Lista pisarzy literatury dziecięcej - List of children's literature writers
Ci pisarze są wybitnymi autorami literatury dziecięcej z niektórymi z ich najsłynniejszych dzieł.
A
- Verna Aardema (1911–2001) – Dlaczego komary brzęczą w uszach ludzi
- Rafael Ábalos (ur. 1956) – Grimpow
- Tony Abbott (ur. 1952) – Sekrety Droona , Danger Guys
- Deborah Abela (ur. 1966) – Max Remy Superspy , Grimsdon
- Joan Abelove (ur. 1945) – Idź i wróć
- Chris van Abkoude (1880-1960) – seria Pietje Bell , Little Crumb
- Socorro Acioli (ur. 1975) – Tancerz duchów
- Richard Adams (1920-2016) – Watership Down
- Jean Adamson (ur. 1928) – Topsy i Tim
- CS Adler (ur. 1932) – Magic of the Glits , Ghost Brother
- David A. Adler (ur. 1947) – seria Cam Jansen , The Babe and I
- Ezop (VI wiek pne) - Bajki
- Joan Aiken (1924–2004) – Wilki z Willoughby Chase , seria Arabel i Mortimer , Naszyjnik z kropli deszczu
- Vivien Alcock (1924–2003) – Nawiedzenie Cassie Palmer
- Louisa May Alcott (1832–1888) – Małe kobietki , Brownie i księżniczka
- Kwame Alexander (ur. 1958) – Crossover
- Lloyd Alexander (1924–2007) – seria Kroniki Prydaina , trylogia Westmark
- Sue Alexander (1933–2008) – Nadia Rozmyślna
- Horatio Alger, Jr. (1832-1899) - Obdarty Dick
- Mabel Esther Allan (1915–1998) – Nad morzem do szkoły , Balet dla Driny , Rodzina baletowa
- David Almond (ur. 1951) – Skellig , Heaven Eyes , Kit's Wilderness
- Joseph Alexander Altsheler (1862-1919) - Młody Przyczepy serii Wojna domowa seria
- Julia Alvarez (ur. 1950) – seria Tia Lola
- Hans Christian Andersen (1805-1875) – „ Królowa Śniegu ”, „ Mała syrenka ”, „ Brzydkie kaczątko ”, „ Nowe szaty cesarza ”, „ Księżniczka na ziarnku grochu ”, „ Calinka ”
- Lena Anderson (ur. 1939) – Herbata dla dziesięciu , Tik-tak
- Verily Anderson (1915-2010) – seria Brownie
- Sam Angus (ur. 1967) – Pies-żołnierz , Dom na wyspie Kolibry
- Charlotte Anley (1796-1893) – Wpływ: opowieść moralna dla młodych ludzi (1822)
- KA Applegate (ur. 1956) – Animorphs , Remnants , seria Everworld , The One and Only Ivan
- Victor Appleton ( pseudonim domu Stratemeyera z 1910 r.) – seria Tom Swift
- Philip Ardagh (ur. 1961) – seria Eddie Dickens, seria „ Nieprawdopodobne wyzyski ”
- Edward Ardizone (1900-1979) - Tim All Alone , Tim i odważny kapitan morza (samozarysowany)
- Laura Adams Armer (1874-1963) – Bezwodna góra
- William H. Armstrong (1914-1999) – Sounder
- Elizabeth Arnold (ur. 1944) – Paczka z pietruszki
- Tedd Arnold (ur. 1949) – Zakaz skakania po łóżku! , Części
- Ruth M. Arthur (1905–1979) – Świeca w swoim pokoju , Portret Małgorzaty , Requiem dla księżniczki
- Frank Asch (ur. 1946) – Mogę mrugnąć
- Bernard Ashley (ur. 1935) – Kłopoty z Donovanem Croftem , Dodgem , Małym Żołnierzem
- Ros Asquith (żywy) – seria Teenage Worrier
- ME Atkinson (1899-1974) - Sierpniowa przygoda , Gap przemytników , Mystery Manor
- Margaret Atwood (ur. 1939) – Up in the Tree , Księżniczka Prunella i Purpurowe Orzechowe
- Cécile Aubry (1928-2010) – Belle et Sébastien
- Martin Auer (ur. 1951) – Teraz, teraz, Markus , Niebieski chłopiec
- Steve Augarde (ur. 1950) – Różni , Glistnik
- Jonathan Auxier (ur. 1981) – Nocny ogrodnik , Sweep: historia dziewczyny i jej potwora
- Esther Averill (1902-1992) – Klub kota , Ognisty kot
- Gillian Avery (1926-2016) - Siostrzenica Strażnika , Wojna o słonie , Prawdopodobny chłopak
- Harold Avery (1869–1943) – Potrójny sojusz , Graj w grę
- Avi (ur. 1937) – Crispin: Krzyż ołowiu , Prawdziwe wyznania Charlotte Doyle
- Christopher Awdry (ur. 1940) – The Railway Series #27-40 ( historie Thomas the Tank Engine )
- Wilbert Awdry (1911-1997) - The Railway Series #1-26 (historie Thomas the Tank Engine)
b
- Natalie Babbitt (1932-2016) – Tuck Everlasting , Knee-Knock Rise , The Search for Delicious
- Maria Baciu (ur. 1942) – Ghetuţele copilăriei
- Enid Bagnold (1889–1981) – National Velvet
- Bob Balaban (ur. 1945) – seria McGrowl
- RM Ballantyne (1825-1894) – Wyspa Koralowa
- Blue Balliett (ur. 1955) – W pogoni za Vermeerem , The Wright 3 , The Calder Game
- Lynne Reid Banks (ur. 1929) – Indianin z serii Szafka
- Helen Bannerman (1862-1946) – Mały czarny Sambo
- Shirley Barber (ur. 1935) – Opowieść o Marcie B. Rabbit , Wesele w Krainie Bajek
- Ralph Henry Barbour (1870-1944) – Pół obrońca , Na cześć szkoły , Tom, Dick i Harriet
- Clive Barker (ur. 1952) – Złodziej wieczności
- Joyce Barkhouse (1913-2012) – Pit Pony
- Jill Barklem (ur. 1951) – Jeżynowy żywopłot
- Steve Barlow i Steve Skidmore – seria Outernet
- Kitty Barne (1883–1961) – She Shall Have Music , Family Footlights , Goście z Londynu , Rosina Copper
- Kelly Barnhill (żyjąca) – Dziewczyna, która piła księżyc
- JM Barrie (1860-1937) – Piotruś Pan
- TA Barron (ur. 1952) – Stracone lata Merlina
- Dave Barry (ur. 1949) – seria Peter and the Starcatchers
- Margaret Stuart Barry (ur. 1958) – Szymon i Czarownica
- Graeme Base (ur. 1958) – Animalia
- L. Frank Baum (1856-1919) – seria „Wspaniały czarnoksiężnik z krainy Oz ”
- Hans Baumann (1914–1988) – Synowie stepu , Marsz z Hannibal
- Nina Bawden (1925-2012) - Wojna Carrie , Córka czarownicy , Świnka miętowa
- „BB” (DJ Watkins-Pitchford) (1905-1990) – The Little Grey Men , Down the Bright Stream , Bill Badger i Piraci
- SG Hulme Beaman (1887–1932) – Opowieści z Toytown
- Jerome Beatty Jr (1916–2002) – seria kosmiczna Matthew Looney
- Aaron Becker (ur. 1974) – Podróż , poszukiwanie , powrót
- Thea Beckman (1923–2004) – Krucjata w dżinsach , seria Dzieci Matki Ziemi
- Frank Beddor – seria Wojen w lustrach
- John Bellairs (1938-1991) – Dom z zegarem w ścianach
- Hilaire Belloc (1870-1953) – Opowieści przestrogi dla dzieci , Księga bestii złego dziecka , Więcej zwierząt dla gorszych dzieci
- Ludwig Bemelmans (1898–1962) – Madeline
- Derek Benz (ur. 1971) – Szare Gryfy
- Berekiasz ha-Nakdan (XII – XIII wiek) – Mishle Shualim , Bajki żydowskiego Ezopa
- Stan i Jan Berenstain (1923-2005 i 1923-2012) - Misiowanki seria
- Elisabeth Beresford (1928-2010) – Wombles , Niezręczna magia
- Leila Berg (1917-2012) – seria Szczypce
- Paul Berna (1908–1994) – Sto milionów franków , Uliczny muzyk , Ostrzeżenie przed powodzią
- Luc Besson (ur. 1958) – Artur i seria Minimoys
- Witalij Bianki (1894–1959) – Czyj nos jest lepszy?
- David Biedrzycki (ur. 1955) – Ace Lacewing: Bug Detective , Ja i mój smok , Święty Mikołaj na emeryturze
- Paul Biegel (1925–2006) – Król Gór Miedzianych , Mały Kapitan , Impreza Słoni
- Margaret Biggs (ur. 1929) – seria Melling School
- Franny Billingsley (ur. 1954) – Well Wished , Big Bad Bunny
- Claire Huchet Bishop (1899–1993) – Pięciu chińskich braci , samotni , wielka pętla
- Christina Björk (ur. 1938) – Linnea w ogrodzie Moneta
- Holly Black (ur. 1971) – Kroniki Spiderwick , Poza Kronikami Spiderwick , Dziesięcina , Valiant
- Malorie Blackman (ur. 1962) – kółko i krzyżyk , Pig Heart Boy , Cloud Busting
- Clair Blank (1915-1965) – seria tajemnic Beverly Grey
- Judy Blume (ur. 1938) – Czy tam jesteś, Boże? To ja, Margaret , seria Krówka
- Enid Blyton (1897-1968) - seria Noddy, seria The Famous Five, seria The Secret Seven, seria The Magic Faraway Tree , magazyn Sunny Stories
- Michael Bond (1926-2017) – seria Miś Paddington
- Nancy Bond (ur. 1945) – Struna na harfie
- Ruskin Bond (ur. 1934) – Pokój na dachu , Niebieski parasol , Angry River
- Veronica Bonilla (ur. 1962) – seria Platanario , Magiczny sen
- Lucy M. Boston (1892-1990) – seria Zielona Knowe
- J. Allan Bosworth (1925-1990) – Biała woda, Woda niegazowana , Wszystkie ciemne miejsca
- Chris Bradford (ur. 1974) – seria Młodych samurajów
- Tony Bradman (ur. 1954) – seria Dilly the Dinosaur
- Gillian Bradshaw (ur. 1956) – Smok i złodziej , Kraina złota , Poza północnym wiatrem
- Christianna Brand (1907-1988) – seria Pielęgniarka Matylda (przystosowana jako Niania McPhee )
- Ann Brashares (ur. 1967) – seria Siostrzeństwo podróżnych spodni
- Angela Brazil (1868-1947) – Najmilsza dziewczyna w szkole , Ze względu na szkołę , Najweselszy semestr w historii
- Petronella Breinburg (1931-2019) – Mój brat Sean , Parasol Sally-Ann
- Elinor Brent-Dyer (1894-1969) – seria Chalet School
- Jan Brett (ur. 1949) – Kłopoty z trollami
- Thomas Brezina (ur. 1963) – The Knickerbocker Gang , Tom Turbo
- Rae Bridgman – MiddleGate Books : Zaklęcie węża , Bursztynowa Ambrozja , Ryba i Sfinks
- Katharine Mary Briggs (1898–1980) – Hobberdy Dick , Kate Crackernuts
- Robert Bright (1902-1988) – Georgie
- Carol Ryrie Brink (1895-1981) – Caddy Woodlawn , Baby Island
- Hesba Fay Brinsmead (1922–2003) – Pastwiska Błękitnego Żurawia , Długoletni sen
- Ivana Brlić-Mažuranić (1874–1938) – Cudowne przygody i nieszczęścia ucznia Hlapića , Opowieści z dawnych czasów
- Frances Freeling Broderip (1830–1878) – Zabawne bajki dla małych ludzi
- Lauren Brooke - Heartland serii, Chestnut Hill seria
- Walter R. Brooks (1886–1958) – seria Freddy the Pig
- Marc Brown (ur. 1946) – seria Arthur
