Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – Kenya at the 2004 Summer Olympics
Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | |
---|---|
Kod MKOl | ROZPOZNAĆ |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski Kenii |
w Atenach | |
Zawodnicy | 46 w 4 sportach |
Nosiciel flagi | Fioletowy Barasa |
Medale 41. miejsce |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Kenia rywalizowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach , Grecja , od 13 do 29 sierpnia 2004. Był to jedenasty występ narodu na Igrzyskach Olimpijskich, z wyjątkiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 1976 w Montrealu i Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 w Moskwie z powodu Afryki i Stanów Zjednoczonych bojkot .
Narodowy Komitet Olimpijski Kenii (NOCK) wysłał najmniejszą w kraju delegację na Igrzyska od Letnich Igrzysk Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku . Łącznie 46 sportowców, 22 mężczyzn i 24 kobiety, rywalizowało tylko w lekkiej atletyce (szczególnie w zawodach średniodystansowych i maratonie), wioślarstwie, pływaniu i siatkówce, która jest narodowym sportem drużynowym w tych igrzyskach. Po raz pierwszy w swojej historii olimpijskiej Kenia była reprezentowana przez więcej kobiet niż mężczyzn ze względu na udział kobiecej drużyny siatkówki. W kenijskiej drużynie występowali medaliści olimpijscy Paul Tergat w maratonie mężczyzn oraz Bernard Lagat , który rok później wyemigrował do Ameryki w biegu na średnim dystansie mężczyzn. Wśród tych medalistów Lagat zdołał tylko dodać brązowy medal do swojego sprzętu kariery dla kenijskiej drużyny na tych igrzyskach przed zbliżającym się transferem. Kapitan drużyny siatkówki Violet Barasa została pierwszą w kraju nosicielką flagi podczas ceremonii otwarcia.
Kenia opuściła Ateny z siedmioma medalami olimpijskimi (jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe), porównując swój rekord z Sydney sprzed czterech lat. Ezekiel Kemboi zdołał zdobyć jedyny złoty medal w kraju w biegu z przeszkodami na 3000 m, a jego koledzy z drużyny, Brimin Kipruto i Paul Kipsiele Koech, zdobyli do domu srebro i brąz, gdy wszyscy wspięli się na podium po raz drugi na igrzyskach olimpijskich w Kenii. historia od 1992 roku.
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto | Ezechiel Kemboi | lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami, mężczyźni | 24 sierpnia |
Srebro | Katarzyna Ndereba | lekkoatletyka | Maraton kobiet | 22 sierpnia |
Srebro | Izabela Ochichi | lekkoatletyka | 5000 m . kobiet | 23 sierpnia |
Srebro | Bernard Lagat | lekkoatletyka | 1500 m² mężczyzn | 24 sierpnia |
Srebro | Brimin Kipruto | lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami, mężczyźni | 24 sierpnia |
Brązowy | Paul Kipsiele Koech | lekkoatletyka | Bieg na 3000 m z przeszkodami, mężczyźni | 24 sierpnia |
Brązowy | Eliud Kipchoge | lekkoatletyka | 5000 m . mężczyzn | 28 sierpnia |
lekkoatletyka
Zawodnicy kenijscy osiągnęli dotychczas standardy kwalifikacyjne w następujących konkurencjach lekkoatletycznych (maksymalnie 3 zawodników w każdej konkurencji w standardzie „A” i 1 w standardzie „B”).
