Lista osób z Massachusetts - List of people from Massachusetts
Jest to lista osób, które urodziły się w / w podniesione, mieszkał w lub znaczące stosunki z amerykańskiego stanu z Massachusetts . Obejmuje zarówno wybitne osoby urodzone w Rzeczypospolitej, jak i inne godne uwagi osoby, które pochodzą z Rzeczypospolitej. Ludzie z Massachusetts są nazywani „Massachusettsans” lub „Bay Staters” od przydomka Wspólnoty Narodów.
Architekci
- Lucius W. Briggs (1866–1940) – architekt
- Charles Bulfinch (1763-1844) – architekt
- Elias Carter (1781-1864) – architekt
- Theophilus P. Chandler Jr. (1845–1928) – architekt
- Josephine Wright Chapman (1867–1943) – architekt
- Stephen C. Earle (1839-1913) – architekt
- William LeBaron Jenney (1832–1907) – architekt
- Samuel McIntire (1757-1811) – architekt
- Josep Lluís Sert (1902–1983) – hiszpański architekt; Dziekan Harvard Graduate School of Design
Artyści
- Harvey Ball (1921–2001) – wynalazca buźki
- Will Barnet (1911–2012) – malarz
- Frank Weston Benson (1862-1951) – malarz
- Dawn Clements (1958–2018) – artysta
- George Condo (ur. 1957) – artysta i rzeźbiarz
- John Singleton Copley (1738-1815) – malarz
- Thomas Dewing (1851–1938) – malarz
- Charles Dana Gibson (1867–1944) – grafik
- Duff Goldman (ur. 1974) – cukiernik
- Nancy Graves (1939–1995) – rzeźbiarka, malarka, grawer i reżyserka
- Childe Hassam (1859–1935) – malarz
- Winslow Homer (1836-1910) – malarz
- Peter Laird (ur. 1954) – współtwórca komiksu Wojownicze Żółwie Ninja
- Fitzhugh Lane (1804-1865) – malarz
- Jack Levine (1915-2010) – malarz
- Shawn McManus (ur. 1958) – artysta komiksowy
- Willard Metcalf (1858-1925) – malarz
- Tony Millionaire (ur. 1956) – rysownik, ilustrator
- Lilla Cabot Perry (1848-1933) – impresjonista
- Ted Rall (ur. 1963) – rysownik polityczny
- Robert Reid (1862–1929) – malarz
- René Ricard (1946–2014) – poeta, krytyk sztuki, malarz
- Norman Rockwell (1894-1978) – artysta
- Paul Ryan (1949–2016) – rysownik
- Albert Pinkham Ryder (1847-1917) – malarz
- Mark Shasha (ur. 1961) – malarz, autor
- Stass Shpanin (ur. 1990) – artysta wizualny wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodszy na świecie profesjonalny artysta
- Edward Simmons (1852–1931) – malarz
- Frank Stella (ur. 1936) – artysta
- Andrew Stevovich (ur. 1948) – artysta
- Barbara Swan (1922–2003) – artystka
- Edmund Charles Tarbell (1862-1938) – malarz
- Abbott Handerson Thayer (1849-1921) – malarz
- James Abbott McNeill Whistler (1834–1903) – artysta
- NC Wyeth (1882–1945) (1882–1945) – artysta
- John Wolcott Adams (1874–1925) – ilustrator
Rzeźbiarze
- Russell Gerry Crook (1869–1955) – rzeźbiarz
- Cyrus Edwin Dallin (1861–1944) – rzeźbiarz; łucznik olimpijski ; imiennik Muzeum Sztuki Cyrusa E. Dallina
- Murray Dewart (ur. 1947) – rzeźbiarz
- Daniel Chester French (1850–1931) – rzeźbiarz neoklasyczny
- Joseph Skinger (1911–1967) – kowal i rzeźbiarz
Sportowcy
- Kim Adler − melonik
- Harry Agganis (1929–1955) − baseballista
- Nick Ahmed − baseballista
- Kiko Alonso − piłkarz
- Tony Amonte − hokeista
- Książę Amukamara − piłkarz
- Jim Arvanitis − artysta sztuk walki, trener MMA
- Paul Azinger − golfista, komentator telewizyjny
- Jerry Azumah − piłkarz
- Jeff Bagwell (ur. 1968) − baseballista
- Sasha Banks − zawodowy zapaśnik, ring name of Mercedes Kaestner-Varnado
- Tom Barrasso − hokeista
- Dana Barros − koszykarz
- Mark Bavaro − piłkarz
- Tyler Beede − baseballista
- Joe Bellino − piłkarz, zdobywca trofeum Heismana
- Mackenzy Bernadeau − piłkarz
- Travis Best − koszykarz
- David Blatt (ur. 1959) − koszykarz i trener
- Brian Boyle − hokeista
- Ron Brace − piłkarz
- John Brebbia − baseballista
- Andy Brickley − hokeista
- Charles Brickley − piłkarz i trener
- Aimee Buchanan (ur. 1993) − olimpijska łyżwiarka figurowa urodzona w Ameryce
- Nick Buoniconti − piłkarz Hall of Fame
- Chris Capuano − miotacz baseballu
- Mary Carew − sprinterka, złota medalistka olimpijska
- Michael Carter-Williams − koszykarz
- Brett Cecil − baseballista
- John Cena − zawodowy zapaśnik
- Jacques Cesaire − piłkarz
- Gosder Cherilus − piłkarz
- Jack Chesbro − baseballista Hall of Fame
- Alex Cobb − baseballista
- Mickey Cochrane − baseballista Hall of Fame
- Chris Colabello − baseballista
- Tim Collins − baseballista
- Todd Collins − piłkarz
- Marc Colombo − piłkarz
- Tony Conigliaro (1945–1990) − baseballista
- Stephen Cooper − piłkarz
- Charlie Coyle − hokeista
- Jim Craig − hokeista olimpijski USA, 1980 Lake Placid
- Honey Craven − jeździectwo
- Candy Cummings − baseballista Hall of Fame
- Tim Daggett − gimnastyczka
- Ron Darling − miotacz baseballu, komentator telewizyjny
- Vinny Del Negro − koszykarz, główny trener
- Tony DeMarco − mistrz wagi półśredniej w boksie
- Zak DeOssie − piłkarz New York Giants
- Eli Dershwitz – mistrz świata do lat 20 w szabli i amerykański szermierz olimpijski
- Mike DeVito − piłkarz dla Kansas City Chiefs
- Oliver Drake − miotacz baseballu
- Rich Dubee − trener baseballu
- Leo Durocher − menedżer baseballa Hall of Fame
- Jack Eichel – hokeista
- Mike Eruzione – hokeista olimpijski USA, 1980 Lake Placid
- Patrick Ewing − koszykarz Hall of Fame
- Mark Fidrych − miotacz baseballu, debiutant roku 1976 AL.
