Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Latvia at the 2008 Summer Olympics
Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 | |
---|---|
Kod MKOl | LAT |
NOC | Łotewski Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej |
www |
w Pekinie | |
Zawodnicy | 50 w 11 sportach |
Nosiciel flagi |
Vadims Vasiļevskis (otwarcie) Māris Štrombergs (zamknięcie) |
Medale na 45. miejscu |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Imperium Rosyjskie (1900-1912) Związek Radziecki (1952-1988) |
Łotwa startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie , Chiny . Był to dziewiąty występ Łotwy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich .
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie |
---|---|---|---|
Złoto | Maris Štrombergs | Kolarstwo | BMX dla mężczyzn |
Srebro | Ainars Kovals | lekkoatletyka | Rzut oszczepem mężczyzn |
Brązowy | Viktors Ščerbatihs | Podnoszenie ciężarów | Mężczyźni +105 kg |
lekkoatletyka
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Ronalds Arajs | 200 m² | 21.22 | 5 | Nie awansował | |||||
Ingus Janević | 20 km spacer | Nie dotyczy | DNS | ||||||
50 km pieszo | Nie dotyczy | 4:12:45 | 42 | ||||||
Igors Kazakēvičs | 50 km pieszo | Nie dotyczy | 3:52:38 | 16 | |||||
Dmitrijs Miļkevičs | 800 m² | 1:47.12 | 4 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Staislavs Olijars | 110 m przez płotki | DNS | Nie awansował | ||||||
Valērijs Žolnerovičs | 3000 m z przeszkodami | 8:37,65 | 10 | Nie dotyczy | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Ainars Kovals | Rzut oszczepem | 80,15 | 7 q | 86,64 | |
riks Rags | 79,33 | 13 | Nie awansował | ||
Igors Sokolovs | Rzut młotem | 73,72 | 19 | Nie awansował | |
Maris Urtan | Pchnięcie kulą | 19.57 | 25 | Nie awansował | |
Vadims Vasiļevskis | Rzut oszczepem | 83,51 | 1 Q | 81,32 | 9 |
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janis Karlivans | Wynik | 11.36 | 7.26 | 14,85 | 1,84 | 51,61 | 15.28 | 44,54 | DNS | — | — | DNF | |
Zwrotnica | 782 | 876 | 780 | 661 | 742 | 816 | 757 | 0 | — | — |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Jolanta Dukure | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:41:03 | 41 | |||
Inna Poluškin | 3000 m z przeszkodami | 10:18,60 | 14 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Ieva Zunda | 400 m przez płotki | 57,43 | 5 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Sinta Ozoliņa | Rzut oszczepem | 60,13 | 12 q | 53,38 | 11 |
- Wydarzenia łączone – Heptathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aiga Grabuste | Wynik | 13.78 | 1,77 | 12.70 | 24,71 | 6.36 | 39,02 | 2:16,87 | 6050 PB | 19* |
Zwrotnica | 1010 | 941 | 707 | 914 | 962 | 649 | 867 |
* Zawodniczka, która zajęła drugie miejsce, Ludmiła Błońska z Ukrainy , uzyskała pozytywny wynik testu na zakazaną substancję. Zarówno testy A, jak i B wypadły pozytywnie, dlatego Błońska została pozbawiona srebrnego medalu, a Grabuste awansowała na wyższą pozycję.
Koszykówka
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Łotwy w turnieju koszykówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.
Reprezentacja Łotwy w koszykówce kobiet – skład Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gracze | Trenerzy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
- Gra zespołowa
Zakwalifikował się do ćwierćfinału |
Zespół
|
Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Wiązanie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australia | 5 | 5 | 0 | 424 | 319 | +105 | 10 | |
Rosja | 5 | 4 | 1 | 339 | 333 | +6 | 9 | |
Białoruś | 5 | 2 | 3 | 324 | 332 | -8 | 7 | 1–0 |
Korea Południowa | 5 | 2 | 3 | 327 | 360 | −33 | 7 | 0–1 |
Łotwa | 5 | 1 | 4 | 334 | 387 | −53 | 6 | 1–0 |
Brazylia | 5 | 1 | 4 | 337 | 354 | -17 | 6 | 0–1 |
9 sierpnia 2008
22:15 |
Łotwa | 57- 62 | Rosja |
Punktacja w czwartej: 7 14 , 24 -15, 17, -12, 9 21 | ||
Pkt : Jansone 24 Rebs : Tamane 6, Kubliņa 6 Asy : Jēkabsone-Žogota 6 |
Pkt : Szczegolewa 12, Korstin 12 Reb : Szczegolewa 12 Ast: Rachmatulina 5 |