- Marcia Brown (1918-2015) – Kot w butach
- Margaret Wise Brown (1910-1952) - Goodnight Moon , Uciekający króliczek
- Pamela Brown (1924–1989) – Swish of the Curtain
- Frances Browne (1816-1879) – Cudowne krzesło babci
- Kimberly Brubaker Bradley (ur. 1967) – Wojna, która uratowała mi życie
- Jean de Brunhoff (1899–1937) – seria słoni Babar
- Jan Brzechwa (1900–1966) – cykl Pan Kleks i wiele wierszy dla dzieci
- Anthony Buckeridge (1912-2004) – historie szkolne Jenningsa
- Maria Elizabeth Budden (ok. 1780-1832) – Zawsze szczęśliwa!!: Albo anegdoty Feliksa i jego siostry Sereny. Opowieść
- Eve Bunting (ur. 1928) – Smoky Night
- John Bunyan (1628-1688) - Postęp Pielgrzyma
- Robert J. Burch (1925–2007) – Queenie Peavy , Ida Early Comes Over the Mountain
- Della Burford (ur. 1946) – Podróż do Dodolandu , Magiczne tajemnice ziemi , Cud Galaktyki
- Anthony Burgess (1917–1993) – Długa podróż na herbatę , Kraina, w której rosną lody
- Gelett Burgess (1866–1951) – seria Goops i wiele wierszy dla dzieci, w tym „ Purpurowa krowa ”
- Thornton Burgess (1874-1965) – Przygody Myszki Danny’ego Meadow , Stara Matka Zachodni Wiatr
- Doris Burn (1923-2011) - Łąka Andrew Henry'ego , The Summerfolk
- Sheila Burnford (1918-1984) - Niesamowita podróż
- Alice Hale Burnett (fl. początek XX w.) – The Merryvale Boys
- Frances Hodgson Burnett (1849-1924) – Mała księżniczka , Mały Lord Fauntleroy , Tajemniczy ogród
- Edgar Rice Burroughs (1875-1950) – seria Tarzan
- Hester Burton (1913-2000) – Czas próby
- Virginia Lee Burton (1909-1968) – Mały domek , Mike Mulligan i jego łopata parowa
- AJ Butcher – seria Spy High
- Betsy Byars (1928-2020) – Lato łabędzi , Tornado
- Georgia Byng (ur. 1965) – Niesamowita księga hipnozy Molly Moon , Molly Moon zatrzymuje świat
C
- Meg Cabot (ur. 1967) – Pamiętniki księżniczki , zasady Allie Finkle dla dziewcząt
- Eleanor Cameron (1912-1996) - Cudowny lot na grzybową planetę , Dziedziniec Kamienia Dzieci
- Joanna Campbell (ur. 1946) – serial pełnej krwi angielskiej
- Dorothy Canfield Fisher (1879-1958) – Zrozumiana Betsy
- Cao Wenxuan (ur. 1954) – Brąz i Słonecznik
- William Cardell (1780-1828) – Historia Jacka Halyarda, żeglarza
- Rosa Nouchette Carey (1840-1909) – Nie jak inne dziewczyny , wybór bohaterki
- Eric Carle (1929-2021) – Bardzo Głodna Gąsienica , Bardzo Pracowity Pająk
- Natalie Savage Carlson (1906-1997) - Szczęśliwa Orfelina , Rodzina pod mostem , Pusta szkoła
- Isobelle Carmody (ur. 1958) – Legenda o małym futerku , Magiczna noc , Kroniki Obernewtyn
- Lewis Carroll (1832-1898) - Alicja w Krainie Czarów , Po drugiej stronie lustra
- Anne Laurel Carter (ur. 1953) – wnuczka pasterza , pod niebem prerii
- Peter Carter (1929–1999) – Strażnicy , Dzieci Księgi , Kresy
- Neelam Saxena Chandra (ur. 1969) – Pięć opowieści , Opowieści z Sundervan , Pankhudiyaan , Chanda
- Scott Chantler (ur. 1972) – Dwaj Generałowie , Trzej Złodzieje , Pasaż Północno-Zachodni
- Karol, książę Walii (ur. 1948) – Stary człowiek z Lochnagar
- Geoffrey Chaucer (ok. 1343-1400) - Chanticleer i Lis (z Opowieści Canterbury )
- Nan Chauncy (1900-1970) - Znaleźli jaskinię , Tygrys w buszu , Diabelskie Wzgórze , Tangara
- Simon Cheshire (ur. 1954) – Saxby Smart: Prywatny detektyw , Spodnie w ogniu , Operacja Żądło
- Ruth Chew (1920-2010) – Środowa czarownica , Co czarownica pozostawiła , Kłopoty z magią
- Lauren Child (ur. 1965) – seria Charlie i Lola, seria Clarice Bean
- Irma Chilton (1930–1990) – Zabierz kwiaty
- John Christopher (1922–2012) – Książę w serii Oczekiwanie , trylogia Statywy
- Matt Christopher (1917-1997) – Wild Pitch , Dzieciak, który tylko uderzył w Homerów , Trudny do pokonania
- Korney Czukowski (1882-1969) – Moydodyr
- Pani Henry Clarke (1853-1908) - panny Merivale za Mistake , Put do dowodu
- Pauline Clarke (1921-2013) - Dwunastu i Genii
- Beverly Cleary (1916-2021) – seria Ramona Quimby
- Andrew Clements (1949-2019) – Frindle , Tydzień w lesie
- Eleanor Clymer (1906–2001) – Rodzina wózków na kółkach
- Susan Clymer (ur. 1951) – seria Zwierzęta w pokoju 202
- Joanna Cole (1944–2020) – seria Magiczny autobus szkolny
- Chris Colfer (ur. 1990) – Kraina opowieści
- Eoin Colfer (ur. 1965) – seria Artemis Fowl
- Sneed B. Collard III (ur. 1959) – Złoto wisielca , Zaginął pies gubernatora! , Pies 4491
- Suzanne Collins (ur. 1962) – The Underland Chronicles , trylogia Igrzyska śmierci
- Carlo Collodi (1826-1890) – Przygody Pinokia
- Padraic Colum (1881-1972) - Syn króla Irlandii
- John Amos Comenius (1592–1670) – Orbis Sesualim Pictis (Świat widzialny na zdjęciach)
- Ying Chang Compestine (ur. 1963) – Sekrety terakotowego żołnierza , Nowe szaty chińskiego cesarza
- Harriet Theresa Comstock (1860-1925) – Molly perkusista , Janet z wydm
- Jane Leslie Conly (ur. 1948) – Racso i szczury z NIMH , RT, Margaret i szczury z NIMH , Crazy Lady!
- Susan Coolidge (1835-1905) – seria „ Co zrobiła Katy ”
- Barbara Cooney (1917-2000) – Chanticleer i lis , panna Rumphius
- Susan Cooper (ur. 1935) – seria The Dark Is Rising , Boggart
- Esther Copley (1786-1851) – Wczesne przyjaźnie
- Zizou Corder – seria Lionboy
- William Corlett (1938-2005) – seria Dom maga
- Rachel Cosgrove (1922-1998) – Ukryta dolina Oz
- John Cotton (1585–1652) – Mleko dla niemowląt katechizm
- Bruce Coville (ur. 1950) – Space Brat , My Teacher is a Alien , Aliens Ate My Homework , The Unicorn Chronicles , seria Magic Shop
- Joy Cowley (ur. 1936) – Cichy , Bow Down Shadrach
- Palmer Cox (1840-1924) – seria Brownies
- John Coy (ur. 1958) – Nocna jazda , Crackback
- Joe Craig (ur. 1981) – seria Jimmy Coates
- Ion Creangă (1837-1889) – Wspomnienia z dzieciństwa , Koza i jej troje dzieci , Harap Alb , Ivan Turbincă , Dănilă Prepeleac
- Sharon Creech (ur. 1945) – Spacer po dwóch księżycach , Ruby Holler , Bicie serca
- Helen Cresswell (1934-2005) - Saga Bagthorpe
- Richmal Crompton (1890-1969) – Just William
- Michael Cronin (ur. 1942) – seria Against the Day
- Gillian Cross (ur. 1945) – Wilk , The Great Elephant Chase , seria The Demon Headmaster
- Sarah Crossan – Ciężar wody , jabłka i deszczu , jeden
- Kevin Crossley-Holland (ur. 1941) – Burza , Widzący kamień
- Catherine Crowe (1790-1872) – Ostrzeżenie Pippie; lub uważaj na swój temperament
- Gabriella Csire (ur. 1938) – seria Turpi
- John Cunliffe (1933–2018) – seria Listonosz Pat ; Seria Rosie i Jim
- Jane Louise Curry (ur. 1932) – seria Abaloc , Duch biednego Toma , Pudełko egipskie , Czarny kanarek
D
- Debbie Dadey (ur. 1959) – Przygody dzieci ze szkoły Bailey
- Roald Dahl (1916-1990) – Charlie i fabryka czekolady , Matilda , BFG , James i wielka brzoskwinia , Czarownice , Fantastyczny Pan Lis
- Alice Dalgliesh (1893-1979) – Niedźwiedzie na Hemlock Mountain , Odwaga Sary Noble , Srebrny Ołówek
- Annie Dalton (ur 1948) - Anioły nieograniczony serii Afterdark seria
- David Scott Daniell (1906-1965) – Młody angielski , Misja dla Olivera , Smok i róża , Jiminy
- Lucy Daniels (ur. 1960) – Animal Ark , Dolphin Diaries
- Paula Danziger (1944–2004) – Kot zjadł mój strój gimnastyczny , seria Amber Brown
- James Dashner (ur. 1972) – 13. seria Rzeczywistości
- Alan Davidson (ur. 1943) – seria Annabel , Światło , Czar Alison Allbright
- Stephen Mark Davies (ur. 1976) – seria Sophie , Hacking Timbuktu , Outlaw
- Lavinia R. Davis (1909-1961) - Dziki tort urodzinowy , Buttonwood Island , Donkey Detectives
- Jean D'Costa (ur. 1937) – Ucieczka na szczyt ostatniego człowieka
- Edmondo De Amicis (1846-1908) – Serce ( Cuore )
- Marguerite de Angeli (1889-1987) – Drzwi w murze , Czarny lis z Lorne , Jasny kwiecień
- Jeanne de Cavally (1926-1992) - Pouê-pouê, le petit cabri
- Walter de la Mare (1873–1956) – Trzech Mulla Mulgars , Pieśni dzieciństwa , Pawie Ciasto , Opowieści zebrane dla dzieci
- Silvana De Mari (ur. 1953) – Ostatni smok
- Terry Deary (ur. 1946) – The Fire Thief , seria Master Crook's Crime Academy
- Daniel Defoe (1660-1731) – Robinson Crusoe
- Meindert DeJong (1906-1991) – Koło w szkole , Dom Sześćdziesięciu Ojców
- Lavinia Derwent (1909-1989) – Tammy Troot , Sula
- Kate DiCamillo (ur. 1964) – Z powodu Winn Dixie , The Tale of Despereaux , The Cudowna podróż Edwarda Tulane , Flora & Ulysses: The Illuminated Adventures
- Charles Dickens (1812-1870) – Opowieść wigilijna , Oliver Twist , Magiczna kość
- Peter Dickinson (1927–2015) – trylogia Zmiany , Tulku , Miasto złota , Eva , The Kin
- Miep Diekmann (1925–2017) – Straszna wyspa , Tylko ulica , Niewolnik
- Anne Digby (ur. 1935) – seria Trebizon
- Thomas M. Disch (1940–2008) – Dzielny mały toster , Dzielny mały toster jedzie na Marsa
- Tony DiTerlizzi (ur. 1969) – The Spiderwick Chronicles , Beyond the Spiderwick Chronicles
- Franklin W. Dixon ( pseudonim domu Stratemeyera z 1927 r.) – seria The Hardy Boys
- Rex Dixon (1908-1971) – seria Pocomoto
- Chris D'Lacey (ur. 1954) – seria Ogień w środku
- Lynley Dodd (ur. 1941) – Hairy Maclary , Slinky Malinki
