Koszykówka męska Indiana State Sycamores - Indiana State Sycamores men's basketball
Sykomory stanu Indiana | |||
---|---|---|---|
| |||
Uniwersytet | Uniwersytet Stanowy w Indianie | ||
Pierwszy sezon | 1896 | ||
Rekord wszech czasów | 1,515-1302 (0,538) | ||
Dyrektor sportowy | Sherard Clinkscales | ||
Główny trener | Josh Schertz (pierwszy sezon roczny) | ||
Konferencja | Konferencja Missouri Valley | ||
Lokalizacja | Terre Haute, Indiana | ||
Arena |
Centrum Hulmana (pojemność: 10 200) |
||
Przezwisko | Jawory | ||
Sekcja studencka | Las | ||
Zabarwienie | Królewski niebieski i biały |
||
Mundury | |||
| |||
Mistrzowie turniejów NCAA | |||
1950† | |||
Drugie miejsce w turnieju NCAA | |||
1946†, 1948†, 1968*, 1979 | |||
Finałowa czwórka turnieju NCAA | |||
1946†, 1948†, 1949†, 1950†, 1953†, 1968*, 1979 | |||
Turniej NCAA Elite Eight | |||
1942†, 1946†, 1948†, 1949†, 1950†, 1953†, 1968*, 1979 | |||
Turniej NCAA Sweet Sixteen | |||
1942†, 1946†, 1948†, 1949†, 1950†, 1953†, 1967*, 1968*, 1979 | |||
Turniej NCAA Runda 32 | |||
1967*, 1968*, 1979, 2001 | |||
Występy w turniejach NCAA | |||
1942†, 1943†, 1946†, 1948†, 1949†, 1950†, 1952†, 1953†, 1954†, 1959†, 1962†, 1963† 1966*, 1967* 1968* 1979, 2000, 2001, 2011 * na poziomie Oddziału II † jako członek NAIA | |||
Ćwierćfinały NIT | |||
1978 | |||
Występy w turniejach NIT | |||
1977, 1978, 2013, 2014 | |||
Konferencja mistrzów turniejowych | |||
1979, 2001, 2011 | |||
Konferencja mistrzów sezonu regularnego | |||
1930, 1946, 1947, 1949, 1950 ( IIC ) 1951, 1966, 1967, 1968 ( ICC ) 1979, 2000 ( MVC ) |
Sport | Koszykówka mężczyzn |
---|---|
Drużyny | |
Pierwsze spotkanie | 1 marca 1919 Stan Indiana 53, Ball State 21 |
Ostatnie spotkanie | 20 grudnia 2020 r. Stan Indiana 67, Ball State 57 |
Następne spotkanie | 27 listopada 2021 |
Statystyka | |
Suma spotkań | 133 |
Seria wszech czasów | Prowadzi stan Indiana, 73-62 |
Największe zwycięstwo | Stan Indiana, 65-19 (1922-23) |
Najdłuższa passa wygranych | Stan Indiana, 8 (1969-1973) Ball State, 5 (1953-1955) |
Aktualna passa wygranych | Stan Indiana, 1 (2020-obecnie) |
Indiana State Sycamores koszykówka jest NCAA Division I męska koszykówka program Indiana State University w Terre Haute, Indiana . Obecnie rywalizują w konferencji Missouri Valley . Zespół ostatnio grał w turnieju koszykówki mężczyzn NCAA Division I w 2011 roku .
Pierwszym sezonem Sycamores był rok 1896, co czyniło z nich najstarszą drużynę koszykówki w NCAA obok Bucknell , Minnesoty , Waszyngtonu i Yale ; jednak zapisy z lat 1896-1899 już nie istnieją. Sycamores mogą pochwalić się dwoma graczami roku w college'u, 14 All-American, 40 strzelcami 1000 punktów i ponad 1510 zwycięstwami. Ich liczba zwycięstw plasuje ich w pierwszej 70 wszystkich programów NCAA Division I.
Ponadto Sycamores mają 26 występów po sezonie (7 NCAA, 4 NIT, 1 CBI, 1 CIT, 12 NAIA i 1936 Olympic Trials) z pięcioma występami w mistrzostwach krajowych (2 NCAA, 3 NAIA). Siedem jaworów było członkami zespołu zdobywcy złotego medalu Igrzysk Panamerykańskich w 1951 roku . Najbardziej pamiętnym sezonem Sycamores był sezon 1978/79, kiedy to jednogłośny narodowy zawodnik roku Larry Bird poprowadził niepokonany zespół do pierwszego w historii występu w turnieju NCAA Division I, a także do krajowych tytułów AP i UPI . Jednak przegrał mecz o tytuł mistrza narodowego z prowadzoną przez Magic Johnson drużynę Michigan State ; i zakończył sezon z rekordem 33-1. Ich występ był najgłębszym wynikiem pierwszego uczestnika turnieju Division I i jednym z zaledwie trzech razy, kiedy drużyna po raz pierwszy awansowała aż do Final Four ( UNCC w 1977 r. i Georgia w 1983 r.). Nie mieli kolejnego występu poza sezonem aż do 2000 roku.
