Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – Kenya at the 2016 Summer Olympics
Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | |
---|---|
Kod MKOl | ROZPOZNAĆ |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski Kenii |
w Rio de Janeiro | |
Zawodnicy | 89 w 7 sportach |
nosiciele flag |
Shehzana Anwar (otwarcie) Mercy Cherono (zamknięcie) |
Medale w rankingu 15. |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Kenia rywalizowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w Brazylii, od 5 do 21 sierpnia 2016 r. Był to czternasty występ narodu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.
Narodowy Komitet Olimpijski Kenii (NOCK) wysłał swój największy w historii delegację do igrzysk, z 89 zawodników, 47 mężczyzn i 42 kobiet, konkurujących w siedmiu dyscyplinach sportowych. Wśród sportów reprezentowanych przez krajowych sportowców Kenia miała swój olimpijski debiut w rugby siódemek (nowość na Igrzyskach w 2016 r.), a także powrót do łucznictwa po 16 latach i judo po 24 latach. Jak zwykle, lekkoatletyka miała największą drużynę pod względem sportu z 48 sportowcami, mniej więcej ponad połowę pełnego składu w kraju.
Kenijski skład został wyróżniony przez pięciu byłych medalistów olimpijskich, w tym rekordzistę świata Davida Rudisha na 800 metrów mężczyzn, biegacza średniodystansowego Asbela Kipropa , biegaczy z przeszkodami Brimina Kipruto i Ezekiela Kemboi oraz czterokrotną olimpijkę Vivian Cheruiyot , która wcześniej zdobyła dwa medale. w biegach długodystansowych w Londynie 2012 . Inni znani kenijscy sportowcy to czołowy afrykański rzucający oszczepem i mistrz świata z 2015 roku Julius Yego oraz łuczniczka Shehzana Anwar , która została ostatecznie wybrana jako nosicielka narodowej flagi podczas ceremonii otwarcia.
Ponieważ krajowa organizacja antydopingowa Kenii została uznana za niezgodną ze Światowym Kodeksem Antydopingowym , Międzynarodowy Komitet Olimpijski w dniu 21 czerwca 2016 r. zdecydował, że o kwalifikowalności kenijskich sportowców powinna decydować indywidualnie Międzynarodowa Federacja, każdy sport.
Pomimo kontrowersji Kenia opuściła Rio de Janeiro z 13 medalami (6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy), co oznacza swój najbardziej udany wynik w historii igrzysk olimpijskich w oparciu o pozycję medalową. Wszystkie te medale zostały przyznane lekkoatletom, a Rudisha z powodzeniem utrzymał tytuł mężczyzny na 800 m . Po raz pierwszy w historii Kenia zdobyła medale w konkurencjach terenowych i przeszkodach przez odpowiednio Yego i Boniface Mucheru , a także tytuł maratonu kobiet od Jemimy Sumgong . Kuszące wyniki w biegach długodystansowych kobiet sprawiły, że Cheruiyot i Faith Kipyegon wyprzedzili faworytów wyścigu z Etiopii i zdobyli złote medale. Tymczasem Conseslus Kipruto pokonał obrońcę tytułu Kemboi, zdobywając jedenasty w Kenii tytuł w klasyfikacji generalnej w biegu na 3000 m z przeszkodami . Kemboi, który początkowo zdobył brąz, aby zostać pierwszym biegaczem z przeszkodami z trzema medalami olimpijskimi, został ostatecznie zdyskwalifikowany za zejście z toru w fazie skoków do wody.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto | Jemima Sumgong | lekkoatletyka | Maraton kobiet | 14 sierpnia |
Złoto | Dawid Rudisza | lekkoatletyka | 800 m . mężczyzn | 15 sierpnia |
Złoto | Wiara Kipyegon | lekkoatletyka | 1500 m² kobiet | 16 sierpnia |
Złoto | Conseslus Kipruto | lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami, mężczyźni | 17 sierpnia |
Złoto | Vivian Cheruiyot | lekkoatletyka | 5000 m . kobiet | 20 sierpnia |
Złoto | Eliud Kipchoge | lekkoatletyka | Maraton mężczyzn | 21 sierpnia |
Srebro | Vivian Cheruiyot | lekkoatletyka | 10 000 m² kobiet | 12 sierpnia |
Srebro | Paul Tanui | lekkoatletyka | 10 000 m . mężczyzn | 13 sierpnia |
Srebro | Hyvin Jepkemoi | lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami, kobiety | 15 sierpnia |
Srebro | Bonifacy Mucheru | lekkoatletyka | 400 m przez płotki, mężczyźni | 18 sierpnia |
Srebro | Hellen Obiri | lekkoatletyka | 5000 m . kobiet | 20 sierpnia |
Srebro | Juliusz Yego | lekkoatletyka | Rzut oszczepem mężczyzn | 20 sierpnia |
Brązowy | Małgorzata Wambui | lekkoatletyka | 800 m . kobiet | 20 sierpnia |
Łucznictwo
Jedna kenijska łuczniczka zakwalifikowała się do indywidualnego łuku kobiecego, zdobywając jedno z trzech miejsc olimpijskich dostępnych na Mistrzostwach Afryki Łucznictwa 2016 w Windhoek w Namibii , oczekując powrotu olimpijskiego do tego sportu po raz pierwszy od 2000 roku .