- Mary Mapes Dodge (1831–1905) – Hans Brinker lub srebrne łyżwy
- Julia Donaldson (ur. 1948) – Gruffalo , Monkey Puzzle , The Troll
- Amanda Minnie Douglas (1831-1916) – seria Mała dziewczynka, seria Helen Grant , Współczesny Kopciuszek
- Siobhan Dowd (1960–2007) – Tajemnica London Eye , Bog Child
- Debra Doyle (1952-2020) – Szkoła Czarodziejstwa , Rycerz Wyrd
- Roddy Doyle (ur. 1958) – Nie tylko na Boże Narodzenie , Wilderness
- Tonke Dragt (ur. 1930) – List do króla , Tajemnice dzikiego lasu
- Crescent Dragonwagon (ur. 1952) – Zawsze, Zawsze , Dom , Półksiężyc i Jedna Cała Gwiazda
- Anna Harriett Drury (również Harriet, 1824–1912) – Trzy półkorony: opowieść dla chłopców , Paczka Richarda Rowe
- William Pène du Bois (1916-1993) – Dwadzieścia jeden balonów
- Diane Duane (ur. 1952) – Więc chcesz być czarodziejem
- Ursula Dubosarsky (ur. 1961) – Czerwony But , Złoty Dzień , Niebieski Kot
- Tessa Duder (ur.1940) - Alex Archer serii Tiggie Tompson seria
- Florence Dugdale (1879–1937) – Księga ptaszków
- Lois Duncan (1934-2016) – Wiem, co zrobiłeś zeszłego lata , Dar magii
- Jeanne DuPrau (ur. 1944) – seria Księgi Żaru
- Christine Dzidrums (ur. 1971) – Cutters Don't Cry , Gabby Douglas: Golden Smile, Golden Triumph
mi
- Edward Chętny (1911-1964) - Half Magic , Magic by the Lake , Knight's Castle , The Time Garden , Well-Wishers , Magic or Not , Siedmiodniowa magia
- Marion Eames (1921-2007) - Sionyn a Siarli , Huw a'r Adar Aur , Y Tir Tywyll (w języku walijskim)
- Martin Ebbertz (ur. 1962) – Mały Pan Jaromir
- Irmengarda Eberle (1898-1979)
- Walter D. Edmonds (1903-1998) - The Matchlock Gun , Stodoła Berta Breena
- Dorothy Edwards (1914-1982) – Moja niegrzeczna młodsza siostra , Czarownice i Grinnygog
- Julie Edwards (Dame Julie Andrews) (ur. 1935) – Ostatni z naprawdę wielkich Whangdoodles
- Leo Edwards (1884-1944) - Jerry Todd serii Poppy Ott seria
- Monica Edwards (1912-1998) - Punchbowl Farm serii, Romney Marsh seria
- Stephen Elboz (ur. 1956) – Bizancjum Bazar
- TS Eliot (1888-1965) – Księga Praktycznych Kotów Starego Oposa
- WE Eliott (1908-1971) - Kemlo i Tas seria
- David Elliott (ur. 1947) – Bull , Evangeline Mudd i Wielka Eskapada Norek , Knitty Kitty
- Janice Elliott (1931-1995) – Miecz i sen
- Sarah Ellis (ur. 1952) – kije do podnoszenia
- Jonathan Emmett (ur. 1965) – Bringing Down the Moon , Someone Bigger , The Princess and the Pig
- Michael Ende (1929-1995) – Niekończąca się historia , Momo , Jim Button i Luke kierowca silnika
- Margarita Engle (ur. 1951) – Drzewo kapitulacji: wiersze o walce Kuby o wolność
- Elizabeth Enright (1909-1968) – Seria Melendy , Naparstek Lato , Gone-Away Lake
- John R. Erickson (ur. 1943) – Hank the Cowdog
- Eleanor Estes (1908-1988) - Moffats , Rufus M. , Sto sukienek , Ginger Pye
- Juliana Horatia Ewing (1841–1885) – Żelazko za grosz , Historia krótkiego życia
F
- John Meade Falkner (1858-1932) – Moonfleet
- Eleanor Farjeon (1881-1965) – Martin Pippin w Jabłkowym Sadzie , Mała Księgarnia
- Walter Farley (1915–1989) – seria Czarny ogier
- Nancy Farmer (ur. 1941) – Dom Skorpiona , Ucho, oko i ramię , Dziewczyna o imieniu Katastrofa
- Penelope Farmer (ur. 1939) – Charlotte Czasami , Letnie ptaki , Zamek z kości
- GE Farrow (1862 - ok. 1920) - Wallypug of Why , Dodo Małego Panjandruma
- Gertrude Minnie Faulding (1875-1961) – Broda staruszka i inne opowieści
- Tim Federle – Lepszy Nate niż kiedykolwiek , Wielki Amerykanin cokolwiek
- Eliza Fenwick (1766–1840) – Maryja i jej kot , Wizyty w Bibliotece Junior
- Ruby Ferguson (1899-1966) - Jill's Gymkhana , Stajnia dla Jill , Jill's Pony Trek
- Chitra Fernando (1935-1998) – Szklane bransoletki , Przygody Senerata Bandary , Bempi Appu
- Eugene Field (1850-1895) - Wynken, Blynken i Nod
- Sarah Fielding (1710–1768) – Guwernantka, czyli Mała Akademia Kobiet
- Anne Fine (ur. 1947) – Tulip Touch , Madame Doubtfire , Flour Babies
- Nadia Fink (ur 1977) - Anti-księżniczka seria i Anti-Hero serii
- Martha Finley (1828-1909) - Elsie Dinsmore serii, Mildred Keith seria
- Aileen Fisher (1906–2002) – My Alcotts , Słyszałem śpiewanie Bluebird
- Catherine Fisher (ur. 1957) – Chodzący po śniegu , Księga wrony , Wyrocznia , Corbenic
- John D. Fitzgerald (1906–1988) – seria Wielki Mózg
- Louise Fitzhugh (1928-1974) – Harriet Szpieg , Niczyja rodzina się nie zmieni
- Marjorie Flack (1897–1958) – Historia Pinga , Angusa i kaczek
- John Flanagan (ur. 1944) – seria Ranger's Apprentice
- Paul Fleischman (ur. 1952) – Bull Run , Radosny hałas: wiersze na dwa głosy
- Sid Fleischman (1920-2010) – Chłopiec do bicia , Łyżką z wielkiego rogu!
- Ian Fleming (1908-1964) - Chitty Chitty Bang Bang
- Esther Forbes (1891-1967) – Johnny Tremain
- Antonia Forest (1915–2003) – semestr jesienny , Przynęta sokolnika i inne książki Rodziny Marlow
- Elena Fortún (1886-1952) - Celia, lo que kości , Celia en el colegio
- Helen Fox (ur. 1962) – serial Chętny
- Anne Frank (1929–1945) – Pamiętnik młodej dziewczyny
- Barbara C. Freeman (1906-1999) - Two-Thumb Thomas , Timi, opowieść o gryfie
- Don Freeman (1908-1978) – sztruks
- Pamela Freeman (ur 1960) – Córka Wierzby , Czarna Sukienka , Kwiat Wiśni i Złoty Niedźwiedź
- Jackie French (ur. 1953) – Córka Hitlera , Pamiętnik Wombata , Owca Pete , Szkoła Bohaterów
- Frieda Friedman (ur. 1905) – Kropka dla krótkiego , Pat i jej policjant , Carol from the Country
- Cornelia Funke (ur. 1958) – The Thief Lord , trylogia Inkheart
- Sandy Fussell (ur. 1960) – seria Samurai Kids , Polar Boy
- Rose Fyleman (1877-1957) - Wróżki i kominy , Zielona wróżka , Domek dla lalek
- Fynn (pseudonim Sydney Hopkins , ur. 1919) – Pan Bóg, to jest Anna
g
- Jostein Gaarder (ur. 1952) – Świat Zofii , Tajemnica Bożego Narodzenia
- Eva Roe Gaggin (1879–1966) – Down Ryton Water , ucho dla wuja Emil
- Arkady Gaidar (1904–1941) – Timur i jego oddział
- Neil Gaiman (ur. 1960) – Koralina , Księga cmentarna
- Paul Gallico (1897-1976) – Śnieżna gęś , Manxmouse , Jennie , Dzień, w którym rozmawiała świnka morska
- Sally Gardner – Nieszczęście Hrabiny , Ja, Kolendra , Czerwony Naszyjnik
- Leon Garfield (1921-1996) - Diabeł we mgle , Smith , Bóg pod morzem , John Diamond
- Howard R. Garis (1873–1962) – seria Uncle Wiggily Longears
- Alan Garner (ur. 1934) – The Owl Service , The Weirdstone of Brisingamen , The Moon of Gomrath , Elidor , Red Shift , The Stone Book Quartet
- Eve Garnett (1900-1991) – Rodzina z One End Street
- Doris Gates (1901-1987) – Niebieska wierzba
- Margaret Gatty (1809-1873) – Przypowieści z natury , Opowieści cioci Judy
- Jamila Gavin (ur. 1941) – Coram Boy , dziadek Chatterji
- Béatrice Lalinon Gbado (ur 1984) - Piękne Debo , Bovi serii Kaïvi seria
- Anna Genover-Mas (ur. 1963) – Zrzędliwy ogrodnik
- Jean Craighead George (1919–2012) – Moja strona góry , Julie of the Wolves
- Jessica Day George (ur. 1976) – Princess of the Midnight Ball , Smocze kapcie
- Adèle Geras (ur. 1944) – Morele o północy , Dziewczyny w aksamitnej ramie , Bajeczne Fantoras
- Charles „Father Goose” Ghigna (ur. 1946) – Mice Are Nice , Riddle Rhymes , Fury of Motion: Poems for Boys
- Maj Gibbs (1877-1969) - Snugglepot i Cuddlepie
- Patricia Reilly Giff (1935–2021) – seria The Polk Street School , Lily's Crossing , Pictures of Hollis Woods , Eleven , Storyteller
- Fred Gipson (1908-1973) – Old Yeller
- Debi Gliori (ur. 1959) – seria Pure Dead, seria Mr Bear, seria Witch Baby , The Tobermory Cat , Jaki jest czas, Mr Wolf?
- Rumer Godden (1907-1998) - Dom lalki , Myszożona , Diddakoi
- Glenda Goertzen (ur 1967) - Prairie Dogs , Miasto Psy
- John Henry Goldfrap (1879-1917) – The Ocean Wireless Boys , The Boy Aviators , The Dreadnought Boys
- Julia Golding (ur. 1969) – Diament Drury Lane , Sekret Syren
- Oliver Goldsmith (1730–1774) – Historia małego Goody'a w dwóch butach
- Elizabeth Goudge (1900–1984) – Mały biały koń , Linnets and Valerians
- Candy Gourlay (ur. 1962) – Tall Story , Shine , Bone Talk
- Harry Graham (1874-1936) – Ruthless Rhymes for Heartless Homes
- Kenneth Grahame (1859–1932) – O czym szumią wierzby
- Hardie Gramatky (1907-1979) - Mały Toot
- Mary Grannan (1900-1975) - Just Mary , Maggie Muggins
- John Grant (1930–2014) – Historie z Małym Noskiem
- Nicholas Stuart Grey (1922-1981) - Inny Świat Grimbolda , Siódmy Łabędź
- John Green (ur. 1977) – Szukam Alaski , Obfitość Katherines , Papierowe miasta , Usterka w naszych gwiazdach , Will Grayson, Will Grayson , Niech pada śnieg
- Roger Lancelyn Green (1918-1987) – Król Artur i jego Rycerze Okrągłego Stołu , Szczęście Troi
- Kate Greenaway (1846-1901) – Pod oknem
- Graham Greene (1904-1991) - Mały pociąg , Mały wóz strażacki , Autobus dla koni , Mały walec parowy
- James Greenwood (1832-1929) – Prawdziwa historia małego Ragamuffin
- Kristiana Gregory (ur. 1951) – Trzęsienie ziemi o świcie , pasażer na gapę , Jenny z Tetonów
- Andy Griffiths (ur. 1961) – The Bad Book , Just Tricking , 13-piętrowy domek na drzewie , Treasure Fever!
