Lista profesjonalnych rowerzystów górskich - List of professional mountain bikers
Lista profesjonalnych rowerzystów górskich .
Wizjonerzy
- Keith Bontrager
- Joe Breeze
- Charlie Cunningham
- Gary Fisher
- Charlie Kelly
- Jacquie Phelan
- Tom Ritchey
- John Tomac
Przełajowe
- Julien Absalon (Drużyna BMC)
- Henrique Avancini (zespół fabryki Cannondale)
- Warren Carne (napuszony zespół fabryczny)
- Gunn-Rita Dahle Flesjå
- Susan DeMattei
- Alison Dunlap
- Manuel Fumic (zespół fabryki Cannondale)
- Juli Furtado
- Sama Gaze (wyspecjalizowana)
- Sue Haywood
- Gerhard Kerschbaumer (Torpado)
- Maxime Marotte (zespół Cannondale Factory)
- Jolanda Neff (Fabryka Trek)
- Ned Overend (wyspecjalizowany)
- Paola Pezzo
- Jacquie Phelan
- Nino Schurter (Drużyna Scott)
- Stephane Tempier (Fabryka Trek)
- David Wiens
Zawodnicy zjazdowi
- Gee Atherton (rowery Atherton)
- Rachel Atherton (rowery Atherton)
- Scott Beaumont
- Loïc Bruni (wyspecjalizowane prace S)
- Eric Carter
- Anne-Caroline Chausson (tokarz)
- Missy Giove
- Cedric Gracia (Brygada Wyścigowa CG/Santa Cruz)
- Jared Groby (Cykle Yeti)
- Aaron Gwin (branża YT)
- Tracey Hannah (Hutchinson United)
- Danny Hart (Mondraker)
- Greg Herbold
- Sam Hill (rowerzysta) (cykle przeciwatomowe/łańcuchowe)
- Charlie Kelly (gwiazda Malvern)
- Chris Kovarik (Cykle przeciwatomowe/łańcuchowe)
- Matti Lehikoinen (intensywne/łańcuchowe cykle reakcji)
- Tara Llanes
- Brian Lopes (Ibis)
- Greg Minnaar (Syndykat Santa Cruz)
- Shaun Palmer (Intensywny)
- Steve Peat ( Stowarzyszenie Santa Cruz)
- Jacquie Phelan
- Filip Polc (złe wyścigi MS)
- Tom Ritchey
- Joey Schusler
- John Tomac (Tomak)
- Nicolas Vouilloz (Lapierre/BOS)
- Rob Warner
Jeźdźcy prób
- Fabio Wibmer
- Martyn Ashton
- Kenny Belaey
- Jack Carthy
- Gilles Coustellier
- Vincent Hermance
- Danny MacAskill (Santa Cruz)
- Abel Mustieles
- Hans Rey (GT)
Dirt Jumperzy/ Freeriderzy
- Darren Berrecloth (Kanion)
- Robbie Bourdon (Intensywny)
- Ryan Howard (Wędrówka)
- Matt Hunter (wyspecjalizowany)
- Andreu Lacondeguy (Commencal)
- Anthony Messere (Morfeusz/Red Bull)
- Sam Reynolds (rowery wielokątne)
- Brett Rheeder (Wędrówka)
- Nicholi Rogatkin (wyspecjalizowany)
- Brandon Semenuk (Wędrówka)
- Wade Simmons (Góra Skalista)
- Martin Söderström (Specjalista/Red Bull)
- Kurt Sorge (Złe rowery)
- Cameron Zink (YT/Monster Energy)
Najlepsze autokary górskie
- Gene Hamilton
- Andrew Shandro (Wędrówka)