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Szehzana Anwar | Indywidualność kobiet | 579 | 62 |
Ki Bb ( KOR ) L 1–7 |
Nie awansował |
Lekkoatletyka (lekkoatletyka)
Sportowcy kenijscy osiągnęli do tej pory standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdym wydarzeniu):
Sześciu maratończyków (po trzech na płeć) zostało powołanych do drużyny kenijskiej 10 maja 2016 r., a 42 kolejnych sportowców (29 mężczyzn i 13 kobiet) dołączyło do nich i zostało dodanych do listy 2 lipca 2016 r. na podstawie osiągniętych wyników. przez cały okres kwalifikacyjny. Wśród nich byli panujący mistrz olimpijski mężczyzn na 800 m David Rudisha , dwukrotny złoty medalista w biegu z przeszkodami Ezekiel Kemboi , mistrzowie świata 2015 Julius Yego (rzut oszczepem) i Nicholas Bett (400 m przez płotki) oraz dwukrotna medalistka olimpijska Vivian Cheruiyot w biegach długodystansowych .
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Wydarzenia na torze i na drodze
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Mike Mokamba | 200 m² | DNS | Nie awansował | ||||
Carvin Nkanata | 21.43 | 8 | Nie awansował | ||||
Raymond Kibet | 400 m² | 46.15 | 5 | Nie awansował | |||
Alfas Kiszojian | 46,74 | 6 | Nie awansował | ||||
Alex Sampao | 46,62 | 7 | Nie awansował | ||||
Alfreda Kipketera | 800 m² | 1:46,61 | 1 Q | 1:44,38 | 1 Q | 1:46.02 | 7 |
Ferguson Rotich | 1:46.00 | 2 Q | 1:44,65 | 4 q | 1:43,55 | 5 | |
Dawid Rudisza | 1:45.09 | 1 Q | 1:43,88 | 1 Q | 1:42.15 | ||
Asbel Kiprop | 1500 m² | 3:38,97 | 1 Q | 3:39,73 | 1 Q | 3:50,87 | 6 |
Ronald Kwemoi | 3:38,33 | 2 Q | 3:39,42 | 1 Q | 3:56,76 | 13 | |
Eliasz Manangoi | 3:46,83 | 2 Q | DNS | Nie awansował | |||
Izjasz Koech | 5000 m² | 13:25.15 | 12 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Karol Muneria | 13:30.95 | 12 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Kaleb Ndiku | 13:26,63 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Geoffrey Kamworor | 10000 m² | Nie dotyczy | 27:31,94 | 11 | |||
Bedan Karoki Muchiri | Nie dotyczy | 27:22.93 | 5 | ||||
Paul Tanui | Nie dotyczy | 27:05,64 | |||||
Mikołaj Bett | 400 m przez płotki | DSQ | Nie awansował | ||||
Aron Koech | 48,77 | 1 Q | 48,49 | 1 Q | 49.09 | 7 | |
Bonifacy Mucheru | 48,91 | 2 Q | 48,85 | 2 Q | 47.78 NR | ||
Ezechiel Kemboi | 3000 m z przeszkodami | 8:25,51 | 3 Q | Nie dotyczy | DSQ | ||
Brimin Kipruto | 8:26,25 | 2 Q | Nie dotyczy | 8:18,79 | 7 | ||
Conseslus Kipruto | 8:21.40 | 1 Q | Nie dotyczy | 8:03.28 LUB | |||
Stanley Biwott | Maraton | Nie dotyczy | DNF | ||||
Eliud Kipchoge | Nie dotyczy | 2:08:44 | |||||
Wesley Korir | Nie dotyczy | DNF | |||||
Samuel Gathimba | 20 km spacer | Nie dotyczy | DNF | ||||
Szymon Wachira | Nie dotyczy | DNF |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Kubuś Chebet | 800 m² | 2:01,65 | 2 Q | 2:01.90 | 6 | Nie awansował | |
