Mistrzostwa NCAA w szermierce - NCAA Fencing Championships
Sport | Szermierka kolegialna |
---|---|
Założony | 1941 |
Kraj | Stany Zjednoczone |
Ostatni mistrz (y) |
Notre Dame (7) |
Oficjalna strona internetowa | NCAA.com |
Mistrzostwa NCAA w szermierce są przyznawane na corocznym turnieju, który odbywa się w marcu, aby określić krajowe kolegialne mistrzostwa NCAA w szermierce indywidualnie i zespołowo . Indywidualni mistrzowie są określani na podstawie wyników podczas drużynowych zawodów szermierczych NCAA.
Historia
Przed 1990 r. odbywały się oddzielne mistrzostwa mężczyzn, ale od tego czasu szermierka jest sportem koedukacyjnym, w którym drużyny mają drużyny męskie i żeńskie, chociaż niektóre szkoły wystawiają tylko drużynę kobiet. Szermierka to sport jednokierunkowy, w którym rywalizują ze sobą szkoły ze wszystkich trzech dywizji NCAA.
Szermierka była jedną z dwunastu kobiecych sportów dodanych do programu mistrzostw NCAA na rok szkolny 1981/82, ponieważ NCAA zaangażowało się w walkę ze Stowarzyszeniem Międzyuczelnianej Lekkiej Atletyki dla Kobiet (AIAW) o wyłączne zarządzanie kobiecymi dyscyplinami sportowymi. AIAW kontynuowało prowadzenie ustalonego programu mistrzostw w tych samych dwunastu (i innych) sportach; jednak po roku podwójnych mistrzostw kobiet NCAA podbiło AIAW i uzurpowało sobie jego autorytet i członkostwo.
Szermierka NCAA jest zgodna z zasadami Amerykańskiego Stowarzyszenia Szermierczego z kilkoma modyfikacjami.
Mistrzowie
Koedukacyjne mistrzostwa drużynowe (1990-obecnie)
Rok | Miejsce wydarzenia | Drużynowi Mistrzowie | Indywidualni Mistrzowie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz drużynowy | Wynik | Wicemistrz zespołu | Folia | Épee | Szabla | ||
2021 | Państwowa Szkoła Wyższa, PA | Notre Dame (7) | 201-182 | Penn State |
Mężczyźni: Marcello Olivares, Notre Dame Kobiety: Stefani Deschner, Notre Dame |
Mężczyźni: Ryan Griffiths, Penn State Kobiety: Laura Fekete, Long Island University |
Mężczyźni: Luke Linder, Notre Dame Kobiety: Kara Linder, Notre Dame |
2020 | Anulowane z powodu pandemii koronawirusa | ||||||
2019 | Cleveland, Ohio | Kolumbia - Barnard (5) | 178-166 | Penn State |
Mężczyźni: Nick Itkin, Notre Dame Kobiety: Sylvie Binder, Columbia - Barnard |
Mężczyźni: Oliver Shindler, stan Ohio Kobiety: Anne Cebula, Columbia-Barnard |
Mężczyźni: Karol Metryka, Penn State Kobiety: Karolina Cieślar, St. John's |
2018 | Państwowa Szkoła Wyższa, PA | Notre-Dame (6) | 185-170 | Kolumbia - Barnard |
Mężczyźni: Nick Itkin, Notre Dame Kobiety: Iman Blow, Columbia - Barnard |
Mężczyźni: Marc-Antoine Blais, Ohio State Kobiety: Catherine Nixon, Princeton |
Mężczyźni: Eli Dershwitz , Harvard Kobiety: Maia Chamberlain, Princeton |
Szczegóły 2017 |