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane na zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N/A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Wiktor Kibet | 400 m² | DNF | Nie awansował | ||||
Vincent Mumo Kiilu | 46,31 | 5 | Nie awansował | ||||
Ezdrasz Sambu | 45,59 | 2 Q | 45,84 | 7 | Nie awansował | ||
Wilfred Bungei | 800 m² | 1:44,84 | 1 Q | 1:44,28 | 1 Q | 1:45,31 | 5 |
Józef Mutua | 1:45.65 | 1 Q | 1:45,54 | 3 | Nie awansował | ||
Ezdrasz Sambu | 1:46,42 | 5 | Nie awansował | ||||
Timothy Kiptanui | 1500 m² | 3:37,71 | 2 Q | 3:41.04 | 3 Q | 3:35,61 | 4 |
Bernard Lagat | 3:39,80 | 2 Q | 3:35,84 | 2 Q | 3:34.30 | ||
Izaak Kiprono Songok | 3:38,89 | 5 Q | 3:37.10 | 7 q | 3:41,72 | 12 | |
Abraham Chebi | 5000 m² | 13:22.30 | 5 Q | Nie dotyczy | DNF | ||
John Kibowen | 13:19.65 | 4 Q | Nie dotyczy | 13:18.24 | 6 | ||
Eliud Kipchoge | 13:19.01 | 2 Q | Nie dotyczy | 13:15.10 | |||
Karol Kamathi | 10000 m² | Nie dotyczy | 28:17.08 | 13 | |||
John Cheruiyot Korir | Nie dotyczy | 27:41,91 | 6 | ||||
Mojżesz Mosop | Nie dotyczy | 27:46,61 | 7 | ||||
Ezechiel Kemboi | 3000 m z przeszkodami | 8:18.20 | 2 Q | Nie dotyczy | 8:05,81 | ||
Brimin Kipruto | 8:15.11 | 1 Q | Nie dotyczy | 8:06.11 | |||
Paul Kipsiele Koech | 8:24.68 | 3 Q | Nie dotyczy | 8:06,64 | |||
Paweł Tergat | Maraton | Nie dotyczy | 2:14:45 | 10 | |||
John Cheruiyot Korir | Nie dotyczy | 2:13:30 | 7 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Wiara Macharia | 800 m² | 2:06.31 | 6 | Nie awansował | |||
Nancy Langat | 1500 m² | 4:06.94 | 4 Q | 4:07.57 | 7 | Nie awansował | |
Edith Masai | 5000 m² | 15:01.92 | 5 Q | Nie dotyczy | DNF | ||
Izabela Ochichi | 14:55.69 | 4 Q | Nie dotyczy | 14:48.19 | |||
Jane Wanjiku | 15:14.57 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Sally Barsosio | 10000 m² | Nie dotyczy | 32:14,00 | 17 | |||
Alicja Timbilil | Nie dotyczy | 32:12.57 | 16 | ||||
Lucy Wangu | Nie dotyczy | 31:05.90 | 9 | ||||
Alicja Chelangat | Maraton | Nie dotyczy | 2:33:52 | 11 | |||
Katarzyna Ndereba | Nie dotyczy | 2:26:32 | |||||
Małgorzata dobrze | Nie dotyczy | DNF |
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ibrahim Githaiga | Pojedyncze czaszki | 8:13,33 | 4 R | 7:25.58 | 4 SD/E | 7:40,78 | 6 WF | 7:29.02 | 29 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); FE = Finał E (nie medalowy); FF = Finał F (nie medalowy); SA/B = półfinały A/B; SC/D = Półfinały C/D; SE/F = Półfinały E/F; R =Repasaż
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Amar Shah | 100 m stylem klasycznym | 1:10.17 | 58 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ewa Donde | 50 m stylem dowolnym | 29.47 | 57 | Nie awansował |
Siatkówka
Turniej kobiet
- Lista
Poniżej znajduje się lista Kenii w turnieju siatkówki kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Trener: Muge Kibet
№ | Nazwa | Data urodzenia | Wzrost | Waga | Kolec | Blok | Klub 2004 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Filister Jebet-Sang | 12 września 1984 | 1,85 m (6 stóp 1 cal) | 70 kg (150 funtów) | 280 cm (110 cali) | 276 cm (109 cali) | Indian Hills Community College |