Sycamores byli wicemistrzem kraju w NCAA College Division (obecnie Division II) w 1968 roku; zdobyli mistrzostwo narodowe NAIA w 1950 r., mieli występy w finałach NAIA w 1946 i 1948 r. oraz w krajowych półfinałach w 1949 i 1953 r. Sykomory prowadzili All-Americans, Duane Klueh , Dick Atha , Lenny Rzeszewski , Butch Wade i Jerry Newsom . Gdy program przeszedł z NAIA do NCAA, ostatnią atrakcją NAIA był Ray Goddard, który prowadził Nation w procentach FT (91,2%) w sezonie 1961-62. Wśród byłych głównych trenerów znajdują się legendarny John Wooden , All-American Purdue Dave Schellhase , legenda trenerów Indiany Glenn M. Curtis oraz znani trenerzy uniwersyteccy, tacy jak Bob King , Royce Waltman , Tates Locke i Ron Greene . Byli asystenci to między innymi główni trenerzy kolegiaty, tacy jak Rick Ray (stan Mississippi, południowo-wschodni Missouri), Rob Flaska ( stulecie ), Jim Saia (Cal State-Los Angeles), Stan Gouard ( stan Indiana-Evansville ) i Benjy Taylor (północny środkowy, Hawaje). 'i i Tuskegee); byli trenerzy, tacy jak Thad Matta (Butler, Xavier, Ohio State), Kareem Richardson (Missouri-Kansas City), Phil Hopkins (Zachodnia Karolina), Mel Garland (IUPUI) i NBA Great Mel Daniels .
Męska drużyna koszykówki Indiana State Sycamores rozgrywa obecnie swoje mecze domowe w The Hulman Center II (10 200).
Posezon
Wyniki turnieju dywizji I NCAA
W Sycamores pojawiły się w czterech NCAA Division I turniejów . Ich łączny rekord to 5-4.
Rok | Nasionko | Okrągły | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|---|
1979 | 1 | Ćwierćfinały regionalne Półfinały regionalne Finały regionalne Final Four National Championship Game |
(8) Virginia Tech (5) Oklahoma (2) Arkansas (2) DePaul (2) Stan Michigan |
W 86–69 W 93–72 W 73–71 W 76–74 L 64–75 |
2000 | 12 | Pierwsza runda | (5) Teksas | L 61–77 |
2001 | 13 | Pierwsza runda Druga runda |
(4) Oklahoma (12) Gonzaga |
W 70–68 OT L 68–85 |
2011 | 14 | Pierwsza runda | (3) Syrakuzy | L 60–77 |
Wyniki NIT
Sykomory wystąpiły w czterech Narodowych Turniejach Zaproszeniowych (NIT). Ich łączny rekord to 1-4.
Rok | Okrągły | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|
1977 | Pierwsza runda | Houston | L 82–83 |
1978 | Ćwierćfinały pierwszej rundy |
Illinois State Rutgers |
W 73–71 L 56–57 |
2013 | Pierwsza runda | Iowa | L 52–68 |
2014 | Pierwsza runda | Arkansas | L 71–91 |
Wyniki CBI
Sykomory pojawiły się w jednym College Basketball Invitational (CBI). Ich rekord to 0-1.
Rok | Okrągły | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|
2010 | Pierwsza runda | Święty Ludwik | L 54–63 |
Wyniki CIT
Sykomory pojawiły się w jednym turnieju CollegeInsider.com (CIT). Ich rekord to 0-1.
Rok | Okrągły | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|
2012 | Pierwsza runda | Robert Morris | L 60–67 |
Wyniki turnieju dywizji II NCAA
Sykomory wystąpiły w trzech turniejach koszykówki NCAA Division II . Ich łączny rekord to 5-4. Byli gospodarzami Wielkich Jezior Regionalnych podczas Turnieju 1966-67.
Rok | Okrągły | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|
1966 | Półfinały regionalne Gra o 3 miejsce w regionie |
Południowe Illinois Lamar |
65–83 78–93 |
1967 | Półfinały regionalne Finały regionalne |
Luther Valparaiso |
Szer. 109–88 Dł. 77–80 |
1968 | Półfinały regionalne Finały regionalne Ćwierćfinały krajowe Półfinały krajowe Gra o mistrzostwo kraju |
Stan Illinois w stanie Illinois UNLV Trinity Kentucky Weslayan |
W 101–83 W 98–93 W 94–75 W 77–67 L 52–63 |
Wyniki turnieju NAIA
Sykomory wystąpiły 12 razy w turnieju koszykówki męskiej NAIA Men's Division I. Pięć razy dotarli do finałowej czwórki NAIA. Łączny rekord jaworów NAIA Tournament to 25-12. Indiana State jest jedynym zespołem, który zajął drugie miejsce w krajowych turniejach NAIA oraz NCAA DI i DII.