Indianapolis, IN | Notre Dame (5) | 186-161 | stan Ohio |
Mężczyźni: Andras Nemeth, St. John's Women: Lee Kiefer , Notre Dame |
Mężczyźni: Cooper Schumacher, St. John's Women: Anna Van Brummen, Princeton |
Mężczyźni: Eli Dershwitz , Harvard Kobiety: Francesca Russo, Notre Dame |
2016 | Waltham, MA | Kolumbia - Barnard (4) | 174–167 | stan Ohio |
Mężczyźni: Maximilien Chastenet, Ohio State Kobiety: Eleanor Harvey, Ohio State |
Mężczyźni: Jacob Hoyle, Columbia Kobiety: Jessie Radanovich, Penn State |
Mężczyźni: Andrew Mackiewicz, Penn State Kobiety: Adrienne Jarocki, Harvard |
2015 | Kolumb, Ohio | Kolumbia - Barnard (3) | 165–156 | Penn State |
Mężczyźni: Alexander Massialas , Stanford Kobiety: Lee Kiefer , Notre Dame |
Mężczyźni: Jacob Hoyle, Kolumbia Kobiety: Isis Washington, Saint John's |
Mężczyźni: Andrew Mackiewicz, Penn State Kobiety: Francesca Russo, Notre Dame |
2014 | Kolumb, Ohio | Stan Penn (13) | 180–159 | Princeton |
Mężczyźni: Gerek Meinhardt , Notre Dame Kobiety: Lee Kiefer, Notre Dame |
Mężczyźni: Yevgeniy Karyuchenko, Saint John's Women: Vivian Kong, Stanford |
Mężczyźni: Kaito Streets, Penn State Kobiety: Adrienne Jarocki, Harvard |
2013 | San Antonio, Teksas | Princeton | 182–175 | Notre Dame |
Mężczyźni: Alexander Massialas, Stanford Kobiety: Lee Kiefer, Notre Dame |
Mężczyźni: Marco Canevari, stan Ohio Kobiety: Courtney Hurley , Notre Dame |
Mężczyźni: Michael Mills, Penn Kobiety: Eliza Stone, Princeton |
2012 | Kolumb, Ohio | Stan Ohio (3) | 182–161 | Princeton |
Mężczyźni: Zain Shaito , stan Ohio Kobiety: Evgeniya Kirpicheva, św |
Mężczyźni: Jonathan Yergler, Princeton Kobiety: Katarzyna Dabrowa, Ohio State |
Mężczyźni: Aleksander Ochocki, Penn State Kobiety: Rebecca Ward , książę |
2011 | Kolumb, Ohio | Notre Dame (4) | 174–168 | Penn State |
Mężczyźni: Ariel DeSmet, Notre Dame Kobiety: Alexandra Kiefer, Harvard |
Mężczyźni: Marat Israel, Saint John's Kobiety: Courtney Hurley, Notre Dame |
Mężczyźni: Daryl Homer , Saint John's Kobiety: Rebecca Ward , książę |
2010 | Cambridge, MA | Stan Penn (12) | 191–182 | Św. Jana |
Mężczyźni: Gerek Meinhardt, Notre Dame Kobiety: Nicole Ross , Columbia-Barnard |
Mężczyźni: Marat Israel, Saint John's Kobiety: Margherita Guzzi Vincenti, stan Penn |
Mężczyźni: Daryl Homer, Saint John's Kobiety: Caroline Vloka, Harvard |
2009 | Państwowa Szkoła Wyższa, PA | Stan Penn (11) | 195–182 | Notre Dame |
Mężczyźni: Nicholas Chinman, stan Penn Kobiety: Doris Willette , stan Penn |
Mężczyźni: Slava Zingerman, Wayne State Kobiety: Anastasia Ferdman, stan Penn |
Mężczyźni: Aleksander Ochocki, Penn State Kobiety: Rebecca Ward, książę |
2008 | Kolumb, Ohio | Stan Ohio (2) | 185–176 | Notre Dame |
