Lista jednostek Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych - List of units of the United States Navy
Ten artykuł jest listą dowództw Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych .
Lista jest zorganizowana według administracyjnych łańcuchów dowodzenia (CoC) i nie obejmuje biura CNO ani placówek nabrzeżnych.
Rozmieszczane/operacyjne jednostki Marynarki Wojennej USA mają zazwyczaj dwa łańcuchy dowodzenia – łańcuch operacyjny i łańcuch administracyjny .
Operacyjne CoC często zmieniają się w zależności od lokalizacji jednostki i bieżącej misji. Na przykład USS Roosevelt jest zawsze administracyjnie przydzielony do dowódcy Sił Powietrznych Marynarki Wojennej Floty Atlantyku (CNAL). Może być również operacyjnie przypisany do CNAL na wczesnym etapie cyklu gotowości między wdrożeniem (IDRC). Przed 2010 r., później w IDRC, zostałby przydzielony dowódcy Drugiej Floty , który odpowiada za szkolenie i operacje Grupy Uderzeniowej Lotniskowców (CSG) na wschodnim wybrzeżu.
Po rozmieszczeniu CSG i przekroczeniu granicy między UKC na środkowym Atlantyku zgłasza się (jest „siekany”) do Szóstej Floty (odpowiedzialnej za wody europejskie i Morze Śródziemne ).
Gdy CSG wejdzie do Kanału Sueskiego , „sieka” do Piątej Floty w celu kontroli operacyjnej.
Pod względem operacyjnym Roosevelt łańcuch CSG komendy to: dowódca Piąta Flota, dowódca US Naval Forces Central poleceń , dowódca US Central poleceń , Zjednoczone Stany Sekretarz Obrony , Prezydent Stanów Zjednoczonych .
Flota Pacyfiku Stanów Zjednoczonych ( NS Pearl Harbor, HI )
Trzecia Flota Stanów Zjednoczonych ( NB Point Loma, Kalifornia )
- USS Zumwalt (DDG-1000) ( NB San Diego, Kalifornia )
- USS Michael Monsoor (DDG-1001) ( NB San Diego, Kalifornia )
Grupa uderzeniowa lotniskowca 1 (CSG-1) ( NB San Diego, Kalifornia )
- USS Carl Vinson (CVN-70) ( NAS North Island, Kalifornia )
- USS Jezioro Erie (CG-70)
- USS Princeton (CG-59)
- Eskadra niszczycieli 1 (DESRON-1)
-
Carrier Air Wing 2 (CVW-2) ( NAS Lemoore, CA )
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 2 (VFA-2)
- 113 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-113)
- 147 Dywizjon Myśliwski Uderzeniowy (VFA-147)
- 192 Dywizjon Myśliwski Uderzeniowy (VFA-192)
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 113 (VAW-113) ( NAS Point Mugu, CA )
- Electronic Attack Squadron 136 (VAQ-136) ( NAS Whidbey Island, WA )
- F leet Logistics Support Dywizjon 30, Oddział 2 (VRC-30 Det. 2) ( NAS North Island, CA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 4 (HSC-4) ( NAS North Island, CA )
- Śmigłowiec Maritime Strike Squadron 78 (HSM-78) ( NAS North Island, CA )
Carrier Strike Group 3 (CSG-3) ( NB San Diego, Kalifornia )
- USS Abraham Lincoln (CVN-72) ( NAS North Island, CA )
- USS Mobile Bay (CG-53)
- USS Lake Champlain (CG-57)
- Eskadra Niszczycieli 21 (DESRON-21)
-
Carrier Air Wing 9 (CVW-9) ( NAS Lemoore, CA )