Indiana State zdobył 7 tytułów NAIA District 21 (1951, 1952, 1953, 1954, 1959, 1962 i 1963)
Rok | Okrągły | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|
1942 | 1. runda 2. runda ćwierćfinały |
Wisconsin–Stevens Point Simpson Hamline |
W 83–45 W 51–43 L 41–45 |
1943 | Pierwsza runda | Północno-zachodni stan Missouri | L 28–37 |
1946 | 1. runda 2. runda ćwierćfinały półfinały National Championship Game |
St. Cloud State Houston Dakota Wesleyan Pepperdine Southern Illinois |
W 62–51 W 62–43 W 55–34 W 56–43 L 48–49 |
1948 | 1. runda 2. runda ćwierćfinały półfinały National Championship Game |
St. Francis (PA) BYU Stan San Jose Hamline Louisville |
W 72–40 W 82–68 W 59–52 W 66–65 OT L 70–82 |
1949 | Pierwsza runda Druga runda ćwierćfinały Półfinały Gra o trzecie miejsce |
Wschodni Nowy Meksyk Loyola (MD) Emporia State Regis Beloit |
W 60–42 W 78–5–8 W 67–66 L 45–48 2OT L 59–67 |
1950 | 1. runda 2. runda ćwierćfinały półfinały National Championship Game |
Delta State Arkansas Tech Baldwin–Wallace Tampa East Central |
W 65-59 W 87-79 W 61-39 W 73-69 W 61-57 |
1952 | Pierwsza runda Druga runda |
Farleigh Dickinson Southwest Missouri State |
W 79–72 L 64–82 |
1953 | Pierwsza runda Druga runda ćwierćfinały Półfinały Gra o trzecie miejsce |
Midwestern State Arkansas Tech Findlay Southwest Missouri State East Texas State |
W 100–76 W 100–81 W 106–70 L 78–84 W 74–71 |
1954 | Pierwsza runda | Genewa | L 82–88 |
1959 | Pierwsza runda Druga runda |
Morningside Georgia Południowa |
W 87–67 L 70–73 |
1962 | Pierwsza runda | Winston-Salem | L 71–83 |
1963 | Pierwsza runda Druga runda |
Parsons Carson-Newman |
W 78–77 L 63–70 |
1936 próby olimpijskie
Sycamores trenera Wally'ego Marksa z lat 1935-36 z Indiana State University przyciągnęło uwagę całego kraju, gdy uczestniczyli w pierwszym krajowym pozasezonowym turnieju koszykówki kolegialnej. Zwycięska drużyna zdobyłaby prawo do wymienienia pięciu graczy, którzy będą reprezentować Stany Zjednoczone na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 r. , pierwszych igrzyskach, w których rozgrywany był amerykański sport koszykówki. Zdobywając ofertę, Sycamores dołączyli do wybranej grupy drużyn uniwersyteckich, wybranych ręcznie przez Amateur Athletic Union, organizację rządzącą w USA.
Członkowie kadry olimpijskiej zostali wyłonieni spośród najlepszych drużyn AAU i zwycięzców ogólnopolskiego turnieju kolegialnego prowadzonego w ośmiu okręgach regionalnych. Sycamores zdobyli ofertę i awansowali do finału okręgowego i zmierzyli się z DePaul Blue Demons trenera Raya Meyera na stadionie Chicago Stadium . Pomimo skoku na prowadzenie 10-0, utrzymując przewagę 16-10 do przerwy i wyprzedzając gospodarzy z boiska, klatki Marksa przegrali z dystansu w słabnących momentach gry, 29-28.
Igrzyska Panamerykańskie 1951
Drużyna 1949-50 wygrała mistrzostwa narodowe NAIA 1950 . Następnie trener John Longfellow i ośmiu graczy Sycamore zostali zaproszeni do reprezentowania Stanów Zjednoczonych na inauguracyjnych (1951) Igrzyskach Panamerykańskich, które odbyły się w Buenos Aires w Argentynie. Sycamores Roger Adkins , Dick Atha , Richard Babcock , Bob Gilbert , Tom Kern , Gene Lambdin , Ed Longfellow i Cliff Murray reprezentowali Stany Zjednoczone i Indiana State University. Stany Zjednoczone pokonały reprezentacje Ekwadoru (74-32), Kuby (77-55), Panamy (90-55) i Brazylii (69-42), aby osiągnąć mistrzostwo w meczu z Argentyną. Amerykanie pokonali gospodarzy (57–51) o złoty medal.
Gracze koszykówki z USA (10)
- Roger Adkins – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Dick Atha – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Richard Babcock – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Bob Gilbert – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Tom Kern – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Gene Lambdin – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Ed Longfellow – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Cliff Murray – Igrzyska Panamerykańskie 1951
- Larry Bird – Światowe Igrzyska Uniwersyteckie 1977
- Larry Bird – 1978 World Invitational Tournament
- Carl Nicks – 1979 Select Team.
- Larry Bird – kadra olimpijska 1992, aka „The Dream Team ”
Inne drużyny narodowe (2)
- DeCarsta Webster – islandzka narodowa drużyna koszykówki (1984-1987)
- Manny Arop – Reprezentacja Kanadyjskiego Uniwersytetu (2013), Kanadyjska Reprezentacja Juniorów (2011), Kanadyjska Reprezentacja U-19 (2009), Kanadyjska Reprezentacja U-18 (2008)
Arenas
Rok | Dom | Pojemność |
---|---|---|
1973-obecnie | Centrum Hulmana | 10200 |
1962-1973 | Indiana State College Arena | 4800 |
1928-1962 | Gimnazjum Kolegium Nauczycielskiego w stanie Indiana | 3000 |
1923-1928 | Gimnazjum Terre Haute William H. Wiley High School | 1600 |
1895-1923 | Północny hol szkoły stanowej w stanie Indiana | unk |
Gracz roku
Nagrody krajowe
Krajowy Gracz Roku (2)
- Duane Klueh – 1948 NAIB Gracz Roku Helms Foundation
- Larry Bird – konsensus 1979
Trofeum Oscara Robertsona (1)
- Larry Bird – 1979
Nagroda Naismitha (1)
- Larry Bird – 1979
Nagroda Johna R. Drewnianego (1)
- Larry Bird – 1979
Associated Press College Koszykówka Roku (1)
- Larry Bird – 1979
Trofeum Adolfa Ruppa (1)
- Larry Bird – 1979
Nagroda Eastmana (1)
- Larry Bird – 1979
Nagroda im. Joego Lapchicka (1)
- Larry Bird – 1979
Wiadomości sportowe (1)
- Larry Bird – 1979
Czasy koszykówki (1)
- Larry Bird – 1979
Tygodnik Koszykówki (1)
- Larry Bird – 1979
Konferencja (6)
- Roger Adkins – 1952 Indiana Collegiate Conference
- Butch Wade – 1967 Indiana Collegiate Conference
- Jerry Newsom – 1968 Indiana Collegiate Conference
- Larry Bird – 1978 Larry Bird Trophy
- Larry Bird – 1979 Trofeum Larry Bird
- Nate Green – 2000 Larry Bird Trophy
Turniej krajowy (3)
- Duane Klueh – NAIA Chuck Taylor Najcenniejszy zawodnik z 1948 r.