Mężczyźni: Andras Horanyi, stan Ohio Kobiety: Monika Gołębiewski, Św. Jana |
Mężczyźni: Slava Zingerman, Wayne State Kobiety: Kelly Hurley , Notre Dame |
Mężczyźni: Jeff Spear , Kolumbia Kobiety: Sarah Borrmann, Notre Dame |
2007 | Madison, NJ | Stan Penn (10) | 194-176 | Św. Jana |
Mężczyźni: Andras Horanyi, stan Ohio Kobiety: Doris Willette, stan Penn |
Mężczyźni: Slava Zingerman, Wayne State Kobiety: Anna Garina, Wayne State |
Mężczyźni: Timothy Hagamen, Harvard Kobiety: Daria Schneider, Columbia-Barnard |
2006 | Houston, Teksas | Harvard | 165–159 | Penn State |
Mężczyźni: Boaz Ellis , stan Ohio Kobiety: Erzsebet Garay, Saint John's |
Mężczyźni: Benji Ungar , Harvard Kobiety: Katarzyna Trzopek, Penn State |
Mężczyźni: Adam Crompton, stan Ohio Kobiety: Mariel Zagunis , Notre Dame |
2005 | Houston, Teksas | Notre Dame (3) | 173–171 | stan Ohio |
Mężczyźni: Boaz Ellis , stan Ohio Kobiety: Emily Cross , Harvard |
Mężczyźni: Michał Sobieraj, Notre Dame Kobiety: Anna Garina, Wayne State |
Mężczyźni: Sergey Isayenko, Saint John's Kobiety: Emily Jacobson , Columbia-Barnard |
2004 | Waltham, MA | stan Ohio | 194-160 | Penn State |
Mężczyźni: Boaz Ellis , stan Ohio Kobiety: Alicja Kryczało, Notre Dame |
Mężczyźni: Arpad Horvath, Saint John's Kobiety: Anna Garina, Wayne State |
Mężczyźni: Adam Crompton, stan Ohio Kobiety: Valerie Providenza, Notre Dame |
2003 | Colorado Springs, Kolorado | Notre Dame (2) | 182–179 | Penn State |
Mężczyźni: Nontapat Panchan , stan Penn Kobiety: Alicja Kryczało, Notre Dame |
Mężczyźni: Seth Kelsey , Siły Powietrzne Kobiety: Katarzyna Trzopek, Penn State |
Mężczyźni: Adam Crompton, stan Ohio Kobiety: Alexis Jemal, Rutgers |
2002 | Madison, NJ | Stan Penn (9) | 195–190 | Św. Jana |
Mężczyźni: Nontapat Panchan , stan Penn Kobiety: Alicja Kryczało, Notre Dame |
Mężczyźni: Arpad Horvath, Saint John's Kobiety: Kerry Walton, Notre Dame |
Mężczyźni: Ivan Lee , Saint John's Kobiety: Sada Jacobson , Yale |
2001 | Parkside, WI | Św. Jana | 180–172 | Penn State |
Mężczyźni: Jedediah Dupree , Kolumbia Kobiety: Iris Zimmermann , Stanford |
Mężczyźni: Soren Thompson , Princeton Kobiety: Emese Takacs, Saint John's |
Mężczyźni: Ivan Lee , Saint John's Kobiety: Sada Jacobson, Yale |
2000 | Stanford, Kalifornia | Stan Penn (8) | 175–171 | Notre Dame Saint John's |
Mężczyźni: Felix Reichling, Stanford Kobiety: Eva Petschnigg, Princeton |
Mężczyźni: Daniel Landgren, stan Penn Kobiety: Jessica Burke, stan Penn |
Mężczyźni: Gabor Szelle, Notre Dame Kobiety: Caroline Purcell, MIT |
1999 | Waltham, MA | Stan Penn (7) | 171–139 | Notre Dame |
Mężczyźni: Felix Reichling, Stanford Kobiety: Monique DeBruin, Stanford |
Mężczyźni: Alex Roylblat, Saint John's Kobiety: Felicia Zimmerman , Stanford |