- 14 dywizjonu myśliwców uderzeniowych (VFA-14)
- Eskadra Myśliwska Uderzenia 41 (VFA-41)
- Marine Fighter Attack Squadron 314 (VMFA-314) ( MCAS Miramar, CA )
- 151 Dywizjon Myśliwski Uderzeniowy (VFA-151)
- Electronic Attack Squadron 133 (VAQ-133) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 117 (VAW-117) ( NAS Point Mugu, CA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 14 (HSC-14) ( NAS North Island, CA )
- Śmigłowiec Maritime Strike Squadron 71 (HSM-71) ( NAS North Island, CA )
- Dywizjon wsparcia logistycznego floty 30, oddział 1 (VRC-30 Det. 1) ( NAS North Island, CA )
Grupa uderzeniowa lotniskowca 9 (CSG-9) ( NB San Diego, Kalifornia )
- USS Bunker Hill (CG-52)
- USS Cape St. George (CG-71)
- 23 eskadra niszczycieli (DESRON-23)
-
Carrier Air Wing 11 (CVW-11) ( NAS Lemoore, CA )
- 154 Dywizjon Myśliwski Uderzeniowy (VFA-154)
- Eskadra Myśliwska Uderzeniowego 31 (VFA-31)
- 146 dywizjonu myśliwców uderzeniowych (VFA-146)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 87 (VFA-87)
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 115 (VAW-115) ( NAS Point Mugu, CA )
- Electronic Attack Squadron 142 (VAQ-142) ( NAS Whidbey Island, CA )
- Dywizjon wsparcia logistycznego floty 30, oddział 3 (VRC-30 Det. 3) ( NAS North Island, CA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 8 (HSC-8) ( NAS North Island, CA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 75 (HSM-75) ( NAS North Island, CA )
Grupa uderzeniowa lotniskowców 11 (CSG-11) ( NS Everett, WA )
- USS Nimitz (CVN-68) ( NB Kitsap-Bremerton, WA )
- USS Chosin (CG-65)
- Eskadra Niszczycieli 9 (DESRON-9)
-
Carrier Air Wing 17 (CVW-17) ( NAS Lemoore, CA )
- 22. Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-22)
- Marine Fighter Attack Squadron 323 (VMFA-323) ( MCAS Miramar, CA )
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 94 (VFA-94)
- 137 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-137)
- Electronic Attack Squadron 139 (VAQ-139) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Lotniskowiec Powietrzna Eskadra Wczesnego Ostrzegania 116 (VAW-116) ( NAS Point Mugu, CA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 6 (HSC-6) ( NAS North Island, CA )
- Śmigłowiec Morski Dywizjon Uderzeniowy 73 (HSM-73) ( NAS North Island, CA )
- Dywizjon wsparcia logistycznego floty 30, oddział 4 (VRC-30 Det. 4) ( NAS North Island, CA )
Squadron 31 ( NS Pearl Harbor, HI )
- USS Port Royal (CG-73)
- Zasobnik USS (DDG-70)
- USS Michael Murphy (DDG-112)
- USS John Paul Jones (DDG-53)
- USS Wayne E. Meyer (DDG-108)
- USS William P. Lawrence (DDG-110)
- USS Chung-Hoon (DDG-93)
- USS Preble (DDG-88)
- USS Halsey (DDG-97)
- USS Chafee (DDG-90)
Ekspedycyjna Grupa Uderzeniowa 3 (ESG-3) ( NB San Diego, Kalifornia )
- USS Portland (LPD-27)
- USS John P. Murtha (LPD-26)
- USS Comstock (LSD-45)
- Prom USS Harpers (LSD-49)
- USS Pearl Harbor (LSD-52)