- Jacob i Wilhelm Grimm (1785-1863 i 1786-1859) – Bajki Grimma
- Maria Gripe (1923–2007) – Hugo i Josephine , W czasach dzwonów , Elvis i jego sekret
- John Grisham (ur. 1955) – seria Theodore Boone: Kid Lawyer
- Annie Groovie (ur. 1970) – seria Léon
- Johnny Gruelle (1880-1938) – seria Raggedy Ann
- Dan Gutman (ur. 1955) – Strzał za milion dolarów , Baseball Card Adventures , seria My Weird School
- Bethan Gwanas (ur. 1962) – Llinyn Trôns , Sgôr
h
- Maria Hack (1777-1844) – Zimowe wieczory , Harry Beaufoy, czyli uczeń natury
- Margaret Peterson Haddix (ur. 1964) – seria Shadow Children
- Mark Haddon (ur. 1962) – Ciekawy incydent z psem w nocy , seria Agent Z
- Matt Haig (ur. 1975) – Shadow Forest , A Boy Called Christmas
- Virginia Hamilton (1936–2002) – MC Higgins Wielki
- Leif Hamre (1914-2007) – Wydra trzy dwa woła , kontakt utracony , niebieski dwa ... Bale Out
- H. Irving Hancock (C 1866/22). - Szkoła Chłopcy serii, West Point serii, młodzi inżynierowie serii
- Joyce Hansen (ur. 1942) – Dawca prezentów , Więzień , Myślałem , że moja dusza wstanie i pofrunie
- Frances Hardinge (ur. 1973) – Leć nocą , Drzewo kłamstwa
- Roger Hargreaves (1935-1988) - Pan Men serii Little Miss seria
- Cynthia Harnett (1893–1981) – Pakiet wełny , Ładunek jednorożca , Pismo na palenisku
- Amanda Bartlett Harris (1824–1917) – autorka i krytyk literacki
- Joel Chandler Harris (1845-1908) – wujek Remus
- Rosemary Harris (1923-2019) – Księżyc w chmurze , W poszukiwaniu Oriona , Zed
- Edith Ogden Harrison (1862-1955) – Książę Silverwings , Gwiezdne Wróżki
- Lisi Harrison (ur 1970) - klika serii , Alpha serii, Monster High książki
- Peter Härtling (1933–2017) – Oma , Ben liebt Anna , Krücke
- Sonya Hartnett (ur. 1968) – Srebrny Osioł , Dzieci Króla
- Juanita Havill (ur. 1949) – seria Jamajka , Eyes Like Willy's
- Charles Hawes (1889–1923) – Ciemna fregata , Wielka wyprawa
- Barbara Haworth-Attard (ur. 1953) – TruthSinger , Stać na swoim , Szlak zepsutych marzeń
- Carolyn Haywood (1898-1990) - Betsy serii, Eddie seria
- Helen Haywood (1907-1995) – seria Peter Tiggywig
- Carol Hedges – Jigsaw , seria Spy Girl
- Florence Parry Heide (1919-2011) - Kurczenie się rogu drzewa
- Robert A. Heinlein (1907-1988) – Rakieta Galileo , Mieć skafander – odejdzie w podróż
- Racey Pomaga (1913-1970) – seria Barnaby Littlemouse
- Zenna Henderson (1917–1983) – Ingathering: The Complete People Stories
- Marguerite Henry (1902-1997) – King of the Wind , Misty of Chincoteague
- GA Henty (1832-1902) - schodzi na Pampas , Młody włamaniem , Kot z Bubastes , z Lee w Wirginii , Beric Brytyjczyk
- James Herriot (1916-1995) - Wszystkie stworzenia wielkie i małe , Skarbiec Jamesa Herriota dla dzieci
- Karen Hesse (ur. 1952) – Z prochu , Muzyka delfinów
- Carl Hiaasen (ur. 1953) – Hoot
- Clifford B. Hicks (1920-2010) – First Boy on the Moon , The Marvelous Inventions of Alvin Fernald
- EW Hildick (1925–2001) – tajemnice Jacka McGurka , seria Jim Starling
- Lorna Hill (1902-1991) - Sen o studniach Sadlera
- Nigel Hinton (ur. 1941) – Buddy , Beaver Towers
- SE Hinton (ur. 1948) – Outsiderzy , To było wtedy, to jest teraz , Rumble Fish
- Russell Hoban (1925-2011) – Mysz i jego dziecko
- Will Hobbs (ur. 1947) – Bearstone , Beardream , Ghost Canoe , Go Big or Go Home
- Michael Hoeye (ur. 1947) – seria Hermux Tantamoq
- ETA Hoffmann (1776–1822) – Dziadek do orzechów i król myszy
- Mary Hoffman (ur. 1945) – seria Stravaganza , Amazing Grace
- Barbara Hofland (1770-1844) – Syn geniusza , Ślepy rolnik i jego dzieci , Młody Crusoe
- Christophe Honoré (ur. 1970) – Tout contre Léo
- Laura Lee Hope ( pseudonim domu Stratemeyera z 1904 r.) – seria Bobbsey Twins
- Anthony Horowitz (ur 1955) - Alex Rider serii Diamond Bracia serii Odźwierni seria
- Hasan Hourani (1974–2003) – Hassan wszędzie
- Janni Howker – Natura bestii , Borsuk na barce
- Carol Hughes (ur. 1955) – Jack Black i statek złodziei , Brudna magia , Księżniczka i jednorożec
- Ted Hughes (1938-1998) – Iron Man
- Thomas Hughes (1822-1896) - Dni szkolne Toma Browna
- John Hulme (ur. 1970) – seria wydaje się
- Irene Hunt (1907–2001) – Powoli w górę drogi , Loteria Rose
- Erin Hunter (wspólny pseudonim od 2003 roku) - Warriors serii , Seekers serii
- Norman Hunter (1899–1995) – seria Profesor Branestawm
- Emily Huws (ur. 1942) – Cyfres Corryn: Chwannen , Lol neu Lwc?
i
- Eva Ibbotson (1925-2010) – Która czarownica? , Tajemnica peronu 13 , Podróż nad rzekę morze
- Theodor Illek (ur. 1984) – Złoty Klucz
- Jean Ingelow (1820-1897) – Mopsa wróżka
- Mick Inkpen (ur 1962) - Kipper pies serii Wibbly Pig seria
- Washington Irving (1783-1859) – The Legend of Sleepy Hollow , Rip Van Winkle
- Koji Ishikawa (ur. 1963) – serial Colorful Animals Hide and Seek
- Petre Ispirescu (1830-1887) – Rumuńskie legendy lub bajki , Greuceanu
J
- Joseph Jacobs (1854-1916) - angielski Baśnie , Celtic Fairy Tales , European Folk i Baśnie
- Brian Jacques (1939-2011) – seria Redwall , Rozbitkowie Latającego Holendra
- Grace James – seria John i Mary , Zielona wierzba i inne japońskie bajki
- James Janeway (1636–1674) – Token dla dzieci
- Éva Janikovsky (1926–2003) – Gdybym była dorosła , po kogo chodzi ten dzieciak?
- Tove Jansson (1914–2001) – seria Muminków
- Richard Jefferies (1848-1887) – Magia drewna , Bevis
- Paul Jennings (ur. 1943) – Nierealne! , Cofnięto! , Niewiarygodne! , The Paw Thing , The Gizmo , seria Wicked
- WE Johns (1893–1968) – seria Biggles
- Annie Fellows Johnston (1863-1931) – Mały pułkownik , Panna Święty Mikołaj z Pullman
- Diana Wynne Jones (1934-2011) - seria Chrestomanci , Ruchomy zamek Hauru , Dogsbody
- Lara Jones (1975-2010) – seria Poppy Cat
- Marcia Thornton Jones (ur 1958) - Przygody z Bailey sztubaków serii Ghostville podstawowa seria
- T. Llew Jones (1915-2009) – Trysor Plas y wernen , Anturiaethau Twm Siôn Cati: Y Ffordd Beryglus
- Terry Jones (1942-2020) – Bajki , Saga Erika Wikinga , seria Squire
- Jacqueline Jules (ur. 1956) – seria Zapato Power , Unite or Die: How Thirteen States Become a Nation
- Norton Juster (1929-2021) - Mroczne Tollbooth , Hello, Bye, Okno
- May Justus (1898–1989) – Gabby Gaffer , Szczęście dla małego Lihu , Nowy chłopak w szkole
K
- Keri Kaa (1942-2020) – Taka Ki Ro Wai
- Cynthia Kadohata (ur. 1956) – Kira-Kira , Weedflower , The Thing About Luck
- Eiko Kadono (ur. 1935) – Posługa Porodowa Kiki
- Joan Kahn (1914-1994) - Panie i Panowie, powiedział konferansjer , Huśtawka , Nie możesz mnie złapać
- Maira Kalman (ur. 1949) – Fireboat , Max Strawiński: seria Poet-Dog
- Ulrich Karger (ur. 1957) – Straszny nocleg
- Jan Karon (ur. 1937) – Czapka panny Fannie
- Erich Kästner (1899–1974) – Emil i detektywi , Lottie i Lisa , Latająca klasa
- Elizabeth Kay (ur. 1949) – trylogia The Divide
- Annie Keary (1825-1879) – Bohaterowie Asgardu
- Ezra Jack Keats (1916–1983) – Śnieżny dzień , Gwizdek na Williego , Gogle!