Mężczyźni: Keeth Smart , Saint John's |
1998 | South Bend, IN | Stan Penn (6) | 149–147 | Notre Dame |
Mężczyźni: Ayo Griffin, Yale Kobiety: Felicia Zimmerman , Stanford |
Mężczyźni: George Hantea, Saint John's Kobiety: Charlotte Walker, stan Penn |
Mężczyźni: Luke LaValle, Notre Dame |
1997 | Colorado Springs, Kolorado | Stan Penn (5) | 1530–1470 | Notre Dame |
Mężczyźni: Cliff Bayer , Penn Kobiety: Yelena Kalkina, stan Ohio |
Mężczyźni: Alden Clarke, Stanford Kobiety: Magda Król, Notre Dame |
Mężczyźni: Keeth Smart, Saint John's |
1996 | New Haven, CT | Stan Penn (4) | 1500–1190 | Notre Dame |
Mężczyźni: Thorstein Becker, Wayne State Kobiety: Olga Kalinovskaya, Penn State |
Mężczyźni: Jeremy Kahn, książę Kobiety: Nicole Dygert, Saint John's |
Mężczyźni: Maxim Pekarev, Princeton |
1995 | South Bend, IN | Stan Penn (3) | 440–413 | Św |
Mężczyźni: Sean McClain , Stanford Kobiety: Olga Kalinovskaya, Penn State |
Mężczyźni: Mike Gattner, Lawrence Kobiety: Tina Loven, Saint John's |
Mężczyźni: Paul Palestis, NYU |
1994 | Waltham, MA | Notre Dame | 4350–4075 | Penn State |
Mężczyźni: Kwame van Leeuwen, Harvard Kobiety: Olga Kalinovskaya, Penn State |
Mężczyźni: Harold Winkmann, Princeton | Mężczyźni: Thomas Strzałkowski, Penn State |
1993 | Detroit, Michigan | Kolumbia - Barnard (2) | 4525-4500 | Penn State |
Mężczyźni: Nick Bravin, Stanford Kobiety: Olga Kalinovskaya, Penn State |
Mężczyźni: Ben Atkins, Kolumbia | Mężczyźni: Thomas Strzałkowski, Penn State |
1992 | South Bend, IN | Columbia-Barnard | 4150–3646 | Penn State |
Mężczyźni: Nick Bravin, Stanford Kobiety: Olga Chernyak, stan Penn |
Mężczyźni: Harold Bauder, Wayne State | Mężczyźni: Thomas Strzałkowski, Penn State |
1991 | Państwowa Szkoła Wyższa, PA | Stan Penn (2) | 4700-4200 | Columbia-Barnard |
Mężczyźni: Ben Akins, Kolumbia Kobiety: Heidi Piper, Notre Dame |
Mężczyźni: Marc Oshima, Kolumbia | Mężczyźni: Vitali Nazlimov, stan Penn |
1990 | South Bend, IN | Penn State | 36–35 | Columbia-Barnard |
Mężczyźni: Nick Bravin, Stanford Kobiety: Tzu Moy, Columbia-Barnard |
Mężczyźni: Jubba Beshin, Notre Dame | Mężczyźni: David Mandell, Kolumbia |
Oddzielne mistrzostwa drużynowe (1982-1989)
Rok | Zespół | Miejsce wydarzenia | Drużynowi Mistrzowie | Indywidualni Mistrzowie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz drużynowy | Wynik | Wicemistrz zespołu | Folia | Épee | Szabla | |||
1989 | Mężczyźni | Evanston, Illinois | Kolumbia | 88–85 | Penn State |
Mężczyźni: Edward Mufel, stan Penn Kobiety: Yasemin Opcu, Wayne State |
Mężczyźni: Jon Normile, Kolumbia | Mężczyźni: Peter Cox, stan Penn |
Kobiety | Stan Wayne | (3–0)–(2–1) | Kolumbia - Barnard | |||||
1988 | Mężczyźni | Princeton, NJ | Kolumbia | 90–83 | Notre Dame |