- Ray Fitzgerald − baseballista
- Kenny Florian − Zawodnik UFC
- Doug Flutie − rozgrywający NFL, CFL Hall of Famer, zdobywca Trofeum Heismana
- Nate Freiman (ur. 1986) − baseballista
- G–L
- Tony Gaffney (ur. 1984) – koszykarz
- Breno Giacomini − piłkarz
- Peter Giunta − trener piłki nożnej
- Tom Glavine − miotacz baseballowy Hall of Fame
- Jared Goldberg − narciarz olimpijski
- Colin Grafton − łyżwiarz figurowy
- Kaz Grala – kierowca NASCAR
- Frank Grant − baseballista Hall of Fame
- Geoffrey Gray (ur. 1997) – zawodowy koszykarz amerykańsko-izraelski
- Mike Grier − hokeista
- Josh Grispi − zawodnik WEC
- Matt Grzelcyk − hokeista
- Bill Guerin − hokeista
- Marvin Hagler (1954-2021) – mistrz bokserski wagi średniej
- Pete Hamilton − kierowca NASCAR
- Matt Hasselbeck − piłkarz
- Tim Hasselbeck − piłkarz
- Steve Hathaway − miotacz baseballu
- Steven Hauschka − piłkarz
- Ed Healey – zawodnik NFL Hall of Fame dla Chicago Bears
- Chris Herren − koszykarz
- Rich Hill − miotacz bejsbolowy
- James Ihedigbo − piłkarz
- Tim Keefe − XIX-wieczny miotacz baseballu
- Nancy Kerrigan − olimpijska łyżwiarka figurowa
- Kofi Kingston − zapaśnik WWE
- Joe Lauzon − zawodnik UFC
- Peter Laviolette − hokeista, główny trener
- Erika Lawler − drużyna hokejowa kobiet olimpijskich Stanów Zjednoczonych
- Michael Leach − tenisista
- Dana LeVangie − bejsbolistka, trener
- Howie Long − piłkarz Hall of Fame, komentator sportowy
- PAN
- Connie Mack – menedżer baseballa Hall of Fame
- Rabbit Maranville − baseballista Hall of Fame
- Rocky Marciano − niepokonany mistrz świata w boksie wagi ciężkiej
- Obi Melifonwu − piłkarz
- Lou Merloni − baseballista
- Kristie Mewis – piłkarz
- Sam Mewis – piłkarz
- Mike Milbury − hokeista i trener
- Wayne Millner − piłkarz i trener Hall of Fame
- Ross Miner (ur. 1991) – trener łyżwiarstwa i emerytowany łyżwiarz figurowy
- Joe Nash – piłkarz
- Sean Newcomb − koszykarz
- Nerlens Noel − koszykarz
- Ryan O'Rourke − baseballista
- Rob Oppenheim – zawodowy golfista
- Francis Ouimet − golfista
- Jay Pandolfo − hokeista
- Craig Patrick − hokeista
- Carlos Peña − baseballista
- Joe Philbin − trener piłki nożnej
- Tom Poti − hokeista
- John Quinlan − zawodowy zapaśnik
- Joe Ragland (ur. 1989) – amerykańsko-liberyjski koszykarz
- Aly Raisman (ur. 1994) − gimnastyczka olimpijska
- Jeff Reardon − baseballista
- Jerry Remy − baseballista, prezenter
- Patrick Ricard − piłkarz
- Jorge Rivera − zawodnik UFC
- Richard Rodgers II − piłkarz
- Jeremy Roenick − hokeista
- Dan Ross − piłkarz
- S–Z
- Joe Sacco − hokeista
- Alicia Sacramone − gimnastyczka olimpijska
- Sandy Saddler − mistrz bokserski
- Keith Sanderson (ur. 1975) – strzelec sportowy
- Cory Schneider − hokeista
- Wayne Selden Jr. (ur. 1994) – koszykarz
- Anthony Sherman − zawodnik NFL
- Simon Shnapir − łyżwiarz par medalistów olimpijskich
- Jarrod Shoemaker − triathlonista
- Jared Shuster (ur. 1998) − miotacz baseballu
- Jack Sharkey − mistrz świata w boksie wagi ciężkiej
- John L. Sullivan – pierwszy mistrz świata w boksie wagi ciężkiej
- Lofa Tatupu − piłkarz
- Keith Tkachuk − hokeista
- Jordan Todman − piłkarz
- Pie Traynor − baseballista Hall of Fame
- Mark van Eeghen − piłkarz
- Jimmy Vesey − hokeista
- Noah Vonleh − koszykarz
- Pete Walker − miotacz baseballu, trener
- Ben Wanger – amerykańsko-izraelski miotacz baseballu
- Micky Ward − bokser
- David Warsofsky − zawodnik National Hockey League
- Turk Wendell − miotacz baseballowy
- Jerry White − baseballista
- Ryan Whitney − hokeista, prowadzący podcast Spittin' Chiclets
- Jamila Wideman − koszykarka, prawniczka i aktywistka
- Jermaine Wiggins − piłkarz
- Brian Wilson − miotacz baseballu
- Mark Wohlers − miotacz baseballu
- Wilbur Wood − miotacz bejsbolowy
- Willy Workman (ur. 1990) − amerykańsko-izraelski koszykarz
Biznes
- Sheldon Adelson – dyrektor generalny Las Vegas Sands Corp.
- Benjamin Bates IV – przedsiębiorca, imiennik Bates College
- Michael Bloomberg – założyciel Bloomberg LP i 108. burmistrz Nowego Jorku (wychowany w Medford, Massachusetts )
- Amar Bose − wynalazca
- Horace Bowker (1877–1954) − ekonomista rolny i biznesmen
- Edward Goodwin Burnham – przemysłowiec, senator stanu Connecticut
- Safra A. Catz – prezes Oracle Corporation
- John S. Chen – dyrektor generalny BlackBerry Ltd.
- Al Davis − były właściciel Oakland Raiders (zm. 2011)
- Elias Hasket Derby – podobno pierwszy milioner w Ameryce
- James Dole „Pineapple King” – założyciel Dole Food Company
- Dan Duquette – Dyrektor Generalny Baltimore Orioles
- Thomas C. Durant – wiceprezes Union Pacific Railroad (1862-1870)
- William C. Durant – założyciel General Motors i Chevrolet
- John Wesley Emerson – założyciel Emerson Electric Company
- Theo Epstein – Dyrektor Generalny Chicago Cubs ; wcześniej z Boston Red Sox
- Aaron Feuerstein – wynalazca
- Dave Gettleman – Dyrektor Generalny Carolina Panthers
- Crawford Greenewalt – prezes DuPont (1948–1962)
- Reed Hastings – dyrektor generalny Netflix
- Irwin M. Jacobs – współzałożyciel i były prezes Qualcomm
- Howard Deering Johnson – założyciel sieci Howard Johnson's
- Leo Kahn – współzałożyciel Staples Inc.
- Joseph P. Kennedy Sr. – biznesmen, inwestor, ambasador USA w Wielkiej Brytanii
- Robert Kraft – właściciel New England Patriots
- Jesse Livermore – makler giełdowy
- Jeffrey Lurie – właściciel Philadelphia Eagles
- Eunice Kennedy Shriver – założycielka Olimpiad Specjalnych ; siostra prezydenta Johna F. Kennedy'ego
- George Swinnerton Parker – twórca gier Parker Brothers
- David Portnoy – założyciel Barstool Sports
- Sumner Redstone − potentat rozrywki
- Henry Huttleston Rogers – przemysłowiec
- James Harris Simons - matematyk, miliarder funduszy hedgingowych menedżer
- Jes Staley – dyrektor generalny Barclays
- Kevin Systrom – współzałożyciel i CEO Instagram
- Jack Welch – dyrektor generalny General Electric (1981–2001)
- Oliver Winchester – założyciel Winchester Repeating Arms Company
- Robert Wolf – prezes i dyrektor generalny oddziału UBS Group Americas
Liderzy praw obywatelskich i działacze polityczni
- Susan B. Anthony − reformatorka społeczna, sufrażystka
- David Bossie − działacz polityczny, prezes Citizens United
- Frederick Douglass − abolicjonista, reformator społeczny; mieszkał w New Bedford i Lynn
- WEB Du Bois − działacz na rzecz praw obywatelskich, współzałożyciel NAACP
- Abby Kelley Foster − sufrażystka i abolicjonistka
- Elizabeth Fox-Genovese − feministyczna historyczka i pisarka
- Elizabeth Freeman – niewolnica w Sheffield; pozwany o wolność i wywalczony na podstawie konstytucji państwowej, 1781
- Margaret Fuller − dziennikarka i sufrażystka
- William Lloyd Garrison − abolicjonista, dziennikarz i reformator społeczny
- Prince Hall – abolicjonista i przywódca wolnej społeczności czarnoskórych w Bostonie
- Abbie Hoffman − działaczka polityczna, współzałożycielka „ Yippies ”
- Horace Mann – amerykański kongresman, pedagog i abolicjonista
- Nathaniel Raymond – śledczy ds. praw człowieka i rzecznik walki z torturami
- Lucy Stone − sufrażystka i abolicjonistka
- Quock Walker − niewolnik w hrabstwie Worcester; wywalczył wolność na podstawie konstytucji państwowej, 1781
- Malcolm X – działacz na rzecz praw obywatelskich; spędził okres dojrzewania w Roxbury
Przestępczość
- Elizabeth Borden – morderczyni, uniewinniona
- James J. „Whitey” Bulger − gangster, lider Winter Hill Gang
- Albert DeSalvo „Boston Dusiciel” − przestępca
- Thomas DeSimone − gangster
- „Zwierzę Antoniusz” Fiato − gangster
- Stephen „The Rifleman” Flemmi − gangster
- Jimmy Flynn − gangster, aktor
- Mark Foley – amerykański kongresman, kryminalista
- David Gilbert − radykalny działacz
- George „Boston George” Jung − handlarz narkotyków, przemytnik
- Bernard „Bernie” McLaughlin − gangster
- Edward „Punchy” McLaughlin − gangster
- James „Buddy” McLean − gangster
- James „Spike” O'Toole − gangster
- Jacob D. Robida – neonazista, przestępca
- „Przystojny Johnny” Roselli – gangster w Chicago Outfit
- Frank Salemme − gangster, zabójca
- Frank Wallace − gangster
- Howie Winter − gangster
- Nathaniel Bar-Jonah − skazany za molestowanie dzieci, podejrzany o seryjny morderca i kanibal
- Nicola Sacco i Bartolomeo Vanzetti – włoscy imigranci, którzy byli oskarżeni w kontrowersyjnym procesie o morderstwo za napad z bronią w ręku na firmę obuwniczą w Braintree w stanie Massachusetts
Zabawa
Komicy
- Edwin Adams – komik, aktor teatralny
- Orny Adams – komik, aktor, Teen Wolf
- Fred Allen – komik radiowy
- Anthony Barbieri – scenarzysta i performer komediowy, Jimmy Kimmel Live!
