 20 24 , 24 -22 | ||
Punkty : G. Farmer 19 Rebs : Kerr 12 Asy : Marino 4 |
Punkty: Sui 21 Rebs: Sui 9 Apsy: Wang 2 |
Helliniko Indoor Arena , Ateny
Udział: 345 Sędzia: Elizabeth Sisk (Stany Zjednoczone) Nancy Ethier (Kanada) |
22 sierpnia
9:00 |
Nowa Zelandia | 57- 74 | Republika Czeska |
Punktacja w czwartej: 12- 21 , 8 19 , 23 -18, 14- 16 | ||
Pkt : G. Farmer 19 Rebs : Loffhagen 12 Asy : G. Farmer , Loffhagen 1 |
Punkty: Machová 21 Rebs: Klimešová 10 Asy: Hamzová 7 |
- Ćwierćfinały
25 sierpnia
22:15 |
Australia | 94 –55 | Nowa Zelandia |
Punktacja na kwartał: 26 –13, 19 –18, 26 –13, 23 –11 | ||
Punkty : Jackson 28 Rebs : Snell 10 Asy : Taylor 4 |
Pkt: G. Farmer 15 Rebs: Loffhagen 11 Asy: Czterech graczy 2 |
Hala Olimpijska , Ateny
Frekwencja: 8100 Sędziowie: Ma Li Jun (Chiny) Tatiana Steigerwald (Brazylia) |
- Mecz klasyfikacyjny (7-8 miejsce)
27 sierpnia
9:00 |
7 miejsce
|
Grecja | 87 –83 | Nowa Zelandia |
Punktacja za kwartał: 21- 24 , 22- 26 , 23 -16, 21 -17 | ||
Pkt : Maltsi 29 Rebs : Maltsi , Samoroukova 11 Asts : Kostaki 7 |
Punkty: Loffhagen 23 Rebs: Loffhagen 15 Asy: Loffhagen 3 |
Boks
Nowa Zelandia wysłała jednego boksera do Aten.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Soulan Pownceby | Lekki ciężki |
Tarhan ( TUR ) L RSC |
Nie awansował |
Kajakarstwo
Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Steven Ferguson | K-1, mężczyźni 500 m | 2:06,937 | 6 | Nie awansował | |||
Ben Fouhy | K-1, mężczyźni 1000 m | 3:26,064 | 1 Q | Do widzenia | 3:27,413 | ||
Steven Ferguson Ben Fouhy |
K-2, mężczyźni 1000 m | 3:10,388 | 2 Q | Do widzenia | 3:21.336 | 8 |
Legenda kwalifikacji: Q = Zakwalifikuj się do finału; q = Zakwalifikuj się do półfinału
Jazda rowerem
Droga
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Heath Blackgrove | Wyścig szosowy | Nie skończyłem | |
Okres próbny | 1:03:20,11 | 32 | |
Julian Dean | Wyścig szosowy | 5:41:56 | 15 |
Robin Reid | Nie skończyłem | ||
Jeremy Yates | Nie skończyłem |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Melisa Holt | Wyścig szosowy | Nie skończyłem | |
Michelle Hyland | 3:40:43 | 56 | |
Jo Kiesanowski | 3:25:42 | 17 |
Ścieżka
- Pościg
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Wyniki przeciwnika |
Ranga | Wyniki przeciwnika |
Ranga | ||
Hayden Godfrey | Indywidualna pogoń mężczyzn | DNS | Nie awansował | ||||
Sarah Ulmer | Indywidualne dążenie kobiet | 3:26.279 WR | 1 Q |
Slusareva ( RUS ) 3:27.444 |
1 Q |
Mactier ( AUS ) 3:24.537 |
|
Hayden Godfrey Tim Gudsell * Peter Latham Matthew Randall Marc Ryan |
Pogoń drużynowa mężczyzn | 4:10,820 | 10 | Nie awansował |
- omnia
Sportowiec | Wydarzenie | Zwrotnica | Okrążenia | Ranga |
---|---|---|---|---|
Greg Henderson | Wyścig punktowy mężczyzn | 68 | 3 | 4 |
Sarah Ulmer | Wyścig punktowy kobiet | 8 | 0 | 6 |
Greg Henderson Hayden Roulston |
Madison męska | 2 | 0 | 7 |
Kolarstwo górskie
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Kashi Leuchs | Biegi przełajowe mężczyzn | 2:28:20 | 20 |
Robyn Wong | Bieg przełajowy kobiet | 2:10:59 | 16 |
Konny
Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Grand Prix | Specjalne Grand Prix | Grand Prix Freestyle | Ogólnie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | |||
Louisa Hill | Gabana | Indywidualny | 62,708 | 49 | Nie awansował |
WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikator | Finał | ||||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Mateusz Grayling | Revo | Indywidualny | 47.20 | 22 | 0,00 | 47.20 | 17 | 12.00 # | 59,20 | 19 Q | 4.00 | 63,20 | 15 | 63,20 | 15 |
Daniel Jocelyn | Cisza | 66,80 # | =61 | 0,00 | 66,80 # | 35 | 4.00 | 70,80 # | 29 | Nie awansował | 70,80 | 29 | |||