Mężczyźni: Marc Kent, Kolumbia Kobiety: Molly Sullivan , Notre Dame |
Mężczyźni: Jon Normile, Kolumbia | Mężczyźni: Robert Cottingham, Kolumbia |
Kobiety | Stan Wayne | (3–0)–(2–1) | Notre Dame | |||||
1987 | Mężczyźni | South Bend, IN | Kolumbia | 86–78 | Penn |
Mężczyźni: William Mindel, Kolumbia Kobiety: Caitlin Bilodeaux, Columbia-Barnard |
Mężczyźni: James O'Neill, Harvard | Mężczyźni: Michael Lofton , NYU |
Kobiety | Notre Dame | (3–0)–(2–1) | Świątynia | |||||
1986 | Mężczyźni | Princeton, NJ | Notre Dame | 151-141 | Kolumbia |
Mężczyźni: Adam Feldman, stan Penn Kobiety: Molly Sullivan, Notre Dame |
Mężczyźni: Chris O'Loughlin, Pensylwania | Mężczyźni: Michael Lofton, NYU |
Kobiety | Penn | (3–0)–(2–1) | Notre Dame | |||||
1985 | Mężczyźni | South Bend, IN | Stan Wayne | 141–140 | Notre Dame |
Mężczyźni: Stephan Chauvel, Wayne State Kobiety: Caitlin Bilodeaux, Columbia-Barnard |
Mężczyźni: Ettore Bianchi, Wayne State | Mężczyźni: Michael Lofton, NYU |
Kobiety | Yale | (3–0)–(2–1) | Penn | |||||
1984 | Mężczyźni | Princeton, NJ | Stan Wayne | 69–50 | Penn State |
Mężczyźni: Charles Higgs-Coulthard, Notre Dame Kobiety: Mary Jane O'Neill , Penn |
Mężczyźni: Ettore Bianchi, Wayne State | Mężczyźni: Michael Lofton, NYU |
Kobiety | Yale | (3–0)–(2–1) | Penn State | |||||
1983 | Mężczyźni | Parkside, WI | Stan Wayne | 86–80 | Notre Dame |
Mężczyźni: Demetrios Valsamis, NYU Kobiety: Jana Angelakis, stan Penn |
Mężczyźni: Ola Harstrom, Notre Dame | Mężczyźni: John Friedberg, Karolina Północna |
Kobiety | Państwowa Szkoła Wyższa, PA | Penn State | (5–0)–(3–2) | Stan Wayne | ||||
1982 | Mężczyźni | South Bend, IN | Stan Wayne | 85–77 | Clemson |
Mężczyźni: Alexander Flom, George Mason Kobiety: Joy Ellingson, stan San Jose |
Mężczyźni: Peter Schifrin, stan San Jose | Mężczyźni: Neil Hick, Wayne State |
Kobiety | San Jose, Kalifornia | Stan Wayne | (7–0)–(6–1) | Stan San Jose |
tylko męskie mistrzostwa drużynowe (1941-1981)
Rok | Miejsce wydarzenia | Drużynowi Mistrzowie | Indywidualni Mistrzowie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz drużynowy | Wynik | Wicemistrz zespołu | Folia | Épee | Szabla | ||
1981 | Parkside, WI | Penn | 113–111 | Stan Wayne | Mężczyźni: Ernest Simon , stan Wayne | Mężczyźni: Gill Pezza, stan Wayne | Mężczyźni: Paul Friedberg , Penn |
1980 | Państwowa Szkoła Wyższa, PA | Stan Wayne | 111–106 |
Penn MIT |
Mężczyźni: Ernest Simon , stan Wayne | Mężczyźni: Gill Pezza, stan Wayne | Mężczyźni: Paul Friedberg, Penn |
1979 | Princeton, NJ | Stan Wayne | 119–108 | Notre Dame | Mężczyźni: Andrew Bonk, Notre Dame | Mężczyźni: Carlos Songini, stan Cleveland | Mężczyźni: Jurij Rabinowicz, Wayne State |