- Carolyn Keene ( pseudonim domu Stratemeyer z 1930) – seria tajemnic Nancy Drew
- Charles Keeping (1924-1988) – Charley, Charlotte i Złoty Kanarek
- Harold Keith (1903-1998) – Karabiny dla Watie
- Eric P. Kelly (1884–1960) – Trębacz krakowski
- Gene Kemp (1926-2015) – Burzliwy termin Tyke Tilera , Duma świni Tamworth
- Louise Andrews Kent (1886-1969) – Poszedł z Marco Polo , Poszedł z Hannibalem , Dwoje dzieci z Tyru
- Judith Kerr (1923-2019) – Kiedy Hitler ukradł różowego królika , tygrysa, który przyszedł na herbatę
- PB Kerr (ur. 1956) – seria Dzieci lampy
- Alexander Key (1904-1979) - Ucieczka na Górę Czarownic , Zapomniane drzwi , Sprawa znikającego chłopca
- Dorothy Kilner (1755–1836) – Życie i wędrówka myszy
- Garry Kilworth (ur. 1941) – seria The Welkin Weasels, seria Knights of Liöfwende , Attica
- Clive King (1924–2018) – Stig of the Dump
- Dick King-Smith (1922-2011) - Świnia owca , Nos królowej
- Charles Kingsley (1819-1875) – Wodne dzieci , Bohaterowie
- Jeff Kinney (ur. 1971) – Dziennik serii Wimpy Kid
- Rudyard Kipling (1865-1936) – Takie historie , Księga dżungli , Puck of Pook's Hill
- Jim Kjelgaard (1910-1959) – Kalak Lodu , Łowca Ognia , Zaklęcie Białego Jesiotra , Brat Wilk
- Jon Klassen (ur. 1981) – To nie jest mój kapelusz
- Annette Curtis Klause (ur. 1953) – Krew i czekolada
- Anne Knight (1792-1860) – School-Room Lyrics , Mary Gray
- EL Konigsburg (1930–2013) – Z pomieszanych teczek pani Basil E. Frankweiler , Druga pani Giaconda , Widok z soboty
- Robin Koontz (ur. 1954) – W domku w lesie , skacze i skrada się: jak zwierzęta poruszają się, by przetrwać
- Janusz Korczak (1878–1942) – Król Maciuś I , Kaytek Czarodziej
- Conor Kostick (ur. 1964) – Epic , Saga , Edda , Move , The Book of Curses , The Book of Wishes
- Erik P. Kraft – Chocolatina , seria Lenny i Mel , Miracle Wimp
- Ruth Krauss (1901-1993) – Nasiona marchwi
- Adrienne Kress – Alex i ironiczny dżentelmen , Timothy and the Dragon's Gate
- Uma Krishnaswami (ur. 1956) – Nazywanie Majów , Monsun
- Kristín Helga Gunnarsdóttir (ur. 1963) – seria Fiasol
- Joseph Krumgold (1908-1980) – ... A teraz Miguel , Cebulowy John
- Jane Kurtz (ur. 1952) – River Friendly River Wild, Water Hole Waiting
L
- María Hortensia Lacau (1910-2006), Pais de Silvia , Chingola y Hornerín , Yo y Hornerín , El libro de Juancito Maricaminero
- Selma Lagerlöf (1858–1940) – Cudowne przygody Nils
- Elizabeth Laird (ur. 1943) – Król Śmieci , Krucjata
- Charles Lamb (1775-1834) i Mary Lamb (1764-1847) – Opowieści Szekspira
- Derek Landy (ur. 1974) – seria Skulduggery Pleasant
- Andrew Lang (1844-1912) – Niebieska Księga Wróżek , Czerwona Księga Wróżek , Czerwona Księga Romansów
- Noel Langley (1911-1980) – Kraina zielonego imbiru
- Katherine Langrish – Troll Fell , Troll Mill , Troll Blood
- Jane Langton (1922-2018) – seria Kroniki rodziny Hall
- Jennifer Lanthier (ur. 1964) – Tajemnica wieży Martello , kolekcjonerka znaczków
- Kirby Larson – Magiczna chusta , Hattie Big Sky
- Kathryn Lasky (ur. 1944) – Strażnicy serii Ga'hoole , The Night Journey
- Dorothy P. Lathrop (1891–1980) – Cyrk wróżek , Pies w ogrodzie gobelinów
- Caroline Lawrence (ur. 1954) – Tajemnice rzymskie
- Michael Lawrence (ur. 1943) – The Snottle i inne książki Jiggy McCue, Young Dracula , The Aldous Lexicon
- Robert Lawson (1892–1957) – Królicze Wzgórze , Ben i ja , Byli silni i dobrzy
- Ervin Lázár (1936-2006) - Siedmiogłowa wróżka , Mały chłopiec i lwy , Kwadrat Okrągły Las
- Ursula K. Le Guin (1929-2018) - Ziemiomorza seria, bardzo daleko od nigdzie indziej , Catwings serii, Annals of zachodnim brzegu serii
- Liść Munro (1905-1976) - Historia Ferdynanda
- Sarah Lean – Pies zwany bezdomnym
- Edward Lear (1812-1888) – „ Sowa i kotek ”, Księga nonsensu
- Dennis Lee (ur. 1939) – Alligator Pie
- Harper Lee (1926-2016) – Zabić drozda
- Robert Leeson (1928-2013) – Dżin trzeciej klasy , To moje życie
- Madeleine L'Engle (1918–2007) – Zmarszczka w czasie , Poznaj Austinów
- Lois Lenski (1893-1974) – Phebe Fairchild: Jej książka , Indianin Captive: The Story of Mary Jemison , Strawberry Girl
- Lois Gladys Leppard (1924-2008) – seria Mandie
- Peter Lerangis (ur 1955) - Siedem cudów serii, The Thief Miecz i żmii Gniazdo w 39 wskazówek Collaborative serii, Spy X seria Abracadabra seria
- Helen Lester (ur. 1936) – Tacky the Penguin
- Gail Carson Levine (ur. 1947) – Ella Enchanted , Dwie księżniczki Bamarre , Fairest , Dave at Night , The Wish
- Ted Lewin (ur. 1935) – Peppe latarnik
- CS Lewis (1898–1963) – seria Opowieści z Narnii
- Hilda Lewis (1896-1974) – Statek, który latał , Łagodny sokół
- J. Patrick Lewis (ur. 1942) – Hipopotam , Łabędź Pieśń , Dom
- JS Lewis (ur. 1972) – Szare Gryfy
- Naomi Lewis (1911–2009) – angielskie przekłady dzieł Hansa Christiana Andersena
- Grace Lin (ur. 1974) – Gdzie góra spotyka księżyc , rok psa
- Anne Lindbergh (1940-1993) – Ludzie z Ananasa Place , Tydzień Zmartwień , Nick of Time
- Astrid Lindgren (1907-2002) - Pippi Pończoszanka , Ronia Córka Zbójcy
- Eva Lindström (ur. 1952) – Koci kapelusz , Olli och Mo , My Dog Mouse
- Eric Linklater (1899–1974) – Wiatr na Księżycu , Piraci w głębokim zielonym morzu
- Leo Lionni (1910-1999) - cal po calu , Swimmy , Frederick , Aleksandra i Wind-up Mouse
- Jean Little (1932–2020) – Kopalnia na zawsze , Od Anny , Sierota u moich drzwi
- Penelope Lively (ur. 1933) – Duch Thomasa Kempe , ścieg w czasie
- Monteiro Lobato (1882-1948) - seria Sítio do Picapau Amarelo
- Mira Lobe (1913-1995) – Bałwan, który poszedł na spacer , Little I Am Me
- Hugh Lofting (1886-1947) – seria Doktora Dolittle
- Jack London (1876-1916) – Zew Dzikich , Biały Kieł
- Lois Lowry (ur. 1937) – Liczba gwiazd , Dawca , seria Anastasia Krupnik
- Nina Ługowskaja (1918–1993) – Pamiętnik radzieckiej uczennicy, 1932–1937
- Janet Lunn (1928–2017) – Piwnica z korzeniami , Puste drzewo
- Patricia Lynch (ok. 1894-1972) - Donkey The Turf-Cutter za , seria Brogeen
- Elinor Lyon (1921–2008) – Dom w ukryciu , Carver's Journey , Uciekaj do domu
m
- Amy MacDonald (ur. 1951) – Mały bóbr i echo , Blister Rachel Fister
- Betty MacDonald (1908-1958) – seria Pani Piggle-Wiggle
- George MacDonald (1824-1905) – Na tyłach północnego wiatru , Księżniczka i goblin
- Ellen MacGregor (1906-1954) – seria panna Pickerell
- Reginald James MacGregor – Młodzi detektywi
- DJ MacHale (ur. 1955) – Przygoda Pendragona
- Angus MacVicar (1908–2001) – Zaginiona planeta
- Sandra Magsamen (ur. 1959) – Dar
- Margaret Mahy (1936-2012) – Nawiedzenie , Zmiana , Fantazja Maddigana , Pamięć
- Hector Malot (1830-1907) – niczyi chłopiec ( Sans Famille )
- Clare Mallory (1913-1991) - Merry Begins , Juliet Overseas , Liga Najmniejszych
- Ruth Manning-Sanders (1888–1988) – Księga smoków i inne antologie baśni z całego świata ( seria Księga… )
- Daniel P. Mannix (1911-1997) – Lis i ogar
- Alicia Catherine Mant (1788-1869), pisarka dla dzieci
- Emilia Marryat (ok. 1835-1875) - wśród Maorysów
- Frederick Marryat (1792–1848) – Dzieci Nowego Lasu
- John Marsden (ur. 1950) – seria Jutro
- Katherine Marsh (ur 1974) - The Night Tourist , jepp, który przeciwstawił gwiazdy
- James Edward Marshall (1942–1992), jako James Marshall i/lub Edward Marshall – zakochany lis, lis i jego przyjaciele, lis na kółkach
- Ann M. Martin (ur. 1955) – seria Klub opiekunek
- Emily Winfield Martin – Dream Animals , sierociniec Oddfellow
- JP Martin (1880-1966) – seria Wujek
- Cissy van Marxveldt (1889–1948) – seria Joop ter Heul
- John Masefield (1878-1967) – The Midnight Folk , The Box of Delights
- Cotton Mather (1663-1728) - Token dla dzieci Nowej Anglii
- André Maurois (1885-1967) – Tłuszcze i szczupaki
- Mercer Mayer (ur 1943) - Mały Critter serii Little Monster seria
- James Mayhew (ur. 1964) – Miranda the Explorer , Ella Bella Ballerina , Rycerz, który wziął cały dzień
- William Mayne (1928-2010) - Rój w maju (seria Chór szkolny), trawy Rope , Earthfasts , Low Tide
- Geraldine McCaughrean (ur. 1951) – Piotruś Pan w szkarłacie , paczka kłamstw
- Robert McCloskey (1914–2003) – Zrób miejsce dla kaczych , Czas cudu , Jagody dla Sal
- Eloise McGraw (1915-2000) - Złota Czara , Moorchild , Rundelstone of Oz
- Lauren Lynn McGraw (1915-2000) – Merry Go Round w Oz
- Sharon E. McKay (ur. 1954) – Charlie Wilcox , serial Our Canadian Girl: Penelope
- David McKee (ur. 1935) – Tukan Dwa puszki
- Robin McKinley (ur. 1952) – Bohater i korona , Niebieski miecz , Koniec wrzeciona
- Patricia McKissack (1944–2017) – Boże Narodzenie w dużym domu, Boże Narodzenie w kwaterach , nigdy nie zapomniane
- Colin McNaughton (ur. 1951) – Szkoła Piratów Kapitana Abdula
- Janet McNeill (1907-1994) – Mój przyjaciel Specs McCann , Bitwa pod św.
- Karen McQuestion – Celia i wróżki , Edgewood
- Geoffrey McSkimming (ur. 1962) – seria Cairo Jim
- LT Meade (1854-1914) – Świat dziewcząt
- Stephen W. Meader (1892–1977) – Chłopiec z paczką
- Milton Meltzer (1915-2009) – Czarni Amerykanie , Amerykańscy Rewolucjoniści , Sam Mark Twain
- Jean Merrill (1923-2012) – Wojna z wózkiem
- Laurence Meynell (1899–1989) – Stara banda
- Karin Michaelis (1872-1950) – Bibi
- Richard Michelson (ur. 1953) – Zwierzęta, które powinny być: wiersze o wyimaginowanych zwierzętach , po drugiej stronie alei
- Katherine Milhous (1894-1977) – Jajko
- Olive Beaupre Miller (1883-1968) – seria My Book House
- AA Milne (1882-1956) – Kubuś Puchatek , Dom na rogu Puchatka , Kiedy byliśmy bardzo młodzi
- Elyne Mitchell (1913-2002) – seria Silver Brumby
- Ingvar Moe (1936-1993) - Dei må ikkje skyta Garm (Nie wolno im strzelać Garm)
- Walter Moers (ur. 1957) – 13½ życia kapitana Bluebear
- John Mole (ur 1941) - „Wariacje na starym wierszu”
- Chris Monroe (ur. 1962) – Małpa z paskiem na narzędzia , Podstępna owca
- Lucy Maud Montgomery (1874–1942) – seria Ania z Zielonego Wzgórza , Emilia z Nowiu
- Susanna Moodie (1803-1885) – Mały kwakier , Brat marynarz
- Clement Clarke Moore (1779-1863) – „ Wizyta św. Mikołaja ”
- Pat Mora (ur. 1942) – Drzewo Pabla , Biblioteka dla Juany , Konfetti , Doña Flor , Kosz urodzinowy dla Tii
- Yuyi Morales (ur. 1968) – Niño walczy ze światem , Viva Frida , Mała noc
- Lorin Morgan-Richards (ur. 1975) – Chłopiec urodzony z pleśni i innych pysznych kąsków , The Goodbye Family
- John A. Moroso (1874-1957) – Niczyja kumpel
- Michael Morpurgo (ur. 1943) – Dlaczego przybyły wieloryby , Wrak Zanzibaru , Private Peaceful
- Farley Mowat (1921–2014) – Zagubieni w nieużytkach , Sowy w rodzinie
