Mołdawia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Moldova at the 2004 Summer Olympics
Mołdawia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | MDA |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski Republiki Mołdawii |
Strona internetowa |
www |
w Atenach | |
Zawodnicy | 33 w 8 sportach |
Nosiciel flagi | Oleg mołdawski |
Medale |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Imperium Rosyjskie (1900-1912) Rumunia (1924-1936) Związek Radziecki (1952-1988) Zjednoczony Zespół (1992) |
Mołdawia brała udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to trzeci z rzędu występ narodu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w epoce postsowieckiej.
Mołdawia wysłała łącznie 33 sportowców (26 mężczyzn i 7 kobiet), rywalizujących w ośmiu różnych dyscyplinach sportowych. Czternastu z nich rywalizowało wcześniej w Sydney, w tym dwóch brązowych medalistów olimpijskich: bokser wagi półśredniej Vitalie Gruşac i strzelec biegowy oraz czterokrotny olimpijczyk Oleg Mołdawian . Jako najstarszy i najbardziej wyrafinowany sportowiec (37 lat), Mołdawianin został wyznaczony przez Narodowy Komitet Olimpijski Republiki Mołdawii do noszenia narodowej flagi podczas ceremonii otwarcia.
Po raz pierwszy od czasu letniego debiutu olimpijskiego w 1996 roku Mołdawianie nie zdobyli na tych igrzyskach ani jednego medalu. Sztangista Alexandru Bratan o włos minął podium, zajmując czwarte miejsce w męskiej kategorii wagi ciężkiej.
lekkoatletyka
Mołdawscy zawodnicy osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Fedosei Ciumacenco | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:29:06 | 34 | |
Ion Luchianov | 3000 m z przeszkodami | 8:26.17 NR | 8 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Iwan Emilianów | Pchnięcie kulą | 19.25 | 25 | Nie awansował | |
Vadim Hranovski | Rzut dyskiem | 55,64 | 32 | Nie awansował | |
Władimir Letnicow | Potrójny skok | 16.25 | 25 | Nie awansował | |
Roman Różna | Rzut młotem | 71,78 | 28 | Nie awansował |
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wiktor Covalenco | Wynik | 11.28 | 7.20 | 13.04 | 1,85 | 51,82 | 15.80 | 38.19 | NM | 53,46 | 4:32,81 | 6543 | 30 |
Zwrotnica | 799 | 862 | 670 | 670 | 733 | 755 | 628 | 0 | 640 | 786 |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Natalia Cercheș | 10000 m² | Nie dotyczy | 34:04.97 | 27 | |||
Olga Cristea | 800 m² | 2:08.97 | 6 | Nie awansował | |||
Swietłana Şepelev-Tcaci | Maraton | Nie dotyczy | 3:03:29 | 61 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Olga Bolszowa | Potrójny skok | 13.90 | 24 | Nie awansował | |
Inna Gliznutsa | Wysoki skok | 1,85 | =26 | Nie awansował |
Boks
Mołdawia do tej pory zakwalifikowała bokserów do następujących wydarzeń:
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Igor Samoilenco | Waga lotna |
Gamboa ( CUB ) L 33-46 |
Nie awansował | ||||
Vitalie Gruşac | Waga półśrednia | Do widzenia |
Kim JJ ( KOR ) L 20–23 |
Nie awansował |
Jazda rowerem
Droga
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Rusłan Iwanow | Wyścig szosowy mężczyzn | 5:50:35 | 54 |
Igor Pugaci | 5:50:35 | 66 |
Dżudo
Mołdawia zakwalifikowała jednego judoka.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Wiktor Bivol | −73 kg |
Leon ( VEN ) W 100–000 |
Malekmohammadi ( IRI ) W 100–000 |
Neto ( POR ) W 100–000 |
Lee WH ( KOR ) L 000–100 |
Do widzenia |
Guilheiro ( BRA ) L 000–100 |
5 |
Strzelanie
Jedyny strzelec Mołdawii w Atenach nie awansował do finału w biegu na 10 metrów.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Oleg mołdawski | 10 m cel biegowy | 568 | 14 | Nie awansował |
Pływanie
Mołdawscy pływacy zdobyli standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach (maksymalnie 2 pływaków w każdej konkurencji w standardowym czasie A i 1 w standardowym czasie B):
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Andrei Capitanciuc | 100 m stylem klasycznym | 1:05,65 | =47 | Nie awansował | |||
Oktawian Guţu | 100 m stylem dowolnym | 51,84 | 47 | Nie awansował | |||
Aleksandru Iwlew | 100 m stylem grzbietowym | 1:00.13 | 42 | Nie awansował | |||
Andriej Michajłow | 200 m stylem grzbietowym | 2:06.97 | 34 | Nie awansował | |||
tefan Pinciuc | 200 m stylem dowolnym | 1:54,56 | 56 | Nie awansował | |||
Sergiu Postică | 200 m stylem klasycznym | 2:27,21 | 45 | Nie awansował | |||
Wiktor Rogut | 400 m stylem dowolnym | 4:01.68 | 35 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Andriej Zacharow | 200 m indywidualna składanka | 2:07.40 | 39 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Nicoleta Coica | 100 m stylem dowolnym | 59,85 | 47 | Nie awansował | |||
Maria Tregubova | 50 m stylem dowolnym | 28.40 | 48 | Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
Mołdawia zakwalifikowała trzy miejsca w podnoszeniu ciężarów.
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Eugen Bratan | Mężczyźni −94 kg | 175 | 4 | 205 | 13 | 380 | 10 |
Vadim Vacarciuc |
|
DNF | — | — | — | DNF | |
Aleksandru Bratan | Mężczyźni –105 kg | 192,5 | 2 | 222,5 | 5 | 415 | 4 |
Zapasy
Klucz :
- VT - Zwycięstwo przez jesień .
- PP - Decyzja punktowa - przegrany z punktami technicznymi.
- PO - Decyzja punktowa - przegrany bez punktów technicznych.
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Ghenadie Tulbea | -55 kg |
Montero ( CUB ) L 0–3 PO |
Abas ( USA ) L 1–3 PP |
3 | Nie awansował | 21 | ||
Rusłan Bodisteanu | −66 kg |
Asgarow ( AZE ) L 1–3 PP |
Kelly ( USA ) L 0–3 PP |
3 | Nie awansował | 19 |
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Oficjalne sprawozdanie z XXVIII Olimpiady
- Oficjalna strona NOC (w języku rumuńskim)