Andrzeja Nicholsona | Finicio | 63,40 | =52 | 72,20 # | 135,60 # | 64 | 14.00 # | 149,60 # | 61 | Nie awansował | 149,60 | 61 | |||
Blyth Tait | Czerwony Miś | 63,80 # | =54 | 1.20 # | 65,00 | =33 | 4.00 | 69.00 | 26 | Nie awansował | 69.00 | 26 | |||
Heelan Tompkins | Glengarrick | 44,00 | 13 | 0,00 | 44,00 | 10 | 4.00 | 48,00 | 7 Q | 4.00 | 52,00 | 7 | 52,00 | 7 | |
Matthew Grayling Daniel Jocelyn Andrew Nicholson Blyth Tait Heelan Tompkins |
Patrz wyżej | Zespół | 154,60 | 6 | 0,00 | 156,20 | =1 | 12.00 | 176,20 | =4 | Nie dotyczy | 176,20 | 5 |
„#” oznacza, że wynik tego zawodnika nie liczy się w rywalizacji drużynowej, ponieważ liczone są tylko trzy najlepsze wyniki drużyny.
Skoki przez przeszkody
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Okrągły A | Runda B | |||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Przyznaj Cashmore | Flyte Franklina | Indywidualny | 0 | =1 | 12 | 12 | =28 Q | 20 | 32 | 48 Q | 20 | =40 | Nie awansował | ||||
Bruce Goodin | Waleczne serce | 28 | 74 | 28 | 56 | 67 Q | Emerytowany | Nie awansował | |||||||||
Daniel Meech | Przekątna | 13 | =63 | 6 | 19 | 45 Q | 1 | 20 | =29 Q | 1 | 3 Q | 13 | 14 | 13 | 14 | 13 | |
Facet Thomas | NZ Madison | 16 | =69 | 13 | 29 | 62 Q | 29 | 58 | =58 | Nie awansował | |||||||
Grant Cashmore Bruce Goodin Daniel Meech Guy Thomas |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 31 | 12 | Nie awansował | 31 | 12 |
Ogrodzenie
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Jessica Eliza Beer | Indywidualne szpady |
Magkandaki ( GRE ) L 8–15 |
Nie awansował |
Hokej na trawie
Nowa Zelandia zakwalifikowała drużynę mężczyzn i kobiet. Każda drużyna miała 16 zawodników z dwoma rezerwami.
Turniej mężczyzn
- Lista
Poniżej znajduje się lista Nowej Zelandii w męskim turnieju hokeja na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Kevin Towns
- Simon Miast (C)
- Mitesh Patel
- Dave Kosoof
- Darren Smith
- Wayne McIndoe
- Dion Gosling
- Blair skacze
- Dziekan Kuzynów
- Umesh Parag
- Bevan Hari
- Paul Woolford (Wielka Brytania)
- Kyle Pontifex (Wielka Brytania)
- Phil Burrows
- Hayden Shaw
- James Nation
- Gareth Brooks
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia | 5 | 5 | 0 | 0 | 16 | 9 | +7 | 15 | Półfinały |
2 | Australia | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 10 | +4 | 10 | |
3 | Nowa Zelandia | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 11 | +2 | 9 | 5–8 miejsce w półfinałach |
4 | Indie | 5 | 1 | 1 | 3 | 11 | 13 | -2 | 4 | |
5 | Afryka Południowa | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 15 | -6 | 3 | 9–12 miejsce w półfinałach |
6 | Argentyna | 5 | 0 | 2 | 3 | 8 | 13 | -5 | 2 |
|
|
|
|
|
- 5–8 miejsce w półfinale
|
- Finał 5 miejsca
|
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Nowej Zelandii w turnieju hokeja na trawie kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Główny trener: Ian Rutledge
- Kayla Sharland
- Emily Naylor
- Rachel Sutherland
- Meredith Orr
- Jaimee Provan
- Leisen Jobe
- Lizzy Igasan
- Stacey Carr
- Lisa Walton
- Suzie Muirhead (C)
- Beth Jurgleit (Wielka Brytania)
- Helen Clarke (Wielka Brytania)
- Diana Weaver
- Niniwa Roberts
- Rachel Robertson
- Tara Drysdale
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 12 | Półfinały |
2 | Argentyna | 4 | 3 | 0 | 1 | 12 | 4 | +8 | 9 | |
3 | Japonia | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 7 | -2 | 6 | |
4 | Nowa Zelandia | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 9 | -6 | 3 | |
5 | Hiszpania | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 | 12 | -9 | 0 |
Zasady klasyfikacji: 1) Punkty; 2) wygrane mecze; 3) Różnica bramek; 4) Cele dla; 5) Wynik bezpośredni.