- Robert Muchamore (ur 1972) - CHERUBA serii, Henderson Chłopcy seria
- Brandon Mull (ur. 1974) – seria Baśniobór
- Robert Munsch (ur. 1945) – Love You Forever , Księżniczka z papierowej torby
- Jill Murphy (1949-2021) – Najgorsza czarownica , Ostatnie noo-Noo
- Andrew Murray (ur. 1970) – Uratowanie duchów
- Susan Musgrave (ur. 1951) – Gullband , Marzenia są bardziej realne niż wanny
n
- Beverley Naidoo (ur. 1943) – Podróż do Jo'burga , Druga Strona Prawdy
- John Neal (1793-1876) – Wielkie tajemnice i małe plagi
- Violet Needham (1876-1967) – Czarni Jeźdźcy , Burzliwy Petrel , Lasy Windri
- John R. Neill (1877-1943) – Cudowne Miasto Oz , Scalawagons of Oz , Lucky Bucky w Oz
- Marilyn Nelson (ur. 1946) – Wieniec dla Emmetta Tilla , Snooka Alone , Strusia i Skowronka
- Božena Němcová (1820–1862) – słowackie baśnie i legendy , Babcia
- Edith Nesbit (1858–1924) – Historia poszukiwaczy skarbów (seria Bastable), Dzieci kolei , Pięciu dzieci i to , Feniks i dywan , Historia amuletu
- Patrick Ness (ur. 1971) – trylogia Chaos Walking , A Monster Calls , Więcej niż to
- John Newbery (1713-1767) - Mała ładna kieszonkowa książeczka, przeznaczona dla rozrywki Małego Mistrza Tommy'ego i Ładnej Panny Polly z Dwoma Listami Jacka Wielkiego Zabójcy
- Sally Nicholls (ur. 1983) – Jak żyć wiecznie , Sezon tajemnic , Rzeczy, które może zrobić bystra dziewczyna
- Jenny Nimmo (ur. ok. 1944) – trylogia Śnieżny Pająk , seria Dzieci Czerwonego Króla (Charlie Bone)
- Garth Nix (ur 1963) - The Old Kingdom (Abhorsen) seria, Klucze do Królestwa serii Siódma Wieża seria
- Joan Lowery Nixon (1927-2003) - Williamsburg serii Orphan Train seria
- Ethel Nokes (1883–1976) – Gang czwartej formy , Stalówki: historia kucyka
- Andrew Norriss (ur. 1947) – Aquila , Najszczęśliwszy chłopiec na świecie
- Grace May North (1876-1960) - Bobs, dziewczyna detektyw , Meg of Mystery Mountain , Sisters , seria Adele Doring
- Jessica Nelson North (1891–1988) – Olbrzymi but
- Sterling North (1906-1974) – Rascal , The Wolfing
- Carol Norton – pseudonim, pod którym przedrukowano niektóre dzieła Grace May North (1876-1960)
- Mary Norton (1903-1992) – seria Pożyczkobiorcy , klamka i miotła
- Nikolay Nosov (1908-1976) – Przygody Dunno i jego przyjaciół
- Christine Nöstlinger (1936-2018) – Odlecieć do domu
- Alfred Noyes (1880–1958) – Tajemnica wyspy Puduck , Tata wpadł do stawu i inne wiersze dla dzieci
- Sevinj Nurugizi (ur. 1964) – Kite
O
- Graham Oakley (ur. 1929) – seria Church Myszy , Magical Changes
- Robert C. O'Brien (1918-1973) - pani Frisby i szczury NIMH , Z jak Zachariasz
- Jane O'Connor (ur. 1947) – seria Fancy Nancy
- Scott O'Dell (1898-1989) - Wyspa Błękitnych Delfinów , Piąta Królewska , Czarna Perła
- Charles Ogden ( pseudonim Star Farm Productions z 2003 r.) – seria Edgar i Ellen
- Ian Ogilvy (ur. 1943) – Odra i Wrathmonk , Odra i Dragodon
- Jenny Oldfield (ur. 1949) – My Magical Pony , Home Farm Twins , seria Horses of Half-Moon Ranch
- Sibylle von Olfers (1881–1916) – Korzenie dzieci , Mała księżniczka w lesie
- Carola Oman (1897-1978) – Prom nieustraszony
- Kenneth Oppel (ur. 1967) – seria Silverwing , Airborn
- Uri Orlev (ur. 1931) – Wyspa na Ptasiej Ulicy
- Edward Ormondroyd (ur. 1925) – David i Feniks , Rozbitkowie dawno temu , Czas na szczycie
- Mary Pope Osborne (ur. 1949) – seria Magic Tree House
- Pat O'Shea (1931-2007) - Ogary Morrigan
- Elsie J. Oxenham (1880-1960) – seria Abbey
P
- Roopa Pai – Taranauci , Gita dla dzieci
- Bernard Palmer (1914-1998) - Danny Orlis serii , Felicia Cartwright seria
- Christopher Paolini (ur. 1983) – Cykl dziedziczenia
- Parafia Peggy (1927–1988) i Parafia Hermana – seria Amelia Bedelia
- Barbara Park (1947–2013) – Skinnybones , seria Junie B. Jones
- Linda Sue Park (ur. 1960) – Pojedynczy odłamek
- Peter Parnall (ur 1936) - Winter Barn , Jabłoń , Woodpile
- Anne Parrish (1888-1957) – Trener snów , Pływająca wyspa , Historia Appleby Capple
- Katherine Paterson (ur. 1932) – Mistrz lalkarzy , Most do Terabithii , Wielka Gilly Hopkins , Jacob Have I Loved
- Jill Paton Walsh (1937-2020) - Gaffer Samson's Luck , Uzwojenie arkusza cesarza
- James Patterson (ur. 1947) – seria Maximum Ride , The Dangerous Days of Daniel X
- Gary Paulsen (ur. 1939) – Toporek , The Time Hackers
- Michelle Paver (ur. 1960) – seria Kroniki starożytnej ciemności
- Philippa Pearce (1920-2006) - Północny ogród Toma
- Kit Pearson (ur. 1947) – Niebo spada , przebudźcie się i śnicie
- Ridley Pearson (ur 1953) - to Starcatchers Piotr i seriale, Królestwo Keepers seria
- Howard Pease (1894-1974) – Secret Cargo , Highroad to Adventure , w drodze do Singapuru
- Dale Peck (ur. 1967) – seria Drift House
- Ethel Pedley (1859-1898) – Kropka i kangur
- Mary Louise Peebles , aka Lynde Palmer (1833-1915) – The Magnet Stories
- Bill Peet (1915-2002) - The Wump World , Hubert's Hair-Raising Adventure
- Daniel Pennac (ur. 1944) – Oko wilka
- Ethel Penrose (1857–1938) – Pogodnie jak w południe
- Lucy Fitch Perkins (1865–1937) – seria Twins
- Lynne Rae Perkins (ur. 1956) – Criss Cross , All Alone in the Universe
- Charles Perrault (1628–1703) – Opowieści o matce gęsi , Czerwony Kapturek
- KM Peyton (ur. 1929) – Flambardy , Przelot nocą , Udowodnij sobie, że jesteś bohaterem , Ślepa piękność
- LeUyen Pham (ur. 1973) – starsza siostra, mała siostra
- Rodman Philbrick (ur. 1951) – Freak the Mighty , Max the Mighty , Ostatnia księga we wszechświecie , Ognisty kucyk
- Joan Phipson (1912-2003) - Jeźdźcy na granicy , Spisek rodzinny , Tygrys Polly
- Tamora Pierce (ur 1954) - Tortall serii Krąg Magii serii
- Clara D. Pierson (1868–1952) – seria „Wśród ludzi”
- Christopher Pike (ur. 1955) – seria Spooksville
- Dav Pilkey (ur. 1966) – seria Kapitan Majtas
- Elizabeth Pinchard (fl. 1791-1820) - Ślepe dziecko, czyli anegdoty z rodziny Wyndham , Dwóch kuzynów
- Daniel Pinkwater (ur. 1941) – The Big Orange Splot , The Hoboken Chicken Emergency
- Zbawiciel Pirotta (ur. 1958) – Księga sadowa pierwszych mitów greckich
- Annabel Pitcher (ur. 1982) – Moja siostra mieszka na kominku , Chmury ketchupu
- Sarah Pitt (fl. 1881-1900)
- Kin Platt (1911–2003) – seria Big Max , The Blue Man
- Peter Pohl (ur. 1940) – Johnny, My Friend
- Josephine Pollard (1834-1892) - Dzielny mały krawiec , Życie Waszyngtonu, Dziecka historia Ameryki: opowiedziana jednosylabowymi słowami , Historie biblijne dla dzieci
- Eleonora H. Porter (1868-1920) – Pollyanna
- Tracey Porter – Billy Creekmore
- Beatrix Potter (1866–1943) – Opowieść o Piotrusiu Króliku , Krawiec z Gloucester
- Ellen Potter (ur . ok. 1960 ) – seria Olivia Kidney
- Rhoda Power (1890-1957) – Ucieczka z czerwonego kapturka
- Terry Pratchett (1948–2015) – Trylogia Nome , seria Johnny Maxwell , Niesamowity Maurice i jego wykształcone gryzonie , seria Tiffany Ból
- Otfried Preussler (1923-2013) - Rabuś Hotzenpllotz , Klątwa Darkling Mill
- Willard Price (1887–1983) – Amazon Adventure , seria Adventure
- Elise Primavera (ur. 1955) – Tajny Zakon dziewcząt z Gumm Street
- Alison Prince (1931-2019) – Moja królewska historia
- Alf Prøysen (1914-1970) – seria Pani Pepperpot
- Christine Pullein-Thompson (1925–2005) – Jechaliśmy nad morze
- Diana Pullein-Thompson (1925–2015) – Chciałam kucyka
- Josephine Pullein-Thompson (1924-2014) – Sześć kucyków
- Philip Pullman (ur. 1946) – jego trylogia Dark Materials , Clockwork , Córka fajerwerka
- Howard Pyle (1853-1911) – Otto Srebrnej Dłoni , Wesołe Przygody Robin Hooda , Ludzie z Żelaza
r
- Gwynedd Rae (1892-1977) - seria Mary Plain
- Janette Rallison (ur. 1966) – Sława, chwała i inne rzeczy na liście moich zadań
- María Cristina Ramos (ur. 1952) – La luna lleva un silencio , El trasluz
- Arthur Ransome (1884–1967) – cykl Jaskółki i Amazonki
- Ellen Raskin (1928–1984) – Gra Westinga , Figgs & Phantoms
- Marjorie Rawlings (1896–1953) – Roczniak , Tajemnicza rzeka
- Wilson Rawls (1913-1984) – Gdzie rośnie czerwona paproć , Lato małp
- Sukumar Ray (1887-1923) – HaJaBaRaLa , Abol Tabol , Pagla Dashu
- Talbot Baines Reed (1852-1893) - Piąta forma w St. Dominic's
- W. Maxwell Reed (1871–1962) – Ziemia dla Sama , Gwiazdy dla Sama
- Celia Rees (ur. 1949) – Gra Bailey , Dziecko czarownic , Piraci!
- David Rees (1936-1993) – The Exeter Blitz , Latająca wyspa
- Gwyneth Rees (ur. 1968) – Polowanie na mamę , seria Fairy Dust , Mermaid Magic
- Philip Reeve (ur. 1966) – Buster Bayliss , Mortal Engines , Larklight
- Meta Mayne Reid (1905-1991) - Poza szerokim końcem świata
- Thomas Mayne Reid (1818-1883) – Łowcy chłopców , Młodzi podróżnicy , Chłopiec smoła
- Kathryn Reiss (ur. 1957) – Okna czasu , Paint by Magic , Zemsta słodkiej panny Honeywell
- Ren Rongrong (ur. 1923) – Nobrain i Neverhappy
- Adam Rex (ur. 1973) – Prawdziwe znaczenie Smekday , Zimne płatki , Gruby wampir , Frankenstein robi kanapkę
- HA Rey (1898-1977) i Margret Rey (1906-1996) - seria Curious George , Precel
- Lou Rhodes – The Phlunk , Światowa Symfonia The Phlunk
- Frank Richards (1876-1961) - opowieści Greyfriars School wyposażony Billy Bunter
- Justin Richards (ur. 1961) – seria Niewidzialny detektyw
- Laura E. Richards (1850-1943) - kapitan stycznia , Tirra Lirra , Eletelephony
- Chris Riddell (ur. 1962) – The Edge Chronicles , Barnaby Grimes
- EV Rieu (1887–1972) – Pochlebna ryba latająca i inne wiersze
- Rick Riordan (ur. 1964) – Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy , Bohaterowie Olimpu , Kroniki Kane'a , Labirynt Kości
- Jamie Rix (ur 1958) - Alistair Fury Series, Opowieści makabryczne Grizzly dla dzieci serii
- Keith Robertson (1914-1991) – seria Henry Reed
- Hilary Robinson (ur. 1962) – Mixed Up Fairy Tales , Gdzie teraz rosną maki
- Joan G. Robinson (1910-1988) – seria Teddy Robinson , Kiedy Marnie tam była
- Gary D. Robson (ur. 1958) – Kto zrobił kupę? seria
- Gianni Rodari (1920-1980) – Opowieści telefoniczne (Favole al telefono) , Opowieści opowiedziane przez maszynę (Novelle fatte a macchina)
- Emily Rodda (ur 1948) - Fairy Realm serii, Rowan z Rin serii Deltora Quest series
- Don Roff (ur. 1966) – Straszne historie
- Malcolm Rose (ur 1953) - Traces series , Lawless i Tilley seria
- Simon Rose (ur. 1961) – Portret alchemika , Skrzynka na listy czarnoksiężnika , Spisek klonów , Szmaragdowa klątwa , Grobowiec Heretyka
- Michael Rosen (ur. 1946) – Smutna książka , Fantastycznie zabawne historie , Szybko, Wynośmy się stąd , Idziemy na polowanie na niedźwiedzie
- Amy Krouse Rosenthal – Kaczka! Królik!