- Lenny Rzeszewski – NAIA Chuck Taylor najcenniejszy zawodnik 1950
- Jerry Newsom – 1968 NCAA Division II Men's Basketball Championship Najbardziej wartościowy zawodnik
Numery na emeryturze
Trzech graczy Sycamore zostało wycofanych przez szkołę. Carl Nicks jest najnowszy, a jego numer 22 został wycofany przez szkołę w lutym 16, 2019.
Numery na emeryturze Indiana State Sycamores | ||||
Nie. | Gracz | Pozycja | Tenuta | |
---|---|---|---|---|
54 | Duane Klueh | F | 1945-49 | |
33 | Larry Ptak | F | 1976-79 | |
22 | Carl Nicks | F | 1976-77, 1978-80 |
Wielowiekowy zespół
W 1899 koszykówka stała się tradycją jaworową; w pierwszym oficjalnym meczu, państwo pokonał Terre Haute YMCA przez wynik 20-17; w 1999 roku, aby uhonorować pierwszy wiek międzyuczelnianej koszykówki, panel wybrał następujący Zespół Wielowiekowy.
Ponadto, zespoły „Cała dekada” zostały wybrane do następujących zadań:
- 1910-1920, 1930, 1940, 1950, 1960, 1970, 1980, 1990
Spisy i więcej informacji można znaleźć w zimowym numerze 1999 (tom 3, numer 1) magazynu „Indiana State University Alumni Magazine”.
Nazwa | Kariera zawodowa | Uwagi |
---|---|---|
Roy „Gęś” Burris | 1922-25 | Członek Akron Firestone Non-Skids (1928-1934), mistrz NBL 1933 ; Kariera MiLB (1925-1928) |
Les Reynolds | 1929–31 | Ogólnoamerykański strażnik |
Duane Klueh | 1947-49 | 7. strzelec kariery, Gracz Roku NAIB, All-American napastnik, NBA Guard |
Lenny Rzeszewski | 1947-50 | Ogólnoamerykański napastnik |
Dick Atha | 1950-53 | #24 strzelec kariery, gwardia All-American, gwardia NBA |
Jerry Newsom | 1966-68 | #3 strzelec, #2 zbiórki, 2-krotny All-American napastnik, draftu NBA |
Butch Wade | 1965-67 | 4. strzelec, 2-krotny All-American Guard, draftu NBA |
Poduszka Jerzego | 1969–71 | All- CMU Forward, #6 w karierze rbs, #14 pkt w karierze |
Larry Ptak | 1977-79 | 3-krotny All-American napastnik; Consensus National Player of the Year, Basketball Hall of Fame NBA Forward |
Carl Nicks | 1977, 1979-80 | Strażnik, punkty w karierze #7-T, kradzieże w karierze #8, Strażnik NBA |
John Sherman Williams | 1983-86 | Napastnik, #2 pkt w karierze, 4 razy All- MVC , CBA i Ligi Zagraniczne |
Jim Cruse | 1994-96 | Napastnik, nr 5 w karierze rbs, 2 razy All- MVC |
Trener Duane Klueh | 1955–67 | Zwycięstwa #1, 3x tytuły ICC , 4-krotny Trener Roku ICC , 5x występy poza sezonem. |
Razem członków | 13 |
All-Amerykanie (14)
- Les Reynolds – 1930 Fundacja Helms
- Duane Klueh – 1948 Fundacja Helms
- Lenny Rzeszewski – 1949 NAIB
- Bob Royer – 1946, 1948, 1949 NAIB
- Dick Atha – 1953 Fundacja Helms
- Butch Wade – 1965 AP, UPI
- Jerry Newsom – 1966 UPI
- Butch Wade – 1966 UPI
- Jerry Newsom – 1968 Trenerzy, AP, UPI
- Rick Williams – Wyróżnienie Tygodnia Koszykówki 1975, Wiadomości Sportowe, Converse
- Rick Williams – Wyróżnienie Tygodnia Koszykówki 1976, Wiadomości Sportowe, Converse
- Larry Bird – Trzecia drużyna UPI z 1977 r., wyróżnienie AP-Honorable
- Larry Bird – 1978 AP, UPI, USBWA, Wiadomości sportowe, Tygodnik Koszykówki
- Larry Bird – 1979 AP, UPI, USBWA, Wiadomości sportowe, Tygodnik Koszykówki
Akademickie All-Amerykanki CoSIDA (4)
- Dan Bush (druga drużyna) 1972
- Mike Route (trzecia drużyna) 1976
- Greg Thomas (druga drużyna) 1993
- Matt Renn (druga drużyna) 2001
Stypendium podyplomowe NCAA (2)
- Dan Bush 1972
- Steve Reed 1981
Wszystkie konferencje (35)
Wyświetlani są tylko gracze wybrani do pierwszego zespołu konferencji; Aby uzyskać drugą drużynę i wyróżnienie, zapoznaj się z przewodnikiem dla mediów dotyczących koszykówki mężczyzn stanu Indiana na stronie www.gosycamores.com