11 sierpnia 2008
16:45 |
Łotwa | 57- 79 | Białoruś |
Punktacja za kwartał: 20- 21 , 15- 19 , 14- 20 , 8 19 | ||
Pts : basko 19 rebs : Jansone , Kubliņa , Tamane 6 Asts : Eglite 3 |
Pkt : Leuchanka 22 Rebs: Verameyenka 9 Ast: Marchanka 5 |
13 sierpnia 2008
14:30 |
Brazylia | 78- 79 | Łotwa |
Punktacja za kwartał: 23 -14, 13- 17 , 23- 26 , 19- 22 | ||
Pkt : Zakrzeski 16 Rebs : Santos , Zakrzeski 9 Asts : Pinto 4 |
Punkty: Jēkabsone 25 Rebs: Kubliņa 7 Asy: Jēkabsone 5 |
15 sierpnia 2008
11:15 |
Łotwa | 73- 96 | Australia |
Punktacja w czwartej: 18- 19 , 20 22 , 18- 35 , 17- 20 | ||
Pts : Tāre 14 Rebs : Brumermane , Jansone 5 Ast : Tāre 4 |
Punkty: Jackson 30 Rebs: Taylor 11 Asy: Harrower , Taylor 4 |
17 sierpnia 2008
14:30 |
Korea Południowa | 72 –68 | Łotwa |
Punktacja w czwartej: 20- 22 , 22 -13, 18 -9, 12- 24 | ||
Punkty : Park 17 Rebs : Lee 10 Ast : Lee 4 |
Punkty: Jēkabsone-Žogota 22 Rebs: Tamane 11 Asy: Jēkabsone-Žogota 5 |
Kajakarstwo
Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Miķelis Ežmalis | C-1, mężczyźni 500 m | 1:54.890 | 6 QS | 1:56,907 | 6 | Nie awansował | |
C-1, mężczyźni 1000 m | 4:13.777 | 4 QS | 4:16,820 | 9 | Nie awansował | ||
Krists Straume Kristaps Zaļupe |
K-2, mężczyźni 500 m | 1:31.020 | 4 QS | 1:32.649 | 4 | Nie awansował | |
K-2, mężczyźni 1000 m | 3:23.198 | 5 QS | 3:23,408 | 1 Q | 3:19.387 | 7 |
Legenda kwalifikacji: QS = Zakwalifikuj się do półfinału; QF = Zakwalifikuj się bezpośrednio do finału
Kolarstwo
Droga
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Raivis Belohvoščiks | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie skończyłem | |
Jazda na czas mężczyzn | 1:08:54 | 36 | |
Gatis Smukulis | Wyścig szosowy mężczyzn | 6:36:48 | 68 |
BMX
Sportowiec | Wydarzenie | Wysiew | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Ivo Lakučs | BMX dla mężczyzn | 36,509 | 16 | 21 | 8 | Nie awansował | |||
Artūrs Matisons | 36,072 | 4 | 6 | 2 Q | 22 | 7 | Nie awansował | ||
Maris Štrombergs | 35.910 | 2 | 7 | 1 Q | 3 | 1 Q | 36,190 |
Dżudo
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Vsevolods Zeļonijs | Mężczyźni –73 kg |
Wiłkomirski ( POL ) L 0010–0020 |
Nie awansował | |||||||
Jevgeņijs Borodavko | Mężczyźni –90 kg |
Meloni ( ITA ) L 0010-0100 |
Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Sportowiec | Wydarzenie | Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Bieganie (3000 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Punkty MP | Wyniki | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Kary | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | ||||
Denisa Czerkowskiego | Męski . | 184 | 12 | 1144 | 15-20 | 24 | 760 | 2:10,46 | 29 | 1236 | 112 | 9 | 1088 | 9:29.96 | 13 | 1124 | 5352 | 11 |
Jeļena Rubļevska | damskie | 181 | 35 | 908 | 27-8 | 2 | 1048 | 2:22,94 | 25 | 1208 | 220 | 31 | 980 | 10:49.35 | 18 | 1124 | 5268 | 23 |
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Afanasijs Kuzmins | Pistolet szybkostrzelny 25 m | 565 | 17 | Nie awansował |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Andrejs Dūda | 100 m motyl | 55,20 | 59 | Nie awansował | |||
200 m indywidualna składanka | 2:04.18 | 38 | Nie awansował | ||||
Romans Miloslavskis | 100 m stylem dowolnym | 50,40 | 46 | Nie awansował | |||
200 m stylem dowolnym | 1:48,41 | 25 | Nie awansował |
Tenis ziemny
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Ernest Gulbis | Singiel mężczyzn |
Dawydenko ( ROS ) L 4–6, 2–6 |
Nie awansował |
Siatkówka
plaża
Sportowiec | Wydarzenie | Runda wstępna | Na stojąco | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | |||
Martiņš Pļaviņš Aleksandrs Samoilovs |
Męski . |
Grupa B Dalhausser - Rogers ( USA ) W 2 - 0 (21-19, 21-18) Baracetti - Conde ( Arg ), l 0 - 2 (21-23, 19-21) Heuscher - Heyer ( Sui ) W 2 - 1 (21-17, 21-23, 15-13) |
1 Q |
Gosch – Horst ( AUT ) L 0 – 2 (17–21, 18–21) |
Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Viktors Ščerbatihs | Mężczyźni +105 kg | 206 | 3 | 242 | 3 | 448 |