- Meg Rosoff (ur 1956) - Jeżeli nadejdzie jutro , na wszelki wypadek , There Is No Dog , Picture Me Przeminęło
- Diana Ross (1910-2000) – seria The Little Red Engine
- Miriam Roth (1910–2005) – Opowieść o pięciu balonach
- Veronica Roth (ur. 1988) – Niezgodna , Powstańcza , Wierna
- JK Rowling (ur. 1965) – seria o Harrym Potterze
- Hemendra Kumar Roy (1888–1963) – seria Bimal-Kumar
- Ron Roy (ur.1940) - od A do Z Tajemnic , Capital Tajemnic
- Gillian Rubinstein (ur. 1942) – Demony kosmiczne , Galax-Arena
- Katherine Rundell (ur. 1987) – Dziewczyna dzika , Rooftoppers
- Salman Rushdie (ur. 1947) – Haroun i morze opowieści
- Rachel Renee Russell (ur. 1959) – Dork Diaries
- An Rutgers van der Loeff (1910–1990) – Dzieci na szlaku oregońskim , Avalanche!
- Chris Ryan (ur. 1961) – seria Alpha Force
- Pam Muñoz Ryan (ur. 1951) – Esperanza Rising , Becoming Naomi León
- Cynthia Rylant (ur 1954) - Missing May , Henry i Mudge serii, Poppleton seria
S
- Louis Sachar (ur. 1954) – seria Sideways Stories From Wayside School , Holes
- Angie Sage (ur. 1952) – seria Septimus Heap
- Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944) – Mały Książę
- Emilio Salgari (1862-1911) – Tygrysy Mompracem , Czarny Korsarz
- Feliks Salten (1869-1945) - Bambi
- Carl Sandburg (1878-1967) – Rootabaga Stories
- Brandon Sanderson (ur. 1975) – Alcatraz kontra zli bibliotekarze
- Margaret Marshall Saunders (1861-1947) - Piękny Joe
- Constance Savery (1897–1999) – Enemy Brothers
- Malcolm Saville (1901-1982) – seria Lone Pine Club
- Ruth Sawyer (1880-1970) – Wrotki
- Allen Say (ur. 1937) – Podróż dziadka , Uczeń kałamarza
- Kurtis Scaletta – Mudville , Mamba Point , Tanglewood Terror
- Richard Scarry (1919-1994) – seria Busytown
- Annet Schaap (ur. 1965) – Lampje
- Pam Scheunemann (ur. 1955) – Zaległy Kangur , Małpa Peleryna , Żuraw Kocha Ziarno
- Jon Scieszka (ur. 1954) – Trio Time Warp , Prawdziwa historia 3 małych świnek! , werset naukowy
- Miriam Schlein (1926-2004) – Rok Pandy , Ja, Tut , Jak Matki Są
- Mark Schlichting (ur. 1948) – Harry i nawiedzony dom
- Laura Amy Schlitz (ur. 1955) – Dobrzy Mistrzowie! Słodkie Panie! Głosy ze średniowiecznej wioski
- Christoph von Schmid (1768–1854) – Kosz kwiatów , Pisanki
- Annie MG Schmidt (1911-1995) – Jip i Janneke , Abeltje , Pluk van de Petteflet
- Alvin Schwartz (1927-1992) – Straszne historie do opowiedzenia w ciemności
- Michael Scott (ur 1959) - The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel serii
- Will Scott (1893–1964) – seria Wiśni
- Laura Vaccaro Seeger – First the Egg , Green
- Hrabina Ségur (1799-1874) - Nieszczęścia Zofii , Dobre dziewczynki , Monsieur Cadichon: Wspomnienia osła
- Tor Seidler (ur. 1952) – Opowieść szczura , Łasica Łasica , Wredna Małgorzata
- George Selden (1929–1989) – seria „Cricket in Times Square ”
- Maurice Sendak (1928-2012) – Gdzie są dzikie stwory
- Kate Seredy (1896-1975) – Biały Jeleń , Dobry Mistrz , Śpiewające Drzewo
- Ernest Thompson Seton (1860-1946) – Dzikie zwierzęta , które znałem , Bannertail , Dwa małe dzikusy
- Dr Seuss (1904-1991) – Kot w kapeluszu , Zielone jajka i szynka , How the Grinch Stole Christmas!
- David Severn (1918-2010) – Kucyki i kłusownicy , Wymarzone złoto , Przyszłość zabrała nas
- Anna Sewell (1820–1878) – Czarna piękność
- Elizabeth Missing Sewell (1815-1906) – Amy Herbert
- Miranda Seymour (ur. 1948) – Mumtaz Magiczny Kot
- Evelyn Sharp (1869-1955) – Cała droga do Krainy Czarów , Druga Strona Słońca
- Margery Sharp (1905-1991) – Ratownicy
- Mark Shasha (ur. 1961) – Noc galaretek
- Charles Green Shaw (1892–1974) – Wyglądało jak rozlane mleko
- Jane Shaw (1910-2000) - Susan ciągnie za struny
- Mary Shelley (1797-1851) - Maurice, czyli Fisher's Cot
- Dorothy Sherrill (1901–1990) – Historia małej szarej myszy
- Mary Martha Sherwood (1775-1851) – Historia małego Henryka i jego nosiciela , Historia rodziny Fairchildów
- Gary Shipman (ur. 1966) i Rhoda Shipman (ur. 1968) – Ziemia Pakkinsa
- Mark Shulman (ur. 1962) – Scrawl , Mama i tata to Palindromy , Sekretne miejsca ukrywania
- Yrsa Sigurðardóttir (ur. 1963) – Chcemy Bożego Narodzenia w lipcu , Biobörn
- Shel Silverstein (1930–1999) – Drzewo rozdające , Gdzie kończy się chodnik
- Francesca Simon (ur. 1955) – seria Horrid Henry
- Seymour Simon (ur. 1931) – Einstein Anderson, detektyw naukowy
- Catherine Sinclair (1800–1864) – Dom wakacyjny, książka dla młodych
- Lester Basil Sinclair (1894-1974) – Dlaczego krowy Moo
- Isaac Bashevis Singer (1902-1991) – Kozioł Zlateh i inne historie , Dzień przyjemności , Golem
- Marilyn Singer (ur. 1948) – Żółw w lipcu
- Steve Skidmore (ur. 1960) i Steve Barlow – serial Outernet
- Obert Skye – seria Leven Thumps
- Ioan Slavici (1848-1925) – Wróżka Aurora , Bliźniaki ze Złotą Gwiazdą
- Arthur Slade (ur. 1967) – Pył , Zadania garbusa
- William Sleator (1945-2011) – Osobliwość , Przewiń
- Barbara Sleigh (1906-1982) - seria Carbonel , Jessamy , Nikt nie musi wiedzieć , Snowball
- Dodie Smith (1896-1990) – Sto dalmatyńczyków
- Edward Wyke Smith (1871-1935) – Cudowna kraina Snergs
- Georgina Castle Smith (1845-1933) – Mały brat Froggy
- Roland Smith (ur. 1951) – Gromowa Jaskinia , Szczyt , Łowcy Kryptyd
- Barbara Smucker (1915–2003) – Podziemie do Kanady , Dni Terroru
- Pat Smythe (1928-1996) - trzy sójki serii Przygoda serii
- Caroline Snedeker (1871-1956) – Wprost Dencey , Zapomniana córka
- Lemony Snicket (ur. 1970) – seria niefortunnych zdarzeń
- Jack Snow (1907-1956) - Magiczne Mimiki w Krainie Oz , Kudłaty Człowiek z Krainy Oz
- Laurel Snyder – W górę iw dół Scratchy Mountains , Any Who Wall , Penny Dreadful
- Zilpha Keatley Snyder (1927-2014) - Gra w Egipcie , Bezgłowy Kupidyn , Wiedźmy Worm
- Donald J. Sobol (1924-2012) - Encyklopedia Brown serii dwuminutowych tajemnice serii
- Angela Sommer-Bodenburg (ur. 1948) – seria Mały wampir
- Virginia Sorenson (1912-1991) – Cuda na Maple Hill
- Ivan Southall (1921–2008) – Josh , Ash Road , Hills End , Ku dzikiemu niebu , Chleb i miód , Fly West
- Stephen Southwold (1887-1964) – Fiddlededee: Mieszanka opowieści
- Elizabeth George Speare (1908-1994) - Czarownica z Blackbird Pond , Brązowy łuk , Znak bobra
- Armstrong Sperry (1897-1976) – Nazywaj to odwagą
- Peter Spier (1927-2017) – Arka Noego
- Jerry Spinelli (ur. 1941) – Przegrany , Stargirl , Maniac Magee , Crash , Wringer
- Nancy Springer (ur. 1948) – Tajemnice Enoli Holmesa , Opowieści o Rowan Hood
- EC Spykman (1896-1965) – Cytryna i gwiazda , Dziki anioł , Straszna straszna Edie , Edie na wojennej ścieżce
- Johanna Spyri (1827-1901) – Heidi
- Andy Stanton (ur. 1973) – seria Mr Gum
- Dugald Steer (ur. 1965) – seria Ologie
- William Steig (1907–2003) – Sylwester i magiczny kamyk , Doktor De Soto , Shrek!
- John Steptoe (1950-1989) - Stevie , Piękne córki Mufaro
- Robin Stevens (ur. 1988) – Murder Most Unladylike
- Robert Louis Stevenson (1850-1894) - Ogród wersetów dziecka , Wyspa Skarbów , Porwany
- Jennifer J. Stewart – Jeśli to zieje ogniem, jesteśmy ugotowani! , Bliskie Spotkania Trzeciego Świata
- Mary Stewart (1916-2014) – Mała miotła , Ludo i gwiezdny koń , Spacer w Wilczym Lesie
- Paul Stewart (ur. 1955) – The Edge Chronicles , Fergus Crane , Muddle Earth , Barnaby Grimes
- RL Stine (ur. 1943) – Goosebumps , Fear Street , seria The Nightmare Room
- Frank R. Stockton (1834–1902) – Dama czy tygrys?
- Hilda van Stockum (1908–2006) – Dzień na łyżwach , Skrzydlaty stróż
- Margaret Storey – Timothy and the Two Witches , Stone Sorcerer , Pauline
- Walter Scott Story (1879-1955) – Chudy Harrison poszukiwacz przygód
- Herbert Strang (1866-1958) – W siedem dni dookoła świata , Król powietrza , Rob the Ranger
- Todd Strasser (ur. 1950) – Pomocy! Jestem w pułapce... seria
- Edward Stratemeyer (1862–1930) – założyciel Stratemeyer Syndicate, który wyprodukował wiele seriali, najsłynniejsze Rover Boys (Stratemeyer jako Arthur M. Winfield), Bobbsey Twins , Tom Swift , Hardy Boys i Nancy Drew
- Noel Streatfeild (1895–1986) – Baletki , Nadchodzi cyrk , Zasłona podniesiona , Białe buty , Malowany ogród ( tytuły US Circus Shoes , Theatre Shoes , Skate Shoes , Movie Shoes )
- Jakob Streit (1910-2009) – Liputto: Historie gnomów i trolli
- Hesba Stretton (1832-1911) – Pierwsza modlitwa Jessiki
- Agnes Strickland (1796-1874) – Opowieści z historii języka angielskiego dla dzieci , Rywale kruso
- Charles S. Mocny (1906-1962) - Zakapturzona Hawk Tajemnica , The Scarlet Slipper Tajemnica , Snow King: Stado psów Laponii
- Jeremy Strong (ur. 1949) – W moim łóżku jest wiking
- Jonathan Stroud (ur. 1970) – Trylogia Bartymeusza , Lockwood & Co.