Ogólnoindyjska Konferencja Międzyuczelniana (2)
Rok | Gracz |
---|---|
1943 | Zaczep rachunku |
1946 | Ed Lash |
Ogólnoindyjska Konferencja Kolegialna (18)
Rok | Gracz |
---|---|
1951 | Dick Atha |
1951 | Klif Murray |
1952 | Rodger Adkins (MVP) |
1952 | Sam Richardson |
1952 | Dick Atha |
1953 | Roger Adkins |
1954 | Joe Lee |
1956 | Sam Richardson |
1958 | Jim Bates |
1961 | Howard Dardeen |
1962 | Howard Dardeen |
1964 | Wayne Allison |
1965 | Butch Wade |
1966 | Jerry Newsom |
1966 | Butch Wade |
1967 | Jerry Newsom |
1967 | Butch Wade (MVP) |
1968 | Jerry Newsom (MVP) |
Konferencja na całym Środkowym Zachodzie (3)
Rok | Gracz |
---|---|
1971 | Poduszka Jerzego |
1971 | Bob Barker |
1972 | Dan Bush |
Konferencja All-Missouri Valley (12)
Rok | Gracz |
---|---|
1978 | Larry Ptak (MVP) |
1979 | Larry Bird (MVP) |
1979 | Carl Nicks |
1980 | Carl Nicks |
1985 | John Sherman Williams |
1986 | John Sherman Williams |
2000 | Nate Zielony (MVP) |
2001 | Matt Renn |
2013 | Jake Odum |
2014 | Jake Odum |
2020 | Klucz Tyreke |
2021 | Klucz Tyreke |
Liderzy kariery
Punktacja
Nazwa | Zwrotnica |
---|---|
Larry Ptak | 2850 |
John Sherman Williams | 2374 |
Jerry Newsom | 2147 |
Brenton Scott | 1,760 |
Butch Wade | 1,672 |
Klucz Tyreke | 1650 |
Jake Odum | 1568 |
David Moss | 1,562 |
Jordan Barnes | 1,558 |
Eddie Ptak | 1,555 |
Duane Klueh | 1,432 |
Carl Nicks | 1,432 |
Rick Williams | 1351 |
Matt Renn | 1347 |
Ray Goddard | 1,321 |
Trzy wskazówki
Nazwa | Zwrotnica |
---|---|
Michael Menser | 283 |
Jordan Barnes | 271 |
Brenton Scott | 270 |
Jordan Printy | 215 |
Eddie Ptak | 161 |
Travis Inman | 154 |
Klucz Tyreke | 153 |
Czad Adkins | 149 |
Aaron Carter | 133 |
Greg Thomas | 130 |
Marcus Howard | 125 |
Marico Stinson | 125 |
Gabe Moore | 120 |
Rashad Reed | 118 |
Matt Van Scyoc | 118 |
Zbiórki
Nazwa | Zbiórki |
---|---|
Larry Ptak | 1247 |
Jerry Newsom | 953 |
DeCarsta Webster | 862 |
Matt Renn | 789 |
Jim Cruse | 771 |
Poduszka Jerzego | 731 |
Carl Ryszard | 709 |
Dżibril Kante | 676 |
Rick Williams | 661 |
John Sherman Williams | 629 |
Brad Miley | 627 |
Bob Barker | 620 |
Jay Tunnell | 610 |
Bogaty mason | 581 |
David Moss | 570 |
Asysty
Nazwa | Asysty |
---|---|
Steve Reed | 616 |
Jake Odum | 602 |
Pola Ricka | 551 |
Jimmy Smith | 517 |
Nate Green | 496 |
Gabe Moore | 444 |
Larry Ptak | 435 |
Michael Menser | 426 |
Jordan Barnes | 383 |
Nick Hargrove | 369 |
David Moss | 350 |
Greg Thomas | 331 |
Steve Phillips | 328 |
Devonte Brown | 284 |
Harry Marshall | 275 |
Kradnie
Nazwa | Kradnie |
---|---|
Larry Ptak | 240 |
Nate Green | 240 |
Gabe Moore | 203 |
Jake Odum | 202 |
Michael Menser | 188 |
Matt Renn | 165 |
Pola Ricka | 149 |
Brenton Scott | 158 |
Jordan Barnes | 134 |
David Moss | 133 |
Carl Nicks | 128 |
Marcus Howard | 125 |
Nick Hargrove | 118 |
Devonte Brown | 113 |
Zablokowane strzały
Nazwa | Bloki |
---|---|
DeCarsta Webster | 168 |
Isiah Martin | 136 |
Dżibril Kante | 127 |
Emondre Rickman | 116 |
Nate Green | 109 |
Justin Gant | 96 |
Jayson Wells | 94 |
Larry Ptak | 83 |
Alex Gilbert | 75 |
John Sherman Williams | 72 |
Jake Kitchell | 70 |
Marcus Johnson | 66 |
Myles Walker | 61 |
Josh Crawford | 61 |
Terry Braun | 53 |
- Brązowy posąg Larry'ego Birda autorstwa rzeźbiarza Billa Wolfe'a został poświęcony 9 listopada 2013 r., przed corocznym meczem męskiej koszykówki z Ball State University . Posąg honoruje legendarny status Birda w Świętej Ziemi Koszykówki _ INDIANA .