- USS Rushmore (LSD-47)
- USS San Diego (LPD-22)
- USS Trypolis (LHA-7)
- USS Bonhomme Richard (LHD-6)
- USS Bokser (LHD-4)
- USS Essex (LHD-2)
- USS Makin Island (LHD-8)
- Zakotwiczenie USS (LPD-23)
- USS Somerset (LPD-25)
Przybrzeżny Dywizjon Okrętów Bojowych 1 (LCSRON-1) ( NB San Diego, CA )
- USS Wolność (LCS-1)
- USS Niepodległość (LCS-2)
- USS Fort Worth (LCS-3)
- USS Coronado (LCS-4)
- USS Jackson (LCS-6)
- USS Montgomery (LCS-8)
- USS Gabrielle Giffords (LCS-10)
- USS Omaha (LCS-12)
- USS Manchester (LCS-14)
- USS Tulsa (LCS-16)
- USS Charleston (LCS-18)
- USS Cincinnati (LCS-20)
- USS Kansas City (LCS-22)
Eskadra przeciwminowa 3 (MCMRON-3) ( NB San Diego, CA )
Eskadra okrętów podwodnych 1 (SUBRON-1) ( NS Pearl Harbor, HI )
- USS Charlotte (SSN-766)
- USS Greenville (SSN-772)
- USS „ Teksas” (SSN-775)
- USS Hawaje (SSN-776)
- USS Karolina Północna (SSN-777)
- USS Missouri (SSN-780)
- USS Missisipi (SSN-782)
- USS Illinois (SSN-786)
7 Dywizjon Okrętów Podwodnych (SUBRON 7) ( NS Pearl Harbor, HI )
- USS Chicago (SSN-721)
- USS Jefferson City (SSN-759)
- USS Springfield (SSN-761)
- USS Santa Fe (SSN-763)
- USS Tucson (SSN-770)
- USS Kolumbia (SSN-771)
- USS Cheyenne (SSN-773)
17 eskadra okrętów podwodnych (SUBRON-17) ( NB Kitsap–Bangor, WA )
- USS Henry M. Jackson (SSBN-730)
- USS Alabama (SSBN-731)
- USS Nevada (SSBN-733)
- USS Pensylwania (SSBN-735)
- USS Kentucky (SSBN-737)
- USS Nebraska (SSBN-739)
- USS Maine (SSBN-741)
19 Dywizjon Okrętów Podwodnych (SUBRON-19) ( NB Kitsap–Bangor, WA )
- USS Bremerton (SSN-698)
- USS Jacksonville (SSN-699)
- USS Olimpia (SSN-717)
- USS Louisville (SSN-724)
- USS Ohio (SSGN-726)
- USS Michigan (SSGN-727)
- USS Luizjana (SSBN-743)
5 dywizjon rozwoju okrętów podwodnych (SUBDEVRON-5) ( NB Kitsap-Bremerton, WA )
- USS Wilk Morski (SSN-21)
- USS Connecticut (SSN-22)
- USS Jimmy Carter (SSN-23) ( NB Kitsap–Bangor, WA )
11 eskadra okrętów podwodnych (SUBRON-11) ( NB Point Loma, Kalifornia )
Skrzydło patrolowo-rozpoznawcze 10 (PATWING-10) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Eskadra Patrolowa 1 (VP-1)
- Eskadra Patrolowa 4 (VP-4)
- Eskadra Patrolowa 9 (VP-9)
- Eskadra Patrolowa 40 (VP-40)
- Dywizjon Patrolowy 46 (VP-46)
- Dywizjon Patrolowy 47 (VP-47)
- Jednostka Specjalna Eskadry Patrolowej 2 (VPU-2) ( MCAS Kaneohe Bay, HI )
- Eskadra Bezzałogowego Patrolu 11 (VUP-11)
- Fleet Air Reconnaissance Squadron 1 (VQ-1)
Powietrznodesantowe Skrzydło Logistyki Dowodzenia
Siódma Flota Stanów Zjednoczonych ( CFA Yokosuka, Japonia )
Carrier Strike Group 5 (CSG-5) ( CFA Yokosuka, Japonia )
- USS Ronald Reagan (CVN-76)
- USS Antietam (CG-54)
- USS Chancellorsville (CG-62)
- USS Shiloh (CG-67)
- Eskadra Niszczycieli 15 (DESRON-15)
-
Lotniskowiec Air Wing 5 (CVW-5) ( NAF Atsugi, Japonia )