- Mike Birbiglia – komik
- Andrew Bowen – komik, MADtv
- Bo Burnham – komik
- Bill Burr – komik, aktor
- Louis CK – komik, aktor, reżyser, Louie
- Bryan Callen – komik, aktor
- Mario Cantone – komik
- Steve Carell – komik, aktor, Biuro
- Robert Carlock – producent, scenarzysta, 30 Rock
- Jessica Chaffin – komik i aktorka, The Heat
- Lenny Clarke – komik i aktor, Rescue Me
- Jerry Colonna – komik, piosenkarz
- Dane Cook – komik i aktor; Odwet , szkodliwa w przypadku połknięcia (Arlington)
- Nate Corddry – komik, aktor, The Daily Show
- Rob Corddry – komik, aktor, The Daily Show z Jonem Stewartem
- Rob Delaney – komik, pisarz
- Jamie Denbo – komik, aktorka, teriery
- Nick DiPaolo – komik
- Rachel Dratch – komik, Saturday Night Live
- John Ennis – komik, aktor, Mr. Show z Bobem i Davidem
- Spike Feresten – scenarzysta komediowy, osobowość telewizyjna
- Christian Finnegan – komik, aktor, Are We There Yet?
- Gary Gulman – komik
- Pete Holmes – komik, scenarzysta komediowy, osobowość telewizyjna, aktor lektora
- Penn Jillette – komik, iluzjonista, kuglarz, pisarz
- Mindy Kaling – komik, aktorka The Office US , The Mindy Project
- Robert Kelly – komik, aktor, Nowy Jork 22
- Jen Kirkman – komik, aktorka, pisarka, SuperNews!
- John Krasiński – komik, aktor The Office US
- Denis Leary – komik i aktor
- Jay Leno – komik i gospodarz talk-show
- Jason Mantzoukas – komik i pisarz, The League
- Matt Mira – komik, pisarz i podcaster
- Eugene Mirman – komik i pisarz, Bob's Burgers
- BJ Novak – komik, aktor, główny scenarzysta The Office US
- Conan O'Brien – komik i gospodarz talk-show (Cambridge)
- Patrice O'Neal – komik, pisarz
- John Pinette – komik, aktor
- Amy Poehler – komik, aktorka, Parki i Rekreacja
- Paula Poundstone – komik
- Joe Rogan – komik, aktor
- Faith Salie – komik, aktorka, prezenterka radiowa, Znani Inni
- Lew Schneider – komik, aktor, pisarz, Everybody Loves Raymond
- Matt Selman – scenarzysta, producent, The Simpsons
- Tom Shillue – komik, prowadzący Red Eye
- Jenny Slate – komik, aktorka, Saturday Night Live
- Doug Stanhope – komik
- Steve Sweeney – komik i aktor
- Jimmy Tingle – komik i aktor
- Nancy Walls – komik, aktorka
- Steven Wright – komik, aktor (Burlington)
Telewizja i film
- A–H
- Ben Affleck – nagrodzony Oscarem scenarzysta, reżyser i aktor; Good Will Hunting , Argo ( Berkeley , Kalifornia )
- Casey Affleck – aktor (Falmouth), zdobywca Oscara, Manchester nad morzem
- Jack Albertson – aktor zdobywca Oscara
- Jane Alexander – aktorka zdobywczyni nagrody Emmy i Tony
- Kristian Alfonso – aktorka
- Christopher Allport – aktor
- Shawn Andrews – aktor
- John Ashton – aktor
- Elizabeth Banks – aktorka
- Susan Batson – aktorka, producent
- Michael Beach – aktor
- Tobin Bell – aktor
- Paweł Benedykt – aktor
- H. Jon Benjamin – aktor głosowy; Bob's Burgers , Łucznik (Worcester)
- Traci Bingham – aktorka, modelka
- Vail Bloom – aktorka
- Verna Bloom – aktorka
- Eric Bogosian – aktor, dramaturg; Prawo i porządek: zamiar przestępczy , Talk Radio (Woburn)
- Ray Bolger – aktor
- Walter Brennan – aktor zdobywca Oscara
- Paget Brewster – aktorka
- Clarence Brown – reżyser
- Phil Brown – aktor
- Wally Brown – aktor
- Jere Burns – aktor
- Steve Carell – aktor, Biuro , 40-letnia dziewica (Acton)
- Richard Carle – aktor
- Corey Carrier – aktor
- Max Casella – aktor
- Peggy Cass – aktorka, osobowość telewizyjna
- John Cazale – aktor
- John Cena – aktor i mistrz WWE (West Newbury)
- Kevin Chapman – aktor
- Michael Chiklis – aktor
- Etan Cohen – scenarzysta
- Misha Collins – aktor
- Jennifer Coolidge – aktorka
- Nate Corddry – aktor, The Daily Show z Jonem Stewartem , Studio 60 (Weymouth)
- Rob Corddry – The Daily Show z Jonem Stewartem , (Weymouth)
- Marcia Cross – Desperate Housewives (Marlborough)
- Monique Gabriela Curnen – aktorka
- Jane Curtin – aktorka
- Matt Damon – nagrodzony Oscarem scenarzysta i aktor; Polowanie z dobrej woli , Tożsamość Bourne'a , Zmarli (Cambridge)
- Bette Davis – aktorka
- Geena Davis – aktorka zdobywczyni Oscara; Thelma i Louise (Wareham)
- Billy De Wolfe – aktor, komik, piosenkarz, aktor głosowy Frosty the Snowman
- Ken Doane – zapaśnik (Worcester)
- Ed Donovan – Potwór , Acts of Mercy (Południowy Boston)
- Jeffrey Donovan – aktor; Powiadomienie o spaleniu (Amesbury)
- Illeana Douglas – aktorka
- Rachel Dratch – aktorka, Saturday Night Live (Lexington)
- Anne Dudek – aktorka
- Olympia Dukakis – aktorka zdobywczyni Oscara
- Eliza Dushku – aktorka
- Richard Dysart – aktor
- Lisa Edelstein – aktorka
- Ben Edlund – producent, scenarzysta
- Charles H. Eglee – zdobywca nagrody Emmy producent i scenarzysta
- Lee Eisenberg – producent, scenarzysta
- Jan Enos III – aktor
- Kathryn Erbe – aktorka
- Chris Evans – aktor
- Scott Evans – aktor
- Charles Farrell – aktor
- Guy Ferland – reżyser filmowy i telewizyjny
- Betty Field – aktorka
- Alison Folland – aktorka
- Ben Foster – aktor
- Arlene Francis – aktorka
- Samuel Fuller – reżyser, scenarzysta
- Sabina Gadecki – modelka, aktorka
- Christos Gage – scenarzysta
- Pamela Gidley – aktorka
- Paul Michael Glaser – aktor, reżyser
- Nick Gomez – reżyser
- Ruth Gordon – aktorka
- Joey Graceffa – osobowość YouTube, aktor
- Sprague Grayden – aktorka
- Ari Graynor – aktorka
- Adam Green – aktor, reżyser, scenarzysta
- Lynnie Greene – aktorka, scenarzystka, producentka
- Clark Gregg – aktor, scenarzysta
- Scott Grimes , aktor
- Paul Guilfoyle – aktor
- Jack Haley – aktor
- Anthony Michael Hall – aktor
- Pooch Hall – aktor
- Neil Hamilton – aktor
- Jane Hamsher – producent filmowy
- Ziad Hamzeh – reżyser, scenarzysta, producent
- Van Hansis – aktor
- G Hannelius – aktorka
- Jay Harrington – aktor
- Jesse Heiman – aktor
- John Michael Higgins – aktor
- Nichole Hiltz – aktorka
- Marin Hinkle – aktorka
- Judith Hoag – aktorka
- John Hodgman – The Daily Show , „Jestem PC” w Get a Mac (Brookline)
- Hal Holbrook – aktor
- I–P
- Marie Jansen – aktorka muzyczna
- Ann Jillian – aktorka
- Amy Jo Johnson – aktorka
- Chris J. Johnson – aktor
- JoJo – aktorka, piosenkarka
- Jennifer Jostyn – aktorka
- Madeline Kahn – aktorka, piosenkarka
- Mindy Kaling – aktorka, Inside Out , The Mindy Project (Cambridge)
- Ben Karlin – komik, The Daily Show z Jonem Stewartem , The Colbert Report (Needham)
- Joe Keery – aktor, Stranger Things
- David E. Kelley – nagrodzony Emmy scenarzysta i producent
- Jean Louisa Kelly – aktorka