Eunice Sum | 1:59,83 | 1 Q | 2:00.88 | 7 | Nie awansował | ||
Małgorzata Wambui | 1:59,66 | 2 Q | 1:59,21 | 1 Q | 1:56.89 | ||
Nancy Chepkwemoi | 1500 m² | 4:15.41 | 11 | Nie awansował | |||
Wiara Kipyegon | 4:06.65 | 2 Q | 4:03.95 | 1 Q | 4:08.92 | ||
Viola Cheptoo Lagat | 4:08.09 | 8 q | 4:06.83 | 6 | Nie awansował | ||
Miłosierdzie Cherono | 5000 m² | 15:19.56 | 3 Q | Nie dotyczy | 14:42,89 | 4 | |
Vivian Cheruiyot | 15:17,74 | 3 Q | Nie dotyczy | 14:26.17 LUB | |||
Hellen Obiri | 15:19.38 | 1 Q | Nie dotyczy | 14:29,77 | |||
Alicja Aprot | 10000 m² | Nie dotyczy | 29:53,51 | 4 | |||
Vivian Cheruiyot | Nie dotyczy | 29: 32.53 NR | |||||
Betsy Saina | Nie dotyczy | 30:07,78 | 5 | ||||
Maureen Jelagat | 400 m przez płotki | 57,97 | 8 | Nie awansował | |||
Beatrice Chepkoech | 3000 m z przeszkodami | 9:17,55 | 1 Q | Nie dotyczy | 9:16.05 | 4 | |
Hyvin Jepkemoi | 9:24.61 | 1 Q | Nie dotyczy | 9:07.12 | |||
Lidia Rotich | 9:30.21 | 5 q | Nie dotyczy | 9:29.90 | 13 | ||
Wizylina Jepkesho | Maraton | Nie dotyczy | 2:46:05 | 86 | |||
Helah Kiprop | Nie dotyczy | DNF | |||||
Jemima Sumgong | Nie dotyczy | 2:24:04 | |||||
Grace Wanjiru | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:37:49 | 42 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Juliusz Yego | Rzut oszczepem mężczyzn | 83,55 | 5 Q | 88,24 |
Boks
Kenia zgłosiła trzech bokserów, którzy rywalizują w każdej z poniższych kategorii wagowych w olimpijskim turnieju bokserskim. Rayton Okwiri twierdził jego miejsce olimpijski z półfinałowym zwycięstwie w 2016 afrykańskiego turnieju eliminacyjnym w Jaunde , Kamerun . W międzyczasie bokser wagi muszej Peter Mungai Warui otrzymał w tym samym czasie wolne miejsce na Igrzyskach Olimpijskich jako następny najwyżej sklasyfikowany bokser, jeszcze nie zakwalifikowany, z powodu decyzji Republiki Południowej Afryki o nieprzyjmowaniu miejsc w kwalifikacjach kontynentalnych.
Bokser wagi koguciej i olimpijczyk z Londynu 2012 Benson Gicharu uzupełnili kenijski skład swoim półfinałowym triumfem w eliminacjach olimpijskich APB i WSB 2016 w Vargas w Wenezueli .
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Peter Mungai Warui | Lekka muszka męska | Do widzenia |
Lü B ( CHN ) W 2–1 |
Argilagos ( CUB ) L 0–3 |
Nie awansował | ||
Benson Gicharu | Waga kogucia męska |
Erdenebat ( MGL ) L 0–3 |
Nie awansował | ||||
Rayton Okwiri | Waga półśrednia mężczyzn |
Zamkovoy ( R ) W 2-1 |
Rabii ( MAR ) L 0–3 |
Nie awansował |
Dżudo
Kenia zakwalifikowała jednego judoka do kategorii wagi średniej mężczyzn (90 kg) na Igrzyskach, co oznacza olimpijski powrót narodu do tego sportu po raz pierwszy od 1992 roku . Kiplangat Sang zdobył kontynentalne miejsce z regionu Afryki, jako najwyżej sklasyfikowany kenijski judoka poza bezpośrednimi miejscami w kwalifikacjach na Światowej Liście Rankingowej IJF z 30 maja 2016 r.