- Strike Fighter Squadron 27 (VFA-27) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- Strike Fighter Squadron 102 (VFA-102) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- 115 Eskadra Myśliwska Strike (VFA-115) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- Strike Fighter Squadron 195 (VFA-195) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 125 (VAW-125) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- Electronic Attack Squadron 141 (VAQ-141) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- Dywizjon wsparcia logistycznego floty 30, oddział 5 (VRC-30 Det. 5) ( MCAS Iwakuni, Japonia )
- Śmigłowiec Morski Dywizjon Bojowy 12 (HSC-12)
- Śmigłowiec Morski Dywizjon Uderzeniowy 77
Ekspedycyjna Grupa Uderzeniowa 7 (ESG-7) ( CFA Sasebo, Japonia )
- USS Blue Ridge (LCC-19) ( CFA Yokosuka, Japonia )
- USS Ameryka (LHA-6)
- USS Green Bay (LPD-20)
- USS Nowy Orlean (LPD-18)
- USS Germantown (LSD-42)
- USS Ashland (LSD-48)
7 Dywizjon Przeciwminowy (MCMRON-7) ( USFA Sasebo, Japonia )
15 Dywizjon Okrętów Podwodnych (SUBRON-15) ( NB Guam, Guam )
Dowództwo Sił Floty Stanów Zjednoczonych ( NSA Hampton Roads, Wirginia )
Druga flota Stanów Zjednoczonych ( NSA Hampton Roads , Wirginia )
Grupa uderzeniowa lotniskowca 2 (CSG-2) ( NS Norfolk, Wirginia )
- USS George HW Bush (CVN-77)
- USS „ Morze Filipińskie” (CG-58)
- USS Vella Zatoka (CG-72)
- Dywizjon niszczycieli 22 (DESRON-22)
-
Carrier Air Wing 7 (CVW-7) ( NAS Oceana, VA )
- 143 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-143)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 103 (VFA-103)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 86 (VFA-86)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 25 (VFA-25)
- Electronic Attack Squadron 140 (VAQ-140) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 121 (VAW-121) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 5 (HSC-5) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Morski Dywizjon Uderzeniowy 79 (HSM-79) ( NAS Jacksonville, FL )
- 40 Dywizjon Wsparcia Logistyki Floty, Oddział 3 (VRC-40 Det. 3) ( NS Norfolk, VA )
Grupa uderzeniowa lotniskowca 8 (CSG-8) ( NS Norfolk, Wirginia )
- USS Harry S. Truman (CVN-75)
- USS Normandia (CG-60)
- USS Anzio (CG-68)
- Eskadra niszczycieli 28 (DESRON-28)
-
Carrier Air Wing 1 (CVW-1) ( NAS Oceana, VA )
- 11 eskadra myśliwców uderzeniowych (VFA-11)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 81 (VFA-81)
- 34 eskadra myśliwców uderzeniowych (VFA-34)
- 211 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-211)
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 126 (VAW-126) ( NS Norfolk, VA )
- Electronic Attack Squadron 137 (VAQ-137) ( NAS Whidbey Island, WA )
- 40 Dywizjon Wsparcia Logistyki Floty, Oddział 2 (VRC-40, Det. 2) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 11 (HSC-11) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Morski Dywizjon Uderzeniowy 72 (HSM-72) ( NAS Jacksonville, FL )
Grupa uderzeniowa lotniskowca 10 (CSG-10) ( NS Norfolk, VA )
- USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69)
- USS San Jacinto (CG-56)
- USS Monterrey (CG-61)
- Eskadra niszczycieli 26 (DESRON-26)
-
Carrier Air Wing 3 (CVW-3) ( NAS Oceana, VA )
- 32. eskadra myśliwców uderzeniowych (VFA-32)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 83 (VFA-83)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 105 (VFA-105)
- 131 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-131)
- Lotniskowiec Airborne Early Warning Squadron 123 (VAW-123) ( NS Norfolk, VA )
- Electronic Attack Squadron 130 (VAQ-130) ( NAS Whidbey Island, WA )
- 40 Dywizjon Wsparcia Logistyki Floty, Oddział 4 (VRC-40 Det. 4) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 7 (HSC-7) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Maritime Strike Squadron 74 (HSM-74) ( NAS Jacksonville, FL )
Grupa uderzeniowa lotniskowca 12 (CSG-12) ( NS Norfolk, VA )
- USS Gerald R. Ford (CVN-78)
- USS Zatoka Leyte (CG-55)
- USS Gettysburg (CG-64)
- Eskadra niszczycieli 2 (DESRON-2)
-
Carrier Air Wing 8 (CVW-8) ( NAS Oceana, VA )
- 37 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-37)
- Eskadra myśliwców uderzeniowych 97 (VFA-97)
- 213 Eskadra Myśliwska Uderzeniowego (VFA-213)
- Lotniskowiec 124 Dywizjon Wczesnego Ostrzegania (VAW-124) ( NS Norfolk, VA )
- Electronic Attack Squadron 131 (VAQ-131) ( NAS Whidbey Island, VA )
- 40 Dywizjon Wsparcia Logistyki Floty, Oddział 2 (VRC-40 Det. 2) ( NS Norfolk, VA )
- Śmigłowiec Sea Combat Squadron 9 (HSC-9) ( NS Norfolk, VA )
- Helikopter Morski Dywizjon Uderzeniowy 70 (HSM-70) ( NAS Jacksonville, FL )
Dywizjon nawodny 14 (SURFRON-14) ( NS Mayport, Floryda )
- USS Hué City (CG-66)
- USS Vicksburg (CG-69)
- USS Sullivans (DDG-68)
- USS Lassen (DDG-82)
- USS Thomas Hunder (DDG-116)
- USS Paweł Ignacy (DDG-117)
- USS Delbert D. Czarny (DDG-119)
- USS Zefir (PC-8)
- USS Szamal (PC-13)
- USS Tornado (PC-14)
Ekspedycyjna Grupa Uderzeniowa 2 (ESG-2) ( NS Norfolk, Wirginia )
- USS Osa (LHD-1)
- USS „ Kearsarge” (LHD-3)
- USS Bataan (LHD-5)
- USS Iwo Jima (LHD-7) ( NS Mayport, Floryda )
- USS San Antonio (LPD-17)
- USS Mesa Verde (LPD-19)
- USS Nowy Jork (LPD-21) ( NS Mayport, Floryda )
- USS Arlington (LPD-24)
- USS Whidbey Island (LSD-41) ( NAB Little Creek, Wirginia )
- USS Fort McHenry (LSD-43) ( NS Mayport, Floryda )
- USS Gunston Hall (LSD-44) ( NAB Little Creek, Wirginia )
- USS Carter Hall (LSD-50) ( NAB Little Creek, Wirginia )
- USS Tortuga (LSD-46) ( NAB Little Creek, Wirginia )
Littoral Combat Ship Squadron 2 (LCSRON-2) ( NS Mayport, FL )
- USS Milwaukee (LCS-5)
- USS Detroit (LCS-7)
- USS Little Rock (LCS-9)
- USS Sioux City (LCS-11)
- USS Wichita (LCS-13)
- Rozliczenia USS (LCS-15)
- USS Indianapolis (LCS-17)
- USS St. Louis (LCS-19)
Eskadra okrętów podwodnych 6 (SUBRON-6) ( NS Norfolk, VA )
- USS Helena (SSN-725)
- USS Newport News (SSN-750)
- USS Albany (SSN-753)