- Arthur Kennedy – aktor
- Bliźniacy Klimaszewscy – modelki, aktorki
- John Krasiński – aktor, The Office (Newton)
- Ben Kurland – Artysta (Newton)
- Denis Leary – aktor, Rescue Me , Bug's Life , Ice Age (Worcester)
- Matt LeBlanc – aktor, Przyjaciele (Newton)
- Rex Lee – aktor
- Jack Lemmon – aktor zdobywca Oscara
- Jay Leno – komik i gospodarz, The Tonight Show (Andover)
- Joseph E. Levine – producent
- Richard Libertini – aktor
- Laura Linney – aktorka ( Northfield Mount Hermon School )
- Alexander Mackendrick – reżyser
- Rob Mariano – zawodnik Survivor
- Nora Marlowe – aktorka
- Erica McDermott – aktorka
- Neal McDonough – aktor
- Richard McGonagle – aktor
- Melinda McGraw – aktorka
- Ed McMahon – osobowość telewizyjna, The Tonight Show z udziałem Johnny'ego Carsona , Star Search (Lowell)
- Terrence E. McNally – aktor
- Julie McNiven – aktorka
- Maria Menounos – Rozrywka dzisiaj , Extra (Medford)
- Jan Miner – aktorka
- Eugene Mirman – aktor głosowy
- William Monahan – scenarzysta
- Agnes Moorehead – aktorka zdobywczyni nagrody Emmy
- David Morse – aktor
- Robert Morse – aktor, piosenkarz
- Ebon Moss-Bachrach – aktor
- Bridget Moynahan – aktorka
- Peter Murnik – aktor
- Donna Murphy – aktorka
- Alexandra Neil – aktorka
- Barry Newman – aktor
- Julianne Nicholson – aktorka
- Leonard Nimoy – aktor, Star Trek , lektor IMAX (Boston)
- Alessandro Nivola – aktor
- Lance Norris – aktor, Sędzia (Cohasset)
- Edward Norton – aktor, American History X , The Incredible Hulk (Boston)
- BJ Novak – aktor, Biuro (Newton)
- Conan O'Brien – osobowość telewizyjna, Late Night with Conan O'Brien (Brookline)
- Tricia O'Kelley – aktorka
- Gretchen Palmer – aktorka
- Benjamin John Parrillo – aktor
- Estelle Parsons – aktorka zdobywczyni Oscara
- Adrian Pasdar – aktor
- Elizabeth Perkins – aktorka
- John Bennett Perry – aktor
- Matthew Perry – aktor
- Rebecca Pidgeon – aktorka
- Joseph Pilato – aktor
- Maryann Plunkett – aktorka
- Amy Poehler – aktorka, Saturday Night Live , Inside Out (Burlington)
- Ellen Pompeo – Old School , Grey's Anatomy (Everett)
- Robert Preston – aktor
- Q–Z
- Alan Rachins – aktor
- Natalie Ramsey – aktorka
- Kim Raver – aktorka ( Northfield Mount Hermon School )
- Joseph D. Reitman – aktor
- James Remar – aktor
- Patrick Renna – aktor
- Robert Richardson – nagrodzony Oscarem operator
- Alex Rocco – aktor
- Eli Roth – reżyser, scenarzysta, aktor; Hostel (Newton)
- Harold Russell – aktor zdobywca Oscara
- Kurt Russell – aktor, Ucieczka z Nowego Jorku (Springfield)
- Damien Sandow – urodzony Aaron Haddad, zawodowy zapaśnik
- Taylor Schilling – aktorka
- Fred J. Scollay – aktor
- Tom Everett Scott – aktor
- John Slattery – aktor
- Hillary B. Smith – aktorka
- Paul L. Smith – aktor
- Talisa Soto – aktorka
- James Spader – aktor zdobywca nagrody Emmy; Czarna lista , Boston Legal (Boston)
- Caroll Spinney – lalkarz Big Bird i Oscar the Grouch na Ulicy Sezamkowej
- Andrew Stanton – reżyser, scenarzysta, producent
- Dawid Starzyk – aktor
- Skipp Sudduth – aktor
- Erik Per Sullivan – aktor
- Liam Kyle Sullivan – skecze „Kelly” (Boston)
- Julie Taymor – reżyser
- Casey Patrick Tebo – reżyser
- Robin Thomas – aktor
- Uma Thurman – aktorka, Pulp Fiction , Kill Bill (Amherst)
- TJ Thyne – aktor
- Maura Tierney – aktorka
- Nancy Travis – aktorka
- Jonathan Tucker – aktor
- Paige Turco – aktorka
- Anne Twomey – aktorka
- Steven Tyler – aktor, muzyk, osobowość telewizyjna (Lynn, Marshfield)
- Steven Van Zandt – aktor
- Donnie Wahlberg – aktor i muzyk
- Mark Wahlberg – aktor, muzyk, producent; Entourage , Infiltracja , Ted (Dorchester)
- Nancy Walls – aktorka, Saturday Night Live , Biuro (Cohasset)
- Barbara Walters – dziennikarka telewizyjna i osobowość (Boston)
- Sam Waterston – aktor
- William A. Wellman – reżyser nagrodzony Oscarem
- Lyle R. Wheeler – nagrodzony Oscarem dyrektor artystyczny (Woburn)
- Brian J. White – aktor, tancerz
- Kristen Wilson – aktorka
- Alicia Witt – aktorka (Worcester)
- Kenny Wormald – tancerz, aktor
- George Wyner – aktor
- Greg Yaitanes – reżyser
- Michael Yebba – aktor, scenarzysta
- Rob Zombie – reżyser, scenarzysta, The Devil's Rejects (Haverhill)
Radio
- Dean Barnett – okazjonalny prezenter radiowy dla Hugh Hewitta
- Liane Hansen – starszy gospodarz NPR 's Weekend Edition Sunday
- Ray i Tom Magliozzi – z Car Talk
- Leslie Marshall – prezenter audycji radiowych
- Henry Joseph Nasiff Jr. – były regularny program Howard Stern Show
- Ryen Russillo – prezenter radia sportowego
- Paul Sullivan – prowadzący audycję radiową
Gospodarze, komentatorzy sportowi i osobowości telewizyjne
- Tom Bergeron – osobowość telewizyjna i gospodarz teleturnieju
- Michelle Bonner – ESPN SportsCenter i prezenterka ESPNEWS
- Susie Castillo – VJ MTV i Miss USA 2003
- Liz Claman - kotwica dla Fox Business Network „s Countdown do zamknięcia Bell
- Bertha Coombs – reporterka generalna dla CNBC
- SE Cupp – konserwatywny ekspert i panelista Crossfire
- Fred Cusick – komentator play-by-play dla Boston Bruins
- Arwa Damon – korespondent wideo dla CNN International i CNN z siedzibą w Iraku
- Damien Fahey – MTV VJ
- Josh Gates – odkrywca i gospodarz Destination Truth w sieci Syfy
- Ed Herlihy – spiker radiowy i telewizyjny
- John King – główny korespondent krajowy CNN
- Steve Kornacki – komentator polityczny w MSNBC i gospodarz Up
- Wayne Larrivee – spiker play-by-play dla Green Bay Packers ; wcześniej dla Chicago Bears
- Josh Lewin – spiker play-by-play dla Texas Rangers
- Sean McDonough – spiker sportowy dla ESPN
- Maria Menounos – prezenterka telewizyjna Entertainment Tonight i Access Hollywood
- Katie Nolan – nagrodzona Emmy prezenterka telewizyjna dla Fox Sports 1
- Dave O'Brien – komentator sportowy ESPN
- Lawrence O'Donnell – komentator polityczny w MSNBC i gospodarz The Last Word
- Don Orsillo – spiker play-by-play dla San Diego Padres
- Gil Santos – WBZ, głos Patriotów Nowej Anglii
- John Sencio – gospodarz Cash In The Attic dla HGTV, MTV VJ w latach 90., aktor i muzyk
- George Stephanopoulos – główny korespondent polityczny ABC News , współtwórca Good Morning America
- Lesley Visser – komentator sportowy, scenarzysta sportowy Boston Globe , współprowadzący The NFL Today
- Suzyn Waldman - Sportscaster dla WCBS-AM i kolor komentator dla New York Yankees
- Mike Wallace – osobowość telewizyjna i dziennikarz, korespondent 60 Minutes
Wcześni osadnicy/koloniści