Liderzy coachingu
Sykomory były prowadzone przez 25 różnych trenerów głównych w swojej historii, 15 najlepszych trenerów; pod względem wygranych; są wymienione poniżej.
Lata | Trener (Alma Mater) | Wygrane | Straty | szt. |
---|---|---|---|---|
1955-1967 | Duane Klueh ( stan Indiana ) | 182 | 122 | .599 |
2010-Pres ., | Greg Lansing (Dakota Południowa) | 181 | 164 | 0,525 |
1997-2007 | Royce Waltman (Śliska skała) | 134 | 164 | .450 |
1938-1946 | Glenn M. Curtis ( stan Indiana ) | 122 | 45 | 0,724 |
1948-1954 | John Longfellow (Manchester) | 122 | 64 | 0,656 |
1967-1974 | Gordon B. Stauffer (stan Michigan) | 121 | 92 | 0,568 |
1927–31, 33–38 | Walter E. Marks (Chicago) | 91 | 59 | 0,607 |
1978-1982 | Bill Hodges (Purdue / Marian, (Ind.) | 67 | 48 | 0,582 |
1975-1978 | Bob Król (Iowa) | 61 | 24 | 0,718 |
1918-1923 | Brzoza Bayh ( stan Indiana ) | 57 | 24 | 0,640 |
1989-1994 | Tates Locke (Ohio Wesleyan) | 50 | 88 | 0,411 |
1912-1917 | Alfred F. Westphal (Amherst) | 47 | 23 | 0,671 |
1946-1948 | John Drewniany (Purdue) | 44 | 15 | 0,746 |
2007-2010 | Kevin McKenna (Creighton) | 43 | 52 | 0,453 |
1982-1985 | Dave Schellhase (Purdue) | 37 | 48 | 0,435 |
31 sezonów | 11 innych trenerów | 171 | 280 | 0,380 |
1896-obecnie | SUMA PROGRAMU | 1530 | 1,312 | 0,538 |
Liderzy w BOLD
- Brązowy posąg trenera Johna Woodena autorstwa rzeźbiarza Blaira Buswella zostanie poświęcony, gdy nowo wyremontowany Pauley Pavilion zostanie ponownie otwarty 26 października 2012 r., a męska koszykówka zostanie rozegrana na arenie UCLA między stanem Indiana a UCLA 9 listopada. 2012. Gra honoruje karierę trenerską Woodena w obu szkołach.
Trener Roku
Krajowy (1)
- Bill Hodges – 1979 AP, UPI, „Wiadomości sportowe”.
Konferencja (8)
- Kevin McKenna – 2010 Konferencja Missouri Valley : CollegeInsider.com
- Royce Waltman – 2000 Konferencja Missouri Valley : League Media i trenerzy
- Tates Locke – 1991 Konferencja Missouri Valley : League Media i trenerzy
- Bill Hodges – 1979 Missouri Valley Conference : League Media i trenerzy
- Duane Klueh – 1959, 1963, 1966, 1967 Indiana Collegiate Conference : League Media i trenerzy
Jawory w profesjonalnych ligach
Historia szkiców
- 16 zawodników ze stanu Indiana zostało wybranych przez BAA , NBA , ABL , ABA i NDBL . Jerry Newsom został opracowany przez Indiana Pacers z oryginalnego ABA w szkicu ABA z 1968 roku. Ray Goddard został zredagowany przez Kansas City Steers w projekcie ABL z 1962 r.