- USS Boise (SSN-764)
- USS Montpelier (SSN-765)
- USS Kalifornia (SSN-781)
Eskadra okrętów podwodnych 4 (SUBRON-4) ( NSB New London, CT )
- USS Hartford (SSN-768)
- USS Virginia (SSN-774)
- USS New Hampshire (SSN-778)
- USS Nowy Meksyk (SSN-779)
- USS Missouri (SSN-780)
12 dywizjonu rozwoju okrętów podwodnych (SUBDEVRON-12) ( NSB New London, CT )
16 eskadra okrętów podwodnych (SUBRON 16) ( NSB Kings Bay, GA )
- USS Floryda (SSGN-728)
- USS Georgia (SSGN-729)
- USS Tennessee (SSBN-734)
- USS Wirginia Zachodnia (SSBN-736)
20 eskadra okrętów podwodnych (SUBRON 20) ( NSB Kings Bay, GA )
Skrzydło patrolowo-rozpoznawcze 11 (PATWING-11) ( NAS Jacksonville, Floryda )
- Eskadra Patrolowa 5 (VP-5)
- Eskadra Patrolowa 8 (VP-8)
- Eskadra Patrolowa 10 (VP-10)
- Dywizjon Patrolowy 16 (VP-16)
- Eskadra Patrolowa 26 (VP-26)
- Dywizjon Patrolowy 45 (VP-45)
- Bezzałogowy Patrol Squadron 19 (VUP-19) (oddział NAS Point Mugu, CA )
Skrzydło Komunikacji Strategicznej 1 (STRACOMWING-1) ( Tinker AFB, OK )
- Fleet Air Reconnaissance Squadron 3 (VQ-3) (pododdziały Travis AFB, CA ; Offutt AFB, NE )
- Fleet Air Reconnaissance Squadron 4 (VQ-4) (oddział NAS Patuxent River, MD )
Szósta Flota Stanów Zjednoczonych ( NSA Neapol, Włochy )
Eskadra Niszczycieli 60 (DESRON-60) ( NS Rota, Hiszpania )
- USS Carney (DDG-64)
- USS Ross (DDG-71)
- USS Donald Cook (DDG-75)
- Portier USS (DDG-78)
- USS Roosevelt (DDG-80)
Piąta Flota Stanów Zjednoczonych ( NSA Bahrajn, Bahrajn )
5 Dywizjon Powierzchniowy (SURFRON-5) ( NSA Bahrajn, Bahrajn )
- USS Burza (PC-2)
- USS Hurricane (PC-3)
- USS Monsun (PC-4)
- USS Tajfun (PC-5)
- USS Sirocco (PC-6)
- Szkwał USS (PC-7)
- USS Chinook (PC-9)
- Błyskawica USS (PC-10)
- USS Trąba powietrzna (PC-11)
- USS Thunderbolt (PC-12)
- Strażnik USS (MCM-3)
- USS Dewastator (MCM-6)
- USS Gladiator (MCM-11)
- USS Zręczny (MCM-13)
Czwarta Flota Stanów Zjednoczonych
Dowództwo cybernetyczne floty amerykańskiej ( Fort George G. Meade, MD )
Dziesiąta flota Stanów Zjednoczonych
- Dowódca, Dowództwo Wojenne Sieci Morskiej (NNWC)
- Dowódca, Dowództwo Operacji Cyberobrony Marynarki Wojennej (NCDOC)
- Dowódca, Dowództwa Operacji Informacji Morskiej (NIOC)
- NIOC Suitland (badania, rozwój, testy i ocena)
- Połączone Grupy Zadaniowe (CTF)
- Grupa ds. Rozwoju Sił Specjalnych Marynarki Wojennej
- Pierwsza grupa marynarki wojennej Special Warfare
- Naval Special Warfare Group 2 ( NAB Little Creek, Wirginia )
- Morska Grupa Walki Specjalnej 3
- Czwarta grupa wojenna marynarki wojennej
- Morska Grupa Bojowa Specjalna 11
- Dowództwo Operacji Informacji Morskiej (dawniej znane jako Naval Security Group)
- Oddział Operacji Informacji Morskiej Fort Meade
- Stacja główna obszaru komputerowego i telekomunikacyjnego marynarki wojennej Atlantic
- Stacja komputerowo-telekomunikacyjna marynarki wojennej Neapol
- Morska Stacja Komputerowa i Telekomunikacyjna Sycylia