- Dorcas ye blackmore – jeden z pierwszych Afroamerykanów, którzy osiedlili się w Nowej Anglii
- Elizabeth Poole – założycielka Taunton , w 1637; pierwsza kobieta, która założyła miasto w obu Amerykach
- Jonas Rice – pierwszy stały osadnik i założyciel Worcester
- John Murray – Athol
- Joseph Hull – Barnstable
- Roger Conant – przypisuje się tworzeniu społeczności Salem , Peabody i Danvers
Literatura, dziennikarstwo i filozofia
- Francis Ellingwood Abbot – filozof i teolog
- Herbert Baxter Adams – pedagog, historyk
- Louisa May Alcott – autorka, Małe kobietki (Concord)
- Horatio Alger, Jr. – autor
- Amelia Atwater-Rhodes – autorka, In the Forests of the Night, Demon in my View (Concord)
- Mike Barnicle – dziennikarz
- Peter Beinart – dziennikarz (Cambridge)
- Edward Bellamy – pisarz i socjalista
- Amalie Benjamin – dziennikarka, The Boston Globe
- James Bennet – redaktor naczelny The Atlantic
- Elizabeth Bishop – poetka (Worcester)
- Benjamin C. Bradlee – redaktor naczelny i wiceprezes Washington Post , autor, dziennikarz
- Anne Bradstreet – poetka
- Joseph Breck – autor, redaktor magazynu, wydawca (Medfield)
- Howard Bryant – dziennikarz sportowy ESPN
- William Cullen Bryant – poeta
- Augusten Burroughs – Bieganie z nożyczkami (Amherst)
- Robert Ellis Cahill – szeryf, polityk, folklorysta, autor około trzech tuzinów książek o historii i tradycji Nowej Anglii (Salem)
- John Casey – autor
- Robert Cormier – autor, felietonista (Leominster)
- Bernard Cornwell – stworzył Richard Sharpe (Chatham)
- Robert Creeley – poeta (Arlington, Acton)
- EE Cummings – poeta (Cambridge)
- Steve Curwood – dziennikarz, autor (Boston)
- Stephen Daye – drukarz
- Donald Davidson – filozof
- Emily Dickinson – poetka (Amherst)
- EJ Dionne - liberalny op-ed felietonista dla The Washington Post (Boston)
- WEB Du Bois – autor, redaktor, historyk, The Souls of Black Folk (Great Barrington)
- Andre Dubus III – autor
- Will Durant – pisarz, historyk, filozof (North Adams)
- Gordon Edes – dziennikarz sportowy
- Dave Eggers – autor
- Ralph Waldo Emerson – poeta, Natura , Transcendentalista (Concord)
- Dan Fitzpatrick – autor (Fairhaven, Shelburne Falls)
- George Frazier – dziennikarz (Boston)
- Robert Frost – poeta (Lawrence)
- Linda Gaboriau – dramaturg i tłumacz literacki (Boston)
- Nicholas Gage – pisarz i dziennikarz (Worcester)
- John Kenneth Galbraith – autor, pedagog i urzędnik publiczny
- Peter Gammons – dziennikarz sportowy (Boston)
- Khalil Gibran – artysta, poeta, pisarz
- George Gilder – pisarz, intelektualista (Tyringham)
- Ellen Goodman – dziennikarka, felietonistka konsorcjalna
- Edward Gorey – autor i ilustrator
- Nathaniel Hawthorne – autor, The Scarlet Letter (Salem)
- Nat Hentoff – historyk, powieściopisarz, krytyk muzyczny (Boston)
- George V. Higgins – felietonista, autor, The Friends of Eddie Coyle
- ME Hirsh – powieściopisarz
- Oliver Wendell Holmes, Sr. – poeta i eseista (Cambridge)
- Helen Maria Hunt Jackson – autorka
- Sebastian Junger – autor, dziennikarz
- Janice Kaplan – powieściopisarka, redaktor magazynu
- Marina Keegan – pisarka, dramaturg (Wayland)
- Jack Kerouac – autor, W drodze (Lowell)
- Ronald Kessler – dziennikarz, autor, W Tajnej Służbie Prezydenta (Belmont)
- Richard Kindleberger – reporter, redaktor, The Boston Globe (Lincoln)
- Peter King – dziennikarz sportowy, autor
- Jonathan Kozol – autor, pedagog, działacz
- Stanley Kunitz – poeta, Poeta Laureat Stanów Zjednoczonych (Worcester)
- Peter Laird – twórca komiksu Wojownicze Żółwie Ninja
- Timothy Leary – psycholog, autor, Turn On, Tune In, Drop Out (Springfield)
- Dennis Lehane – autor
- Mark Leibovich – dziennikarz i autor, The New Imperialists (Boston)
- Henry Cabot Lodge – autor i urzędnik publiczny
- Henry Wadsworth Longfellow (1807-1882) – autor
- Amy Lowell – poetka zdobywczyni nagrody Pulitzera
- James Russell Lowell – poeta ( Fireside Poeci )
- Robert Lowell – poeta
- Michael Patrick MacDonald – autor, aktywista, All Souls (South Boston)
- William Manchester – autor i biograf
- William Marston – autor komiksów, współtworzył Wonder Woman
- Tony Massarotti – dziennikarz sportowy, The Boston Globe (Waltham)
- Stephen McCauley – Przedmiot mojej miłości (Woburn)
- Will McDonough – dziennikarz sportowy dla Boston Globe (South Boston)
- Eileen McNamara – felietonistka The Boston Globe (Cambridge)
- Susan Minot – powieściopisarka, autorka opowiadań (Boston, Manchester)
- Robin Moore – autor, The Green Berets (Boston)
- Orson Desaix Munn – wydawca Scientific American (Monson)
- Marvin Olasky – autor, redaktor naczelny magazynu WORLD
- Charles Olson – poeta (Worcester)
- Robert B. Parker – autor (Springfield)
- Bliss Perry – krytyk literacki, pisarka, redaktor (Williamstown)
- Maude Gillette Phillips – autorka, pedagog
- Charlie Pierce – dziennikarz sportowy, bloger polityczny, autor
- Daniel Pipes – autor, In the Path of God (Boston, Cambridge)
- Sylvia Plath – poetka, autorka i eseistka, The Bell Jar (Boston)
- Edgar Allan Poe – pisarz i poeta, „ Kruk ”, „ Upadek domu Usherów ” (Boston)
- Rufus Porter – założyciel magazynu Scientific American (Boxford)
- Douglas Preston – autor, Księga Umarłych (Cambridge)
- John Rennie - redaktor naczelny Scientific American magazynu
- Bob Ryan – dziennikarz sportowy The Boston Globe
- RA Salvatore – autor (Leominster)
- George Santayana – filozof, eseista, poeta, powieściopisarz, The Life of Reason (Boston)
- Daniel Scott – autor, Niektórzy z nas muszą wstać rano , zapłacić tę kwotę (Braintree)
- Horace Scudder – literat , redaktor
- Dr Seuss – urodzony Theodor Seuss Geisel, pisarz, poeta i ilustrator (Springfield)
- Anne Sexton – poetka (Newton)
- Mark Shasha – autor
- Dan Shaughnessy – dziennikarz sportowy (Groton)
- Anita Shreve – autorka
- Kyle Smith – krytyk filmowy, powieściopisarz, eseista
- Jeff Stein – felietonista
- Lothrop Stoddard – politolog, historyk, dziennikarz, antropolog, eugenik
- Sabrina Tavernise – dziennikarka (Granville)
- Michelle Tea – Wynajmij dziewczynę (Chelsea)
- Henry David Thoreau – filozof, autor, Walden (Concord)
- John Updike – autor
- Edith Wharton – autorka
- Phillis Wheatley – pierwsza Afroamerykanka, która opublikowała tomik poezji
- John Greenleaf Whittier – poeta i abolicjonista
- Thomas E. Woods, Jr. – autor, historyk (North Andover)
- Jane Yolen – autorka
Wojskowy
- Clarence Lionel Adcock – armia amerykańska, zastępca generała Luciusa D. Claya w 1946 r.