|
|
|
|
- 5–8 miejsce w półfinale
|
- Finał 5 miejsca
|
Dżudo
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Rochelle Stormont | Kobiety −52 kg |
Aluaş ( ROM ) L 0000-1010 |
Nie awansował |
Wioślarstwo
Nowozelandzcy wioślarze zakwalifikowali następujące łodzie:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
George Bridgewater Nathan Twaddle |
Para | 6:54,75 | 1 SA/B | Do widzenia | 6:24.49 | 3 FA | 6:34.24 | 4 | |
Mahé Drysdale Donald Leach Carl Meyer Eric Murray |
Cztery | 6:22,91 | 2 SA/B | Do widzenia | 5:52,95 | 2 FA | 6:15.47 | 4 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Sonia Waddell | Pojedyncze czaszki | 7:36,15 | 1 SA/B/C | Do widzenia | 7:42.00 | 3 FA | 7:31,66 | 6 | |
Nicky Coles Juliette Haigh |
Para | 9:37,53 | 5 R | 7:11.00 | 2 FA | Nie dotyczy | 7:23,52 | 6 | |
Caroline Evers-Swindell Georgina Evers-Swindell |
Podwójne czaszki | 7:25,57 | 1 FA | Do widzenia | Nie dotyczy | 7:01.79 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (bez medalu); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Żeglarstwo
Żeglarze z Nowej Zelandii zakwalifikowali jedną łódź na każdą z poniższych imprez.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Tom Ashley | Mistral | 17 | 7 | 3 |
|
14 | 8 | 14 | 18 | 3 | 3 | 11 | 98 | 10 |
Dziekan Barker | Fin | 5 | 10 | 7 | 11 | 7 | 16 |
|
12 | 19 | 20 | 10 | 118 | 9 |
Andrew Brown Jamie Hunt |
470 |
|
24 | 23 | 23 | 22 | 13 | 14 | 10 | 26 | 25 | 20 | 200 | 26 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Barbara Kendall | Mistral | 1 | 9 |
|
2 | OCS | 5 | 5 | 3 | 1 | 1 | 4 | 58 | 5 |
Sarah Macky | Europa | 14 | 4 | 8 | 19 | 4 |
|
6 | 4 | 10 | 10 | 17 | 91 | 8 |
Linda Dickson Shelley Hesson |
470 | 6 | 8 | 10 | 5 | 17 |
|
15 | 13 | 4 | 17 | 13 | 118 | 16 |
Sharon Ferris Kylie Jameson Joanna White |
Yngling | 15 |
|
3 | 2 | 2 | 9 | 11 | 7 | 12 | 10 | 9 | 77 | 7 |
- otwarty
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Punkty netto | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Pieprz Hamish | Laser | 24 | 9 |
|
11 | 9 | 8 | 13 | 3 | RDG | 2 | 21 | 108,3 | 7 |
M = wyścig medalowy; OCS = Po kursowej stronie linii startu; DSQ = zdyskwalifikowany; DNF = Nie skończył; DNS = Nie rozpoczęło się; RDG = przyznane zadośćuczynienie
Strzelanie
Dwóch strzelców z Nowej Zelandii (jeden mężczyzna i jedna kobieta) zakwalifikowało się do rywalizacji w następujących zawodach:
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Ryan Taylor | 50 m karabin podatny | 589 | =36 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Nadine Stanton | Podwójna pułapka | 108 | 4 Q | 137 | 6 |
Pływanie
Nowozelandzcy pływacy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących zawodach (maksymalnie 2 pływaków w każdym wydarzeniu w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Moss Burmester | 400 m stylem dowolnym | 3:57,29 | 28 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
1500 m stylem dowolnym | 15:56,42 | 28 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
200 m motyl | 1:58,13 | 10 Q | 1:58.09 | 12 | Nie awansował | ||
Cameron Gibson | 100 m stylem dowolnym | 51,56 | 43 | Nie awansował | |||
100 m stylem grzbietowym | 56,40 | 34 | Nie awansował | ||||
200 m stylem grzbietowym | 2:02.65 | 20 | Nie awansował | ||||