Standardowy projekt NBA
Rok | Okrągły | Wybierać | Ogólnie | Gracz | Zespół |
---|---|---|---|---|---|
1980 | 1 | 23 | 23 | Carl Nicks | Bryłki Denver |
1980 | 6 | 17 | 132 | Alex Gilbert | Milwaukee Bucks |
1978 | 1 | 1 | 6 | Larry Ptak | Boston Celtics |
1978 | 6 | 9 | 129 | Harry'ego Morgana | San Antonio Spurs |
1968 | 6 | 10 | 74 | Jerry Newsom | New York Knicks |
1968 | 19 | 2 | 209 | Bogaty mason | Chicago Bulls |
1967 | 7 | 5 | 72 | Butch Wade | Boston Celtics |
1953 | 6 | – | 50 | Dick Atha | New York Knicks |
1950 | 4 | 4 | 40 | Len Rzeszewski | Tłoki Fort Wayne |
1949 | 8 | 1 | 39 | Bob Royer | Walce parowe Providence |
1949 | 8 | 1 | 38 | Duane Klueh | Boston Celtics |
Projekt NBDL
Rok | Okrągły | Wybierać | Ogólnie | Gracz | Zespół |
---|---|---|---|---|---|
2013 | 7 | 13 | 113 | Dwayne Lathan | Dolina Rio Grande Żmije |
2011 | 2 | 2 | 18 | Jake Kelly | Legendy Teksasu |
2011 | 7 | 15 | 110 | Harry Marshall | Kanton opłata |
Jawory w NBA
Czternaście byłych Sycamores grało w NBA i jej poprzednikach ( NBL , BAA ) i ABA . Oni są:
- Dick Atha : 1955-56 - New York Knicks; 1957-1958 – Detroit Pistons
- Ken Bannister : 1984-1986 – New York Knicks; 1987-1989 – Los Angeles Clippers
- Larry Bird : 1979-1992 – Boston Celtics
- George Kasztan : 1933–1937 – Indianapolis Kautskys
- Doyle Cofer : 1948-49 - Detroit Vagabond Kings
- Rick Darnell : 1975-1976 – Virginia Squires
- John Hazen : 1948-1949 – Boston Celtics
- Harold Johnson : 1946-1947 – Detroit Falcons
- Duane Klueh : 1949-1950 - Denver Nuggets; 1950-1951 – Tłoki Fort Wayne
- John Miklozek : 1936–1937 – Indianapolis Kautskys
- Carl Nicks : 1980-1982 – Denver Nuggets, Utah Jazz; 1982-1983 - Cleveland Cavaliers
- George Pearcy : 1946-1947 - Detroit Falcons
- Henry Pearcy : 1946-1947 - Detroit Falcons
- Bob Royer : 1949-1950 – Denver Nuggets
NBA, ABA, BAA, NBL, mistrzowie
- Roy „Gęś” Burris (1933) Akron Firestone Antypoślizgowe
- Larry Bird : (1981, 1984, 1986) Boston Celtics
Jawory w innych ligach zawodowych
35+ zawodników stanu Indiana grało w ligach zagranicznych; DeCarsta Webster i Brad Miley zdobyli tytuły na Islandii, David Moss, Jayson Wells i Djibril Kante zdobyli wiele tytułów w ligach europejskich i południowoamerykańskich
- Jerod Adler – BBC Nyon – Basket-club Boncourt – Szwajcaria Liga A
- Manny Arop – Norrköping Dolphins – Szwecja – Basketligan ; Webmoebel Kosze – Niemcy – ProA ; Niagara River Lions – Narodowa Liga Koszykówki Kanady
- Keenan Barlow – Dublin – Irlandia – Premier League (Irlandia)
- Jordan Barnes – Paderborn Baskets – Niemcy ProA (2021–pres)
- Kelyn Block – Lozanna MB – Szwajcaria Liga A; Nanterre 92 , UJAP Quimper 29 - Francja; Premierowa liga BiH
- Devonte Brown – Paderborn Baskets – Niemcy ProA (2017–18); OKK Sloboda Tuzla - Bośnia i Hercegowina Premijer liga BiH (2016-17)
- Aaron Carter – Grand Rapids Danger ABA
- Joshua Crawford - Ehime (2016-17), Kumamoto Volters (2015-16) Japonia - B.League ; MBK Baník Handlová (2014–15) Extraliga ; BC Niewież LKL (2014–2015); BC Beroe (2013-14), BC Bałkanów (2011-12) NBL
- Jim Cruse – Diadolle Asptt Dijon – Francja N3
- Amani Daanish – Salon Vilpas Vikings – Finlandia – 1 Dywizja
- Alex Gilbert – grał w Úrvalsdeild karla i islandzkiej dywizji I na Islandii z Njarðvíkiem (Islandia) i Grindavíkiem
- Nate Green – Pallalcesto Amatori Udine (2007-08), Olimpia Milano (2006-07), Fortitudo Pallacanestro Bologna (2005-06), SS Felice Scandone (2003-05) – Włochy Lega Basket Serie A ; Columbus Riverdragons (2002-03), North Charleston Lowgators (2001-02) – USA – NBDL ; Canberra Cannons Australia - National Basketball League (Australia) (2000-01)
- Lamar Grimes – Marinos de Bolivar BPC , BK Iskra Svit Extraliga ; Al Jaysh Army SC – Katar – D1
- Steve Hart - Fayetteville Patriots - (2001–02) – USA – NBDL
- Djibril Kante – Malvin Montevideo – Urugwaj – LUB ; Atenas Córdoba – Argentyna – LigaA
- Jake Kelly – Texas Legends (2011–12) PAOK – Grecja – grecka liga koszykówki ;
- Jake Kitchell – Slavia TU Koszyce – Słowacja – SBL
- Winfred King - Nuova Pallacanestro Gorizia (Włochy), CB Breogán, CB Collado Villalba (Hiszpania), APU Udine, Pallacanestro Firenze (Włochy), Maccabi Tel Aviv BC (Izrael)
- Dwayne Lathan – BC Sukhumi Superliga (2017) Rio Grande Valley Vipers – USA NBDL (2013-obecnie); Osaka Evessa – Japonia – liga bj (2012–13)