1978 | Parkside, WI | Notre Dame | 121–110 | Penn | Mężczyźni: Ernest Simon , stan Wayne | Mężczyźni: Björne Väggö , Notre Dame | Mężczyźni: Mike Sullivan, Notre Dame |
1977 | South Bend, IN | Notre Dame | 114–114 (odgrodzenie) |
NYU | Mężczyźni: Pat Gerard, Notre Dame | Mężczyźni: Hans Wieselgren , NYU | Mężczyźni: Mike Sullivan, Notre Dame |
1976 | Filadelfia, PA | NYU | 79–77 | Stan Wayne | Mężczyźni: Greg Benko , Wayne State | Mężczyźni: Randy Eggleton, Pensylwania | Mężczyźni: Brian Smith, Kolumbia |
1975 | Fullerton, Kalifornia | Stan Wayne | 89–83 | Cornell | Mężczyźni: Greg Benko , Wayne State | Mężczyźni: Risto Hurme , Nowy Jork | Mężczyźni: Jurij Rabinowicz, Wayne State |
1974 | Cleveland, Ohio | NYU | 92–87 | Stan Wayne | Mężczyźni: Greg Benko , Wayne State | Mężczyźni: Risto Hurme , Nowy Jork | Mężczyźni: Steve Danosi, Wayne State |
1973 | Baltimore, MD | NYU | 76–71 | Penn | Mężczyźni: Brooke Makler , Pensylwania | Mężczyźni: Risto Hurme , Nowy Jork | Mężczyźni: Peter Westbrook , NYU |
1972 | Chicago, Illinois | Detroit | 73–70 | NYU | Mężczyźni: Tyrone Simmons , Detroit | Mężczyźni: Ernesto Fernández , Pensylwania | Mężczyźni: Bruce Soriano, Kolumbia |
1971 | Colorado Springs, Kolorado |
NYU Kolumbia |
68–68 | wiązanie | Mężczyźni: Tyrone Simmons, Detroit | Mężczyźni: George Szunyogh , NYU | Mężczyźni: Bruce Soriano, Kolumbia |
1970 | South Bend, IN | NYU | 71–63 | Kolumbia | Mężczyźni: Walter Krause, NYU | Mężczyźni: John Nadas, Case Reserve | Mężczyźni: Bruce Soriano, Kolumbia |
1969 | Raleigh, Karolina Północna | Penn | 54–43 | Harvard | Mężczyźni: Anthony Kestler, Kolumbia | Mężczyźni: James Wetzler, Pensylwania | Mężczyźni: Norman Braslow, Penn |
1968 | Detroit, Michigan | Kolumbia | 92–87 | NYU | Mężczyźni: Gerard Esponda, San Francisco | Mężczyźni: Don Sieja, Cornell | Mężczyźni: Todd Makler , Penn |
1967 | Northridge, Kalifornia | NYU | 72–64 | Penn | Mężczyźni: Mike Gaylor, NYU | Mężczyźni: George Masin , NYU | Mężczyźni: Todd Makler , Penn |
1966 | Durham, Karolina Północna | NYU | (5–0)–(5–2) | Armia | Mężczyźni: Al Davis, NYU | Mężczyźni: Bernhardt Hermann, Iowa | Mężczyźni: Paul Apostol , NYU |
1965 | Detroit, Michigan | Kolumbia | 76-74 | NYU | Mężczyźni: Joe Nalven, Kolumbia | Mężczyźni: Paul Pesthy , Rutgers | Mężczyźni: Howard Goodman, NYU |
1964 | Cambridge, Massachusetts | Princeton | 81–79 | NYU | Mężczyźni: Bill Hicks, Princeton | Mężczyźni: Paul Pesthy , Rutgers | Mężczyźni: Craig Bell, Illinois |
1963 | Colorado Springs, Kolorado | Kolumbia | 55-50 | Marynarka wojenna | Mężczyźni: Jay Lustig, Kolumbia | Mężczyźni: Larry Crum, granatowy | Mężczyźni: Bela Szentivanyi, Wayne State |