- Nathaniel M. Allen – żołnierz w wojnie domowej, odznaczony Medalem Honoru
- George Bancroft – Sekretarz Marynarki Wojennej i założyciel Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych
- Timothy Bigelow – patriota wojny o niepodległość
- William Francis Buckley – oficer armii amerykańskiej i agent CIA; zmarł w 1985 r. podczas torturowania przez islamską grupę Hezbollah
- William Harvey Carney – afroamerykański żołnierz w wojnie domowej
- George W. Casey, Jr. – generał armii amerykańskiej i szef sztabu armii Stanów Zjednoczonych
- Christopher Cassidy – US Navy SEAL, astronauta NASA
- David Cohen (1917–2020) – członek armii amerykańskiej , wyzwoliciel obozu koncentracyjnego Ohrdruf , nauczyciel
- Joseph Dunford – generał Korpusu Piechoty Morskiej USA, przewodniczący połączonych szefów sztabów pod przewodnictwem Baracka Obamy
- John Wesley Emerson – dowódca wojny secesyjnej
- generał John Galvin – w stanie spoczynku US Army; były dziekan The Fletcher School na Uniwersytecie Tufts
- Adolf Greely - Polar Explorer, US Army oficer i odbiorca Medal of Honor
- Joseph Hooker – dowódca Armii Potomaku w wojnie domowej
- Cyprian Howe (1726-1806) – pułkownik w amerykańskiej wojnie o niepodległość
- Joseph P. Kennedy Jr. – porucznik marynarki wojennej USA, zginął w akcji podczas II wojny światowej
- Henry Knox – oficer Armii Kontynentalnej , 1. Sekretarz Wojny Stanów Zjednoczonych
- Barry McCaffrey – czterogwiazdkowy generał armii, dyrektor Biura Narodowej Polityki Kontroli Narkotyków
- George Patton IV (1923-2004) – generał major armii amerykańskiej
- Israel Putnam – generał major w amerykańskiej wojnie o niepodległość
- Elmer J. Rogers, Jr. (1903-2002) – generał porucznik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych
- Andrew Jackson Smith – afroamerykański żołnierz podczas wojny secesyjnej
- Robert Gould Shaw – amerykański oficer w armii Unii , dowodził 54. pułkiem piechoty w Massachusetts
- Charles Pomeroy Stone – żołnierz, odkrywca i inżynier
- Ralph Talbot (1897-1918) – pilot US Marine Corps podczas I wojny światowej, Medal of Honor
- Steven N. Wickstrom – generał dywizji Gwardii Narodowej Armii, który dowodził 42. Dywizją Piechoty
Muzyka
Muzyka klasyczna
- John Coolidge Adams (ur. 1947) – kompozytor (współczesna klasyka z silnymi korzeniami w minimalizmie )
- Samuel Adler – kompozytor i dyrygent , mieszkał i studiował przez pewien czas w Massachusetts, zanim przeniósł się do Nowego Jorku
- Leroy Anderson (1908–1975) – kompozytor krótkich, lekkich utworów koncertowych
- Leonard Bernstein - dyrygent, kompozytor, autor, wykładowca muzyki i pianista z ukraińskiego żydowskiego pochodzenia
- Sarah Caldwell (1924–2006) – dyrygent operowy, impresario i reżyser operowy
- Michael Gandolfi – kompozytor współczesnej muzyki klasycznej
- Serge Koussevitzky (ros. Сергей Александрович Кусевицкий) – urodzony w Rosji, kompozytor i dyrygent Boston Symphony Orchestra ; profesor Leonarda Bernsteina , Samuela Adlera i Sarah Caldwell
- Walter Piston (1894–1976) – kompozytor, teoretyk muzyki i profesor pochodzenia włosko-amerykańskiego
- Roger Sessions (Roger Huntington Sessions, 1896–1985) – kompozytor, krytyk i pedagog
- Randall Thompson (1899–1984) – kompozytor utworów chóralnych
Inna muzyka
- Akrobatik – raper
- Bell Biv Devoe – grupa R&B
- Nuno Bettencourt – wokalista i gitarzysta Extreme
- Tracy Bonham – alternatywny muzyk rockowy
- Bobby Brown – piosenkarz
- Michael Burkett (znany również jako Fat Mike ) – wokalista, basista NOFX i właściciel Fat Wreck Chords , urodzony w Massachusetts
- Gary Cherone – wokalista rockowy i autor tekstów
- Roderick Chisholm – filozof
- Neil Cicierega – piosenkarz i ikona kultu internetu
- Ray Conniff – łatwy do słuchania artysta nagrywający
- Cousin Stizz – raper, Dorchester
- Rich Cronin – wokalista, LFO
- Danny Davis – muzyk country
- Brad Delp – wokalista byłych zespołów Boston , RTZ
- Nicole Fiorentino – gitarzystka basowa The Smashing Pumpkins
- John Flansburgh – połowa They Might Be Giants
- Thom Gimbel – gitara rytmiczna, saksofon, flet, instrumenty klawiszowe, wokal dla Foreigner
- Barry Goudreau – gitary, chórki dla Boston , RTZ , Ernie and the Automatics
- Norman Greenbaum – piosenkarz
- Tom Hamilton – basista Aerosmith
- Kay Hanley – piosenkarka ( Listy do Cleo )
- Sib Hashian – perkusja, perkusja, chórki dla Boston, RTZ , Ernie and the Automatics
- Juliana Hatfield – gitarzystka, piosenkarka i autorka tekstów
- Roy Haynes – muzyk jazzowy
- Pete Francis Heimbold - Wysłanie członkiem
- JoJo – piosenkarka
- Sonya Kitchell – piosenkarka i autorka tekstów
- Joey Kramer – perkusista Aerosmith
- Jordan Knight – piosenkarz i autor tekstów
- Phil Labonte – wokalista, All That Remains
- Jack Landrón – piosenkarz folkowy, autor tekstów
- Aaron Lewis – wokalista i gitarzysta rytmiczny Staind
- John Linnell – połowa They Might Be Giants
- Mary Lou Lord – wokalistka, gitarzystka
- Joyner Lucas – raper
- Taj Mahal – muzyk bluesowy
- J Mascis – wokalista, autor tekstów, gitarzysta Dinosaur Jr
- Jonah Matranga – piosenkarz/autor piosenek
- Andrew McMahon – wokalista, pianista
- Jo Dee Messina – artysta country
- Angie Miller – piosenkarka, autorka tekstów
- Mike Ness – gitarzysta, wokalista, autor tekstów dla Social Distortion
- Taecyeon Ok – aktor, model i członek południowokoreańskiej grupy pop 2PM
- Moriah Rose Pereira (Poppy) – muzyk i osobowość YouTube
- Paul Pena – wokalista, autor tekstów i gitarzysta
- Joe Perry – gitarzysta, wokalista Aerosmith, The Joe Perry Project
- Linda Perry – piosenkarka i autorka tekstów
- Bobby „Boris” Pickett – piosenkarz („ Monster Mash ”)
- Rachel Platten – piosenkarka i autorka tekstów
- Ruth Pointer – piosenkarka i autorka tekstów zespołu Pointer Sisters
- Alisan Porter – piosenkarka, autorka tekstów i emerytowana aktorka; zwycięzca sezonu The Voice 10
- Jonathan Richman – piosenkarz i autor tekstów w The Modern Lovers
- David Robinson – perkusista, The Cars
- Tom Scholz – muzyk, kompozytor zespołu Boston
- Carly Simon – muzyk, piosenkarka, kompozytor
- Slaine – hip-hopowy MC
- Pająk Jeden – piosenkarz
- Billy Squier – muzyk rockowy
- Quinn Sullivan – gitarzysta, wokalista
- Donna Summer – piosenkarka i autorka tekstów
- James Taylor – wokalista, autor tekstów, instrumentalista
- Meghan Trainor – piosenkarka i autorka tekstów
- Chad Stokes Urmston – członek dyspozytorski
- Brad Whitford – wokalista, gitarzysta Aerosmith
- Alan Wilson – gitarzysta i wokalista zespołu Canned Heat
- Rob Zombie – piosenkarz, reżyser
Rdzenni Amerykanie
- Król Filip – wódz wojenny ( Wampanoag )
- Crispus Attucks (patrz poniżej )
- Samoset – pierwszy rdzenny Amerykanin, który nawiązał kontakt z Pielgrzymami ( Abenaki )
- Squanto – pomógł Pielgrzymom w ich pierwszej wizycie w Nowym Świecie ( Wampanoag )
- Caleb Cheeshahteaumuck – pierwszy indiański absolwent Uniwersytetu Harvarda ( Wampanoag )
- Passaconaway – wódz plemienia Pennacook ( Pennacook )
- Massasoit – wódz plemienia Wampanoag w 1621 ( Wampanoag )
Osoby zaangażowane w rewolucję amerykańską
- John Adams – patriota ; 2. prezydent i 1. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
- Samuel Adams – 4. gubernator Massachusetts i delegat na Kongres Kontynentalny
- Crispus Attucks – pierwsza ofiara amerykańskiej wojny o niepodległość
- Edward Bancroft – lekarz i szpieg dla USA i Wielkiej Brytanii podczas rewolucji
- Timothy Bigelow - patriota , pułkownik 15 Pułku Massachusetts w Armii Kontynentalnej
- Benjamin Church – pierwszy Naczelny Chirurg Armii Stanów Zjednoczonych
- Isaac Davis – dowodził Minutemenami podczas bitew pod Lexington i Concord , logo Gwardii Narodowej
- Thomas Dawes – pułkownik milicji Massachusetts;
- William Dawes – jechał z Paulem Revere podczas „Midnight Ride”
- William Eustis – lekarz, chirurg wojskowy w bitwie pod Bunker Hill , 12. gubernator Massachusetts
- John Glover - generał brygady w Armii Kontynentalnej
- John Hancock – 1. i 3. gubernator Massachusetts i przewodniczący Kongresu Kontynentalnego
- James Otis – prawnik; znany ze swojego hasła „ Bez opodatkowania bez reprezentacji ”
- Robert Treat Paine – sygnatariusz Deklaracji Niepodległości i 1. Prokurator Generalny Massachusetts
- John Parker – rolnik, minutnik podczas bitew pod Lexington i Concord
- Samuel Prescott – jedyny uczestnik „Midnight Ride”, który dotarł do Concord
- William Prescott – pułkownik podczas bitwy o Bunker Hill
- Josiah Quincy II – prawnik z Bostonu
- Paul Revere – złotnik; patriota; znany z „Midnight Ride”
- Deborah Sampson – przebrała się za mężczyznę z Armii Kontynentalnej
- Artemus Ward – generał dywizji w rewolucji amerykańskiej; Kongresman z Massachusetts
- Joseph Warren – lekarz; Przewodniczący Kongresu Prowincji Massachusetts
- Mercy Otis Warren – pisarz polityczny i propagandysta rewolucji amerykańskiej
Polityka i rząd
Prezydenci
- John Adams (1735-1826) – 2. prezydent Stanów Zjednoczonych
- John Quincy Adams (1767-1848) - 6. prezydent Stanów Zjednoczonych
- George HW Bush (1924-2018) – 41. prezydent Stanów Zjednoczonych
- Calvin Coolidge (1872-1933) – 30. prezydent Stanów Zjednoczonych
- John F. Kennedy (1917-1963) – 35. prezydent Stanów Zjednoczonych
Wiceprezydenci
- John Adams (1735-1826) – 1. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
- George HW Bush (1924-2018) – 43. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
- Calvin Coolidge (1872-1933) – 29. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
- Elbridge Gerry (1744–1814) – 5. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych (od nazwiska gerrymanderingu )
- Henry Wilson (1812-1875) – 18. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
Gubernatorzy
- Samuel Adams (1722–1803) – 4. gubernator Massachusetts i delegat na Kongres Kontynentalny
- Charlie Baker (ur. 1956) – 72. gubernator Massachusetts (zasiedziały)
- James Bowdoin (1726-1790) - 2. gubernator Massachusetts
- Paul Cellucci (1948–2013) – 69. gubernator Massachusetts i ambasador USA w Kanadzie
- James Michael Curley (1874-1958) - 35. burmistrz Bostonu i 53. gubernator Massachusetts
- Calvin Coolidge (1872-1933) - 48. gubernator Massachusetts
- Michael Dukakis (ur. 1933) - 65. i 67. gubernator Massachusetts i kandydat Demokratów na prezydenta 1988
- Edward Everett (1794-1865) – 15. gubernator Massachusetts; Sekretarz Stanu USA; zapamiętany za dwugodzinną przemowę w Gettysburgu
- Elbridge Gerry (1744-1814) - 9. gubernator Massachusetts
- John Hancock (1737-1793) – 1. i 3. gubernator Massachusetts i przewodniczący Kongresu Kontynentalnego
- Thomas Hutchinson (1711-1780) - gubernator kolonialny
- Levi Lincoln Sr. (1749-1820) – amerykański prokurator generalny, sekretarz stanu i gubernator stanu Massachusetts (działając)
- Deval Patrick (ur. 1956) – 71. gubernator Massachusetts
- Mitt Romney (ur. 1947) – 70. gubernator stanu Massachusetts, kandydat republikanów na prezydenta w 2012 r.