- Morska Stacja Komputerowa i Telekomunikacyjna Bahrajn
- Stacja komputerowa i telekomunikacyjna marynarki wojennej Stacja główna Oddział Atlantycki Hampton Roads
- Stacja komputerowa i telekomunikacyjna marynarki wojennej Stacja główna Oddział Atlantycki LaMoure
- Stacja komputerowa marynarki wojennej i telekomunikacji Stacja główna Oddział Atlantycki Rota
- Morski obszar komputerowy i telekomunikacyjny Stacja główna Oddział Atlantycki Souda Bay
-
Stacja nadrzędna rejonu komputerowego i telekomunikacyjnego marynarki wojennej Pacyfik
- Stacja komputerowo-telekomunikacyjna marynarki wojennej Guam
- Morska Stacja Komputerowa i Telekomunikacyjna Daleki Wschód
- Dowództwo Operacji Kosmicznych Morskich
- Rezerwa Sił Powietrznych Marynarki Wojennej
- Skrzydło wsparcia logistyki floty
- Fleet Logistics Support Squadron 1 (VR-1) ( NAF Washington, MD )
- Fleet Logistics Support Squadron 51 (VR-51) ( MCAS Kaneohe Bay, HI )
- 53 Dywizjon Wsparcia Logistyki Floty (VR-53) ( NAF Washington, MD )
- Fleet Logistics Support Squadron 54 (VR-54) ( NAS JRB Nowy Orlean, LA )
- Fleet Logistics Support Squadron 55 (VR-55) ( NAS Point Mugu, CA )
- Fleet Logistics Support Squadron 56 (VR-56) ( NAS Oceana, VA )
- Fleet Logistics Support Squadron 57 (VR-57) ( NAS North Island, CA )
- Dywizjon wsparcia logistycznego floty 58 (VR-58) (NAS Jacksonville, Kalifornia)
- Fleet Logistics Support Squadron 59 (VR-59) ( NAS JRB Fort Worth, TX )
- Fleet Logistics Support Squadron 61 (VR-61) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Fleet Logistics Support Squadron 62 (VR-62) ( NAS Jacksonville, FL )
- Fleet Logistics Support Squadron 62 (VR-64) ( NAES Lakehurst, NJ )
-
Skrzydło wsparcia taktycznego (TSW) ( NAS JRB Fort Worth, TX )
- Strike Fighter Squadron 204 (VFA-204) ( NAS JRB Nowy Orlean, LA )
- Electronic Attack Squadron 209 (VAQ-209 ) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Kompozytowy dywizjon myśliwski 12 (VFC-12) ( NAS Oceana, VA )
- Kompozytowy dywizjon myśliwski 13 (VFC-13) ( NAS Fallon, NV )
- Kompozytowy dywizjon myśliwski 111 (VFC-111) ( NAS Key West, Floryda )
- Skrzydło wsparcia logistyki floty
Siła ds. testów operacyjnych i oceny
Zobacz operacyjne siły testowe i oceniające (OPTEVFOR)
Rozdzielenia
- Rezerwa Skrzydła Śmigłowców (rozwiązana 31 maja 2007 r., na OPNAV 3111.214, wydana 22 maja 2006 r.)
- Rezerwowe Skrzydło Patrolowe (rozwiązane 30 czerwca 2007 r. zgodnie z OPNAV 3111.204, wydane 6 kwietnia 2006 r. z przeniesionymi lub rozwiązanymi dywizjonami patrolowymi)
- VP 65, VP 66 i VP 94 rozwiązane zgodnie z OPNAV 3111.454, 29 listopada 2005)
Bibliografia
- Strona dyrektyw US Navy pod adresem http://doni.daps.dla.mil/OPNAV.aspx – seria 3000
- Łańcuch Dowodzenia Floty Marynarki Wojennej USA, za pośrednictwem http://dodssp.daps.mil/sndl.htm , z dnia 12 sierpnia 2005 r.
- US Navy na GlobalSecurity.org
- COMNAVSURFPAC Podrzędne polecenia
- COMNAVSURFLANT Polecenia