4 | Abigael Tarus | 26 sierpnia 1981 | 1,76 m (5 stóp 9 cali) | 67 kg (148 funtów) | 282 cm (111 cali) | 261 cm (103 cale) | Rurociągi w Kenii |
5 | Nancy Nyongesa | 18 czerwca 1987 | 1,70 m (5 stóp 7 cali) | 63 kg (139 funtów) | 280 cm (110 cali) | 260 cm (100 cali) | Lugulu |
6 | Katarzyna Wanjiru | 7 sierpnia 1978 | 1,78 m (5 stóp 10 cali) | 80 kg (180 funtów) | 285 cm (112 cali) | 265 cm (104 cale) | Rurociągi w Kenii |
7 | Janet Wanja | 24 lutego 1984 | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 60 kg (130 funtów) | 280 cm (110 cali) | 280 cm (110 cali) | Rurociągi w Kenii |
9 | Dorcas Nakhomicha | 31 marca 1971 | 1,73 m (5 stóp 8 cali) | 70 kg (150 funtów) | 295 cm (116 cali) | 285 cm (112 cali) | Siatkówka Telkom |
11 | Roselidah Obunaga | 23 grudnia 1973 | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 72 kg (159 funtów) | 284 cm (112 cali) | 272 cm (107 cali) | Uniwersytet Stanowy w Missouri |
13 | Leonidas Kamende | 28 sierpnia 1979 r | 1,82 m (6 stóp 0 cali) | 80 kg (180 funtów) | 291 cm (115 cali) | 277 cm (109 cali) | Rurociągi w Kenii |
14 | Fioletowy Barasa (C) | 21 czerwca 1975 | 1,75 m (5 stóp 9 cali) | 68 kg (150 funtów) | 308 cm (121 cali) | 295 cm (116 cali) | Panellinios VC |
15 | Gladys Nasikanda | 25 lipca 1978 | 1,80 m (5 stóp 11 cali) | 75 kg (165 funtów) | 290 cm (110 cali) | 300 cm (120 cali) | Uniwersytet Unii |
17 | Miłosierdzie Wesutila (L) | 8 marca 1976 | 1,53 m (5 stóp 0 cali) | 75 kg (165 funtów) | 290 cm (110 cali) | 300 cm (120 cali) | Rurociągi w Kenii |
18 | Judith Serenge | 21 stycznia 1976 | 1,53 m (5 stóp 0 cali) | 60 kg (130 funtów) | 256 cm (101 cali) | 245 cm (96 cali) | Rurociągi w Kenii |
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | Pts | południowy zachód | SL | SR | SPW | SPL | SPR | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia | 5 | 5 | 0 | 10 | 15 | 2 | 7.500 | 410 | 326 | 1,258 | Ćwierćfinały |
2 | Włochy | 5 | 4 | 1 | 9 | 14 | 3 | 4.667 | 392 | 305 | 1,285 | |
3 | Korea Południowa | 5 | 3 | 2 | 8 | 9 | 7 | 1,286 | 355 | 352 | 1,009 | |
4 | Japonia | 5 | 2 | 3 | 7 | 6 | 10 | 0,600 | 346 | 343 | 1,009 | |
5 | Grecja | 5 | 1 | 4 | 6 | 5 | 12 | 0,417 | 349 | 383 | 0,911 | |
6 | Kenia | 5 | 0 | 5 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 236 | 379 | 0,623 |
14 sierpnia 2004 16:00 |
Grecja | 3–0 | Kenia |
Sędziowie na Stadionie Pokoju i Przyjaźni : Patricia Salvatore (USA), Ibrahim Al Naama (QAT) |
(25-7, 25-22, 25-14) |
16 sierpnia 2004 09:00 |
Kenia | „ 0–3 ” | Brazylia |
Sędziowie Stadionu Pokoju i Przyjaźni : Karin Zahorcova (CZE), Umit Sokullu (TUR) |
(16–25, 27–29, 12–25) wynik |
18 sierpnia 2004 09:00 |
Korea Południowa | ' 3' -0 | Kenia |
Sędziowie Stadionu Pokoju i Przyjaźni : de Jan Jovanovic (SCG), Karin Zahorcova (CZE) |
(25–16, 25–20, 25–19) wynik |
20 sierpnia 2004 19:30 |
Kenia | 0-3 | Włochy |
Sędziowie na Stadionie Pokoju i Przyjaźni : Francisco Medina Guzman (CUB), Patricia Salvatore (USA) |
(17–25, 13–25, 14–25) wynik |
22 sierpnia 2004 11:00 |
Japonia | 3–0 | Kenia |
Sędziowie Stadionu Pokoju i Przyjaźni : Georgios Karampetsos (GRE), Umit Sokullu (TUR) |
(25–8, 25–17, 25–14) wynik |