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaż | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Kiplangat Sang | Mężczyźni –90 kg | Do widzenia |
Tóth ( WĘG ) L 000–100 |
Nie awansował |
Siódemki w rugby
Turniej mężczyzn
Kenijczyk mężczyzn Rugby Sevens zespół zakwalifikował się na olimpiadę wygrywając 2015 Africa Cup Sevens w Johannesburgu , Republika Południowej Afryki .
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się lista Kenii w męskim turnieju siódemek rugby podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 – wiek reprezentuje wiek każdego gracza, w którym odbyła się olimpiada.
Trener: Benjamin Ayimba
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Wydarzenia | Zwrotnica | Unia |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | BK | Oscar Ayodi | 21 września 1989 (w wieku 26 lat) | 26 | 180 | Homeboyz |
2 | FW | Bush Mwale | 14 listopada 1993 (w wieku 22) | 13 | 75 | Homeboyz |
3 | FW | Oscar Ouma Achieng | 3 maja 1989 (w wieku 27 lat) | 32 | 320 | Nakuru |
4 | BK | Lugonzo Ligamy | 29 lipca 1992 (w wieku 24 lat) | 10 | 51 | Homeboyz |
5 | BK | Billy Odhiambo | 7 listopada 1993 (w wieku 22 lat) | 27 | 250 | Uniwersytet Strathmore |
6 | FW | Humphrey Kayange | 20 lipca 1982 (w wieku 34 lat) | 67 | 799 | Mwamba |
7 | BK | Biko Adema | 1 września 1987 (w wieku 28 lat) | 53 | 702 | Nieokreślone |
8 | FW | Andrzej Amonde ( c ) | 25 grudnia 1983 (w wieku 32 lat) | 48 | 170 | Bank Komercyjny w Kenii |
9 | FW | Dennis Ombachi | 14 grudnia 1991 (w wieku 24 lat) | 22 | 130 | Mwamba |
10 | BK | Samuel Olich | 15 grudnia 1993 (w wieku 22 lat) | 6 | 99 | Impala Saracens |
11 | BK | Collins Indżera | 18 października 1986 (w wieku 29 lat) | 66 | 1211 | Mwamba |
12 | FW | Willy Ambaka | 14 maja 1990 (w wieku 26) | 29 | 325 | Kenia Arlekin |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | 3 | 3 | 0 | 0 | 73 | 45 | +28 | 9 | Ćwierćfinały |
2 | Japonia | 3 | 2 | 0 | 1 | 64 | 40 | +24 | 7 | |
3 | Nowa Zelandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 59 | 40 | +19 | 5 | |
4 | Kenia | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 90 | −71 | 3 |
Rules dla klasyfikacji: 1) Punkty; 2) Wynik bezpośredni; 3) Różnica punktowa; 4) Zdobyte punkty.
9 sierpnia 2016
12:00 |
Wielka Brytania | 31-7 | Kenia |
---|---|---|
Próby: Norton 2' m Burgess 4' C Bibby (2) 6' M, 12' c Bennett 7' c Con: Mitchell (3/4) Bibby (0/1) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Odhiambo 8' c Con: Adema (1/1) |
9 sierpnia 2016
17:30 |
Nowa Zelandia | 28–5 | Kenia |
---|---|---|
Spróbuj: Kara spróbuj 3' c Ioane 4' c Pulu 11' c Ormond 14' c Con: Pulu (3/3) Kaka (1/1) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Injera 1 'm Con: Adema (0/1) |
10 sierpnia 2016
12:00 |
Kenia | 7–31 | Japonia |
---|---|---|
Spróbuj: Injera 4' c Con: Oliech (1/1) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Próby: Hano 1' C Lemeki (2), 7' c, 13' m Goya 9' m Kara próbie 11' C Con: Goya (3/5) |
- Półfinał klasyfikacji (9-12)
10 sierpnia 2016
16:30 |
Hiszpania | 14-12 | Kenia |
---|---|---|
Spróbuj: Poggi (2) 7' c, 8' c Con: Hernández (2/2) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Amonde 4' m Odhiambo 12' c Con: Adema (0/1) Oliech (1/1) 12' |
- Mecz o jedenaste miejsce
11 sierpnia 2016
12:30 |
Brazylia | 0-24 | Kenia |
---|---|---|
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Odhiambo (3) 1' m, 6' c, 10 c Ambaka 8' m Con: Oliech (1/2) Injera (0/1) Adema (1/1) |
Turniej kobiet
Kenijska kobieca drużyna rugby siódemek zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, zajmując drugie miejsce w zawodach Women's Africa Cup Sevens 2015 w Johannesburgu , ponieważ zwycięzcy kwalifikacji z RPA nie zaakceptowali swojego miejsca na olimpiadzie.