- Jane Swift (ur. 1965) – pierwsza i jedyna kobieta gubernator Massachusetts (działając)
- John A. Volpe (1908-1994) – amerykański sekretarz transportu za prezydenta Nixona oraz 61. i 63. gubernator Massachusetts
- David I. Walsh (1872-1947) – amerykański senator i 46. gubernator Massachusetts
- Bill Weld (ur. 1945) – 68. gubernator stanu Massachusetts, nominowany na wiceprezesa libertarian w 2016 r.
Senatorowie Stanów Zjednoczonych
- Edward Brooke (1919–2015) – senator USA z Massachusetts; pierwszy Afroamerykanin popularnie wybrany do Senatu
- Henry L. Dawes (1816-1903) – senator USA z Massachusetts; godne uwagi dla ustawy Dawesa
- Paul Douglas (1892-1976) – amerykański senator z Illinois (urodzony w Salem, Massachusetts )
- John F. Kennedy (1917-1963) – amerykański senator i kongresman z Massachusetts
- Robert F. Kennedy (1925–1968) – prokurator generalny i senator USA z Nowego Jorku (urodzony w Brookline, Massachusetts )
- Ted Kennedy (1932–2009) – długoletni senator USA z Massachusetts
- John Kerry (ur. 1943) – amerykański senator z Massachusetts, sekretarz stanu USA i kandydat Demokratów na prezydenta w 2004 r.
- Henry Cabot Lodge (1850-1924) – amerykański senator z Massachusetts, prowadził opozycję Senatu wobec Ligi Narodów
- Henry Cabot Lodge, Jr. (1902-1985) - amerykański senator Massachusetts i 1960 republikański kandydat na wiceprezydenta
- Ed Markey (ur. 1946) – amerykański senator z Massachusetts (zasiedziały) i były kongresman
- Warren Rudman (1930-2012) – amerykański senator z New Hampshire (urodzony w Bostonie )
- Leverett Saltonstall (1892-1979) - amerykański senator (bicz mniejszości) i 55. gubernator Massachusetts
- Theodore Sedgwick (1746-1813) – senator USA z Massachusetts ( przewodniczący pro tempore Senatu ) i przewodniczący Izby Reprezentantów USA
- Roger Sherman (1721-1793) – senator USA z Connecticut i delegat do Kongresu Kontynentalnego ; sygnatariusz Deklaracji Niepodległości, Artykułów Konfederacji i Konstytucji Stanów Zjednoczonych (urodzony w Newton, Massachusetts )
- Charles Sumner (1811-1874) – senator USA z Massachusetts; wybitny przywódca radykalnych republikanów
- John E. Sununu (ur. 1964) – senator USA z New Hampshire (ur. w Bostonie)
- Paul Tsongas (1941-1997) – amerykański senator z Massachusetts i kandydat Demokratów na prezydenta z 1992 r.
- Elizabeth Warren (ur. 1949) – senator USA z Massachusetts (zasiedziały) i kandydatka Demokratów na prezydenta 2020
- Daniel Webster (1782-1852) – amerykański senator i kongresman z Massachusetts oraz sekretarz stanu USA
- Henry Wilson (1812-1875) – amerykański senator z Massachusetts
Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych
- Jake Auchincloss (ur. 1988) - obecny kongresman USA w 4. okręgu kongresowym Massachusetts
- Katherine Clark (ur. 1963) – obecna kongresmenka w 5. okręgu kongresowym Massachusetts;
- Susan Davis (ur. 1944) – kongreswoman USA z Kalifornii (ur. w Cambridge, Massachusetts )
- Bill Keating (ur. 1952) – obecny kongresman USA w 9. okręgu kongresowym Massachusetts
- Joseph P. Kennedy II (ur. 1952) – amerykański kongresman z Massachusetts
- Joseph P. Kennedy III (ur. 1980) – amerykański kongresman z Massachusetts
- Patrick J. Kennedy (ur. 1967) – amerykański kongresman z Rhode Island (ur. w Brighton, Massachusetts )
- Stephen F. Lynch (ur. 1955) – obecny kongresman USA w 8. okręgu kongresowym Massachusetts
- John W. McCormack (1891-1980) – długoletni kongresman USA z Massachusetts i przewodniczący Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych
- Jim McGovern (ur 1959) - obecny kongresman USA dla 2. okręgu kongresowego Massachusetts
- Seth Moulton (ur 1978) - obecny kongresman USA dla 6. okręgu kongresowego Massachusetts
- Richard Neal (ur. 1949) - obecny kongresman USA w 1. okręgu kongresowym Massachusetts
- Tip O'Neill (1912-1994) – długoletni kongresman USA z Massachusetts i przewodniczący Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych
- Ayanna Pressley (ur. 1974) – obecna kongresmenka w 7. okręgu kongresowym Massachusetts
- Lori Trahan (ur. 1973) – obecna Kongresmenka Stanów Zjednoczonych w 3. okręgu kongresowym Massachusetts
Inni politycy
- Joe Arpaio (ur. 1932) – szeryf Maricopa County, Arizona (urodzony w Springfield, Massachusetts )
- William M. Bulger (ur. 1934) – były prezydent Senatu Stanu Massachusetts i były prezydent University of Massachusetts
- Andrew Card (ur. 1947) – ustawodawca stanu Massachusetts, sekretarz transportu USA , szef sztabu Białego Domu
- PJ Crowley (ur. 1951) – zastępca sekretarza stanu ds. publicznych za prezydenta Obamy
- Bill de Blasio (ur. 1961) – 109. (zasiedziały) burmistrz Nowego Jorku (dorastał w Cambridge, Massachusetts)
- Thomas Finneran (ur. 1950) – przewodniczący Izby Reprezentantów w Massachusetts
- John F. Fitzgerald (1863-1950) – amerykański kongresman z Massachusetts, 38. i 40. burmistrz Bostonu ; dziadek prezydenta Johna F. Kennedy'ego ze strony matki
- Richard Goodwin (1931–2018) – autor przemówień dla Johna F. Kennedy'ego, Lyndona B. Johnsona i Roberta F. Kennedy'ego ; detektyw Kongresu
- Nathaniel Gorham (1738-1796) – delegat Massachusetts i 6. przewodniczący Kongresu Kontynentalnego
- Tim Hickey (ur. 1938) – zastępca skarbnika stanu Massachusetts
- Kim Janey (ur. 1965) – p.o. burmistrz Bostonu
- John F. Kelly (ur. 1950) – amerykański sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego za prezydenta Donalda Trumpa
- Jean Kennedy Smith (1928–2020) – ambasador USA w Irlandii
- PJ Kennedy (1858-1929) – członek legislatury stanu Massachusetts
- Harold Hongju Koh (ur. 1954) – radca prawny Departamentu Stanu za prezydenta Obamy
- Gina McCarthy (ur. 1954) – administrator EPA za prezydenta Obamy
- Thomas Menino (1942-2014) – najdłużej urzędujący burmistrz Bostonu
- Ernest Moniz (ur. 1944) – amerykański sekretarz ds. energii za prezydenta Obamy
- Peter R. Orszag (ur. 1968) – Dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu przy prezydentu Obamie
- Frances Perkins (1880–1965) – sekretarz pracy USA (1933–1945); pierwsza kobieta powołana do gabinetu USA
- Timothy Pickering (1745-1829) - sekretarz stanu USA, polityk Massachusetts, żołnierz Armii Kontynentalnej podczas rewolucji amerykańskiej
- Cass Sunstein (ur. 1954) – administrator Biura ds. Informacji i Regulacji w Białym Domu za prezydenta Obamy
- Marty Walsh (ur. 1967) – 54. burmistrz Bostonu i obecny sekretarz pracy Stanów Zjednoczonych
Pierwsze panie
- Abigail Adams (1744-1818) – Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych
Prawnicy i prawnicy
- F. Lee Bailey – adwokat w sprawach karnych; członek „ Drużyny Marzeń ”
- Martha Coakley – były prokurator generalny Massachusetts, kandydatka do Senatu USA
- Caleb Cushing – były prokurator generalny USA
- William Cushing – jeden z pierwszych sędziów stowarzyszonych Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych
- Charles Devens – były prokurator generalny USA, dowódca armii Unii podczas wojny secesyjnej
- Charles Garry – adwokat ds. praw obywatelskich
- Horace Gray – były sędzia pomocniczy Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych; Prezes Sądu Najwyższego Massachusetts
- Maura Healey – prokurator generalny stanu Massachusetts (osoba sprawująca urząd)
- Oliver Wendell Holmes Jr. – były sędzia stowarzyszony Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych; Prezes Sądu Najwyższego Massachusetts; znany z opinii „ Wyraźne i obecne zagrożenie ” w sprawie Schenck przeciwko Stanom Zjednoczonym
- Michael LeMoyne Kennedy – prawnik, biznesmen i działacz polityczny w Massachusetts
- David Kris – zastępca prokuratora generalnego za prezydenta Obamy
- William Henry Moody – były sędzia pomocniczy Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych; prokurator generalny USA; Sekretarz Marynarki Wojennej USA
- James Otis Jr. – prawnik; znany ze swojego hasła „ Bez opodatkowania bez reprezentacji ”
- Irving Picard – adwokat w aferze Madoffa
- Josiah Quincy II – prawnik z Bostonu
- Elliot Richardson – Prokurator Generalny USA podczas administracji Nixona ; były prokurator generalny Massachusetts
- Joseph Story – były zastępca sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych
- Webster Thayer – sędzia Sądu Najwyższego Massachusetts, najbardziej znany z procesu Sacco i Vanzettiego
Religia
- Richard Alpert ( Ram Dass ) – nauczyciel duchowy
- Russell Conwell – pastor baptystyczny, mówca, filantrop, prawnik i pisarz
- Mary Dyer – męczennica
- Mary Baker Eddy – założycielka Christian Science
- Ralph Waldo Emerson – unitarianin i transcendentalista
- Louis Farrakhan – przywódca Narodu Islamu
- Mary H. Graves – minister unitariański, redaktor literacki, pisarka
- Edward Everett Hale – przywódca religijny
- John Harvard – duchowny i imiennik Uniwersytetu Harvarda
- Bernard Francis Law – arcybiskup i kardynał
- Emmanuel Lemelson – ksiądz greckokatolicki , inwestor i filantrop
- Cotton Mather – minister
- Zwiększ Mather – minister
- Dwight Lyman Moody – ewangelista, założyciel Northfield Mount Hermon School
- Edmund Sears - minister parafii unitariańskiej, który napisał „It Came upon the Midnight Clear” w 1849 r.
- Samuel Webber – duchowny, matematyk i naukowiec
Nauka, inżynieria i medycyna
- Cyrus Alger – metalurg, producent broni i wynalazca
- Ethan Allen – współtwórca rewolweru jednofunkcyjnego
- Johnny Appleseed – pionier szkółkarski
- Jerome Apt – astronauta
- Nima Arkani-Hamed – fizyk teoretyczny
- Elliot Aronson – psycholog
- Charlotte Barnum – matematyk
- Clara Barton – pielęgniarka, założycielka Amerykańskiego Czerwonego Krzyża
- Florence Bascom – Geolog, pierwsza kobieta, która ukończyła studia doktoranckie. od Johnsa Hopkinsa, rozpoczął wydział geologii w Bryn Mawr
- Alexander Graham Bell – wynalazca
- Sir Tim Berners-Lee – Sieć WWW; profesor MIT
- Ephraim Wales Bull – hodowca winogron Concord
- Luther Burbank – ogrodnik
- William Burt – wynalazca, geodeta i młynarz
- Vannevar Bush – inżynier, wynalazca i administrator nauki
- Rachel Fuller Brown – chemik
- Noam Chomsky – językoznawca
- Michael Cohen – pierwszy lekarz, który zdiagnozował zespół Proteusa
- Morris Cohen – metalurg
- William D. Coolidge – fizyk
- Elias James Corey – chemik, Nagroda Nobla w dziedzinie chemii 1990
- Jeff Corwin – biolog, obrońca przyrody i osobowość telewizyjna
- William Healey Dall – przyrodnik, malakolog
- Daniel Dennett – kognitywista i filozof
- Benjamin Franklin – naukowiec, dyplomata, urzędnik państwowy
- Buckminster Fuller – architekt, teoretyk systemów, autor, projektant i wynalazca
- Robert Goddard – wynalazca
- Ward Goodenough – antropolog
- Charles Goodyear – wynalazca
- Temple Grandin – doktor nauk o zwierzętach i profesor na Colorado State University
- Sylvester Graham – wynalazca
- Crawford Greenewalt – inżynier chemik
- Frederick Hauck – astronauta NASA
- Elias Howe – wynalazca
- Dan Itse – inżynier chemik i urzędnik w New Hampshire
- Melvin Johnson – wybitny projektant broni palnej
- Richard Karp – informatyk, teoretyk obliczeniowy
- Alan Kay – informatyk
- Nathaniel S. Keith – producent, chemik, wynalazca i inżynier elektryk
- Robert Lanza – lekarz medycyny, naukowiec
- Lewis Howard Latimer – wynalazca i rysownik
- Erasmus Darwin Leavitt, Jr. – inżynier mechanik
- Henrietta Swan Leavitt – astronom
- Gilbert N. Lewis – fizykochemik, odkrył wiązania kowalencyjne
- Robert Lindsay – fizyk specjalizujący się w akustyce
- Richard Lindzen – fizyk atmosfery
- Arthur Little – chemik i inżynier chemik
- Percival Lowell – astronom
- Elizabeth Marston – psycholog, współtwórczyni Wonder Woman
- William Marston – psycholog, współtwórca Wonder Woman
- John McCarthy – informatyk, kognitywista
- Albert Abraham Michelson – fizyk, pierwszy Amerykanin, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie nauki
- Maria Mitchell – pierwsza amerykańska kobieta-astronom
- Samuel Morse – malarz, współtwórca alfabetu Morse'a
- William TG Morton – dentysta i lekarz
- Richard Muther – inżynier przemysłowy
- Lloyd Ohlin – socjolog i kryminolog
- Robert T. Paine – ekolog
- Charles Sanders Peirce – logik, matematyk, filozof i naukowiec
- Jacob Perkins – wynalazca, inżynier mechanik i fizyk
- Gregory Pincus – naukowiec, opracował pigułkę antykoncepcyjną
- Rufus Porter – wynalazca
- Cornelius Rhoads – patolog i onkolog
- Albert Sacco – inżynier chemik i specjalista ds. ładunków dla NASA
- John Henry Schwarz – fizyk teoretyczny
- Samuel Scudder – entomolog i paleontolog
- Andrew Strominger – fizyk teoretyczny
- Benjamin Thompson – fizyk i wynalazca
- Edward Thorndike – psycholog
- Janice E. Voss – inżynier, astronauta NASA
- An Wang – wynalazca, inżynier komputerowy, współzałożyciel Wang Laboratories
- Worcester Warner – inżynier mechanik, astronom
- Samuel Wellman – wynalazca tyglowego pieca do stali
- David Ames Wells – inżynier, autor podręczników, ekonomista
- Daniel Wesson – projektant broni palnej
- Charles Abiathar White – geolog, paleontolog
- Frank C. Whitmore – chemik
- Eli Whitney – wynalazca
- Kenneth G. Wilson – fizyk teoretyczny
- John Winthrop – matematyk, fizyk, astronom
- Robert Wood – fizyk, wynalazca
- Sewall Wright – genetyk
Inni
- Henry Adams – historyk
- Bhumibol Adulyadej – król Tajlandii
- Lillian Asplund – ostatni ocalały z RMS Titanic, który pamiętał rzeczywiste zatonięcie
- Nathaniel Bowditch – matematyk
- Isaac Greenwood – matematyk
- Kevin Hassett – ekonomista, specjalizujący się w makroekonomii i polityce podatkowej
- John Kneller – anglo -amerykański profesor i piąty prezes Brooklyn College
- Jill Lepore – historyk
- Corey Lewandowski - menedżer kampanii dla Donald Trump „s 2016 kampanii prezydenckiej
- Carroll Quigley – historyk i teoretyk ewolucji cywilizacji
- Acharya S – osobowość internetowa, teoretyk spiskowy
- Monroe i Isabel Smith – współzałożyciele American Youth Hostels