- Dorothy Margaret Stuart (1889-1963) – Kronika dziecięca , Młodzi Clavengers
- Sheila Stuart (1892–1984) – Święto Alison w górach
- Jennifer Sullivan (ur. 1945) – Magiczny apostrof , Gwydion i latająca różdżka
- Deirdre Sullivan , irlandzka pisarka i poetka dla dzieci
- Rosemary Sutcliff (1920-1992) – Orzeł IX , Latarnie , Znak Władcy Koni , Czarne statki przed Troją
- Jón Sveinsson (1857-1944) – seria Nonni
- Jonathan Swift (1667-1745) – Podróże Guliwera
T
- Rajesh Talwar (ur. 1958) – Trzej Zieloni
- Shaun Tan (ur. 1974) – Czerwone drzewo , Zagubiona rzecz , Opowieści z przedmieścia , Reguły lata
- Kathryn Tanquary – Nocna Parada
- Ann Taylor (1782-1866) i Jane Taylor (1783-1824) – Rymowanki dla przedszkola , Oryginalne wiersze dla umysłów niemowląt , Mała Ann i inne wiersze
- Colin Thiele (1920-2006) – Storm Boy , Blue Fin , Sun on the Stubble
- Scarlett Thomas (ur. 1972) – seria trzęsień świata
- Kate Thompson (ur. 1956) – Switchers , The New Policeman
- Ruth Plumly Thompson (1891-1976) - The Royal Book of Oz (1921) i dwadzieścia kolejnych książek Oz
- James Thurber (1894-1961) – Trzynaście zegarów , Cudowne O , Wiele księżyców
- Eve Titus (1905-2002) - Basil z Baker Street serii, Anatole seria
- Barbara Euphan Todd (1890–1976) – seria Worzel Gummidge
- HE Todd (1908-1988) – seria Bobby Brewster
- JRR Tolkien (1892-1973) – Hobbit , Listy Świętego Mikołaja
- Aleksiej Nikołajewicz Tołstoj (1883–1945) – Złoty klucz, czyli przygody Buratino
- Lew Tołstoj (1828–1910) – Klasyczne bajki i bajki dla dzieci
- Theresa Tomlinson (ur. 1946) – The Forestwife , Meet Me by the Steelmen , The Moon Riders
- Hazel Townson (1928-2010) - Listy z lasu śmierci , Nakrapiana panika , Niewidzialny chłopiec
- Catharine Parr Traill (1802-1899) – kanadyjskie Crusoes
- Nigel Tranter (1909-2000) – Wyspa Hiszpanów , potwór Nestor
- PL Travers (1899–1986) – seria Mary Poppins
- Mary Treadgold (1910–2005) – Nie mogliśmy opuścić Dinah
- Geoffrey Trease (1909-1998) - wskazówka do zdrady , Wzgórza Warna
- Henry Treece (1911-1966) - Rogaty Hełm , Droga do Miklagardu , Krucjata Dziecięca
- Sharon Tregenza (ur. 1951) – Tarantula Tide , The Drżący Kamień
- Meriol Trevor (1919-2000) - Pierścień Merlina , Druga strona Księżyca , Krąg róż , Król zamku , Kroniki Letzensteina
- John R. Tunis (1889-1975) – Iron Duke , All American , Keystone Kids , Kid from Tomkinsville
- Ann Turnbull (ur. 1943) – Gołębie lato , Piaskowy koń , Bez wstydu, bez strachu
- Ethel Turner (1872-1958) - Siedmiu małych Australijczyków
- Julian Tuwim (1894–1953) – „Lokomotywa” i inne wiersze dla dzieci,
- Mark Twain (1835-1910) – Przygody Tomka Sawyera , Przygody Huckleberry Finn
U
- Tomi Ungerer (1931-2019) – seria Mellops , Moon Man , Flix
- Florence Kate Upton (1873–1922) – Przygody dwóch holenderskich lalek i golliwogg
- Anne Ursu – Kroniki Kronosa
- Else Ury (1877-1943) - Nesthäkchen i jej lalki , Nesthäkchen i wojna światowa
- Eduard Uspensky (1937-2018) – Krokodyl Gena i jego przyjaciele , wujek Fedya, jego pies i jego kot
- Alison Uttley (1884-1976) – seria Mały szary królik , Podróżnik w czasie
V
- Rachel Vail (ur. 1966) – Wonder , Do-Over , seria The Friendship Ring
- Jenny Valentine – Gdzie jest Violet Park , Broken Soup
- Chris Van Allsburg (ur. 1949) – Jumanji , Ekspres Polarny , Ogród Abdula Gasaziego
- Wendelin Van Draanen (ur. 1965) – seria Sammy Keyes , Flipped
- Hendrik Willem van Loon (1882–1944) – Historia ludzkości (literatura faktu)
- Shreekumar Varma (ur. 1955) – Królewski buntownik
- Amy Cripps Vernon (1870-1956) - Kum Geralda
- Heiki Vilep (ur. 1960) – Dźwięki ciszy , Potwory z drzwi szafy
- Rene Villanueva (1954–2007) – Ang Unang Baboy Sa Langit (Pierwsza świnia w niebie)
- Judith Viorst (ur. 1931) – Aleksander i okropny, okropny, niedobry , bardzo zły dzień
- Elfrida Vipont (1902-1992) – Skowronek o poranku , Skowronek na skrzydle , Słoń i złe dziecko
- John Vornholt (ur. 1951) – serial o Królu Trolli
- Anne de Vries (1904-1964) - Podróż przez noc
- Seita Vuorela (1971–2015) – Szkoła Możliwości , Karikko
W
- Bernard Waber (1921–2013) – Dom na 88. ulicy wschodniej
- Muriel Wace (1881-1968) – Moorland Mousie
- Lea Wait (ur. 1946) – Zatrzymanie się w domu , zimująca studnia
- Judy Waite – Myszka uważaj
- Priscilla Wakefield (1751-1832) – Młodzi podróżnicy: Zawiera uwagi rodziny podczas podróży po głównych stanach i królestwach Europy
- Dorothy Wall (1894–1942) – Blinky Bill
- Bluszcz Wallace (1915-2006) - pookie serii Animal Półka serii
- John Graham Wallace (ur. 1966) – Pan Bumble
- Maria Elena Walsh (1930-2011) – Tutú Marambá
- Vivian Walsh – Oliwka, Drugi Renifer , Gluey , Penguin Dreams , seria Mr. Lunch
- Mildred Pitts Walter – Justin i najlepsze ciastka świata, druga córka: historia niewolnicy
- Amy Catherine Walton (Pani OF Walton, 1849–1939) – Stare organy Christie
- Jennifer Ward (ur. 1963) – Wyjście na pustynię
- Elizabeth Watkin-Jones (1887-1966) – Plant y Mynachdy , Onesimus
- Victor Watson (ur. 1936) – seria Paradise Barn
- Marion St John Webb (1888-1930) – Puknij trzy razy , Dziewczyny z Chequertrees
- Regina Webb (ur. 1980) – seria detektyw Henry Hopper
- Sadie Rose Weilerstein (1894–1993) – Przygody K'tonton
- Ronald Welch (1909–1982) – Rękawica , Rycerz krzyżowiec
- Jacqueline West (ur. 1979) – Marzyciele często kłamią , Księgi nigdzie indziej
- Robert Westall (1929–1993) – Strzelcy maszynowi , Pojąć piąty , Strach na wróble
- Frank Atha Westbury (1838-1901) – australijskie bajki
- Scott Westerfeld (ur. 1963) – trylogia Midnighters , Peeps , The Last Days , seria Uglies
- John FC Westerman (1901-1991) – John Wentley przejmuje kontrolę , Niewidzialny samolot
- Percy F. Westerman (1876–1959) – Wszystkie ręce do łodzi , czyny łuski i odwaga w Wielkiej Wojnie
- Carol Weston (ur. 1956) – seria Melanie Martin , Ava i Pip
- Michael Wexler - Wydaje serię
- Suzanne Weyn (ur. 1955) – tatuaż z kodem kreskowym , Wonder Emporium pana Magorium
- Gloria Whelan (ur. 1923) – Bezdomny ptak , Anioł na placu , Nasłuchiwanie lwów , Dom Chu Ju
- Evelyn Whitaker (1844-1929) – Laddie , Tip Cat
- EB White (1899-1985) - Sieć Charlotte , Stuart Little , Trąbka łabędzia
- TH White (1906-1964) – Miecz w kamieniu , Odpoczynek pani Masham
- Martin Widmark (ur 1961) - Agencja kryminał detektyw seria
- Kate Douglas Wiggin (1856-1923) – Rebecca z Sunnybrook Farm
- Oscar Wilde (1854–1900) – Samolubny olbrzym , Szczęśliwy książę i inne historie
- Laura Ingalls Wilder (1867–1957) – Mały domek na prerii i inne książki o Małym domku
- Geoffrey Willans (1911-1958) – Precz ze Skool , Jak być Topp
- Barbara Willard (1909–1994) – Żelazna lilia
- John Ellis Williams (1924-2008) – Owen Kozioł Snowdon
- Karen Lynn Williams (ur. 1952) – Galimoto
- Maiya Williams (ur. 1962) – Złota Godzina
- Margery Williams (1881–1944) – Aksamitny Królik , Biedny Cecco , Winterbound
- Ursula Moray Williams (1911-2006) - Przygody małego drewnianego konika , Gobbolino kota czarownicy
- Rita Williams-Garcia (ur. 1957) – One Crazy Summer , PS Be Eleven , Gone Crazy in Alabama
- Henry Williamson (1895-1977) – Tarka Wydra
- Budge Wilson (1927-2021) – Przed zielonymi szczytami , Odejście
- Jacqueline Wilson (ur. 1945) – Zakochane dziewczyny , Double Act , Historia Tracy Beaker , Ilustrowana mama
- Jane Wilson-Howarth (ur. 1954) – porwanie w Himalajach , w pogoni za tygrysem
- Arthur M. Winfield (pseudonim Edward Stratemeyer z 1899 r.) – seria Rover Boys
- Henry Winkler (ur. 1945) – seria Hank Zipzer
- Henry Winterfeld (1901-1990) - Kłopoty w Timpetill , Detektywi w Togach , Gwiazda
- Elizabeth Winthrop (ur. 1948) – Zamek na poddaszu
- Mary Wollstonecraft (1759–1797) – oryginalne historie z prawdziwego życia
- Audrey Wood (ur 1948) - Napping Dom , Moonflute , Król Bidgood jest w wannie
- Patricia Wrede (ur. 1953) – seria Enchanted Forest Chronicles
- Dare Wright (1914–2001) – Samotna lalka
- Patricia Wrightson (1921-2010) – Krzywy wąż , Nargun i gwiazdy
- Eva-Lis Wuorio (1918-1988) – Wyspa ryb na drzewach , Kwiat szczęścia
- Johann David Wyss (1743-1818) – szwajcarska rodzina Robinson
Tak
- Laurence Yep (ur. 1948) – The Golden Mountain Chronicles , Dragon series , Ribbons
- Jane Yolen (ur. 1939) – Owl Moon , seria Commander Toad, seria Pit Dragon , Wizard's Hall
- Charlotte Mary Yonge (1823-1901) - Daisy Chain , Mały książę , Gołąb w orlim gnieździe
- EH Young (1880-1949) – Caravan Island , River Holiday
- Ed Young (ur. 1931) – Lon Po Po , Seven Blind Myce
- Miriam Young (1913-1974) - Panna Suzy , Żelki na śniadanie , Ogród czarownicy
Z
- Zheng Yuanjie (ur. 1955) – król baśni
- Paul Zindel (1936–2003) – Pigman
- Charlotte Zolotow (1915–2013) – Pan Królik i piękny prezent
- Rania Zaghir (ur. 1977) – Kto zjadł moje lody?
Zobacz też
- Medal Caldecotta
- Medal Carnegie
- Literatura dziecięca
- Bajka
- Medal Nowość
- Literatura dla młodych dorosłych
- Lista amerykańskich książek dla dzieci
- Lista ilustratorów książek dla dzieci
- Lista klasycznych książek dla dzieci
- Lista pisarzy literatury faktu dla dzieci
- Lista bajek
- Lista młodych dorosłych autorów
- Listy pisarzy