- Skład zespołu
Poniżej znajduje się lista Kenii w turnieju rugby siódemek kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Główny trener: Michael Mulima
Obrona | Naprzód | ||
---|---|---|---|
4 | Rachel Mbogo | 1 | Stacy Otieno |
5 | Linet Arasa | 2 | Janet Awino |
7 | Doreen Nziwa | 3 | Sheila Chajira |
8 | Janet Okelo | 6 | Camilyne Oyuayo |
9 | Irena Otieno | 12 | Filadelfia Olando |
10 | Katarzyna Abilla ( c ) | ||
11 | Celestyna Masinde |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nowa Zelandia | 3 | 3 | 0 | 0 | 109 | 12 | +97 | 9 | Ćwierćfinały |
2 | Francja | 3 | 2 | 0 | 1 | 71 | 40 | +31 | 7 | |
3 | Hiszpania | 3 | 1 | 0 | 2 | 31 | 65 | −34 | 5 | |
4 | Kenia | 3 | 0 | 0 | 3 | 17 | 111 | −94 | 3 |
Rules dla klasyfikacji: 1) Punkty; 2) Wynik bezpośredni; 3) Różnica punktowa; 4) Zdobyte punkty.
6 sierpnia 2016
11:30 |
Nowa Zelandia | 52–0 | Kenia |
---|---|---|
Próby: Woodman (3) 1' C-8' c, 13' M McAlister (2) 3' c, 14' M Manuel 6' C Broughton 10' C Williams 14' C Con: Nathan, Wong (5/6) Kociołek (1/2) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
6 sierpnia 2016
16:00 |
Francja | 40-7 | Kenia |
---|---|---|
Spróbuj: Ladagnous (2) 4' c, 14' m Le Pesq 7' c Horta 8' c Guérin 11' c Amiel 14' c Con: Le Pesq (4/5) Biscarat (1/1) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Masinde 7' c Con: Awino (1/1) |
7 sierpnia 2016
11:00 |
Hiszpania | 19-10 | Kenia |
---|---|---|
Spróbuj: Plà 1' m Bravo (2) 9' c, 12' c Con: P. García (2/3) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Nziwa 6' m Okelo 14' m Con: Awino (0/2) |
- Półfinał klasyfikacji (9-12)
7 sierpnia 2016
16:30 |
Kenia | 0-24 | Japonia |
---|---|---|
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Próby: Yamaguchi (2) 2, m, 6' C Kuwai 8' m Kanematsu 13' C Con: Okuroda (1/2) Yamanaka (1/2) |
- Mecz o jedenaste miejsce
8 sierpnia 2016
12:30 |
Kolumbia | 10–22 | Kenia |
---|---|---|
Spróbuj: S. Acevedo 1' m Medina 7' m Con: Lopera (0/2) |
Raport (Rio 2016) Raport (World Rugby) |
Spróbuj: Okelo (2) 4' m, 11' c I. Otieno 9' m Masinde 14' m Con: Awino (1/3) Nziwa (0/1) |
Pływanie
Kenia otrzymała od FINA zaproszenie Universality do wysłania dwóch pływaków (jednego mężczyzny i jednej kobiety) na igrzyska olimpijskie.
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Hamdan Bayusuf | 100 m stylem grzbietowym, mężczyźni | 1:00.28 | 38 | Nie awansował | |||
Talisa Lanoe | 100 m stylem grzbietowym, kobiety | 1:10.02 | 33 | Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
Kenia otrzymała od IWF niewykorzystane miejsce na wysłanie męskiego sztangisty na igrzyska olimpijskie.
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
James Adedé | Mężczyźni −94 kg | 116 | 17 | 140 | 17 | 256 | 17 |
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- [ [1] KEN/lato/2016/ Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016] na SR/Olimpiadzie