Dziekan Kent | 200 m indywidualna składanka | 2:01.31 NR | 7 Q | 2:01.94 | 14 | Nie awansował | |
400 m indywidualna składanka | 4:18,55 | 13 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Ben Labowicz | 100 m stylem klasycznym | 1:03.99 | 36 | Nie awansował | |||
200 m stylem klasycznym | 2:19.25 | 39 | Nie awansował | ||||
Corney Swanepoel | 100 m motyl | 53,07 | 15 Q | 52,99 | 13 | Nie awansował | |
Cameron Gibson Ben Labowiitch Corney Swanepoel Scott Talbot-Cameron |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 3:42,74 | 12 | Nie dotyczy | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Annabelle Carey | 100 m stylem klasycznym | 1:13.13 | 35 | Nie awansował | |||
Elżbieta Coster | 100 m motyl | 1:00,61 | 23 | Nie awansował | |||
Alison Fitch | 50 m stylem dowolnym | 26,56 | 34 | Nie awansował | |||
100 m stylem dowolnym | 56,29 | 21 | Nie awansował | ||||
200 m stylem dowolnym | 2:03.58 | 29 | Nie awansował | ||||
Rebecca Linton | 400 m stylem dowolnym | 4:21,58 | 31 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
800 m stylem dowolnym | 9:02.41 | 24 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Hannah McLean | 100 m stylem grzbietowym | 1:03.09 | 22 | Nie awansował | |||
200 m stylem grzbietowym | 2:13,33 | 9 Q | 2:12.87 | 10 | Nie awansował | ||
Helen Norfolk | 200 m indywidualna składanka | 2:17.27 | 16 Q | 2:17,41 | 16 | Nie awansował | |
400 m indywidualna składanka | 4:45.21 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Nathalie Bernard Alison Fitch Rebecca Linton Helen Norfolk |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 8:14,76 | 13 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Annabelle Carey Elizabeth Coster Alison Fitch Hannah McLean |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 4:10,37 | 13 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Tenis stołowy
Do kolejnych turniejów zakwalifikowało się dwóch nowozelandzkich tenisistów stołowych.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Chunli Li | Single kobiet | Do widzenia |
Banh ( USA ) W 4–1 |
Zhang Yn ( CHN ) L 0–4 |
Nie awansował | ||||
Chunli Li Karen Li |
Debel kobiet | Do widzenia |
Lay / Miao ( AUS ) W 4–2 |
Schall / Struse ( AUS ) W 4–1 |
Kim HM / Kim GG ( PRK ) L 2–4 |
Nie awansował |
Taekwondo
Nowa Zelandia zakwalifikowała jednego taekwondo jin.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Verina Wihongi | Kobiety −67 kg |
Mystakidou ( GRE ) L 0–4 |
Nie awansował |
Juárez ( GUA ) L 1–4 |
Nie awansował | 7 |
Triathlon
Do następujących zawodów zakwalifikowało się trzech nowozelandzkich triathlonistów.
Sportowiec | Wydarzenie | Pływanie (1,5 km) | Trans 1 | Rower (40 km) | Trans 2 | Bieg (10 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hamish Carter | Męskie | 18:19 | 0:20 | 1:00:44 | 0:18 | 32:04 | 1:51:07,73 | |
Bevan Docherty | 18:13 | 0:19 | 1:00:51 | 0:20 | 32:11 | 1:51:15,60 | ||
Nathan Richmond | 18:04 | 0:20 | 1:02:51 | 0:19 | 37:06 | 1:58:01.94 | 33 | |
Samantha Warriner | damskie | 19:42 | 0:20 | 1:10:45 | 0:20 | 38:15 | 2:08:42.07 | 18 |
Zobacz też
- Nowa Zelandia na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2002
- Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004