1962 | Kolumb, Ohio | Marynarka wojenna | 76-74 | NYU | Mężczyźni: Herbert Cohen , NYU | Mężczyźni: Thane Hawkins, marynarka wojenna | Mężczyźni: Barton Nisonson, Kolumbia |
1961 | Princeton, NJ | NYU | 79–68 | Princeton | Mężczyźni: Herbert Cohen , NYU | Mężczyźni: Jerry Halpern, NYU | Mężczyźni: Israel Colon, NYU |
1960 | Szampan, Illinois | NYU | 65–57 | Marynarka wojenna | Mężczyźni: Gene Glazer , NYU | Mężczyźni: Gil Eisner , NYU | Mężczyźni: Mike D'Asaro , NYU |
1959 | Annapolis, MD | Marynarka wojenna | 72–65 | NYU | Mężczyźni: Joe Paletta , Navy | Mężczyźni: Roland Wommack , granatowy | Mężczyźni: Al Morales , marynarka wojenna |
1958 | Lubbock, Teksas | Illinois | 47–43 | Kolumbia | Mężczyźni: Bruce Davis, Wayne State | Mężczyźni: Roland Wommack , granatowy | Mężczyźni: Art Schankin, Illinois |
1957 | Detroit, Michigan | NYU | 65–64 | Kolumbia | Mężczyźni: Bruce Davis, Wayne State | Mężczyźni: James Margolis, Kolumbia | Mężczyźni: Bernie Balaban, NYU |
1956 | Annapolis, MD | Illinois | 90-88 | Kolumbia | Mężczyźni: Ralph DeMarco, Kolumbia | Mężczyźni: Kinmont Hoitsma , Princeton | Mężczyźni: Gerald Kaufman, Kolumbia |
1955 | East Lansing, MI | Kolumbia | 62–57 | Cornell | Mężczyźni: Herman Velasco, Illinois | Mężczyźni: Donald Tadrawski, Notre Dame | Mężczyźni: Barry Pariser, Kolumbia |
1954 | Chicago, Illinois |
Kolumbia NYU |
61–61 | wiązanie | Mężczyźni: Robert Goldman, Pensylwania | Mężczyźni: Henry Kolowrat , Princeton | Mężczyźni: Steve Sobel, Kolumbia |
1953 | Filadelfia, PA | Penn | 94-86 | Marynarka wojenna | Mężczyźni: Ed Nober, Brooklyn College | Mężczyźni: Jack Tori, Pensylwania | Mężczyźni: Robert Parmacek, Penn |
1952 | New Haven, CT | Kolumbia | 71–69 | NYU | Mężczyźni: Harold Goldsmith , CCNY | Mężczyźni: Herman W. Wallner, NYU | Mężczyźni: Frank Zimolzak, marynarka wojenna |
1951 | Szampan, Illinois | Kolumbia | 69–64 | Penn | Mężczyźni: Robert Nielsen, Kolumbia | Mężczyźni: Daniel Chafetz, Kolumbia | Mężczyźni: Chambless Johnston, Princeton |
1950 | Detroit, Michigan | Marynarka wojenna | 67½–66½ |
NYU Rutgers |
Mężczyźni: Robert Nielsen, Kolumbia | Mężczyźni: Thomas Stuart, marynarka wojenna | Mężczyźni: Alex Treves , Rutgers |
1949 | West Point, Nowy Jork |
Armia Rutgers |
63-63 | wiązanie | Mężczyźni: Ralph Tedeschi, Rutgers | Mężczyźni: Richard Bowman, armia | Mężczyźni: Alex Treves , Rutgers |
1948 | Annapolis, MD | CCNY | 30–28 | Marynarka wojenna | Mężczyźni: Albert Axelrod , CCNY | Mężczyźni: William Bryan, marynarka wojenna | Mężczyźni: James Day, marynarka wojenna |
1947 | Chicago, Illinois | NYU | 72–50½ | Chicago | Mężczyźni: Abraham Balk, NYU | Mężczyźni: Abraham Balk, NYU | Mężczyźni: Oscar Parsons, Świątynia |
1943-1946 | Mistrzostwa nie odbyły się z powodu II wojny światowej | ||||||