- Brad Miley – z Valurem (1980–1981) i Keflavíkiem (1982–1983) na Islandii oraz z Geelong Supercats w Australii 1982
- Todd McCoy – niszczyciele Delaware – USA EBA i NPBL
- Gabriel Moore – ETB Wohnbau Baskets Essen , Soba Dragons Rhoendorf – Niemcy – ProB
- Steve McWhorter - Den Bosch Basketball DBL
- David Moss – Basket Brescia Leonessa (2015-pres), EA7 Emporio Armani Milano (2013-2015), Montepaschi Siena – Włochy – SerieA (2010-2013)
- Jake Odum – Banvit BK Turcja (2017–2018); s.Oliver Würzburg (2016-2017); Medi Bayreuth (2015–2016); PAOK – Grecja – GBL (2014-2015)
- Larry Sample – New York Nationals – (1972–76) – przeciwnik/folia do Harlem Globetrotters
- Christian Smith - SLUNETA Ústí nad Labem, NBL
- Paul Stroud – Washington Generals / New York Nationals – (1972–75) – przeciwnik/folia dla Harlem Globetrotters
- Matt Renn – Valence Condom Castera RGB – Francja – N2
- Emondre Rickman – Surrey Scorchers – Wielka Brytania (2020–21); SC_Lusitânia - Portugalia (2019–20)
- Devin Thomas - BMS Herlev Wolfpack - Dania (2020–21)
- Myles Walker - Oliveirense - Portugalia LPB
- DeCarsta Webster – 20-letnia kariera w Islandii w Úrvalsdeild karla i Islandzkiej Dywizji I (1979-1999)
- Jayson Wells – 13-letnia kariera w ligach zagranicznych; niektóre drużyny to: Połtawa-Basket Połtawa – Ukraina – Superliga; Maccabi Rishon - Izraelska Premier League
- Christian Williams – Telstar Hesperange z Ligi Totalnej
- Max Woolsey Boston Whirlwinds (1950-52) – Stany Zjednoczone – przeciwnik/folia Harlem Globetrotters
- Trent Wurtz – Musel Pikes – Luksemburg – Total League , Christchurch Cougars – Nowa Zelandia – NBL,
Hala(e) sławy koszykówki
Galeria Sław Jawor
Trzydziestu dwóch byłych graczy i trenerów Sycamores zostało wprowadzonych do różnych Halls of Fame; oni są:
Galeria Sław Koszykówki (3)
- John Drewniany Gracz, 1961; Trener, 1973 — pierwsza osoba, która została powołana na stanowisko trenera i gracza.
- Larry Bird Player, 1998
- Mel Daniels Player, 2012 (asystent trenera w stanie Indiana, 1976-1980)
Narodowa Kolegiata Koszykówki Hall of Fame (2)
- John Wooden – 2006 (klasa inauguracyjna)
- Larry Bird – 2009
Galeria sław NAIA (4)
- Duane Klueh – 1955
- Clemens „Lenny” Rzewszewski – 1956
- John Longfellow – 1960
- Jan Drewniany – 2009
National Small College Basketball Hall of Fame (2)
- Clarence Walker - 2018
- John Drewniany - 2018
Sala sław konferencji Missouri Valley (4)
- Larry Ptak – 1997
- Duane Klueh – 2006
- Jan Drewniany – 2009
- Bob Król – 2014
Oprócz Sali Konferencyjnej Sław; MVC wybrało zespół z okazji stulecia konferencji na cześć 100. rocznicy konferencji; Sycamores miał trzech graczy nazwanych do tego zespołu; Larry Bird, Carl Nicks i John Sherman Williams.
Galeria Sław Koszykówki Indiany (38)
|
|
|
|
Galeria Sław Uniwersytetu Stanowego Indiany (38)
Osoby fizyczne
|
|
|
|
Drużyny
-
1978–79 męska drużyna koszykówki (wprowadzona w 1999 r.)
Larry Bird, Tom Crowder, Eric Curry, Alex Gilbert, Bob Heaton, Brad Miley, Carl Nicks, Rod McNelly, Rich Nemcek, Steve Reed, Bob Ritter, Leroy Staley, Scott Turner. Trenerzy: Bob Behnke, Rick Shaw. Główny trener: Bill Hodges. Asystenci trenerów: Mel Daniels, Terry Thimlar. Absolwent asystenta trenera: Danny King. -
1949-50 męska drużyna koszykówki (wprowadzona 2000)
Jim Berger, Richard Campbell, Dan Dimich, Bob Gilbert, Jim Hans, Buren Hooper, Max Hungerford, Bill Jagodziński, Jerry Kunkel, Gene Lambdin, Ed Longfellow, Don McDonald, Dick Pattengale, Jim Powers, Jack Reece, Len Rzeszewski, John Scott, Clarence Walker. Menedżerowie: Stan Jacobs, John Sweet. Główny trener: John Longfellow. Asystent trenera: Max Andress. -
1967-68 męska Basketball Team (wprowadzony 2005)
Daniel Chitwood, Michael Cooper, Ken Haas, Fred Hardman, Rodney Hervey, Steven Hollenbeck, Howard Humes, John McIntire, Richard Mason, Jerry Newsom, Gerald Novak, Mike Phillips, James Waldrip, Don Weirlicha, Thomasa Zellersa. Główny trener: Gordon Stauffer. Asystent trenera: Melvin Garland.
Iowa High School Athletic Association Basketball Hall of Fame
W kulturze popularnej
Podczas odcinka Quantum Leap The Leap Home: Part 1 – 25 listopada 1969 (1990) ; ojciec głównego bohatera, dr Samuel Beckett ( Scott Bakula ) zauważa, że chociaż „Sam prawdopodobnie skończy na Harvardzie, wiem, że wciąż ma nadzieję na stypendium koszykarskie ze stanu Indiana”.