1942 | Louis, MO | stan Ohio | 34–33½ | Świętego Jana | Mężczyźni: Byron Krieger , Wayne State | Mężczyźni: Ben Burtt, stan Ohio | Mężczyźni: Andre Deladrier, St. John's |
1941 | Kolumb, Ohio | północno-zachodni | 28½–27 | Illinois | Mężczyźni: Edward McNamara, Northwestern | Mężczyźni: Chester H. Boland, Illinois | Mężczyźni: William Meyer, Dartmouth |
- Uwaga: Punktacja drużynowa w 1990 roku opierała się na klasyfikacji zawodów drużynowych z bronią. Od 1991 do 1994 roku, wartości punktowe wzrosły, ponieważ szermierze nie zakwalifikowali się jako część drużyny, mogąc przyznawać punkty z indywidualnych występów. Zawody drużynowe z bronią zostały wyeliminowane w 1995 roku, a punktacja drużynowa opierała się wyłącznie na indywidualnych występach; szpada damska została dodana jako piąta broń. Od 1998 roku punktacja drużynowa opiera się na systemie jednopunktowym; szabla damska została dodana jako szósta broń w 2000 roku.
Koedukacyjne tytuły drużynowe
Zespół | Tytuły | Rok wygrany |
---|---|---|
Penn State | 13 | 1990, 1991, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2007, 2009, 2010, 2014 |
Notre Dame | 7 | 1994, 2003, 2005, 2011, 2017, 2018, 2021 |
Kolumbia | 5 | 1992, 1993, 2015, 2016, 2019 |
stan Ohio | 3 | 2004, 2008, 2012 |
Princeton | 1 | 2013 |
Harvard | 1 | 2006 |
Św | 1 | 2001 |
Tytuły drużynowe kobiet
Szermierka kobiet NCAA była sportem sponsorowanym przez NCAA od 1982 do 1989 roku.
Zespół | Tytuły | Rok wygrany |
---|---|---|
Stan Wayne | 3 | 1982, 1988, 1989 |
Yale | 2 | 1984, 1985 |
Penn State | 1 | 1983 |
Penn | 1 | 1986 |
Notre Dame | 1 | 1987 |
Tytuły drużynowe mężczyzn
Szermierka męska NCAA była sportem sponsorowanym przez NCAA od 1941 do 1989 roku.
Zespół | Tytuły | Rok wygrany |
---|---|---|
NYU | 12 | 1947, 1954, 1957, 1960, 1961, 1966, 1967, 1970, 1971, 1973, 1974, 1976 |
Kolumbia | 11 | 1951, 1952, 1954, 1955, 1963, 1965, 1968, 1971, 1987, 1988, 1989 |
Stan Wayne | 7 | 1975, 1979, 1980, 1982, 1983, 1984, 1985 |
Notre Dame | 3 | 1977, 1978, 1986 |
Marynarka wojenna | 3 | 1950, 1959, 1962 |
Illinois | 2 | 1956, 1958 |
Penn | 2 | 1969, 1981 |
Detroit | 1 | 1972 |
Armia | 1 | 1949 |
Rutgers | 1 | 1949 |
CCNY | 1 | 1948 |
północno-zachodni | 1 | 1941 |
stan Ohio | 1 | 1942 |
Princeton | 1 | 1964 |
Zobacz też
- Lista szkół szermierczych NCAA
- Międzyuczelniane Mistrzynie Szermierki Kobiet AIAW
- Mistrzowie szermierki mężczyzn przed NCAA
- Mistrzynie w szermierce kobiet przed NCAA
- Mistrzostwa Krajowe I Dywizji USFA
- Mistrzostwa w szermierce Ivy League
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Ogrodzenie NCAA
- "Rekordy szermierki NCAA (2005)" (PDF) . (45.2 KiB )
- „Przerwane mistrzostwa NCAA: rekordy mistrzostw mężczyzn i kobiet w szermierce” (PDF) . (121 KiB )